Grįžti į
Burnos higiena

Burnos higiena ultragarsu

Burnos higiena ultragarsu yra pirmasis etapas, kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena.

Registruotis konsultacijai

Kas yra burnos higiena ultragarsu?

Gydomoji profesionali burnos higiena – tai burnos ertmės priežiūrai skirta procedūra, kurią sudaro 4 etapai:

  • Burnos higiena ultragarsu: kietųjų konkrementų (dantų akmenų) šalinimas ultragarsu;
  • Burnos higiena rankiniais instrumentais: apnašų valymas rankiniu būdu;
  • Pigmentinių dėmių šalinimas (oro abrazija);
  • Dantų ir plombų poliravimas.

Kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena, nepraleidžiamas nei vienas etapas. Tik taip galime užtikrinti kokybę ir jūsų dantų sveikatos palaikymą. Kai atliekama profilaktinė profesionali burnos higiena, pakanka paskutiniųjų trijų etapų.

Higienistė Jolita apmoko burnos higienos
Higienistė Ingrida Lenkauskienė

Kiek trunka dantų higiena ultragarsu?

Kiek etapų prireiks, priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės. Jei profesionali burnos higiena paskutinį kartą buvo atlikta prieš daugiau nei metus, burnos ertmėje gausu dantų akmenų ir apnašų, reikės visų 4 etapų.

Dažnai tokiais atvejais burnos higienistė skiria 2 ar daugiau vizitų. Vieno vizito metus bus atlikta dantų higiena ultragarsu, kito vizito metu – likusieji etapai. Tai nėra taisyklė, viskas priklauso nuo individualios situacijos.

Jei pacientas profesionaliai burnos higienai lankosi kas reguliariai, 4 – 6 mėnesius, dažniausiai jam nėra būtina dantų higiena ultragarsu. Tokiais atvejais pakanka profilaktinės profesionalios burnos higienos (higienos rankiniais instrumentais, oro abrazijos ir poliravimo).

Kodėl reikalinga burnos higiena ultragarsu?

Tikslas, kurio siekiama burnos higiena ultragarsu – tai apnašų ir dantų akmenų pašalinimas virš dantenų ir po dantenomis.

Burnos higiena ultragarsu yra gerai atlikta tuomet, kai kietieji konkrementai yra pašalinti iš visų paviršių. Taip stabdomi procesai, kuriuos sukelia dantų akmenys: kaulo tirpimas, dantenų recesija (nusileidimas), dantenų uždegimas (parodontozė).

Ultragarso skeleris burnos higienai ultragarsu 2

Registruokitės vizitui

Odontologo padėjėja Birutė Jocytė

Kaip atliekama burnos higiena ultragarsu?

Burnos higiena ultragarsu kelia daugiau diskomforto nei kiti burnos higienos etapai. Procedūros metu vibracija, sklindanti iš ultragarsinio skalerio antgalio, „nušokdina“ apnašas nuo dantų šaknų paviršių, o švelni vandens srovė jas nuplauna.

Skalerio skleidžiama vibracija gali kelti nemalonių pojūčių, o jautriems dantims stipresnį poveikį gali daryti vandens srovė (net jei ji – patalpos temperatūros).

Profesionalo rankose ultragarsinis skaleris nepažeidžia danties paviršiaus. Dantenos ir jų gleivinė yra maksimaliai saugomos, joms nėra daromas tiesioginis poveikis.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena instrumentais?

Profesionali burnos higiena su instrumentais kelia mažiau diskomforto. Darbas atliekamas metaliniais instrumentais ir veidrodėliu. Šiais įrankiais burnos higienistė išvalo minkštąsias ir kietąsias apnašas vietose, kurios yra sunkiai pasiekiamos ultragarsu: tarpdančiuose, prie dantenų, po dantenomis.

Abu šie metodai yra veiksmingi. Kai atliekama gydomoji profesionali burnos higiena, didžiausias efektyvumas pasiekiamas taikant abu metodus.

Jei paciento dantys yra itin jautrūs ar procedūra kelia skausmą, burnos higienistė atlieka vietinį nuskausminimą.

Burnos higiena Kaune: atsiliepimai

Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.

L.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.

J.

Burnos higiena ultragarsu: kaina

Gydymo, kurį sudaro burnos higiena ultragarsu, kaina priklauso nuo burnos ir dantų būklės sudėtingumo. Jei dantų higiena atliekama reguliariai, kiekvienos procedūros apimtis yra standartinė, ir jos kaina – standartinė.

Dažniausiai klausiate

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta