Dantų protezavimas | gerasodontologas.lt
review

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai vienas geriausių ilgalaikių sprendimų, atkuriant šypsenos estetiką ir kramtymo funkciją. Dabar yra daugybė pažangių protezavimo metodų, iš kurių kiekvienam pacientui parenkame individualų sprendimą. Dantų protezavimo metodų įvairovė sudaro galimybes rinktis tinkamą sprendimą ir pagal dantų protezavimo kainą.

Dantų protezavimas mūsų odontologijos klinikoje Kaune

Tinkamai parinkus gydymo būdą, atkurta šypsena atrodo natūraliai, kramtymo funkcija yra visiškai atstatoma, ir visam laikui pamirštamos problemos, kurias sukėlė esama dantų būklė ar prarasti dantys. Neverta atidėlioti dantų atkūrimo protezais: dantų protezavimas nekelia diskomforto, dažnu atveju yra atliekamas per trumpą laiką, ilgai tarnauja.

Dantų protezavimas Kaune įsikūrusioje klinikoje yra atliekamas atkuriant:

 • Vieno ar kelių dantų praradimą;
 • Visų dantų praradimą, kai gydoma bedantė burna;
 • Didelius apatinės ir viršutinės dantų eilių defektus;
 • Neestetišką šypseną.

Dantų protezavimą atliekame ant nuosavų dantų arba ant dantų implantų. Taikome šiuos dantų protezavimo metodus: išimamuosius protezus ir fiksuotus protezus.

Fiksuotų protezų įvairovė didžiulė:

 • Nuolatiniai ir laikinieji dantų vainikėliai;
 • Dantų užklotai ir įklotai
 • Dantų laminatės;
 • Protezavimas and dantų implantų „All-on-4“ („Visi-ant-keturių“), „All-on-6” ir kitais metodais.

Mūsų odontologijos klinikoje dantų protezavimą atliekame moderniomis ir laiko patikrintomis medžiagomis, kurias parenkame pagal individualią situaciją

 • Cirkonio oksido keramika;
 • Metalo keramika;
 • Bemetale keramika;
 • Tauriųjų metalų lydiniais;
 • Antialerginėmis medžiagomis, nenaudojant kadmio.

Individualiai parinkto dantų protezavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo metodo ir kasdienės burnos higienos. Norint kuo ilgiau išsaugoti dantų protezavimu pasiekto rezultato, yra būtina gera burnos higiena.

Dantų protezavimas sugrąžina pasitikėjimą, gerina emocinę būklę

Dantų protezavimu yra išsprendžiami trys su dantų praradimu susiję rūpesčiai: atkuriama kramtymo funkcija, atstatoma šypsenos estetika ir sugrąžinamas žmogaus pasitikėjimas.

Praradus dantis, kenčia ne tik fizinė, bet ir emocinė žmogaus būklė: nejauku šypsotis, sunkiau bendrauti ir pasitikėti savimi. Atsiliepimai, kuriais po dantų protezavimo dalijasi mūsų pacientai, dažniausiai yra susiję su sugrąžintu pasitikėjimo jausmu. Kasdieniai bendravimo rūpesčiai – baimė ir gėda šypsotis ar bendrauti – lieka praeityje.

Kodėl yra reikalingas dantų protezavimas?

Vieno ar kelių dantų praradimas – tai kur kas daugiau nei tuščias tarpas tarp dantų ar neestetiška šypsena. Praradus net vieną dantį, burnos ertmėje prasideda pokyčiai, kurių pasekmės gali būti ilgalaikės.

Verta žinoti, kad dantų protezavimas apsaugo nuo kitų dantų praradimo rizikos, padeda išsaugoti sveiką kitų dantų būklę, taisyklingą sąkandį ir nepakitusią kramtymo funkciją.

Dantų protezavimas išsaugo daugybę funkcijų, kurias atlieka sveiki dantys, ir kurių pokytį pastebime tik po ilgą laiką trukusio dantų praradimo:

 1. Išsaugoma taisyklinga kitų dantų pozicija ir sąkandis. Praradus vos vienąį dantį, dantų eilėse susiformuoja tarpai. Greta jų esantys dantys ilgainiui pradeda svirti į tuščią ertmę. Pasikeitus jų pozicijai, susiformuoja dantų poslinkis ir kinta sąkandis. Dėl to sukandimo metu jaučiamas diskomfortas, o kramtymas tampa skausmingas. Iš savo pozicijų išjudėję dantys tampa laisvi, o tai kelia jų praradimo riziką. Be to, gali susiformuoti pleištiniai defektai, apsinuoginę dantų kakleliai; visa tai didina dantų jautrumą ir skausmingumą. Dėl perkrovos, kurią patiria šalia defekto esantys dantys, didėja dantų kaklelių karieso ir kietųjų danties audinių netekimo rizika. Atkūrus trūkstamus dantis, sustabdomi tokie recesijos procesai kaip dantų kaklelių apsinuoginimas ir (ar) dantenų slinikimas.
 2. Užtikrinama sveika kramtymo funkcija. Kai dantys pradeda svirti link greta jų esančių tuščių tarpų, išplatėja tarpdančiai, ir valgymo metu tarp jų ima strigti maistas. Tinkamai neišvalant tarpdančių, ilgainiui formuojasi gleivinės uždegimas bei kariesas. Dėl tuščių tarpų išlaisvėję dantys darosi skausmingi, valgymas ir kramtymas kelia stiprių nemalonių pojūčių. Atkūrus trūkstamus dantis, jų nebelieka.
 3. Išlaikoma gera kalbėjimo ir tarties funkcija. Tariant tam tikrus garsus, liežuvio galas susiliečia su dantimis. Esant tuščiam tarpui tarp dantų, yra sunkiau juos teisingai ištarti: pro tarpą praslysta oras ir tariamas garsas tampa neaiškus. Atkūrus trūkstamus dantis, sugrįžta ir taisyklinga tartis.
 4. Išvengiama kaulo audinio tirpimo. Žandikaulio kaulas yra sveikas ir tvirtas tuomet, kai atlieka savo funkciją: juo yra kramtoma ir kandama. Kai kramtymas tampa skausmingas, mažėja įprastinė žandikaulio kaulo apkrova. Neturėdamas įprasto darbo, žandikaulio kaulas silpsta ir tirpsta (atrofuojasi). Kaulo tirpimą skatina ir natūrali organizmo reakcija: kai tuščiame tarpe nebėra danties ar jo šaknies, organizmas pradeda šios vietos kaulo rezorbciją. Tai nelieka be pasekmių: žandikaulio kaulas yra yra atrama dantims; kuo ši atrama silpnesnė, tuo didesnė likusių dantų praradimo rizika.
 5. Sustabdomi veido kontūro pokyčiai. Pakitusių žandikaulių  tūrio pokyčiai turi įtakos veido bruožams: veido kontūras gali atrodyti tarsi „sukritęs“, o apatinis veido trečdalis gali sužemėti. Dėl šių priežasčių žmogus atrodo vyresnis, jo lūpos tampa suspaustos, siauresnės.
 6. Sumažinama rizika formuotis smilkininio žandikaulio sąnario funkcinėms problemoms.

Mūsų protezavimo – implantavimo klinika Kaune atlieka kokybišką gydymą, esant visoms išvardytoms prarastų dantų situacijoms.

Kokie yra dantų protezų tipai?

Protezuojant dantis, tinkamiausias pacientui metodas parenkamas pagal jo ligos istoriją, gyvenimo būdą, lūkesčius ir dantų protezavimo kainą.

Dantų protezai yra skirstomi į:

 • Fiksuotus (neišimamuosius);
 • Išimamuosius.

Fiksuoti dantų protezai gali būti tvirtinami ant nuosavų dantų arba ant dantų implantų.

Fiksuotus dantų protezus ant nuosavų dantų sudaro:

 • Dantų vainikėliai, užklotai ir įklotai;
 • Dantų tiltiniai protezai;
 • Dantų laminatės.

Fiksuotus dantų protezus ant dantų implantų sudaro:

 • Dantų vainikėliai;
 • Viso žandikaulio dantų atkūrimas „All-on-4“ („Visi ant keturių“) metodu.

Išimamuosius dantų protezus sudaro:

 • Standartinės plokštelės;
 • Elastinės plokštelės;
 • Lanko atraminis protezas.

Kas yra dantų vainikėliai?

Dantų vainikėlis – tai naujas, fiksuotas (neišimamas) pažeisto danties užklotas. Dažniausiai dantų vainikėliai yra gaminami iš metalo arba cirkonio keramikos. Dar gali būti vadinami dantų karūnėlėmis. Dantų vainikai – idealus ir ilgalaikis sprendimas dantims, kurie nulūžo, įtrūko arba labai stipriai nusidėvėjo. Tam, kad gydytojas odontologas – ortopedas restauruotų pažeistą dantį dantų vainikėliu ar užklotu, prireikia dviejų vizitų. Pirmojo vizito metu nuimami skaitmeniniai dantų atspaudai, sugydomas kariesas (jei to reikia), dantis paruošiamas vainikėlio uždėjimui, ir uždedamas laikinas plastmasinis vainikas. Antrasis vizitas paskiriamas po kelių savaičių, jo metu pricementuojamas nuolatinis dantų vainikėlis, pagamintas dantų techniko laboratorijoje pagal klinikoje nuimtą skaitmeninį atspaudą.

Dantų vainikėliai tarnauja nuo 10 iki 30 metų. Tam yra būtinos kelios sąlygos: gera kasdienė burnos higiena ir profilaktinė priežiūra, kurios reikia laikytis pagal dantų restauracijos tipą ir gyd. odontologo ar burnos higienisto rekomendacijas. Apibendrinant, vainikėliu restauruotus dantis reikia prižiūrėti taip pat kaip ir nuosavus: du kartus per dieną valyti dantų šepetėliu, jų tarpdančius valyti dantų siūlu arba tarpdančių šepetėliu.

Dantų vainikėlis per ilgą laiką gali nulūžt ar įskilti. Tokiais atvejais reikia nedelsiant pasirodyti pas gydytoją odontologą, kad burnos ertmėje esančios bakterijos neprasiskverbtų iki restauruoto danties.

Dantų vainikėliai gali būti tvirtinami ant nuosavų dantų arba ant dantų implantų.

Kuo skiriasi metalo keramikos ir cirkonio keramikos dantų vainikėliai?

Skiriasi medžiagos, iš kurių yra pagaminti šių dantų vainikėlių karkasai: metalo keramikos vainikėlio karkasas yra pagamintas iš metalo, cirkonio keramikos vainikėlio – iš cirkonio.

Metalo keramikos vainikėlį galima atpažinti iš pilkšvai melsvo atspalvio ties dantenų linija. Cirkonio keramika biologiškai dera su minkštaisiais burnos audiniais, todėl organizmas ją natūraliai priima. Protezuojant cirkonio keramikos vainikėliu, ties dantenų linija nesimato neigiamos dantenų, gleivinės ar kitų minkštųjų audinių reakcijos, dantenos išlieka sveikos, jų spalva – nepakitusi.

Dėl skirtingos vainikėlio gamybai naudojamos medžiagos, skiriasi ir šių dantų vainikėlių kaina. Metalo keramikos vainikėlio kaina yra 550 eurų, cirkonio keramikos vainikėlio kaina – 600 – 780 eurų (kaina priklauso nuo protezo tvirtinimo vietos burnoje).

Kas yra tiltinis dantų protezas?

Kai dantų eilėje trūksta vieno ar kelių dantų, yra keli protezavimo būdai. Vienas jų – dantų implantacija, kitas – tiltinis dantų protezas, kuris yra skirtas tarpo tarp dantų užpildymui. Tiltinis dantų protezas yra tvirtinamas prie natūralių dantų iš abiejų tuščios ertmės pusių. Tiltą sudaro dirbtiniai dantys, pagaminti iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos.

Tiltinis dantų protezas vizualiai atrodo taip pat kaip natūralūs dantys. Šis fiksuotas protezas turi būti prižiūrimas taip pat kaip ir nuosavi dantys: du kartus per dieną valomas dantų šepetėliu, o protezuotų dantų tarpdančiai – tarpdančių šepetėliu.

Protezavimo procesą sudaro:

 • Pirmasis vizitas, kurio metu yra nuimami skaitmeniniai dantų atspaudai. Kelių savaičių laikotarpiui gali būti uždedamas laikinas tiltinis protezas, kol bus pagamintas nuolatinis.
 • Antrasis vizitas, kurio metu pritvirtinamas nuolatinis tiltinis dantų protezas. Atliekamos papildomos korekcijos, kad dantys atrodytų kuo natūraliau ir kuo geriau įsilietų į nuosavų dantų eilę.

Gerai pagamintas ir gerai prižiūrimas tiltinis dantų protezas tarnauja nuo 10 iki 30 metų.

Šio dantų atkūrimo metodo, kuris vadinamas „tiltiniai dantų protezai“, kaina priklauso nuo jį sudarančių dantų vainikėlių skaičiaus.

Kas yra dantų laminatės?

Datų protezavimas dantų laminatėmis yra vienas iš estetinio protezavimo metodų. Estetinis protezavimas – tai natūralios šypsenos atkūrimas minimalios invazijos technika, kai naudojamos bemetalės restauracijos ir skaitmeninis šypsenos modeliavimas.

Dantų laminatės – tai labai plonos plokštelės iš danties atspalvį atitinkančios keramikos, kuriomis dengiamas išorinis danties paviršius. Šypsenos restauracija dantų laminatėmis – vienas pažangiausių, efektyviausių ir ilgiausiai tarnaujančių šypsenos atkūrimo būdų.

Dantų laminatės gali būti pilnos ir dengti visą danties paviršių arba dalinės ir dengti tik dalį restauruojamo danties paviršiaus. Jomis gali būti koreguojamas visas dantų lankas arba pavieniai dantys.  Optimali restauravimo dantų laminatėmis apimtis – 10 priekinių dantų.

Gerai pagamintos ir prižiūrimos dantų laminatės tarnauja iki 15 metų ir ilgiau.

Vienos dantų laminatės kaina yra nuo 520 eurų. Jos kaina priklauso nuo situacijos ir taikomos laminatės gamybos technikos.

Daugiau skaitykite išsamiame protezavimo metodo dantų laminatėmis aprašyme.

Kas yra „All-on-4“ („Visi ant keturių“) protezavimo metodas?

Šis dantų implantacijos metodas yra tinkamiausias, kai trūksta visų dantų arba kai reikia atlikti sinuso dugno pakėlimą. Jis idealiai pakeičia protezus ir atkuria nuosavų dantų pojūtį.

„All-on-4“ metodas yra pranašus tuo, jog vieno žandikaulio dantis galima atkurti įsriegus keturis implantus, ant kurių yra tvirtinamas fiksuotas dantų protezas. Šiuo metodu sriegiant 4 implantus, dažnai nereikia kaulo priauginimo procedūros.

Neišimamo dantų protezo konstrukcija yra stabili, su ja nepatiriama diskomforto, kuris yra būdingas dantų plokštelėms. Stabilus dantų protezas nejuda, todėl nekrinta valgant ar kalbant. Kadangi nedengia gomurio ir didžiojo minkštųjų audinio ploto, protezas nepažeidžia minkštųjų burnos audinių.

Visus dantis atkūrus keturiais implantais ir neišimamu dantų protezu atkūrus, kramtymo metu vėl įdarbinamas žandikaulis ir išvengiama kaulo tirpimo.

Implantacija „All-on-4“ metodu yra spartesnė ir efektyvesnė, reikia mažiau vizitų ir mažesnių investicijų į gydymą.

Dantų implantacijos metodą „Visi ant keturių“ verta rinktis, nes:

 • Juo atkurti dantys yra stabilūs;
 • Sugrįžta savų (natūralių) dantų pojūtis;
 • Visiškai atkuriama kramtymo funkcija;
 • Sustabdomas žandikaulio tirpimas;
 • Gydymas yra lengvesnis ir spartesnis;
 • Reikalinga mažesnė chirurginė intervencija;
 • Mažesnės investicijos.

Dantų implantacija „All-on-4“ yra taikoma, kai atliekamas bedantės burnos protezavimas. Suprotezavus bedantę burną, žmogaus gyvenimas keičiasi iš esmės: pagerėja gyvenimo kokybė, sugrįžta bendravimo džiaugsmas ir malonumas mėgautis maistu.

Dantų protezavimas: skaitmeniniai dantų atspaudai

Dantų protezavimas yra viena pažangiausių odontologijos sričių. Šiuo metu dirbtiniai dantys yra gaminami iš pažangių, tvarių ir lengvai toleruojamų medžiagų. Skaitmeninės technologijos dantų protezavimą leidžia atlikti greitai, efektyviai ir tiksliai.

Jei anksčiau dantų atspaudų nuėmimas sukeldavo nemalonių pojūčių, dėl kurių nukentėdavo tikslumas, dabar šią procedūrą iš esmės pakeitė skaitmeninės technologijos. Skaitmeniniai dantų atspaudai yra gaunami intraoraliniu skeneriu, nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių pojūčių (pykinimo ar mechaninio spaudimo, kuris būdingas imant klasikinį atspaudą atspaudine mase ir šaukštais).

Dantų technikas skaitmeninius dantų atspaudus, reikalingus dantų protezų gamybai, gauna realiu laiku, kai konsultuojatės su gydytoju odontologu – ortopedu.

Mūsų klinikoje Kaune yra naudojamas vienas pažangiausių intraoralinių skenerių „3Shape TRIOS“, kuriuo atliekamas itin greitas ir tikslus dantų skenavimas išvengiant nemalonių pojūčių.

Greitas ir tikslus dantų protezavimas visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra įdiegtos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmeninė įranga leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti dantų protezavimą Kaune.

Atliekant dantų protezavimą, skaitmeninis šypsenos modeliavimas:

 • Sutrumpina gydymo eigą: vietoj 3 savaičių dantų protezai gali būti paruošiami per dieną;
 • Sumažina vizitų pas gydytoją skaičių;
 • Užtikrina ypatingą protezų tikslumą;
 • Padeda išvengti nemalonaus atspaudų nuėmimo;
 • Leidžia lengviau prognozuoti rezultatą;
 • Dėl diagnostinio tikslumo sumažina minkštųjų audinių pažeidimo riziką.

Skaitmenizuoti procesai pirmojo vizito metu dėl dantų protezavimo Kaune:

 • Intraoraliniu skeneriu paruošiamas skaitmeninis dantų atspaudas;
 • Jis realiu laiku siunčiamas į dantų techniko laboratoriją;
 • Iš karto, realiu laiku konsultuojamasi su dantų techniku;
 • Kartu su pacientu ir dantų techniku aptarus visas protezavimo galimybes, protezai paruošiami per trumpesnį nei įprasta laiką.

Technologiškai pažangi odontologijos klinika leidžia patirti saugų, greitą ir tikslų protezavimą.

Protezavimo išlaidų kompensavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto

Dantų protezavimo kaina gali būti kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Mūsų odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl dantų protezavimo kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Pagal galiojančią tvarką dantų protezavimo išlaidos gali būti kompensuojamos:

 • Asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • Asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais;
 • Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos;
 • Vaikams iki 18 metų.

Šiems žmonėms, kurie turi privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), teritorinė ligonių kasa (TLK) kompensuoja dantų protezavimą, atliktą mūsų odontologijos klinikoje Kaune.

Jei jums ši paslauga yra aktuali ir norite gauti tikslesnės informacijos apie teritorinės ligonių kasos kompensaciją mūsų klinikoje, kviečiame kreiptis į mūsų administratores arba gydytoją odontologą, pas kurį atliekate dantų protezavimą.

Pirmiausiai gydytojas odontologas nustatys kompensavimo teisę, dantų protezavimo pagrįstumą ir dantų būklę. Tuomet mes jus užregistruosime, suvesime jūsų duomenis į Elektroninę sveikatos paslaugų sistemą, ir jums netrukus bus atsiųstas e. pranešimas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas.

Kompensuojama dantų protezavimo paslauga reikia pasinaudoti per trejus metus nuo tokios teisės įgijimo. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas galima gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dienos, kai buvo pirmą kartą pasinaudota dantų protezavimo paslaugų kompensavimu.

Išsamiau apie dantų protezavimo kompensavimą skaitykite Valstybinės ligonių kasos puslapyje.

Dantų protezavimas išsimokėtinai

Mūsų dantų protezavimo klinikoje Kaune paslaugą dantų protezavimas galima įsigyti išsimokėtinai.

Naudodamiesi „Inbank“ paslauga „Medlizingas“ medicininėms išlaidoms galime paskolinti iki 10 tūkst. eurų.

Įsigyjant paslaugą dantų protezavimas išsimokėtinai su „Inbank“ lizingu, suteikiame:

 • Finansavimą gydymui nuo 50 iki 10 000 eurų;
 • Sutartį, kurios terminas 9 – 60 mėn.;
 • 0 % palūkanas;
 • Administracinį mokestį, kuris sudaro 0,45 – 0,5 % nuo finansuojamos sumos.

Pasirinkus tokį finansavimo būdą, nėra jokių palūkanų, tik administracinis mokestis: 0,45 – 0,5 %.

Protezavimo išsimokėtinai privalumai:

 • Sutarties sudarymas užtrunka vos kelias minutes: bendraujant gyvai ar nuotoliniu būdu;
 • Galite pasirinkti jums labiausiai tinkantį sutarties terminą ar įmokos dydį;
 • Pasirinkite patys: kur, kada ir kaip norite mokėti įmokas (Mokilizingo savitarnoje, pavedimu, „Maxima kasose“ ar „PayPost“ skyriuose).

Sutartį gali sudaryti du asmenys – šeimos nariai, ir tokiu būdu pirkti išsimokėtinai palankesnėmis sąlygomis.

Paslauga dantų protezavimas išsimokėtinai gali pasinaudoti šie asmenys:

 • Ne jaunesni nei 18 metų;
 • Gaunantys atlyginimą pagal darbo sutartį;
 • Gaunantys „Sodros“ mokamas nuolatines išmokas (pensijas, pašalpas ir pan.);
 • Ministerijų pensininkai (gaunantys ministerijų mokamas pensijas);
 • Ūkininkai, individualią veiklą vykdantys asmenys.

Daugiau apie „Inbank“ paslaugą „Medlizingas “ sužinokite: https://www.mokilizingas.lt/paslaugos/medicinos-lizingas.

Registruokitės dabar

Jei jus domina paslaugos dantų protezavimas kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

D.U.K.

 • Kada yra reikalingas dantų protezavimas?
  Iš esmės dantų protezavimas yra reikalingas tuomet, kai:
  • Netenkame vieno ar daugiau dantų;
  • Turime visus dantis, bet jie turi ryškius formos ar spalvos defektus.
  Idealu, jei pavyksta laikytis geros burnos higienos ir išsaugoti kuo daugiau nuosavų dantų. Jei tai nepavyksta, į pagalbą skuba gydytojai odontologai – ortopedai, kurie parenka tinkamiausią dantų protezavimo metodą.

  Mūsų klinikoje Kaune paslaugą dantų protezavimas teikia patyrę specialistai, taikantys pažangius protezavimo metodus, tarp kurių – ir vieno danties protezavimas, ir visos bedantės burnos protezavimas. Paslaugos dantų protezavimas kaina priklauso nuo gydytojo odontologo parinkto metodo. Dažnu atveju galima rinktis tarp kelių protezavimo metodų, atsižvelgiant į jums tinkamiausią protezavimo kainą.
 • Kodėl prarandame dantis?
  Dantis prarandame dėl įvairių priežasčių – periodonto ar kitų burnos gleivinės ligų, genetikos, uždelsto dantų gydymo, netinkamos burnos ertmės priežiūros ar traumų.

  Dantys yra vienintelė kūno dalis, kuri pati nesugyja. Kai dantį pažeidžia kariesas, danties gydymas yra vienintelis būdas sustabdyti prasidėjusį danties pažeidimą. Jis pats savaime nesustos; priešingai, ilgainiui danties pažeidimas didėja ir plinta į kitus burnos ertmės audinius.

  Geriausia prevencija – atvykti reguliariai apžiūrai pas gydytoją odontologą ir kuo anksčiau pradėti gydymą. Laiku pradėtas gydymas padeda išsaugoti nuosavą dantį ir daugiau jo audinio. Kuo vėliau pradedame gydymą, tuo labiau yra išplitęs pažeidimas, tuo daugiau tenka nugręžti nuosavo danties audinio. Uždelsę gydymą, rizikuojame visai prarasti nuosavą dantį, kurį vėliau teks pakeisti protezuojamu vainikėliu ant nuosavo danties šaknies arba implanto.

  Tinkama dantų priežiūra primena automobilio priežiūrą. Visi žinome: kuo anksčiau remontuojame gedimą, tuo ilgiau automobilis mums tarnaus. Tas pats principas galioja ir rūpinantis dantimis: kuo anksčiau juos sugydome, tuo ilgiau jie atlieka savo funkciją ir tuo mažiau rūpesčių kelia.
 • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

  Darbo laikas:
  I-V 8.00 – 20.00
  VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
  Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
  LT – 50209 Kaunas