Plombavimu vadiname dantų ėduonies pažeistų kietųjų danties audinių atstatymą. Kokybiškai, neskausmingai ir moderniomis technikomis gydome dantų ėduonies pasekmes.
Plombavimas mūsų klinikoje:
- atliekamas naudojant aukštos kokybės medžiagas, kurių įvairovė leidžia pasiekti geriausių rezultatų;
- atliekamas vietinio nuskausminimo pagalba;
- suteikia dantų karieso komplikacijų prevenciją.
Keli svarbūs faktai, kuriuos reguliariai primename klinikos pacientams:
- Dantų ėduonis yra burnos ertmėje kylančios cheminės reakcijos, kurioms lemiamos įtakos turi mitybos (angliavandenių) ir burnos ertmėje susitelkusių bakterijų kombinacija.
- Ėduonis formuojasi specifinėse vietose: kramtomajame paviršiuje (ypač dygimo metu), tarpdančiuose tarp kontaktinio taško ir dantenų, lygiuosiuose danties paviršiuose prie dantenų krašto – ten, kur yra palankios sąlygos ilgą laiką kauptis ir bręsti nejudinamoms apnašoms.
- Šių danties sričių savaime neapvalo nei liežuvis, nei skruostai, nei rupus maistas, sunku jas išvalyti ir dantų šepetėliu.
- Jei kliniškai nematomas ėduonis burnos ertmėje susiformuoja per dvi – tris savaites, plika akimi matomas ėduonis pastebimas jau po mėnesio ar ilgesnio laiko tarpo.
- Toks ėduonis dar sustabdomas apsauginėmis priemonėmis: gera dantų higiena, ir antibakteriniais preparatais.
- Šių priemonių pagalba vyksta vadinamoji remineralizacija, kai danties paviršius pasidengia naujais mineralais.
Demineralizacijos ir remineralizacijos procesai paprastai įvyksta daug kartų per dieną, todėl taip svarbu kasdienė dantų higiena. - Gera burnos higiena susideda iš kokybiško dantų valymo dantų šepetėliu ir dantų pasta, tarpdančių valymo tarpdančių šepetėliais arba siūlu, skalavimų higieniniais tirpalais.
- Kariozinė ertmė dantyje susiformuoja per 0,5 – 1,5 metus, todėl taip svarbu dantis tikrinti ne rečiau nei pusmetį.