Odontologė Gabija rodo dantų modelį

Skubi odontologo pagalba

Skubi odontologo pagalba teikiama atvejais, kai patiriamas ūmus dantų skausmas, pūliavimas ar patinimas burnos ertmėje ar žandikaulio srityje.

Registruotis konsultacijai

Skubi odontologo pagalba Kaune

Skubi odontologo pagalba mūsų klinikoje Kaune teikiama kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 20 valandos. Mums rūpi, kad jūsų patiriamas dantų skausmas ir jį keliančios priežastys būtų profesionaliai ir visam laikui pašalintos.

Norėdami užsiregistruoti gydymui, kurį sudaro skubi odontologo pagalba, susisiekite su mumis:

 1. Tel. Nr.: +370 682 10405;
 2. E. paštu sypsenai@gerasodontologas.lt.
Periodontologė Irena Zykuvienė ruošiasi pacientės gydymui

Danties skausmas: skubi pagalba

Aštrus, geliantis, bukas ar pulsuojantis danties skausmas įspėja apie dantų ligas, kurioms reikalinga skubi odontologo pagalba. Dantų skausmas kyla, kai yra dirginamas danties šaknies kanalo nervas.

Priežastys yra įvairios:
 • Danties infekcija
 • Kariesas (ėduonis)
 • Dantenų uždegimas
 • Danties trauma
 • Danties praradimas
 • Danties rovimas

Dantų skausmas gali būti antrinis, kurio priežastis – ne dantų, o kitos ligos. Dažniausiai tai būna žandikaulio, ausies, sinusų, retais atvejais – širdies problemos.

Panoraminė dantų nuotrauka ekrane ir odontologė Gabija

Danties skausmas: kada kreiptis nedelsiant?

Danties skausmas yra neišvengiamas, kai atliekamas danties rovimas. Pacientams yra nelengva atskirti, kada skausmas po danties rovimo yra įprastas simptomas, o kada įspėja apie galimą komplikaciją.

Mūsų burnos chirurgas išskiria kelis skausmo požymius, kuriuos jaučiant būtina nedelsiant kreiptis pas odontologą:

 1. Kai po danties rovimo nepraeina skausmas ilgiau nei 24 valandas;
 2. Kai praėjus 2 paroms po danties rovimo, danties skausmas stiprėja (yra stipresnis nei pirmomis 4 valandomis po danties rovimo).

Šiais atvejais skubi odontologo pagalba yra būtina: dėl jos reikia kreiptis iš karto. Jei toks danties skausmas kilo savaitgalį, negalima delsti iki pirmadienio ir pagalbos reikia ieškoti iš karto. Laiku ją suteikus, bus išvengta rimtų komplikacijos po danties rovimo pasekmių.

Ką daryti, kai skauda dantį?

Pirmiausiai reikia išsiaiškinti danties skausmo priežastį ir tuo tikslu atvykti pas odontologą. Jei dėl įvairių aplinkybių skubi odontologo pagalba neįmanoma, danties skausmas gali būti malšinamas šiomis priemonėmis:

 • Druskos tirpalas: veiksminga priešuždegiminė ir skausmo malšinimo priemonė. Skalauti burną 1 – 2 kartus per dieną šios koncentracijos druskos tirpalu: ½ arbatinio šaukštelio druskos 1 vandens stiklinei.

 • Priešuždegiminis dantų skalavimo skystis „IsoDent Paro“.  Juo veiksmingai malšinamas minkštųjų audinių uždegimas, dantenų kraujavimas ir aštrus dantų skausmas. Rekomenduojamas, kai kraujuoja dantenos: reguliariai vartojant, dantenų kraujavimas išnyksta po 3 dienų. Veiksmingesnis nei įprastas chlorheksidinas.

 • Šaltas kompresas ar šaldymas sauso ledo paketu. Jei danties skausmas kilo dėl traumos, jį veiksmingai malšina šaltas kompresas, laikomas po 10 minučių su pertraukomis.

 • Vaistai nuo skausmo ir (ar) uždegimo, paskirti gyd. odontologo ir vartojami pagal jo rekomendaciją.

Kiti simptomai: kada kreiptis nedelsiant?

Į odontologą būtina kreiptis nedelsiant, kai danties skausmą lydi papildomi simptomai:

 1. Pakilo aukšta temperatūra ir (arba) krečia šaltkrėtis;
 2. Burnos ertmėje jaučiamas stiprus patinimas (danties rovimo vietoje ar kitur);
 3. Formuojasi staigus veido tinimas;
 4. Susidarė (po danties rovimo) pūlinys;
 5. Skausmas riboja judesius: skauda ryti ar sunku prasižioti.

Danties skausmas įspėja apie galimą kariesą, o danties skausmas su temperatūra ar kitais simptomais – apie galimą danties, burnos ar žandikaulio audinių infekciją. Infekcija gali kilti po danties rovimo arba neįvykus jokiai intervencijai.

Esant tokios būklės, skubi odontologo pagalba turi būti suteikta iš karto, kai tik pajuntami minėti simptomai, net ir savaitgalį. Visais šiais atvejais skubi odontologo pagalba apsaugos nuo nepageidaujamų komplikacijų.

Burnos chirurgas Abdulla Varoneckas konsultuoja dėl kaulo priauginimo

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Neįtikėtina atjauta ir supratingumas „iš gatvės“ atėjusiam klientui su skaudamu dantim! Pagalba suteikta iš karto ir tikrai profesionaliai. Kai tuo tarpu kitos klinikos siūlo ateiti po mėnesio...Didžiausia padėka klinikos savininkei ir kolektyvui:)

N.

Noriu labai labai padėkoti klinikos gydytojoms už neįtikėtinai operatyviai suteiktą pagalbą įvykus trauminiam įvykiui. Gydytojos rūpestingos ir švelnios mažiesiems pacientams, puikiai susitvarkė ir suvaldė stresą, baimes, tuo pačiu atlikdamos kokybiškus „remonto“ darbus. Ačiū!!!

S.

14 metų vaikinas, žaisdamas krepšinį, neteko vieno iš priekinių dantų. Žaibiška reakcija, profesionali pagalba, išsami konsultacija, vietoje ir laiku parinkti palaikymo žodžiai – tai įspūdis, susidaręs bendradarbiaujant su Irenos Zykuvienės odontologijos klinikos komanda. Ypatingas ačiū ir nuoširdžiausios rekomendacijos šios klinikos specialistams už profesionalų ir atsakingą požiūrį.

A.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta