Ortodontija - dantų tiesinimas Kaune | gerasodontologas.lt
review

Ortodontija

Šiuo metu dantų tiesinimo metodus sudaro pažangios skaidrios kapos, metaliniai ir keramikiniai beligatūriniai breketai, metaliniai ir keramikiniai ligatūriniai breketai, ortodontinės plokštelės ir kiti aparatai. Visus šiuos metodus taikome mūsų odontologijos klinikoje Kaune.

Ortodontija: pakeliui link lygios ir simetriškos šypsenos

Šiuolaikinė ortodontija suteikia daugybę galimybių tiesinti dantis, koreguoti netaisyklingą sąkandį, užtikrinti tokio sąkandžio prevenciją ar spręsti apatinio žandikaulio sąnario problemas. Gydymo metodai nuolat tobulėja, todėl galima pasiūlyti optimalų dantų tiesinimo sprendimą įvairioms situacijoms.

Ortodontinio gydymo pagrindas – breketais ar kapomis formuojamas dantų postūmis į reikiamą padėtį. Stumiant dantis, pamažu keičiasi dantų lanko forma, todėl susidaro reikiama vieta dantų ir dantų šaknų judėjimui.

Ortodontinis gydymas veiksmingai koreguoja:

  • Netaisyklingas dantų padėtis, kai dantys yra išdygę ne vietoje, kreivi ar susigrūdę;
  • Netaisyklingą sąkandį;
  • Problemas, kylančias dėl apatinio žandikaulio sąnario.

Tinkamai parinktas ir kokybiškai atliktas ortodontinis gydymas keičia gyvenimą! Tiesūs dantys ir simetriška šypsena sugrąžina džiaugsmą šypsotis ir bendrauti.

Dantys, kurie yra sugrąžinti į taisyklingą padėtį, yra lengviau prižiūrimi, jie rečiau genda, sumažėja periodonto ligų rizika. Po ortodontinio gydymo pagerėja kramtymas ir maisto įsisavinimas, kalbos artikuliacija tampa aiškesnė ir švaresnė. Dėl tolygiai visiems dantims paskirstomos kramtymo apkrovos sumažėja dantų nusidėvėjimas.

Gydymo metodų ir jų privalumų įvairovė didelė. Svarbiausia užduotis – bendradarbiauti su patyrusiu gydytoju, kuris paskirs optimalų gydymo variantą.

Ortodontija tinka vaikams ir suaugusiesiems

Ortodontinis gydymas tinka suaugusiesiems ir vaikams. Geriausias laikas pradėti dantų tiesinimą vaikams yra nuo 7 iki 12 metų, kai yra pradėjusi vykti pieninių dantų kaita. Kai kada gydymas breketais paskiriamas anksčiau, kol burnos ertmėje dar yra pieninių dantų.

Dantų tiesinimas breketais tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms. Gydymo pradžioje jų dantys pradeda judėti šiek tiek lėčiau, tačiau vėliau dantų judėjimo greitis prisiveja būdingą paaugliams.

Visgi kiekvienas atvejis yra unikalus, tad tiksliausią atsakymą gydytojas odontologas – ortodontas gali suteikti konsultacijos metu.

Dantų tiesinimas breketais Kaune: gydymo metodų įvairovė

Breketai yra nenuimami ortodontiniai aparatai, kuriais tiesinami dantys ar koreguojamos sąkandžio problemos. Tradicinių metalinių ir keramikinių breketų aparatus sudaro 3 dalys – breketas, ortodontinė viela ir speciali jungtis (ligatūra).

Ilgą laiką dažniausiai naudojama breketų rūšis buvo metaliniai ligatūriniai breketai. Juos vis dažniau keičia keramikiniai breketai, metaliniai beligatūriniai breketai ar skaidrios kapos. Net ir dabar, turint daugybę alternatyvų, tam tikrais atvejais sėkmingiausio gydymo pasiekiama metaliniais breketais. Kai kada jie derinami su skaidriomis kapomis.

Tinkamiausią breketų rūšį parenka gydytojas odontologas – ortodontas, atsižvelgdamas į netaisyklingos dantų ar sąkandžio padėties istoriją, žmogaus amžių ir kitas aplinkybes.

Dantų tiesinimas metaliniais breketais:sudėtingiausiems atvejams

Metaliniai breketai yra ilgiausiai taikomas dantų tiesinimo metodas. Šiuolaikiniai metaliniai breketai yra nepalyginami su pirmaisiais jų modeliais. Jie yra kur kas mažesni, mažiau pastebimi, geriau pritaikyti burnos ertmei, gaminami iš lengvesnių medžiagų.

Taikant šį dantų tiesinimo metodą, pirmiausiai ant dantų paviršiaus yra tvirtinami metaliniai breketai. Jie sujungiami ortodontiniu lanku, o jis ligatūromis pritvirtinamas prie breketų. Tempimo ir dantų stūmimo jėgą sukuria ortodontinis lankas. Pakartotinių vizitų metu jis yra vis keičiamas ir pritaikomas naujai dantų padėčiai.

Nors pagrindinė aparato dalis – breketai – yra gaminami iš metalo, bendras estetinis metalinių breketų vaizdas taip pat pasikeitė. Ligatūros, kuriomis laikosi ortodontinis lankas, yra gaminamos iš metalo ar įvairių spalvų elastinės medžiagos. Pakartotinių vizitų metu aktyvuojant breketus galima rinktis vis kitos spalvos elastines ligatūras. Daugeliui tai smagiausia dantų tiesinimo dalis.

Metalinių breketų privalumai:

  • Veiksmingiausias gydymas esant sudėtingoms dantų rotacijoms;
  • Patvarūs ir atlaiko kitų ortodontinių aparatų stūmimo jėgą;
  • Lūžta rečiau nei keramikiniai breketai;
  • Spalvingas elastines ligatūras galima keisti pagal nuotaiką, aprangą ar atostogų temą.

Metalinių breketų trūkumai:

  • Tai ryškiausias, labiausiai pastebimas dantų tiesinimo metodas;
  • Aštresnės metalinių breketų detalės gydymo pradžioje gali dirginti minkštuosius burnos audinius.

Dantų tiesinimas keramikiniais breketais: mažiau pastebimas gydymas

Keramikiniai breketai savo veikimo principu yra panašūs į metalinius: naudojama tokia pati ortodontinė viela ir ligatūros. Pagrindinį skirtumą sudaro medžiaga, iš kurios gaminamas breketas: skaidrios ar dantų spalvos keramika. Ortodontinę vielą tvirtinančios ligatūros taip pat yra bespalvės arba baltos spalvos. Dėl šių skirtumų keramikiniai breketai yra mažiau pastebimi ant dantų.

Keramikinių breketų privalumai:

  • Tvirti, patvarūs, bet mažiau pastebimi;
  • Kai kuriems žmonėms jie yra patogesni;
  • Tinkamas pasirinkimas tuomet, kai gydymui netinka skaidrios kapos, o metalinių breketų nesinori.

Keramikinių breketų trūkumai:

  • Lengviau įskyla ar lūžta, todėl reikia saugotis kieto maisto;
  • Nulūžusį ar įskilusį keramikinį breketą tenka keisti nauju;
  • Breketus fiksuojančios dalys (elastinės ligatūros) gali keisti spalvą, jei vartojami dažantys gėrimai ar maistas. Šių problemų nekyla, jei breketai yra pritvirtinti metalinėmis ligatūromis.

Dantų tiesinimas beligatūriniais breketais: paprastesnė priežiūra

Beligatūriniai breketai neturi elastinių ar metalinių ligatūrų, kurios tradicinių breketų atveju pritvirtina ortodontinę vielą prie breketų. Beligatūriniams breketams jų nereikia, nes ortodontinę vielą fiksuoja specialus užraktas. Juo ortodontinė viela prie dantų prispaudžiama silpniau, susidaro mažesnė trintis tarp vielos ir breketo. Veikiant tokiam mechanizmui, breketas laisvai juda išilgai ortodontinės vielos, todėl dantys pradeda greičiau judėti.

Beligatūriniais breketais išgautas dantų judėjimas sukelia mažiau diskomforto. Dantys yra veikiami silpnesne tempimo jėga dėl mažesnės trinties tarp vielos ir breketo.

Gydymas beligatūriniais breketais yra trumpesnis nei dantis tiesinant metaliniais ligatūriniais breketais. Kadangi gydymo eigoje nereikia keisti ligatūrų, pakartotiniai vizitai planuojami rečiau – kas 1,5 – 2 mėn.

Beligatūrinių breketų privalumai:

  • Trumpesnis gydymas;
  • Paprastesnė priežiūra;
  • Mažiau diskomforto;
  • Mažiau vizitų.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis: nepastebimas ir patogus gydymas

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – tai naujausias dantų lygiavimo ir gražios šypsenos metodas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Lengvos, visiškai peršviečiamos ir patvarios kapos nesukelia skausmo, diskomforto šypsantis, valgant ir valantis dantis.

Skaidrių kapų privalumai:

  1. Skaidrios kapos yra nematomos;
  2. Su jomis patogu valgyti ir valytis dantis;
  3. Reikia mažiau vizitų pas gydytoją;
  4. Geriau prognozuojami rezultatai;
  5. Skaidrios kapos kelia mažiau skausmo.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis planuojamas pasitelkiant skaitmenines technologijas, todėl yra aiškus, pamatuojamas ir tiksliai prognozuojamas. Pradėję gydymosi kelionę, tiksliai žinote, kurioje vietoje būsite jai pasibaigus.

Skaidrios kapos yra idealus pasirinkimas tiesinant lengvą dantų susigrūdimą, uždarant tarpus tarp dantų, koreguojant į priekį atsikišusius dantis. Šis gydymas yra mažiau veiksmingas sudėtingais ortodontiniais atvejais, kuriems skiriamos breketų sistemos arba breketai derinami su skaidriomis kapomis.

Skaidrių kapų trūkumai:

  • Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis veiksmingas tik tuomet, kai paros metu nešiojamos numatytą laiką. Jos netinka labai jauniems ar kitiems, kurie negali prisiimti atsakomybės dėl kapų nešiojimo.
  • Kadangi skaidrias kapas valgymo ir dantų valymo metu galima išsiimti, vaikai gali jas pamiršti ar pamesti.

Dantų tiesinimas
visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra įdiegtos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmeninė įranga leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti ortodontinį gydymą, dantų tiesinimą, kitų burnos ligų ir dantų gydymą.

Skaitmeninė įranga ortodontinio gydymo metu:

  • Paspartina gydymo eigą;
  • Padeda preciziškai suplanuoti procedūrą itin tiksliais skaitmeniniais atspaudais, skaitmeninėmis nuotraukomis ir 3D nuotraukomis;
  • Leidžia lengviau prognozuoti rezultatą.

Technologiškai pažangi odontologijos klinika leidžia patirti saugų ir efektyvų dantų tiesinimą. Išbandykite ir įsitikinkite!

Registruokitės dabar

Dantų tiesinimui pažangioje odontologijos klinikoje! Jei jus domina gydymo dantų tiesinimas kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

D.U.K.

  • Ar gydymas breketais skausmingas?

    Priklausomai nuo breketų sudėties, jų poveikis burnos ertmei yra skirtingas. Nors visų rūšių breketai (metaliniai ir keramikiniai) yra sukurti taip, jog būtų patogūs, jie gali sukelti lengvą maudimą ar dirginti burnos gleivinę. Pirmosiomis dienomis dėl breketų spaudimo dantys gali būti jautrūs arba lengvai mausti. Paprastai šie pojūčiai yra trumpalaikiai ir trunka iki kelių dienų.

    Dažniausiai maudimas jaučiamas gydymo pradžioje arba pakoregavus breketų padėtį. Breketų uždėjimas vienam žandikauliui trunka apie 1 valandą, ir ši procedūra yra neskausminga. Po breketų uždėjimo dantų maudimas ar burnos gleivinės dirginimas gali būti juntamas pirmąsias 3 – 7 dienas. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, 2 – 3 dienas gali nestipriai skaudėti.

    Kai kuriais atvejais pirmosioms breketų nešiojimo dienoms yra skiriami nuskausminamieji vaistai. Be to, nemalonų pojūtį keliantį breketą ar gleivinę dirginančią vielytę galima uždengti specialiu ortodontiniu vašku, vatos ar net kramtomosios gumos gabalėliu. Susidariusios žaizdelės vėliau savaime užgyja.

    Dauguma gydymą breketais pradedančių žmonių iš pradžių teigia jaučiantys, jog breketai burnoje užima daug vietos. Vėliau su šiuo pojūčiu apsiprantama, jis pamažu išnyksta.

  • Kaip prižiūrėti dantis ir breketus dantų tiesinimo metu?

    Šio gydymo metu būtina kasdien tinkamai valyti dantis ir prieinamus tarpdančius. Ypatingą dėmesį reikia skirti dantų valymui prieš miegą. Kadangi breketų sistema apgaubti dantys yra labiau pažeidžiami, gydytojas gali rekomenduoti didesnį fluoro kiekį turinčią dantų pastą, apsauginį fluoro gelį ar skalavimo skystį.

    Kasdien reikia valyti breketus: atsargiais judesiais, saugantis galimo jų pažeidimo. Uždėjęs pirmuosius breketus, gydytojas apmoko tinkamos jų priežiūros.

    Taip pat verta atkreipti dėmesį į mitybą. Reikia vengti tąsaus ir kieto maisto, kuris gali pažeisti breketų sistemą. Rekomenduojama vartoti mažiau cukraus turinčių gėrimų ir užkandžių, dėl kurių burnoje formuojasi rūgštinė terpė. Ant breketais uždengtų dantų greičiau kaupiasi apnašos, kurioms rūgštinė terpė yra itin palanki.

    Pradėjus dantų tiesinimą, labai svarbu reguliariai atvykti kontroliniam vizitui, kurio metu įvertinama bendra dantų būklė ir dantų tiesinimo rezultatai.

