Tai veiksmingas ir saugus, tyrimais pagrįstas dantų balinimo metodas, turintis keleriopą poveikį – atkuriantis natūralų baltumą ir sustiprinantis jautrius dantis. Profesionalus dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema yra laikomas viena saugiausių ir veiksmingiausių estetinės odontologijos procedūrų.
Daugiau rizikos kyla savarankiškai balinant dantis namuose. Naudojant netinkamas priemones, rizikuojama pažeisti dantų emalį abrazyvinėmis dalelėmis, citrinos rūgštimi arba natrio bikarbonatu. Šie emalio pažeidimai yra neatstatomi, todėl prieš imantis dantų balinimo namuose, reikia pasitarti su gydytoju odontologu.
Be to, dantų balinimui skirtose priežiūros priemonėse gali būti tik 0,1% vandenilio peroksido. Jo poveikis nepalyginamas su profesionalaus dantų balinimo metu naudojamu 6% vandenilio peroksidu.
Ši vandenilio peroksido koncentracija, naudojama profesionalaus dantų balinimo metu, švelniai ir veiksmingai balina dantų emalį. Procedūros metu vandenilio peroksidas išskiria hidroksilo radikalus, jie įsiskverbia į emalį ir dentiną, reaguoja su danties spalvą pakeitusiomis dažo molekulėmis, kurios tampa šviesesnės arba visai bespalvės. Dėl šių pigmentinių dalelių pokyčio šviesėja ir danties emalis.
Gali būti, kad dantų balinimo procedūros metu bus jaučiamas šioks toks jautrumas. Šis pojūtis yra trumpalaikis, jį jaučia tik dalis žmonių. Jei ši procedūra sukeltų ilgalaikį dantų jautrumą, ji nebūtų sulaukusi tokio populiarumo Europoje, JAV ir kitose šalyse.
„Philips Zoom“ sistema yra pažangus dantų balinimo metodas, kuris buvo kelis kartus tobulintas atsižvelgiant į gydytojų ir pacientų atsiliepimus. Jis yra unikalus tuo, jog vienu metu sprendžia dvi problemas: amorfiniu kalio fosfatu mažina jautrumą ir tinkama vandenilio peroksido koncentracija saugiai balina dantis.
Įrodyta, jog amorfinis kalio fosfatas veiksmingai mažina dantų jautrumą užpildydamas dentino kanalėlius. Todėl dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema yra laikomas viena saugiausių ir veiksmingiausių estetinės odontologijos procedūrų.
„Philips Zoom“ sistema leidžia pasiekti keturiais – aštuoniais atspalviais šviesesnių dantų. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienu atveju dantys išbals maksimaliai. Pokytis priklauso nuo daugelio asmeninių aplinkybių – bendros burnos sveikatos, amžiaus, genetinio paveldimumo. Lūkesčiai turi būti realistiški – ilgalaikio rūkymo paveiktas dantų emalis neišbals iki akinančio baltumo.
Kai kuriais atvejais dantų spalvą lemia ne emalio, o po juo esančių sluoksnių ar dentino pokyčiai. Tokie spalvos pakitimai negali būti išbalinti. Šias aplinkybes aptariame drauge su jumis vizito klinikoje metu.
Svarbu yra tai, jog balinant „Philips Zoom“ sistema visuomet pasiekiamas teigiamas dantų spalvos pokytis, kuris yra ilgalaikis ir nesukelia dantų jautrumo.
Dantų balinimas rekomenduojamas žmonėms, kurių bendra burnos sveikata yra gera. Šios gairės padės įvertinti, ar jums tinka dantų balinimo procedūra:
- Sveikos dantenos. Apie dantų balinimą verta galvoti tik tuomet, kai dantenos neturi uždegimo: gingivito (silpnesnės uždegimo formos) ar periodontito (stipraus dantenų uždegimo). Balinamasis gelis gali sustiprinti dantenų uždegimą ir sukelti komplikacijas.
- Nuosavi dantys. Dantų balinimas netinka žmonėms, kurie turi estetiniu plombavimu. estetiniu protezavimu ar implantavimu atkurtus dantis. Balinamasis gelis turi skirtingą poveikį nuosavų dantų emaliui ir atkurtų dantų paviršiui. Vandenilio peroksidas nepakeis restauracinėmis medžiagomis – estetinėmis plombomis, kompozitinėmis laminatėmis ar vainikėliais – atkurtų dantų. Vandenilio peroksidas balina tik nuosavų dantų emalį.
- Nejautrūs dantys. Žmonės, turintiems itin jautrius dantis, ši procedūra nerekomenduojama.
- Nėra alergijos vandenilio peroksidui. Dantų balinimas netinka žmonėms, kurie turi alergiją balinančiai medžiagai vandenilio peroksidui.
„Philips Zoom“ dantų balinimas taip pat nerekomenduojamas besilaukiančioms moterims ar žindančioms mamoms: ši procedūra gali būti nesaugi būsimam ar žindomam kūdikiui.