Grįžti į
Burnos higiena

Burnos higiena su breketais

Dantų tiesinimas – rimtas įsipareigojimas ir investicija į savo sveikatą. Siekiant sėkmingo gydymo, kurį sudaro dantų tiesinimas, būtina rūpintis burnos higiena su breketais.

Registruotis konsultacijai

Burnos higiena su breketais

Pradėjus dantų tiesinimą breketais, burnos ertmėje atsiranda naujų detalių (vadinamų ortodontiniai aparatai): metalinės vielutės, tvirtinamosios detalės, gumos ir elastikai. Burnos ertmėje jie sukuria naujas ertmes, kampus ir plyšius, kuriuose kaupiasi apnašos.

Kelis kartus padidėja rizika, jog, nesirūpinant burnos higiena su breketais, susiformuos kariesas ar dantenų uždegimas, o dantų emalis bus negrįžtamai pažeistas.

Tarpdančių valymo siūlu pavyzdys

Burnos higiena su breketais: kaip atlikti?

Kasdienė burnos higiena su breketais rekomenduojama šia seka mažiausiai 2 kartus per dieną (ryte ir vakare):

  • Elastikai (jei juos nešiojate): prieš dantų valymą juos nuimkite.
  • Tarpdančių valymas: išvalykite visus tarpdančius. Platesnius valykite tinkamo dydžio tarpdančių šepetėliais. Ypatingą dėmesį skirkite tiems, kuriuose kaupiasi maisto likučių kiekvieno valgymo metu (pagal pojūtį, kuris lieka po valgymo). Siauresnius tarpdančius išvalykite tarpdančių siūlu: juo braukite aukštyn ir žemyn kiekvieną tarpdantį po du kartus. Išvalius tarpdančius, į jų paviršių lengviau įsiskverbs fluoras, ksilitolis, eritritolis ir hidroksilapatitas iš dantų pastos ir dantų skalavimo skysčio.
  • Dantų pasta: būtina rinktis dantų pastą su fluoru, kuri mažina emalio demineralizacijos riziką.
  • Dantų šepetėlis: rinkitės nedidelį ir minkštą dantų šepetėlį arba vieno danties šepetėlį. Jį laikykite pakreipę 45 laipsnių kampu link dantenų. Sukamaisiais judesiais nuvalykite kiekvieno danties paviršių, ypatingą dėmesį skirdami dantenų linijai (čia labiausiai linkę kauptis mikroorganizmai). Dantų šepetėlis turi būti tvirtai, bet minkštai prispaustas prie valomo paviršiaus (šereliai neturi sulinkti).
  • Vieno danties valymo trukmė: kiekvieno danties paviršių valykite iki 10 sekundžių. Dantis valykite paeiliui, ir įpraskite laikytis šios sekos. Taip nepraleisite nei vieno danties.
  • Breketų valymas: juos išvalykite švelniu, bet tvirtu judesiu. Tvirtai prispauskite dantų šepetėlį prie paviršiaus, kad jo šereliai patektų į tarpus tarp metalinės vielutės ir danties paviršiaus. Išvalykite paviršių, esantį po metaline vielute.
  • Vidinio dantų paviršiaus valymas: išvalę išorinį dantų paviršių, švelniais sukamaisiais judesiais išvalykite vidinį.
  • Kramtomųjų paviršių valymas: juos valykite tvirtu išilginiu judesiu, braukdami šepetėliu pirmyn ir atgal.
  • Burnos skalavimo skystis: išskalaukite burnos ertmę kokybišku burnos skalavimo skysčiu. Idealu, jei jis turi fluoro ir taip palaiko emalio mineralizaciją. Mūsų gydytojai rekomenduoja dantų skalavimo skystį „IsoDent Fluor+“. Jo sudėtyje yra mineralizacijai būtino fluorido, ksilitolio ir eritritolio. Taip pat – šaltalankių ekstrakto, kuris stiprina gleivinę ir gydo galimas žaizdeles, ir ramunėlių, kurios suteikia raminamąjį poveikį.
Dantų modelis ir dantų šepetėlis

Kaip gali būti pažeistas dantų emalis?

Nesirūpinant burnos higiena su breketais, dantų emalyje mažėja mineralų (ankstyva fazė, kai formuojasi dantų kariesas), jame išryškėja baltos dėmelės ar dryžiai. Pacientas juos pamato tik nuėmus breketus. Dantų estetika būna prarasta: dantų linijoje matosi ištisa demineralizuoto emalio juosta.

Šį defektą galima atkurti tik taikant papildomą gydymą, kurį sudaro estetinis plombavimas. Pacientui tai papildoma laiko ir finansų investicija. Dėl šių priežasčių burnos higiena su breketais turi būti atliekama ypač kruopščiai ir atsakingai.

Pradėjus nešioti breketus, kasdienė burnos higiena užtrunka daugiau laiko. Ryte ir vakare jai reikia skirti iki 15 minučių. Šis kasdienis įsipareigojimas ilgainiui atsipirks: po dantų tiesinimo nereikės rūpintis dantų estetika (arba jos atkūrimas bus mažesnės apimties). Be to, būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

Kaip rūpintis burnos higiena su breketais?

Kasdienė burnos higiena su breketais apima daugiau ir kitokių įgūdžių nei įprastinė asmeninė burnos higiena. Toliau pasiūlyta seka burnos higiena su breketais turi būti kartojama 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Tai – pilna dantų valymo su breketais programa.

Svarbu, kad dantys ir breketai būtų išvalyti po kiekvieno valgymo. Atliekant burnos higieną po valgymo, nėra būtina laikytis pilnos valymo sekos, tačiau negalima praleisti dantų ir breketų valymo. Neturint tam galimybių, būtina bent praskalauti burną (tai turi būti retos išimtys iš kasdienio valymo).

Jei trūksta įgūdžių, būtina užsirašyti pas burnos higienistą kasdienės burnos higienos apmokymui.

Asmeninės burnos higienos priemonės
Higienistė Jolita apmoko burnos higienos

Profesionali burnos higiena su breketais: kaip dažnai atlikti?

Pradėjus gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas breketais, profesionali burnos higiena turi būti kartojama kas 3 – 4 mėnesius, nebent gyd. ortodontas ar burnos higienistė rekomenduoja atvykti dažniau.

Reguliari profesionali burnos higiena su breketais yra vienas iš sėkmingo dantų tiesinimo kriterijų. Tai padeda išsaugoti sveikus dantis ir dantenas iki momento, kai breketai bus nuimti.

Pacientai dažnai dalijasi baime, kad pradėjus nešioti breketus, dantys pradės gesti. Tai nepagrįstas mitas. Dantys genda tuomet, kai jie yra neprižiūrimi. Nešiojant breketus ir rūpinantis gera asmenine burnos higiena ir profesionalia burnos higiena, dantys negenda.

Dantų higiena prieš breketus

Profesionali dantų higiena prieš breketus turi būti atlikta prieš uždedant ortodontinius aparatus (breketus). Tai būtinas dantų tiesinimo etapas, kurio negalima praleisti. Priešingu atveju rizikuojama savo dantų estetika ir jų sveikata.

Ultragarso skeleris burnos higienai ultragarsu

Burnos higiena Kaune: atsiliepimai

Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.

L.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.

J.

Burnos higiena su breketais: kaina

Gydymo, kurį sudaro burnos higiena su breketais, kaina yra standartinė, jei pacientas reguliariai ją atlieka ir rūpinasi kasdiene asmenine dantų higiena.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta