Nauja e. parduotuvė isodent.lt: priemonės parodontozės gydymui, dantų kapų ir protezų priežiūrai. Apsilankykite!
Gingivitas – tai dantenų uždegimas ir minkštųjų audinių sudirgimas aplink danties pagrindą (lot. gingiva – dantenos).
Gingivitas yra lengviausios formos dantenų uždegimas. Laiku diagnozuotas gingivitas yra lengvai kontroliuojamas ir pagydomas. Nepastebėjus pirmųjų simptomų, gali išsivystyti lėtinis gingivitas.
Ligai progresuojant, gingivitas pasiekia sunkesnę formą. Tai – periodontitas: uždegimas apima audinius, esančius po dantenomis ir aplink dantis.
Periodontitas yra sunkiau kontroliuojamas, ilgiau ir sunkiau gydomas. Periodontitas gali turėti negrįžtamų pasekmių, kurių dažniausios – dantenų recesija, danties kaulo gedimas ir žandikaulio kaulo nykimas, klibantys dantys, dantų netekimas. Šie padariniai sukelia daug diskomforto: skauda dantenas, nemalonu šypsotis, sunku kramtyti ir net kalbėti.
Negydomas ir progresuojantis gingivitas, kaip ir kitos dantenų ligos, gali būti viena iš rimtų susirgimų priežasčių: diabeto, padidėjusio kraujospūdžio (hipertenzija), širdies ir kraujagyslių ligų.
Gingivitas (dantenų uždegimas) vystosi pamažu. Simptomai, kuriais pasireiškia gingivitas, ankstyvoje stadijoje gali būti nejaučiami. Todėl geriausia prevencija – gera individuali burnos higiena ir reguliari profilaktinė dantų patikra.
Gingivito gydymas – tai specialus gydymas klinikoje, kurį atlieka periodontologas, ir uždegimo mažinimas individualia burnos higiena, kurią pacientas atlieka namuose.
Klinikoje gingivito gydymas atliekamas procedūromis, kurių pagrindinis tikslas – uždegimo priežasčių šalinimas:
Dantenų uždegimas – liga, kurią skirtingais gyvenimo tarpsniais patiria beveik kiekvienas. Tai labiausiai paplitęs lėtinis uždegimas, ypač – tarp vyresnių nei 35 metų žmonių. Dantenų uždegimas kyla kaip organizmo reakcija į burnoje besikaupiančias bakterijas. Papildomą riziką kelia ilgalaikiai įpročiai: rūkymas, nepakankama mityba, stresas. Įtakos turi genetika ir vaistai, skirti tam tikrų ligų gydymui (depresijai, hipertenzijai), kurių šalutinis poveikis – sumažėjęs seilių kiekis. Papildomą riziką kelia ilgalaikiai įpročiai: rūkymas, nepakankama mityba, stresas. Įtakos turi genetika ir vaistai, skirti tam tikrų ligų gydymui (depresijai, hipertenzijai), kurių šalutinis poveikis – sumažėjęs seilių kiekis. Dantenų uždegimo gydymas vyksta dviem kryptimis: naikinamos ligą provokuojančios bakterijos ir laikomasi itin geros kasdienės burnos higienos. Sėkmingas dantenų uždegimo gydymas vyksta šiais etapais:
Gera burnos higiena siekiama sumažinti bakterijų kiekį ir uždegimo lygį burnoje. Periodontologas paaiškina dantenų uždegimo priežastis, apmoko gerų burnos higienos įgūdžių, suteikia informacijos dėl priežiūros priemonių naudojimo. Pacientui primenama, kad geras dantų valymas – tai jų paviršių ir tarpdančių valymas specializuotomis priemonėmis, skalavimas priešuždegiminiu skalavimo skysčių.
Tam, kad visi bakterijų likučiai (mikrobinė plėvelė, apnašos ir dantų akmenys) būtų tinkamai išvalyti, dažniausiai prireikia kelių paeiliui suplanuotų vizitų pas burnos higienistą. Ypač, kai dantenų uždegimas yra progresavęs iki periodontito.
Kai dantenų uždegimas nepasiduoda gydymui burnos higienos priemonėmis, yra skiriamas gydymas antibiotikais.
Po 6 – 8 savaičių periodontologas atlieka gydymo rezultatų įvertinimą. Specialiais instrumentais matuojamas dantenų kišenių gylis, tikrinamas dantenų kraujavimas. Jei po pirminio gydymo dantenų kišenės yra gilesnės nei 3 mm, gydymas tęsiamas. Gali būti skiriamas chirurginis gydymas.
Kai dantenų uždegimas (periodontitas) yra labai pažengęs, dantenų kišenės gali būti sumažintos tik chirurginiu būdu. Chirurginis gydymas gali būti taikomas ir tuomet, kai reikia pašalinti bakterijas iš dantenų kišenių ir nuo dantų šaknų paviršių. Chirurginis dantenų uždegimo gydymas atliekamas su vietine nejautra. Atlikus nedidelius pjūvius dantenose, jos atkeliamos, kad periodontologas pasiektų dantų šaknis. Nuvalius bakterijas nuo jų paviršių, pjūvio vietos susiuvamos arba, priklausomai nuo kaulo būklės, atliekama jo restauracija. Kai periodontitas yra pažeidęs kaulą, per tuos pačius pjūvius dantenose įterpiamas kaulo pakaitalas. Siūlai pašalinami po 1 – 2 savaičių.
Dantenų uždegimo gydymas ir jo sėkmė priklauso nuo paciento burnos higienos ir reguliarios odontologo priežiūros. Priklausomai nuo to, kaip stipriai išsivystęs dantenų uždegimas, periodontologas paskiria vizitų skaičių ir reguliarumą. Kai dantenų uždegimas pasiekia ūmią stadiją, vizitai gali būti skiriami kas savaitę. Pasirodžius pirmiesiems gydymo rezultatams, vizitų reikia rečiau: kas 3 ar 6 mėnesius. Kontrolinių vizitų metu vertinami rezultatai, kuriuos užtvirtino dantenų uždegimo gydymas: minkštųjų audinių būklė ir žandikaulio kaulo būklė.
Kai kyla dantenų uždegimas, kuo skalauti – dažnas pacientų klausimas. Mūsų periodontologas Kaune, klinikoje „Geras odontologas“ rekomenduoja specializuotą burnos skalavimo skystį nuo dantenų uždegimo.
Iki šiol dantenų uždegimas buvo gydomas vartojant burnos skalavimo skystį su chlordeksidinu. Odontologijai žengiant į priekį, šiuo metu yra pažangesnių prevencinių priemonių.
Vienas jų – suomių gamintojo „IsoDent“ gydomasis burnos skalavimo skystis kraujuojančioms dantenoms. Sukurtas burnos ligų, kurias sukelia dantenų uždegimas, gydymui. Idealiai tinka, kai diagnozuojamas gingivitas, periodontitas, alveolitas, periimplantitas, ir vartojimui po danties rovimo.
„IsoDent Paro“ burnos skalavimo skystis sužadina organizmo apsauginį mechanizmą. Taip įveikiamas dantenų uždegimas burnos ertmėje, veiksmingai mažinamas intensyvus dantų skausmas, skatinama pažeistų audinių regeneracija.
Veiksmingumas yra pagrįstas patentuota formule, į kurią įeina lipoksinas. Unikalus ksilitolio ir eritritolio derinys suteikia stiprią papildomą apsaugą nuo dantų ėduonies.
Tyrimais įrodyta, kai vartojamas „IsoDent Paro“ burnos skalavimo skystis 2 kartus per dieną 2 mėnesius, dantenos visiškai pagyja ir regeneruojasi.
Dantenų recesija – tai atsitraukančios ir dantų šaknis apnuoginančios dantenos. Pažengusi dantenų recesija atrodo neestetiškai ir turi neigiamų pasekmių dantų funkcijoms.
Dantenų recesija yra gydoma burnos chirurgija: atliekamos chirurginės procedūros, kuriomis siekiama sugrąžinti atsitraukusius minkštuosius audinius. Dažniausiai – lopo operacija. Įpjovus ir atkėlus dantenas, apnuoginamos dantų šaknys ir kaulas, pašalinami pažeisti audiniai, jei reikia, ištiriamas kaulas, atliekamas kaulo priauginimas.
Gingivektomija yra reikalinga tuomet, kai būtina pašalinti išvešėjusias arba uždegimines dantenas.
Mūsų odontologijos klinikoje Kaune gingivektomija yra atliekama minkštųjų audinių lazeriu.
Gydymas lazeriu turi papildomų privalumų – gydymo metu audiniai nekraujuoja, dėl lazerio poveikio naikinamos bakterijos, nėra komplikacijų. Operuotos dantenos gyja greičiau ir be randų.
Klinikos įkūrėja, gydytoja odontologė – periodontologė
Jau 30 metų džiuginame puikiais rezultatais!
Nuostabios gydytojos, puikus aptarnavimas, švari, jauki aplinka, profesionalumas aukščiausio lygio, visą gyvenimą bijojau odontologų, čia visas baimes baigiu įveikti ir laukiu kito vizito jau be baimės. Dideliausias ačiū gyd. odontologei Irenai Zykuvienei ir visai visai jos komandai!!
Ačiū klinikos kolektyvui ir ypač klinikos vadovei už kruopščiai atliktą darbą bei grąžintą šypseną veide!
Ačiū gydytojai Irenai, už rūpestį, įdėtas pastangas, pamatytą problemą, kurią pavyko išgydyti.
Rodoma 9 iš
Rezultatų nerasta