Registracija:
Dantų plombavimas ir gydymas – tai danties audinio, kurį pažeidė kariesas (ėduonis), šalinimas ir jo atstatymas plomba. Tinkamu laiku ir būdu atliktas dantų plombavimas padeda išsaugoti nuosavus dantis per visą gyvenimą.
Gydymo, kurį sudaro danties plombavimas, kokybė priklauso nuo odontologo profesionalumo bei patirties. Gydymo eiga yra paprasta, tačiau tam, kad danties plombavimas būtų geras, odontologas visus žingsnius atlieka laikydamasis gerosios praktikos. Ją sudaro:
Dantų plombavimas – tai daugeliui įprastas dantų gydymas, kai, vizualiai įvertinus ir instrumentais pratestavus karieso pažeidimus, dantys gydomi ir dengiami plomba. Laiku atliktas dantų plombavimas padeda išsaugoti daugiau nuosavų danties audinių. Gydymą, kurio metu atliekamas dantų plombavimas, sudaro 9 žingsniai:
Dažniausiai atliekama dentalinė danties nuotrauka arba panoraminė dantų nuotrauka
(jei gydoma danties ertmė yra greta jo)
Danties plomba – tai medžiaga, kurios savybes gamintojai nuolat tobulina. Plombavimui naudojamos medžiagos – viena pažangiausių odontologijos sričių. Dabartinės plombos yra nesulyginamos su senosiomis versijomis, kurias daugelis pamena iš vaikystės.
Kompozicinė helio plomba, vadinama helio arba kompozito plomba
Biodentino gydomoji plomba
Stiklojonomerinė plomba
Laikina (IRM) plomba
Pažeidimo, kurį sukėlė kariesas, vietą
Pažeidimo dydį
Gydymo sudėtingumą
Gydymo, kurį sudaro danties plomba, kaina priklauso nuo odontologo parinkto metodo. Laikina ar gydomoji plomba kainuoja mažiau nei nuolatinė kompozito plomba.
Kompozicinė, kompozito arba helio plomba – tai dažniausiai suaugusiųjų gydymui naudojama plomba. Ji pakeitė anksčiau populiarias sidabrines amalgamos plombas. Kompozito plomba tarnauja 5 – 10 metų, o esant tinkamai dantų priežiūrai – ir ilgiau.
Kompozito plomba teikia šių privalumų:
Šviesoje kietėjanti plomba – tai aukščiau aprašyta kompozito (arba helio) plomba. Ji yra sudaryta iš keramikos, stiklo ir kvarco mišinio, kurį gydytojas paruošia prieš pat plombos įdėjimą į danties ertmę. Kai plomba sluoksniuojama danties ertmėje, kiekvienas sluoksnis sutvirtinamas specialia šviesa. Dėl šios savybės kompozito plomba vadinama šviesoje kietėjančia.
Šviesoje kietėjanti plomba savo sudėtimi yra panaši į keramikos dantų laminates, tačiau skiriasi gydymo metodai. Jei dantų laminatės paruošiamos iš anksto dantų laboratorijoje, kompozito plomba yra paruošiama gydymo metu, kai pacientas sėdi odontologo kėdėje. Plomba ruošiama kiekvienam pacientui individualiai, gydymo metu ji „klojama“ sluoksniais, todėl idealiai atkuria kiekvieno paciento dantų spalvą.
Laikina plomba naudojama tuomet, kai karieso pažeidimas buvo išplitęs, o dantų gydymas yra kompleksinis. Gydymas laikina plomba taikomas, kai:
Laikina plomba atlieka laikiną gydomąją funkciją ir, praėjus numatytam laikui, turi būti pakeista. Laikina plomba yra sudaryta iš medžiagų, kurios susidėvi ar iškrinta greičiau nei nuolatinė plomba. Po gydymo, kai buvo įdėta laikina plomba, būtina suplanuoti tolesnį vizitą pas odontologą, ir ją pakeisti nuolatine. Ilgai delsiant, gali susiformuoti danties uždegimas arba kitos komplikacijos.
Laikinas plombavimas dažniausiai atliekamas stiklojonomerine plomba. Ji yra sudaryta iš akrilo ir stiklo jonomerų, kurie, būdami danties ertmėje, išskiria fluoridą ir apsaugo dantį nuo tolesnių pažeidimų. Tai yra specifinė šios plombos savybė, dėl kurios ji tinka pereinamajam gydymo laikotarpiui.
Stiklojonomerinė plomba dažniausiai tarnauja kaip laikina plomba suaugusiesiems arba kaip nuolatinė plomba gydant pieninius dantis. Iš akrilo ir stiklo jonomerų sudaryta plomba išskiria fluoridą, todėl tiek suaugusiesiems, tiek vaikams naudojama gydomajai funkcijai. Ji apsaugo, kad nesusiformuotų kariesas po plomba (antrinis kariesas).
Ši plomba pasižymi tuo, kad sukimba su gydomu paviršiumi esant drėgnai terpei. Dėl šios savybės ji naudojama nuolatiniam plombavimui tuomet, kai gydomos dantų šaknys, esančios po dantenų linija.
Stiklojonomerinė plomba nepasižymi tokiu tvirtumu kaip kompozitas, todėl visais kitais atvejais nuolatiniam gydymui naudojama kompozito plomba.
Gydymo, kurį sudaro dantų plombavimas, kaina priklauso nuo apimties ir metodo. Tinkamiausią plombavimą, jo apimtį ir metodą odontologas parenka po pirminės apžiūros.
Klinikos įkūrėja, gydytoja odontologė – periodontologė
Gydytoja odontologė
Šypseną koregavome estetiniu plombavimu, kurį sudarė:
Šią šypseną labiausiai puošia sugrąžinta dantų simetrija. Pokyčiams prireikė kelių vizitų. Rezultatas – nepalyginamai daugiau šypsenų ir daugiau pasitikėjimo kasdienybėje!
Šypsenos savininkę pas mus atvedė lėtinė gleivinės liga, pasireiškianti rausvais gumbeliais. Ligą išprovokavo bakterijų sukeltas uždegimas, o pastarąjį – nekokybiškas plombavimas: plombos buvo pralaidžios, o jų kampai – neadaptuoti pagal dantenų liniją.
Atliktas kompleksinis gydymas:
Pasitaiko koreguoti svetur gydytą šypseną: atkurti tai, kas buvo nesėkmingai restauruota. Dantenų uždegimą ir diskomfortą sukėlė nekokybiškas plombavimas. Gydant kariesus ties dantenomis, buvo palikti kabantys plombų kraštai, kurie dirgino burnos gleivinę.
Naujo gydymo metu:
Šypsenos pokyčio prireikė po breketų nešiojimo: dantukams pakenkė jų priežiūros spragos.
Šypsenos korekciją atlikome keliais etapais:
Tai pavyzdys, kaip dantų atkūrimas atrodo skirtinguose etapuose. Likusi gydymo dalis – viršutinės dantų eilės atkūrimas laminatėmis. Tinkamai prižiūrint restauruotus dantis, jie ilgai išlaikys atkurtą formą, simetriją ir spalvą.
Dažnas mūsų anksčiau ar vėliau imame svajoti apie šviesesnius ir lygesnius dantis. Ypač, kai artėja svarbios šventės. Taip nutiko ir šiuo atveju, kurio gydymą sudarė:
Estetiniu plombavimu uždarytas tarpas tarp dantų, atkurta visų dantų simetrija ir vieno pasisukusio danties padėtis.
Sąkandis natūraliai dėvisi visiems. Panašiai, kaip natūraliai sensta mūsų veido oda – ji kinta visiems, bet skirtingai. Kai nusidėvėjimas stipresnis, prireikia rimtesnio sąkandžio aukščio kėlimo.
Šiuo atveju gydymą sudarė beveik visų – net 28 – dantų korekcija:
Kelti nusidėvėjusio sąkandžio aukštį – tai lyg rūpintis natūraliai senstančios odos grožiu. Su taip atkurta šypsena saugome dantų funkciją ir šypsenos jaunystę!
Bendradarbiavimo ir komandinio darbo pavyzdys:
Beveik visų dantų gydymas ir restauracija. Nuoseklus gydymo planas sudarytas per nuotolį. Visi dantys atkurti pacientei trumpam sugrįžus iš užsienio per 1 mėnesį: 17 vizitų ir 5 gydytojai.
Estetikos atkūrimas – trečias gydymo etapas:
6 specialistų komandinis darbas ir 3 etapų kelionė iki sveikos šypsenos. Atliktas būtinas gydymas (dideliems tarpams, rotacijai, per žemai prisisegusiam lūpos pasaitėliui), sugrąžinta dantų estetika.
Dantų nudilimas atsirado dėl netaisyklingo sąkandžio. Kompleksinį gydymą sudarė:
Lūkestis – sugrąžinta estetika. Situaciją įvertinome plačiau:
Šypsenos funkcija ir estetika kentėjo dėl netaisyklingo sąkandžio. Ši kertinė priežastis turėjo šalutinių pasekmių:
Kompleksinį gydymą suteikė 7 specialistai:
Belieka palaikyti tinkamą kasdienę dantų priežiūrą, kad šypsena tarnautų dešimtmečiams.
Kompleksinį gydymą sudarė:
Kompleksinis dantų gydymas apėmė:
Pacientės lūkestis – skausmo šalinimas ir estetikos atkūrimas. Sprendimas – kompleksinis funkcinis ir estetinis gydymas tam, kad atkurta šypsena tarnautų ilgam.
Labai džiaugiamės, kad pacientės ir mūsų požiūriai sutapo – siekti ne kuo baltesnės, bet sveikos ir natūraliai gražios šypsenos.
Gydymą sudarė du etapai:
Dantų karūnėlės ir išimamos dantų plokštelės: tinkamas sprendimas, kai nuosavų dantų audinio nepakanka restauracijai plombavimu. Astatyta pilnavertė dantų funkcija ir estetika!
Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!
Neįtikėtina atjauta ir supratingumas „iš gatvės“ atėjusiam klientui su skaudamu dantim! Pagalba suteikta iš karto ir tikrai profesionaliai. Kai tuo tarpu kitos klinikos siūlo ateiti po mėnesio...Didžiausia padėka klinikos savininkei ir kolektyvui:)
Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.
Ačiū jums už rūpestį, už pagalbą ir priežiūrą! Su jumis visi dantukai jaučiasi saugūs!
Kiek laiko galima būti su laikina plomba, priklauso nuo gydyto karieso pažeidimo, suteikto gydymo ir odontologo rekomendacijų. Dažniausiai laikina plomba tarnauja vieną mėnesį ar ilgiau. Net jei ji neiškrito ilgesnį laiką, tai nereiškia, kad ji gali pakeisti nuolatinę plombą.
Laikina plomba yra minkštesnė, mažiau sukimba su danties paviršiumi. Jos funkcija – gydomoji (išskiriant fluoridą, stiprinti danties audinius) arba pereinamoji, kai laukiama nuolatinio danties plombavimo.
Būtina laikytis odontologo rekomendacijų ir atvykti nuolatinei danties plombai paskirtu laiku. Kai laikina plomba iškrinta, gali atsirasi komplikacijų, kurioms reikės sudėtingesnio gydymo.
Jei iškrito plomba, geriausias sprendimas – ilgai nedelsiant atvykti vizitui pas odontologą. Net jei atskilo nedidelė danties ar plombos dalis, vizito nereikia atidėti. Vėliau gali kilti danties skausmas, danties jautrumas ar kitos komplikacijos, kurių gydymas – sudėtingesnis nei danties plombavimas.
Jei plomba iškrito kelionėje ar dėl kitų aplinkybių skubi odontologo pagalba nėra galima, rekomenduojama:
Šios priemonės – tai skubioji pagalba, kuri negali pakeisti profesionalios odontologo pagalbos.
Odontologų patirtis rodo, kad pacientams gali skaudėti po plombavimo. Skausmingas ar jautrus dantis po plombavimo gali likti net ir tais atvejais, kai buvo gydoma nedidelė kariozinė ertmė ar sena plomba pakeista nauja.
Dažniausiai pasitaikantys simptomai po plombavimo – danties jautrumas šalčiui, karščiui ar sukandimui. Pacientams svarbu žinoti, kad šie simptomai pamažu silpnėja ir praeina per kelias dienas.
Skausmingas ar jautrus dantis po plombavimo būdingesnis pacientams, kurių:
Likus skausmui ar jautrumui po plombavimo, rekomenduojama:
Jautrus dantis po plombavimo – įprastas simptomas. Jei vizito pas odontologą metu buvo pritaikytas tinkamas danties plombavimas ir gydymas, šis simptomas natūraliai praeina per kelias dienas ar savaitę.
Tais atvejais, kai lieka jautrus dantis po plombavimo, rekomenduojama naudoti specializuotą pastą ar dantų skalavimo skystį (su fluoru, hidroksiapatitu ar kitais mineralais), vengti jautrumą stiprinančių dirgiklių.
Jei jautrumas po plombavimo nepraeina ilgiau nei per 7 paras, atsiranda kitų simptomų (patinusi gleivinė, aukšta temperatūra, ūmus danties skausmas sukandant), būtina nedelsiant kreiptis pas gydytoją odontologą.
Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta