Registracija:
Burnos arba dantų chirurgija – tai chirurginės procedūros, kurias burnos chirurgas atlieka burnos ertmėje ar žandikaulio srityje. Dantų chirurgija taikoma tuomet, kai susiformuoja patologiniai dantų arba juos supančių audinių procesai, kurie kelia riziką burnos ertmės sveikatai.
Dantų chirurgija yra plati odontologinio gydymo sritis ir apima:
Diagnozavus įvairias burnos ligas, burnos chirurgija pasitelkiama tuomet, kai reikalinga chirurginė intervencija dėl uždegimo, infekcijos, netaisyklingos minkštųjų audinių padėties ar jų atsitraukimo.
Gydant burnos ligas, dažniausiai atliekamos šios operacijos: danties pūlinio atvėrimas, danties cistos gydymas, dantenų gingivektomija, liežuvio pasaitėlio pakirpimas.
Burnos chirurgas atlieka chirurgines operacijas burnos ertmėje, kurių sėkmė priklauso nuo gydytojo kompetencijos. Gydymo, kurį sudaro nuolatinių ir protinių dantų rovimas, dantų implantacija, minkštųjų audinių operacijos, kokybę lemia gydytojo žinios, patirtis ir profesionalumas.
Dantų chirurgija yra sudėtinga odontologinio gydymo sritis, kuriai reikia gilių medicininių žinių. Todėl burnos chirurgas greta odontologinio išsilavinimo įgyja papildomą kvalifikaciją. Taigi, burnos chirurgas (arba dantų chirurgas) yra gydytojas odontologas, baigęs papildomą burnos chirurgijos rezidentūrą.
Nors burnos, veido ir žandikaulių chirurgas dažnai atlieka tokias pačias operacijas kaip ir burnos chirurgas, jo privalumai – tai platesnis išsilavinimas ir daugiau kompetencijų. Pacientai dažnai jį vadina trumpesniu pavadinimu: žandikaulio chirurgas.
Norint įgyti burnos, veido ir žandikaulių chirurgo kvalifikaciją, reikia baigti dvejas studijas ir dvejas rezidentūras: odontologijos ir medicinos. Dėl gilesnių medicinos žinių žandikaulio chirurgas turi platesnį ligų ir jų gydymo supratimą.
Jo kompetencija apima galvos, kaklo, veido ir žandikaulio ligų diagnostiką ir gydymą, veido traumų gydymą. Tam tikrą odontologinį gydymą jis gali atlikti be LOR gydytojo pagalbos. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgas po operacijos gali suteikti nedarbingumo pažymėjimą (burnos chirurgas jo suteikti negali).
Mūsų odontologijos klinika Kaune užtikrina itin aukštą burnos chirurginio gydymo kokybę. Jį suteikia burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė – Bružienė. Ji turi beveik 10 metų darbo Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje ir beveik 15 metų darbo privačioje praktikoje patirties.
Mūsų odontologijos klinika Kaune suteikia visapusišką gydymą, kurį sudaro dantų rovimas ir po jo skiriama pooperacinė priežiūra. Šį gydymą atlieka žandikaulio chirurgas ir bendrosios praktikos gydytojas odontologas.
Dantų rovimas yra dažniausiai pasitaikanti chirurginė odontologinė procedūra, nors daugelis ją laiko įprastu gydymu. Gydymą, kurį sudaro dantų rovimas, reikia vertinti kaip chirurginę intervenciją, po kurios skiriamas pooperacinis gydymas ir priežiūra.
Tam, kad dantų rovimas praeitų be komplikacijų, suteikiame būtiną pooperacinę priežiūrą. Po operacijos pacientą išlydime su reikalingų medikamentų paketu ir, jei yra poreikis, nedarbingumo pažymėjimu.
Pacientui nereikia papildomai lankytis pas šeimos gydytoją ar vaistinėse. Viską, ko reikia pooperaciniam gijimui, suteikiame klinikoje: vaistus nuo skausmo ir uždegimo, pooperacinį skalavimo skystį, pooperacinį dantų šepetėlį. Sekančią dieną susisiekiame su pacientu dėl jo būklės ir, esant poreikiui, nedelsiant pasikviečiame kontroliniam vizitui.
Dantų netekimas ar praradimas – tai labiausiai pažengusi burnos, dantų ar dantenų ligos stadija. Dantų dažniausiai netenkama dėl prastos kasdienės higienos (arba traumų). Ilgainiui susiformuoja dantenų uždegimas ir danties kariesas, jis apima vis daugiau dantų. Liga pasiekia tokia stadiją, kai dantys tampa nepagydomi, pradeda klibėti, ir juos reikia šalinti. Dažnai dantų rovimas yra vienintelis galimas klibančių dantų gydymas. Būklė, kai pašalinama didžioji dalis dantų, yra vadinama bedantė burna.
Mūsų odontologijos klinika Kaune skiria ypatingą dėmesį gydymui, kurį sudaro protinių dantų rovimas ir pooperacinė priežiūra. Šį gydymą atlieka didžiulę patirtį turintys žandikaulio chirurgas ir bendrosios praktikos gydytojas odontologas. Žmonėms, kurie jaučia baimę ar nerimą, protinių dantų rovimas atliekamas sedacijoje, prižiūrint gydytojai anesteziologei reanimatologei.
Tam, kad protinių dantų rovimas praeitų be komplikacijų, pasirūpiname visa pooperacine priežiūra: nuo reikalingų vaistų iki kontrolinio vizito po operacijos.
Dantų gydymas su sedacija – tai sąmonės slopinimas medikamentiniu būdu, kai žmogus išlieka dalinai sąmoningas, tačiau giliai atsipalaidavęs ir neįsitempęs.
Dantų gydymas su sedacija gali būti atliekamas taikant lengvą, vidutinę ar gilią sedaciją. Jos metu patiriama būsena primena lengvą mieguistumą, kurio gylis priklauso nuo sedacijos stiprumo. Žmogus nejaučia skausmo ir baimės, tačiau yra dalinai sąmoningas ir gali reaguoti į aplinką.
Pagrindinis dantų gydymo su sedacija privalumas yra tai, jog žmogus gali visiškai atsipalaiduoti ir greitai grįžti į įprastinę būseną. Kadangi burnos chirurgija reikalauja tikslumo, burnos chirurgas rūpinasi, jog pacientas būtų ramus ir neįsitempęs.
Mūsų odontologijos klinika Kaune yra subūrusi burnos chirurgijos komandą, kurią sudaro patyrę ir profesionalūs specialistai. Jie atlieka visas chirurgines operacijas, kurias sudaro dantų gydymas su sedacija.
Sedaciją atlieka gydytoja anesteziologė – reanimatologė Natalja Rudnikevič. Ji turi 40 metų patirties, ir jos priežiūroje dantų gydymas su sedacija atliekamas saugiai ir atsakingai.
Chirurgines operacijas, kurias sudaro dantų rovimas, kaulo priauginimas, sinuso pakėlimas ir dantų implantacija, atlieka burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė-Bružienė. Ji turi specializuotą kompetenciją, platų išsilavinimą ir beveik 15 metų patirtį.
Operacijos metu asistuoja odontologo padėjėja Ingrida Lenkauskienė, drauge su chirurge dirbanti beveik 10 metų.
Dantų gydymas su sedacija Kaune įsikūrusioje klinikoje suteikiamas specialiai įrengtame chirurginiame kabinete. Jame užtikrintas maksimalus komfortas pacientui ir gydytojui. Speciali erdvė yra skirta poilsiui po sedacijos.
Medicinos gydytoja, burnos, veido ir žandikaulių chirurgė
Klinikos įkūrėja, gydytoja odontologė – periodontologė
Gydytojas odontologas, burnos chirurgas
Gydytoja anesteziologė – reanimatologė
Burnos higienistė, gydytojo odontologo padėjėja
Trūko visų dantų, nepakalo kaulo tūrio implantacijai. Gydymą sudarė:
All-on-4 arba „Visi ant keturių“: pilnas dantų ir kramtymo funkcijos atkūrimas. Su patyrusių specialistų komanda tai – saugus kelias susigrąžinti prarastus dantis.
Ryškūs dantų spalvos pokyčiai liko dėl anksčiau vartotų medikamentų poveikio. Šypseną atkūrėme 2 etapais: pirmiausiai – kompleksinis gydymas, po jo – dantų laminatės.
Kompleksinį gydymą sudarė:
Estetinį protezavimą sudarė:
Įspūdingo šypsenos pokyčio pasiekėme pasitelkę nuoseklų gydymo planą ir skaitmeninį šypsenos planavimą. Taip atkurta šypsena – ilgaamžė, funkcionali ir estetiška.
Ištobulintas All-on-4 arba visi ant keturių atvejis. Gydymo privalumai: kai gaminamas nuolatinis dantų protezas, labai svarbu jo kokybė. Tobulą protezų formą paprasčiau paruošti, kai pacientas ištestuoja laikinąjį protezą.
Burnoje trūko visų dantų, pacientas nenorėjo diskomforto – bedantės burnos ar dantų plokštelės – iki tol, kol bus paruoštas nuolatinis protezas.
Nauji dantys per 2 – 3 dienas: saugiai ir be rizikos, nepatiriant diskomforto pereinamuoju laikotarpiu, iki nuolatinio protezo pritvirtinamo.
Visų dantų restauracija:
Iškalbingas atvejis, kai dantų implantacija atliekama maksimaliai išsaugant sveikus nuosavus dantis ir atkuriant prarastus. Viso gydymo trukmė – 10 mėnesių. Rezultatas – komfortas kramtant, estetika šypsantis, pasitikėjimas bendraujant.
Kompleksinis gydymas ir dantų tiesinimas breketais: ilga, bet pastangas atperkanti kelionė. Galutinį rezultatą užtvirtins estetinis plombavimas.
Abiejuose žandikauliuose nebuvo nei vieno nuosavo danties. Gydymą sudarė 3 etapai:
1 | dantų implantacija
2 | implantų prigijimas ir laikinas protezavimas
3 | nuolatinis dantų protezavimas po 4 mėn.
All-on-4 implantai ir fiksuotas dantų tiltas: per 4 mėnesius sugrąžinta pilnavertė dantų funkcija.
Nekokybiško Turkijos odontologų darbo pergydymas. Dantų protezavimą atlikus nekokybiškai, lydi didžiulis diskomfortas. Pacientė skundėsi:
Išpildytas didžiausias pacientės lūkestis – balta, plati ir sveika šypsena, kuri natūraliai dera prie veido. Turkijos odontologų darbo pergydymą sudarė:
Šypsenos funkcija ir estetika kentėjo dėl netaisyklingo sąkandžio. Ši kertinė priežastis turėjo šalutinių pasekmių:
Kompleksinį gydymą suteikė 7 specialistai:
Belieka palaikyti tinkamą kasdienę dantų priežiūrą, kad šypsena tarnautų dešimtmečiams.
Kompleksinis dantų gydymas apėmė:
Paskutinis etapas – estetikos korekcija:
Pacientę pas mus atvedė stiprus dantenų uždegimas (gingivitas) ir netenkinanti dantų forma, kurią suteikė anksčiau / kitur atliktas estetinis plombavimas.
Mus labiausiai džiugina, jog gydymas sugrąžino visapusišką burnos ertmės sveikatą: sveikus dantis ir sveikas dantenas.
Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!
Labai džiaugiuosi pasirinkusi būtent šią kliniką dantų gydymui. Profesionalūs ir kompetetingi daktarai. Išrašomi visi reikalingi vaistai bei dantų priežiūra po gydymo, labai mandagios ir paslaugios darbuotojos. Manimi buvo pasirūpinta labiau nei tikėjausi, po gydymo kitą dieną skambino. Rekomenduoju 100% ir laukiu ateinančio vizito.
Klinikos gydytojai išties labai rūpestingi, atsakingai ir nuoširdžiai gilinasi į situaciją. Padėjo man išspręsti labai sudėtingą atvejį negailėdami savo laiko. Klinika moderni, joje jautiesi saugiai. Drąsiai rekomenduoju.
Po apsilankymo šioje klinikoje dingo baimė lankytis pas odontologą. Aptarnavimas nerealiai malonus, personalas labai draugiškas ir paslaugus, suteikia visą informaciją be jokių išvedžiojimų. Rekomenduoju šimtu dešimt procentų visiems, kuriems reikia odontologų paslaugų.
Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.
Danties pūlinys (abscesas) – uždegimas, kuris kyla dėl to, jog nėra taikoma asmeninė burnos higiena. Jos nesilaikant, burnoje besikaupiantys mikroorganizmai pažeidžia dantų paviršių, o per šiuos pažeidimus – dantų šaknis.
Danties pūlinys taip pat gali kilti dėl kitos burnos infekcinės ligos, autoimuninės ligos ar nusilpusio imuniteto.
Apie tai, kad formuojasi danties pūlinys, įspėja pulsuojantis ir tvinkčiojantis skausmas, dantenų patinimas, pakilusi temperatūra ir nemalonus skonis burnoje. Negydomas danties pūlinys gali tapti rimtų komplikacijų priežastimi. Pajutus minėtus simptomus, reikia nedelsiant kreiptis gydymui.
Danties pūlinys gydomas atliekant pūlinio inciziją (atvėrimą) chirurginiu būdu. Vietinėje nejautroje burnos chirurgas daro pjūvį ir įveda dreną, kuris pašalinamas sekančią dieną.
Tolesnį gydymą atlieka gydytojo paskirti antibiotikai, kuriuos reikia vartoti iki kelių savaičių. Tik tuomet, kai danties pūlinys yra visiškai išgydytas, burnos chirurgas priima sprendimą dėl tolesnio gydymo. Priklausomai nuo situacijos, skiriamas dantų kanalų gydymas ir išsaugomas nuosavas dantis. Jei tokio gydymo prognozė nepalanki, atliekamas danties rovimas.
Pūlinys ant dantenos – tai darinys, kuris susiformuoja dėl danties šaknies viršūnės infekcijos. Pirmiausiai žandikaulyje tarp šaknies viršūnės ir dantenų susiformuoja danties fistulė. Tai kanalėlis, kuriuo iš infekuotos vietos gali pasišalinti pūliai. Dantenų paviršiuje gali jaustis nedidelis iškilimas, dantenos patinsta. Infekcijai plečiantis ir fistulei prisipildžius, atsiranda pūlinukas ant dantenos.
Kai danties šaknies viršūnės infekcija ir danties pūlinys negydomi, atsiranda dar vienas simptomas – iškeltas dantis. Ką daryti?
Pastebėjus tokius simptomus kaip iškeltas dantis, dantenų patinimas, pūlinukas ant dantenos ar pūlinys dantenoje, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Uždelsus gydymą, dėl šių infekcinių ligų galima netekti dantų.
Danties šaknies viršūnės infekcijos gydymui taikoma endodontinė chirurgija: atliekama danties šaknies viršūnės rezekcija ir skiriamas gydymas antibiotikais. Gydytojui įvertinus, kad gydymas nebus efektyvus, yra atliekamas danties rovimas. Laiku reaguojant į paminėtus simptomus, galima suvaldyti infekciją ir išsaugoti dantį.
Lopo operacija – tai chirurginis sunkaus dantenų uždegimo, vadinamo periodontitas, gydymas. Jis atliekamas tuomet, kai dantenų uždegimas yra apėmęs daug minkštųjų audinių, konservatyvus (nechirurginis) gydymas yra neveiksmingas, ir dėl progresuojančio uždegimo pacientas gali netekti dantų.
Lopo operacija taip pat atliekama, kai minkštuosius audinius traumuoja (spaudžia) cista, danties pūlinys ar kitas darinys, kai pacientas yra patyręs burnos ertmės sužeidimų dėl traumų.
Gydant periodontitą, lopo operacijos metu atliekamos šios procedūros:
Per operaciją sumažinamas dantenų gylis. Kai dantenų kišenės yra negilios, lengviau jas išsaugoti be uždegimo.
Lopo operacija atliekama vietinėje nejautroje arba su sedacija.
Laiku suteiktas karieso gydymas (arba ėduonies gydymas) padeda išvengti burnos chirurgijos intervencijos ir išsaugoti nuosavus dantis. Pastebėjus bent vieną iš aukščiau paminėtų simptomų, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kuo anksčiau pradedamas dantų gydymas, tuo geresnės gydymo prognozės.
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta