fbpx
review

Dantų gydymas lazeriu

Dantų gydymas lazeriu, lyginant su įprastais gydymo metodais, yra veiksmingesnis, sukelia mažiau skausmo, gydoma vieta nekraujuoja, o gydymo procesas yra paprastesnis ir greitesnis. Mūsų odontologijos klinika Kaune taiko burnos ertmės minkštųjų audinių gydymą diodiniu lazeriu: juo atliekamos chirurginės procedūros, gydomas dantenų uždegimas, herpes virusas ir aftos.

Dantų gydymas lazerių mūsų ondotologijos klinikoje Kaune

Diodinis lazeris yra daug metų sėkmingai naudojamas medicinoje ir odontologijoje. Gydant dantis, mūsų klinikoje Kaune diodiniu lazeriu yra atliekamos šios minkštųjų audinių procedūros:

  • Dantenų uždegimo, gingivito ir periodontito gydymas;
  • Dantenų restauracija;
  • Estetinė dantenų plastika ir dantenų aukščio korekcija;
  • Dantenų padidėjimo (hiperplazijos) plastika;
  • Liežuvio pasaitėlio plastika;
  • Minkštųjų burnos audinių chirurgija;
  • Herpes viruso gydymas;
  • Aftų gydymas.

Kokių privalumų teikia dantų gydymas lazeriu?

Dantų gydymo lazeriu privalumus lemia diodinio lazerio skleidžiamo šviesos spindulio savybės: tikslumas, dezinfekcinis ir atkuriamasis poveikis audiniams.

Gydydami burnos ertmės minkštuosius audinius diodiniu lazeriu, pasiekiame įvairiapusės gydymo naudos:

  • Gydymui reikia minimalios nejautros;
  • Gydymo procedūra yra trumpesnė;
  • Chirurginis pjūvis yra itin tikslus, nepažeidžia aplinkinių audinių;
  • Pjūvio metu susidariusi žaizda nekraujuoja;
  • Naikinami mikroorganizmai, mažėja uždegimo tikimybė;
  • Skatinamas audinių gijimas;
  • Gydymas ir pooperacinis laikotarpis yra mažiau skausmingas;
  • Dantų jautrumas yra mažesnis.

Kuo dantų gydymas lazeriu skiriasi nuo įprastinio gydymo?

Diodinio lazerio šviesos spinduliai yra koncentruoti, todėl jų poveikis yra labai tikslus. Gydant tiksliu ir koncentruotu diodinio lazerio šviesos spinduliu, burnos ertmėje yra paveikiama tik ta sritis, kuriai reikia gydymo.

Kitaip tariant, gydant burnos minkštuosius audinius diodiniu lazeriu, jo spinduliu atliekamas labai tikslus pjūvis konkrečioje gydymo vietoje. Tuo tarpu atliekant chirurgines procedūras įprastinėmis priemonėmis (skalpeliu), pjūvis gali būti mažiau tikslus, didesnės apimties, vėliau reikalauja ilgesnio gijimo ir gali susidaryti randai.

Sėkmingam minkštųjų audinių gydymui yra labai svarbu, jog atliekant pjūvį diodiniu lazeriu, nesukeliamas kraujavimas. Gydytojui odontologui sudaromos sąlygos chirurginę intervenciją burnos ertmėje tęsti be kraujo, tai reiškia – tiksliai ir preciziškai manevruoti instrumentu. Tuo tarpu pacientui tai reiškia geresnį ir lengvesnį gijimą.

Dar vienas diodinio lazerio tikslaus šviesos spindulio privalumas – tai galimybė pasiekti burnos ertmės sritis, kurios yra sunkiai pasiekiamos odontologiniais instrumentais, pavyzdžiui, skalpeliu.
Be to, diodinio lazerio spindulys turi stiprų dezinfekcinį poveikį. Lazeriu atliekant chirurginę procedūrą, tos pačios procedūros metu yra naikinamos bakterijos. Tai savo ruožtu skatina žaizdos gijimą ir mažina skausmą.

Galiausiai, diodinio lazerio spindulys stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, todėl po gydymo susidariusios žaizdos greičiau sugyja.

Kaip veikia odontologinis diodinis lazeris?

Kalbėdami apie lazerius, turime grįžti prie fizikos pagrindų. Diodiniai lazeriai veikia kaip semikonduktoriai, kurie spinduliuoja tam tikro ilgio šviesos spindulius. Jei žinome, kad diodinio lazerio spindulys – atitinkamo bangos ilgio šviesa, tuomet suprantame, kad ši šviesa veikia kaip koncentruotos formos energija, turinti poveikį tam tikriems audiniams.

Odontologiniai diodiniai lazeriai skleidžia trumpuosius infraraudonuosius spindulius, o šie turi poveikį minkštiesiems burnos audiniams. Visgi jų poveikis audiniams nėra tiesioginis: jį sukelia lazerio antgalyje esančios skaidulos tuomet, kai yra suaktyvinamos. Taigi, odontologinio diodinio lazerio šviesa veikia ne tiesiogiai, o ją inicijuojant.

Gali būti, kad šie faktai yra svarbūs tik mėgstantiems fiziką. Bet kokiu atveju verta žinoti, kad odontologiniais diodiniais lazeriais yra gydomi tik minkštieji burnos audiniai.

Dantenų uždegimo gydymas lazeriu

Dantenų uždegimo gydymas lazeriu yra pažangus, netraumuojantis ir itin sėkmingas gydymo būdas. Gydant dantenų uždegimą, gingivitą ar periodontitą, yra pasitelkiamas stiprus lazerio šviesos dezinfekcinis poveikis. Paprastai diodiniu lazeriu yra gydomos apie dantis susiformavusios kišenės, kurios tampa idealia mikroorganizmų vešėjimo terpe. Lazerio spinduliu pašalinami uždegimo paliesti audiniai ir naikinami mikroorganizmai, kurie palaiko jau susiformavusį uždegimą. Taip pašalinamos ligos priežastys ir pasekmės. Papildomas gydymo lazerio poveikis – sveikųjų audinių atkūrimo stimuliacija.

Diodinio lazerio spindulys sėkmingai veikia sunkiai prieinamose burnos ertmės vietose, kur, taikant įprastą gydymo būdą, neišvengiamai tenka taikyti chirurginę intervenciją. Lazerio spindulio tikslumas užtikrina, kad gydymo metu nebus pažeisti sveiki aplinkiniai audiniai.

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad minkštųjų audinių gydymas lazeriu yra itin sėkmingas, skatina ne tik minkštųjų audinių, bet ir naujo kaulo audinio formavimąsi. Tai aktualu diodiniu lazeriu gydant periimplantitą.

Dantenų plastika lazeriu

Diodiniu lazeriu dantenų plastika gali būti aliekama dėl įvairių priežasčių:

  • Atliekant estetinį gydymą: koreguojant dantenų aukštį ir šį gydymą derinant su estetiniu plombavimu;
  • Atliekant ortodontinį gydymą, kai reikia atkurti dantenų kontūrą, pašalinti dantenų perteklių, atlikti liežuvio pasaitėlio plastiką;
  • Gydant dantenų padidėjimą (hiperplaziją), sukeltą ūminio arba lėtinio dantenų uždegimo, kitų ligų ar medikamentų vartojimo;
  • Koreguojant dantenų kontūrą prieš endodontologinį gydymą;
  • Atstatant dantenų aukštį, kai gydomas karieso pažeidimas

Visos šios procedūros, atliekamos diodiniu lazeriu, yra veiksmingesnės, greičiau gyja, kelia mažiau diskomforto, nesukelia komplikacijų, nesiformuoja randai.

Dantenų plastika lazeriu prieš estetinį plombavimą

Atliekant estetinę šypsenos korekciją, tam tikrais atvejais prieš estetinį plombavimą yra suplanuojama dantenų aukščio korekcija. Koreguojant dantenų aukštį, prailginamas danties vainikas, tai yra svarbi estetinės šypsenos korekcijos dalis.

Jei dantenų plastika atliekama skalpeliu, prireikia ilgesnio gijimo laikotarpiu, atitinkamai ilgėja ir visas dantų restauracijai skirtas laikas. Tuo tarpu dantenų plastiką atliekant lazeriu, minkštųjų audinių gijimui reikia trumpesnio laiko, atitinkamai trumpėja viso dantų gydymo trukmė.

Dantenų plastika lazeriu ortodontinio gydymo metu

Atliekant ortodontinį gydymą ir atkuriant visavertę dantų funkciją, diodiniu lazeriu gali būti pašalinamas dantenų audinio perteklius aplink dantis. Taip prailginant dantų vainiką, atkuriama dantų estetika ir funkcija. Ši neskausminga procedūra išryškina ištiesintos šypsenos grožį ir, taikant tinkamą dantų priežiūrą, padeda palaikyti sveiką burnos ertmės terpę.

Kai kuriais atvejais ortodontinį gydymą papildo dantenų kontūravimas – procedūra, kurios metu dantenų linija formuojama taip, kad atidengtų daugiau dantų paviršiaus. Dantenų kontūravimo poreikis dažniausiai paaiškėja tuomet, kai baigiamas dantų tiesinimas: nuimami breketai ar kiti dantų tiesinimo aparatai. Tokiu atveju diodiniu lazeriu koreguojama viršutinių priekinių dantų dantenų linija (dantenos trumpėja, dantų vainikas ilgėja). Gali būti, kad dantenų linija yra nesimetriška: ją ištiesinus, pasiekiama dar lygesnės ir tiesesnės šypsenos. Šias procedūras atliekant diodiniu lazeriu, gijimas yra neskausmingas ir greitas.

Liežuvio pasaitėlio plastika lazeriu

Ortodontinio ar kito odontologinio gydymo metu diodiniu lazeriu gali būti atliekama per trumpo liežuvio pasaitėlio plastika. Lazeriu atliekama liežuvio pasaitėlio plastika yra neskausminga, greita ir itin efektyvi procedūra. Liežuvio pasaitėlį gydant diodiniu lazeriu, dažnai net neprireikia nuskausminimo. Prailginus liežuvio pasaitėlį, sugrąžinamos pilnavertės kalbėjimo ir valgymo funkcijos.

Lazeriu atliekamos chirurginės procedūros

Diodinio lazeriu spinduliu burnos ertmėje atliekamos chirurginės procedūros turi įvairių privalumų:

  • Lazerio spinduliu atliktas pjūvis yra mažiau skausmingas nei skalpelio pjūvis;
  • Reikia silpnesnės anestezijos (nuskausminimo);
  • Pjūvio vieta nekraujuoja;
  • Pjūvis yra tikslesnis, dažnu atveju – mažesnis, liečiantis mažiau aplinkinių audinių;
  • Komplikacijų tikimybė minimali;
  • Dažnu atveju nereikia siūlių, žaizdos gijimas vyksta be papildomų dirgiklių, nesusidaro randai.

Papilomų ir fibromų šalinimas lazeriu

Diodiniu lazeriu yra sėkmingai šalinamos papilomos ir fibromos – burnos minkštųjų audinių ataugos, kurios gali susidaryti netyčia traumuojant burnos gleivinę. Papilomų ir fibromų šalinimas lazeriu yra efektyvesnis nei chirurginis gydymas.

Burnos ertmės žaizdų gydymas lazeriu

Pooperaciniu laikotarpiu gali būti taikoma papildoma žaizdų burnos ertmėje gydymo lazeriu terapija. Naudojant švelnų (nedidelės galios) lazerio spindulį, greitai numalšinamas skausmas, mažinama infekcijos tikimybė, skatinamas audinių atsinaujinimas ir žaizdos gijimas be randų.

Dantų šaknų kanalų gydymas lazeriu

Diodiniu lazeriu labai sėkmingai yra gydomi dantų šaknų kanalai: lazerio spindulį nukreipus į danties kanalą, yra lengvai pasiekiami jame esantys mikroorganizmai, kurie įprastu būdu yra sunkiai pašalinami. Lazerio spinduliu atliekama vadinamoji dekontaminacija (mikroorganizmų pašalinimas).

Klinikinės studijos rodo, kad gydant dantų šaknų kanalus diodiniu lazeriu, pasiekiama geresnių teigiamų gydymo prognozių.

Herpes viruso gydymas lazeriu

Herpes virusas arba lūpų pūslelinė yra labai sėkmingai gydoma lazeriu, taikant biostimuliacijos terapiją. Lūpų zonoje biostimuliacija atliekama nekontaktiniu būdu: viruso paveikta lūpų zona pasiekiama nedidelės galios diodinio lazerio spinduliu. Lazerio antgalis nesiliečia prie audinių, ląsteles pasiekia ir jas perkeičia per odą persiskverbiantis lazerio spindulys.

Taikant lazerio terapiją, herpes viruso gydymas trunka savaite ar net dviem savaitėmis trumpiau nei yra įprasta. Norint pasiekti greito ir sėkmingo gydymo, lazerio terapiją reikia pradėti taikyti vos pasirodžius pirmiesiems herpes viruso požymiams – lengvam paraudimui ar niežuliui.

Stabdant vos prasidėjusį ar gydant įsisenėjusį herpes virusą, atliekamos lazerio terapijos procedūros yra labai trumpos, siekia iki 10 minučių. Procedūrų skaičius priklauso nuo lūpų pūslelinės stadijos arba eigos: nuo trijų iki dešimties procedūrų.

Lazerio terapija malšina herpes viruso keliamą skausmą ir diskomfortą. Be to, šios procedūros neatsitiktinai vadinamos biostimuliacija: jomis stimuliuojamas sveikųjų ląstelių atsinaujinimas.
Tiems, kuriuos dažnai ištinka lūpų pūslelinė, yra rekomenduojama išbandyti gydymą diodiniu lazeriu. Kol kas nėra sukurtas efektyvesnis šio viruso gydymo būdas.

Gydymas lazeriu – idealus sprendimas jautriems žmonėms

Jautresniems žmonėms vizitas pas odontologą gali kelti nerimą. Mes dažnai primename, kad šiuolaikinėje odontologijoje yra taikomos visos priemonės, kad pacientai jaustųsi saugiai, patirtų kuo mažiau skausmo ir diskomforto. Burnos ertmės minkštųjų audinių gydymas lazeriu yra vienas iš pažangių metodų, kuris nesukelia įprastoms chirurginėms intervencijoms būdingos patirties.

Dėl gydymo tikslumo ir mažos intervencijos gydymo lazeriu patirtis teikia daugiau saugumo ir komforto. Pooperaciniu laikotarpiu patiriama mažiau skausmo, žaizdos sparčiau gyja, nesiformuoja uždegimas. Tai iš esmės keičia odontologinio gydymo patirtį ir mažina nerimą prieš būsimą vizitą.

Registruokitės dabar

Jei jus domina paslaugos dantų gydymas lazeriu kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

Darbo laikas:
I-V 8.00 – 20.00
VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
LT – 50209 Kaunas