Danties implantacija - dantų implantai Kaune | gerasodontologas.lt
review

Danties implantacija

Danties implantacija – pažangus, saugus ir ilgalaikis dantų atkūrimo būdas. Jis taikomas žmonėms, kurie prarado dantis dėl karieso komplikacijų ar traumų, siekia atstatyti dantų funkciją ir gerą estetinę išvaizdą.

Danties implantacija mūsų odontologijos klinikoje Kaune

Mūsų odontologijos klinikoje Kaune danties implantacija atliekama pasitelkiant skaitmenines technologijas, kurių pagalba implantacija planuojama itin tiksliai. Atkuriant dantis implantais, svarbiausi sėkmės kriterijai – tiksli diagnostika, preciziškas planavimas, kokybiški implantai ir gydytojo patirtis.

Dantų implantaciją, sinuso pakėlimo operaciją ir kaulo augmentaciją atlieka patyrusi burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė-Bružienė. Jautriems žmonėms, kurie baiminasi gydymo, visos šios procedūros atliekamos sedacijoje, prižiūrint gydytojai anesteziologei reanimatologei Nataljai Rudnikevič.

Visi dantų implantai, kuriais atliekamas gydymas mūsų odontologijos klinikoje, yra pagaminti iš titano, kokybiški ir ilgaamžiai.

Danties implantaciją verta rinktis, nes:

 • Tai neskausminga, neilga ir saugi chirurginė procedūra, kurios metu prarasto danties vietoje įsriegiamas danties implantas. Daugeliu atvejų vieno danties implantacija trunka iki 40 minučių ir yra atliekama vietinėje nejautroje.
 • Ji suteikia ilgalaikį sprendimą, atkurtą šypseną ir kramtymo funkciją. Šiuolaikiniai dantų implantai prigyja 96 – 100 proc. danties implantacijos atvejų. Dėl sėkmingų ir lengvai prognozuojamų rezultatų dantų implantacija yra laikoma vienu patikimiausių gydymo metodų medicinoje.
 • Dantų implantacija sugrąžina pasitikėjimą ir norą bendrauti. Atkūrus šypseną, pagerėja gyvenimo kokybė, sugrįžta bendravimo džiaugsmas ir malonumas mėgautis maistu.
 • Danties implantu atkūrus kramtymo funkciją, išvengiama nepageidaujamų pasekmių. Prarasto danties vietoje susidarius tarpui tarp dantų, prastėja sąkandis, formuojasi dantų poslinkiai. Negaudamas įprasto kramtymo krūvio, pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Dantų implantacija sėkmingai ir visam laikui sustabdo šiuos procesus.

Šypsenos atkūrimas
visiškai skaitmenizuotoje odontologijos klinikoje

„Geras odontologas“ yra pirmoji Kaune visiškai skaitmenizuota odontologijos klinika. Joje skaitmeninės technologijos yra naudojamos kiekviename dantų gydymo etape. Skaitmenizuoti procesai leidžia sparčiau, lengviau ir tiksliau atlikti dantų implantaciją, kitų burnos ligų ir dantų gydymą.

Skaitmeninė įranga dantų implantacijoje:

 • Sumažina vizitų pas gydytoją skaičių;
 • Paspartina gydymo eigą;
 • Padeda preciziškai suplanuoti implantacijos procedūrą;
 • Leidžia lengviau prognozuoti rezultatą;
 • Dėl diagnostinio tikslumo sumažina minkštųjų audinių pažeidimo riziką;
 • Užtikrina spartesnį ir lengvesnį gijimą.

Skaitmenizuoti procesai pirmojo vizito metu dėl dantų implantacijos:

 • Intraoraliniu skeneriu atliekama tūrinė 3D nuotrauka;
 • Ji leidžia įvertinti burnos situaciją 360° spinduliu ir numatyti visas implanto sriegimo aplinkybes;
 • Kartu su pacientu aptarus implantacijos galimybes ir rizikas, iš karto sudaromas implantacijos planas.

Technologiškai pažangi odontologijos klinika leidžia patirti saugią ir lengvą dantų implantaciją. Išbandykite ir įsitikinkite!

Neskausminga procedūra

Paprastai dantų implantacija atliekama vietinėje nejautroje. Dažniausiai jos pakanka, kad procedūros metu žmogus nejustų skausmo. Praėjus vietinės nejautros poveikiui, dauguma žmonių po implantacijos jaučia diskomfortą, primenantį pojūčius po danties rovimo. Pooperacinio skausmo malšinimui gydytojas paskiria nuskausminamuosius vaistus ir šaldymą ledo paketu.

Kai atliekama sudėtingesnė implantacija, vienos procedūros metu sriegiami keli implantai ar atliekama kaulo augmentacija (kaulo atstatymas), prireikia sedacijos. Sedaciją atlieka gydytojas anesteziologas reanimatologas.

Sedacija: saugus gydymo būdas nerimaujantiems

Mūsų odontologijos klinikoje danties implantacija gali būti atliekama sedacijoje. Sedacija – tai sąmonės slopinimas medikamentiniu būdu, kai žmogus išlieka dalinai sąmoningas, tačiau giliai atsipalaidavęs ir neįsitempęs.

Sedacijos būsena primena lengvą mieguistumą. Žmogus nejaučia jokio skausmo ir baimės, tačiau dėl dalinio sąmoningumo gali reaguoti į aplinką. Pagrindinis sedacijos privalumas yra tai, jog nerimą ar baimę patiriantis žmogus gali visiškai atsipalaiduoti ir greitai grįžti į įprastinę būseną.

Kadangi implantacija reikalauja tikslumo, gydytojui yra svarbu, jog pacientas būtų ramus ir neįsitempęs. Tuo tarpu nerimą ar baimę patiriančiam pacientui yra svarbu išvengti gydymo keliamo streso. Todėl implantaciją sedacijoje rekomenduojame tuomet, kai:

 • Jaučiate stiprią odontologinio gydymo baimę ar nerimą;
 • Esate jautrus ir nepakantus skausmui;
 • Odontologinis gydymas yra kompleksiškas.

Priklausomai nuo sedacijos gilumo, kurį parenka gydytojas anesteziologas reanimatologas, sedacijos metu žmogaus kvėpavimas išlieka nepakitęs arba lengvai sulėtėja. Nuo sedacijos gilumo priklauso ir tai, kiek procedūros prisiminimų išlieka žmogaus atmintyje.

Taikant lengvą ar vidutinę sedaciją, žmogus gydymo metu jaučiasi atsipalaidavęs, ramus, lengvai priminga ir lengvai atsibunda. Taikant gilesnę sedaciją, mieguistumo lygis yra stipresnis, tačiau, lyginant su bendrine nejautra, žmogus išlieka sąmoningas. Po sedacijos grįžtama į įprastinę būseną daug lengviau ir greičiau nei po bendrinės nejautros.

Mūsų odontologijos klinikoje implantacija, kaulo augmentacija (kaulo atstatymas), sinuso pakėlimas ir kitos chirurginės intervencijos yra atliekamos specialiai įrengtame chirurginiame kabinete. Jame viskas įrengta taip, jog būtų užtikrintas maksimalus komfortas pacientui ir gydytojui.

Sedaciją atliekanti gydytoja anesteziologė reanimatologė Natalja Rudnikevič yra sukaupusi 40 metų patirtį. Jos priežiūroje visos anesteziolginės procedūros yra atliekamos itin saugiai ir atsakingai.

Prieš sedacija ši gydytoja aptaria su pacientu visus jo sveikatos aspektus, galinčius turėti įtakos šiai procedūrai. Gydytojai yra svarbu žinoti apie paciento alergiją, vartojamus vaistus ar nėštumą. Priklausomai nuo šių veiksnių, gydytoja parenka tinkamiausią nejautros lygį.

Danties implantacija pagal individualius poreikius

Mūsų burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė-Bružienė kiekvieno žmogaus situaciją vertina individualiai. Ji pataria, koks danties implantacijos metodas yra tinkamiausia konkrečiu atveju.

Gydytojo patirtis yra viena iš sėkmingos dantų implantacijos sąlygų. Mūsų burnos, veido ir žandikaulių chirurgė Indrė Zykutė-Bružienė turi dvigubą gydytojos kvalifikaciją (burnos chirurgė ir burnos, veido ir žandikaulių chirurgė). Ji yra sukaupusi daugiau nei 13 metų patirtį, baigusi virš 100 skirtingų profesinės kvalifikacijos kursų ir pristačiusi virš 10 mokslinių pranešimų.

Indrė Zykutė-Bružienė atlieka įprastas danties implantacijos procedūras ir sudėtingas chirurgines procedūras: kaulo atstatymą prieš implantaciją, sinuso pakėlimo operaciją uždaru ir atviru būdais, nuosavo kaulo bloko persodinimą ir kitas chirurgines intervencijas.

Šypsenos atkūrimo dantų implantais procedūra

Danties implantacijos procedūrai mūsų odontologijos klinikoje skiriamas ypatingas dėmesys. Sėkmingą gydymą užtikrina preciziškas planavimas skaitmenizuota įranga, išsamus bendros sveikatos būklės ir paciento lūkesčių aptarimas, profesionalus patyrusio gydytojo darbas, bendradarbiavimas su pacientu prieš ir po dantų implantacijos.

Implantacijos metu mūsų odontologijos klinikoje:

 • Gydo burnos, veido ir žandikaulių chirurgė, turinti dvi gydytojo kvalifikacijas;
 • Atliekamas išsamus burnos ir dantų būklės tyrimas skaitmenizuota įranga;
 • Sudaromas individualus ir tikslus dantų implantacijos planas;
 • Nuosekliai aptariami visi gydymo etapai, galimybės ir rizikos;
 • Naudojama vietinė nejautra arba sedacija, todėl procedūra neskausminga;
 • Vieno danties implanto įsriegimo procedūra trunka iki 40 minučių.

Svarbiausia – pradėti nuo konsultacijos su patyrusiu gydytoju, kuris paskirs tinkamiausią dantų implantacijos metodą.

„Visi ant keturių“ arba „All-on-4“

Šis dantų implantacijos metodas yra tinkamiausias, kai trūksta visų dantų. Jis idealiai pakeičia protezus ir atkuria nuosavų dantų pojūtį.

„All-on-4“ metodas yra pranašus tuo, jog vieno žandikaulio dantis galima atkurti įsriegus vos keturis implantus, ant kurių yra tvirtinamas neišimamasis dantų protezas. Šiuo metodu sriegiant 4 implantus (vietoj tradiciškai siūlomų 6 ar 8), dažnai nereikia kaulo priauginimo procedūros.

Neišimamo dantų protezo konstrukcija yra stabili, su ja nepatiriama diskomforto, kuris yra būdingas dantų plokštelėms. Stabilus dantų protezas nejuda ir nekrinta valgant ar kalbant, nepažeidžia minkštųjų burnos audinių, leidžia mėgautis maisto įvairove.

4 implantais ir neišimamu dantų protezu atkūrus visus dantis, kramtymo metu vėl įdarbinamas žandikaulis ir išvengiama jo kaulo tirpimo.

Implantacija „All-on-4“ metodu yra spartesnė ir efektyvesnė, reikia mažiau vizitų ir mažesnių investicijų į gydymą.

Dantų implantacijos metodą „Visi ant keturių“ verta rinktis, nes:

 • Juo atkurti dantys yra stabilūs;
 • Sugrįžta savų (natūralių) dantų pojūtis;
 • Visiškai atkuriama kramtymo funkcija;
 • Sustabdomas žandikaulio tirpimas;
 • Gydymas yra lengvesnis ir spartesnis;
 • Nereikia chirurginės intervencijos;
 • Mažesnės investicijos.

Dantų implantacija „All-on-4“ yra taikoma esant bedantei burnai. Po šio odontologinio gydymo žmogaus gyvenimas keičiasi iš esmės. Atkūrus šypseną, pagerėja gyvenimo kokybė, sugrįžta bendravimo džiaugsmas ir malonumas mėgautis maistu.

Dantų implantų kaina

Dantų implantai savo išvaizda ir funkcija idealiai atstoja natūralius dantis. Iš titano pagamintas implanto sraigtelis, kuris įsriegiamas į žandikaulio kaulą, atlieka dirbtinės danties šaknies funkciją. Prigijęs implantas virsta atrama naujojo danties vainikėliui. Kadangi implantas atlieka svarbią atramos funkciją, jo kokybė lemia atkurto danties ilgaamžiškumą.

Mūsų odontologijos klinikoje galite rinktis implantaciją šiais dantų implantais:

 • „Osstem“ implantais;
 • „Straumann“ implantais;
 • „Medentika“ („Straumann“ grupės) implantais.

Skirtingi dantų implantai Kaune leidžia pasirinkti tinkamiausią gydymą ir optimalų biudžetą. Visi implantai, kuriuos naudojame šypsenos atkūrimui, užtikrina saugią implantacijos procedūrą, efektyvų danties implanto prigijimą ir kokybišką ilgaamžį rezultatą.

Mūsų odontologijos klinikoje vieno dantų implanto kaina yra nuo 500 iki 800 eurų.

„Osstem“ dantų implantai

Dantų implantais „Osstem“ šypsena ir kramtymo funkcija atkuriama 20 metų 80-yje pasaulio šalių. Šiuo metu šie implantai yra pripažinti populiariausiais dantų implantais pasaulyje.

Mokslinių tyrimų duomenimis, naujos kartos „Osstem“ dantų implantai prigyja 99,6 proc. atvejų. Tai yra pažangių technologijų rezultatas: nanodanga dengti „Osstem“ implanto paviršiai pasižymi ypač geromis prigijimo savybėmis, tankiau suauga su kaulu. Dėl to trumpėja implanto prigijimo laikotarpis.

„Osstem“ dantų implantai užtikrina:

 • Tarptautinį danties implanto pasą;
 • Optimalų sprendimą individualiam atvejui;
 • Unikalias dantų implantų paviršiaus savybes;
 • Plačią technologijų bazę (daugiausiai tyrimų atliekantis Pietų Korėjos implantų gamintojas).

Vieno „Osstem“ danties implanto kaina yra 550 eurų.

„Straumann“ dantų implantai

„Straumann“ yra vienas iš dantų implantologijos pradininkų ir didžiausių implantų gamintojų. Dantų implantais „Straumann“ šypsena ir kramtymo funkcija atkuriama jau 40 metų visame pasaulyje ir 20 metų Lietuvoje.

„Straumann“ implantai yra gaminami iš patentuoto titano ir cirkonio lydinio „Roxolid“. Šis lydinys yra triskart stipresnis nei titanas. Iš „Roxolid“ lydinio pagamintų dantų implantų prigijimo rodikliai siekia 98,4 proc. „Straumann Roxolid SL Active“ implantų prigijimo rodiklis yra dar aukštesnis ir siekia daugiau nei 99 proc.

„Straumann“ dantų implantai užtikrina:

 • Šveicarišką kokybę;
 • Platų dantų implantų pasirinkimą;
 • Technologinę pažangą;
 • Patentuotą implanto medžiagą.

Vieno „Straumann“ danties implanto kaina yra 680 – 800 eurų.

„Medentika“ dantų implantai

Dantų implantų „Medentika“ gamintojas priklauso „Straumann“ grupei.

„Medentika“ dantų implantai užtikrina:

 • Vokišką kokybę;
 • Preciziškus sprendimus;
 • Technologinę pažangą.

Vieno „Medentika“ danties implanto kaina yra 500 eurų.

Danties implantacija su 10 metų garantija

Dantų implantai užtikrina kokybišką ir ilgaamžę šypseną tuo atveju, jei rūpinamasi kasdiene jų priežiūra namuose ir profilaktine priežiūra odontologijos klinikoje.

Mūsų odontologijos klinikoje:

 • Dantų implantų garantija suteikiama 10 metų.
 • Po dantų implantacijos kviečiame profilaktiniam vizitui atvykti kartą per pusmetį arba ne rečiau nei kartą į metus. Tinkami burnos higienos įgūdžiai išlaikomi glaudžiai bendradarbiaujant su burnos higienistu, gydytoju odontologu ar burnos, veido ir žandikaulių chirurgu.
 • Dėl profilaktinių vizitų stokos ir nebendradarbiavimo su gydytoju prastėja kasdienė burnos higiena ir dantų priežiūra. Praleidus profilaktinius vizitus pirmaisiais metais po dantų implantacijos, yra didelė prastos burnos būklės ir prastos dantų implantų būklės rizika.
 • Jei pirmajam vizitui po dantų implantacijos atvykstama po dvejų metų nuo implantacijos datos, netenkama privilegijų, kurias suteikia dantų implantų garantija.
 • Tinkamai prižiūrimi dantų implantai yra ilgaamžis, estetiškas ir funkcionalus sprendimas.

Mūsų odontologijos klinikos gydytojai skatina pacientus bendradarbiauti, laikytis profilaktinių vizitų drausmės ir išsaugoti ilgaamžius dantų implantus.

Protezavimo išlaidų kompensavimas
iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto

Atkuriant šypseną „All-on-4“ dantų implantacijos ir panašiais metodais, ant implantų yra tvirtinamas neišimamas dantų protezas. Protezavimo paslaugų išlaidos gali būti kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Mūsų odontologijos klinika yra sudariusi sutartis su visomis Teritorinėmis ligų kasomis dėl protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo.

Pagal galiojančią tvarką protezavimo išlaidos gali būti kompensuojamos:

 • Asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus;
 • Asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais;
 • Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos;
 • Vaikams iki 18 metų.

Dabar kompensuojamą protezavimo paslaugą galima gauti iš karto, nebelaukiant eilėje ir visus dokumentus pateikiant elektroniniu būdu iš vienos gydymo įstaigos.

Norėdami įsigyti protezavimo paslaugą ir gauti jos kompensavimą, kreipkitės į mūsų kliniką ir gydymo eigą aptarkite su gydytoju odontologu. Mes jus užregistruosime, suvesime jūsų duomenis į elektroninę sveikatos paslaugų sistemą, ir jums netrukus bus atsiųstas e. pranešimas apie teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas.

Kompensuojama dantų protezavimo paslauga reikia pasinaudoti per trejus metus nuo tokios teisės įgijimo.

Dantų implantų priežiūra

Dantų implantai, kaip ir natūralūs dantys, reikalauja kruopščios kasdienės priežiūros. Tik tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą gyvenimą, todėl po implantacijos kasdienė burnos higiena turi būti ideali.

Rekomenduojame vadovautis gydytojų rekomendacijomis ir po implantacijos skirti ypatingą dėmesį kasdienei burnos higienai:

 • Dantų implantus būtina valyti neabrazyvine dantų pasta ir dantų šepetėliu ar vieno danties šepetėliu 2 kartus per dieną ne trumpiau nei 3 minutes.
 • Į kasdienę dantų implantų priežiūrą būtina įtraukti irigatorių, tarpdančių šepetėlius ar siūlus. Irigatorius, kai tarpdančiai valomi vandens srove, yra tinkamiausia dantų paviršių ir tarpdančių valymo priemonė po implantacijos. Juo nepažeidžiama jungtis tarp danties implanto ir gleivinės.
 • Jei gydytojas paskyrė specializuotas dantų priežiūros priemones (priešuždegiminę dantų pastą, dantų skalavimo skystį ar kt.), būtina laikytis šio režimo. Tik taip išvengiama nepageidaujamų burnos ligų ir jų komplikacijų.
 • Tinkama kasdienė dantų implantų priežiūra neleidžia aplink implantą išsivystyti periimplantitui (implantą supančių minkštųjų audinių uždegimui) ar kitoms burnos ligoms. Jei nesirūpinama kasdiene dantų implantų higiena, uždegiminių procesų formavimosi rizika yra didesnė nei prižiūrint nuosavus dantis.
 • Dėl šios priežasties būtina kas pusę metų atvykti profilaktinei apžiūrai pas gydytoją odontologą ar burnos, veido ir žandikaulių chirurgą. Jie apžiūros metu įvertina burnos higieną ir gleivinės būklę, esant poreikiui, paskiria gydymą.

Mes atidžiai rūpinamės pacientų dantų implantų būkle, suteikiame rekomendacijas jų priežiūrai ir skatiname bendradarbiaujant išsaugoti ilgaamžius dantų implantus.

Mūsų odontologijos klinikoje galima įsigyti dantų implantams ir nuosaviems dantims tinkamų burnos priežiūros priemonių.

Registruokitės dabar

Dantų implantai – pažangus, saugus ir ilgalaikis dantų atkūrimo būdas. Jis taikomas žmonėms, kurie prarado dantis dėl karieso komplikacijų ar traumų, siekia atstatyti dantų funkciją ir gerą estetinę išvaizdą.

D.U.K.

 • Kas yra dantų implantas?

  Dantų implantai – vienas pažangiausių, efektyviausių ir saugiausių dantų atkūrimo metodų, sukurtų prieš 70 metų. Danties implantas – tai chirurginiu būdu į žandikaulį sriegiamas titano sraigtelis, pakeičiantis trūkstamo natūralaus danties šaknį.

  Po sriegimo procedūros implanto sraigtelis per kelis mėnesius prigyja ir suauga su gyvu žmogaus kaulu. Danties implanto prigijimo etapas vadinamas osteointegracija. Ji vyksta dėl titano – medžiagos, iš kurios yra pagamintas implanto sraigtelis – biologinio suderinamumo su žmogaus kaulu.

  Žmogaus organizmas šių titano darinių nepriima kaip svetimkūnių, todėl implanto sraigtelis natūraliai integruojasi į žandikaulį. Tuomet implantas funkcionuoja kaip pilnai prigijusi „dirbtinė“ danties šaknis. Taip atkurtas dantis labiausiai primena natūralų dantį: implanto sraigtelis funkcionuoja savarankiškai (kaip ir natūralaus danties šaknis) ir neturi poveikio greta esantiems dantims.

  Šiuolaikinėmis technologijomis pasiekiama dar geresnio titano biologinio suderinamumo su žmogaus kaulu, todėl dantų implantų prigijimo rodiklis siekia net 98 proc.

 • Kada reikalingi dantų implantai?

  Dantų implantacija yra reikalinga tuomet, kai reikia atkurti dantų atliekamą funkciją ir jų teikiamą estetiką. Dantų implantais galima restauruoti vieną trūkstamą dantį, kelis arba visus dantis.

  Šiuolaikinė odontologija suteikia kelis dantų atkūrimo metodus:

  • Išimamus dantų aparatus (dalinius ar pilnus protezus);
  • Fiksuotus (prisukamus) dantų vainikėlius;
  • Dantų implantus.

  Vertinant pagal gydymo kainą, išimami daliniai ar pilni protezai yra patraukliausias dantų atkūrimo metodas. Tam tikrais atvejais tiks toks metodas ir gali būti pritaikytas. Visgi dantų protezai yra ne fiksuotas, o išimamas aparatas, ir tai gali kelti nepatogumų.

  Fiksuoti (prisukami) dantų vainikėliai buvo populiariausias dantų atkūrimo metodas iki dantų implantacijos taikymo. Dantų vainikėlių prisukimo galimybės priklauso nuo išlikusių nuosavų žmogaus dantų, t. y., dantų vainikėliams reikalinga nuosavų dantų atrama.

  Tuo tarpu dantų implantai yra sriegiami tiesiai į kaulą, dažnu atveju jiems nereikia nuosavų dantų atramos.

  Vertinant dantų implantų reikalingumą ir tinkamumą, yra atsižvelgiama į šias aplinkybes:

  • Trūkstamo danties vietą;
  • Žandikaulio, į kurį būtų sriegiamas implantas, kokybę ir kiekybę;
  • Bendrą sveikatos būklę;
  • Asmeninį žmogaus pasirinkimą.

  Nors dantų implantacija yra naujausias dantų restauracijos metodas iš trijų paminėtųjų, jis yra konservatyviausias: implantu atkuriant trūkstamą dantį, niekaip nepaveikiami greta esantys dantys. Kadangi implantai sriegiami tiesiai į kaulą, jie yra itin stabilūs, o dėl funkcionalumo, išvaizdos ir teikiamo pojūčio geriausiai atkartoja nuosavų dantų teikiamus privalumus.

  Nors pagrindinė dantų implantų funkcija yra dantų atkūrimas, jie taikomi ir kitose odontologinio gydymo procedūrose. Dėl savo stabilumo jie gali būti naudojami kaip atramos, prilaikančios išimamą protezą. Tokiomis atramomis stabilizuotas protezas yra patogesnis ir saugesnis.

  Taikant ortodontinį gydymą (tiesinant dantis), gali būti įsriegti nedideli ir laikini implantai. Vadinami mini implantais, jie padeda suteikti reikiamą dantų judėjimo kryptį ir yra pašalinami, kai atlieka savo funkciją.

  Visų dantų netekusiems žmonėms yra taikomas specialus dantų implantacijos metodas „Visi ant keturių“ („All-on-4“). Į specialiai parinktas, tvirtu kaulu pasižyminčias žandikaulio vietas įsriegus keturis implantus, jie suteikia atramą itin stabiliam ir patogiam protezui. Taikant šį metodą, visi prarasti dantys atkuriami vos keturiais implantais, ant kurių yra pritvirtinamas fiksuotas protezas. „All-on-4“ metodu atkurti dantys maksimaliai primena nuosavus dantis: jie yra neišimami, stabilūs, pritvirtinti prie žandikaulio.

 • Kaip vyksta dantų implantacijos procedūra?

  Pirmojo susitikimo metu gydytojas odontologas – burnos chirurgas įvertina bendrą burnos ir dantų būklę, atlieka 3D nuotrauką. 3D nuotraukos (tomografijos) duomenys gydytojui leidžia įvertinti žandikaulio srityje esančio kaulo kokybę ir jo kiekį. Atkurta šypsena yra estetiška ir harmoninga tik tuomet, jei dėl pakankamo kaulo kiekio yra išlaikomos veido proporcijos.

  Jei kaulo kiekis yra pakankamas, jau po pirmojo vizito metu gydytojas suplanuoja tikslią danties implanto sriegimo vietą. Pasitaiko, kad implantų sriegimo vietose yra sugedusių dantų. Tuomet prieš atliekant implantaciją, skiriamas papildomas vizitas ir atliekamas danties ar kelių dantų rovimas.

  Tolesnio vizito metu atliekama chirurginė implantacijos procedūra taikant vietinę nejautrą ar sedaciją. Implantacijos metu titano sraigtelis specialia įranga įsriegiamas į kaulą. Ant titano sraigtelio prisukama gijimo galvutė, susiuvamos dantenos. Po šių procedūrų seka gijimo laikotarpis, kurio trukmė didžiąja dalimi priklauso nuo kaulo, į kurį yra įsriegtas implantas, kokybės. Gijimui gydytojas gali skirti nuo 2 iki 6 mėnesių.

  Net ir šiuo pereinamuoju gijimo laikotarpiu norisi geros estetinės išvaizdos, ypač tuomet, kai implantuojama bedantė burna. Tokiu atveju gali būti uždedamas laikinas išimamas protezas. Gijimo laikotarpiu labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų: nespausti ar kitaip nepaveikti įsriegto implanto. Gydytojas skiria vizitą implantacijos gijimo kontrolei.

  Praėjus gijimo etapui, testuojama, kaip implantas prigijo žandikaulio kaule. Jei prigijimas sėkmingas, atliekamas galutinis implantacijos etapas – dantų protezavimas. Visi atlikto gydymo rezultatai – atkurta kramtymo funkcija, atstatyta šypsenos estetika, veido simetrija – jaučiami po paskutiniojo etapo.

 • Kada reikalinga kaulo augmentacija (kaulo priauginimas)?

  Jei kaulas yra aptirpęs ir jo nepakanka implantacijai, gydymas bus ilgesnis ir jį sudarys daugiau chirurginio gydymo etapas: kaulo augmentacija (kaulo priauginimas), implanto sriegimas, gijimo galvutės uždėjimas ir galiausiai protezavimas.

  Esant dideliam kaulo aukščio ir tūrio trūkumui, kaulo augmentacija yra atliekama kaip atskira procedūra. Po jos kaulo prigijimas trunka nuo 3 iki 9 mėnesių, dažniausiai šis etapas nesukelia diskomforto ar skausmo.

  Kaulo prigijimui skiriamas laikotarpis priklauso nuo kaulo augmentacijos tipo. Kai siekiant atkurti kaulo aukštį priauginamas sintetinis kaulas, prigijimas trunka iki 6 mėnesių. Visiškai bedantės burnos atveju ant esamo žandikaulio priauginamas kitokios rūšies kaulas, kurio prigijimui prireikia 9 mėnesių. Jei kaulo trūkumas nedidelis, kaulo augmentaciją ir implantaciją galima atlikti vienos chirurginės procedūros metu.

  Sėkmingai priauginus kaulą, atliekama danties implantacija. Tinkamas kaulo kiekis ir tūris leidžia tiksliai pozicionuoti implantą. Tiksliai, kokybiškai atliekant implantacijos procedūrą ir naudojant kokybišką implantą, užtikrinamas implanto ilgaamžiškumas. Todėl yra svarbi implantuojančio gydytojo patirtis, kompetencija ir įgyta kvalifikacija.

 • Kas sukelia žandikaulio kaulo tirpimą?

  Žandikaulio kaulo tirpimą skatina įvairios priežastys, viena dažniausių – prarastų dantų neatkūrimas. Netekus dalies ar visų dantų ir jų laiku neatkūrus, sutrinka kramtymo funkcija. Žandikaulio kaulas, negaudamas pakankamai kramtymo apkrovos, atrofuojasi. Dėl šių kaulo pokyčių žandikaulis nebeatlieka savo funkcijos, keičiasi veido forma, o dėl prastai kramtomo maisto gali atsirasti virškinamojo trakto ligų.

  Net jei didžioji dalis dantų buvo prarasti ir neatkurti ilgą laiką, o žandikaulio kaulo nykimas stipriai progresavęs, situacija nėra beviltiška. Sutelkus kantrybę ir tinkamai atliekant kaulo augmentacijos operaciją, galima sėkmingai atkurti tiek nykstantį kaulą, tiek visus dantis.

  Žandikaulio kaulas gali nykti ir dėl kitų priežasčių – periodonto ligų, negydymų dantų šaknų kanalų, įsisenėjusio bruksizmo (dantų griežimo).

 • Kokios gali būti dantų implantacijos komplikacijos?

  Visos chirurginės procedūros, taip pat ir dantų implantacija, gali turėti komplikacijų. Jų padeda išvengti tikslus ir atidus gydymo planavimas. Planuojant implantaciją, pacientui būtina bendradarbiauti su gydytoju odontologu – burnos chirurgu, išsamiai atsakyti į jo užduodamus klausimus. Planuodamas gydymą, gydytojas atlieka 3D tyrimą, vizualią apžiūrą ir remiasi paciento pateikta sveikatos istorija.

  Bendra paciento sveikatos būklė turi įtakos implanto prigijimo ir kitų chirurginių procedūrų sėkmei. Todėl pacientui būtina su gydytoju išsamiai aptarti savo sveikatos būklę, ypač, jei pacientas turi kraujo krešėjimo sutrikimų, infekcijų, alergijų, sinuso ar kitų ligų. Vartojami medikamentai taip pat gali turėti įtakos chirurginei procedūrai.

  Dantų implantacija yra laikoma viena efektyviausių odontologinio gydymo procedūrų, o implantų prigijimo rodiklis yra itin aukštas. Komplikacijos įvyksta retai, jas gali sukelti infekcijos, danties implanto perkrova, aplinkinių audinių (nervų, kraujagyslių, dantų) pažeidimas, netikslus danties implanto pozicionavimas ar prasta žandikaulio kaulo kokybė.

  Viso to padeda išvengti atidus, tikslus ir rūpestingas planavimas, atliekamas patyrusio ir kvalifikuoto gydytojo odontologo – burnos chirurgo. Daugeliu atveju po komplikacijų ir jų gijimo gali būti atliekama pakartotinė danties implantacija.

 • Koks yra gydymas po dantų implantacijos?

  Mūsų odontologijos klinikoje Kaune rūpinamės visais danties implantacijos etapais – nuo pirmojo vizito iki priežiūros po gydymo.

  Iš karto po dantų implantacijos:

  • Gydytojai suteikia būtiną pagalbą ir paaiškina tolesnę priežiūrą;
  • Iš karto skiria priešuždegiminius vaistus, todėl išvengiama skausmo po danties implantacijos ir sekančią dieną;
  • Dažniausiai į įprastą gyvenimo ritmą grįžtama praėjus vaisto poveikiui.

  Po dantų implantacijos rekomenduojame laikytis šių principų:

  • Patinimą operuotoje vietoje galima sumažinti arba jam užkirsti kelią šalčiu. Operuotoje vietoje šaldantį sauso ledo paketą galima laikyti iki 5 minučių su 10 minučių pertraukomis. Tokią šalčio terapiją galima taikyti 1 – 2 valandas.
  • Pirmąsias 24 valandas po implantacijos rekomenduojamas lengvai kramtomas, nekarštas ir neaštrus maistas. Rekomenduojama kramtyti
   sveikąja puse.
  • Po danties rovimo ar implantacijos rekomenduojama nerūkyti iki 5 valandų. Nuo alkoholio reikia susilaikyti 24 valandas po odontologinių chirurginių procedūrų.
  • Po chirurginės procedūros susiformavusios žaizdos gijimą skatina gera burnos higiena. Dantis reikia valyti švelniai ir atsargiai, kad nepažeistumėte operacijos vietos ar siūlių.

  24 valandas po danties implantacijos negalima skalauti burnos skalavimo skysčiu. Jį panaudojus, iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys, prasidėti kraujavimas ir uždegimas. Vėliau kelias dienas galima skalauti dezinfekuojamaisiais tirpalais (ypač po valgio).

 • ODONTOLOGIJOS KLINIKOS KAUNE „GERAS ODONTOLOGAS“ ADRESAS

  Darbo laikas:
  I-V 8.00 – 20.00
  VI 9.00 – 15.00 kas antrą šeštadienį
  Tel.: +370 37 797 668 Mob.: + 370 682 10405 Irenos Zykuvienės odontologijos ir implantologijos klinika „Geras odontologas“ J. Basanavičiaus al. 54,
  LT – 50209 Kaunas