Dantų laminatės Kaune | gerasodontologas.lt
review

Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai labai plonos plokštelės iš danties atspalvį atitinkančios keramikos, kuriomis dengiamas išorinis danties paviršius. Šypsenos restauracija dantų laminatėmis – vienas pažangiausių, efektyviausių ir ilgiausiai tarnaujančių šypsenos atkūrimo būdų.

Dantų laminatės šypsenos restauracijai

Dantų laminatės padeda atkurti autentišką ir estetišką šypseną: jomis suteikiama geresnė danties spalva, forma, dydis ar aukštis. Kiekvienai šypsenai ir kiekvienam danties paviršiui dantų laminatės gaminamos individualiai.

Dantų laminatės gali būti pilnos ir dengti visą danties paviršių arba dalinės ir dengti tik dalį restauruojamo danties paviršiaus. Jomis gali būti koreguojamas visas dantų lankas arba pavieniai dantys.  Optimali restauravimo dantų laminatėmis apimtis – 10 priekinių dantų.

Jos gali būti įvardijamos kaip porceliano laminatės, porcelianinės dantų laminatės, keramikos laminatės, bemetalės keramikos laminatės, estetinės dantų laminatės ar dantų venyrai (angl. dental veneers). Nors pavadinimai skiriasi, jais vadinamas tas pats šypsenos atkūrimo principas – dantų paviršių dengimas dantų laminatėmis.

Mūsų atnaujintos šypsenos

Kokie yra dantų laminačių privalumai?

Dantų laminatėmis restauruota šypsena atrodo lyg geresnė natūralios šypsenos versija, net jei pasiekiama radikalaus pokyčio.

Restauruoti dantys atrodo natūraliai, jie visiškai nesiskiria nuo nuosavų dantų, jei laminatėmis buvo siekiama formos ar dydžio korekcijos. Jei dantų laminatėmis siekiama baltesnio dantų atspalvio, restauruota šypsena atrodo lyg gerai prižiūrėti nuosavi dantys.

Dantų laminatės yra gerai toleruojamos burnos ertmėje, jos nepažeidžia aplinkinių minkštųjų audinių ir kitų dantų. Turint dantų laminatėmis koreguotą šypseną, pojūtis burnoje išlieka toks pats, kaip ir iki dantų korekcijos.

Pagrindiniai dantų laminačių privalumai yra šie:

 • Estetiška šypsena;
 • Natūraliai atrodantys dantys;
 • Baltesni ir natūraliai švytintys dantų paviršiai;
 • Lygi danties tekstūra, imituojanti idealiai sveiką dantį;
 • Sveikos dantenos ir sveika burnos gleivinė;
 • Atsparumas spalvos pokyčiams ir dėmėms;
 • Ilgaamžiškumas: dantų laminatės tarnauja iki 15 metų ir ilgiau;
 • Natūraliam danties audiniui identiškas laminačių kietumas, todėl restauruoti dantys dyla tolygiai natūraliems dantims.

Šypsenos atkūrimas dantų laminatėmis yra negrįžtamas procesas: prie dantų paviršių pritvirtinus dantų laminates, sugrąžinti ankstesnės dantų būklės neįmanoma. Tai reiškia, kad kartą pasiryžus dantų atkūrimui laminatėmis, jų nebebus galima atsisakyti – dantys visuomet turės būti padengti keramikos plokštelėmis.

Visgi jos suteikia daugybę privalumų tiems, kurių šypsenai įtaką padarė amžius ar gyvenimo būdas. Nerestauruojami susidėvėję dantys per dešimtmetį patiria dar didesnius pokyčius, šypsenos būklė prastėja.

Tuo tarpu atlikus restauraciją dantų laminatėmis, susidėvėjimo procesas pristabdomas: išorinis dantų laminačių sluoksnis saugo dantis nuo aplinkos poveikio, šypsenos būklė išlieka stabili, stiprėja geros kasdienės burnos priežiūros motyvacija.

Kada naudojamos dantų laminatės?

Dantų laminatės (dantų venyrai) yra naudojamos tuomet, kai šypsena restauruojama dėl:

 • Dantų spalvos pokyčių;
 • Susidėvėjusių dantų;
 • Aptrupėjusių dantų;
 • Lūžusių dantų;
 • Nelygių ar nevienodos formos dantų;
 • Didelių tarpų tarp dantų;
 • Stipriai išreikšto tarpo tarp priekinių dantų.

Dantų spalvos pokyčiai, koreguojami dantų laminatėmis, gali būti atsiradę dėl:

 • Dantų šaknų kanalo gydymo;
 • Tetraciklinų ar kitų medikamentų vartojimo;
 • Kitų priežasčių.

Tam tikrais atvejais dantų laminatėmis gali būti koreguojami nelygūs dantys. Keramikos plokštelėmis padengus dantų paviršių, galima pasiekti lygesnio ir tiesesnio dantų lanko. Toks gydymas taikomas tuomet, kai pacientai nenori ar negali rinktis ortodontinio gydymo.

Kaip reikia paruošti dantis dantų laminatėms?

Dažnai iki šypsenos atkūrimo dantų laminatėmis prireikia kompleksinio paruošiamojo gydymo. Dažniausiai dantų laminatėmis restauruojame dantis, kurie yra stipriau susidėvėję dėl anksčiau prasirgtų ligų, gyvenimo būdo, burnos priežiūros įpročių ar traumų. Todėl pirmiausiai dantims reikalingas kokybiškas terapinis gydymas: karieso sugydymas, plombų keitimas, profesionali burnos higiena.

Prieš ypsenos atkūrimą dantų laminatėmis gali būti atliekamas kompleksinis gydymas:

 • Endodontinis gydymas (dantų šaknų kanalų gydymas ar pergydymas);
 • Chirurginis gydymas (sugedusių dantų šalinimas);
 • Dantų implantacija (trūkstamų dantų atkūrimas);
 • Dantų balinimas.

Tad pirmiausiai atliekamas funkcinis dantų gydymas, sugrąžinant prarastas sveikų dantų funkcijas. Tik tuomet seka estetinis – šypsenos restauracijos – etapas.

Dėl šių priežasčių šypsenos atkūrimas dantų laminatėmis gali pareikalauti laiko, o svarbiausia – bendro paciento ir gydytojo odontologo – ortopedo darbo. Priklausomai nuo bendros burnos ertmės būklės, bendradarbiavimas dėl šypsenos korekcijos gali trukti nuo kelių savaičių ar vieno mėnesio iki vienerių metų (itin sudėtingais atvejais).

Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai odontologai deda visas pastangas, kad abipusių pastangų reikalaujantis gydymas būtų kuo labiau komfortiškas.

Galutinis rezultatas – dantų laminatėmis atkurta sveika, lygi ir balta šypsena – atperka visas įdėtas pastangas. Iš savo patirties žinome, kad taip atkurta šypsena dažniausiai viršija pacientų lūkesčius.

Kaip šypsena atkuriama dantų laminatėmis?

 Šypsenos atkūrimui dantų laminatėmis reikia keturių vizitų pas gyd. odontologą – ortopedą:

 • Pirmosios konsultacijos ir atspaudų nuėmimo;
 • Gydymo plano sudarymo ir jo aptarimo;
 • Vizito, skirto dantų paruošimui ir laikinų laminačių tvirtinimui;
 • Vizito, skirto nuolatinių laminačių tvirtinimui.

Pirmojo vizito metu išsiaiškinami paciento poreikiai, nuimami dantų atspaudai diagnostikai. Mūsų klinikoje Kaune atspaudai dantų laminatėms gali būti atliekami skaitmenizuotu būdu. Tai padeda išvengti nemalonaus pykinimo jausmo.

Šio arba sekančio vizito metu fotografuojamas paciento veidas: veido analizės prireikia modeliuojant būsimos šypsenos vaizdą. Restauruojant šypseną dantų laminatėmis, svarbu atsižvelgti į dantų proporcijas: dantų aukščio ir pločio santykį. Pavyzdžiui, danteninės šypsenos atveju dantų forma būna netaisyklinga dėl dantų kaklelius dengiančios gleivinės, dėl ko šypsantis matosi per daug minkštųjų audinių. Tokiu atveju reikia atskiro vizito dantenų korekcijai, kurią atlieka gyd. odontologas – periodontologas.

Antrojo vizito metu aptariamas gyd. odontologo – ortopedo parengtas gydymo planas, kartu įvertinama, kokio kompleksinio gydymo reikia iki estetinės korekcijos dantų laminatėmis. Gyd. odontologas – ortopedas pristato skaitmeninį būsimos šypsenos vaizdą. Kartu su pacientu aptariama, ar būsimas vaizdas atitinka paciento lūkesčius. Jei papildomo dantų gydymo nereikia, jau dabar priimamas svarbus sprendimas dėl laminačių spalvos.

Ji turi būti idealiai parinkta iki jų pritvirtinimo, nes vėliau dantų laminatėmis restauruotų dantų spalvos keisti nebegalima. Gyd. odontologas – ortopedas pasiūlo geriausią dantų laminačių spalvos variantą, atsižvelgęs į paciento amžių, veido formą, struktūrą, akių ir plaukų spalvą.

Trečiojo vizito metu atliekamas dantų šlifavimas, subtiliai šlifuojant dantų paviršiai. Dantų paviršius šlifuojamas tiek, kiek vietos reikia plonytei dantų laminatei. Tai reiškia, kad nuo danties paviršiaus pašalinamas labai plonas (dantų laminatės storio) sluoksnis.

Po dantų šlifavimo nuimami antrieji dantų atspaudai, jie keliauja į dantų laboratoriją, kur dantų technikai pagal juos gamina individualias porceliano laminates. Jų gamyba užtrunka nuo 2 iki 4 savaičių. Trečiojo vizito metu taip pat dedamos laikinos laminatės.

Nuolatinės dantų laminatės yra tvirtinamos paskutiniojo – ketvirtojo – vizito metu. Prieš šią procedūrą gyd. odontologas – ortopedas kartu su pacientu priima sprendimą, ar reikia vietinio nuskausminimo.

Kaip vyksta dantų laminačių tvirtinimo procedūra?

Dantų laminačių tvirtinimą (cementavimą) sudaro keli etapai:

 • Pirmiausiai gyd. odontologas – ortopedas tikrina, ar laboratorijoje pagamintos dantų laminačių spalva ir forma idealiai tinka kiekvienam iš restauruojamų dantų. Jei laminatės spalvą reikia minimaliai koreguoti, norimas pokytis išgaunamas parenkant tinkamą cemento, kuriuo laminatė tvirtinama prie danties, atspalvį.
 • Įsitikinus, kad dantų laminačių spalva ir forma yra tinkama, restauruojamų dantų paviršiai yra nuvalomi, nupoliruojami ir smėliuojami. Mikroskopiniai grioveliai padeda laminatei geriau sukibti su dantų paviršiumi.
 • Ant taip paruošto danties paviršiaus laminatė tvirtinama specialiu cementu, kuris danties paviršių sujungia („suriša“) su laminate. Dantų laminate dengtas dantis tampa vientisa struktūra.

Po dantų restauracijos darbų gali prireikti papildomo vizito, kad gydytojas įsitikintų, jog dantenos yra sveikos ir nesureagavo į atliktą gydymą. Paprastai burnos ertmės minkštieji audiniai gerai toleruoja dantų laminates, tai yra vienas iš dantų laminačių privalumų.

Jei vieno vizito metu laminatėmis dengiami visi ar dalis priekinių dantų, vizitas trunka ilgiau nei kelias valandas. Šiai restauracijai reikia ypatingo tikslumo, atidumo ir laiko.

Ką daryti, kad dantų laminatės ilgai tarnautų?

Dantų laminačių ilgaamžiškumą lemia:

 • odontologo – ortopedo profesionalumas;
 • Dantų techniko profesionalumas;
 • Tinkamai parinktas dantų restauracijos metodas;
 • Kokybiškai atlikti dantų restauracijos darbai;
 • Gydytojo bendradarbiavimas su pacientu.

Mūsų klinikoje „Geras odontologas“ restauraciją dantų laminatėmis atlieka patyrusi ir profesionali gyd. odontologė – ortopedė Jolanta Leškevičiūtė.

Ji specializuojasi estetinio protezavimo ir priekinių dantų bemetalių restauracijų srityje. Gyd. Jolanta Leškevičiūtė taiko skaitmeninį šypsenos modeliavimą, naudoja minimaliai invazyvią gydymo techniką, taip išsaugodama paciento nuosavų dantų audinį.

Planuojant ir įgyvendinant šypsenos restauracijas, mūsų klinikoje Kaune bendradarbiauja šių gydytojų komanda:

 • Šypsenos gydymo planą parengia ir restauraciją dantų laminatėmis atlieka gyd. odontologė – ortopedė Jolanta Leškevičiūtė
 • Trūkstamus dantis implantais atkuria burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė-Bružienė;
 • Funkcines ir estetines dantų korekcijas estetiniu plombavimu atlieka gyd. odontologė Algimantė Lošytė-Jančė;
 • Dantenų korekciją atlieka gyd. odontologė – periodontologė Irena Zykuvienė.

Kokia yra gydymo dantų laminatės kaina Kaune?

Dantų laminatės kaina yra 520 – 550 eurų, restauruojant vieną dantį. Kito gydymo dantų protezavimas Kaune kainos yra pateiktos kainyne.

Registruokitės dabar

Jei jus domina paslaugos dantų laminatės kaina ir artimiausias vizito laikas, susisiekite su mumis:

D.U.K.

 • Iš ko gaminamos dantų laminatės?
  Dantų laminačių tvirtumą ir ilgaamžiškumą lemia medžiaga, iš kurios jos gaminamos, ir gamybos būdas. Tai bemetalė keramika, kuri modeliuojama, presuojama ir vėliau dengiama keliais sluoksniais, taip sukuriant daugiasluoksnę keramikinę plokštelę. Ši medžiaga yra visiškai natūrali, todėl lengvai toleruojama burnos ertmėje.
  Dantų technikai gamina bemetalės keramikos dantų laminates laboratorijoje individualiai pagal paciento įprastinius arba skaitmeninius dantų atspaudus.
  Laminačių gamyba reikalauja ypatingo tikslumo ir įgūdžių. Tikslumą užtikrina šiuolaikinės technologijos: jomis sukuriamos 0,3 mm – 0,5 mm storio plokštelės, kurios savo forma, dydžiu ir spalva idealiai atitinka paciento dantis.
  Pirmiausiai laboratorijoje pagal dantų atspaudus sumodeliuojamos plonytės, šviesai pralaidžios daugiasluoksnės plokštelės. Iš kelių sluoksnių sudaryta dantų laminatė, net ir būdama itin plona, yra tvirta ir atspari.
  Šiame etape yra sukuriama pageidaujama dantų laminatės spalva, o jos gamybai naudojama keramika atkartoja sveikų dantų švytėjimą ir blizgesį.
  Tanki dantų laminačių tekstūra nepraleidžia skysčių, todėl jomis restauruoti dantys yra atsparūs spalvos pokyčiams. Turėdami nuosavus dantis, spalvos pokyčio dėl kavos, arbatos, raudono vyno ir kitų dažių gėrimų poveikio išvengti negalime.
  Todėl dantų laminatėmis restauruoti dantys išsaugo pirminę baltą spalvą per visą laminačių tarnavimo laiką, ir bendras šypsenos estetinis vaizdas nepakinta.
 • Kaip prižiūrėti dantis turint dantų laminates?
  Atkūrus šypseną dantų laminatėmis, naujų priežiūros įgūdžių nereikia. Būtina ir toliau laikytis geros kasdienės burnos higienos:
  • Valyti dantis ryte ir vakare ne trumpiau nei 3 minutes;
  • Kasdien valyti tarpdančius;
  • Naudoti specialias priežiūros priemones, jei jas skiria gyd. odontologas;
  • Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.
 • Kuo dantų laminatės skiriasi nuo estetinio plombavimo?
  Visų pirma – ilgaamžiškumu. Jei dantų laminatės tarnauja nuo iki 15 metų ir ilgiau, estetinis plombavimas savo funkciją atlieka trumpiau.
  Antra, dantų laminatės užtikrina, kad dantų spalva nepasikeis. Keramikos dantų laminačių paviršius yra nepralaidus skysčiams, todėl jis atsparus spalvos pigmentams, kuriuos dažniausiai sukelia kava, arbata ar raudonas vynas.
  Trečia, dantų laminatės, kurios yra tokio paties kietumo kaip ir danties audinys, dėvisi tolygiai su nuosavais dantimis. Estetinio plombavimo atveju dantys yra atkuriami plombomis, kurios yra minkštesnės ir greičiau dėvisi nei danties audinys.
  Ketvirta, dantų laminatėmis galima efektyviau restauruoti ryškesnius dantų pokyčius, kurių atkūrimas estetiniu plombavimu gali būti pernelyg trumpalaikis arba nepakankamai veiksmingas.
  Vvieno danties atkūrimas dantų laminatėmis yra brangesnis nei korekcija estetiniu plombavimu. Dantų laminatės kaina yra 520 – 550 eurų, restauruojant vieną dantį. Gydymo estetinis plombavimas kaina yra 125 – 180 eurų, koreguojant vieną dantį.
  Abu šie restauracijos būdai gali būti derinami tarpusavyje, šį principą dažnai taikome mūsų odontologijos klinikoje Kaune. Gana įprastas dantų atkūrimo modelis, kai 6 – 8 viršutiniai priekiniai dantys restauruojami dantų laminatėmis, o apatiniai priekiniai dantys atkuriami estetiniu plombavimu. Šypsenai suteikiamas norimas estetiškas vaizdas, maksimaliai išsaugant nuosavus dantis ir subalansuojant šypsenos atkūrimui skirtą biudžetą.
 • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

  Darbo laikas:
  I-V 8.00 – 20.00
  VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
  Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
  LT – 50209 Kaunas