Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai dantų atkūrimas moderniomis technikomis vieno ar kelių vizitų metu. Tai mažiausiai invazyvus dantų restauracijos metodas, kuriuo atkuriama dantų forma, spalva, pozicija, lygiavimas arba funkcija.

Registruotis konsultacijai

Kodėl reikalinga dantų estetika?

Graži šypsena – tai mūsų stiprybė, geros nuotaikos ir savijautos užtaisas. Su šypsena lengviau pasitikėti savimi, palaikyti draugystę, imtis naujų iššūkių.

Dantų estetika – tai ne tik sugrąžintas džiaugsmas šypsotis. Rūpindamiesi dantų estetika, prisidedame prie geresnės sveikatos būklės. Kartu atstatomas sąkandžio aukštis, sumažinamas krūvis žandikauliams, pagerinama kramtymo funkcija ir maisto medžiagų įsisavinimas.

Pagerėjusi savijauta atsispindi ir veidrodyje. Tinkamai atlikta dantų estetika atjaunina veidą.

Odontologė Aistė Gigė

Kada tinka estetinis plombavimas?

Estetinis danties plombavimas tinka tuomet, kai yra pakankamai sveiko danties audinio, kuris leidžia atkurti jo estetiką – spalvą, formą, dydį ar lygiavimą – su minimalia intervencija.

Dantų estetinis plombavimas rekomenduojamas, kai dantims yra būdinga:
 • Nusidėvėjimas ar nudilimas
 • Pažemėjęs sąkandis
 • Karieso (ėduonies) pažeidimai
 • Pakitusi spalva (netolygi, pigmentuota, pageltusi)
 • Kreiva vieno ar kelių dantų pozicija
 • Išplatėję tarpai tarp dantų
 • Nuskilimai po traumų
 • Senos ar nekokybiškos plombos

Kai nuosavo danties audinio nepakanka ir plomba reikia dengti visą danties paviršių, rekomenduojamas kitas gydymas: estetinis protezavimas dantų laminatėmis.

Odontologė Iveta rodo estetinio plombavimo pavyzdį ekrane

Kaip atsiranda dantų defektai?

Dantų defektai atsiranda dėl amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės. Su amžiumi išryškėja dantų nudilimai, kinta emalio spalva, gilėja tarpai tarp dantų, atsiranda karieso pažeidimų. Ilgainiui dėvisi ir žemėja sąkandis. Natūralu, kad mums senstant, „sensta“ ir mūsų dantys.

Kita vertus, dantų trūkumai – skirtingas dydis, nesimetriška forma ar ryškus emalio pigmentas – žmogui gali būti būdingi iš prigimties.

Estetinis dantų plombavimas padeda pašalinti su amžiumi susiformavusius ir prigimtinius dantų trūkumus.

Estetinis plombavimas: kas tai?

Estetinis plombavimas – tai pažeisto danties audinio atkūrimas (restauracija) pažangiomis medžiagomis ir technologijomis. Estetinis plombavimas atliekamas atkartojant natūralią nuosavų dantų anatomiją: kandamąjį kraštelį, vageles, kauburėlius ir kitas formas.

Kokybiškai atliktas dantų estetinis plombavimas yra minimaliai invazyvus: išsaugomi nuosavi dantų audiniai, nenugręžiamas dantų emalis. Dėl minimalaus poveikio gaunamas natūralus rezultatas: šypsena atrodo nepalyginamai geriau, tačiau išlieka autentiška.

Estetinio plombavimo konsultacija su odontologe Algimante

Kokiame amžiuje atliekamas estetinis plombavimas?

Šiuo metodu dantų estetika yra atkuriama įvairaus amžiaus pacientams. Tačiau rekomenduojama gydymo neuždelsti.  Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo mažesni yra nuosavų dantų pokyčiai.

Žmogus turi daugiau sveiko danties audinio, ir estetiką galima sugrąžinti jį maksimaliai išsaugant. Tuomet estetinis plombavimas atliekamas vienam ar keliems priekiniams dantims, plombuojant ne visą danties paviršių, o tik kandamąjį danties kraštelį.

Kai gydymas pradedamas vėlesniame amžiuje, nuosavų dantų pokyčiai yra ryškesni, sveiko dantų audinio yra mažiau. Ryškesnių dantų defektų – ypač dantų nudilimo dėl patiriamo streso – gali turėti ir jauni žmonės. Tuomet estetinis plombavimas atliekamas su didesne invazija: plombuojama daugiau dantų, plomba dengiamas didesnis danties paviršius.

Mūsų odontologijos klinika Kaune vadovaujasi principu „mažiau yra daugiau“. Kiekvienu atveju siekiame maksimalaus estetinio pokyčio su minimalia invazija.

Estetinis plombavimas: kokie metodai?

Estetinis plombavimas gali būti pritaikytas vienam, keliems ar visiems dantų eilėje esantiems dantims. Estetinis plombavimas gali būti atliktas vienu iš šių metodų:

  • Priekinių dantų plombavimas – tai priekinių dantų formos, spalvos, pozicijos, lygiavimo arba funkcijos atkūrimas plombinėmis medžiagomis ir technikomis.
  • Kreivų dantų estetinis plombavimas – tai vieno ar kelių nelygių dantų korekcija, kuri atliekama tuomet, kai dantų tiesinimas nėra reikalingas visiems dantims
  • Krūminių dantų estetinis plombavimas – tai krūminių dantų estetikos ir funkcijos atkūrimas plombinėmis medžiagomis ir specialia technika.
  • Negyvo danties estetinis plombavimas – tai kosmetinė negyvo ir spalvą pakeitusio danties korekcija. Prieš estetinį plombavimą reikalingas dantų kanalų gydymas.
  • Dantų emalio atstatymas – tai nudilusio, nusidėvėjusio ar korozijos paveikto emalio atkūrimas specialiomis plombinėmis medžiagomis (estetinis plombavimas), dantų laminatėmis (estetinis protezavimas) ar dantų protezavimu.

Kiek trunka estetinis plombavimas Kaune?

Estetinis plombavimas Kaune veikiančioje klinikoje „Geras odontologas“ atliekamas per vieną dieną (vieno vizito metu) arba keliais etapais (kelių vizitų metu). Vizitų skaičius priklauso nuo dantų būklės ir restauruojamų dantų skaičiaus.

Dažnai pacientui suteikiamas estetinis plombavimas per vieną dieną. Tokiu atveju vieno vizito metu restauruojami 1 – 6 dantys. Vieno danties estetinis plombavimas trunka iki 1 valandos.

Jei dantų ir (ar) dantenų būklė yra prastesnė arba nustatomas dantų šaknų kanalų uždegimas, periodontitas ar kitos ligos, prireikia daugiau vizitų jų gydymui. Estetinis plombavimas atliekamas tik po dantų ar dantenų gydymo. Neturint dantų pažeidimų, galima iš karto atlikti estetinį plombavimą.

Odontologė Iveta Miliauskienė konsultuoja pacientę

Estetinis plombavimas: eiga

Gydymo, kurį sudaro estetinis plombavimas, eiga – tai vienas ar keli nuosekliai suplanuoti vizitai. Vieno vizito trukmė – nuo 1 iki 6 valandų. Pagrindiniai gydymo etapai:

Konsultacija. Jos metu gydytojas įvertina dantų būklę, rekomenduoja gydymo planą arba aptaria kelis gydymo scenarijus.

Dantų gydymas. Jei nustatomos dantų, dantų šaknų kanalų ar dantenų ligos, pirmiausiai atliekamas jų gydymas.

Dantų balinimas. Jis visuomet atliekamas prieš estetinį plombavimą. Estetinio plombavimo procedūra skiriama praėjus 2 savaitėms nuo dantų balinimo.

Dantų atspaudai. Jei gydymas apima daugiau nei kelių dantų atkūrimą, prieš gydymą nuimami dantų atspaudai. Pagal juos dantų technikai atlieka vadinamąjį dantų modelio pavaškavimą, o gyd. odontologas – estetinį plombavimą pagal pavaškavimą.

Estetinis plombavimas. Priklausomai nuo gydymo plano, gali būti paskirti vienas ar kelis vizitai. Priklausomai nuo restauruojamų dantų skaičiaus, vienas vizitas gali trukti nuo 1 iki 6 valandų.

Estetinis plombavimas pagal pavaškavimą. Dirbant šiuo metodu, galima iš anksto įvertinti naujos šypsenos vaizdą. Jis perkeliamas ant paciento dantų laikinomis plombomis. Tik po to dantys atkuriami nuolatinėmis plombomis.

Dantų poliravimas po estetinio plombavimo. Po gydymo rekomenduojama reguliariai atlikti restauruotų dantų poliravimą: vieną kartą per pusmetį (idealu) arba per metus (puiku). Tokia priežiūra padeda išsaugoti restauruotos šypsenos grožį.

Kaip vyksta estetinis plombavimas?

Atliekant gydymą, kurį sudaro estetinis plombavimas, atsižvelgiama į šiuos kriterijus:

Natūrali danties anatomija. Estetinio plombavimo pagrindas – natūralios danties anatomijos atkūrimas. Ji atstatoma atkuriant danties formą, spalvą ir dydį, meistriškai ir preciziškai formuojant danties sluoksnį po sluoksnio.

Paciento amžius. Dantų autentiškumą nulemia žmogaus amžiaus. Įdedame daug pastangų ir meistrystės, kad atkurtume dantų požymius, būdingus konkrečiam amžiaus tarpsniui. Pavyzdžiui, jauname amžiuje dantų kandamajam krašteliui yra būdinga banguota, vyresniame amžiuje – lygesnė linija.

Dantų spalva. Atitinkamai parenkame ir dantų spalvą. Tinkamai parinktas baltos spalvos pigmentas jaunina veidą, pernelyg baltas – kuria ryškų kontrastą ir išduoda, kad šypsena nėra natūrali.

Juvelyrinis gydytojo darbas. Gydytojo darbas kruopštumu, įgūdžių technika, tikslumu, gebėjimu parinkti medžiagas, jų faktūrą ir spalvą primena juvelyro darbą.

Susitelkimas. Gydymas reikalauja ne tik gydytojo, bet ir paciento susitelkimo. Jei paskirtas ilgas vizitas, jo viduryje daromos trumpos poilsio pertraukėlės.

Estetinis plombavimas: pliusai ir minusai

Estetinis plombavimas turi šiuos privalumus:

 • Dažnai gydymui pakanka vieno vizito (po pirminės konsultacijos)

 • Estetinio plombavimo kaina yra mažesnė nei kitų restauracijos metodų

 • Tinkamai prižiūrint, estetinis plombavimas tarnauja iki 10 metų

Estetinis plombavimas gali turėti šių trūkumų:

 • Estetiniu plombavimu restauruoti dantys gali keisti spalvą, jei nebus tinkamai prižiūrėti

 • Dantų estetika ir jos išsaugojimas reikalauja papildomos priežiūros: reguliaraus estetinio plombavimo poliravimo

 • Estetinis plombavimas ilgainiui nusidėvi, kaip kad nusidėvi ir natūralūs dantys

Konsultacija su Algimante Lošyte Janče dėl dantų emalio atstatymo

Estetinis plombavimas: prieš ir po

Po estetinio plombavimo natūralius šypsenos pokyčius pastebėsite iš karto:

 • Bus suformuota dantų lanko simetrija;
 • Priekiniai dantys bus šviesaus ir lygaus atspalvio;
 • Dantų emalis pasižymės sveiko danties švytėjimu;
 • Veidą puoš jauninanti, estetiška lygių dantų šypsena.

Registruokitės vizitui

Mūsų atlikti darbai

Estetinis plombavimas dantys prieš
Prieš
Estetinis plombavimas dantys po
Prieš

Dažnas mūsų anksčiau ar vėliau imame svajoti apie šviesesnius ir lygesnius dantis. Ypač, kai artėja svarbios šventės. Taip nutiko ir šiuo atveju, kurio gydymą sudarė:

 1. 8 viršutinių priekinių dantų estetinis plombavimas.
 2. Senų patamsėjusių plombų keitimas.
Po

Estetiniu plombavimu uždarytas tarpas tarp dantų, atkurta visų dantų simetrija ir vieno pasisukusio danties padėtis.

 • Estetinis plombavimas
 • Plombavimas ir gydymas
 • Aistė Gigė
Estetinis plombavimas kliento šypsena prieš
Prieš
Estetinis plombavimas kliento šypsena po
Prieš

Tai, kas buvo efektyvu prieš 10 metų, šiandien nebeveiksminga. Tai galioja ir estetiniam dantų plombavimui. Seniai atliktas plombavimas, rečiau jį prižiūrint, gali atrodyti neestetiškai. Taip nutiko ir šiuo atveju, kurio korekciją sudarė 8 priekinių viršutinių dantų estetinis plombavimas.

Po

Estetiniu plombavimu buvo atkurta dantų lanko centro linija, forma ir spalva.

 • Estetinis plombavimas
 • Aistė Gigė
Estetinis plombavimas sukandimas prieš
Prieš
Estetinis plombavimas sukandimas po
Prieš

Šypsenos asimetriją lėmė žandikaulio anatomija, nepasiduodanti ortodontiniam gydymui. Pasitelkėme nestandartinius sprendimus:

 1. Buvo atlikta dantenų korekcija ir pakelta dantenų linija tik vienoje šypsenos pusėje.
 2. Estetiniu plombavimu šypsena tiesinta pagal pavaškavimą.
Po

Pagrindinis akcentas – simetrija. Optiškai sugrąžinome tiesą šypsenos liniją. Jos pasiekėme estetiniu plombavimu, koreguojant dantis taip, kad jie būtų skirtingame aukštyje.

 • Estetinis plombavimas
 • Gydymas lazeriu
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Irena Zykuvienė

Estetinis plombavimas: atsiliepimai

Gydymo, kurį sudaro estetinis plombavimas, atsiliepimai rodo, kad rezultatas viršija pacientų lūkesčius – jų šypsenos atrodo lyg geresnė tikrosios šypsenos versija.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui. O jeigu jūs gydytojos Algimantės rankose – būkite ramūs, jūsų lūkesčiai bus išpildyti su kaupu.

J.

Dėkoju odontologei Aistei Gigei už profesionalų, gerą darbą, šiltą ir nuoširdų bendravimą. Rekomenduoju!

G.

Labai didelis ačiū visam dirbančiam personalui bei nuostabiai daktarei Algimantei. Nerealiai atlieka savo darbą, labai kruopščiai bei nepriekaištingai. Išpildė visus lūkesčius. Džiaugiuosi, jog pasirinkau šią kliniką ir vykau net iš Vilniaus.

L.

Estetinis plombavimas: kaina

Investicija į estetinį plombavimą yra mažesnė nei renkantis kitą dantų restauracijos metodą:

 • Gydymo, kurį sudaro vieno danties estetinis plombavimas, kaina Kaune yra nuo 160 – 250 eurų.
 • Gydymo, kurį sudaro nuskilusio danties atstatymas, kaina yra nuo 160 – 250 eurų.
 • Galutinė gydymo, kurį sudaro dantų estetinis plombavimas, kaina priklauso nuo gydymo apimties (dantų skaičiaus).
 • Priekinio danties estetinis plombavimas kainuoja daugiau nei krūminio danties atkūrimas.

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta