fbpx
review

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis: nebereikia slėpti tiesinamos šypsenos

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – tai pažangiausias dantų lygiavimo ir gražios šypsenos metodas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Skaidrios kapos yra visiškai nepastebimos nei jums, nei aplinkiniams. Lengvos, visiškai peršviečiamos ir patvarios kapos nesukelia skausmo, diskomforto šypsantis, valgant ir valantis dantis.

Norint tiesios šypsenos, daugiau nebereikia priimti sunkių sprendimų, kelis metus keisti kasdienius įpročius, pridengti šypseną ranką ir vengti fotoaparato. Dabar tiesi šypsena formuojama lengvai, be skausmo ir greičiau nei esame įpratę!

Galiausiai, skaidrios kapos kelia mažiau nemalonių pojūčių – tiek pradedant gydymą klinikoje, tiek kasdienio jų nešiojimo metu.

Skaidrių kapų privalumai paneigia visas išankstines nuostatas:

 1. Skaidrios kapos yra nematomos;
 2. Gydymosi trukmė yra trumpesnė;
 3. Skaidrios kapos kelia mažiau skausmo;
 4. Su jomis patogu valgyti ir valytis dantis;
 5. Reikia mažiau vizitų pas gydytoją;
 6. Geriau prognozuojami rezultatai;
 7. Gydantis Lietuvoje, galima gyventi užsienyje.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra skaidrus procesas

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra aiškus, pamatuojamas ir tiksliai prognozuojamas gydymas. Jis nepalieka vietos nepagrįstoms viltims. Pradėję gydymosi kelionę, tiksliai žinote, kurioje vietoje būsite jai pasibaigus.

Procesas yra skaidrus nuo pradžios iki pabaigos:

 • Tiksli diagnostika sukuriant skaitmeninį jūsų dantų atspaudą;
 • Vizualiai aiški ir suprantama gydymo kelionė;
 • Pamatuojamas galutinis rezultatas trimatėje erdvėje.

Gydymo pusiaukelėje jums netenka abejoti, ar dantų tiesinimas yra efektyvus, ar priimti sprendimai yra teisingi. Jau pirmojo vizito metu trimatėje erdvėje galite matyti, kaip keisis dantų padėtis iki galutinio rezultato – lygios ir tiesios šypsenos.

Svarbiausia, jog galutinį rezultatą galite įvertinti skaitmeniniame atvaizde jau antrojo vizito metu. Jokių nepagrįstų vilčių ir abejonių!

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis užtikrina norimą rezultatą

Galite pasitikėti pažadu, kurį, uždėdamas skaidrias kapas, duoda gydytojas ortodontas. Skaitmeninis planavimo metodas leidžia tiksliai numatyti, kokio dantų tiesumo pasieksite.

Dantų tiesinimą skaidriomis kapomis sudaro keli etapai:

 • Skaitmeniniu skeneriu sukuriamas tikslus skaitmeninis dantų atspaudas;
 • Skaitmeninių technologijų pagalba sudaromas gydymo planas 3D erdvėje;
 • Pažangiomis technologijomis gaminamas individualių skaidrių kapų rinkinys.

Etapų, kai turi būti keičiamos skaidrios kapos, skaičius priklauso nuo bendros gydymo trukmės. Paprastai skaidrios kapos yra keičiamos kas 1 – 2 savaites. Taip sukuriamas minkštas ortodontinis judesys ir dantys pamažu juda į taisyklingą padėtį.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis taupo jūsų laiką

Šis gydymo metodas patogus tuo, jog neeikvoja jūsų laiko. Tam, kad būtų sudarytas gydymo planas ir paruoštos kapos, jums pakanka dviejų vizitų:

 • Pirmojo vizito metu atliekama diagnostika;
 • Antrojo vizito aptariamas gydymo planas ir įteikiamas kapų rinkinys.

Vidutiniška dantų tiesinimo skaidriomis kapomis trukmė yra individuali ir priklauso nuo konkrečios situacijos. Kontrolinį vizitą pas gydytoją reikia planuoti tik kas 2 – 3 mėnesius.
Jei jums paskirto gydymosi trukmė yra pusmetis, pas gydytoją ortodontą tereiks apsilankyti 2 – 3 kartus. Jei jums paskirto gydymosi trukmė yra metai, vizitui reikės atvykti nuo 4 iki 6 kartų.
Dėl šių priežasčių dantų tiesinimą galite planuoti net ir tuomet, jei nuolat keliaujate ar periodiškai gyvenate ne Lietuvoje.
Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis: nuo lengvų iki sudėtingų korekcijų
Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis rekomenduojamas norint visam laikui išspręsti lengvus ar sudėtingus sąkandžio defektus.

Skaidriomis kapomis yra gydomi:

 • Tarpai tarp dantų. Šiuo metodu lengvai ir užtikrintai koreguojami tarpai tarp dantų. Priklausomai nuo individualios situacijos, gali prireikti tarpžandikaulinių elastikų.
 • Dantų susigrūdimas. Lengvas dantų susigrūdimas išsprendžiamas namuose dėvint skaidrias kapas po to, kai atliekamas nesudėtingos korekcijos klinikoje. Sunkiais susigrūdimo atvejais reikia papildomų atramos priemonių (implantų ar skeletinių atramų).
 • Atviras sąkandis skaidriomis kapomis sugydomas daug paprasčiau nei įprastomis breketų sistemomis. Priklausomai nuo individualios situacijos, gali prireikti retencinių aparatų.
 • Kryžminis sąkandis. Gydymas skaidriomis kapomis gali būti kiek sudėtingesnis. Dažnai prireikia tarpžandikaulių elastikų ir sąkandžio pakėlimo.
 • Gilus sąkandis. Priklausomai nuo individualios situacijos, skaidriomis kapomis efektyviai sprendžiamos gilaus sąkandžio problemos.
 • Distalinis mezialinis sąkandis efekyviai koreguojamas skaidriomis kapomis, jas derinant su papildomu gydymu (tarpžandikauliniais elastikais ar atramą suteikiančiais implantais).

Visais atvejais, kai dantų tiesinimui be skaidrių kapų prireikia protezavimo, šis metodas palengvina protezavimo planavimą ir įgyvendinimą. Dėl tikslaus skaitmeninio gydymo plano ir aiškių gydymo prognozių, galima iš karto įvertinti, kiek reikės implantų, kada bus galima atlikti implantaciją, ir kaip ją suderinti su skaidrių kapų nešiojimu namuose.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis nekeičia jūsų gyvenimo.

Mūsų pacientai neatsidžiaugia skaidrių kapų patogumu ir paprasta priežiūra. Jos taip lengvai įsilieja į kasdienę rutiną, kad dauguma žmonių dienos eigoje apie jas pamiršta.

Kasdienė kapų priežiūra reikalauja daug mažiau dėmesio nei įprastos breketų sistemos:

 • Geriant ir valgant karštą maistą skaidrias kapas išsiimti būtina, todėl nereikia jų valyti;
 • Prieš užsidedant kapas po kiekvieno valgio būtina išsivalyti dantis;
 • Užsidėjus kapas, belieka patikrinti, ar jos pakankamai prigludo prie dantų;
 • Kasdien kapų nešiojimą būtina suplanuoti taip, kad jos būtų ant dantų ne mažiau nei 22 val. per parą;
 • Kapų nenešiojant, jos turi būti saugomos specialioje dėžutėje;
 • Skaidrias kapas reikia keisti kas 7 – 14 dienų, naudojantis individualiai pagamintu jų rinkiniu;
 • Skaidrios kapos nesukelia alerginių reakcijų ir nedirgina burnos gleivinės;
 • Skaidrios kapos nesutrikdo kalbėjimo ir nesukelia šveplavimo.


Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra pagrįstas mokslu

Skaidrios kapos (angl. aligners) yra unikalus dantų tiesinimo metodas. Jo metu naudojamos nuimamos permatomos kapos, kurios tiesina dantis ir koreguoja sąkandį be fiksuotų aparatų.
Nors skaidrios kapos Lietuvoje daugeliui yra naujovė, pasaulyje šis dantų tiesinimo metodas taikomas daugiau nei dešimt metų. Šį metodą sukūrė patyrę ortodontinių aparatų gamintojai bendradarbiaudami su pasauliniais universitetais ir drauge atlikdami mokslinius tyrimus. Visi dantų tiesinimo skaidriomis kapomis etapai turi mokslinį pagrindą, pagrįstą nuosekliais tyrimais.

Dantų tiesinimas visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra įdiegtos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmeninė įranga leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti dantų tiesinimą, kitų burnos ligų ir dantų gydymą.

Skaitmeninė įranga:

 • Paspartina gydymo eigą;
 • Padeda preciziškai suplanuoti procedūrą;
 • Leidžia lengviau prognozuoti rezultatą.

Technologiškai pažangi odontologijos klinika leidžia patirti saugų ir efektyvų dantų tiesinimą. Išbandykite ir įsitikinkite!

Dantų tiesinimas „Spark“ ir „Airnivol“ kapomis

Mūsų klinikoje dantų tiesinimui yra taikomos dvi skaidrių kapų sistemos:

 • Amerikiečių „Spark“;
 • Italų „Airnivol“.

Abi sistemos yra technologiškai pažangios, užtikrinančios sėkmingus rezultatus ir lengvą gydymosi kelionę.

Darbo valandomis registruokitės
tel.: +370 37 797 668
mob.: +370 682 10 405

arba naudokite elektroninę formą

REGISTRUOKITĖS