  • Ar galima gydyti dantis ortodontinio gydymo metu?

    Nors nešiojant įvairias dantų tiesinimo sistemas, galima gydyti dantis, rekomenduojame tai atlikti iki ortodontinio dantų tiesinimo.

    Svarbu, jog sudarant dantų gydymo planą, dalyvautų ir gydytojas odontologas – ortodontas. Tam tikrais ortodontinio tiesinimo atvejais tenka šalinti pavienius dantis ir jų neverta gydyti. Kai gydytojas odontologas ir gydytojas odontologas – ortodontas bendradarbiauja, sudaromas optimalus gydymo planas.

    Estetinį odontologinį gydymą – estetinį plombavimą, dantų balinimą ar estetinį protezavimą – rekomenduojame planuoti po 6 mėnesių, užbaigus visus dantų tiesinimo etapus.

  • Kaip dažnai teks lankytis pas gydytoją odontologą – ortodonta?

    Vizitų dažnis priklauso nuo jums parinktos ortodontinės dantų tiesinimo sistemos. Dantis tiesinant:

    • Metaliniais ar keramikiniais ligatūriniais breketais, pakartotiniai vizitai skiriami kas 1 – 1,5 mėnesio;
    • Metaliniais ar keramikiniais beligatūriniais breketais, pakartotiniai vizitai skiriami kas 1,5 – 2 mėnesius;
    • Skaidriomis kapomis, pakartotiniai vizitai skiriami kas 3 – 4 mėnesius.
  • Kiek laiko trunka dantų tiesinimas?

    Dantų tiesinimo trukmė priklauso nuo jūsų individualios situacijos: problemos sudėtingumo, amžiaus, parinkto dantų tiesinimo metodo. Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė yra 1,5 – 2 metai.

    Ne visuomet galima nustatyti tikslią būsimo gydymo trukmę: priklausomai nuo to, kaip dantys pasiduoda tiesinimui, galutinė trukmė gali būti keliais mėnesiais trumpesnė ar ilgesnė nei planuota.

  • Ar teks nešioti papildomus aparatus nuėmus breketus?

    Pasibaigus ortodontiniam gydymui, gaminamos retencinės plokštelės, ant priekinių dantų liežuvinių paviršių klijuojami neišimami fiksuoti reteineriai. Išimamus aparatus reikia užsidėti nakčiai gydytojo nurodytą laikotarpį. Šiuo etapu itin svarbu laikytis gydytojo nurodytų taisyklių.

    Neatsakingai nešiojant užlaikančiuosius aparatus, dantys grįžta į buvusias padėtis. Tuomet gali prireikti pakartoti ortodontinį gydymą, ir galutinis rezultatas pasiekiamas per dvigubai ilgesnį laikotarpį nei planuota. Svarbu atminti, kad gydymo breketais sėkmė priklauso nuo žmogaus įsitraukimo ir požiūrio į gydymą.

  • Kokio amžiaus vaikams galima tiesinti dantis?

    Kiekvieno vaiko augimas ir dantų formavimasis yra unikalus procesas. Formuojantis sąkandžiui ir dantims, vaikams gali išryškėti skirtingos ortodontinės anomalijos. Dažniausiai ortodontinės problemos išryškėja apie septintuosius vaiko metus. Tai gali būti:

    • Susigrūdę ir kreivi dantys;
    • Netaisyklingas sąkandis;
    • Gilus sąkandis;
    • Atviras sąkandis;
    • Atsikišę dantys;
    • Netaisyklingos liežuvio padėties problemos .

    Pastebėjus šiuos pokyčius, verta iš karto planuoti vizitą pas gydytoją odontologą – ortodontą. Gali būti, kad gydytojas, atsižvelgęs į vaiko amžių, gydymą skirs vėlesniam laikui. Tačiau ankstyva konsultacija padeda išvengti rimtesnių problemų ateityje. Gydytojas įvertina, kaip vaiko dantys formuosis ateityje, sudaro gydymo planą ir gali laiku pradėti dantų tiesinimą.

    Kalbant apie vaiko amžių, kuris leistų pradėti tiesinti dantis, nėra vieno teisingo atsakymo. Kai kuriems vaikams rekomenduojama tiesinti dantis nuo šešerių metų. Tačiau dažniausiai dantų tiesinimas rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 7 – 12 metų, kai dėl kaukolės ir žandikaulių formavimosi dantys yra paslankiausi.

    Teisingą atsakymą, kada jūsų vaikui galima pradėti dantų tiesinimą skaidriomis kapomis ar kitais būdais, gydytojas gali suteikti tik konsultacijos metu.

  • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

    Darbo laikas:
    I-V 8.00 – 20.00
    VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
    Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
    LT – 50209 Kaunas