Registracija:
Burnos higiena ultragarsu yra pirmasis etapas, kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena.
Gydomoji profesionali burnos higiena – tai burnos ertmės priežiūrai skirta procedūra, kurią sudaro 4 etapai:
Kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena, nepraleidžiamas nei vienas etapas. Tik taip galime užtikrinti kokybę ir jūsų dantų sveikatos palaikymą. Kai atliekama profilaktinė profesionali burnos higiena, pakanka paskutiniųjų trijų etapų.
Kiek etapų prireiks, priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės. Jei profesionali burnos higiena paskutinį kartą buvo atlikta prieš daugiau nei metus, burnos ertmėje gausu dantų akmenų ir apnašų, reikės visų 4 etapų.
Dažnai tokiais atvejais burnos higienistė skiria 2 ar daugiau vizitų. Vieno vizito metus bus atlikta dantų higiena ultragarsu, kito vizito metu – likusieji etapai. Tai nėra taisyklė, viskas priklauso nuo individualios situacijos.
Jei pacientas profesionaliai burnos higienai lankosi kas reguliariai, 4 – 6 mėnesius, dažniausiai jam nėra būtina dantų higiena ultragarsu. Tokiais atvejais pakanka profilaktinės profesionalios burnos higienos (higienos rankiniais instrumentais, oro abrazijos ir poliravimo).
Tikslas, kurio siekiama burnos higiena ultragarsu – tai apnašų ir dantų akmenų pašalinimas virš dantenų ir po dantenomis.
Burnos higiena ultragarsu yra gerai atlikta tuomet, kai kietieji konkrementai yra pašalinti iš visų paviršių. Taip stabdomi procesai, kuriuos sukelia dantų akmenys: kaulo tirpimas, dantenų recesija (nusileidimas), dantenų uždegimas (parodontozė).
Burnos higiena ultragarsu kelia daugiau diskomforto nei kiti burnos higienos etapai. Procedūros metu vibracija, sklindanti iš ultragarsinio skalerio antgalio, „nušokdina“ apnašas nuo dantų šaknų paviršių, o švelni vandens srovė jas nuplauna.
Skalerio skleidžiama vibracija gali kelti nemalonių pojūčių, o jautriems dantims stipresnį poveikį gali daryti vandens srovė (net jei ji – patalpos temperatūros).
Profesionalo rankose ultragarsinis skaleris nepažeidžia danties paviršiaus. Dantenos ir jų gleivinė yra maksimaliai saugomos, joms nėra daromas tiesioginis poveikis.
Profesionali burnos higiena su instrumentais kelia mažiau diskomforto. Darbas atliekamas metaliniais instrumentais ir veidrodėliu. Šiais įrankiais burnos higienistė išvalo minkštąsias ir kietąsias apnašas vietose, kurios yra sunkiai pasiekiamos ultragarsu: tarpdančiuose, prie dantenų, po dantenomis.
Abu šie metodai yra veiksmingi. Kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena, didžiausias efektyvumas pasiekiamas taikant abu metodus.
Jei paciento dantys yra itin jautrūs ar procedūra kelia skausmą, burnos higienistė atlieka vietinį nuskausminimą.
Burnos higienistė
Burnos higienistė, gydytojo odontologo padėjėja
Pacientė kreipėsi dėl ryškių priekinių dantų nudilimų ir nedidelės jų korekcijos. Paaiškėjo, kad nudilimų priežastis – netaisyklingas sąkandis. Pritaikytas kompleksinis gydymas 3 etapais, į kuriuos įsitraukė 6 odontologai.
2. Dantų tiesinimas (breketai)
3. Dantų estetika
Problemos, kurios buvo sprendžiamos:
1 gydymo etapas:
2 gydymo etapas:
Nuotraukoje matomus stiprius pažeidimus, kuriuos sukelia kariesas (ėduonis), sukelia kelios priežastys:
Gydymą sudarė keli etapai:
Su amžiumi pakitusi šypsena: dantų emalio spalva, dantų simetrija, senos karūnėlės ir seni dantų tiltai.
Šypsenos atkūrimą sudarė:
Tetraciklininiai dantys – vaikystės palikimas, kai dantų emalį pažeidžia tetraciklinas, skirtas kitų ligų gydymui. Stiprūs ir gilūs emalio pokyčiai įvykdavo, jei tetraciklinas vartotas ankstyvame amžiuje iki 8 metų. Dantų laminatės – tinkamiausias sprendimas žmonėms, kurių dantis vaikystėje pažeidė tetraciklinas. Jo paliktų gilių emalio pažeidimų neišsprendžia dantų balinimas ir estetinis plombavimas.
Gydymą ir estetinį protezavimą sudarė:
Kompleksinio gydymo atvejis: dantų tiesinimu ir karieso gydymo atstatyta dantų funkcija, estetiniu plombavimu ir dantenų korekcija – dantų estetika.
Kompleksinis gydymas:
Estetikos atkūrimas:
Problemos, kurias sprendėme:
1 etapas: kompleksinis ir ortodontinis gydymas:
2 etapas: estetikos atkūrimas:
Kompleksinis dantų gydymas apėmė:
Paskutinis etapas – estetikos korekcija:
Pacientę pas mus atvedė stiprus dantenų uždegimas (gingivitas) ir netenkinanti dantų forma, kurią suteikė anksčiau / kitur atliktas estetinis plombavimas.
Mus labiausiai džiugina, jog gydymas sugrąžino visapusišką burnos ertmės sveikatą: sveikus dantis ir sveikas dantenas.
Kompleksinį gydymą sudarė:
Gydymą sudarė du etapai:
Dantų karūnėlės ir išimamos dantų plokštelės: tinkamas sprendimas, kai nuosavų dantų audinio nepakanka restauracijai plombavimu. Astatyta pilnavertė dantų funkcija ir estetika!
Pacientės lūkestis – skausmo šalinimas ir estetikos atkūrimas. Sprendimas – kompleksinis funkcinis ir estetinis gydymas tam, kad atkurta šypsena tarnautų ilgam.
Labai džiaugiamės, kad pacientės ir mūsų požiūriai sutapo – siekti ne kuo baltesnės, bet sveikos ir natūraliai gražios šypsenos.
Šypsenos funkcija ir estetika kentėjo dėl netaisyklingo sąkandžio. Ši kertinė priežastis turėjo šalutinių pasekmių:
Kompleksinį gydymą suteikė 7 specialistai:
Belieka palaikyti tinkamą kasdienę dantų priežiūrą, kad šypsena tarnautų dešimtmečiams.
Estetikos atkūrimas – trečias gydymo etapas:
6 specialistų komandinis darbas ir 3 etapų kelionė iki sveikos šypsenos. Atliktas būtinas gydymas (dideliems tarpams, rotacijai, per žemai prisisegusiam lūpos pasaitėliui), sugrąžinta dantų estetika.
Bendradarbiavimo ir komandinio darbo pavyzdys:
Beveik visų dantų gydymas ir restauracija. Nuoseklus gydymo planas sudarytas per nuotolį. Visi dantys atkurti pacientei trumpam sugrįžus iš užsienio per 1 mėnesį: 17 vizitų ir 5 gydytojai.
Pasitaiko, kad realybė koreguoja mūsų lūkesčius, ir tenka imtis tarpinių ėjimų. Taip nutiko ir estetiniu plombavimu koreguojant šią šypseną. Nors jai reikalingas ortodontinis gydymas, kol kas jis buvo atidėtas.
Šypsenos korekcija sudarė:
Šie pokyčiai sugrąžino motyvaciją rūpintis burnos ir dantų sveikata, bei džiaugsmą šypsotis. Mums tai – svarbiausias pasiekimas.
Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.
Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.
Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.
Gydymo, kurį sudaro burnos higiena ultragarsu, kaina priklauso nuo burnos ir dantų būklės sudėtingumo. Jei dantų higiena atliekama reguliariai, kiekvienos procedūros apimtis yra standartinė, ir jos kaina – standartinė.
Pateikti įkainiai yra orientaciniai. Galutinė kaina gali kisti priklausomai nuo dantų ir burnos būklės sudėtingumo.
Po burnos higienos ultragarsu ir rankiniais instrumentais (arba vieno iš šių dviejų) yra atliekamas trečiasis etapas – oro abrazija. Tai – galutinis emalio sulyginimas, minkštų apnašų pašalinimas ir pigmentinių dėmių šalinimas.
Oro abrazija „Airflow“ technologija yra atliekama purškiant stiprią vandens, oro ir kalcio karbonato miltelių srovę ant dantų paviršių. Purškiama srovė pašalina dėmes. „Airflow“ srovė išvalo ir sunkiai pasiekiamas ertmes – bakterijas ant danties paviršių, tarpdančiuose ir kitur.
Šia technologija nuvalomos pigmentinės dėmės, susidariusios nuo:
„Airflow“ technologija dažnai vadinama dantų poliravimu perlais. Perlai – tai apvalūs kalcio karbonato milteliai, kuriuos vienas iš gamintojų pavadino perlais („KaVo PROPHY pearls“). Dantų poliravimas perlais yra mažai abrazyvus: milteliai yra smulkūs, apvalūs, nešiurkštūs, be aštrių kampų.
Po oro abrazijos atliekamas paskutinis etapas – dantų poliravimas profesionaliomis pastomis (parenkamomis pagal abrazyvumą) ir šepetėliais.
Mūsų klinikoje perlai (kalcio karbonatas) keičiamas į poliravimą glicinu arba eritroliu. Tai saugiausias ir pažangiausias dantų poliravimas, kuris visiškai nepašiurkština danties paviršiaus. Eritrolis – mažiausiai abrazyvi dantų poliravimo priemonė, po jos pacientui lieka visiškai kitoks pojūtis.
Ši technologija idealiai tinka atliekant burnos higieną pacientams, kurių burnoje yra nuosavi dantys, restauruoti dantys ar dantų implantai. Taip pat pacientams, nešiojantiems breketus, dantų kapas ar kitus ortodontinius aparatus.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta