Kontaktai:
Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel. 8 37 79 76 68
El. paštas info@domenas.lt

Darbo laikas:
I - V 8:00-18:00
Apie neatvykimą prašome informuoti

Вопрос-Ответ

Ar darbe taikote bendrąją anesteziją suaugusiems, jeigu jie pageidauja? Mačiau, kad JAV taip daroma_ru
Ответ:

Sveiki,


 


pacientui pageidaujant, procedūros atliekamos bendroje nejautroje (narkozėje). Kreiptis reikėtų šiuo telefono numeriu +370 65544588 išankstinei registracijai. Plačiau apie bendrą nejautra rasite čia .

_ru
Sveiki turiu isluzusi dantuka liko tik saknis ir nezinau ka daryti ,,pas senaja dantiste eiti nebenoriu
_ru
Ответ:

Sveiki,

jei likusi šaknis sugedusi, kariozinė, greičiausiai ją reikia šalinti. Jei šaknis nesugedusi, tinkama protezavimui, ją galima panaudoti kaip atramą protezui - vainiėkėliui. Tai įvertinti galima tik Jus apžiūrėjus.

Gyd. I. Zykutė

_ru
Laba diena, mano sunui (17metu)gal pusantru metu yra ant
dantu baltos demes (ant daugumos dantu, ir beveik visur prie pat dantenu).Odontologai nieko konkretaus nepasako, vienas sako kad praeis ir kalcio


trukumas, kitas nezino del ko tai. Kalci apie puse metu intensyviainaudojom, bet demes nedingo. Jos paprastai nenusivalo, gal padetuhigieninis valymas o gal tai jau kariesas? Dantu pasta ir sepetukaspecialiai pirkom su aukso dulkem uz 100lt ir dantis valomi kiekvienadiena po 2kartus. Prikabinu nuotrauka, suprantu kad sunku kazkadegnozuoti, bet gal esate kazka panasaus maciusi ir galite kazka patarti?Aciu Pagarbiai susirupinusi mama.
_ru
Ответ:

Laba diena,

šios dėmės ant Jūsų sūnaus dantų - pradinė karieso stadija. Šias dėmes galima stabilizuoti: vartokite dantų pastą su fluoru, itin gerai valykite datis (siūlau Solo techniką, nes neteisingi, pvz., horizontalūs judesiai dantų šepetėliu gali sukelti mechaninį dantų emalio pažeidimą ir dėmių progresavimą), rekomenduoju fluoro aplikacijas (gydytojo odontologo kabinete) ir patariu vartoti dantų putas GC Tooth Mousse, praturtintas mineralais ir fluoru. Dėmių stabilizacijos nepasieksite per kelias savaites, tai ilgas procesas.

Gyd. I. Zykutė

_ru
Ką daryti, kai skauda dantį? _ru
Ответ:
Sveiki,

visą informaciją rasite http://www.gerasodontologas.lt/lt/rekomendacijos/dantu-skausmas-kas-ji-sukelia-ir-kaip-su-juo-kovoti/_ru
Sveiki...
Esu 32m. vaikinukas. Nuo vaikystes, paniskai bijau dantistu, t.y. dantu gydimo. To priezastis, dantu vaizdas siaubingas. Siuo metu, jau nemaza dalis dantu yra pasalinti. Pazystamu ikalbetas, per didziausia prievarta, prisiverciau nueiti pas odontologa. Taciau...
Narsydamas po interneta apie dantu gydima, netycia uzejau i jusu svetaine. Cia radau tokia naujiena, kaip gydimas bendrine nejautra. Nieko apie tai nenutuokiu, taciau is aprasymo supratau, kad galbut tai vienintelis, ir kaskiek greitesnis budas susitvarkyti burnos vaizda.
Taip pat perskaiciau jog apsidraudusius "ERGO" draudimu, taikomos nuolaidos. Man taip pat sis budas tiktu, nes pinigeliu, del tam tikru ir suprantamu priezasciu, neperdaugiausiai galeciau skyrti. Arba kaskaip issimoketinai.
Tai kol kas tiek.
Laukiu atsakymo_ru
Ответ:
Sveiki, Sauliau.

Dėkojame už Jūsų klausimą.

Visų pirma, manau, labai sunku įvertinti Jūsų tikrąją burnos būklę tik iš Jūsų aprašymo. Be to, labai sunku pasakyti, kiek iš tikrųjų Jūsų bijote, o kiek tik įsivaizduojate bijantis.. Į šiuos klausimus galime atsakyti tik konsultacijos metu.
Dantų gydymo baimė suprantama ir tikrai nemaža problema, tačiau galbūt yra galimybė įveikti šią problemą ir be radikalių priemonių - gydymo bendrinėje nejautroje. Nenorime atkalbėti, tačiau esame įsitikinę, kad daug geresnių terapinio gydymo rezultatų galime pasiekti tada, kada pacientas sąmoningas.
Nuolaidą apsidraudusiems ERGO gyvybės draudimu taikome tada, kuomet darbdavys apdraudžia darbuotoją, t.y. kuomet yra skiriamos atitinkamos sumos atitinkamoms paslaugoms, pvz., 500lt odontologinėms paslaugoms per metus. Jei Jūs turite šį draudimą, būtinai pritaikysime Jums nuolaidą. Bet kokiu atveju klinikoje taikoma lanksti nuolaidų ir apmokėjimo sistema, manau, tikrai rasime bendrą abiems pusėms priimtiną sprendimą.

Maloniai kviečiame Jus atvykti konsultacijai, kurios metu išsamiai įvertinsime Jūsų burnos būklę, aptarsime Jums nerimą keliančias problemas ir pasiūlysime visas galimas išeitis iš konkrečios situacijos.
Kilus klausimams, lauksime Jūsų skambučio arba elektroninės žinutės._ru
Kas kiek laiko reikia keisti plombas? _ru
Ответ:
Šiuolaikinės plombos yra ilgaamžės, jei dantis užplombuotas kokybiškai ir atlikta plombos apdaila. Vis tik plomba neprilygsta danties audiniui, nėra tokia kieta ir tvirta. Plomba du kartus greičiau nusidėvi nei natūralus danties audinys. Taigi, bėgant laikui plomba nusidėvi, „nusikramto“, gali pakisti plombos ir danties susijungimo spalva. Jei dantis užplombuotas labai gerai, puikiai adaptuoti plombos kraštai, Jūsų burnos higiena gera, antrinis kariesas atsirasti neturėtų.
Priekinių dantų plombos gali pakeisti spalva susijungimo su dantimi vietą, bei laikui bėgant praranda spindesį, todėl šias plombas kas 6-12mėn. reikėtų nupoliruoti._ru
Ką daryti, kai skauda dantį, o atvykti pas gydytoją odontologą nėra galimybės?_ru
Ответ:
Jei skauda dantį, reikėtų vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo ir skausmo – Ibuprofeną, Ibupromą, Irfeną, Paracetamolį, Analginą, Aspiriną ir t.t. Esant labai ūmiam dantų skausmui, gali prireikti ir stipresnių vaistų, pvz., Ketanov. Tačiau vaistai nuo skausmo tik simptominis dantų skausmo gydymas, kuris, beje, dažnai ir nesuveikia. Jei patino žandas ar skruostas, arba jei dantis pakeltas, galite bandyti dėti šaltą kompresą, kuris šiek tiek ramina skausmą ir uždegimą. Jokiu būdu nedėkite šilto kompreso! Jei dantis pūliuoja (jaučiate sūrų skonį burnoje, akivaizdžiai matote besiskiriančius pūlius), labai padeda skalavimai šiltu druskos tirpalu: į stiklinę šilto vandens įdėkite šaukštelį druskos ir skalaukite kuo dažniau. Šis tirpalas puikiai drenuoja pūlius.
Tačiau įsidėmėkite, kad bet koks gydymas namuose nepašalina skausmo priežasties, tai padaryti gali tik gydytojas odontologas. Jei pradeda skaudėti dantį, pasistenkite kuo greičiau nuvykti pas gydytoją odontologą.
_ru
Paniškai bijau dantų gydymo, nors esu suaugęs vyras. Jau labai seniai nebuvau pas gydytoją odontologą, ir, manau, ne vieną dantį reikia gydyti, greičiausiai ir kanalus. Ar įmanoma išvengti adatos dūrių ir skausmingų procedūrų?_ru
Ответ:
Taip, nemalonių procedūrų gydytojo odontologo kėdėje išvengti tikrai įmanoma. Mes siūlome dantų gydymą bendrinėje nejautroje. Žinoma, jei sugedę didžioji dalis dantų, ne vieną reikia gydyti endodontiškai, greičiausiai visiškai išvengti apsilankymo odontologijos klinikoje nepavyks, tačiau skausmingos ir nemalonios procedūros tikrai gali būti atliktos bendrinėje nejautroje. Kodėl nepavyks išvengti apsilankymo pas gydytoją odontologą? Todėl, kad vienos nejautros metu negalime sugydyti pvz. Viršūninio periodontito arba 30 dantų kariozinių ertmių, tačiau jei Jūs pageidausite, galime tai atlikti antros bendrinės nejautros metu._ru
Dygsta protiniai dantys, jie man skauda, tiesiog labai užsitęsė dygimo procesas ir pastebėjau, kad prie danties šaknies prasidėjo pūlinis procesas. Man labai svarbu žinoti ar būtina dantį išrauti, nes norėtųsį dantį išsaugoti. Galbūt yra alternatyvių metodų kaip šią susidariusę problemą išspręsti be rovimo?_ru
Ответ:
Greičiausiai pūlingas procesas prasidėjo ne prie šaknies, o susidariusioje dantenų kišenėje (kitaip vadinamas dantenų kapišonas) - taip nutinka, kai dantenos dengia danties kramtomąjį paviršių, ertmę tarp danties ir dantenos labai sunku išvalyti ir susikaupęs maistas, mikroorganizmai ir jų išskiriami produktai sukelia puvimo procesą (perikoronaritą), kurį mes matome kaip pūlius. Paprastai uždegimas labai skausmingas, gali apriboti išsižiojimą. Būtų labai gerai, jei atvyktumėte į kliniką, ir jei dar neturite panoraminės nuotraukos, mes Jums ją atliktume. Panoraminė rentgeno nuotrauka reikalinga tam, kad galėtume įvertinti, kokia protinių dantų pozicija žandikaulyje ir ar jie išvis galės išdygti. Jei pozicija taisyklinga (tiesi), galima tiesiog atlikti chirurginį perikoronarito gydymą - pašalinti dantenas, dengiančias dantį ir taip uždegimas greičiausiai nepasikartos. Jei danties pozicija netaisyklinga, jis pasviręs į kito danties arba į žandikulio šakos pusę, jį dengia kaulas ir pan., dažniausiai rekomenduojame tokį dantį šalinti, tačiau visas detales konkrečiai aptariame su pacientu ir jei Jūs nenorėsite to daryti, galbūt rasime kita būdą, kad Jūsų nevargintų pasikartojantys skausmai.
_ru
Laukiuosi trečias mėnuo. Ar turėčiau keisti burnos higienos įgudžius, kai esu nėščia?_ru
Ответ:
Paprastai besilaukiačioms moterims dėl hormonų pokyčių formuojasi daugiau akmenų, todėl reikalinga labai atidi burnos priežiūra. Antrajame semestre moterys kartais skundžiasi dantenų išvešėjimu, kraujavimu, paburkimu. Tai pastebėjusi, kreipkitės į gydytoją. Kartais nėščiosioms atsiranda dantenų išaugos – epuliai, kurie lengvai pašalinami gydytojo odontologo kabinete. Kartais moterys skundžiasi pajautrėjusiais dantimis, todėl rekomenduojame pastą jautriems dantims ir švelnų šepetėlį, o jei dantenos pradeda kraujuoti, labai tinka gelis Elugel. _ru
Pusę metų jaučiu padidėjusį dantų jautrumą, ypač valant dantis šepetėliu, o dantys palei dantenas parudavo. Kaip galėčiau įveikti šį skausmą?_ru
Ответ:
Greičiausiai Jums susiformavo pleištiniai defektai dėl per stipraus dantų valymo šepetėliu bei netaisyklingo skandžio. Galite bandyti naudoti dantų pastas jautriems dantims (pvz, Elgydium Sensitive) arba geli Elgydium Sensigel. Tačiau, jei skausmas labai įkyrus, geriausia šiuos defektus užplombuoti, nes neretai defektai progresuoja tol, kol pažeidžia danties pulpą (nervą) ir sukelia pulpitą.
_ru
Turiu problemą: viršutiniai du priekiniai dantys nežymiai kliba. Ar tai galėtų būti parodontozė? Ką reikėtų daryti?_ru
Ответ:
Neaišku, kiek Jums metų ir ar paslankūs kiti dantys burnoje, ar yra patologinės kišenės prie priekinių dantų, ar yra akmenų, uždegimas. Jei pastaruoju metu nepatyrėte šių dantų traumos, jei Jums daugiau, nei 50 metų, gali būti, kad tai periodontitas (parodontozė). Bet kokiu atveju, jei nenorite prarasti šių dantų, kreipkitės į gydytoją, kuris galės Jus profesionaliai pakonsultuoti ir sudaryti gydymo planą. _ru
Turiu tarpą tarp dviejų priekinių dantų. Ar galima jį pašalinti? Ar man reikalinga plokštelė?_ru
Ответ:
Visų pirma, neaišku, kiek Jums metų ir koks Jūsų sąkandis, ar yra daugiau tarpų arba susigrūdusių dantų. Jei Jūs pilnametis ir Jūsų sąkandis netaisyklingas, greičiausiai Jums reikės ortodontinio gydymo, t.y. breketų. Tačiau, jei esate nepilnametis, ir Jūsų sąkandis dar nesusiformavęs, gali pakakti ir ortodontinės plokštelės. Suaugusiems, esant pageidavimui, kuomet yra tarpas tarp dantų, siūlomas ir estetinis plombavimas arba laminatės. Vis tik konkrečiai atsakyti į Jūsų klausimą ir profesionaliai patarti galėtų gydytojas konsultacijos metu._ru
Ar galima Jūsų klinikoje gydytis išsimokėtinai?_ru
Ответ:
Mūsų klinikoje aptarnaujami pacientai, apdrausti SEB ir ERGO gyvybės draudimu. Apsidraudusiems ERGO, paslaugoms taikoma 15proc. nuolaida.
Klinikoje taikoma lanksti nuolaidų sistema. Be to, esant poreikiui, pasitarę su gydančiais gydytojais ir klinikos vadove, galime mokėtiną sumą padalinti į kelias dalis._ru
Ar gydant dantis bendrinėje nejautroje sugydomi visi dantys?_ru
Ответ:
Taip, bendrinės nejautros metu sugydomi visi dantys, kad ateityje mažasis pacientas pas gydytoją odontologą atvyktų tik profilaktiniams vizitams. Be abejonės, po procedūros labai svarbu prižiūrėti vaiko burnos higieną, nes tai yra pagrindinis gerą burnos sveikatą nulemiantis veiksnys. _ru
Ką daryti, jeigu kraujuoja dantenos?_ru
Ответ:
Paprastai dantenos kraujuoja dėl to, kad jos yra uždegiminės, o dantenų uždegimą sukelia dantų akmenys bei apnašos. Net jeigu dantis valote tris minutes, nereiškia, kad tai darote gerai. Gali būti, kad Jūs ne taip laikote šepetėlį, nenuvalote vieno dantų paviršiaus – Jūsų dantų valymas gali būti kiekybiškas, tačiau nekokybiškas. Kokybiškai valyti dantis Jus gali išmokyti burnos higienistas. Jei kraujuoja dantenos, bet kokiu atveju reikia kreiptis į burnos higienistą. Jei priežastis – akmenys, jis Jums atliks profesionalią burnos higieną. Šią procedūrą reikėtų atlikti vidutiniškai kas metus. Tačiau jei Jums kraujuoja dantenos ir jos yra be galo skausmingos, raudonos ar net melsvos, sklinda blogas kvapas iš burnos, pastebite bėrimo elementų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją odontologą. Tai gali būti bendrinės ligos požymis arba kita burnos ertmės liga._ru


Отправить запрос

Имя
Эл. почта
Вопрос