Dantų protezavimas tamsi ikonaDantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų atkūrimas, atstatant prarasto ar pažeisto danties kietuosius audinius. Pacientui tinkamiausias protezavimas parenkamas pagal funkcionalumą, ilgaamžiškumą ir kainą.

Registruotis konsultacijai

Kada atliekamas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra vienas geriausių ilgalaikių sprendimų. Ilgaamžiškumą užtikrina tinkamai parinktas metodas, kokybiškai atlikti darbai ir gera protezuotų dantų priežiūra po gydymo.

Gydymą, kurį sudaro dantų protezavimas, Kaune įsikūrusioje klinikoje „Geras odontologas“ suteikia patyrę ir profesionalūs specialistai. Jie taiko pažangius protezavimo metodus, tarp kurių – vieno danties protezavimas ir pilnas dantų protezavimas.

Protezavimas yra atliekamas, kai pacientui yra būdinga:

 • Neestetiška šypsena;
 • Vieno ar kelių dantų praradimas;
 • Visų dantų praradimas (bedantė burna);
 • Dideli apatinės ir viršutinės dantų eilių defektai.
Odontologė ortopedė Jolanta Leškevičiūtė su fotoaparatu

Dantų praradimas: poveikis sveikatai

Vieno ar kelių dantų praradimas – tai kur kas daugiau nei tuščias tarpas tarp dantų. Praradus vos vieną dantį, burnos ertmėje prasideda pokyčiai, kurie turi įtakos visai organizmo būklei. Praradus daugiau dantų, patiriamas psichologinis diskomfortas ir nuolatinė įtampa.

Odontologai rekomenduoja neatidėlioti gydymo, kurį sudaro visų dantų protezavimas. Net ir tuomet, kai reikalingas tik vieno danties protezavimas, rekomenduojama šį gydymą atlikti kuo anksčiau.

Pagrindinės fizinio ir psichologinio diskomforto priežastys:

 • Baimė šypsotis ir bendrauti, įprotis pridengti burną

 • Skausmingas kramtymas

 • Įprasto maisto atsisakymas

 • Malonumo neteikiantis valgymas

 • Virškinimo problemos dėl prasto kramtymo

 • Kalbėjimo ir tarties pokyčiai

 • Veido bruožų pokyčiai

Tai – tik dalis prarastų dantų keliamų problemų, kai dantų protezavimas neapgalvotai atidedamas. Gilesni pokyčiai vyksta žmogui to nepastebint:

 • Keičiasi kitų dantų pozicija ir sąkandis

 • Tirpsta žandikaulio kaulo audinys

 • Atsiranda smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimai

 • Prastėja maisto medžiagų įsisavinimas

 • Deformuojasi veido kontūrai

Dantų protezavimas: privalumai

Dantų protezavimas gerina sveikatos būklę, sugrąžina pasitikėjimą savimi, komfortą valgant ir teikia kitų privalumų:

Sugrąžina taisyklingą sąkandį.

Vieno danties praradimas burnos ertmėje pradeda visą pokyčių grandinę – nuo dantų poslinkio iki skausmingo kramtymo. Kaip tai įvyksta?

Praradus vieną dantį, dantų eilėje susiformuoja tarpas. Greta jo esantys dantys pradeda svirti į tuščią ertmę. Pasikeitus jų pozicijai, susiformuoja dantų poslinkis ir kinta sąkandis. Sukandimo metu jaučiamas diskomfortas, o kramtymas tampa skausmingas.

Apsaugo nuo kitų dantų praradimo, dantų ir dantenų ligų.

Iš savo pozicijų išjudėję dantys tampa laisvi, o tai kelia jų praradimo riziką. Be to, gali susiformuoti pleištiniai defektai, apsinuoginę dantų kakleliai. Visa tai didina dantų jautrumą ir skausmingumą.

Šalia defekto (tuščio tarpo) esantys dantys patiria perkrovą. Dėl jos didėja dantų kaklelių karieso ir kietųjų danties audinių netekimo rizika. Atkūrus trūkstamus dantis, sustabdomi tokie recesijos procesai kaip dantų kaklelių apsinuoginimas ir (ar) dantenų slinkimas.

Sugrąžina neskausmingą kramtymą.

Dantims pradėjus svirti link tuščių tarpų, išplatėja tarpdančiai, valgymo metu tarp jų ima strigti maistas. Tinkamai neišvalant tarpdančių, ilgainiui formuojasi gleivinės uždegimas bei kariesas. Dėl tuščių tarpų išlaisvėję dantys darosi skausmingi, valgymas ir kramtymas kelia stiprių nemalonių pojūčių. Atkūrus trūkstamus dantis, jų nebelieka.

Atkuria gerą kalbėjimo ir tarties funkciją.

Tariant tam tikrus garsus, liežuvio galas susiliečia su dantimis. Esant tuščiam tarpui tarp dantų, yra sunkiau juos teisingai ištarti: pro tarpą praslysta oras ir tariamas garsas tampa neaiškus. Atkūrus trūkstamus dantis, sugrįžta ir taisyklinga tartis.

Padeda išvengti kaulo audinio tirpimo.

Žandikaulio kaulas yra sveikas ir tvirtas tuomet, kai atlieka savo funkciją, juo yra kramtoma ir kandama. Kai kramtymas tampa skausmingas, mažėja įprastinė žandikaulio kaulo apkrova. Neturėdamas įprasto darbo, žandikaulio kaulas silpsta ir tirpsta (atrofuojasi).

Kaulo tirpimą skatina ir natūrali organizmo reakcija. Kai tuščiame tarpe nebėra danties ar jo šaknies, organizmas pradeda šios vietos kaulo rezorbciją. Tai nelieka be pasekmių: žandikaulio kaulas yra atrama dantims, ir kuo ši atrama silpnesnė, tuo didesnė likusių dantų praradimo rizika.

Sustabdo veido kontūro pokyčius.

Pakitusių žandikaulių tūrio pokyčiai turi įtakos veido bruožams. Veido kontūras gali atrodyti tarsi „sukritęs“, o apatinis veido trečdalis gali sužemėti. Dėl šių priežasčių žmogus atrodo vyresnis, jo lūpos tampa suspaustos, siauresnės. Atkūrus trūkstamus dantis, šie procesai sustabdomi.

Sumažina smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimų riziką.

Praradus galinius dantis, kinta apkrova, kurią patiria smilkininio žandikaulio sąnarys ir (arba) kramtomieji žandikaulio raumenys. Tai gali sukelti naujus simptomus: skausmą, ribotą žandikaulio judėjimą ar traškėjimą. Atkūrus dantis, nuo žandikaulio sąnario nuimamas papildomas krūvis ir šie simptomai mažėja.

Tinkamai ir kokybiškai atkūrus dantis, šios problemos išsprendžiamos visam laikui.

Kas yra skaitmeninis dantų protezavimas?

Skaitmeninis dantų protezavimas yra tikslesnis, greitesnis ir patogesnis nei įprasti metodai. Mūsų odontologijos klinika Kaune taiko naujausias skaitmenines technologijas, kurios yra įdiegtos ir protezavimo procese.

Skaitmeninis dantų protezavimas yra sudarytas iš 3 etapų:

 • Atliekamas burnos ertmės ištyrimas, nuimami skaitmeniniai dantų atspaudai;
 • Ruošiamas skaitmeninis dantų modelis;
 • Pagal jį gaminami dantų protezai.

Pirmasis etapas, kai nuimami skaitmeniniai dantų atspaudai, yra atliekamas klinikoje. Naudojamės pažangiausiu intraoraliniu skeneriu „3Shape TRIOS“. Juo nuimti skaitmeniniai dantų atspaudai užtikrina:

 • Gamybos tikslumą: dantų protezai idealiai pritaikomi pacientui;
 • Neskausmingą procedūrą: nėra diskomforto ir pykinimo;
 • Greitą kontaktą su dantų technikais, operatyvią dantų protezų gamybą.

Tolesni etapai yra atliekami dantų technikos laboratorijoje, kai į ją realiu laiku, iš karto po konsultacijos perduodame trimačius dantų atspaudus. Pagal juos dantų technikai paruošia restauruojamų dantų modelį.

Jį aptarus ir pasitvirtinus su pacientu, pacientui nedelsiant ruošiami galutiniai dantų protezai. Tokiu būdu ruošiame bemetalės keramikos restauracijas, kurias sudaro: dantų vainikėlis, dantų laminatės ir dantų užklotai.

Odontologo padėjėja Ingrida Lenkauskienė ir 3D dantų atspaudai ekrane

Skaitmeninis dantų protezavimas: privalumai

Skaitmeninis dantų protezavimas pacientui leidžia iš anksto trimatėje erdvėje įvertinti būsimų restauracijų vaizdą ir pritaikymą jo burnos ertmei.

Kiti privalumai, kurių teikia skaitmeninis dantų protezavimas:
 • Greičiau paruošiami dantų protezai
 • Mažiau vizitų pas odontologą – ortopedą
 • Mažiau diskomforto
 • Daugiau tikslumo
 • Aukštesnė kokybė
 • Lengviau prognozuojamas rezultatas

Senojo tipo silikoniniai dantų atspaudai yra nuimami tuomet, kai pacientui yra reikalingi išimami dantų protezai arba dantų protezai ant 4 implantų (dantys ant keturių implantų).

Ortopedė Eglė prie kabineto durų

Kokie yra dantų protezai?

Dantų protezavimas yra viena pažangiausių odontologijos sričių. Dantų protezai ir jų įvairovė leidžia atkurti vieną prarastą dantį ar visą bedantę burną.

Kokie geriausi dantų protezai, gydytojas odontologas – ortopedas gali atsakyti konsultacijos metu. Kiekvienam pacientui yra parenkamas individualus sprendimas, atsižvelgiama į šiuos kriterijus: paciento burnos būklė, ligos istorija, gyvenimo būdas, lūkesčiai, paslaugos dantų protezavimas kaina.

Priklausomai nuo šių kriterijų, taikomi du protezavimo būdai:

 • Fiksuoti protezai;
 • Išimami dantų protezai.

Restauracija, kai naudojami fiksuoti protezai, atliekama vienu iš šių metodų: dantų protezavimas ant implantų arba dantų protezavimas ant nuosavų dantų. Restauracija, kai naudojami išimami dantų protezai, atliekama tik ant nuosavų dantų.

Dantų protezavimas ant implantų yra pažangus, ilgalaikis ir pacientui patogus metodas. Taip restauruota šypsena idealiai atkuria paciento dantų anatomiją ir nesiskiria nuo nuosavų dantų.

Dantų protezavimas ant implantų galimas ne visais atvejais. Dantų implantacija gali netikti dėl bendros organizmo būklės. Tokiais atvejais pacientams siūlome rinktis gydymą, kurį sudaro išimami dantų protezai.

Kuo skiriasi fiksuoti ir išimami dantų protezai?

Fiksuoti dantų protezai gali būti tvirtinami ant nuosavų dantų arba ant dantų implantų.

Fiksuotus dantų protezus ant nuosavų dantų sudaro:

 • Nuolatinis ir laikinas dantų vainikėlis;
 • Dantų užklotai ir įklotai;
 • Dantų tiltai (tiltiniai protezai);
 • Dantų laminatės.

Fiksuotus dantų protezus ant dantų implantų sudaro:

 • Nuolatinis ir laikinas dantų vainikėlis;
 • Viso žandikaulio dantų atkūrimas „All-on-4“ (visi dantys ant 4 implantų), „All-on-6“ (visi dantys ant 6 implantų).

Išimami dantų protezai tvirtinami tik ant nuosavų dantų. Juos sudaro:

 • Standartinės plokštelės;
 • Elastinės dantų plokštelės;
 • Lanko atraminis protezas.
Dantų protezavimo konsultacija

Kada reikalingas visų dantų protezavimas?

Visų dantų protezavimas yra reikalingas gydant bedantę burną, kuriai trūksta visų dantų. Šiuo atveju taikomi du protezavimo metodai – „All-on-4“ (visi dantys ant 4 implantų) arba išimami dantų protezai.

Dantų protezavimas ant implantų „All-on-4“ metodu geriausiai atkuria nuosavų dantų pojūtį ir idealiai pakeičia išimamus protezus. Šis metodas taikomas ir tuomet, kai reikalinga sinuso dugno pakėlimo operacija.

Implantuojant šiuo metodu, dažniausiai nereikalingas kaulo priauginimas.

Dantų protezavimas ant implantų „All-on-4“ metodu ir jo privalumai:

 • Pakanka 4 implantų. Vieno žandikaulio dantis galima atkurti įsriegus keturis implantus, ant kurių yra tvirtinamas fiksuotas protezas.

 • Stabilumas. Fiksuoti dantų protezai yra stabilūs, nekrinta valgant ar kalbant, nepatiriama kito diskomforto, kurį kelia dantų plokštelės.

 • Be pažeidimų. Fiksuoti dantų protezai nedengia gomurio ir didelio minkštųjų audinio ploto, todėl jų nepažeidžia.

 • Gydymo greitis. Gydymas, per kurį atkuriami visi dantys ant 4 implantų, atliekamas greitai (ypač, jei taikoma vienmomentė implantacija), reikia mažiau vizitų ir mažiau investicijų į gydymą.

 • Kaulo tirpimo prevencija. Atkūrus dantis, pacientui kramtant vėl įdarbinamas žandikaulis ir išvengiama kaulo tirpimo.

Dantų laminatės ekrane ir odontologė ortopedė Jolanta Leškevičiūtė

Kas yra estetinis protezavimas?

Estetinis protezavimas – tai natūralios šypsenos atkūrimas minimalios invazijos technika, kuri dažniausiai taikoma priekiniams dantims (priekinių dantų protezavimas).

Estetinis protezavimas atliekamas tuomet, kai pakanka natūralaus danties audinio, tačiau jo pažeidimai yra per dideli, kad restauracijai būtų taikomas estetinis plombavimas.

Šiam gydymo metodui naudojamos bemetalės restauracijos (dantų laminatės, dantų vainikėlis)  ir skaitmeninis šypsenos modeliavimas.

Dantų laminatės, kuriomis atliekamas estetinis protezavimas – tai labai plonos plokštelės iš danties atspalvį atitinkančios keramikos. Jomis dengiamas išorinis danties paviršius.

Dantų laminatėmis gali būti koreguojamas visas dantų lankas arba pavieniai dantys. Optimali restauravimo dantų laminatėmis apimtis – 10 priekinių dantų.

Mūsų klinikoje estetinis dantų protezavimas dažnai atliekamas kartu su estetiniu plombavimu. Suteikiant kompleksinį gydymą, taikome formulę, kuri užtikrina optimalią gydymo kainą:

 • Estetinis protezavimas – viršutiniams dantims;
 • Estetinis plombavimas – apatiniams dantims.

Estetinis dantų protezavimas ir jo privalumai:

 • Natūralumas: visiškai nesiskiria nuo nuosavų dantų;
 • Estetika: lygi tekstūra, balta spalva ir natūralus sveiko danties blizgesys;
 • Ilgaamžiškumas: tarnauja iki 15 metų ir ilgiau (gerai prižiūrinti);
 • Atsparumas: dantų laminatės yra atsparios spalvos pokyčiams.

Gydymo, kurį sudaro estetinis dantų protezavimas, kaina yra 550 – 600 eurų (priklauso nuo protezuojamų dantų skaičiaus).

Kompensuojamas dantų protezavimas

Mūsų odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl paslaugos dantų protezavimo kompensavimas.

Dantų protezavimo kompensacija gali pasinaudoti pacientai, kuriems:

 • Sukako senatvės pensijos amžius;
 • Pripažintas nedarbingumas ar dalinis darbingumas;
 • Buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos;
 • Vaikams iki 18 metų.

Turintiesiems privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir atitinkantiems minėtus kriterijus, teritorinė ligonių kasa (TLK) kompensuoja paslaugos dantų protezavimas Kaune kainą.

Kompensuojamas dantų protezavimas yra patogus ir greitas sprendimas, kai reikalingas dantų protezavimas senjorams (dantų protezavimas pensininkams).

Jei norite gauti daugiau informacijos apie kompensaciją dantų protezavimui, kviečiame kreiptis į mūsų gydytoją odontologą – ortopedą. Gydytojas, nustatęs kompensavimo teisę, dantų protezavimo pagrįstumą ir dantų būklę, pacientą užregistruoja ir suveda jo duomenis į Elektroninę sveikatos paslaugų sistemą. Pacientas netrukus gauna e. pranešimą apie teisę gauti kompensaciją.

Dantų protezavimo kompensacija reikia pasinaudoti per trejus metus nuo tokios teisės įgijimo. Daugiau apie dantų protezavimo kompensavimą skaitykite Valstybinės ligonių kasos puslapyje.

Dantų modelis ir jame matomi dantų implantai
Laminatės konsultacijoje su odontologe Jolanta Leškevičiūte

Dantų protezavimas išsimokėtinai: kaip pasinaudoti?

Mūsų klinika Kaune teikia paslaugą dantų protezavimas išsimokėtinai. Naudodamiesi „Inbank“ paslauga „Medlizingas“, medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 10 tūkst. eurų.

Įsigyjant paslaugą dantų protezavimas išsimokėtinai, mūsų lizingo partneris suteikia:

 • Finansavimą gydymui nuo 50 iki 10 000 eurų;
 • Sutartį, kurios terminas 9 – 72 mėn.;
 • 0 % palūkanas;
 • Administracinį mokestį, kuris sudaro 0,5 – 0,55 % nuo finansuojamos sumos.

Paslaugos, kurią sudaro dantų protezavimas Kaune išsimokėtinai, privalumai:

 • Sutarties sudarymas užtrunka kelias minutes (gyvai ar nuotoliniu būdu);
 • Pasirenkamas tinkamiausias sutarties terminas ar įmokos dydis;
 • Pasirenkamas įmokos mokėjimo būdas ir laikas.

Paslauga dantų protezavimas išsimokėtinai gali pasinaudoti šie asmenys:

 • Ne jaunesni nei 18 metų;
 • Gaunantys atlyginimą pagal darbo sutartį;
 • Gaunantys „Sodros“ mokamas nuolatines išmokas (pensijas, pašalpas ir pan.);
 • Ministerijų pensininkai (gaunantys ministerijų mokamas pensijas);
 • Ūkininkai, individualią veiklą vykdantys asmenys.

Daugiau apie „Inbank“ paslaugą „Medlizingas“ sužinokite: https://www.mokilizingas.lt/paslaugos/medicinos-lizingas.

Registruokitės vizitui

Dantų protezavimas: prieš ir po

Kokybiškai atliktas dantų protezavimas suteikia natūralių dantų pojūtį, estetišką šypseną ir visavertę kramtymo funkciją. Dažnai dantų protezavimas yra atliekamas kaip kompleksinio gydymo dalis. Prieš jį atliekamas dantų gydymas ir plombavimas, dantų kanalų gydymas, dantenų plastika, sriegiami dantų implantai.

Paciento šypsena prieš implantaciją
Prieš
Paciento šypsena po implantacijos
Prieš

Trūko visų dantų, nepakalo kaulo tūrio implantacijai. Gydymą sudarė:

 1. Nesugydomų dantų rovimas
 2. Sinuso pakėlimas
 3. Kaulo priauginimas
 4. Implantacija: 2 dantų implantai apačioje ir 5 viršuje
 5. Protezavimas dantų plokštele, vėliau – laikinu protezu
 6. Protezavimas fiksuotu neišimamu protezu viršuje ir fiksuota plokštele apačioje
Po

All-on-4 arba „Visi ant keturių“: pilnas dantų ir kramtymo funkcijos atkūrimas. Su patyrusių specialistų komanda tai – saugus kelias susigrąžinti prarastus dantis.

 • Danties rovimas
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezavimas
 • Kaulo priauginimas
 • Sedacija
 • Sinuso pakėlimas
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Eglė Viliuvienė (Mickevičiūtė)
Dantų implantai dantys prieš implantaciją
Prieš
Dantų implantai dantys po implantacijos
Prieš

Beveik metus trukusią pokyčių kelionę pradėjome nuo skaitmeninio gydymo plano.

Šypsenos korekciją sudarė:

 1. Sąkandžio aukščio koregavimas
 2. Dantenų plastika pagal skaitmeninį šypsenos dizainą.
 3. Trūkstamų dantų implantacija ir protezavimas dantų vainikėliais.
 4. Nudilusių dantų anatomijos ir formos atkūrimas dantų vainikėliais.
Po

Šypsena atkurta maksimaliai išsaugant nuosavus dantis ir jų šaknis. Galutinis rezultatas viršijo lūkesčius: šypsena – tarsi naujai gimusi. Tai – ilgalaikis ir funkcionalus sprendimas.

 • Dantenų plastika
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Gydymas lazeriu
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Irena Zykuvienė
 • Jolanta Leškevičiūtė
Dantų laminatės burnoje prieš
Prieš
Dantų laminatės burnoje po
Prieš

Nėra patikimesnio įvertinimo nei mūsų kolegos, kurie patiki savo šypsenų restauraciją mūsų rankoms. Šiuo atveju prieš daugelį metų dantys buvo koreguoti estetiniu plombavimu. Siekiant ilgalaikio sprendimo, naują gydymą sudarė šypsenos restauracija dantų laminatėmis. Jomis buvo padengti 10 viršutinių priekinių dantų.

Po

Atnaujinta šypsena – tai lyg geresnė autentiškos šypsenos versija.
Dantų laminatėmis atlikta korekcija:

 1. Atstatė taisyklingą ir harmoningą dantų formą bei spalvą.
 2. Dėl laminačių savybių restauruoti dantys nepraras blizgesio, nekeis spalvos, ant jų nesikaups apnašos.
 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Jolanta Leškevičiūtė
Dantų laminatės šypsena prieš 2
Prieš
Dantų laminatės šypsena po 2
Prieš

Nuotraukoje – radikalus šypsenos pokytis be montažo ir filtro.

Šypsenos korekciją sudarė:

 1. Skaitmeninio šypsenos modelio parengimas.
 2. Viršutinės dantų eilės protezavimas dantų laminatėmis.
 3. Apatinės dantų eilės atkūrimas estetiniu plombavimu.
Po

Taip atkurta šypsena keičia viską – sugrąžina džiaugsmą bendrauti, malonumą mėgautis maistu ir šypsotis.

 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Estetinis plombavimas
 • Jolanta Leškevičiūtė
Šypsena su dantų laminatėmis prieš tvarkymą
Prieš
Šypsena su dantų laminatėmis po tvarkymo
Prieš

Šypsenos korekciją sudarė:

 1. Viršutinės dantų eilės atkūrimas dantų laminatėmis.
 2. Vieno trūkstamo danties implantacija ir protezavimas.
Po

Dantys dėvisi dėl amžiaus, priežiūros ir kitų įpročių. Pirminio danties audinio sugrąžinti negalime. Tačiau galime restauruoti „senąjį“ ir sukurti geresnę šypsenos versiją, kaip ir šiuo atveju. Rezultatas – ilgalaikis ir užtikrintas, šypsenos spindesys – natūralus ir autentiškas.

 • Dantų implantacija
 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Jolanta Leškevičiūtė
 • Indrė Zykutė-Bružienė
Dantų estetinis tvarkymas su dantų laminatėmis prieš
Prieš
Dantų estetinis tvarkymas su dantų laminatėmis po
Prieš

Šypsenos korekciją sudarė:

 1. Skaitmeninio šypsenos modelio rengimas.
 2. 6 viršutinių priekinių dantų restauracija dantų laminatėmis.
Po

Niekada nevėlu rūpintis šypsenos grožiu. Juo labiau, kad ryškūs pokyčiai yra pasiekiami taikant minimalią invaziją. Kad sugrįžtų šypsenos jaunystė, tereikia natūraliai baltų ir blizgių dantų.

 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Jolanta Leškevičiūtė
Dantų protezavimas prieš
Prieš
Dantų protezavimas po
Prieš

Šypseną atkūrėme 2 etapais: pirmiausiai – kompleksinis, po jo – estetinis ir restauracinis gydymas.

Kompleksinį gydymą sudarė:

 1. Dantų šaknų kanalų pergydymas.
 2. Burnos gleivinės periodontologinis gydymas.

Restauracinį gydymą sudarė:

 1. Apatinių dantų estetinis plombavimas.
 2. 12-os viršutinių dantų protezavimas cirkonio vainikėliais.
Po

Sveikos dantenos, sveiki dantų šaknų kanalai ir sveiki dantys – toks yra šios šypsenos atkūrimo receptas! Rezultatas – ilgalaikis, patikimas, efektingas ir tuo pačiu – išsaugantis šypsenos autentiškumą.

 • Dantų protezavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Endodontija
 • Estetinis plombavimas
 • Gydymas lazeriu
 • Periodontologija
 • Monika Vanagaitė
 • Irena Zykuvienė
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Jolanta Leškevičiūtė
All-on-4 implantai prieš gydymą
Prieš
All-on-4 implantai po gydymo
Prieš
 • 1 etapas per 2 dienas: vienmomentė implantacija (4 dantų implantai) + laikinas dantų protezas viršutiniame žandikaulyje
 • 2 etapas po 6 mėnesių: laikinąjį dantų protezą pakeitė nuolatinis dantų tiltas
 • 3 etapas ateityje: dantų implantai ir ant jų tvirtinamas tiltinis protezas apatiniame žandikaulyje
Po

Ištobulintas All-on-4 arba visi ant keturių atvejis. Gydymo privalumai: kai gaminamas nuolatinis dantų protezas, labai svarbu jo kokybė. Tobulą protezų formą paprasčiau paruošti, kai pacientas ištestuoja laikinąjį protezą.

 • All-on-4 implantai
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezai
 • Dantų tiltas
 • Sedacija
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Eglė Viliuvienė (Mickevičiūtė)
Šypsena prieš gydymą All-on-4 implantais
Prieš
Šypsena po gydymo All-on-4 implantais
Prieš

Burnoje trūko visų dantų, pacientas nenorėjo diskomforto – bedantės burnos ar dantų plokštelės – iki tol, kol bus paruoštas nuolatinis protezas.

 • 1 etapas per 3 dienas: nesugydomų dantų rovimas, vienmomentė dantų implantacija, dantų atspaudų nuėmimas, laikino protezo gamyba ir tvirtinimas
 • 2 etapas po 4 – 6 mėnesių: gaminamas ir tvirtinamas nuolatinis dantų protezas
Po

Nauji dantys per 2 – 3 dienas: saugiai ir be rizikos, nepatiriant diskomforto pereinamuoju laikotarpiu, iki nuolatinio protezo pritvirtinamo.

 • All-on-4 implantai
 • Danties rovimas
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezai
 • Dantų protezavimas
 • Sedacija
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Eglė Viliuvienė (Mickevičiūtė)
Dantys ant keturių implantų prieš gydymą
Prieš
Dantys ant keturoų implantų po gydymo
Prieš

Visų dantų restauracija:

 • Visų viršutinių nepagydomų dantų rovimas
 • „All-on-4“ implantai viršutiniame žandikaulyje: 4 dantų implantai ir fiksuotas dantų protezas
 • 3 dantų implantai ir jų protezavimas apatiniame žandikaulyje
 • Nudilusių apatinių dantų plombavimas ir sąkandžio kėlimas
Po

Iškalbingas atvejis, kai dantų implantacija atliekama maksimaliai išsaugant sveikus nuosavus dantis ir atkuriant prarastus. Viso gydymo trukmė – 10 mėnesių. Rezultatas – komfortas kramtant, estetika šypsantis, pasitikėjimas bendraujant.

 • All-on-4 implantai
 • Danties rovimas
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezai
 • Dantų protezavimas
 • Sedacija
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Aistė Gigė
Paciento šypseną prieš dantų laminates
Prieš
Paciento šypsena po dantų laminačių
Prieš

Kompleksinis gydymas, kurį atliko 3 specialistų komanda:

 • Viršutinių dantenų plastika lazeriu
 • Viršutinių priekinių dantų protezavimas (dantų laminatės ir dantų vainikėliai)
 • Šoninių ir priekinių apatinių dantų funkcinis ir estetinis plombavimas
Po

Gydymo metu atstatyta:

 • Nudilusių dantų anatomija
 • Kramtymo funkcija
 • Estetikos funkcija
 • Dantenų plastika
 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Estetinis plombavimas
 • Irena Zykuvienė
 • Algimantė Lošytė – Jančė
 • Jolanta Leškevičiūtė

Dantų protezavimas: atsiliepimai

Mūsų pacientai dalijasi, kad, atkūrus dantis, sugrįžta pasitikėjimas ir gyvenimo džiaugsmas.

Žmonės, turintys daug prarastų dantų, apriboja socialinį gyvenimą, vengia naujų kontaktų, gėdijasi šypsotis, patiria skausmą valgant, nuolatinį diskomfortą žandikaulių srityje. Tai ypač būdinga žmonėms, kuriems reikalingas visų dantų protezavimas.

Po gydymo, kai parenkamas tinkamas dantų protezavimas, gyvenimo būdas keičiasi iš esmės. Pacientai noriai bendrauja, drąsiai šypsosi, valgo be skausmo, mėgaujasi mėgstamais patiekalais.

Nuostabios gydytojos, puikus aptarnavimas, švari, jauki aplinka, profesionalumas aukščiausio lygio, visą gyvenimą bijojau odontologų, čia visas baimes baigiu įveikti ir laukiu kito vizito jau be baimės. Dideliausias ačiū gyd. odontologei Irenai Zykuvienei ir visai visai jos komandai!!

K.

Jei dar neradote kur gydytis dantis, tai kreipkitės į šią odontologijos kliniką ir nepasigailėsite, labai gerai atlieka gydymą, ir kaina prieinama.

L.

Geros ir kokybiškos paslaugos. Jeigu anksčiau bijojote odontologų, laikas į Geras odontologas.

A.

Dantų protezavimas: kaina

Gydymo, kurį sudaro dantų protezavimas, kaina priklauso nuo:

 • Paciento burnos būklės: gydomų dantų skaičiaus, šalinamų dantų skaičiaus, protezuojamų dantų skaičiaus;
 • Gydymo apimties;
 • Protezavimo metodo.

Gydymo, kurį sudaro dantų protezavimas, kaina yra didesnė tuomet, kai iki protezavimo reikalingas kitas didelės apimties gydymas: nuosavų dantų plombavimas, nesugydomų dantų rovimas, sinuso pakėlimo operacija, kaulo priauginimas, dantų implantai.

Protezavimo, kai naudojami išimami dantų protezai, kaina yra žemesnė nei fiksuoti dantų protezai. Visgi fiksuoti dantų protezai suteikia daugiau komforto ir stabilumo.

Mūsų klinikoje galima pasinaudoti dantų protezavimo kompensacija, kurią suteikia Valstybinės ligonių kasos.

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta