Grįžti į
Dantų gydymas lazeriu

Dantenų plastika

Dantenų plastika tai dantenų korekcija, kuria gydomi estetiniai ir funkciniai dantenų trūkumai: dantenų asimetrija ar dantenų išvešėjimas (hiperplazija).

Registruotis konsultacijai

Kada atliekama dantenų plastika?

Įprasta manyti, kad gražios šypsenos pagrindas – sveiki dantys. Iš tiesų šypsenos estetiką kuria harmoninga visuma – sveiki ir lygūs dantys, sveikos ir simetriškos dantenos, gera liežuvio pasaitėlio pozicija.

Dantenų plastika dažnai tampa kompleksinio gydymo dalimi, kai atliekamas:

 • Estetinis plombavimas ir prieš jį reikia koreguoti dantenų asimetriją ar aukštį arba atlikti gingivektomiją (dantenų išvešėjimo gydymą);
 • Endodontinis gydymas ir prieš jį reikia koreguoti dantenų kontūrą;
 • Dantų tiesinimas ir po jo reikia atkurti dantenų kontūrą, pašalinti dantenų perteklių, atlikti liežuvio pasaitėlio plastiką;
 • Dantenų uždegimo gydymas, kai dėl ūmaus ar lėtinio uždegimo arba medikamentų vartojimo susiformuoja dantenų išvešėjimas (hiperplazija);
 • Karieso gydymas, po kurio reikia atstatyti dantenų aukštį.

Mūsų odontologijos klinikoje estetinė ir funkcinė dantenų plastika atliekama diodiniu lazeriu. Toks gydymas kelia mažiau skausmo ir kraujavimo, lengvina žaizdų gijimą, nesukelia komplikacijų ir nepalieka randų.

Periodontologė Irena Zykuvienė ir šviesos lazeris

Registruokitės vizitui

Odontologo padėjėja Agneta Butkuvienė

Dantenų plastika ir estetinis plombavimas

Atliekant šypsenos korekciją, kurios pagrindas – estetinis plombavimas,  prieš plombavimą gali būti suplanuota dantenų aukščio korekcija. Koreguojant dantenų aukštį, prailginamas danties vainikas. Tai svarbi estetinė korekcija, sugrąžinanti dantų ir dantenų simetriją.

Kai dantenų plastika atliekama skalpeliu, minkštųjų audinių gijimas yra ilgesnis, ir estetinis plombavimas paskiriamas po ilgesnio gijimo laikotarpio.

Dantenų plastiką atliekant lazeriu, minkštųjų audinių gijimui reikia trumpesnio laiko, todėl trumpėja viso gydymo trukmė. Tai ypač svarbu pacientams, kurie grįžta iš užsienio trumpam laikui ir per jį nori susigrąžinti šypsenos estetiką.

Dantenų korekcija ir dantų tiesinimas

Atliekant gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas, tam tikrais atvejais reikia papildomos intervencijos – dantenų audinio pertekliaus pašalinimo. Pašalinus dantenų perteklių, prailginami dantų vainikai, dantys atrodo ilgesni. Neskausminga dantenų korekcija lazeriu išryškina ištiesintų dantų estetiką, gerina jų funkciją, padeda palaikyti sveiką burnos ertmės terpę (su sąlyga, kad rūpinamasi gera asmenine burnos higiena).

Tam tikrais atvejais po gydymo, kurį sudaro dantų tiesinimas, atliekama papildoma procedūra – dantenų kontūravimas. Jos metu dantenos formuojamos taip, kad atidengtų daugiau dantų paviršiaus. Procedūra atliekama lazeriu koreguojant viršutinių priekinių dantų dantenų liniją. Jos metu dantenos trumpėja (tiek, kiek reikia), dantų vainikai ilgėja.

Dažniausiai šios procedūros poreikis paaiškėja tuomet, kai dantų tiesinimas yra baigtas, ir breketai ar kiti dantų tiesinimo aparatai yra nuimti.

Tam tikrais atvejais dantenų linija yra nesimetriška, ir jai taip pat reikalinga dantenų korekcija (dantenų kontūravimas). Dantenų linijai sugrąžinus simetriją ir ištiesinus dantis, visiškai atkuriama šypsenos estetika ir funkcija. Šias procedūras atliekant diodiniu lazeriu, gijimas yra greitas ir neskausmingas.

Odontologo padėjėja ruošiasi dantų gydymui lazeriu
Elexxion diodinis lazeris

Liežuvio pasaitėlio plastika lazeriu

Atliekant gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas, neretai prireikia dar vienos procedūros lazeriu – tai liežuvio pasaitėlio plastika. Ji atliekama tuomet, kai liežuvio pasaitėlis yra per trumpas, trukdo tarčiai ir kramtymui.

Lazeriu atliekama liežuvio pasaitėlio plastika yra neskausminga, greita ir veiksminga. Dažnai net neprireikia nuskausminimo. Po procedūros sugrąžinamos pilnavertės tarties ir kramtymo funkcijos.

Gingivektomija lazeriu

Gingivektomija – tai dantenų išvešėjimo (hiperplazijos) gydymas, kai yra pašalinama dalis išvešėjusių dantenų. Lazeriu atliekama gingivektomija yra sėkminga, neskausminga, pooperacinis laikotarpis yra trumpas ir neturi komplikacijų.

Elexxion šviesos lazeris ir apsauginiai akiniai
Odontologo padėjėja ir pacientė

Kada dantenų korekcija atliekama skalpeliu?

Dantenų korekcija, kuria yra koreguojamas dantenų atsitraukimas (recesija), yra atliekama skalpeliu. Mūsų klinikoje šią procedūrą atlieka patyręs burnos chirurgas. Procedūra yra vadinama lopo operacija (arba dantenų priauginimas).

Jos metu dantenų atkūrimui yra naudojami paciento burnos ertmės audiniai (šalia esantys arba gomurio audiniai) arba dirbtiniai dantenų pakaitalai. Lopo operacija atliekama vietinėje nejautroje, kai, apnuoginus danties šaknį, yra keičiama (didinama) kaulo apimtis aplink ją.

Registruokitės vizitui

Atkurtos šypsenos

Estetinis plombavimas sukandimas prieš
Prieš
Estetinis plombavimas sukandimas po
Prieš

Šypsenos asimetriją lėmė žandikaulio anatomija, nepasiduodanti ortodontiniam gydymui. Pasitelkėme nestandartinius sprendimus:

 1. Buvo atlikta dantenų korekcija ir pakelta dantenų linija tik vienoje šypsenos pusėje.
 2. Estetiniu plombavimu šypsena tiesinta pagal pavaškavimą.
Po

Pagrindinis akcentas – simetrija. Optiškai sugrąžinome tiesą šypsenos liniją. Jos pasiekėme estetiniu plombavimu, koreguojant dantis taip, kad jie būtų skirtingame aukštyje.

 • Dantenų plastika
 • Estetinis plombavimas
 • Gydymas lazeriu
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Irena Zykuvienė
Kliento burna prieš estetinį plombavimą
Prieš
Kliento burna po estetinio plombavimo
Prieš

Šypsenos korekciją atlikome keliais etapais, kuriuos sudarė:

 1. Dantenų korekcija lazeriu.
 2. Dantų balinimas po to, kai sugijo dantenos.
 3. 6 apatinių dantų kandamųjų kraštų atstatymas estetiniu plombavimu.
 4. 8 viršutinių dantų atkūrimas estetiniu plombavimu.
Po

Tai šypsenos restauracija, kuri keičia gyvenimą! Ji buvo atlikta pagal kruopščiai sudarytą gydymo planą, laikantis šypsenos savininkės vizitų į Lietuvą grafiko.

 • Dantenų plastika
 • Dantų balinimas
 • Estetinis plombavimas
 • Gydymas lazeriu
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Irena Zykuvienė

Dantų gydymas lazeriu Kaune: atsiliepimai

Nuostabios gydytojos, puikus aptarnavimas, švari, jauki aplinka, profesionalumas aukščiausio lygio, visą gyvenimą bijojau odontologų, čia visas baimes baigiu įveikti ir laukiu kito vizito jau be baimės. Dideliausias ačiū gyd. odontologei Irenai Zykuvienei ir visai visai jos komandai!!

K.

Ačiū klinikos kolektyvui ir ypač klinikos vadovei už kruopščiai atliktą darbą bei grąžintą šypseną veide!

J.

Geras aptarnavimas, o atliekamų darbų kokybė tiesiog pasaka. Didelis rūpestis pacientu, ir pirma galvojama apie jo interesus.

I.

Dantenų korekcija lazeriu: kaina

Paslaugos dantenų korekcija lazeriu kaina priklauso nuo koreguojamų dantų skaičiaus. Paslaugos, kurią sudaro vieno danties dantenų plastika, kaina yra nuo 60 iki 80 eurų.

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta