Implantacija

 

Dantų implantai

 

Dėl karieso komplikacijų ar traumų neretai prarandami dantys. Išeitis iš situacijos – protezavimas, kai šalia esantys dantys nušlifuojami (iki 70 proc. danties audinių!) ir dedamas tiltas. Kol tiltas yra Jūsų burnoje, netekto danties vietoje tirpsta kaulas ir formuojasi neestetiški „krateriai“, t.y. dantenų ir kaulų defektai.

 

Šių nemalonumų galima išvengti, naudojantis jau 50 metų visame pasaulyje atliekama dantų implantacija. Tai chirurginė procedūra, kurios metu netekto danties vietoje įsriegiamas titaninis implantas, kuris bus atrama danties vainikėliui.

Šiuo metu implantacijos operacija tampa rutinine procedūra odontologijos klinikose. Ji neskausminga – procedūros  metu naudojami anestetikai, neilga – vieno implanto įsriegimas užtrunka apie 40 min. ir saugi – su Jumis dirba profesionalai. Dažniausiai po procedūros veido patinimo nebūna, jau praėjus vaisto poveikiui galite sugrįžti į įprastą dienos ritmą. Po procedūros pacientui suleidžiame arba duodame išgerti priešuždegiminių vaistų, tad nei iškart po operacijos, nei kitą dieną vaistų nuo skausmo gerti neteks. Išskirtiniais atvejais, kuomet atliekamos sudėtingesnės procedūros arba vienu metu įsriegiama daugiau implantų, skiriamas antibiotikų kursas.

Implantaciją galima atlikti iškart po danties pašalinimo (prieš tai gerai įvertinus, ar tai yra saugu) arba praėjus maždaug 6 mėn. po danties pašalinimo. Įsriegus implantą, protezuojame po 4 - 6mėnesių - šis laikotarpis yra skirtas implanto integracijai į kaulą. Žinoma, jei implantas įsriegiamas į estetinę zoną, Jūsų be danties nepaliekame ir atliekame laikiną protezavimą. 

Labai svarbu gydymą implantais pradėti nuo kokybiškos konsultacijos pas gydytoją specialistą burnos chirurgą. Su juo aptarsite sudarytą gydymo planą, išsiaiškinsite visus jo etapus, bei kainą. Į implanto įsriegimo kainą protezavimo kaina neįskaičiuojama. Visus Jums aktualius klausimus galėsite užduoti gydytojui burnos chirurgui konsultacijos metu.