Grįžti į
Periodontologija tamsi ikonaPeriodontologija

Alveolitas

Alveolitas – tai žandikaulio duobutės, vadinamos alveole, kurioje įsitvirtinę danties šaknis ir periodonto raištis, uždegimas. Alveolitas yra gydymo, kurį sudaro danties rovimas, komplikacija.

Registruotis konsultacijai

Alveolitas po danties rovimo

Dantų alveolitas gali kilti atlikus bet kurio danties rovimą. Odontologai pastebi, kad alveolitas po danties rovimo dažniau susiformuoja po gydymo, kurį sudaro:

  • Sudėtingas ar chirurginis danties rovimas;
  • Krūminio danties rovimas apatiniame žandikaulyje;
  • Protinio danties rovimas.

Tai nereiškia, kad po kiekvieno sudėtingo danties rovimo pasireikš alveolitas. Jo riziką sunku įvertinti iš anksto. Siekiant, kad chirurginės intervencijos burnoje nesibaigtų komplikacijomis, būtina laikytis odontologo rekomendacijų po danties rovimo.

Odontologo padėjėja rašo ant vizito lapelio
Periodontologė Irena Zykuvienė ruošiasi pacientės gydymui

Alveolitas: simptomai

Apie alveolitą įspėja šie simptomai:

  • Ūmus skausmas po danties rovimo;
  • Blogas burnos kvapas po danties rovimo (halitozė).

Skausmas po danties rovimo yra įprastas reiškinys. Normalu, jei po chirurginės operacijos jaučiamas diskomfortas ar nestiprus skausmas burnos ertmėje.

Alveolitas pasireiškia ūmiu skausmu praėjus 2 – 3 paroms po danties rovimo. Skausmo židinys formuojasi alveolėje, danties šaknį laikančioje žandikaulio ertmėje, tačiau jis apima ir aplinkinius audinius. Alveolitui būdinga, kad skausmas stiprėja naktį, ir jo neįmanoma nuslopinti įprastais vaistais nuo skausmo.

Blogas burnos kvapas kyla dėl maisto likučių, susikaupusių alveolėje. Tai balkšvos ar pilkšvos apnašos, kurias galima pamatyti ir be odontologinių instrumentų.

Per kiek laiko praeina alveolitas?

Norint suprasti, kaip kyla alveolitas, būtina žinoti, kad žandikaulio alveolėje susiformuoja kraujo krešulys po danties rovimo. Kraujo krešulys apsaugo alveolę, iš kurios buvo išrautas dantis. Jei kraujo krešulys nesusiformuoja arba yra išplaunamas (per anksti išskalavus burną, pavartojus karšto maisto ar pradėjus rūkyti), alveolė tampa atvira išorės poveikiui, taip pat – ir bakterijoms. Dėl jų poveikio kyla uždegimas ir infekcija.

Pirmasis gydymo etapas – tai pažeistos ertmės valymas ir dezinfekcija. Antrasis gydymo etapas – odontologo paskirtų vaistų nuo skausmo ir uždegimo vartojimas. Šiuo etapu labai svarbu itin gera burnos higiena ir prieuždegiminio skalavimo skysčio vartojimas.

Pritaikius šį gydymą, dantų alveolitas praeina per 10 – 15 parų.

 

Odontologė Irena Zykuvienė ir panoraminė dantų rentgeno nuotrauka ekrane
Odontologo padėjėja ir pacientė

Alveolitas ir jo prevencija

Norint po danties rovimo išvengti alveolito, būtina laikytis rekomendacijų, kurias suteikia burnos chirurgas ar odontologas. Rekomendacijos po danties rovimo apima karšto ir šalto maisto bei skysčių ribojimą, rūkymo atsisakymą pirmąją parą.

Jei rūkymo neįmanoma atsisakyti pirmąją parą, būtina nerūkyti bent 2 valandas po operacijos. Rūkymas stabdo žaizdos gijimą tiek po danties rovimo, tiek po kitų chirurginių intervencijų burnoje.

Skalauti burną po danties rovimo galima tik praėjus 24 valandoms.

 

Registruokitės vizitui

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Nuostabios gydytojos, puikus aptarnavimas, švari, jauki aplinka, profesionalumas aukščiausio lygio, visą gyvenimą bijojau odontologų, čia visas baimes baigiu įveikti ir laukiu kito vizito jau be baimės. Dideliausias ačiū gyd. odontologei Irenai Zykuvienei ir visai visai jos komandai!!

K.

Ačiū klinikos kolektyvui ir ypač klinikos vadovei už kruopščiai atliktą darbą bei grąžintą šypseną veide!

J.

Ačiū gydytojai Irenai, už rūpestį, įdėtas pastangas, pamatytą problemą, kurią pavyko išgydyti.

R.

Alveolito gydymas: kaina

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta