Dantų plombavimas ir gydymas

Dantų plombavimas ir gydymas – tai danties audinio, kurį pažeidė kariesas (ėduonis), šalinimas ir jo atstatymas plomba.  Kokybiškas dantų plombavimas Kaune, klinikoje „Geras odontologas“ – viena iš paslaugų, kurias apima dantų gydymas, pacientams, norintiems išsaugoti sveikus nuosavus dantis.

Registruotis konsultacijai

Dantų plombavimas Kaune, klinikoje „Geras odontologas“

Dantų plombavimas Kaune, klinikoje „Geras odontologas“, atliekamas profesionaliai ir kokybiškai. Mūsų odontologai terapeutai skiria daug dėmesio, kad dantų plombavimas pacientui išspręstų rūpesčius, kuriuos kelia danties (dantų) skausmas ir sugrąžintų komforto pojūtį burnoje.

Kokybiškas dantų plombavimas Kaune, klinikoje „Geras odontologas“ – tai:

  1. Danties plombavimas atkuriant pilnavertę danties mikroanatomiją: kandamojo paviršiaus vageles, kauburėlius. Dantų plombavimas, kuriuo neatkuriama mikroanatomija, odontologų yra vadinimas plokščiomis plombomis. Plokščia plomba turi įtakos sąkandžio pokyčiams, greičiau dėvisi dantys. Tai ypač svarbu, kai atliekamas krūminių arba protinių dantų plombavimas.
  2. Tiksli diagnostika. Atliekama klinikinė apžiūra: vertinami vizualiniai (matomi plika akimi), taktiliniai (apčiuopiami instrumentais) ir skaitmeniniai (fiksuojami dantų rentgeno nuotraukos) veiksniai. Dentalinė danties nuotrauka arba panoraminė dantų nuotrauka padeda nustatyti pažeidimų apimtį: ar pažeisti danties vainikėlis, danties šaknis, kaulo alveolė).Tiksli diagnostika padeda nustatyti, ar dantų plombavimas yra pakankamas gydymas. Jei pažeidimai gilesni, reikalinga periodontologija arba endodontinis gydymas.
  3. Kokybiškos medžiagos. Nuo jų kokybės ir odontologo profesionalumo priklauso, kiek ilgai tarnaus danties plomba po to, kai buvo atliktas danties plombavimas.

Dera žinoti, kad ne visuomet kokybiškas dantų plombavimas, kokybiška plomba ir patyręs odontologas gali apsaugoti nuo situacijų, kai danties plomba iškrenta po kelių dienų, savaičių ar mėnesio. Tam turi įtakos organizmo reakcija į plombą, paciento įpročiai ir bendra burnos ertmės sveikata.

Dantų plombavimas su odontologe Irena Zykuviene ir padėjėja Aušrine

Dantų plombavimas: gydymo eiga

Dantų plombavimas – tai daugeliui įprastas dantų gydymas: vizualiai įvertinus ir instrumentais patikrinus pažeidimus, kuriuos sukėlė kariesas (ėduonis), dantys gydomi ir dengiami plomba. Laiku atliktas dantų plombavimas padeda išsaugoti daugiau nuosavų danties audinių.

Procedūrą, per kurią atliekamas dantų plombavimas, sudaro 9 žingsniai:

Dantų rentgeno nuotraukos atlikimas

Dažniausiai atliekama dentalinė danties nuotrauka arba panoraminė dantų nuotrauka.

Danties, kurį pažeidė kariesas, klinikinė apžiūra ir testavimas instrumentais

Veiksnių, dėl kurių kyla kariesas, ir dantų priežiūros įgūdžių aptarimas su pacientu

Gydomos vietos nuskausminimas (vietinė nejautra)

Danties audinio, kurį pažeidė kariesas, šalinimas grąžtu

Danties ertmės valymas ir paruošimas plombavimui

Danties šaknies kanalo nervo apsaugojimas

(jei gydoma danties ertmė yra greta jo)

Danties plombavimas

Plombos poliravimas

Danties plomba

Danties plomba – tai medžiaga, kurios savybes gamintojai nuolat tobulina. Medžiagos, kuriomis atliekamas dantų plombavimas – viena pažangiausių odontologijos sričių. Šiuolaikinė danties plomba yra nesulyginama su plomba, kuri buvo naudojama prieš 30 ir daugiau metų.

Mūsų odontologijos klinika Kaune gydymą, kurį sudaro dantų plombavimas, atlieka šiomis plombomis:

  • Kompozicinė helio plomba, vadinama helio arba kompozito plomba

  • Biodentino gydomoji plomba

  • Stiklojonomerinė plomba

  • Laikina (IRM) plomba

Tinkamiausia gydymui plomba, jos dydis ir tipas parenkama atsižvelgiant į šias aplinkybes:

  • Pažeidimo, kurį sukėlė kariesas, vietą

  • Pažeidimo dydį

  • Gydymo sudėtingumą

Danties plomba: kaina

Gydymo, kurį sudaro danties plomba, kaina priklauso nuo jos rūšies, kurią parenka odontologas. Gydymo, per kurį uždedama laikina plomba, kaina yra 40 eurų. Gydymo, kurį sudaro nuolatinė plomba, kaina yra nuo 60 iki 150 eurų.

Gabija Stasiūnaitė su padėjėjomis Aušrine ir Viktorija

Kompozito plomba: privalumai

Kompozicinė, kompozito arba helio plomba – tai dažniausiai suaugusiųjų gydymui naudojama plomba. Ji pakeitė anksčiau populiarias sidabrines amalgamos plombas. Kompozito plomba tarnauja 5 – 10 metų, o esant tinkamai dantų priežiūrai – ir ilgiau.

Kompozito plomba teikia šių privalumų:

  1. Danties estetika: kompozito plomba yra įvairių atspalvių, kurie danties ertmėje „klojami“ pasluoksniui, siekiant išgauti reikiamą spalvą, todėl idealiai tinka ir priekinių ar kitų gerai matomų dantų gydymui.
  2. Sukibimas su danties paviršiumi: kompozito plomba mikromechaniniu būdu sukimba su gydomo danties struktūra ir suformuoja reikalingą atramą.
  3. Funkcionalumas: kompozito plomba naudojama ne tik karieso gydymui, bet ir nudilusių, nutrupėjusių ar nuskilusių dantų restauracijai, kai taikomas funkcinis arba estetinis plombavimas.
  4. Danties audinio tausojimas: dirbant su kompozito plomba, tam tikrais atvejais nugręžiama mažiau nuosavo danties audinio.

Šviesoje kietėjanti plomba

Šviesoje kietėjanti plomba – tai aukščiau aprašyta kompozito (arba helio) plomba. Ji yra sudaryta iš keramikos, stiklo ir kvarco mišinio, kurį gydytojas paruošia prieš pat plombos įdėjimą į danties ertmę. Kai plomba sluoksniuojama danties ertmėje, kiekvienas sluoksnis sutvirtinamas specialia šviesa. Dėl šios savybės kompozito plomba vadinama šviesoje kietėjančia.

Šviesoje kietėjanti plomba savo sudėtimi yra panaši į dantų laminates, tačiau skiriasi gydymo metodai. Jei dantų laminatės paruošiamos iš anksto dantų laboratorijoje, kompozito plomba yra paruošiama gydymo metu, kai pacientas sėdi odontologo kėdėje.

Plomba ruošiama kiekvienam pacientui individualiai, gydymo metu ji „klojama“ sluoksniais. Kai atliekamas dantų plombavimas ir naudojama šviesoje kietėjanti plomba, idealiai atkuriama kiekvieno danties spalva.

Estetinio plombavimo poliravimas pas odontologę Aistę
Odontologė Gabija ir kolegė konsultuoja pacientę

Laikina plomba: kada reikalinga?

Laikina plomba naudojama tuomet, kai kariesas ir jo pažeidimas buvo išplitęs, o dantų gydymas yra kompleksinis. Gydymas laikina plomba taikomas, kai:

  1. Atliktas dantų kanalų gydymas, ir pilnam dantų šaknų kanalų sugijimui reikalinga hermetiška apsauga;
  2. Danties pulpa tapo jautri, ir reikia laiko jos jautrumo mažinimui;
  3. Suteikta skubi odontologo pagalba ar gydytas ūmus danties skausmas;
  4. Reikia izoliuoti danties ertmę, kol bus pagamintas danties vainikėlis;
  5. Danties plombavimas atliekamas keliais etapais (kelių vizitų metu).

Laikina plomba atlieka laikiną gydomąją funkciją ir, praėjus numatytam laikui, turi būti pakeista. Laikina plomba yra sudaryta iš medžiagų, kurios susidėvi ar iškrinta greičiau nei nuolatinė plomba. Po gydymo, kai buvo įdėta laikina plomba, būtina suplanuoti tolesnį vizitą pas odontologą, ir ją pakeisti nuolatine. Ilgai delsiant, gali susiformuoti danties uždegimas arba kitos komplikacijos.

Laikinas plombavimas dažniausiai atliekamas stiklojonomerine plomba. Ji yra sudaryta iš akrilo ir stiklo jonomerų, kurie, būdami danties ertmėje, išskiria fluoridą ir apsaugo dantį nuo tolesnių pažeidimų. Tai yra specifinė šios plombos savybė, dėl kurios ji tinka pereinamajam gydymui.

Registruokitės vizitui

Stiklojonomerinė plomba

Stiklojonomerinė plomba dažniausiai tarnauja kaip laikina plomba suaugusiesiems arba kaip nuolatinė plomba gydant pieninius dantis. Iš akrilo ir stiklo jonomerų sudaryta plomba išskiria fluoridą, todėl tiek suaugusiesiems, tiek vaikams naudojama gydomajai funkcijai. Ji apsaugo, kad nesusiformuotų kariesas po plomba (antrinis kariesas).

Stiklojonomerinė plomba pasižymi tuo, kad sukimba su gydomu paviršiumi esant drėgnai terpei. Dėl šios savybės nuolatinis dantų plombavimas atliekamas šia plomba tuomet, kai gydomos dantų šaknys, esančios po dantenų linija.

Stiklojonomerinė plomba nepasižymi tokiu tvirtumu kaip kompozitas, todėl visais kitais atvejais gydymui, kurį sudaro nuolatinis dantų plombavimas, kompozito plomba.

Dantų plombų poliravimo instrumentai
Periodontologė Irena konsultuoja dėl gingivito gydymo

Biodentino gydomoji plomba

Gydomoji plomba – tai iš biodentino sudaryta plombinė medžiaga, kuri naudojama danties pulpos arba stiprių karieso pažeidimų gydymui. Biodentino gydomoji plomba sukuria palankią terpę, kurioje išsaugoma gyvybinga danties pulpa. Jei išsaugojama gyvybinga danties pulpa, išsaugojamas gyvas nuosavas dantis ir pratęsiamas šio danties funkcionavimo laikas.

Kai atliekamas danties plombavimas, kuriam naudojama gydomoji plomba, dažniausiai danties ertmė dengiama dviem sluoksniais: pirmiausiai – biodentinu, tuomet – kompozito plomba. Todėl biodentiną pacientai vadina apsaugine plomba.

Dantų (danties) plombavimas: kaina

Paslaugos, kurią sudaro dantų (danties) plombavimas, kaina yra nuo 40 iki 150 eurų. Šio gydymo, per kurį atliekamas dantų (danties) plombavimas, kaina priklauso nuo apimties ir metodo. Tinkamiausias dantų plombavimas yra parenkamas odontologo.

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Neįtikėtina atjauta ir supratingumas „iš gatvės“ atėjusiam klientui su skaudamu dantim! Pagalba suteikta iš karto ir tikrai profesionaliai. Kai tuo tarpu kitos klinikos siūlo ateiti po mėnesio...Didžiausia padėka klinikos savininkei ir kolektyvui:)

N.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Ačiū jums už rūpestį, už pagalbą ir priežiūrą! Su jumis visi dantukai jaučiasi saugūs!

L.

Dažniausiai klausiate

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta