Grįžti į
Burnos higiena

Burnos higiena vaikams

Burnos higiena vaikams – tai procedūra, kurios metu rankiniu būdu instrumentais nuvalomos minkštosios ir kietosios apnašos.

Registruotis konsultacijai

Profesionali burnos higiena vaikams: kada atlikti?

Profesionali burnos higiena vaikams gali būti atliekama nuo šešerių metų, kai jiems išdygsta nuolatiniai dantys. Profilaktinės apžiūros metu gyd. odontologas nustato, ar reikalinga dantų higiena.

Tėveliai taip pat gali pastebėti, kai ant vaikų dantų paviršių atsiranda kitos spalvos apnašų, o vidinėje dantų pusėje – papilkėję dantų akmenys.

Dantų higiena vaikams atliekama 1 kartą per metus. Ji yra trumpesnė nei suaugusiesiems: rankiniu būdu instrumentais nuvalomos minkštosios ir kietosios apnašos.

Norint, kad vaikai išvengtų šios procedūros klinikoje, reikia jiems padėti tinkamai išvalyti dantis ryte ir vakare.

Higienistė Ingrida Lenkauskienė

Ikimokyklinio amžiaus vaikų burnos higiena

Dažniausiai girdime nusiskundimą, kad mažieji nesiduoda išvalyti dantis. Vaikų burnos higiena – suaugusiųjų atsakomybė. Mūsų gyd. odontologės, kurios augina ikimokyklinio amžiaus vaikus, dalijasi patarimais:

  • Kova su mažaisiais dėl dantų valymo trunka vidutiniškai iki 2,5 metų. Jei vaiką nuo pirmųjų išdygusių dantų kasdien pratiname prie dantų šepetėlio, vaiko įgūdžiai susiformuoja ir nuo 2,5 metų kovoti dėl šios procedūros nebereikia. Nors tarp mūsų pacientų yra ir bendradarbiaujančių „metinukų“, kurie vos vienerių leidžia išvalyti dantukus.
  • Iki 8 – 9 metų amžiaus, kol susiformuoja pirmieji rašymo įgūdžiai, vaikui reikia padėti. Vaiko savarankiškumas valant dantis – pagirtinas įgūdis, tačiau tėveliams privalu patikrinti atlikto darbo rezultatus.
  • Mes nuo pirmojo danties renkamės vaikišką „Elmex“ dantų pastą, kurioje yra minimalus veiksmingas fluoro kiekis (1000 ppm). Pakaitomis įtraukiame „GC Tooth Mousse“: be fluoro, bet su gausybe mineralų. Ji skirta aplikacijoms, tačiau puikiai tinka dantų valymui.
  • Dantų higiena vaikams gali būti žaisminga ir lengviau juos įtraukti. Padeda vaikiški smėlio laikrodžiai, matuojantys dantų valymo trukmę, vaikų mėgstamų skonių dantų pastos ir skalavimo skysčiai. Mes renkamės „IsoDent Super Junior“ skalavimo skystį: kramtomosios gumos skonio, turintis 0,05 % natrio fluorido NaF (0,5 mg/ml, 230 ppmF), skirtas vyresniems nei 6 metų vaikams.
Profesionali burnos higiena su higieniste Jolita

Vaikų burnos higiena

Vaikų burnos higiena taip pat palaikoma tinkama mityba ir rizikos veiksnių mažinimu. Keli baziniai įpročiai gali iš esmės pakeisti burnos sveikatos būklę:

 • Cukraus mažinimas. Pagrindinė ėduonies priežastis yra cukraus turintys gėrimai ir maistas. Nereikia (ir neįmanoma) jų visiškai išbraukti iš vaikų raciono, pakanka vartoti saikingai. Tokiu atveju būtina laikytis kasdienio dantų valymo režimo.
 • Vanduo vietoj gaiviųjų gėrimų. Tegul gaivieji gėrimai tampa šventiniu ritualu. Kasdien pratinkite vaikus atsigaivinti vandeniu. Idealu, kai pavartojus saldintų gėrimų, burna išskalaujama vandeniu.
 • Pilnavertė mityba. Sveikus dantis formuoja ne tik gera priežiūra, bet ir pilnavertė mityba. Mineralinėmis medžiagomis praturtintas racionas padeda vystytis kaulams ir dantims.

Burnos higiena Kaune: atsiliepimai

Man labai patinka šioje klinikoje – nauji įrengimai, daug erdvės, viskas labai maloniai ir laiku. Dabar čia gydosi beveik visa mano šeima.

L.

Tik geriausi atsiliepimai jums. Maloni aplinka, profesionalus darbas, greitai suteikiama pagalba ir visuomet pasitikimas su šypsena. Ačiū.

S.

Tikrų profesionalų komanda. Atidumas menkiausioms smulkmenoms, besąlygiškas dėmesys pacientui.

J.

Vaikų burnos higiena: kaina

Registruokitės vizitui

Rezultatų nerasta