Dantų tiesinimas kapomis Kaune | gerasodontologas.lt
review

Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis Kaune – tai pažangiausias dantų lygiavimo ir gražios šypsenos metodas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Skaidrios kapos yra visiškai nepastebimos nei jums, nei aplinkiniams. Lengvos, visiškai peršviečiamos ir patvarios kapos nesukelia skausmo, diskomforto šypsantis, valgant ir valantis dantis.

Dantų tiesinimas kapomis: nebereikia slėpti tiesinamos šypsenos

Norint tiesios šypsenos, daugiau nebereikia priimti sunkių sprendimų, kelis metus keisti kasdienius įpročius, pridengti šypseną ranką ir vengti fotoaparato. Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis padeda šypseną formuoti lengvai, be skausmo ir greičiau nei esame įpratę! Skaidrios kapos kelia mažiau nemalonių pojūčių – tiek pradedant gydymą klinikoje, tiek kasdienio jų nešiojimo metu.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – tai pažangiausias dantų lygiavimo ir gražios šypsenos metodas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Skaidrios kapos yra visiškai nepastebimos nei jums, nei aplinkiniams. Lengvos, visiškai peršviečiamos ir patvarios kapos nesukelia skausmo, diskomforto šypsantis, valgant ir valantis dantis.

Skaidrių kapų privalumai paneigia visas išankstines nuostatas:

 1. Skaidrios kapos yra nematomos;
 2. Su jomis patogu valgyti ir valytis dantis;
 3. Reikia mažiau vizitų pas gydytoją;
 4. Geriau prognozuojami rezultatai;
 5. Skaidrios kapos kelia mažiau skausmo.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra skaidrus procesas

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis planuojamas pasitelkiant skaitmenines technologijas, todėl yra aiškus, pamatuojamas ir tiksliai prognozuojamas. Jis nepalieka vietos nepagrįstoms viltims. Pradėję gydymosi kelionę, tiksliai žinote, kurioje vietoje būsite jai pasibaigus.

Procesas yra skaidrus nuo pradžios iki pabaigos:

 • Tiksli diagnostika sukuriant skaitmeninį dantų atspaudą;
 • Vizualiai aiški ir suprantama gydymo kelionė;
 • Pamatuojamas galutinis rezultatas trimatėje erdvėje.

Gydymo pusiaukelėje jums netenka abejoti, ar dantų tiesinimas yra efektyvus, ar priimti sprendimai yra teisingi. Jau antrojo vizito metu trimatėje erdvėje galite matyti, kaip keisis dantų padėtis iki galutinio rezultato – lygios ir tiesios šypsenos.

Užtikrina norimą rezultatą

Galite pasitikėti pažadu, kurį, uždėdamas skaidrias kapas, duoda gydytojas ortodontas. Skaitmeninis planavimo metodas leidžia tiksliai numatyti, kokio dantų tiesumo pasieksite.

Dantų tiesinimą skaidriomis kapomis sudaro keli etapai:

 • Skaitmeniniu skeneriu sukuriamas tikslus skaitmeninis dantų atspaudas;
 • Skaitmeninių technologijų pagalba sudaromas gydymo planas 3D erdvėje;
 • Pažangiomis technologijomis gaminamas individualių skaidrių kapų rinkinys.

Etapų, kai turi būti keičiamos skaidrios kapos, skaičius priklauso nuo bendros gydymo trukmės. Paprastai skaidrios kapos yra keičiamos kas 1 – 2 savaites. Taip sukuriamas minkštas ortodontinis judesys ir dantys pamažu juda į taisyklingą padėtį.

Taupo jūsų laiką

Šis gydymo metodas patogus tuo, jog neeikvoja jūsų laiko. Tam, kad būtų sudarytas gydymo planas ir paruoštos kapos, jums pakanka dviejų vizitų:

 • Pirmojo vizito metu atliekama diagnostika;
 • Antrojo vizito aptariamas gydymo planas ir įteikiamas kapų rinkinys.

Vidutiniška dantų tiesinimo skaidriomis kapomis trukmė yra individuali ir priklauso nuo konkrečios situacijos. Kontrolinį vizitą pas gydytoją reikia planuoti tik kas 2 – 3 mėnesius.

Jei jums paskirto gydymosi trukmė yra pusmetis, pas gydytoją ortodontą tereiks apsilankyti 2 – 3 kartus. Jei jums paskirto gydymosi trukmė yra metai, vizitui reikės atvykti nuo 4 iki 6 kartų.

Dėl šių priežasčių dantų tiesinimą galite planuoti net ir tuomet, jei nuolat keliaujate ar periodiškai gyvenate ne Lietuvoje.

Padeda lengvais ir sudėtingais atvejais

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis rekomenduojamas norint visam laikui išspręsti lengvus ar sudėtingus sąkandžio defektus.

Skaidriomis kapomis yra gydomi:

 • Tarpai tarp dantų. Šiuo metodu lengvai ir užtikrintai koreguojami tarpai tarp dantų. Priklausomai nuo individualios situacijos, gali prireikti tarpžandikaulinių elastikų.
 • Dantų susigrūdimas. Lengvas dantų susigrūdimas išsprendžiamas namuose dėvint skaidrias kapas po to, kai atliekamas nesudėtingos korekcijos klinikoje. Sunkiais susigrūdimo atvejais reikia papildomų atramos priemonių (implantų ar skeletinių atramų).
 • Atviras sąkandis skaidriomis kapomis sugydomas daug paprasčiau nei įprastomis breketų sistemomis. Priklausomai nuo individualios situacijos, gali prireikti retencinių aparatų.
 • Kryžminis sąkandis. Gydymas skaidriomis kapomis gali būti kiek sudėtingesnis. Dažnai prireikia tarpžandikaulių elastikų ir sąkandžio pakėlimo.
 • Gilus sąkandis. Priklausomai nuo individualios situacijos, skaidriomis kapomis efektyviai sprendžiamos gilaus sąkandžio problemos.
 • Distalinis mezialinis sąkandis efekyviai koreguojamas skaidriomis kapomis, jas derinant su papildomu gydymu (tarpžandikauliniais elastikais ar atramą suteikiančiais implantais).

Visais atvejais, kai dantų tiesinimui be skaidrių kapų prireikia protezavimo, šis metodas palengvina protezavimo planavimą ir įgyvendinimą. Dėl tikslaus skaitmeninio gydymo plano ir aiškių gydymo prognozių, galima iš karto įvertinti, kiek reikės implantų, kada bus galima atlikti implantaciją, ir kaip ją suderinti su skaidrių kapų nešiojimu namuose.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis nekeičia jūsų gyvenimo

Mūsų pacientai vertina skaidrių kapų patogumą ir paprastą priežiūrą. Jos taip lengvai įsilieja į kasdienę rutiną, kad dauguma žmonių dienos eigoje apie jas pamiršta.

Kasdienė kapų priežiūra reikalauja daug mažiau dėmesio nei įprastos breketų sistemos:

 • Geriant ir valgant karštą maistą skaidrias kapas išsiimti būtina, todėl nereikia jų valyti;
 • Prieš užsidedant kapas po kiekvieno valgio būtina išsivalyti dantis;
 • Užsidėjus kapas, belieka patikrinti, ar jos pakankamai prigludo prie dantų;
 • Kasdien kapų nešiojimą būtina suplanuoti taip, kad jos būtų ant dantų ne mažiau nei 20 valandų per parą;
 • Kapų nenešiojant, jos turi būti saugomos specialioje dėžutėje;
 • Skaidrias kapas reikia keisti kas 7 – 14 dienų;
 • Skaidrios kapos nesukelia alerginių reakcijų ir nedirgina burnos gleivinės;
 • Skaidrios kapos nesutrikdo kalbėjimo ir nesukelia šveplavimo.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra pagrįstas mokslu

Skaidrios kapos (angl. aligners) yra unikalus dantų tiesinimo metodas. Jo metu naudojamos nuimamos permatomos kapos, kurios tiesina dantis ir koreguoja sąkandį be fiksuotų aparatų.

Nors skaidrios kapos Lietuvoje daugeliui yra naujovė, pasaulyje šis dantų tiesinimo metodas taikomas daugiau nei dešimt metų. Šį metodą sukūrė patyrę ortodontinių aparatų gamintojai bendradarbiaudami su pasauliniais universitetais ir drauge atlikdami mokslinius tyrimus. Visi dantų tiesinimo skaidriomis kapomis etapai turi mokslinį pagrindą, paremtą nuosekliais tyrimais.

Dantų tiesinimas
visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra įdiegtos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmeninė įranga leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti dantų tiesinimą, kitų burnos ligų ir dantų gydymą.

Skaitmeninė įranga:

 • Paspartina gydymo eigą;
 • Padeda preciziškai suplanuoti procedūrą;
 • Leidžia lengviau prognozuoti rezultatą.

Technologiškai pažangi odontologijos klinika leidžia patirti saugų ir efektyvų dantų tiesinimą. Išbandykite ir įsitikinkite!

Dantų tiesinimas „Spark“ ir „Ordoline“ kapomis

Mūsų klinikoje dantų tiesinimui yra taikomos dvi skaidrių kapų sistemos:

 • „Spark“;
 • „Airnivol“.

Abi sistemos yra technologiškai pažangios, užtikrinančios sėkmingus rezultatus ir lengvą gydymosi kelionę.

Registruokitės dabar

Dantų tiesinimui skaidriomis kapomis pažangioje odontologijos klinikoje! Jei jus domina gydymo dantų tiesinimas skaidriomis kapomis kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

D.U.K.

 • Kada tinka dantų tiesinimas skaidriomis kapomis?

  Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis ir breketais yra skirtingi gydymo metodai, kuriais siekiama to paties rezultato – lygių dantų. Tik gydytojo odontologo – ortodonto apžiūros metu galima tiksliai ir preciziškai atsakyti, kuris gydymo metodas būtų tinkamesnis jūsų situacijai.

  Planuojant tiesinti dantis, visos rekomendacijos nuotoliniu būdu turi būti vertinamos kaip preliminarios ir negalutinės. Tik „gyva“ nuodugni apžiūra, įsiklausymas į jūsų asmeninę istoriją ir diagnostika trimatėje erdvėje leidžia suteikti teisingą atsakymą.

  Iš patirties galime pasakyti, kad dažnu atveju dantų tiesinimo trukmė yra panaši taikant abu gydymo metodus. Kai kurie netaisyklingo dantų sąkandžio atvejai lengviau pasiduoda breketams, pavyzdžiui, esant:

  • Stipriai išreikštam dantų nelygumui ar susigrūdimui;
  • Stiprioms dantų rotacijoms;
  • Kryžminiam sąkandžiui, ryškioms žandikaulio anomalijoms;
  • Situacijoms, kai reikia ištraukti dantis.

  Tuo tarpu skaidriomis kapomis lengvai ir efektyviai gydomi šie atvejai:

  • Kai dantys nėra stipriai susigrūdę ir stipriai rotuoti;
  • Kai yra atviras sąkandis: susiliečia tik krūminiai dantys, o tarp priekinių dantų lieka tarpas net ir sukandus;
  • Kai dėl estetinių priežasčių reikia keisti dantų pločius ir tarp jų palikti tikslius tarpus;
  • Kai reikia pasiekti labai tikslių dantų padėčių.
 • Kaip veikia dantų tiesinimas skaidriomis kapomis?

  Dantys tiesinami skaidrioms kapoms apgaubiant („apglėbiant“) dantis. Kuo tvirčiau skaidriomis kapomis dantis yra apglėbiamas, tuo efektyvesnis kapų poveikis.

  Kai kuriais atvejais gali būti taikoma interproksimalinė emalio redukcija, kai emalis tarp susigrūdusių dantų poliruojamas, siekiant sukurti daugiau erdvės. Emalis poliruojamas preziciškai tiksliai, poliravimo gyliui siekiant vos kelias dešimtąsias milimetro dalis ir visiškai nepakenkiant dantims.

  Tiesinant dantis skaidriomis kapomis, kiekvienam žmogui yra paskiriamas individualus skaidrių kapų rinkinys. Kiekvieną savaitę skaidriomis kapomis pasiekiamas tam tikras ortodontinis judesys: dantys, veikiami kapų spaudimo sukurtos įtampos, pamažu grįžta į taisyklingą padėtį.

  Skaidrių kapų skaičius priklauso nuo individualios situacijos. Tam tikrais netaisyklingo sąkandžio atvejais ortodontinį judesį išgauti yra sunkiau, todėl kapų prireikia daugiau. Reikiamą kapų skaičių numato gydytojas odontologas – ortodontas, remdamasis savo patirtimi ir 3D diagnostika.

  Dažnai, pabaigus pirminį tiesinimo etapą, galutinis rezultatas užtvirtinamas baigiamąja skaidrių kapų serija, skirta vadinamajam tobulinimo etapui.

 • Kokio skaidrumo yra skaidrios kapos?

  Nors visos skaidrios kapos yra beveik nepastebimos, jų „skaidrumas“ priklauso nuo gamintojo. Tam tikrais atvejais prie skaidrių kapų reikia tvirtinti nedidelius neperšviečiamus elementus, kurie leidžia kapoms tvirčiau apglėbti dantį. Šie elementai gali būti pastebimi, ypač tuomet, kai dantys nėra pridengti kapomis.

 • Kaip yra gaminamos skaidrios kapos?

  Pirmojo paciento vizito metu gydytojas odontologas – ortodontas atlieka 3D diagnostiką. Turėdamas šią informaciją, jis ruošia gydymo planą, kurį vėliau siunčia į skaidrių kapų gamintojo laboratoriją. Joje dirbantys dantų technikai peržiūri diagnozę, sudarytą gydymo planą ir pasiūlo gydymo sekos korekcijas.

  Gydytojas ir dantų technikai tarpusavyje bendrauja tol, kol sudaroma optimali gydymo etapų seka. Nuo jos priklauso kapų skaičius ir dantų tiesinimo trukmė. Ją tarpusavyje patvirtinus, gydytojas užsako skaidrių kapų gamybą.

  Pagaminus skaidrias kapas, su pacientu sutariamas antrasis vizitas. Jo metu gydytojas pristato gydymo planą pacientui, įteikia kapas ir sutaria tolesnį gydymo kontrolės principą.

  Būtina laikytis gydytojo paskirto vizitų dažnumo. Gydantis skaidriomis kapomis, šių vizitų reikia mažiau nei gydantis breketais. Nuosekli gydymo kontrolė padeda stebėti dantų tiesinimo poveikį ir, esant poreikiui, keisti dantų tiesinimo planą.

 • Kaip dažnai ir ilgai reikia nešioti skaidrias kapas?

  Paprastai rekomenduojame skaidrias kapas nešioti 20 – 22 valandas per parą.

  Tiesinant dantis skaidriomis kapomis, galima lanksčiai derinti jų nešiojimo grafiką prie profesinės veiklos ar studijų. Jei ruošiatės dalykiniam susitikimui ir žinote, jog skaidrios kapos taps psichologine ar fiziologine kliūtimi, jas galite išsiimti. Tačiau būtina šį „prarastą“ laiką kompensuoti ilgesniu skaidrių kapų nešiojimu kitu dienos metu.

 • Ko negalima daryti nešiojant skaidrias kapas?

  Nešiojant skaidrias kapas, reikia laikytis tam tikrų taisyklių:

  • Skaidrias kapas būtina nusiimti valgant ir geriant spalvotus gėrimus;
  • Kai ant dantų yra uždėtos kapos, negalima gerti cukraus turinčius gėrimus: tai gali pakenkti dantų emaliui;
  • Nerekomenduojama gerti labai karšto vandens: iš plastiko pagamintos skaidrios kapos gali deformuotis;
  • Būtina laikytis idealios burnos higienos, reguliariai valyti dantis ir tarpdančius;
  • Būtina reguliariai valyti dantų šepetėliu, naudojant dantų pastą;
  • Rekomenduojama kapas laikyti gydytojo įteiktoje dėžutėje ar kitoje saugioje vietoje: nelaikyti saulės prikaitintame automobilyje ar namų gyvūnams prieinamoje vietoje.
 • Ar skaidrios kapos tinka vaikams?

  Kaip ir kiti dantų tiesinimo metodai, skaidrios kapos tinka vaikams ir paaugliams. Jiems dantų tiesinimas skaidriomis kapomis turi daugiau privalumų: gydymas yra beveik nematomas ir lengvai pritaikomas prie aktyvaus gyvenimo būdo.

  Šį dantų tiesinimo metodą verta rinktis vaikams ir paaugliams, kuriems breketų nešiojimas kelia psichologinių iššūkių. Plastikinės skaidrios kapos turi mažiau iškilumų, todėl mažiau dirgina burnos minkštuosius audinius. Vaikai ir paaugliai teikia pirmenybę skaidrioms kapoms dėl jų patogaus nešiojimo ir priežiūros. Kadangi valant dantis ir tarpdančius, kapas reikia išsiimti, nereikia mokytis naujų kasdienės priežiūros įpročių.

  Skaidrios kapos taip pat leidžia išsaugoti įprastą mitybos režimą, nereikia atsisakyti kietų maisto produktų. Valgant, užkandžiaujant ar geriant spalvotus gėrimus, jas tereikia išsiimti.

  Skaidrių kapų kasdienio nešiojimo trukmė yra nuo 20 iki 22 valandų per parą: tai suteikia galimybę bent tam tikrą paros metą būti be kapų.

  Galiausiai, vaikams ir paaugliams patogu tai, jog gydantis skaidriomis kapomis reikia mažiau vizitų pas gydytoją. Paprastai kontrolinis vizitas planuojamas kas 3 – 4 mėnesius, t. y., rečiau nei dantis tiesinant kitais būdais.

 • Kokio amžiaus vaikams galima tiesinti dantis?

  Kiekvieno vaiko augimas ir dantų formavimasis yra unikalus procesas. Formuojantis sąkandžiui ir dantims, vaikams gali išryškėti skirtingos ortodontinės anomalijos. Dažniausiai ortodontinės problemos išryškėja apie septintuosius vaiko metus. Tai gali būti:

  • Susigrūdę ir kreivi dantys;
  • Netaisyklingas sąkandis;
  • Gilus sąkandis;
  • Atviras sąkandis;
  • Atsikišę dantys;
  • Netaisyklingos liežuvio padėties problemos.

  Pastebėjus šiuos pokyčius, verta iš karto planuoti vizitą pas gydytoją odontologą – ortodontą. Gali būti, kad gydytojas, atsižvelgęs į vaiko amžių, gydymą skirs vėlesniam laikui. Tačiau ankstyva konsultacija padeda išvengti rimtesnių problemų ateityje. Gydytojas įvertina, kaip vaiko dantys formuosis ateityje, sudaro gydymo planą ir gali laiku pradėti dantų tiesinimą.

  Kalbant apie vaiko amžių, kuris leistų pradėti tiesinti dantis, nėra vieno teisingo atsakymo. Kai kuriems vaikams rekomenduojama tiesinti dantis nuo šešerių metų. Tačiau dažniausiai dantų tiesinimas rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 7 – 12 metų, kai dėl kaukolės ir žandikaulių formavimosi dantys yra paslankiausi.

  Teisingą atsakymą, kada jūsų vaikui galima pradėti dantų tiesinimą skaidriomis kapomis ar kitais būdais, gydytojas gali suteikti tik konsultacijos metu.

 • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

  Darbo laikas:
  I-V 8.00 – 20.00
  VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
  Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
  LT – 50209 Kaunas