Burnos chirurgija - danties rovimas Kaune | gerasodontologas.lt
review

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – tai bet kokia chirurginė procedūra, kurią burnos chirurgas atlieka burnos ertmėje ar žandikaulio srityje. Chirurginė intervencija yra taikoma tuomet, kai burnos ertmėje atsiranda dantų ar aplink juos esančių audinių patologinių procesų. Dažniausiai chirurginis gydymas atliekamas vietinėje nejautroje ir, esant poreikiui, sedacijoje.

Kada reikalingas chirurginis burnos gydymas?

Danties traukimas yra dažniausiai pasitaikanti chirurginė odontologinė procedūra, nors daugelis ją laiko įprastu gydymu. Jei prireikia traukti dantį, šį gydymą reikia vertinti kaip chirurginę intervenciją, po kurios skiriamas pooperacinis gydymas ir priežiūra.

Daugeliu atvejų danties rovimas praeina sklandžiai, jį gali atlikti tiek bendrosios praktikos gydytojas odontologas, tiek burnos chirurgas.

Gydytojo odontologo – burnos chirurgo pagalbos dažniausiai prireikia atliekant:

 • Sudėtingą danties rovimą, kai reikia siūti žaizdą;
 • Protinio danties ar retinuoto (pilnai susiformavusio, bet neišdygusio) danties rovimą;
 • Burnos ar veido traumos gydymą;
 • Burnos ar veido cistų ir kitų darinių diagnostiką ir gydymą;
 • Burnos ar veido srityje kylančių uždegiminių procesų diagnostiką ir gydymą;
 • Seilių liaukų uždegimo gydymą;
 • Pūlinio atvėrimą (inciziją);
 • Šaknies viršūnės rezekciją, nuo danties šaknies viršūnės pašalinant infekcijos židinį;
 • Liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastiką;
 • Burnos prieangio plastiką prieš protezavimą;
 • Sinuso pakėlimo operaciją;
 • Kaulinių egzostozių (gerybinių kaulinių darinių) šalinimą;
 • Kaulo augmentaciją (priauginimą);
 • Dantų implantaciją.

Burnos chirurgija sedacijoje

Mūsų odontologijos klinikoje burnos chirurgija gali būti atliekama sedacijoje. Sedacija – tai sąmonės slopinimas medikamentiniu būdu, kai žmogus išlieka dalinai sąmoningas, tačiau giliai atsipalaidavęs ir neįsitempęs.

Sedacijos būsena primena lengvą mieguistumą. Žmogus nejaučia jokio skausmo ir baimės, tačiau dėl dalinio sąmoningumo gali reaguoti į aplinką. Pagrindinis sedacijos privalumas yra tai, jog nerimą ar baimę patiriantis žmogus gali visiškai atsipalaiduoti ir greitai grįžti į įprastinę būseną. Kadangi burnos chirurgija reikalauja tikslumo, gydytojui yra svarbu, jog pacientas būtų ramus ir neįsitempęs.

Taikant lengvą ar vidutinę sedaciją, žmogus gydymo metu jaučiasi atsipalaidavęs, ramus, lengvai priminga ir lengvai atsibunda. Taikant gilesnę sedaciją, mieguistumo lygis yra stipresnis, tačiau, lyginant su bendrine nejautra, žmogus išlieka sąmoningas. Po sedacijos grįžtama į įprastinę būseną daug lengviau ir greičiau nei po bendrinės nejautros.

Mūsų odontologijos klinikoje chirurginės intervencijos yra atliekamos specialiai įrengtame chirurginiame kabinete. Jame viskas įrengta taip, jog būtų užtikrintas maksimalus komfortas pacientui ir gydytojui.

Sedaciją atliekanti gydytoja anesteziologė reanimatologė Natalja Rudnikevič yra sukaupusi 40 metų patirtį. Jos priežiūroje visos anesteziolginės procedūros yra atliekamos itin saugiai ir atsakingai.

Prieš sedacija ši gydytoja aptaria su pacientu visus jo sveikatos aspektus, galinčius turėti įtakos šiai procedūrai. Gydytojai yra svarbu žinoti apie paciento alergiją, vartojamus vaistus ar nėštumą. Priklausomai nuo šių veiksnių, gydytoja parenka tinkamiausią nejautros lygį.

Burnos chirurgija
visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje Kaune

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra naudojamos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmenizuoti procesai leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti burnos chirurgiją, kitų burnos ligų ir dantų gydymą.

Burnos chirurgijoje, taikant skaitmeninę įrangą:

 • Chirurginė intervencija planuojama preziciškai;
 • Rezultatas yra lengviau prognozuojamas;
 • Dėl diagnostinio tikslumo mažesnė minkštųjų audinių pažeidimo rizika;
 • Gydymo eiga yra spartesnė;
 • Pooperacinis gijimas yra lengvesnis.

Pirmojo vizito metu dėl burnos chirurginio gydymo pasitelkiami šie skaitmenizuoti procesai:

 • Intraoraliniu skeneriu skenuojami visi dantys;
 • Atliekama 3D tūrinė nuotrauka;
 • Jos pagalba odontologas chirurgas įvertina burnos situaciją 360° spinduliu, numato visas būsimo gydymo aplinkybes ir riziką;
 • Jos pagalba pacientas gali matyti aiškiai ir tiksliai perteiktą skaitmeninį burnos ertmės vaizdą.

Dėl šių priežasčių technologiškai pažangioje odontologijos klinikoje chirurginė intervencija yra saugi ir užtikrinta.

Registruokitės dabar

Burnos chirurgijai pažangioje odontologijos klinikoje! Jei jus domina gydymo dantų tiesinimas skaidriomis kapomis kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

D.U.K.

 • Kodėl burnos chirurginį gydymą turi atlikti burnos chirurgas?

  Burnos chirurgija yra sudėtinga odontologinio gydymo sritis, reikalaujanti gilių medicininių žinių, o chirurginio gydymo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo gydytojo kompetencijos. Todėl burnos chirurgai greta odontologinio išsilavinimo įgyja papildomą kvalifikaciją.

  Dažniausiai jie baigia papildomą burnos chirurgijos rezidentūrą arba po odontologijos studijų ir odontologijos rezidentūros baigia antrąsias medicinos studijas ir antrąją rezidentūrą. Antruoju atveju burnos chirurgai įgyja dvi kvalifikacijas: medicinos gydytojo ir gydytojo odontologo – burnos chirurgo.

  Mūsų klinikoje burnos chirurgiją atlieka gydytoja Indrė Zykutė - Bružienė, kuri yra baigusi dvejas studijas: 2008 m. ji įgijo odontologo kvalifikaciją, o 2018 m. – medicinos gydytojo kvalifikaciją. Turėdama medicininių žinių bagažą ir dvejų rezidentūrų patirtį, mūsų klinikos burnos chirurgė suteikia tikslią diagnozę, išsamų gydymo planą ir sklandų gydymą.

  Išsamiau apie gydytoją Indrę Zykutę – Bružienę

 • Kaip gydomas pūlinys (abscesas) burnoje?

  Danties pūlinys (abscesas) – uždegimas, dažniausiai kylantis dėl netinkamos burnos priežiūros. Nesilaikant kasdienės higienos, burnoje besikaupiantys mikroorganizmai pirmiausiai pažeidžia dantų paviršių, o per šiuos pažeidimus ilgainiui pasiekia dantų šaknis. Pūlinį burnoje taip pat gali sukelti kitos burnos infekcinės ligos, autoimuninės ligos ar nusilpęs organizmo imunitetas.

  Apie besiformuojantį pūlinį įspėja pulsuojantis ir tvinkčiojantis skausmas, minkštųjų audinių patinimas, pakilusi temperatūra ir nemalonus skonis burnoje. Negydomas burnos ertmės pūlinys gali tapti rimtų komplikacijų priežastimi, todėl pajutus minėtus simptomus reikia nedelsiant kreiptis į dantų chirurgą.

  Danties pūlinys gydomas taikant pūlinio inciziją (atvėrimą) chirurginiu būdu: vietinėje nejautroje burnos chirurgas daro pjūvį ir įveda dreną, kuris pašalinamas sekančią dieną. Tolesnį gydymą atlieka gydytojo paskirti antibiotikai, kuriuos tenka vartoti iki kelių savaičių. Tik tuomet, kai danties pūlinys yra visiškai išgydytas, burnos chirurgas priima sprendimą dėl tolesnės gydymo sekos. Priklausomai nuo situacijos, skiriamas danties šaknų kanalų gydymas ir išsaugomas nuosavas dantis. Jei tokio gydymo prognozė nepalanki, atliekamas danties rovimas.

 • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

  Darbo laikas:
  I-V 8.00 – 20.00
  VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
  Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
  LT – 50209 Kaunas