Endodontija arba dantų kanalų gydymas – tai danties viduje kilusio uždegimo ir infekcijos gydymas. Tik endodontija galima išsaugoti dantį, kuris, jo negydant, būtų visiškai pašalintas (išrautas).
Endodontinį gydymą sudaro:
Hermetiškai užplombavus kanalus, mikroorganizmai nebeplinta dantyje ir už danties ribų. Taip išsaugomas sveikas nuosavo danties audinys.
Tik tuomet, kai danties šaknies kanalas yra visiškai išvalytas ir tinkamai sugydytas, galima imtis tolesnio odontologinio gydymo ar dantų atkūrimo. Priešingu atveju danties šaknies kanalus gali tekti pergydyti.
Laiku pradėtas, kokybiškai atliktas dantų kanalų valymas ir gydymas padeda išsaugoti dantį (arba danties šaknį). Todėl endodontologus galima vadinti nuosavų dantų išsaugojimo specialistais.
Trumpuoju laikotarpiu dantų kanalų gydymas padeda sustabdyti infekcijos plitimą ir išsaugoti kuo daugiau nuosavo danties audinio. Ilguoju laikotarpiu endodontija palaiko gerą burnos ertmės ir organizmo būklę.
Pajutus pirmuosius simptomus, reikia nedelsiant kreiptis į gyd. odontologą dėl tikslios diagnozės. Ją galima suteikti apžiūros metu atlikus skaitmeninę rentgeno nuotrauką.
Endodontologas – tai specializuotą kvalifikaciją turintis gyd. odontologas, kuris suteikia prezicišką, dažnai – sudėtingą dantų šaknų kanalų gydymą.
Endodontas gydymą atlieka pažangiomis technologijomis: mikroskopu, ultragarso aparatu, specialiais instrumentais ir šiuolaikinėmis medžiagomis. Gydymo eiga kontroliuojama skaitmeninėmis rentgeno nuotraukomis. Šiuolaikinis dantų šaknų kanalų gydymas nėra skausmingas.
Endodontinis gydymas Kaune veikiančioje klinikoje „Geras odontologas“ yra atliekamas aukštos kompetencijos gyd. odontologės – endodontologsė Monikos Vanagaitės. Ji yra sukaupusi beveik 20 metų gydymo ir dėstymo patirtį. Monika dėsto endodontologijos kursą lietuvių ir anglų kalbomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
Gyd. odontologė Monika Vanagaitė sugydo įprastus ir sudėtingus dantų kanalų uždegimo atvejus, pergydo anksčiau sugydytus dantų kanalus. Monikos kompetencija pasitiki kolegos, kurie jai nukreipia pacientus, patiriančius sudėtingas dantų šaknų kanalo ligas.
Mūsų klinikos endodontologė gydymą teikia pasitelkusi precizišką įrangą ir skaitmenizuotas technologijas. Dantų kanalų gydymas atliekamas lengviau ir tiksliau, pacientas jaučia daugiau komforto gydymo metu.
Gyd. odontologė Monika Vanagaitė rūpinasi paciento būkle po gydymo, suteikia rekomendacijas dėl burnos priežiūros, bendradarbiauja su pacientu. Tai palengvina gijimo procesą ir padeda įgyti gerus dantų priežiūros įgūdžius.
Geriausia, jei pažeistas danties kanalas yra gydomas tik vieno gydymo ciklo metu (vieno ar kelių paeiliui paskirtų vizitų metu).
Pakartotinis danties šaknies kanalų gydymo ciklas silpnina pažeisto danties gyvybingumą ir atsparumą. Todėl labai svarbu kreiptis į patyrusį endodontologą iš karto po pirmųjų simptomų.
Į danties kanalus patekusi infekcija gali vystytis nejaučiant skausmo ir kitų simptomų. Todėl būtina reguliariai atvykti dantų patikrai – tik taip galima išvengti danties kanalo uždegimo ir jo komplikacijų.
Danties kanalo uždegimas gali vystytis be skausmo arba su skausmu.
Pastaruoju atveju apie infekcijos pažeistą danties pulpą įspėja šie simptomai:
Kai nervų šaknelių uždegimas vystosi be skausmo, kitokie simptomai nejaučiami. Nervinių šaknelių uždegimas gali įsisenėti to nepajutus, pulpitas taip pat gali vystytis be danties skausmo.
Infekcijai progresuojant danties viduje, pulpos audinys pasidaro negyvas. Danties skausmas nėra jaučiamas, ir žmogui atrodo, kad uždegimas baigėsi. Tačiau yra priešingai: nors danties skausmas nejaučiamas, infekcija iš danties pulpos išplito visoje danties šaknies kanalų sistemoje.
Ilgainiui gali atsirasti naujų simptomų:
Danties pulpa savaime nesugyja, todėl būtina atvykti apžiūrai pajutus pirmuosius simptomus, kurie įspėja apie pradinį dantų kanalų ligos etapą.
Infekcijai išplitus, endodontinis gydymas gali būti neefektyvus, ir vienintelis būdas sustabdyti ligą – išrauti pažeistą dantį.
Pulpitas – tai danties pulpos uždegimas, kuris gali kilti viename ar keliuose dantyse. Danties pulpa – tai minkštasis, giliausiai danties viduje esantis audinys. Dantų kanalai yra sudaryti iš pulpos. Joje slypi danties nervas, kurį juosia jungiamasis audinys, kraujagyslės ir limfagyslės.
Pulpa danties centre eina per visą danties ilgį: nuo vainiko iki danties šaknies galūnės. Pulpos vietą dantyje galime suprasti žinodami viso danties sandarą.
Dantį sudaro dvi dalys:
Danties audinius sudaro keturi sluoksniai:
Danties kanalo gydymas reikalingas tuomet, kai skaitmeninė rentgeno nuotrauka rodo, jog danties pulpą pažeidė bakterinė infekcija. Infekcijai pažeidus danties pulpą, joje gali kilti uždegimas ir formuotis infekcijos židinys, plintantis į tolesnius audinius.
Dantis gali turėti vieną arba daugiau besišakojančių danties šaknies kanalų. Kiekvienam kanalui reikalingas atskiras gydymas.
Dantų kanalų gydymas yra sudarytas iš trijų etapų:
Jei yra galimybė, endodontologas visuomet taiko neinvazinį dantų šaknų kanalų gydymą ir stengiasi išsaugoti dantį.
Danties kanalų pergydymas reikalingas tuomet, kai skauda gydytą dantį arba atsiranda pakitimai aplink danties šaknies viršūnę. Pakitimai diagnozuojami atlikus skaitmeninę rentgeno nuotrauką.
Dantų kanalų pergydymas nechirurginiu būdu atliekamas tuomet, kai skauda endodontiškai plombuotą dantį dėl infekcijos, paliktos danties šaknies kanaluose.
Jei nepadeda terapinis endodontinis gydymas ir pergydymas, neišnyksta danties šaknies viršūniniai pakitimai, yra taikomas chirurginis gydymas. Tuomet atliekama danties šaknies viršūnės rezekcija (sutrumpinimas).
Gydytoja odontologė – endodontologė
Šypseną atkūrėme 2 etapais: pirmiausiai – kompleksinis, po jo – estetinis ir restauracinis gydymas.
Kompleksinį gydymą sudarė:
Restauracinį gydymą sudarė:
Sveikos dantenos, sveiki dantų šaknų kanalai ir sveiki dantys – toks yra šios šypsenos atkūrimo receptas! Rezultatas – ilgalaikis, patikimas, efektingas ir tuo pačiu – išsaugantis šypsenos autentiškumą.
Vieno patamsėjusio danties estetinis plombavimas:
Sunkiausia užduotis – restauruojamo danties spalvos atitaikymas. Menkų spalvos skirtumų liko, tačiau gydymas viršijo lūkesčius. Norint idealiai atkartoti spalvą, galimas sprendimas – dantų laminatės.
Bendradarbiavimo ir komandinio darbo pavyzdys:
Beveik visų dantų gydymas ir restauracija. Nuoseklus gydymo planas sudarytas per nuotolį. Visi dantys atkurti pacientei trumpam sugrįžus iš užsienio per 1 mėnesį: 17 vizitų ir 5 gydytojai.
Estetikos atkūrimas – trečias gydymo etapas:
6 specialistų komandinis darbas ir 3 etapų kelionė iki sveikos šypsenos. Atliktas būtinas gydymas (dideliems tarpams, rotacijai, per žemai prisisegusiam lūpos pasaitėliui), sugrąžinta dantų estetika.
Nekokybiško Turkijos odontologų darbo pergydymas. Dantų protezavimą atlikus nekokybiškai, lydi didžiulis diskomfortas. Pacientė skundėsi:
Išpildytas didžiausias pacientės lūkestis – balta, plati ir sveika šypsena, kuri natūraliai dera prie veido. Turkijos odontologų darbo pergydymą sudarė:
Šypsenos funkcija ir estetika kentėjo dėl netaisyklingo sąkandžio. Ši kertinė priežastis turėjo šalutinių pasekmių:
Kompleksinį gydymą suteikė 7 specialistai:
Belieka palaikyti tinkamą kasdienę dantų priežiūrą, kad šypsena tarnautų dešimtmečiams.
Gydymą sudarė du etapai:
Dantų karūnėlės ir išimamos dantų plokštelės: tinkamas sprendimas, kai nuosavų dantų audinio nepakanka restauracijai plombavimu. Astatyta pilnavertė dantų funkcija ir estetika!
Gydymą sudarė:
Priekinių ir šoninių dantų estetika sugrąžinta minimalia intervencija. Rimto estetikos pokyčio dažnai pasiekiame kokybišku nedidelės apimties gydymu. Tuo pačiu atkuriama funkcija: dantys paruošiami tolesniam tarnavimui, kurį sudaro – kramtymas, kalbėjimas ir, žinoma, šypsena!
Nedidelė intervencija ilgalaikėje perspektyvoje padeda išsaugoti:
Danties praradimas dėl traumos – pataisomas įvykis. Traumuotą dantį gali atkurti estetinis plombavimas, kai lieka pakankamai danties audinio. Jei prarandamas visas danties vainikas, jo atkūrimui pasitelkiamas dantų vainikėlis.
Kompleksinis dantų gydymas:
Dantų vainikėlis (karūnėlė) suprotezuota tiek pažeistam, tiek greta esančiam sveikam dantims. Tai padėjo atkurti priekinių dantų simetriją.
Paciento problema: lokalus skausmas, dantų nudilimai dėl netaisyklingo sąkandžio, dantų spalvos pokyčiai, keli trūkstami dantys.
Kompleksinis gydymas ilgalaikiams rezultatams:
1 etapas: funkcinis gydymas:
2 etapas: estetikos atkūrimas:
Nuostabiai maloni administratorė ir puiki gydytoja Monika Vanagaitė!!!! Didžiausios rekomendacijos!
Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.
Rekomenduoju, daugelį metų taisomės dantis tik čia.
Jei jus domina tiksli paslaugos dantų kanalų gydymas kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis.
Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.
Endodontinis gydymas atliekamas vietinėje nejautroje, todėl nėra skausmingas. Šio gydymo metu žmogus jaučiasi taip pat, kaip ir plombuojant dantį.
Visiškai pabaigus endodontinį gydymą, pažeisto danties nebeskauda. Kelias pirmąsias dienas po gydymo gali likti maudimas aplink sugydytą dantį.
Sveikstant po dantų kanalų gydymo, reikia laikytis šių rekomendacijų:
Norint išsaugoti endodontiniu gydymu pasiektus rezultatus, rekomenduojama:
Danties nervo traukimas – tai pacientų vartojamas terminas, kuriuo jie apibūdina endodontinį gydymą. Dažniausiai šį pavadinimą pacientai taiko tuomet, kai po gydymo lieka negyvas dantis. Danties nervu pacientai vadina pulpą. Tai nėra visiškai klaidinga: danties nervas iš tiesų slypi pulpoje.
Endodontologas yra gyd. odontologas terapeutas, kuris turi dantų šaknų kanalo gydymo kvalifikaciją. Šios specializacijos gydytojų nėra daug: mažiau nei dešimtadalis tarp odontologų terapeutų.
Endodontija graikų kalba reiškia mokslą apie danties vidų, todėl endodontas turi daugiausiai žinių apie danties viduje esančius audinius.
Endodontologas dirba itin preciziškai ir kruopščiai. Jis geba per mikroskopą koordinuoti endodontinį gydymą, kurio sąlygos yra sudėtingos dėl siaurų ir sunkiai prieinamų dantų šaknų kanalų.
Kanalų gydymas atliekamas sėkmingai, kai endodontas bendradarbiauja su gyd. odontologu terapeutu. Odontologas laiku diagnozuoja infekciją, o endodontas tinkamai ją sugydo.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta