Dantų plombavimas ir gydymas

Dantų plombavimas ir gydymas – tai danties audinio, kurį pažeidė kariesas (ėduonis), šalinimas ir jo atstatymas plomba.  Tinkamu laiku ir būdu atliktas dantų plombavimas padeda išsaugoti nuosavus dantis per visą gyvenimą.

Registruotis konsultacijai

Danties plombavimas ir jo kokybė

Gydymo, kurį sudaro danties plombavimas, kokybė priklauso nuo odontologo profesionalumo bei patirties. Gydymo eiga yra paprasta, tačiau tam, kad danties plombavimas būtų geras, odontologas visus žingsnius atlieka laikydamasis gerosios praktikos. Ją sudaro:

 • Gera diagnostika: klinikinė apžiūra, kurios metu vertinami vizualiniai (matomi plika akimi), taktiliniai (apčiuopiami instrumentais) ir skaitmeniniai (matomi dantų nuotraukose) veiksniai. Dentalinė danties nuotrauka arba panoraminė dantų nuotrauka padeda nustatyti danties pažeidimų apimtį: gali būti pažeistas danties vainikėlis ar kaklelis, danties šaknis, kaulo alveolė. Gera diagnostika padeda nustatyti, ar dantų plombavimas yra pakankamas gydymas. Jei pažeidimai gilesni, reikalinga papildoma intervencija – minkštųjų audinių ar danties kanalų gydymas.
 • Kokybiškas danties plombavimas. Tai – meistriškas plombinių medžiagų sluoksniavimas atkartojant danties anatomiją. Tai ypač svarbu, kai atliekamas krūminių arba protinių dantų plombavimas, kai turi būti atkurta krūminių dantų anatomija – kandamojo paviršiaus vagelės ir kauburėliai, kurie palaiko taisyklingą sąkandį ir nežaloja danties audinių.
 • Kokybiškos medžiagos. Nuo jų kokybės (ir kitų aplinkybių) priklauso, kiek ilgai tarnaus danties plomba.
Dantų plombavimas su odontologe Irena Zykuviene ir padėjėja Aušrine

Dantų plombavimas: gydymo eiga

Dantų plombavimas – tai daugeliui įprastas dantų gydymas, kai, vizualiai įvertinus ir instrumentais pratestavus karieso pažeidimus, dantys gydomi ir dengiami plomba. Laiku atliktas dantų plombavimas padeda išsaugoti daugiau nuosavų danties audinių.

Gydymą, kurio metu atliekamas dantų plombavimas, sudaro 9 žingsniai:

Dantų rentgeno nuotraukos atlikimas

Dažniausiai atliekama dentalinė danties nuotrauka arba panoraminė dantų nuotrauka

Danties, kurį pažeidė kariesas, klinikinė apžiūra ir testavimas instrumentais

Kariesą sukeliančių veiksnių, dantų priežiūros įgūdžių aptarimas su pacientu

Gydomos vietos nuskausminimas (vietinė nejautra)

Danties audinio, kurį pažeidė kariesas, šalinimas grąžtu

Danties ertmės valymas ir paruošimas plombavimui

Danties šaknies kanalo nervo apsaugojimas

(jei gydoma danties ertmė yra greta jo)

Danties plombavimas

Plombos poliravimas

Danties plomba

Danties plomba – tai medžiaga, kurios savybes gamintojai nuolat tobulina. Plombavimui naudojamos medžiagos – viena pažangiausių odontologijos sričių. Dabartinės plombos yra nesulyginamos su senosiomis versijomis, kurias daugelis pamena iš vaikystės.

Mūsų odontologijos klinika Kaune dantų gydymui naudoja šias plombas:

 • Kompozicinė helio plomba, vadinama helio arba kompozito plomba

 • Biodentino gydomoji plomba

 • Stiklojonomerinė plomba

 • Laikina (IRM) plomba

Tinkamiausia gydymui plomba, jos dydis ir tipas parenkama atsižvelgiant į šias aplinkybes:

 • Pažeidimo, kurį sukėlė kariesas, vietą

 • Pažeidimo dydį

 • Gydymo sudėtingumą

Danties plomba: kaina

Gydymo, kurį sudaro danties plomba, kaina priklauso nuo odontologo parinkto metodo. Laikina ar gydomoji plomba kainuoja mažiau nei nuolatinė kompozito plomba.

Gabija Stasiūnaitė su padėjėjomis Aušrine ir Viktorija

Kompozito plomba: privalumai

Kompozicinė, kompozito arba helio plomba – tai dažniausiai suaugusiųjų gydymui naudojama plomba. Ji pakeitė anksčiau populiarias sidabrines amalgamos plombas. Kompozito plomba tarnauja 5 – 10 metų, o esant tinkamai dantų priežiūrai – ir ilgiau.

Kompozito plomba teikia šių privalumų:

 • Danties estetika: kompozito plomba yra įvairių atspalvių, kurie danties ertmėje „klojami“ pasluoksniui, siekiant išgauti reikiamą spalvą, todėl idealiai tinka ir priekinių ar kitų gerai matomų dantų gydymui.
 • Sukibimas su danties paviršiumi: kompozito plomba mikromechaniniu būdu sukimba su gydomo danties struktūra ir suformuoja reikalingą atramą.
 • Funkcionalumas: kompozito plomba naudojama ne tik karieso gydymui, bet ir nudilusių, nutrupėjusių ar nuskilusių dantų restauracijai, kai taikomas funkcinis arba estetinis plombavimas.
 • Danties audinio tausojimas: dirbant su kompozito plomba, tam tikrais atvejais nugręžiama mažiau nuosavo danties audinio.

Šviesoje kietėjanti plomba

Šviesoje kietėjanti plomba – tai aukščiau aprašyta kompozito (arba helio) plomba. Ji yra sudaryta iš keramikos, stiklo ir kvarco mišinio, kurį gydytojas paruošia prieš pat plombos įdėjimą į danties ertmę. Kai plomba sluoksniuojama danties ertmėje, kiekvienas sluoksnis sutvirtinamas specialia šviesa. Dėl šios savybės kompozito plomba vadinama šviesoje kietėjančia.

Šviesoje kietėjanti plomba savo sudėtimi yra panaši į keramikos dantų laminates, tačiau skiriasi gydymo metodai. Jei dantų laminatės paruošiamos iš anksto dantų laboratorijoje, kompozito plomba yra paruošiama gydymo metu, kai pacientas sėdi odontologo kėdėje. Plomba ruošiama kiekvienam pacientui individualiai, gydymo metu ji „klojama“ sluoksniais, todėl idealiai atkuria kiekvieno paciento dantų spalvą.

Estetinio plombavimo poliravimas pas odontologę Aistę
Odontologė Gabija ir kolegė konsultuoja pacientę

Laikina plomba: kada reikalinga?

Laikina plomba naudojama tuomet, kai karieso pažeidimas buvo išplitęs, o dantų gydymas yra kompleksinis. Gydymas laikina plomba taikomas, kai:

 1. Atliktas dantų kanalų gydymas, ir pilnam dantų šaknų kanalų sugijimui reikalinga hermetiška apsauga;
 2. Danties pulpa tapo jautri, ir reikia laiko jos jautrumo mažinimui;
 3. Suteikta skubi odontologo pagalba ar gydytas ūmus danties skausmas;
 4. Reikia izoliuoti danties ertmę, kol bus pagamintas danties vainikėlis;
 5. Danties plombavimas atliekamas keliais etapais (kelių vizitų metu).

Laikina plomba atlieka laikiną gydomąją funkciją ir, praėjus numatytam laikui, turi būti pakeista. Laikina plomba yra sudaryta iš medžiagų, kurios susidėvi ar iškrinta greičiau nei nuolatinė plomba. Po gydymo, kai buvo įdėta laikina plomba, būtina suplanuoti tolesnį vizitą pas odontologą, ir ją pakeisti nuolatine. Ilgai delsiant, gali susiformuoti danties uždegimas arba kitos komplikacijos.

Laikinas plombavimas dažniausiai atliekamas stiklojonomerine plomba. Ji yra sudaryta iš akrilo ir stiklo jonomerų, kurie, būdami danties ertmėje, išskiria fluoridą ir apsaugo dantį nuo tolesnių pažeidimų. Tai yra specifinė šios plombos savybė, dėl kurios ji tinka pereinamajam gydymo laikotarpiui.

Registruokitės vizitui

Stiklojonomerinė plomba

Stiklojonomerinė plomba dažniausiai tarnauja kaip laikina plomba suaugusiesiems arba kaip nuolatinė plomba gydant pieninius dantis. Iš akrilo ir stiklo jonomerų sudaryta plomba išskiria fluoridą, todėl tiek suaugusiesiems, tiek vaikams naudojama gydomajai funkcijai. Ji apsaugo, kad nesusiformuotų kariesas po plomba (antrinis kariesas).

Ši plomba pasižymi tuo, kad sukimba su gydomu paviršiumi esant drėgnai terpei. Dėl šios savybės ji naudojama nuolatiniam plombavimui tuomet, kai gydomos dantų šaknys, esančios po dantenų linija.

Stiklojonomerinė plomba nepasižymi tokiu tvirtumu kaip kompozitas, todėl visais kitais atvejais nuolatiniam gydymui naudojama kompozito plomba.

Dantų plombų poliravimo instrumentai

Dantų plombavimas: kaina

Gydymo, kurį sudaro dantų plombavimas, kaina priklauso nuo apimties ir metodo. Tinkamiausią plombavimą, jo apimtį ir metodą odontologas parenka po pirminės apžiūros.

Atkurtos šypsenos

Pacientės šypsena prieš estetinį plombavimą
Prieš
Pacientės šypsena po estetinio plombavimo
Prieš

Šypseną koregavome estetiniu plombavimu, kurį sudarė:

 1. 6 viršutinių priekinių dantų estetinis plombavimas.
 2. Kelių senų plombų keitimas ir vieno kito karieso gydymas.
Po

Šią šypseną labiausiai puošia sugrąžinta dantų simetrija. Pokyčiams prireikė kelių vizitų. Rezultatas – nepalyginamai daugiau šypsenų ir daugiau pasitikėjimo kasdienybėje!

 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Algimantė Lošytė – Jančė
Paciento dantys prieš estetinį plombavimą
Prieš
Paciento dantys po estetinio plombavimo
Prieš

Šypsenos savininkę pas mus atvedė lėtinė gleivinės liga, pasireiškianti rausvais gumbeliais. Ligą išprovokavo bakterijų sukeltas uždegimas, o pastarąjį – nekokybiškas plombavimas: plombos buvo pralaidžios, o jų kampai – neadaptuoti pagal dantenų liniją.

Po

Atliktas kompleksinis gydymas:

 1. Daug senų plombų pakeistos naujomis; tai sumažino uždegimą.
 2. Burnos gleivinė gydyta diodiniu lazeriu; po 2 sav. ligos požymiai stipriai sumažėjo.
 3. Atliktas 6 priekinių dantų estetinis plombavimas.
 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Gydymas lazeriu
 • Periodontologija
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Irena Zykuvienė
Estetinio plombavimo procedūra prieš
Prieš
Estetinio plombavimo procedūra po
Prieš

Pasitaiko koreguoti svetur gydytą šypseną: atkurti tai, kas buvo nesėkmingai restauruota. Dantenų uždegimą ir diskomfortą sukėlė nekokybiškas plombavimas. Gydant kariesus ties dantenomis, buvo palikti kabantys plombų kraštai, kurie dirgino burnos gleivinę.

Po

Naujo gydymo metu:

 1. Sutvarkytos senosios plombos: jos nugręžtos ir atkurtos taip, kad nepažeistų gleivinės.
 2. Atliktas estetinis 6 viršutinių priekinių dantų plombavimas, senas plombas keičiant naujomis.
 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Algimantė Lošytė – Jančė
Apatinių dantų nuotrauka prieš estetinį plombavimą
Prieš
Apatinių dantų nuotrauka po estetinio plombavimo
Prieš

Šypsenos pokyčio prireikė po breketų nešiojimo: dantukams pakenkė jų priežiūros spragos.

Šypsenos korekciją atlikome keliais etapais:

 1. Krūminių ir šoninių dantų grupė atstatyta funkciniu ir estetiniu plombavimu, atkuriant dantų aukštį ir anatomiją pagal laboratorijoje pagamintas dantų formas iš vaško.
 2. 8 priekiniai dantys atkurti estetiniu plombavimu.
Po

Tai pavyzdys, kaip dantų atkūrimas atrodo skirtinguose etapuose. Likusi gydymo dalis – viršutinės dantų eilės atkūrimas laminatėmis. Tinkamai prižiūrint restauruotus dantis, jie ilgai išlaikys atkurtą formą, simetriją ir spalvą.

 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Algimantė Lošytė – Jančė
Estetinis plombavimas dantys prieš
Prieš
Estetinis plombavimas dantys po
Prieš

Dažnas mūsų anksčiau ar vėliau imame svajoti apie šviesesnius ir lygesnius dantis. Ypač, kai artėja svarbios šventės. Taip nutiko ir šiuo atveju, kurio gydymą sudarė:

 1. 8 viršutinių priekinių dantų estetinis plombavimas.
 2. Senų patamsėjusių plombų keitimas.
Po

Estetiniu plombavimu uždarytas tarpas tarp dantų, atkurta visų dantų simetrija ir vieno pasisukusio danties padėtis.

 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Aistė Gigė
Estetinis plombavimas šypsena prieš
Prieš
Estetinis plombavimas šypsena po
Prieš

Sąkandis natūraliai dėvisi visiems. Panašiai, kaip natūraliai sensta mūsų veido oda – ji kinta visiems, bet skirtingai. Kai nusidėvėjimas stipresnis, prireikia rimtesnio sąkandžio aukščio kėlimo.

Šiuo atveju gydymą sudarė beveik visų – net 28 – dantų korekcija:

 1. Visų apatinių priekinių ir šoninių dantų plombavimas
 2. Visų viršutinių šoninių dantų plombavimas
 3. 6 viršutinių priekinių dantų estetinis plombavimas.
Po

Kelti nusidėvėjusio sąkandžio aukštį – tai lyg rūpintis natūraliai senstančios odos grožiu. Su taip atkurta šypsena saugome dantų funkciją ir šypsenos jaunystę!

 • Dantų plombavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Aistė Gigė
Paciento šypsena prieš dantų gydymą
Prieš
Paciento šypsena po kompleksinio dantų gydymo
Prieš

Bendradarbiavimo ir komandinio darbo pavyzdys:

 • Profesionali burnos higiena ir dantų balinimas
 • Šoninių dantų ir danties šaknies kanalo pergydymas
 • Protinio danties rovimas
 • Trijų apatinių dantų protezavimas cirkonio keramika
 • Priekinių dantų estetinis plombavimas
Po

Beveik visų dantų gydymas ir restauracija. Nuoseklus gydymo planas sudarytas per nuotolį. Visi dantys atkurti pacientei trumpam sugrįžus iš užsienio per 1 mėnesį: 17 vizitų ir 5 gydytojai.

 • Burnos higiena
 • Dantų balinimas
 • Dantų plombavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Endodontija
 • Estetinis plombavimas
 • Protinio danties rovimas
 • Ingrida Lenkauskienė
 • Gabija Stasiūnaitė
 • Monika Vanagaitė
 • Irena Zykuvienė
 • Aistė Gigė
Dantys prieš gydymą kurį sudaro estetinis plombavimas
Prieš
Dantys po gydymo kurį sudaro estetinis plombavimas
Prieš

Estetikos atkūrimas – trečias gydymo etapas:

 • Pirmame etape: dantų kanalų gydymas, lūpos pasaitėlio plastika, protinio danties rovimas
 • Antrame etape: dantų tiesinimas kapomis (1,5 metų)
 • Galiausiai – funkcinis ir estetinis plombavimas
Po

6 specialistų komandinis darbas ir 3 etapų kelionė iki sveikos šypsenos. Atliktas būtinas gydymas (dideliems tarpams, rotacijai, per žemai prisisegusiam lūpos pasaitėliui), sugrąžinta dantų estetika.

 • Burnos higiena
 • Dantenų plastika
 • Dantų balinimas
 • Dantų plombavimas
 • Dantų tiesinimas
 • Endodontija
 • Estetinis plombavimas
 • Kapos
 • Liežuvio ir lūpos pasaitėlio pakirpimas
 • Protinio danties rovimas
 • Monika Vanagaitė
 • Irena Zykuvienė
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Agnė Kerienė
 • Ingrida Lenkauskienė
 • Aistė Gigė

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Neįtikėtina atjauta ir supratingumas „iš gatvės“ atėjusiam klientui su skaudamu dantim! Pagalba suteikta iš karto ir tikrai profesionaliai. Kai tuo tarpu kitos klinikos siūlo ateiti po mėnesio...Didžiausia padėka klinikos savininkei ir kolektyvui:)

N.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Ačiū jums už rūpestį, už pagalbą ir priežiūrą! Su jumis visi dantukai jaučiasi saugūs!

L.

Dažniausiai klausiate

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta