Kontaktai:
Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel. 8 37 79 76 68
El. paštas info@domenas.lt

Darbo laikas:
I - V 8:00-18:00
Apie neatvykimą prašome informuoti

Вопрос-Ответ

Kiek kartų per dieną ir kada reikia valyti dantis? _ru
Ответ:
Moksliniai tyrimai įrodė, jog dantų kariesas, periodonto ligos nemalonus kvapas iš burnos ir kitos nemalonios burnos ertmės problemos - dažniausiai nepakankamai geros individualios burnos higienos pasėkmė.
Dantis valyti yra būtina, nes tik taip galime pašalinti akimi nepastebimą dantis dengiančią apnašų plėvelę, kuri sudaryta iš maisto likučių, mikroorganizmų ir jų veiklos produktų, seilių elementų. Kelias dienas neišvalę dantų, matome jau gerai akimi pastebimą minkštąjį apnašą (jo spalva varijuoja nuo baltos iki rudos). Jei šio apnašo nenuvalysime ilgiau, jis pradės mineralizuotis ir susiformuos dantų akmenys. Valydami dantis, šį minkštą apnašą pašaliname ir taip išvengiame burnos ertmės ligų.
Nepašalintas apnašas sukuria terpę daugintis mikroorganizmams, kurie sukelia dantenų uždegimą, formuojasi karioziniai danties pažeidimai.
Dantis valyti reikėtų ryte, vakare ir po kiekvieno valgio.
Ryte dantis galite valyti tik atsibudę, bet tuomet turite prisiminti, jog pavalgę pusryčius, burną turėtumėte gerai išskalauti vandeniu bei burnos skalikliu. Jei dantis valote po pusryčių, būtinai po valymo dantų šepetėliu paskalaukite skalikliu. Vakare procedūra tokia pati. Po dantų valymo geriau nevartoti saldžių gėrimų ir maisto.
Nepamirškite, kad dantis reikia valyti ne tik dantų šepetėliu, bet ir tarpudančių siūlu, o dar geriau - tarpudančių šepetėliais. Jei valote dantis tarpudančių šepetėliu, jo dydį geriausiai parinks burnos higienistas arba gydytojas odontologas, nes kiekvienas tarpudantis skirtingo pločio ir kiekvienam tarpudančiui turi būti pritaikytas dantų šepetėlis.
Jei dantis valote siūlu ar tarpudančių šepetėliu, dantų valymo tvarka turi būti tokia: pirmiausia išvalote tarpudančius, tada dantis su dantų pasta ir tada burną praskalaujate burnos skalikliu.
Nepamirškite nuvalyti ir liežuvio! Liežuvį galite valyti dantų šepetėliu arba sepcialiu liežuvio valikliu. Kodėl reikia valyti liežuvį? Todėl, kad ant liežuvio šaknies kaupiasi daugiausia mikroorganizmų, kurie sukelia negerą burnos kvapą ir nestabdomai dalijasi, taip formuodami apnašą ant liežuvio.
_ru


Отправить запрос

Имя
Эл. почта
Вопрос