Grįžti į
Burnos chirurgija tamsi ikonaBurnos chirurgija

Sinuso pakėlimas

Sinuso pakėlimas – tai chirurginė operacija, kurios metu po viršutinio žandikaulio sinusu padidinamas kaulo aukštis, reikalingas, kad prigytų dantų implantai.

Registruotis konsultacijai

Kaip atliekama sinuso pakėlimo operacija?

Sinusai – tai oringos uždaros ertmės, susisiekiančios tik su nosimi, viršutiniuose žandikauliuose virš priekinių dantų, vadinamų kapliais, ir krūminių dantų.

Sinuso viduje kaulas yra padengtas plona gleivinės membrana. Atliekant gydymą, kurį sudaro sinuso pakėlimo operacija, membrana yra pakeliama aukštyn. Taip sukuriama erdvė kaulo pakaitalo persodinimui.

Pakėlus sinuso dugną ir po juo persodinus kaulo pakaitalą, atkuriamas kaulo aukštis, reikalingas restauracijai dantų implantacija. Sinuso pakėlimo operacija iš esmės yra vertikalus kaulo priauginimas (vienas iš kaulo priauginimo metodų). Šios operacijos metu kaulo aukštis tarp žandikaulio ir sinuso didinamas kaulo pakaitalais.

Sinuso pakėlimo operacija atliekama su sedacija arba vietine nejautra. Gydymas trunka 1 – 1,5 valandą. Sinuso pakėlimo operacija ir kaulo priauginimas gali būti atliekamas tos pačios operacijos (to paties vizito) metu. Gydymas trunka iki 3 valandų.

Dantų implantacija pradedama praėjus 6 – 8 mėnesiams nuo sinuso pakėlimo operacijos arba atliekama iš karto tos pačios operacijos metu.

Dantų gydymas su sedacija su burnos chirurge Indre Zykute Bružiene
Konsultacija dėl dantų implantu su burnos chirurgu Abdulla

Kada reikalinga sinuso pakėlimo operacija?

Sinuso pakėlimo operacija yra reikalinga žmonėms, kuriems, netekus krūminių dantų, viršutiniame žandikaulyje yra prasidėjęs kaulo tirpimas (danties kaulo gedimas), o žandikaulis – sužemėjęs. Norint dantis atkurti implantacija, kaulo aukščio nepakanka tam, kad dantų implantai prigytų sėkmingai.

Kaulo, į kurį sriegiami dantų implantai, tūris ir kokybė yra vienas sėkmingos implantacijos kriterijų. Verta žinoti, kad kaulo po sinusais nykimas yra natūralus žmogaus senėjimo procesas. Su amžiumi sinusai plečiasi, darosi oringesni, kaulas po jais pamažu tirpsta.

Dėl šių priežasčių praradus dantis rekomenduojama juos atkurti nedelsiant. Tai pristabdo natūralų sinusų žemėjimo procesą ir neišprovokuoja didesnio kaulo tirpimo.

Sinuso pakėlimas: komplikacijos

Profesionaliai atliekant operaciją, kurią sudaro sinuso pakėlimas, komplikacijos yra retos. Tai saugus gydymas, kurio veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais. Pacientams, kurių žandikauliuose buvo atlikta sinuso dugno operacija, dantų implantai prigyja taip pat sėkmingai, kaip ir juos sriegiant į natūralų (neoperuotą) kaulą.

Kai operacija atliekama atviru būdu, po operacijos gali būti būdingi šie simptomai:

 • Skruosto tinimas: jaučiamas 2 – 4 dienas, vėliau mažėja

 • Mėlynė skruoste (retais atvejais): atsiranda po 1 – 3 dienų. Tai priklauso nuo operacijos apimties, pobūdžio ir organizmo individualios reakcijos

Po abiejų tipų (atviro ir uždaro) operacijų pasireiškia:

 • Tinimas ir paraudimas: įprasta, kad operuotos zonos tinimas jaučiamas 4 paras, vėliau mažėja

 • Skausmas: įprasta, kad operuotoje zonoje jaučiamas skausmas (arba skausmingumas ją palietus) 4 paras, vėliau mažėja

Sinuso pakėlimo operacija: du būdai

Sinuso pakėlimo operacija gali būti atliekama dviem būdais: atviru arba uždaru. Operacijos eiga priklauso nuo pasirinko būdo.

Atliekant operacijas atviru būdu, gleivinėje ties krūminiais dantimis suformuojamas langas. Per jį specialiais instrumentais sinuso gleivinės membrana pakeliama ir atskiriama nuo sinuso dugno. Po sinuso membrana suformavus nišą – naują erdvę papildomam kaulo aukščiui – ji pripildoma kaulo pakaitalu.

Atliekant operaciją atviru būdu, galimi du scenarijai:

 1. Nuosavo kaulo aukštis yra per žemas (žemesnis nei 4 mm). Dantų implantai sriegiami tik tuomet, kai kaulas visiškai sugyja. Tam reikalinga atskira procedūra.
 2. Nuosavo kaulo aukščio dalinai pakanka (didesnis nei 4 mm). Kadangi nuosavo kaulo aukščio pakanka tam, kad danties implantas stabiliai užsifiksuotų, jis sriegiamas tos pačios operacijos metu.

Atliekant operaciją uždaru būdu, sinuso dugnas pakeliamas ir kaulo pakaitalas įterpiamas pro dantenų ertmę, paruoštą dantų implantacijai.

Žandikaulių chirurgė ruošiasi operacijai

Kaip sumažinti komplikacijos po sinuso pakėlimo riziką?

Būtina laikytis rekomendacijų, kurias pateikia burnos arba žandikaulio chirurgas:
 • Nosies pūtimas: nepūsti ir nešnirpšti 2 savaites po operacijos
 • Rūkymas: visiškai atsisakyti
 • Saugoti operuotą vietą: neliesti liežuviu
 • Vaistai nuo skausmo: vartoti pagal gydytojo rekomendaciją
 • Vaistai nuo uždegimo (antibiotikai): vartoti pagal gydytojo rekomendaciją
 • Burnos priežiūros priemonės: naudoti priešuždegiminį skalavimo skystį, minkštą dantų šepetėlį

Mūsų odontologijos klinika Kaune skiria didelį dėmesį komplikacijos po sinuso pakėlimo operacijų valdymui. Tuo tikslu pacientui po operacijos įteikiame visą reikalingų vaistų paketą, sekančią dieną ir vėliau su juo susisiekiame telefonu. Esant poreikiui, nedelsdami pacientą kviečiame kontroliniam vizitui.

Atkurtos šypsenos

Paciento šypsena prieš implantaciją
Prieš
Paciento šypsena po implantacijos
Prieš

Trūko visų dantų, nepakalo kaulo tūrio implantacijai. Gydymą sudarė:

 1. Nesugydomų dantų rovimas
 2. Sinuso pakėlimas
 3. Kaulo priauginimas
 4. Implantacija: 2 dantų implantai apačioje ir 5 viršuje
 5. Protezavimas dantų plokštele, vėliau – laikinu protezu
 6. Protezavimas fiksuotu neišimamu protezu viršuje ir fiksuota plokštele apačioje
Po

All-on-4 arba „Visi ant keturių“: pilnas dantų ir kramtymo funkcijos atkūrimas. Su patyrusių specialistų komanda tai – saugus kelias susigrąžinti prarastus dantis.

 • Danties rovimas
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezavimas
 • Kaulo priauginimas
 • Sedacija
 • Sinuso pakėlimas
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Eglė Viliuvienė (Mickevičiūtė)
Dantų implantai prieš procedūrą
Prieš
Dantų implantai po procedūros
Prieš

Ryškūs dantų spalvos pokyčiai liko dėl anksčiau vartotų medikamentų poveikio. Šypseną atkūrėme 2 etapais: pirmiausiai – kompleksinis gydymas, po jo – dantų laminatės.

Kompleksinį gydymą sudarė:

 1. Sinuso pakėlimo operacija ir danties implantacija
 2. Dantenų plastika pagal skaitmeninį šypsenos planą

Estetinį protezavimą sudarė:

 1. 8 viršutinių priekinių dantų restauracija dantų laminatėmis
 2. 1 danties restauracija vainikėliu
Po

Įspūdingo šypsenos pokyčio pasiekėme pasitelkę nuoseklų gydymo planą ir skaitmeninį šypsenos planavimą. Taip atkurta šypsena – ilgaamžė, funkcionali ir estetiška.

 • Dantenų plastika
 • Dantų implantacija
 • Dantų laminatės
 • Dantų protezavimas
 • Dantų vainikėlis
 • Gydymas lazeriu
 • Sedacija
 • Sinuso pakėlimas
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Irena Zykuvienė
 • Jolanta Leškevičiūtė

Protinių dantų rovimas: atsiliepimai

Mūsų klinikoje atliekamos chirurginės operacijos, kurią sudaro protinių dantų rovimas, atsiliepimai:

Tikrai nemaniau, kad apskritai iš gydytojų tokio rūpesčio įmanoma sulaukti, todėl esu be galo dėkinga šiai komandai už nuoširdumą, pagalbą ir rūpestį, kurį iš jos gavau. Man teko pakankamai dažnai ir šiltai su šia klinika susipažinti iš vidaus, kažkuriuo metu net jausdavausi kaip namie. Labai ačiū už tokį nerealiai stiprų palaikymą, komunikuojant su gydytojais ir rūpestį viso gydymo metu.

L.

Labai ačiū Geras odontologas komandai už profesionalumą ir puikius gydymo rezultatus! Įstaigą rekomendavo kolegos, nepatingėjome atvykti iš Vilniaus. Gydytoja Indrė Zykutė-Bružienė tikra savo srities profesionalė, išsamiai atsakė į visus rūpimus klausimus, kruopščiai ir kokybiškai atliko savo darbą.

A.

Tobulai dirbanti chirurgė, geresnio rezultato negalėjau įsivaizduoti!

V.

Sinuso pakėlimo operacija: kaina

Operacijos, kurią sudaro sinuso pakėlimas, kaina priklauso nuo operacijos būdo (atviro ar uždaro) ir kaulo pakaitalui naudojamos medžiagos.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta