Grįžti į
Dantų rentgeno nuotraukos

3D dantų nuotrauka

3D dantų nuotrauka (kompiuterinė tomografija) – pažangus diagnostikos įrankis, trimatėje erdvėje atvaizduojantis burnos ertmės audinius ir jų struktūrą. Tai dantų rentgeno nuotraukos, kuriomis pasiekiama tiksliausios diagnostikos.

Registruotis konsultacijai

3D dantų nuotrauka: kada atliekama?

Diagnostikai yra reikalingi abu tyrimai – dvimatės dantų rentgeno nuotraukos ir 3D dantų nuotrauka. Odontologas rentgeno tyrimą parenka pagal paciento ligos istoriją ir reikalingą gydymą.

3D dantų nuotrauka atliekama, kai reikalinga tiksli informacija apie dantų, veido ir žandikaulių būklę dėl planuojamo gydymo, kurį sudaro:

 • Danties rovimas ir protinio danties rovimas. 3D dantų nuotrauka padeda įvertinti susigrūdusių dantų poziciją, kryptį ir prisitvirtinimą prie kitų audinių. Tai aktualu, kai prieš dantų tiesinimą planuojamas danties (dantų) rovimas.
 • Endodontija. 3D dantų nuotrauka visapusiškai atvaizduoja dantų kanalų anatomiją, danties šaknų skilimą, audiniuose susidariusius pūlinius ir cistas, dėl jų kilusius kitų audinių pažeidimus.
 • Uždegimo židinių gydymas. 3D dantų nuotrauka padeda įvertinti, kokius audinius yra apėmę uždegimo židiniai (pavyzdžiui, danties pūlinys, atsiradęs dėl uždelsto karieso gydymo, gali palaikyti tolesnį uždegimą, plintantį į periodontą ir kaulą).
 • Dantų implantai. 3D dantų nuotrauka padeda įvertinti implantams reikalingą kaulo tūrį ir jo kokybę, parinkti optimalią implantų poziciją, įvertinti kitus paciento žandikaulių anatomijos veiksnius.
 • Dantų tiesinimas breketais. 3D dantų nuotrauka padeda įvertinti kreivų dantų ir skeleto santykį, atpažinti būdingą dantų patologiją, planuoti dantų gydymą breketais.
Odontologo padėjėja atlieka 3D dantų nuotrauką

3D dantų nuotrauka: ką atvaizduoja?

Šiuo metu 3D dantų nuotrauka suteikia tiksliausią skaitmeninę diagnostiką odontologijoje. Ja naudojantis, burnos ertmės ligos diagnozuojamos ir gydomos itin tiksliai. Daugeliui įprasti dantų rentgeno tyrimai – panoraminė dantų nuotrauka ir dentalinė danties nuotrauka – dantų ir juos supančių audinių atvaizdą pateikia dvimačiu būdu. Tuo tarpu 3D dantų nuotrauka burnos ertmės anatomiją atvaizduoja trimatėje erdvėje. Joje visų audinių skerspjūvis yra itin tikslus ir atspindi realų vaizdą.

3D dantų nuotrauka suteikia visapusiškos informacijos apie:
 • Dantis
 • Žandikaulius
 • Sinusus
 • Kaulo struktūrą (tankį)
 • Juos supančius minkštuosius audinius
 • Smilkinkaulio – apatinio žandikaulio sąnarį
Planmeca dantų rentgeno aparatas

3D dantų nuotrauka: nauda pacientui

Tiksli diagnostika odontologams leidžia atlikti prezicišką gydymą. Burnos chirurgija, dantų implantacija, dantų protezavimas – visas šis gydymas atliekamas tiksliau, maksimaliai atsižvelgiant į paciento individualią anatomiją, būklę ir poreikius, kai odontologai gali naudotis 3D diagnostinėmis priemonėmis.

3D dantų nuotrauka nereikalauja intraoralinės intervencijos, todėl pacientui nekelia diskomforto ir trunka vos kelias minutes. Procedūros metu kompiuterinio tomografo skaneriai juda aplink paciento galvą, vienu metu atlikdami daugybę rentgeno nuotraukų iš įvairių perspektyvų. Nepaisant to, kompiuterinio tomografo spinduliuotė yra mažesnė nei įprasto rentgeno aparato.

3D dantų nuotrauka Kaune veikiančioje klinikoje „Geras odontologas“ atliekama pažangiomis technologijomis („Planmeca“ rentgeno aparatu) specialiame rentgeno diagnostikos kabinete, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šis kabinetas, kaip ir visas klinikos pirmasis aukštas, idealiai tinkamas visiems žmonėms, taip pat – ir judantiems su vaikštyne ar vežimėliu. Todėl tomografinė dantų nuotrauka mūsų klinikoje Kaune atliekama ir judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.

L.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Sakyčiau, pati geriausia dantistė. Dabar naujoj vietoj nuo automobilio iki kėdės viskas pritaikyta neįgaliesiems, nei vieno slenkstuko. Įranga vis naujinama. Labai bijau dantistų, tai visada nuskausmina ir pataiso ilgam. Visada praneša SMS ir paskambina, tai niekada nepraleidžiam atvykimo laiko. Taisom visa šeima, žmona, vaikai. Jau tapo kaip ir šeimos dantistė.

T.

3D dantų nuotrauka: kaina

Dantų rentgeno tyrimo, kurį sudaro 3D dantų nuotrauka, kaina priklauso nuo tyrimo apimties (vienas / abu žandikauliai).

Pakartotinio dantų tyrimo, kurį sudaro 3D dantų nuotrauka, kaina Kaune įsikūrusioje klinikoje „Geras odontologas“ yra mažesnė nei atliekant pirminį tyrimą.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta