Grįžti į
Burnos chirurgija ikonaBurnos chirurgija

Danties rovimas

Danties rovimas – tai burnos chirurgijos procedūra, kai nuolatinis dantis pašalinamas dėl nepagydomo karieso ar  traumos, ir jį reikia atkurti vienu iš dantų restauracijos metodų.

Registruotis konsultacijai

Kaip atliekamas danties rovimas?

Gydymą, kurį sudaro chirurginis danties rovimas ir pooperacinė priežiūra, atlieka burnos chirurgas arba bendrosios praktikos gydytojas odontologas.

Paprastai danties rovimas atliekamas vietinėje nejautroje. Kai danties rovimas yra sudėtingas, reikia išrauti kelis dantis vieno vizito metu, ar pacientas jaučia baimę, gydymas atliekamas su sedacija.

Kaulo priauginimo operacija ir burnos chirurgė Indrė

Kada reikalingas danties rovimas?

Dažniausiai danties rovimas yra reikalingas dėl įsisenėjusio ir nepagydomo karieso, tačiau pasitaiko ir kitų priežasčių:

 • Dygstantis dantis negali prasikalti, nes jam trūksta vietos

 • Susigrūdę dantys neleidžia atkurti teisingos dantų padėties

 • Vieną ar kelis dantis yra pažeidęs periodontitas

 • Danties pulpa yra paveikta burnoje išplitusios infekcijos, dantis supūliuoja (susiformuoja danties pūlinys)

 • Dantis gali tapti infekcijos židiniu dėl pažeidžiamos imuninės sistemos

Chirurginis danties rovimas: procedūros eiga

Chirurginis danties rovimas – dažniausiai pasitaikanti burnos chirurgijos procedūra. Jai būdinga ši eiga:

Drauge su pacientu aptariama gydymo eiga

Atliekamas nuskausminimas (vietinė nejautra ar sedacija)

Chirurginiais instrumentais pašalinamas vienas ar keli dantys

Atliekama žaizdos dezinfekcija

Jei lieka didesnė žaizda, ji užsiuvama tirpiais chirurginiais siūlais

Pacientui duodamas sukąsti tvarstis: juo stabdomas kraujavimas po danties rovimo, siekiant, kad susiformuotų kraujo krešulys

Chirurginis danties rovimas: po procedūros

Kiekvienu atveju mūsų odontologijos klinika Kaune suteikia būtiną pooperacinę pagalbą po danties rovimo:

Danties rovimo vieta šaldoma sauso ledo paketu

Stabdomas kraujavimas po danties rovimo

Suteikiama visa informacija apie burnos ertmės priežiūrą

Suteikiamas reikalingų medikamentų paketas (vaistai nuo skausmo, vaistai nuo uždegimo, burnos skalavimo skystis)

Konsultacija dėl danties rovimo

Komplikacijos po danties rovimo

Daugeliu atvejų danties rovimas yra labai saugi procedūra. Komplikacijos po danties rovimo nėra dažnas reiškinys. Tai priklauso nuo paciento bendros sveikatos būklės, gydytojo profesionalumo, paciento ir gydytojo bendradarbiavimo.

Viena iš komplikacijos po danties rovimo priežasčių – bakterijų patekimas į žmogaus kraujotaką per operaciją ar po jos. Tokia rizika yra aukštesnė sergant širdies ar kepenų ligomis, turint silpnesnę imuninę sistemą. Būtina šia informacija pasidalinti su gydytoju.

Mūsų odontologijos klinika Kaune skiria ypatingą dėmesį pacientų būklės stebėjimui po danties rovimo. Po danties rovimo asmeniškai susiekiama su kiekvienu pacientu ir teiraujamasi dėl jo būklės. Taip kontroliuojama komplikacijos po danties rovimo rizika.

Kilus komplikacijoms, kurios priklauso nuo bendros organizmo būklės, mūsų gydytojai nedelsdami jas pašalina ir suteikia reikiamą pagalbą. Tokiu atveju gydymo, kurį sudaro danties rovimas, kaina nesikeičia.

Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo?

Žaizda po danties rovimo ir burnos gleivinė visiškai sugyja per vieną – dvi savaites. Per tą laiką buvusio danties ertmėje susiformuoja naujas kaulo ir gleivinės audinys.

Siekiant, kad žaizda po danties rovimo sugytų be komplikacijų, pirmosiomis dienomis primygtinai rekomenduojama laikytis gydytojo rekomendacijų.

Po danties rovimo taip pat rekomenduojama neatidėlioti danties atkūrimo. Trūkstant vos vieno danties, keičiasi kitų dantų padėtis ir būklė, sąkandis, atsiranda kramtymo problemų. Burnos chirurgas po danties rovimo rekomenduoja tinkamiausią dantų atkūrimo būdą (dantų implantai, danties vainikėlis ar dantų protezavimas).

Burnos chirurgas Abdulla Varoneckas apžiūri paciento dantis

Ką daryti po danties rovimo?

Po gydymo, kurį sudaro vieno ar kelių dantų rovimas, bendra sveikatos būklė atsistato per kelias dienas. Ką daryti po danties rovimo, siekiant sumažinti infekcijos riziką, pataria mūsų burnos chirurgas. Iš karto po procedūros rekomenduojama:

  • Kraujavimas po danties rovimo: danties rovimo vietoje paliktą tvarstį laikyti sukandus tvirtai, bet atsargiai 30 minučių po procedūros. Jei tvarstis permirksta, būtina jį pakeisti nauju ir dar kartą laikyti sukandus 30 minučių. Esant poreikiui, vėl kartoti. Tvarsčiu stabdomas žaizdos kraujavimas ir skatinama, kad susidarytų kraujo krešulys po danties rovimo.
  • Šaldymas sauso ledo paketu: iš karto po procedūros danties rovimo vietą reikia šaldyti ant skruosto dedant sauso ledo paketą. Jį reikia laikyti iki 10 minučių, tuomet daryti pertrauką ir kartoti
Burnos skalavimo skystis po danties rovimo

Burnos skalavimo skystis po danties rovimo

Po danties rovimo mūsų klinikoje kasdienei priežiūrai skiriamas „IsoDent Paro“ skalavimo skystis Jis skatina burnos audinių regeneraciją, veikia prieš burnos ertmės uždegimą.

Dantų skalavimo skystis yra sukurtas Suomijoje pagal patentuotą formulę, o jo veiksmingumas patvirtintas moksliniais tyrimais. Reguliariai skalaujant burną šiuo skysčiu, dantenų uždegimas yra gydomas natūraliu būdu. Veiklioji medžiaga stiprina organizmo apsaugos mechanizmą ir tiesiogiai veikia uždegimo priežastį.

Rekomendacijos po danties rovimo

Rekomendacijos po danties rovimo pirmąsias 24 valandas (arba ilgiau, jei taip pataria burnos chirurgas) apima tinkamą dantų priežiūros, mitybos ir poilsio režimą:

  • Dantų skalavimo skystis: neskalauti burnos, kad nebūtų išplautas kraujo krešulys po danties rovimo
  • Druskos tirpalas: po operacijos praėjus 24 valandoms, burną galima išskalauti priešuždegiminiu skalavimo skysčiu arba druskos tirpalu (1/2 arbatinio šaukštelio druskos 1 vandens stiklinei)
  • Rūkymas ir alkoholis: jį visiškai apriboti (atsisakyti)
  • Vaistai nuo skausmo: vartoti pagal gydytojo rekomendaciją
  • Vaistai nuo uždegimo: vartoti pagal gydytojo rekomendaciją
  • Poilsis: mažiausiai 24 valandas po procedūros skirti laiko poilsiui
  • Fizinės veiklos apribojimas: 1 – 2 dienas apriboti intensyvią fizinę veiklą
  • Miegas: jei žaizda po danties rovimo kraujuoja stipriau, miegoti ant aukštesnės pagalvės
  • Gera asmeninė burnos higiena: būtina valyti dantis, tarpdančius ir liežuvį, stengiantis nepažeisti danties rovimo vietos. Gera burnos higiena užkerta kelią infekcijai

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Geriausias odontologas Kaune yra „Geras odontologas“! Man rovė apie 20 dantų ir statė naujus, jokių problemų nebuvo!

O.

Sužavėjo gydytojos Irenos patirtis ir sugebėjimai. Sudėtingas danties traukimas užtruko gan trumpai ir užgijo greitai. Lankiausi pas daugelį dantistų ir galiu užtikrinti, kad nebenoriu daugiau niekur kitur kreiptis, tik į šią kliniką. Kainos tikrai prieinamos. Ačiū visam kolektyvui – pagaliau galiu vėl šypsotis!

N.

Pati geriausia klinika, o taip pat ypač profesionalūs gydytojai, chirurgai, personalas. Ačiū jiems jau 23 metai.

E.

Danties rovimas: kaina

Gydymo, kurį sudaro danties rovimas, kaina priklauso nuo rovimo pobūdžio ir sudėtingumo.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta