Grįžti į
Estetinis plombavimas

Dantų emalio atstatymas

Dantų emalio atstatymas – tai nudilusio, nusidėvėjusio ar korozijos paveikto emalio atkūrimas specialiomis plombinėmis medžiago.is (estetinis plombavimas), dantų laminatėmis (estetinis protezavimas) ar dantų protezavimu

Registruotis konsultacijai

Dantų emalis

Dantų emalis – tai kiečiausias žmogaus organizmo audinys. Tam yra rimta priežastis: dantų emalis plonu, bet tvirtu sluoksniu dengia danties vainiką, kuriame slypi jautrūs vidiniai danties audiniai, ir suteikia jiems apsaugą. Žmonių gyvenimo trukmei ilgėjant, dantų emalis taip pat savo funkciją turi atlikti ilgiau.

Dantų emalis yra peršviečiamas, todėl mūsų dantų spalva priklauso ne nuo jo, o nuo viduje esančio dentino. Dentinas gali būti baltas, balkšvas, pilkšvas arba gelsvas.

Mokslininkai ir gydytojai odontologai sutaria, kad dantų emalio nusidėvėjimas yra natūralus procesas. Dantų emalis „sensta“, kaip kad senėjimą patiria mūsų oda ir kiti organai. Skirtumas tik vienas – jei odos senėjimą pastebime išoriškai, lengvą dantų emalio nusidėvėjimą pastebėti sunkiau.

Pastebime tik tuomet, kai dantų kramtomieji krašteliai stipriai pakinta, o dantų vainikėliai stipriai sutrumpėja. Tačiau nudilęs (nusidėvėjęs) dantų emalis apie save išduoda pojūčiais: dantys ir dantenos tampa jautrūs arba skauda.

Odontologė Aistė sudaro gydymo planą

Dantų emalis: subalansuota mityba

Kitas dantų emalio stiprinimo būdas – tai subalansuota mityba ir tinkamas dantų valymas. Dantų emalio erozija yra skatinama gazuotais ir saldžiais gėrimais, rūgščiais vaisiais ir jų sultimis, kitu rūgščiu maistu, kuris burnos ertmėje sukuria rūgščią terpę.

Norint palaikyti dantų emaliui saugią terpę, rekomenduojama:
  • Rūgščias sultis, gazuotus ir saldžius gėrimus gerti per šiaudelį
  • Saikingai vartoti rūgštų maistą
  • Po rūgščių gėrimų ir maisto burną išskalauti vandeniu
  • Dantis valyti ne iš karto, o tik praėjus 20 – 30 minučių
Odontologė Aistė Gigė ir panoraminė dantų nuotrauka fone

Ar dantų emalis atauga?

Priešingai nei kiti organizmo audiniai, dantų emalis neturi gyvų ląstelių ir neauga, todėl negali regeneruotis (ataugti) natūraliais ar dirbtiniais būdais. Mokslininkai tebeieško dantų emalio ir danties atauginimo būdų, tačiau kol kas visa tai yra eksperimentinėje stadijoje.

Dantų emalis negali būti ataugintas, tačiau gali būti sustiprintas – mineralinėmis medžiagomis arba padedant jam nesusidėvėti.

Dantų emalio erozija

Gydytojai odontologai išskiria keturias priežastis, dėl kurių kyla dantų emalio erozija:

  1. Tai natūrali trintis tarp viršutinės ir apatinės dantų eilių, kuri vyksta stipriai suspaudžiant ar sukandant dantis, dažniausiai – nesąmoningai miego metu (bruksizmas).
  2. Tai dantų paviršių nusidėvėjimas, kuris atsiranda per stipriai valant dantis, netinkamai valant tarpdančius, kandant kietus objektus (pirštų nagus, butelių kamštelius ar rašiklius) arba kramtant tabaką.
  3. Pleištiniai defektai. Jie susiformuoja danties vainike prie pat dantenų dėl dantų patiriamo ilgalaikio streso (bruksizmas, nervinė bulimija ar nervinė anoreksija, korozija), neteisingo sąkandžio ar genetinio polinkio.
  4. Tai cheminių medžiagų (rūgšties) paveiktas danties paviršiaus nusidėvėjimas, kuris atsiranda dėl dažno rūgštaus maisto vartojimo, refliukso, dažnų vėmimo epizodų (nervinė bulimija) ar nesaikingo alkoholio vartojimo.
Konsultacija dėl dantų estetikos su odontologe Algimante
Iveta Miliauskienė rodo dantų plombų atspalvių paletę

Dantų emalio atstatymas

Nudilusio, nusidėvėjusio ar korozijos paveikto dantų emalio atstatymas ir jo metodas priklauso nuo danties audinių pažeidimo lygio:

  • Kai pažeistas tik emalis, dažnu atveju problemas išsprendžia kelių ar daugumos dantų estetinis plombavimas.
  • Kai nudyla didelis kramtomasis paviršius ir sąkandis stipriai sužemėja, gydymo būdas priklauso nuo individualios situacijos: gali būti atliekamas visų dantų funkcinis ir estetinis plombavimas (sąkandžio pakėlimas), gali būti pritaikytas vieno ar kelių dantų protezavimas.
  • Kai nudyla emalis ir atsidengia dentinas, gydymo būdas taip pat priklauso nuo individualios situacijos.

Registruokitės vizitui

Estetinis plombavimas: atsiliepimai

Gydymo, kurį sudaro estetinis plombavimas, atsiliepimai rodo, kad rezultatas viršija pacientų lūkesčius – jų šypsenos atrodo lyg geresnė tikrosios šypsenos versija.

Maloni klinikos aplinka ir puikus aptarnavimas. Gydytojos odontologės Algimantės Lošytės-Jančės atliktas estetinis plombavimas pranoko lūkesčius! Smagu, kad dantys ne tik baltučiai, bet ir labai natūralios išvaizdos. Nuoširdžiai rekomenduoju!

G.

Dėkoju odontologei Aistei Gigei už profesionalų, gerą darbą, šiltą ir nuoširdų bendravimą. Rekomenduoju!

G.

Tikrai tik patys geriausi atsiliepimai jums, gydytojos.

V.

Dantų emalio atstatymas: kaina

Investicija į estetinį plombavimą yra mažesnė nei renkantis kitą dantų restauracijos metodą:

  • Gydymo, kurį sudaro vieno danties estetinis plombavimas, kaina Kaune yra nuo 120 iki 200 eurų.
  • Gydymo, kurį sudaro nuskilusio danties atstatymas, kaina yra nuo 120 iki 200 eurų.
  • Galutinė gydymo, kurį sudaro dantų estetinis plombavimas, kaina priklauso nuo gydymo apimties (dantų skaičiaus).
  • Priekinio danties estetinis plombavimas kainuoja daugiau nei krūminio danties atkūrimas.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta