Grįžti į
Dantų tiesinimas

Vaikų dantų tiesinimas

Vaikų dantų tiesinimas – tai ortodontinis gydymas metodais, kuriuos sudaro: kapos, breketai, dantų plokštelės ir kiti aparatai. Mūsų odontologijos ir ortodontijos klinika Kaune taiko visus metodus, kuriuos apima vaikų dantų tiesinimas.

Registruotis konsultacijai

Vaikų dantų tiesinimas: kokio amžiaus pradėti?

Nėra vieno teisingo atsakymo, kada reikia pradėti vaiko dantų tiesinimą. Kai kuriems vaikams rekomenduojama tiesinti dantis nuo šešerių metų.

Tačiau dažniausiai vaikų dantų tiesinimas rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 7 – 12 metų, kai dėl kaukolės ir žandikaulių formavimosi dantys yra paslankiausi.

Tikslų atsakymą, kada turi būti pradėtas vaikų dantų tiesinimas kapomis, breketais ar plokštele, ortodontas gali suteikti konsultacijos metu.

Mergaitė atidaro odontologijos klinikos duris

Vaikų dantų tiesinimas: kada reikia pas ortodontą?

Kiekvieno vaiko augimas ir dantų formavimasis yra unikalus procesas. Formuojantis sąkandžiui ir dantims, vaikams gali išryškėti skirtingos ortodontinės anomalijos.

Dažniausiai ortodontinės problemos, kurioms reikalingas vaikų dantų tiesinimas, išryškėja apie septintuosius metus:
 • Susigrūdę ir kreivi dantys
 • Netaisyklingas sąkandis
 • Gilus sąkandis
 • Atviras sąkandis
 • Atsikišę dantys
 • Netaisyklingos liežuvio padėties problemos

Pastebėjus šiuos pokyčius, verta iš karto planuoti vizitą pas ortodontą. Gali būti, kad ortodontas, atsižvelgęs į vaiko amžių, dantų tiesinimą atidės vėlesniam laikui. Tačiau ankstyva konsultacija padeda išvengti rimtesnių problemų ateityje. Ortodontas įvertina, kaip vaiko dantys formuosis ateityje, sudaro gydymo planą ir gali laiku pradėti gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas.

Konsultacija dėl dantų tiesinimo pas ortodontę Agnę

Dantų plokštelės vaikams

Dantų plokštelės vaikams – tai išimami, individualiai gaminami ortodontiniai aparatai. Dantų plokštelės gali būti dedamos ant viršutinių arba apatinių dantų. Retais atvejais dantų plokštelės vaikams dedamos ant abiejų žandikaulių.

Dantų (ortodontinės) plokštelės vaikams dantų tiesinimui ar sąkandžio korekcijai taikomos tuomet, kai žandikaulis dar tebesivysto.

Dantų plokštelė turi kietą plastmasinį pagrindą, ant kurio yra pritvirtinti metaliniai elementai: spyruoklės, lankai ir sraigtai. Būtent jais išgaunamas dantų judesys arba, priešingai, dantys yra prilaikomi reikiamoje pozicijoje. Šie elementai nėra pritvirtinti prie dantų, todėl dantų plokštelė, priešingai nei breketai, yra išimama.

Viena vertus, tai yra privalumas, nes vaikai gali išsiimti plokštelę valgymo metu, palaikyti gerą burnos higieną, išvalyti nešiojamą plokštelę. Kita vertus, kadangi ją galima išsiimti, vaikai dažnai dantų plokštelės nenešioja, ir apčiuopiamų rezultatų nepasiekia.

Todėl renkantis tinkamą dantų tiesinimo metodą, būtina įvertinti vaiko gebėjimą išlaikyti įsipareigojimą ir nešioti dantų plokštelę daugiau nei pusę paros. Rezultatų pasiekiama tik tuomet, jei dantų plokštelės vaikams nešiojamos ne mažiau nei 14 – 20 valandų per parą.

Tačiau dantų plokštelės nešiojimo trukmė neturi viršyti 6 – 12 mėnesių. Ją nešiojant ilgesnį laiką, gali susiformuoti naujos sąkandžio problemos. Dantų plokštelės pagrindas dengia didžiulę gomurio dalį, dėl to mažėja erdvė liežuviui. Ilgainiui kinta liežuvio padėtis, kuri turi įtakos nepageidaujamam sąkandžio pokyčiui.

Kada tinka dantų plokštelės vaikams?

Dantų plokštelės vaikams yra taikomos gydymui tuomet, kai:

 • Apatinis žandikaulis yra per daug atsikišęs į priekį;
 • Būdingas nedidelis dantų susigrūdimas;
 • Dantis reikia fiksuoti esamose pozicijose.

Dažniausiai dantų plokštelė vaikams yra skiriama apie 8 – 10 metus, kai yra reikalingas nesudėtingas dantų tiesinimas, o žandikaulis yra aktyvioje augimo fazėje.

Dantų plokštelės vaikams turi ribotas galimybes, jomis neišsprendžiamos sudėtingesnės dantų rotacijos ar sąkandžio problemos. Kadangi jomis pasiekiama gerų rezultatų nedideliems dantų ir jo pozicijų pokyčiams, kai kuriais atvejais dantų plokštelės vaikams yra taikomos kaip pirmasis (įvadinis) dantų tiesinimo etapas ankstyvame vaiko ar paauglio amžiuje. Pavyzdžiui, jomis gali būti:

 • Uždaromi tarpai tarp dantų;
 • Sukuriami tarpai, reikalingi nuolatinių dantų dygimui;
 • Suformuojamas dantų pasvirimas į priekį arba atgal.

Atlikus šį gydymą dantų plokštelėmis, vėlesnėje paauglystėje gali būti taikomi breketai. Šiame, antrajame dantų tiesinimo etape, breketais gali būti koreguojamas sąkandis.

Taigi, tais atvejais, kai dantų susigrūdimas yra stipriai išreikštas ar sąkandžiui būdinga kitokia anomalija (nei apatinio žandikaulio atsikišimas), yra taikomi dantų breketai vaikams.

Odontologo padėjėjos Aušrinė ir Viktorija planuoja paciento vizitą
Odontologo padejėja Viktorija Televičiūtė su dantų modeliu rankose

Dantų plokštelės vaikams: priežiūra

Nešiojant dantų plokšteles vaikams, bakterijos kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir plokštelės paviršiaus, todėl jos valymas yra būtinas. Dantų plokštelės vaikams priežiūra susideda iš kelių paprastų žingsnių:

 • Plokštelę plauti ryte ir vakare dantų šepetėlių ir dantų pasta;
 • Arba naudoti specialų plokštelėms skirtą valiklį;
 • Išimtą dantų plokštelę saugoti specialioje dėžutėje;
 • Saugoti plokštelę nuo naminių gyvūnų.

Dantų plokštelės vaikams: kaina

Gydymo, kurį sudaro dantų plokštelės vaikams, kaina yra 200 eurų.

Registruokitės vizitui

Dantų breketai vaikams

Dantų breketai vaikams ir paaugliams yra vis dar vienas populiariausių dantų tiesinimo metodų. Dantų breketai vaikams efektyviausiai koreguoja netaisyklingą sąkandį ar stiprias dantų rotacijas.

Dantų tiesinimo, kai taikomi dantų breketai vaikams, trukmė dažniausiai svyruoja nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Visgi kiekvienas atvejis unikalus, ir neretai tik gydymo eigoje paaiškėja, kiek truks vaikų dantų tiesinimas.

Gydymo trukmė priklauso ir nuo pasirinkto metodo. Vaikams, kaip ir suaugusiesiems, gali būti taikomi kelių rūšių dantų breketai:

 • Metaliniai;
 • Keramikiniai.

Jei metaliniais breketais išgaunamas stipresnis dantų judesys, keramikiniai dantų breketai vaikams yra labiau estetiški (mažiau pastebimi). Kita vertus, keramikiniai dantų breketai yra trapesni, greičiau lūžta (nuo kieto maisto), o šiuolaikiniai metaliniai breketai vaikams yra mažesni ir patrauklesni nei prieš dešimtmetį.

Gydytojai pastebi, kad metaliniai breketai vaikams nekelia tiek psichologinių iššūkių dėl išvaizdos, kiek anksčiau. Daugeliui breketai tapo kasdienybe, todėl vaikams juos yra paprasčiau nešioti.

Pasirinkimų įvairovė didelė, ir atsakymą dėl tinkamiausio gydymo metodo ortodontas gali suteikti individualios konsultacijos metu.

Breketai ortodontės rankose

Dantų breketai vaikams: kaina

Dantų tiesinimo, kai taikomi breketai vaikams, kaina yra nuo 530 eurų (vienam žandikauliui). Metaliniai breketai vaikams kainuoja mažiau nei keramikiniai breketai vaikams.

Berniukas pas vaikų odontologą

Skaidrios kapos vaikams

Kaip ir kiti dantų tiesinimo metodai, skaidrios kapos tinka vaikams ir paaugliams. Jiems dantų tiesinimas kapomis turi daugiau privalumų: gydymas yra nematomas ir lengvai pritaikomas prie aktyvaus gyvenimo būdo.

Dantų tiesinimas kapomis rekomenduojamas vaikams ir paaugliams tuomet, kai:

 1. Breketai kelia psichologinių sunkumų. Kapos turi mažiau iškilumų, todėl mažiau dirgina burnos minkštuosius audinius.
 2. Pirmenybė teikiama paprastai priežiūrai. Dantų tiesinimas kapomis vaikams ir paaugliams itin patogus, nes nesikeičia asmeninė burnos higiena. Kapos valgymo metu išsiimamos, o dantys valomu įprastu būdu.
 3. Svarbu išsaugoti įprastą mitybos režimą. Kapos dantims nereikalauja atsisakyti tam tikrų (kietų, tąsių) maisto produktų, nes valgymo metu jos išsiimamos.
 4. Reikia poilsio nuo dantų tiesinimo. Kapos nešiojamos nuo 20 iki 22 valandų per parą, ir tai suteikia galimybę bent tam tikrą paros metą būti be kapų.
 5. Sudėtinga dažnai atvykti pas ortodontą. Dantų tiesinimas kapomis reikalauja mažiau vizitų pas ortodontą (apsilankoma kas 3 – 4 mėnesius).

Skaidrios kapos vaikams: kaina

Dantų tiesinimo, kai taikomos skaidrios kapos vaikams, kaina priklauso nuo kapų skaičiaus. Viso gydymo, kurį sudaro dantų tiesinimas kapomis, kaina vienam žandikauliui yra nuo 700 eurų.

Registruokitės vizitui

Ką kalba mūsų pacientai?

Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!

Noriu padėkoti visai klinikos komandai už jau turimą svajonių šypseną, kelias iki jos buvo pakankamai greitas ir sklandus. Užtrukau tik metus ir 6 mėnesius, per juos buvo nesuskaičiuojamas kiekis vizitų ir konsultacijų. Kiekvienas apsilankymas klinikoje buvo labai laukiamas, nes žinojau, kad sulig kiekvienu apsilankymu esu vis arčiau savo svajonių šypsenos.

M.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.

J.

Įvyko dar vienos svajonės išsipildymas. Noriu tarti didelį ačiū odontologijos klinikai Geras odontologas. Jūs kuriate neįtikėtiną grožį.

I.

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta