Nauja e. parduotuvė isodent.lt: priemonės parodontozės gydymui, dantų kapų ir protezų priežiūrai. Apsilankykite!
Vaikų dantų tiesinimas – tai ortodontinis gydymas metodais, kuriuos sudaro: kapos, breketai, dantų plokštelės ir kiti aparatai. Mūsų odontologijos ir ortodontijos klinika Kaune taiko visus metodus, kuriuos apima vaikų dantų tiesinimas.
Nėra vieno teisingo atsakymo, kada turi būti pradėtas vaikų dantų tiesinimas. Kai kuriems vaikams rekomenduojama tiesinti dantis nuo šešerių metų.
Tačiau dažniausiai vaikų dantų tiesinimas rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 7 – 12 metų, kai dėl kaukolės ir žandikaulių formavimosi dantys yra paslankiausi.
Tikslų atsakymą, kada turi būti pradėtas vaikų dantų tiesinimas kapomis, breketais ar plokštele, ortodontas gali suteikti konsultacijos metu.
Kiekvieno vaiko augimas ir dantų formavimasis yra unikalus procesas. Formuojantis sąkandžiui ir dantims, vaikams gali išryškėti skirtingos ortodontinės anomalijos.
Pastebėjus šiuos pokyčius, verta iš karto planuoti vizitą pas ortodontą. Gali būti, kad ortodontas, atsižvelgęs į vaiko amžių, dantų tiesinimą atidės vėlesniam laikui. Tačiau ankstyva konsultacija padeda išvengti rimtesnių problemų ateityje. Ortodontas įvertina, kaip vaiko dantys formuosis ateityje, sudaro gydymo planą ir gali laiku pradėti gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas.
Dantų plokštelės vaikams – tai išimami, individualiai gaminami ortodontiniai aparatai. Dantų plokštelės gali būti dedamos ant viršutinių arba apatinių dantų. Retais atvejais dantų plokštelės vaikams dedamos ant abiejų žandikaulių.
Dantų (ortodontinės) plokštelės vaikams dantų tiesinimui ar sąkandžio korekcijai taikomos tuomet, kai žandikaulis dar tebesivysto.
Dantų plokštelė turi kietą plastmasinį pagrindą, ant kurio yra pritvirtinti metaliniai elementai: spyruoklės, lankai ir sraigtai. Būtent jais išgaunamas dantų judesys arba, priešingai, dantys yra prilaikomi reikiamoje pozicijoje. Šie elementai nėra pritvirtinti prie dantų, todėl dantų plokštelė, priešingai nei breketai, yra išimama.
Viena vertus, tai yra privalumas, nes vaikai gali išsiimti plokštelę valgymo metu, palaikyti gerą burnos higieną, išvalyti nešiojamą plokštelę. Kita vertus, kadangi ją galima išsiimti, vaikai dažnai dantų plokštelės nenešioja, ir apčiuopiamų rezultatų nepasiekia.
Renkantis tinkamą metodą, kuriuo bus atliekamas vaikų dantų tiesinimas, būtina įvertinti vaiko gebėjimą išlaikyti įsipareigojimą ir nešioti dantų plokštelę daugiau nei pusę paros. Rezultatų pasiekiama tik tuomet, jei dantų plokštelės vaikams nešiojamos ne mažiau nei 14 – 20 valandų per parą.
Dantų plokštelės nešiojimo trukmė neturi viršyti 6 – 12 mėnesių. Ją nešiojant ilgesnį laiką, gali susiformuoti naujos sąkandžio problemos. Dantų plokštelės pagrindas dengia didžiulę gomurio dalį, dėl to mažėja erdvė liežuviui. Ilgainiui kinta liežuvio padėtis, kuri turi įtakos nepageidaujamam sąkandžio pokyčiui.
Dantų plokštelės vaikams yra taikomos gydymui tuomet, kai:
Dažniausiai dantų plokštelė vaikams yra skiriama apie 8 – 10 metus, kai yra reikalingas nesudėtingas dantų tiesinimas, o žandikaulis yra aktyvioje augimo fazėje.
Dantų plokštelės vaikams turi ribotas galimybes, jomis neišsprendžiamos sudėtingesnės dantų rotacijos ar sąkandžio problemos. Kadangi jomis pasiekiama gerų rezultatų nedideliems dantų ir jo pozicijų pokyčiams, kai kuriais atvejais dantų plokštelės vaikams yra taikomos kaip pirmasis (įvadinis) dantų tiesinimo etapas ankstyvame vaiko ar paauglio amžiuje. Pavyzdžiui, jomis gali būti:
Atlikus šį gydymą dantų plokštelėmis, vėlesnėje paauglystėje gali būti taikomi breketai. Šiame, antrajame dantų tiesinimo etape, breketai padeda koreguoti sąkandį.
Taigi, tais atvejais, kai dantų susigrūdimas yra stipriai išreikštas ar sąkandžiui būdinga kitokia anomalija (nei apatinio žandikaulio atsikišimas), yra taikomi dantų breketai vaikams.
Nešiojant dantų plokšteles vaikams, bakterijos kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir plokštelės paviršiaus, todėl jos valymas yra būtinas. Dantų plokštelės vaikams priežiūra susideda iš kelių paprastų žingsnių:
Gydymo, kurį sudaro dantų plokštelės vaikams, kaina yra 200 eurų.
Dantų breketai vaikams ir paaugliams yra vis dar vienas populiariausių dantų tiesinimo metodų. Dantų breketai vaikams efektyviausiai koreguoja netaisyklingą sąkandį ar stiprias dantų rotacijas.
Dantų tiesinimo, kai taikomi dantų breketai vaikams, trukmė dažniausiai svyruoja nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Visgi kiekvienas atvejis unikalus, ir neretai tik gydymo eigoje paaiškėja, kiek truks vaikų dantų tiesinimas.
Gydymo trukmė priklauso ir nuo pasirinkto metodo. Vaikams, kaip ir suaugusiesiems, gali būti taikomi kelių rūšių dantų breketai:
Jei metaliniais breketais išgaunamas stipresnis dantų judesys, keramikiniai dantų breketai vaikams yra labiau estetiški (mažiau pastebimi). Kita vertus, keramikiniai dantų breketai yra trapesni, greičiau lūžta (nuo kieto maisto), o šiuolaikiniai metaliniai breketai vaikams yra mažesni ir patrauklesni nei prieš dešimtmetį.
Gydytojai pastebi, kad metaliniai breketai vaikams nekelia tiek psichologinių iššūkių dėl išvaizdos, kiek anksčiau. Daugeliui breketai tapo kasdienybe, todėl vaikams juos yra paprasčiau nešioti.
Pasirinkimų įvairovė didelė, ir atsakymą dėl tinkamiausio gydymo metodo ortodontas gali suteikti individualios konsultacijos metu.
Dantų tiesinimo, kai taikomi breketai vaikams, kaina yra nuo 530 eurų (vienam žandikauliui). Metaliniai breketai vaikams kainuoja mažiau nei keramikiniai breketai vaikams.
Kaip ir kiti dantų tiesinimo metodai, skaidrios kapos tinka vaikams ir paaugliams. Jiems dantų tiesinimas kapomis turi daugiau privalumų: gydymas yra nematomas ir lengvai pritaikomas prie aktyvaus gyvenimo būdo.
Dantų tiesinimas kapomis rekomenduojamas vaikams ir paaugliams tuomet, kai:
Dantų tiesinimo, kai taikomos skaidrios kapos vaikams, kaina priklauso nuo kapų skaičiaus. Viso gydymo, kurį sudaro dantų tiesinimas kapomis, kaina vienam žandikauliui yra nuo 700 eurų.
Gydytoja odontologė – ortodontė
Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!
Noriu padėkoti visai klinikos komandai už jau turimą svajonių šypseną, kelias iki jos buvo pakankamai greitas ir sklandus. Užtrukau tik metus ir 6 mėnesius, per juos buvo nesuskaičiuojamas kiekis vizitų ir konsultacijų. Kiekvienas apsilankymas klinikoje buvo labai laukiamas, nes žinojau, kad sulig kiekvienu apsilankymu esu vis arčiau savo svajonių šypsenos.
Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.
Įvyko dar vienos svajonės išsipildymas. Noriu tarti didelį ačiū odontologijos klinikai Geras odontologas. Jūs kuriate neįtikėtiną grožį.
Pacientai, kuriems skiriamos dantų kapos, dažnai klausia, kaip atliekama dantų kapų priežiūra. Nors kapos – lengvesnis ir patogesnis dantų tiesinimas nei breketai, būtina gera dantų kapų priežiūra.
Mūsų odontologijos ir ortodontijos klinika Kaune „Geras odontologas“ pacientams pataria rūpintis kokybiška dantų kapų priežiūra. Taip užtikrinama, kad dantų tiesinimas atliekamas sėkmingai, jo metu išsaugomas sveikas dantų emalis ir sveikos dantenos. Kapos turi būti valomos kasdien, nes, jas nešiojant, pasikeičia burnos ertmės mikroflora.
Mūsų ortodontai Kaune rekomenduoja šias specializuotas priemones, kuriomis dantų kapų priežiūra atliekama kokybiškai:
Šiomis priemonėmis dantų kapų priežiūra atliekama švelniai, bet veiksmingai. Pašalinamas bakterinis ir grybelinis sluoksnis, kuriuo kapos pasidengia vos per dieną, nuvalomos dėmės, suteikiama apsauga nuo bakterijų ir grybelio plitimo.
„IsoDent Ortho“ dantų kapų valiklis yra itin ekonomiškas: vartojant kasdien, pakanka iki 3 mėnesių.
Nors visos skaidrios kapos yra beveik nepastebimos, jų skaidrumas priklauso nuo gamintojo. Tam tikrais atvejais prie skaidrių kapų reikia tvirtinti nedidelius neperšviečiamus elementus, kurių pagalba kapos tvirčiau apglėbia dantį. Šie elementai gali būti pastebimi.
Vidutiniška gydymo, kurį sudaro dantų tiesinimas kapomis, trukmė yra individuali ir priklauso nuo konkrečios situacijos. Svarbus privalumas, kurį suteikia kapos dantų tiesinimui– tai paciento laiko taupymas.
Tam, kad būtų sudarytas gydymo planas ir paruoštos kapos, pakanka dviejų vizitų:
Priklausomai nuo breketų sudėties, jų poveikis burnos ertmei yra skirtingas. Nors visų rūšių breketai (metaliniai ir keramikiniai) yra sukurti taip, jog būtų patogūs, dantų tiesinimas breketais gali sukelti maudimą ar dirginti burnos gleivinę.
Pirmosiomis dienomis dėl spaudimo, kurį kelia breketai, dantys gali būti jautrūs arba lengvai mausti. Paprastai šie pojūčiai yra trumpalaikiai ir trunka iki kelių dienų. Dažniausiai maudimas jaučiamas gydymo pradžioje arba pakoregavus breketų padėtį.
Kai pradedami nešioti breketai, jų uždėjimas vienam žandikauliui trunka apie 1 valandą, ir ši procedūra yra neskausminga. Po breketų uždėjimo dantų maudimas ar burnos gleivinės dirginimas gali būti juntamas pirmąsias 3 – 7 dienas. Pakartotinio apsilankymo metu aktyvavus breketų sistemą, 2 – 3 dienas gali nestipriai skaudėti.
Dantų plokštelės po breketų ir kiti užlaikantieji aparatai išsaugo dantis naujoje tiesioje pozicijoje. Juos būtina nešioti pagal rekomendacijas, kurias skiria ortodontas.
Užlaikantieji aparatai gali būti kelių rūšių:
Užlaikančiųjų aparatų nešiojimas yra itin svarbus galutiniam rezultatui. Neatsakingai juos nešiojant, dantys grįžta į buvusias padėtis.
Tuomet gali tekti pakartoti visą gydymą, kurį sudaro dantų tiesinimas breketais. Galutinis rezultatas bus pasiektas per dvigubai ilgesnį laikotarpį nei planuota.
Svarbu atminti, kad dantų tiesinimas breketais ir jo sėkmė priklauso nuo žmogaus įsitraukimo ir požiūrio į gydymą.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta