Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai procedūra, po kurios dantys tampa keliais atspalviais šviesesni, natūraliai blizgūs ir be pigmentinių dėmių. Profesionalus dantų balinimas atliekamas vieno vizito klinikoje metu, jo rezultatą sustiprina dantų balinimas kapomis namuose.

Registruotis konsultacijai

Dantų balinimas Kaune veikiančioje klinikoje „Geras odontologas“

Per 30 veiklos metų klinikoje taikėme įvairias dantų balinimo technologijas. Įvertinę jų efektyvumą ir saugumą, pasirinkome technologiją, kuri suteikia geriausią rezultatą ir neturi šalutinio poveikio. Dantų balinimas Kaune veikiančioje klinikoje „Geras odontologas“ atliekamas „Philips Zoom“ sistema.

Tai sistema, kurią sudaro ofisinis dantų balinimas (viena dantų balinimo procedūra klinikoje) ir dantų balinimas kapomis namuose (vieną – dvi savaites po procedūros klinikoje). Tinkamai prižiūrint dantis, pasiektas dantų balinimo rezultatas yra ilgalaikis.

Burnos higienistė Ingrida Lenkauskienė rodo dantų nuotrauką ekrane 1

Dantų spalvos pokyčiai: kas juos lemia?

Dantų spalvą ir jos pokyčius lemia daugybė kriterijų, susijusių su paveldimumu, gyvensena ir sveikata. Pavyzdžiui, melsvai pilką ar rusvai gelsvą dantų emalio spalvą gali nulemti genetinis paveldimumas. Natūralu, kad dėl senėjimo procesų vyresniame amžiuje pastebime ryškesnius dantų emalio pokyčius. Tačiau dantų spalvos pokyčių, kuriuos nulemia įpročiai ar medikamentų vartojimas, gali turėti ir jauni žmonės.

Vertindami dantų spalvos pokyčius, atsižvelgiame į šiuos kriterijus:
 • Amžius ir senėjimo procesai
 • Bendra burnos sveikata
 • Burnos higienos įpročiai
 • Mitybos įpročiai ir dažančių gėrimų (kavos, arbatos, raudono vyno) vartojimas
 • Žalingi įpročiai (rūkymas ir kramtomasis tabakas)
 • Specifinės ligos ir jų gydymas
 • Antibiotikų ir kitų medikamentų vartojimas
 • Genetinis paveldimumas

Visgi didžiausios įtakos dantų spalvos pokyčiams turi tetraciklinų vartojimas, mitybos įpročiai ir rūkymas.

Dantų balinimo procedūra odontologijos klinikoje 2

Dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema

Natūraliai balti dantys – svajonė, kurios galima pasiekti šiuolaikiniais gydymo metodais. Dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema yra profesionalus, efektyvus ir itin saugus metodas. Būtent šį metodą dažniausiai taiko Europos, JAV ir kitų šalių odontologai.

Dantų balinimas „Philips Zoom“ yra unikalus tuo, jog vienu metu sprendžia dvi problemas: amorfiniu kalio fosfatu mažina dantų jautrumą ir tinkama vandenilio peroksido koncentracija saugiai balina dantis. Technologija pasižymi šiais privalumais:

 • Jokio jautrumo. Šia sistema dantys balinami be šalutinio poveikio. Po procedūros nelieka tokių simptomų kaip dantų jautrumas ir dantenų uždegimas, kurie yra būdingi kitiems balinimo metodams.
 • Keliais atspalviais šviesesni dantys. Priklausomai nuo dantų būklės, dantų balinimas „Philips Zoom“ leidžia pasiekti keliais atspalviais baltesnių dantų.

Dantų balinimas: kokio rezultato tikėtis?

Dantų balinimas „Philips Zoom“ leidžia pasiekti keturiais – aštuoniais atspalviais šviesesnių dantų. Nors ne kiekvienu atveju dantys išbąla maksimaliai, atliekant „Philips Zoom“ procedūras, visuomet pasiekiama teigiamo dantų spalvos pokyčio.

Kai kuriais atvejais dantų spalvą lemia ne emalio, o po juo esančių sluoksnių ar dentino pokyčiai. Tokie spalvos pakitimai negali būti išbalinti, todėl negyvų dantų balinimas nėra efektyvus. Šias aplinkybes mūsų burnos higienistės aptaria vizito klinikoje metu.

Pasiekus norimo dantų baltumo, jo ilgalaikiškumas (1 – 5 metai) priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo, mitybos, įpročių ir burnos higienos.

Dantų balinimo Philips Zoom lempa ir higienistė Jolita Šlapšienė

Dantų balinimo priemonės

„Philips Zoom“ dantų balinimo sistemą sudaro ofisinis dantų balinimas klinikoje ir trumpos dantų balinimo procedūros namuose dvi savaites po vizito klinikoje. Procedūras namuose sudaro šios dantų balinimo priemonės:

 • Kapos dantų balinimui

 • Dėžutė kapoms

 • Dantų balinimo gelis kapoms (2 švirkštai)

Dantų balinimo kapos ir Philips Zoom rinkinys

Kada rekomenduojamas dantų balinimas?

Dantų balinimas rekomenduojamas žmonėms, kurių bendra burnos sveikata yra gera, o šypseną puošia nuosavi dantys.

Šios gairės padės įvertinti, ar jums tinka dantų balinimo procedūra:

 • Dantenų uždegimas. Apie dantų balinimą verta galvoti tik tuomet, kai nėra nustatytas dantenų uždegimas, gingivitas ar periodontitas. Dantų balinimo gelis gali sustiprinti dantenų uždegimą ir sukelti komplikacijas.
 • Restauruoti dantys. Dantų balinimas netinka žmonėms, kuriems dantys yra atkurti vienu iš šių metodų: estetinis plombavimas, dantų protezavimas laminatėmis ar vainikėliais, dantų implantacija. Dantų balinimo gelis turi skirtingą poveikį nuosavų dantų emaliui ir atkurtų dantų paviršiui. Pagrindinė veiklioji medžiaga – vandenilio peroksidas – nepakeis restauracinėmis medžiagomis (plombos, dantų laminatės ar dantų vainikėliai) atkurtų dantų. Vandenilio peroksidas balina tik nuosavų dantų emalį.
 • Dantų jautrumas. Žmonės, turintiems itin jautrius dantis, dantų balinimas
 • Alergija vandenilio peroksidui. Dantų balinimas netinka žmonėms, kurie turi alergiją vandenilio peroksidui.
 • Nėštumas ir žindymas. Dantų balinimas „Philips Zoom“ nerekomenduojamas besilaukiančioms moterims ar žindančioms mamoms. Ši procedūra gali būti nesaugi būsimam ar žindomam kūdikiui.

Jei planuojamas dalies dantų estetinis plombavimas ar protezavimas, ir norima išbalinti nuosavus dantis, dantų balinimas turi būti atliktas prieš dantų restauraciją.

Rekomendacijos po dantų balinimo

Po dantų balinimo rekomenduojama:

  • 2 paras vengti dažančių gėrimų (kavos, arbatos, sulčių, raudonojo vyno) ir dažančių maisto produktų.
  • Nerūkyti. Jei šio įpročio neatsisakoma, dantys vėl greitai patamsės.
  • Naudoti jautriems dantims skirtas priežiūros priemones (dantų pastą, dantų skalavimo skystį).
  • Laikytis geros kasdienės burnos higienos.

Registruokitės vizitui

Atlikti darbai

Dantų balinimas: atsiliepimai

Mūsų pacientai dalijasi, jog po dantų balinimo atkurta šypsena gerina nuotaiką ir pasitikėjimą. Tuo tarpu burnos higienistai teigia, jog po dantų balinimo pasikeičia dantų priežiūros įgūdžiai.

Dantų balinimas mūsų pacientams:

– Sugrąžina motyvaciją tinkamai prižiūrėti dantis;
– Paskatina domėtis, kaip išsaugoti sveikus dantis;
– Motyvuoja atsisakyti rūkymo ir kitų žalingų įpročių.

Noriu padėkoti visai klinikos komandai už jau turimą svajonių šypseną, kelias iki jos buvo pakankamai greitas ir sklandus. Užtrukau tik metus ir 6 mėnesius, per juos buvo nesuskaičiuojamas kiekis vizitų ir konsultacijų. Kiekvienas apsilankymas klinikoje buvo labai laukiamas, nes žinojau, kad sulig kiekvienu apsilankymu esu vis arčiau savo svajonių šypsenos.

M.

Įvyko dar vienos svajonės išsipildymas. Noriu tarti didelį ačiū odontologijos klinikai Geras odontologas. Jūs kuriate neįtikėtiną grožį.

I.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.

J.

Profesionalus dantų balinimas: kaina

Paslaugos „Philips Zoom“ dantų balinimas kaina yra 340 eurų. Ją sudaro:

– Dantų balinimo procedūra „Philips Zoom“ klinikoje (1 vizitas);
– Atspaudai kapų gamybai;
– Dantų balinimo kapos;
– Dėžutė kapoms;
– Dantų balinimo gelis kapoms (2 švirkštai).

Finansavimo būdai

Dantų gydymui galite pasitelkti vieną iš trijų finansavimo būdų: medlizingą, sveikatos draudimą ar TLK kompensaciją.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta