Grįžti į
Burnos chirurgija tamsi ikonaBurnos chirurgija

Kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas arba augmentacija – tai procedūra, kurios metu žandikaulyje priauginamas ar atstatomas kaulo tūris, prarastas dėl kaulo nykimo ar žmogui būdingos anatomijos.

Registruotis konsultacijai

Kada atliekamas kaulo priauginimas?

Kaulo priauginimas atliekamas pacientams, kuriems planuojama dantų implantacija, tačiau implanto sriegimui žandikaulyje trūksta kaulo audinio. Kaulo audinys pradeda nykti (rezorbuotis), kai, praradus dantį, jis nebuvo restauruotas, kai jį paveikia periodontitas arba įvykusi trauma. Kaulo audinio danties implantacijai gali trūkti ir dėl anatominių žmogaus savybių (pavyzdžiui, siauro žandikaulio).

Tokiais atvejais burnos chirurgas atlieka operaciją, skatinančią kaulą regeneruotis (ataugti), persodina paciento kaulą iš vienos vietos į kitą (kurioje bus sriegiami dantų implantai) arba priaugina kaulo pakaitalą.

Šiuo tikslu atliekama viena iš šių operacijų:

 • Kaulo atstatymas;
 • Kaulo priauginimas;
 • Sinuso pakėlimas.
Burnos chirurgas Abdulla Varoneckas konsultuoja dėl kaulo priauginimo
Burnos chirurgas Abdulla Varoneckas komentuoja panoraminę dantų nuotrauką ekrane

Kaulo priauginimas ir dantų implantai

Kad dantų implantai gerai prigytų ir tvirtai laikytų dantų protezą, jie į kaulą sriegiami trimačiu būdu į poziciją, kuri idealiai tinka protezavimui. Ortopediškai teisingam implanto pozicionavimui reikia kaulo tūrio iš visų pusių. Vertikaliai – pakankamai kaulio gylio, kad būtų įsriegtas danties implantas, horizontaliai – pakankamai kaulo kiekio aplink jį.

Implantą sriegiant į kaulą, kuriame yra nepakankamai jo tūrio, toliau vyksta kaulo nykimas, prasideda uždegimas ir aplinkiniuose audiniuose kyla infekcija. Kaulo priauginimas padeda išvengti šių rizikų.

Kaip atliekamas kaulo priauginimas?

Kaulo priauginimas atliekamas naudojant skirtingos kilmės pakaitalą – nuosavą kaulą, autogeninį kaulą (išgaunamą iš paciento audinių) ar dirbtinį kaulą (sintetinį kaulo pakaitalą). Operacijos metu padidinamas žandikaulio kaulo tūris ir sukuriamas reikiamas kaulo aukštis ir (arba) plotis.

Tais atvejais, kai žandikaulio kaulo matmenys yra pakitę minimaliai, ir kaulo pakanka pirminiam dantų implanto stabilumui, kaulo priauginimas gali būti atliekamas kartu su dantų implantacija. Tokia operacija vadinama vienmomentine kaulo augmentacija.

Kai žandikaulio kaulas yra sunykęs, ir esamo tūrio nepakanka, dantų implantacija nukeliama po 4 – 6 mėnesių po kaulo priauginimo operacijos. Dantų implantai sriegiami tik tuomet, kai kaulo audinys atauga arba pilnai sugyja.

Burnos chirurgas priima sprendimą dėl operacijos sekos įvertinęs paciento burnos ertmės situaciją ir žandikaulio kompiuterinę tomografiją.

Sinuso pakėlimo operacija su burnos chirurge Indre Zykute Bružiene ir odontologo padėjėja Ingrida Lenkauskiene

Kaulo priauginimas: operacijos seka

Kaulo priauginimas ir jo operacija atliekama šia seka:

Atliekama sedacija su intravenine nejautra

Atlikus nedidelius pjūvius dantenose ir jas atkėlus, pasiekiamas kaulas

Kaulo pakaitalu dengiamas sunykęs arba trūkstamas kaulas

Kaulo pakaitalas dengiamas apsaugine membrana (pagal poreikį)

Susiuviami pjūviai dantenose

Siūlai pašalinami po 7 – 10 dienų

Kaulo priauginimas: operacijos seka

Kai kaulo augmentacija atliekama kartu su dantų implantacija, tos pačios operacijos metu daromi šie papildomi žingsniai:

Po pjūvio pasiekus kaulą, pirmiausiai įsriegiamas danties implantas

Po operacijos praėjus 4 – 6 mėnesiams, ant implanto užsukama gijimo galvutė

Po šios procedūros praėjus 7 dienoms, ruošiamasi dantų protezavimui (nuimami dantų atspaudai)

Gydytoja Indrė ruošiasi operacijai

Kaip gydoma dantenų recesija?

Dantenų recesija (atsitraukimas) – tai procesas, kai atsitraukiančios dantenos atidengia dantų šaknis. Periodontitas – dažniausiai pasitaikanti dantenų recesijos priežastis. Kitos priežastys, dėl kurių kyla dantų recesija: bruksizmas (dantų griežimas), traumuojantis dantų valymas (stipriai spaudžiant kietu dantų šepetėliu), per trumpas liežuvio ar lūpos pasaitėlis, dantų persistūmimas po ortodontinio gydymo.

Dantenų recesija yra gydoma lopo operacija. Jos metu įpjaunamos ir atkeliamos dantenos, apnuoginamos dantų šaknys ir kaulas, pašalinami infekuoti audiniai (periodontito atveju), ištiriamas kaulas, atliekama kaulo augmentacija, susiuvami pjūviai dantenose.

Registruokitės vizitui

Atkurtos šypsenos

Paciento šypsena prieš implantaciją
Prieš
Paciento šypsena po implantacijos
Prieš

Trūko visų dantų, nepakalo kaulo tūrio implantacijai. Gydymą sudarė:

 1. Nesugydomų dantų rovimas
 2. Sinuso pakėlimas
 3. Kaulo priauginimas
 4. Implantacija: 2 dantų implantai apačioje ir 5 viršuje
 5. Protezavimas dantų plokštele, vėliau – laikinu protezu
 6. Protezavimas fiksuotu neišimamu protezu viršuje ir fiksuota plokštele apačioje
Po

All-on-4 arba „Visi ant keturių“: pilnas dantų ir kramtymo funkcijos atkūrimas. Su patyrusių specialistų komanda tai – saugus kelias susigrąžinti prarastus dantis.

 • All-on-4 implantai
 • Danties rovimas
 • Dantų implantacija
 • Dantų protezavimas
 • Kaulo priauginimas
 • Sedacija
 • Sinuso pakėlimas
 • Indrė Zykutė-Bružienė
 • Eglė Viliuvienė (Mickevičiūtė)

Kaulo priauginimas: atsiliepimai

Gydymo, kurį sudaro kaulo priauginimas, atsiliepimai mūsų klinikoje:

Tikrai nemaniau, kad apskritai iš gydytojų tokio rūpesčio įmanoma sulaukti, todėl esu be galo dėkinga šiai komandai už nuoširdumą, pagalbą ir rūpestį, kurį iš jos gavau. Man teko pakankamai dažnai ir šiltai su šia klinika susipažinti iš vidaus, kažkuriuo metu net jausdavausi kaip namie. Labai ačiū už tokį nerealiai stiprų palaikymą, komunikuojant su gydytojais ir rūpestį viso gydymo metu.

L.

Labai ačiū Geras odontologas komandai už profesionalumą ir puikius gydymo rezultatus! Įstaigą rekomendavo kolegos, nepatingėjome atvykti iš Vilniaus. Gydytoja Indrė Zykutė-Bružienė tikra savo srities profesionalė, išsamiai atsakė į visus rūpimus klausimus, kruopščiai ir kokybiškai atliko savo darbą.

A.

Tobulai dirbanti chirurgė, geresnio rezultato negalėjau įsivaizduoti!

V.

Danties kaulo priauginimas: kaina

Gydymo, kurį sudaro danties kaulo priauginimas, kaina priklauso nuo burnos chirurgo paskirtos operacijos pobūdžio.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta