Kontaktai:

Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel.: 8 37 79 76 68
Mob.: 8 682 10405
El. paštas: info@gerasodontologas.lt

Darbo laikas:

I - V 8:00-19:00
Apie neatvykimą prašome informuoti iš anksto.
 

Klauskite - atsakysime

sveiki,
Dukrytei iskrito apatinis pieninis priekinis dantukas. 4m.8 men
jau beveik metal laiko ir vaikas nedygsta. ar tai normalu?
aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą konsultacijai.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Sūnui 6metai ir iškrito viršutinis pieninis dantukas. Dabar toje vietoje liko atvėpes toks kaip mėsos gabaliukas. Tokio pat dydžio kaip buves dantukas. Ar tai susitrauks ar reikia man sunerimti. Ačiū už Jūsų atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, esu sunerimus..mano dukrai yra 7,5metu ir jai nekrito isvis dantys, tik pries koki pusantro men iskrito pirmasis virsutinis smulkus kandis, tai yra 2asis kandis..ir i jo vieta isdygo labai platus.tai itariu priekinis pirmasis :-( ka man daryt? Kaip suprantu dabar pas ja bus priekiniai dantys vienas platus kitas smulkus ir kitas platus? Kaip bus galima ateity sutvarkyt sita problema.labai aciu.esu nevilty
Atsakymas:

Sveiki,


dar nėra ko jaudintis, nes dantys kris ir dygs, žandikauliai didės, ir dantys sustos į dantų lankus. Kol kas nieko ir padaryti negalite. Vis tik jei labai neramu, kreipkitės į gyd. ortodontą konsultacijai.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Man 12m. Susiduriau su klausimu ar man 1 prieškrūminis dantis jau nuolatinis. Bijau kad jau po truputi jauciu kad jis klibes. Ir man baisu jei jis iskris is tai buvo nuolatinis
Atsakymas:

Sveiki,


tik gydytojas, kuris apžiūrės Jūsų burną, gali atsakyti į šį klausimą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,dukrytei nera ne metu,o jau pieniniai dantukai juoduoja.
Ka reikia daryti,kad nejuoduotu?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą, o kol kas gerai valykite dantis su dantų pasta su fluoru ir venkite dantų ėduonį galinčių sukelti produktų (saldžių, krakmolingų, lipnių).


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki! 15men vaikas krito ir prasiskele dantena tarp priekiniu dantu. Kraujo buvo daug. Ar reikia vaziuoti pas gydytoja? Ar uzgis pats
Atsakymas:

Sveiki,


dažniausiai tokio amžiaus vaikai krisdami sužaloja viršutinės lūpos pasaitėlį, kurio siūti nereikia, žaizda pati užgyja gana greitai ir gražiai.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, mano anukei 6,6 metu Apacioje zandikaulyje isdygo i vidu arciau 2 dantys o pieniniai tik ciut ciut kliba Ka daryti ar reikia dar laukti kol jie patys iskris ar reikia juos abu salinti Aciu, Tiesa, gal dar galiu atsiusti nuotrauka.
su pagarba BIRUTE
Atsakymas:

Sveiki,


jei gerai supratau situaciją, tai pieninius dantis reikia šalinti, nes jie trukdo dygti nuolatiniams.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, mano dukrai 2 metukai. Ir pastebejau yra priekiniuose dantukose po juoda skilute. Dantukus valom, tai kodiel cia taip? Ir ka reik daryt?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą apžiūrai - įverstinti, ar tai yra ėduonis, ir ar reikia gydyti. Priežasties pasakyti negaliu neapžiūrėjusi.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, mano sūnui, mano sūnui (1m 7 mėn)ant apatinų krūminių dantų atsirado gelsvos dėmelės ir šoniniuose, ir kramtomuosiuose paviršiuose, nesimetriškos, apatiniai priekiniai dantys irgi lyg gelsvumo turi, vršutiniai visiškai be problemų. Ar tai galėjo atsirasti nuo mėlynių, nes vienu metu valgė daug, dėdavau į košę, ar tai jau kariesas?
Atsakymas:

Sveiki,


tai gali būti dantų apnašos arba beprasidedantis kariesas. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Ar 16 metų vaikas gali pats užsiregistruoti pas odontologą?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, nuo 16 m. vaikas gali pats atvykti pas gyd. odontologą, vis tik rekomenduojama atvykti su vienu iš tėvų dėl gydymo plano aptarimo, gydymo kainos ir trukmės.


I. Zykutė - Bružienė

Mūsų dukrai 8 metai, priekiniai pieniniai dantys visi jau išdygę. Vakare apžiūrint dantis pastebėjau kad apatinio krūminio danties šone matosi šaknis (visa šaknis iki apačios). Pats dantis lyg ir kliba, neatrodytų kad sugedęs. Dantistas apžiūrėjo sako laukt kol pats iškris, bet ta nuoga šaknis man kažkaip neramu ir geriau gal būtų dantį traukt?
Atsakymas:

Sveiki,


be apžiūros negaliu pakomentuoti, vis tik jei odontologas sakė, kad geriau laukti, kol dantukas iškris, reiktų juo pasitikėti.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras, dukrai 5 metukai. Klibėjo priekinis apatinis datis, dukra išsitraukė, bet liko mažas gabalėlis. Ar jį išstums augantis dantukas ar reikia kreiptis pas stomatologą? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


dažniausiai dygstantis dantukas išstumia šaknis, bet vis tik siūlau nuvykti konsultacijai pas gyd. vaikų odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Dukrytei 7 metai, maždaug prieš 3 mėn. Iškrito 2 viršutiniai priekiniai dantukai, dantukai vis dar nėra prasikalę. Ar turėčiau sunerimti? Per kiek laiko iškritus pieniniam dantukui turėtų išaugti nuolatinis? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


nuolatiniai dantukai turėtų išdygti per pusmetį, dar šiek tiek palaukite.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Dukrai iskrito virsutinis pieninis dantukas,o salia iskrito soninis kandis.Db dygsta nuolatinis pieninis dantis,kuris yra toks platus,kad uzeme ir kandzio vieta.ka daryti tokiu atveju?Ar laukti kol prades dykti kandis ir kreiptis i odontologa?
Atsakymas:

Sveiki,


kol kas nieko padaryti negalite, nes nėra jokio galimo sprendimo, kol sąkandis ankstyvas ir mišrus - yra ir pieninių, ir nuolatinių. Vis dėl to rekomenduoju gyd. ortodonto konsultaciją, kad sužinotumėte, kada konkrečiai kreiptis gydymui, jei toks bus reikalingas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki! Mano dukrai buvo iškrite pieniniai dantys visi bet atsitiko taip kad jie vėl kliba. Todėl ar turite pasiulimų ką reikėtu daryti toliau?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki norejau paklausti ka daryti kai vaikui juoduoja priekinia dantukai jinai yra 1ir 7 men as nenoriu kad vaikui istrupetu dantukai o tikri pradeda augti tik 6 metu ka siuo atveju daryt kaip pagelbeti ir issaugoti
Atsakymas:

Sveiki,


kadangi kiekviena situacija labai individuali, rekomenduoju kuo greičiau kreiptis į gyd. vaikų odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. mano 2,5m dukrytei pastebejau kad prieki kai sukanda dantis lieka tarpelis. kadangi dar ciulpdavo ciulptuka tai ar gali but tai atviras sakandis ir ka tokiu atveju daryti ar laukti nuolatiniu dantuku ar jau reikia kreiptis dabar. ciulptuko jau atsisakem.
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju kreiptis konsultacijai į gyd. vaikų odontologą - bet vargu, ar tokiame amžiuje įmanoma ką nors padaryti - tiesiog laukti.


I. Zykutė - Bružienė

SVEIKI,
Mano 4 metu sunui priekineje dantu dalyje (apatiniame zandikaulyje) uz dantuku isdygo du dantukai. Norejau paklausti jusu nuomones, ka daryti.?ar tai labai blogai kai papildomai prie dantu isdyksta kiti dantys. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą konsultacijai, nes tokios sudėtingos situacijos pakomentuoti be apžiūros tikrai negaliu.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras. Sūnui iškilo pūlinys. Pirmadienį vykome pas odontologą, uždėjo vaistų,liepė skalauti druska. Tačiau praėjo jau beveik savaitė, o pūlinys nemažėja. Jam neskauda. Ar normalu,kad pūlinys laikosi taip ilgai?
Atsakymas:

Sveiki,


per savaitę pūlinys turėjo sumažėti. Kreipkitės į gyd. odontologą pakartotinai.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, man dar dešimt metų tačiau kliba krūminiai dantys, ar tai normalu?
Atsakymas:

Sveiki,


galbūt, tai pieniniai krūminiai dantys?


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,

Dukrytei 6m. Nuo 3,5 m taisome pieninius dantis, jie visi tvarkyti po kelis sykius. O šiuo metu išaugę nuolatiniai dantys pradėjo gesti, kaip aš galėčiau pagelbėti? Pas odontologą lankomės, kas mėnesį. Ar padėtų, jei gertų kažkokius medikamentus, pvz. kalcį?

Labai ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


manau, kad geriami maisto papildai nepadės. Galima vartoti specialias remineralizuojančias dantų pastas, taip pat reikėtų koreguoti mitybą - vengti lengvai virškinamų angliavandenių, saldumynų, saldžių gėrimų, neužkandžiauti, valgyti daugiau kieto, rupaus maisto.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Mano dukryte 7metukai, jai iskrito priekiniai pieniniai dantukai rugpjucio pabaigoje, o dabar spalio pabaiga,o jie nedygsta. Cia normalu ar nelabai?
Atsakymas:

Sveiki,


turėtų išdygti per pusmetį. Vis tik galima atlikti rentgeno nuotrauką ir patikrinti, ar tikrai yra dantų užuomazgos.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakar,
Mano sunui sukako 5 metukai, pradejo skustis kad skauda dantuka nevedem pas gydytoja suskaiciavo 5 eduonys, nors neatroro kad ten dideli butu, pasake kad 2 reikes traukt tikriausiai, o ant triju kitu pasiule uzdeti karuneles, kurios apsaugos dantukus nuo tolkimesnio eduonies vystymosi. Mes gyvename ne Lietuvoj, bandziau interenete atrasti ar ir Lietuvoj tai normali praktika, bet nieko neraso. Pasake kad tokiu budu sia dantukai isliks ilgiau.
Aciu uz Jusu atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


taip, toks gydymas taikomas visame pasaulyje. Jei dantys pernelyg smarkiai sugedę, kad kokybiškai sugydyti, jie šalinami, o kai sugydyti įmanoma, bet vainikas smarkiai suiręs, dedami vainikėliai.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Vakar dukryte valgydama vištą staiga labai pradėjo verkti ir sako, kad isikando. Ryte ji valgo ir sako skauda tą dantuką ir valgo su šonu. Paprašiau, kad parodytu dantį- jis kliba ir kažkiek pasikreivines ( dantukai prieš tai buvo tiesūs). Blogiausiai tai, kad ji vis liečia tą dantuką, tai su ranka tai su liežuviu. Ka daryti? Ar jis sutvirtės ar iškris?
Dukrai dabar 4metai 4mėn.
Ačiū už atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, galbūt dantukas lūžo ir jį reikia pašalinti.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, mano dukra, žaizdama kvadratą, netyčia su kamuoliu pataikė berniukui (nors jis nežaidė ir specialiai bėgo per aikštelę) į veidą. Dabar jis ir jo mama tvirtina, kad ji išmušė sveiką neklibantį dantį. Pasakykite, ar galima kažkaip sužinoti, koks tai dantis ar pieninis, ar nuolatinis? Ar įmanoma su kamuoliu išmušti nuolatinį sveiką dantį, jei smūgis yra silpnas? Ačiū Jums iš anksto už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


ar nuolatinis, ar pieninis dantis, gali pasakyti odontologas po apžiūros. O dėl nuolatinio danties išmušimo... viskas įmanoma, nors teoriškai taip paprastai nuolatinio danties neišmuši.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras,9 metu vaikui pradejo klibeti apatinis soninis dantukas.Ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, man vis neduoda ramybes vienas klausimas, mano vaikui 5, 5metai. Kai buvo 3,5metu istrauke priekinius du dantukus, nes krito ir nusiskele, todel teko istraukti. Pries pusmeti iskrito patys apacioje priekiniai dantukai ir jau sudygo. Dabar apacioja dar vienas iskrito, o virsuje dar nedygsta. Ar reiktu sunerimti? Buvom pas stomotologa, bet nieko neatsake, tai ir nezinau ar nerimauti.
Atsakymas:

Sveiki,


viršutiniai priekiniai dantys turėtų išdygti iki maždaug septynių metų amžiaus, bet, kadangi pieniniai buvo pašalinti, dygimas gali vėluoti.


I. Zykutė - Bružienė

Laba vakara. Mano dukrytei greit bus du metukai. SI vakara pastebejau kad is vidines puses yra pajuodave ant apatiniu antruju kandziu, prie pat smegeneliu. daba baisiai nerimauju ar kas cia rimto, nes pries kelias dienas buvo apvirtusi ir siektiek susizeide ir aisku nelabai leidzia normaliai paziureti. O pastaruoju metu pradejo kisti pirstus i burna, nors trodo dantis nekliba. Kas galetu cia buti ar rimta?
Atsakymas:

Sveiki,


tai gali būti kariesas, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą apžiūrai.


I. Zykutė - Bružienė

Sunui 1,7 metu. Atsirado virsutiniu keturiu dantuku buteliuko eduonis, prie smegeneliu nera virsutines emales sluoksnio. Kaip padeti vaikui? Ar siuo atveju atliekamas plombavimas (gal estetinis?) Kiek tai kainuotu? Aciu.
Atsakymas:

Sveiki.


būtinai kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, reikalingas remineralizuojantis gydymas.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
sūnus (4,5 metų) darželyje kando obuolį ir pradėjo klibėti apatinis kandis. Kaip elgtis?
Ačiū už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai dantukui laikas iškristi. Galite laukti, kol pats iškris arba kreiptis į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena Mano mergaitei 4.5 metuku nukrito susizalojo aptinius priekinius dantukus truputi kliba kraujavo nevazevom pas stomotologa dar norejau paklaust ar sutvirtes dantukai ar iskris?
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


dantukai dažniausiai sutvirtėja, tik gali apmirti - juos reikia stebėti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, man 14 metu ir mano du priekiniai dantys yra ilgesni uz kitus, ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


taip būna dažnai, tokia fiziologija. Kol kas siūlau nedaryti nieko, Jūs dar jauna, sąkandis dar keisis.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
Uzsidejome kabes ant virsutiniu dantuku, nes problema buvo su iltimi desineje puseje. Po keliu savaiciu pasidare labai paslankus dantukai aplink ta ilti-pirmas prieskruminis dantis ir sonine kandis. Ypac baugiai su ta sonine kandimi priekyje, ji iskelta i prieki, pailgejusi, ir labai jautri,kliba. Jau nekalbant apie kandima su ta puse, net palietus jaucia diskomforta.
Ar cia normalu, suprantu kad kabes siek tiek isbalansuoja dantukus, bet kad sitaip iskeltu ir klibetu tas priekinis dantukas?... bijome, kad nebutu baisiu pasekmiu
Atsakymas:

Sveiki,


jei Jums atrodo, kad dantys kliba per daug, kreipkitės į savo gyd. ortodontą apžiūrai - galbūt reikia pareguliuoti tempimo ir sukimo jėgas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Sunui 12 m. JAM jau auga protiniai dantys. Noriu paklausti ar tai normalu. Dar sunui vienas dantis kiauras o po juo auga kitas dantis.Tas dantis kliba. Ar ji reikia rauti ar reiketu eit pas daktada?
Atsakymas:

Sveiki,


ar  tikrai Jūsų sūnui auga protiniai dantys? Tokiame amžiuje dygsta septinti, antrieji krūminiai, dantys. Jei dantis kliba (kaip suprantu, tai pieninis dantis). reikia kreiptis į gyd. odontologą, kad jį pašalintų.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Dukrytei 2 metuku nuskilo dantukas i stalo kampa,taciau dar puse dantuko perskile per puse ir jis jai geriant skauda,patarkit ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, dantį greičiausiai teks plombuoti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Šiandien pastebejau , kad pas mano 15 metu sūnų pajuodes viršutinis priekinis dantis. Traumos neturėjo. Pries 2 sav buvom pas stomatologe profilaktiškai.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą pakartotinai, galbūt kažko nepastebėjo.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Sunui 2.3m. jau nebeturime 4 dantu virsutiniu,2-tvarkyti.Kitu emalis patrupejes.Buteliuko kariesas.Kokia tolimesne nuolatiniu dantu dygimo eiga?Ar pieniniu dantu netekimas ankstyvojoje vaikysteje itakoja dantu dygima,lyguma?Kaip rekomenduotumete toliau priziureti tokios bukles dantis?Ar reikia kazkur kreiptis po pieninuku istraukimo?-ar tiesiog laukti nuolatiniu dantu?Kazkaip neramu,nes po musu odontologu apziuriu ir patarimu laukti ir stebeti toliau dantu bukle atsidureme ligonineje su diagnoze-salinti...
Atsakymas:

Sveiki,


nuolatinių dantų dygimo eiga tokia pati, kaip įprastai, tačiau dažnai dantys gali dygti ne pagal "grafiką" ir dėl to jaudintis nereikia. Anksti netekus pieninių dantų, nuolatiniai gali pradėti dygti vėliau. Jei netekti pieniniai krūminiai dantys, kartais rekomenduojama po dantų šalinimo uždėti vietos užlaikymo aparatą, kad nuolatiniams dantims būtų užlaikyta vieta dygimui. Rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą apžiūrai, kad sužinotumėte tolimesnes, būtent Jūsų vaikui skirtas rekomendacijas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Norejau paklausti del ko ir kas gali buti 2metu mergytei virsuje du priekiniai dantukai prie gumos ir eina zemiau iki puses dantuku geltoni
Dantukus valo ryte ir vakare
Aciu :)
Atsakymas:

Sveiki,


tai dantų kariesas. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė-Bružienė

Laba diena, 2 m. sunus issimusse priekini dantuka,saknys liko, desnos patine, melynos, daug kraujavo, buvom nuvyke pas stomatologa, liepe palaukti kol viskas aprims. Po nakties pastabejau, kad dar labiau patine, net ir virsutine lupa. Ar tai normalu? ar tokiu atveju neskiria antibijotiku? Labai aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


dažniausiai po danties ir/ar lūpos sumušimo antibiotikų neskiriame. Lūpa po sumušimo gali smarkiai patinti, tai normalu. Jei vis tik neramu, reikėtų kreiptis į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki,mano mergaitei 6metukai,pieninei virsutinei sugede ir auga nuolatinis virsuj pieninio danties (kreivai) anksciau toj vietoj puleve ir toj vietoj dygsta nuolatinis dantukas,ka daryti? kaip elgtis tokioje situacijoje,esu labai issigandus?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, kad sugedęs pieninis dantis būtų pašalintas ir galėtų išdygti nuolatinis.


I. Zykutė

Laba diena. Mano dukrai yra 9 metai, kai ji žaisdama susitrenkė iltinį dantuką. Dabar jis kliba. Ar įmanoma, kad jis gali iškristi? Ką reikėtų daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė

Labas vakaras, man yra 14 m norečiau paklaust man iskrito iltinis dantis ir as nezinau ar man iskrito pieninis dantis ar nuolatinis patarkit ka daryt ir kaip suzinot ar iskrito pieninis ar iltinis
Bučiau dekingas uz atsakyma...
Atsakymas:

Sveiki,


sužinosite tik nuvykęs pas gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena, ką daryti, jeigu mano sūnui 11m vaikui auga nevietoj dantis . Pieninis laikosi, o nuolatinis laikosi ?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

sveiki,ar gali vaikas karsciuoti dygstant pirmiesiems nuolatiniams kruminiams dantims? Dukrai 5.5m,du apatiniai priekiniai iskrito,vietoj ju isdygo kiti,isdygo ir vienas kruminis,dabar dukra karsciuoja,sake kad truputi skauda galva,ar gali tai buti del antrojo danties dygimo? dygstant pirmajam sirgo angina todel karsciavimo priezastis buvo aiski...Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


taip, vaikas tikrai gali karščiuoti dygstant dantims. Rekomenduoju kreiptis į šeimos gydytoją atmesti kitas galimas karščiavimo priežastis.


I. Zykutė

sveiki.. dukrytei 2metukai ir 4men, krisdama nuskele pieninio apatinio priekinio dantuko emali..kraujo nebuvo. ar reiketu parodyti dantu gydytojui? o gal tai nieko rimto ir dantukas priziurimas nesuges per anksti..
Atsakymas:

Sveiki,


jei tik nuskilo emalis, nieko tokio, tokio amžiaus vaikui danties neplombuosime.


I. Zykutė

Sweiki mum yra 3m 6men mu trup ir juoduoja ir ka daryt reiktu ar trauks ar taisys.acu uz atsakima
Atsakymas:

Sveiki,


kuo greičiau kreipkitės apžiūrai - tik jos metu galima nuspręsti, ar dantis įmanoma sugydyti.


I. Zykutė

Laba diena. Dukrai 5m, jau kliba pirmasis pieninis dantukas. Kaip teisingai jį ištraukti? Ar reikia užspausti dantenas? Kaip tai daryti? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju patiems danties per prievartą nelupti - palaukite, kol jis pats išsiklibins, arba vaikai patys tokius stipriai išklibėjusius pašalina. Jei vis tik pačiam vaikui pašalinti nepavyks, o skaudės, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena.Noriu paklaust mano dukrai yra 9metai jos dantukai nėra dviejų viršutinių priekinių dantukų
Darėm nuotrauka yra jie ten matosi bet nemėgsta.buvom pas ortodoksai sakė gal išdygs o gal ne bet yra užuomazga ir nori dėti jai briketus.Ar deda tokiam vaikui ar ne nežinau ką daryt
Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


jei Jūsų ortodontas sakė, kad reikia dėti breketus, vadinasi reikia - Jūsų situacijos aš net nemačiau.


I. Zykutė

Sveiki,Mano sūnui 5 metai,2priekiniai dantukai yra sugedę,šiandien buvome pas dantiste sakė reikia rauti darys narkoze.sakė kad yra infekcija.Mes esame ne Lietuvoje norėjau pasiteirauti ar normalu kad trauks dantis o ne tvarkys juos? Aciu už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


taip, jei pieniniai dantys yra pernelyg smarkiai sugedę, juos šaliname. Be to, iki nuolatinių dantų dygimo liko ne tiek ir daug.


I. Zykutė

Mano dukrai 12 metu. Jos sesti dantys labai sugede. apatinius jau isrove. atejo eile virsutinius traukti, nes gydytoja nori deti breketus, kad artyn pastrumtu septintus dantis ir vietos normaliai likru astuntiems. ir vis delto: ar geriau tuos sestus dantis istraukti ar sutaisyti

Su pagarba
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo dantų būklės: jei gydymas įmanomas, tuomet juos reiktų gydyti.


I. Zykutė

Sveiki ka daryti jeigu tau jau viena karta tas pats dantis buvo iskrites, autaugo ir vel kliba?
Tai ka reiketu padaryti kad dantis neiskristu?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki
Mano sūnui dabar 2metai ir 6mėn. Jau senokai atsiradęs kariesas ant dantukų. Buvom pas savo odontologę sakė nieko daryt nereikia tiesiog toliau valyti dantukus kaip ir anksčiau tik pakeisti dantų pastą, kad būtų su fluoru. Bet dantukų vaizdas vis blogėja ir toliau plinta y sveikuosius dantis. Dantų skausmais kolkas nesiskundžia. Ką turėtume daryti kad kariesas dingtų ar bent tai neplistų?
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų odontologės patarimas dantis valyti pasta su fluoru yra teisingas. Jei būklės stabilizuoti vis tiek nepavyksta, kreipkitės į specialistą vaikų odontologą, galbūt reikalinga remineralizuojanti terapija.


I. Zykutė

Laba diena,
Mano anūkė 6,5 metukų. Kai buvo mažytė, dėl dantukų gedimo ištraukti visi krūminiai pieniniai dantukai. Iki šiol nuolatiniai dar nepradėjo dygti. Ar tai normalu? Kokių gali kilti problemų ateityje?
Atsakymas:

Sveiki,


kuomet anksti pašalinami pieniniai dantys, nuolatiniai gali pradėti dygti vėliau. Jei iki 7 m krūminiai dantys neišdygs, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

laba diena,norejau paklausti mano dukrytei 2,5metukai skundziasi kad skauda dantuka bet nesimato skylutes ar reikia vesti parodyti gydytojui.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, parodyti gyd. odontologui būtina, nes plika akimi tėveliai gali nepamatyti skylučių. Kas pusę metų reiktų nuvykti profilaktiniams vizitams.


I. Zykutė

Laba diena. Mano 6 metu sunui iskrito 2 apatiniai kandziai. Pirmas labai graziai, o antrojo liko suke, kuri matosi. Toks jausmas,kad pries tai buvo nuluzes. Ar mums reikia kreiptis pas odontologa, ar ta liekana pati pasisalins?
Atsakymas:

Sveiki,


gali būti, kad dygdamas nuolatinis dantis išstums pieninio danties likutį, bet aš rekomenduoju kreiptis į gyd. odontologą dabar ir to nelaukti.


I. Zykutė

Sveiki, norėjau paklausti. Man 14m. Ir vienas iltinis dantis dar neiškritęs - vis dar pieninis. Jis nekliba. Prieš metus daryta nuotrauka neparodė, kad dantis gulėtų. Ar tai normalu? Ar jis dar iškris?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju pakartotinai kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai. Jūs teisi, dantis jau turėtų būti iškritęs.


I. Zykutė

Kaip suzinoti ar tavo iltinis dantys iskrites
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena,

Noriu pasiteirauti. Vaikui 6,5 m. 2 priekiniai pieniniai dantukai iskrito pries 3 men, taciau nauji nedygsta. Tai normalu ar reiketu pasirodyti odontologui?
Aciu!
Atsakymas:

Sveiki,


dar galite palaukti tris mėnesius, bet jei labai neramu, kreipkitės į gyd. odontologą atlikti rentgeno nuotrauką.


I. Zykutė

Laba diena

Mano dukrytei 6m. Nuo triju prasidejo problemos su dantukais. Visi priekiniai dantukai eme gesti, tarsi nyksta visas virsutinis sluoksnis. Buvom pas keturis gydytojus, visi pasake, kad netaisomi, reikia laukti nuolatiniu. per pusmeti sugedo beveik visi kruminiai. Siuo metu dygsta naujas nuolatinis dantukas ir jis jau sugedes, nors Dar neislindes. Padekit ir patarkit prasau, ka mums daryti. Labai aciu
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju keiptis į gyd. vaikų odontologą universitetinėse klinikose (Žalgirio, LSMU). Be apžiūros negaliu pakomentuoti.


I. Zykutė

Sveiki, man yra 16 metų, šiandien kažką kandant sutraškėjo iltinis dantis, paskui apžiūrėjau jį. Jo viršus kažkoks nelygus ir aštrus, bet dantis nenuskilo, gal tik truputi nutrupėjo, ar tai rimta? Ką patartumėte daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


geriausia būtų, jei nuvyktumėte pas gyd. odontologą apžiūrai, nes tik iš aprašymo sunku pakomentuoti, ar viskas gerai.


I. Zykutė

Laba diena, dukrytei 6m. Vakar buvo taisomas dantukas su nuskausminimu. Ir labiausiai neramina tai, kad lupos tinimas niekaip nepraeina, nukarusi,ištinusi, negraži,vaikas kompleksuoja, į mokyklą nenori eiti. Noriu paklausti, kokios priežastys, vaistai netiko?alergija?nervo pažeidimas?ką daryti?

Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


dažniausiai vaikams taip nutinka dėl to, kad vaikas nejausdamas lūpą nusikramto. Tokiu atveju patinimas praeina tik su laiku - per kelias dienas.


I. Zykutė

Laba diena,
Man yra 13 metų aš prieš 1metus mečiau plokštelę, bet tik dabar suvokiau, kad mano dantys yra sutarpu. Ar aš galėčiau vėl nešioti plokštelę ar man reikės kabės, breketus.
Atsakymas:

Sveiki,


rekėtų gyd. ortodonto konsultacijos, nes neaišku, kokio dydžio tarpas tarp dantų, kokia kitų dantų padėtis.


I. Zykutė

Sveiki. 6 metui vaikui dygsta priekinis nuolatinis dantis. Taciau jis ne baltas, o ryskiai geltonos - tamsaus smelio spalvos. Pieniniai priekiniai dantys buvo balti, salimais iltinis pienis dantukas buvo nuskeltas, ir su laiku pageltes. Ar gali but kad cia nuo traumos, kurio metu nuskilo pieninis dantis? Taciau nuskele danti apie 1 meto amziaus. Ar kas nors kita? Nuvedus pas dantiste pasiule laukt ir nieko nedaryt kol neisaugs visiskai, taciau jis ir toliau auga negrazus... Kokie variantai yra ji isbalinti?
Atsakymas:

Sveiki,


kol kas tikrai nieko nedarykite. Pirmiausia reikėtų sulaukti, kol dygs kiti nuolatiniai dantys, kokios spalvos bus jie ir tuomet reikėtų aiškintis negražios dantų spalvos priežastį. Nepilnamečiams dantys nebalinami.


I. Zykutė

mano sunui 6,krisdamas susizalojo priekini virsutini dantuka,dabar jis kliba,ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, jei, tai pieninis dantis, jį greičiausiai teks pašalinti.


I. Zykutė

Sveiki, mano dukrytei 11 mėn. Šiuo metu turi 6 dantis, pirmas išdygo 5 mėn., po mėnesio pasirodė antrasis, dar po 2 mėn. išdygo 4. Jau ilgą laiką nebeišdykgsta naujų dantų, negana to vienas viršutinis dantis vidinėje pusėje pajuodo. Kodėl dantys taip sunkiai dygsta? Ar tai jau problema? Kokios priežastys gali sąlygoti tą danties pajuodavimą, ar čia gedimas?
Atsakymas:

Sveiki,


dėl pajuodavimo kreipkitės į gyd. odontologą, pakomentuoti negaliu. O dantų dygimo seka ir laikas labai varijuoja, tad siūlau nepergyventi. Kartais pirmieji dantys išdygsta tik 9 mėn. amžiaus.


I. Zykutė

Sveiki, man 13m ir nera iskrite 2 pieniniai galiniai dantys. Reiketu deti breketus, bet visi pieniniai dantys nera iskrite. Galite pasakyti, ar yra kokia iseitis isklibinti tvirtutelius (2nuo galo) pieninius.
Atsakymas:

Sveiki,


jei pirminius dantis reikia šalinti, tuomet jų nebūtina išjudinti, juos tiesiog reikia pašalinti (prieš tai įsitikinus, kad yra nuolatinių dantų užuomazgos).


I. Zykutė

Laba diena. Sunui 3,5 metu. Iltiniame dantyje pastebejau skyle. Tarsi nutrupejes emalis. Kaip sis dantukas gydomas? Dekoju.
Atsakymas:

Sveiki,


visi sugedę dantys gydomi vienodai - plombuojami.


I. Zykutė

Sveiki,
Man 15 metų ir turiu 2 mm. Tarpa tarp priekinių dantų, ar nupjovus lūpos pasaitėlį dantys savaime susistums ar reiks kabinti?
Atsakymas:

Sveiki,


pirmiausia reikia bandyti pakoreguoti viršutinės lūpos pasaitėlį, tačiau to gali nepakakti, gali reikėti ir gydymo breketais.


I. Zykutė

laba diena.Mano sunui 7m.priekinis pieninis dantukas niekai nekrenta ir yra tokios negrazios spalvos,bet dar pastebejau,kad uz jo kalasi sveikas dantukas,visai ne vietoj,kareiketu daryti patarkite?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą - pieninį dantį greičiausiai reikia pašalinti.


I. Zykutė

Sveiki, mano dukrai 6m , pries savaite pastebejau kad pradejo klibeti 4 virsutiniai pieninia kandziai, ar tai yra normalu, tiek daug vienu metu?
Atsakymas:

Sveiki,


Taip, gali būti, jog visi dantukai pradėjo klibėti vienu metu ir iškris paeiliui.


I. Zykutė

Sveiki, mano dukrytei 9 m, deja jau stipriai sugedo 6 nuolatinis dantukas, reikia salinti nerva. Viena gydyt. siulo tvarkyti kanalus, kitos nuomone, dantuka geriau isviso rauti. Pasak jos kiti dantys pasislinks ir uzims pasalintojo vieta. Laba noreciau isgirsti jusu nuomone, nes esu labai sutrikus.
labai Jums aciu uz atsakyma.
Su pagarba, Vaida
Atsakymas:

Sveiki,


visais atvejais, jei dantį sugydyti įmanoma, tą ir reikėtų daryti. Jei danties gydymas prastos prognozės, tuomet jį reikėtų šalinti.


I. Zykutė

Sveiki. Mano dukrai 1.2metai, pries kelias dienas smarkiai griuvo, prasikando lupa, kita diena pastebejau kad per dantuka eina lyg plonytis siuliukas, matyt iskilo. Ar reikia pasirodyti odontologui ar nieko baisaus?
Atsakymas:

Sveiki,


geriausia būtų, jei nuvyktumėte pas gyd. vaikų odontologą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki,
man 13 metų, ir turiu didelį tarpą tarp priekinių dantų, jis man taip liks ar išnyks?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai tarpas tarp dantų pats neišnyks.


I. Zykutė

Laba diena. Musu mergytei 1m 4men, bet jau pastebejau, kad yra du virsutiniai priekiniai dantukai su skylutemis. Saldainiu neduodam, bet duodavom saldesniu arbateliu. Dantukus valomes, bet zinot, kad tokio amziaus vaikui nera lengva valyti ypac virsutinius. Ka daryti ar imanoma tokiai mazai sutvarkyti?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą, gali būti, jog gydyti dantų dar nereikia, galbūt pakaks naudoti remineralizuojančią pastą. Bet kokiu atveju nedelskite, nes dantukai ges toliau.


I. Zykutė

Sveiki,1.4men.dukrai isdygo du kruminiai dantukai,vienas kaip ir savo vietoje,o kitas sale arciau gomurio,ka daryti,kodel taip atsitiko
Atsakymas:

Sveiki,


negaliu pakomentuoti neapžiūrėjusi. Kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.


I. Zykutė

Laba diena. Mano sūnui 6 m.4 mėn., tačiau dar nei vienas pieninis dantukas nekliba, bet dėl gedimo vargstame nuo 2 metukų vis gydome, plombuojame. Pavasarį nutrupėjo dešiniajame viršutiniame žandikaulyje esantis krūminis dantukas, odontologas jo nerovė sakė tegul būna. Dabar prieš 5 dienas suskaudo apatiniame žandikaulyje kairėje pusėje užbliombuotas krūminis dantukas ir ištino. Odontologas išgręžė plombą įdėjo parai vatelę su vaistais, liepė dėti šaltus kompresus, skalauti druskos tirpalu ir gerti antibiotikus su Ibufenu. Per parą nepagerėjo, todėl antrą dieną prapjovė dantenas ir valė pūlius. Įdėjo tamponėlį, kurį vakare liepė ištraukti ir likti prie to paties priežiūros režimo iki ketvirtadienio. Šiandien antra diena po pūlių valymo, tačiau nepagerėjo, žandas tebėra sutinęs, temperatūra nekyla. Ar viskas daroma teisingai. O gal reikia abu dantukus, t.y. nutrupėjusį ir šitą pūliuojantį šalinti?
Atsakymas:

Sveiki,


manu, kad pūliuojantį pieninį dantį geriausia būtų pašalinti, jei būklė negerėja. Dėl nutrupėjusio negaliu pakomentuoti, nes pati neapžiūrėjau.


I. Zykutė

Laba diena man 17 metų ir man dantistas istraukė krūmini dantį nes jisai buvo nebegeras man ji skaudėdavo kol buvau maža jis man neiskrito klausimas ar naujas krūminis dantis man ataugs is naujo?
Atsakymas:

Sveiki,


neaišku, ar pašalintas pieninis, ar nuolatinis dantis. Užduokite šį klausimą savo gyd. odontologui.


I. Zykutė

Sveiki,vakar veidu I prieki griuvo mano 1,7 metu mazylis.vienas priekinis dantukas atskiles,o kitas buvo iskiles istrizai ir matesi nervas. Ko labiausiai bijojau,tai danties pasalinimo,taciau klinikoje mums tik tai rekomendavo. Griauziu save,jog nepasikonsultavome dar kur nors (galbut buvo imanoma ka nors padaryti,kad dantukas liktu?),bet buvo jau velyvas vakaras. Ka daryti dabar? Taip ir bus tuscias tarpas? Bijau,kad nepradetu slinkt kiti dantys?
Atsakymas:

Sveiki,


dažnai su skilusiais pieniniais dantimis nieko daugiau padaryti nepavyksta, tik juos pašalinti. Jei gydytojai tai rekomendavo, vadinasi, tai buvo geriausias pasirinkimas. Šalia esantys dantys dažniausiai nepasislenka į tarpo vietą priekinių dantų srityje, bet geriausia būtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, kad įvertintų konkrečią Jūsų situaciją.


I. Zykutė 

Sveiki.6 m. vaikuj nuluzo priekinis nuolatinis dantukas.Ar issauktu dar vienas nuolatinis dantukas jaigu ji istrauktu?
Atsakymas:

Sveiki,


ne, pašalinus nuolatinį dantį naujas nebeišaugs.


I. Zykutė

Laba diena,
mano dukrytei 5metai ir jau pradejo dygti nuolatiniai dantukai priekyje apacioje, Bet pieniniai dantukai dar tvirtai laikosi ir net nejuda. Nuvedziau pas viena stomotologe, tai apziurejo ir pasake, kad reikia rauti peinini danti, nes jau tas nuolatinis pakankamai islindes. Kai isrove ta peinini danti, tai saknys visai nebuvo nutirpusios, labai ilgos. Dabar pastebejom, kad ir salia kitas nuolatinis jau sparciai auga, bet vel ta pati situacija- pieninis net nejuda. Nuvedem pas kita stomotologa, tai sis pasake, kad dar anksti rauti, reikia, kad nuolatinio dantuko saknys gerai isitvirtintu, pasiule laukti dar menesi laiko, judinti pienini danti, jei neiskris, tada ateiti israuti. Bet ar nebus taip, kad kai jau nuolatinio dantuko saknys isitvirtins, tai neatsistatys i savo vieta kaip reikia, bus kreivi dantys? Ir labai didelis klausimas iskilo- kuris stomotologas teisus- ar tas, kuris isrove pirma danti, ar tas, kuris dabar siuo laukti? Kaip teisingai mums, tevams, siuos taveju pasilekgti, kad vaikui butu gerai, kad neliktu problemu ateityje.

Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


kaip supratau, nuolatiniai dantys jau dygsta ir dygsta netaisyklingoje padėtyje. Tokiu atveju pieninių dantų šaknys ir negalėjo ištirpti, nes nebuvo, kas iš apačios jas stumia ir tirpdo (nuolatinis dantis, dygstantis taisyklingoje padėtyje). Tokiu atveju rekomenduočiau šalinti pieninį dantį, kad būtų vietos nuolatiniam dantukui atsistoti į taisyklingą padėtį, nes neverta tikėtis, kad pieniniai kada nors pradės klibėti.


I. Zykutė

Labadiena, dukryte 2.5 metuku nusimuse abu priekinius virsutinius dantukus. Viena gydem (dejo vaistukus po menesio uzplombavo) ir isgydem, antrasis buvo paslankus. Paliko stebejimui. Atvykome po kurio laiko, pasidareme nuotrauka. Sako deje teks su juo atsisveikinti, nes saknies virsuneje yra uzdegiminis zidinys. Uzsirasem danties salinimui su narkoze. Kai atvykom konsultacijai del narkozes, kita daktare sukalbejo visai kitaip. Sako dar tokio amziaus vaikui nuolatinio danties uzuomazgos nera, tad niekam tas zidinys dar pakenkti negali. Pasimetus pilnai neisklausinejau. Tai negi mes galim dar laukti kuri laika ir gyventi su tuo traumuotu dantuku, ar visgi geriau salinti?
Atsakymas:

Sveiki,


jei danties šaknies viršūnėje yra pūlinys, jį reikia gydyti arba šalinti. Jei nieko nedarysite, dantis gali bet kada supūliuoti.


I. Zykutė

Sveiki iskryto pieniniai dantukai virsuja vienas isdygo kitas ne jau 2 menesiai neisdykgsta ar tai normalu ?
Atsakymas:

Sveiki,


neparašėte, kiek vaikui metų, tačiau apskritai dantų dygimas nebūtinai yra sinchroniškas abiejose pusėse. Jei neramu, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, galbūt tikslinga atlikti rentgeno nuotrauką ir įvertin ti, ar nėra kliūčių išdygti dančiui.


I. Zykutė

sunui3,5 metu. stipriai susitrenke burnyte ir priekiniai dantys pusiau sulinde I dantenas. per kiek laiko patinimas atslugs , nes gyd. sake kad daznai nuo stipraus dantenu patinimo atrodo kad dantys sulindo I dantenas. ar galima juos atstatyti?
Atsakymas:

Sveiki,


patinimas atslūgsta per tris - keturias dienas, o pieninių dantų į pradinę padėtį neatstatinėjame.


I. Zykutė

man 12m ir kliba apatinis nuolatinis dantis ka daryti
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, mano dukrai 1 metai ir 9 menesiai. Ji turi 16 pieniniu dantu. Prie pora savaiciu pastebejau, kad 2 virsutinio zandikaulio soniniai kandziai pradejo gelsti, o kiti dantys siek tiek prarade blizguma. Virsuje prie dantenu labiau pagelte, bandziau pakrapstyti, nenusivalo tas gelsvumas. Dantis iki siol valydavome dantu pasta be fluoro, kuria vaikams galima nuryti. Valydavome kiek leisdavo, viena karta daugiau, kita karta maziau. Neseniai pradejome valyti ir antra karta dienoje (pries pietu miega). Patarkite ka daryti, gal mes blogai isvalome dantukus ir ten apnasos? Neseniai nutrauktas zindymas, gal tai rodo kazkokiu medziagu trukuma? Jokiu vaistu vaikas negere. Ar galima atvykti su tokiu mazu vaiku apziurai? Jei neduotu apziureti dantuku, tai gal nors patarimo galima sulaukti. Kokia dantu pasta rekomenduojama, koki sepeteli rinktis ir kt.
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, jog tai beprasidedantis buteliuko ėduonis. Būtinai kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai, kurios metu bus parinktos tinkamiausios priežiūros priemonės. Dantis ir vaikams, ir suaugusiems rekomenduojama valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare.


I. Zykutė

Sveiki,musu suneliui bus dar tik du metukai.Bet priekiniai virsutiniai keturi dantukai yra nugede iki pat virsaus iki dantenu,o vakar su vyru pastebejom kad vieno dantuko isvis neliko,galejo jis iskrist? dukra turejo panasia situacija,bet jai jau isdygo normalus grazus dantukai.Galit patarti ka daryti.Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


vargu, ar dantis pats iškrito. Būtina kreiptis į gyd. vaikų odontologą, nes tokie dantys gali bet kada supūliuoti.


I. Zykutė

Laba diena, mano suneliui yra 2,3 m. Turėjom traumą ir susižalojom priekinį dantuką (jei neklystu 51). Jis skilo per pusę išilgai (pasidalino per pusę). Tai mums su narkoze jį pašalino visą, kaip supratau su šaknim. Jau praėjo 3 dienos, gyja gerai. Ir svarbiausia nebeskauda. Norėjau paklausti, per kiek laiko išdygs tikrasis dantukas? Ar ši trauma turės įtakos naujo dantuko dygimui (dantenos pažeistos nebuvo)? Labai ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


nuolatinis dantis turėtų išdygti kaip ir nepatyrus traumos - 6-7 amžiaus.Jei dantis nebuvo įmuštas, o tik skilo pusiau, tai neturės jokios įtakos nuolatiniam dančiui.


I. Zykutė

Vakar sunui (6m) taise dantuka su vietine nejautra. Po kurio laiko jis eme skustis, kad jam skauda ta dantuka. Daviau ibufeno. Po poros valandu stipriai istino virsutine lupa. Jau antra diena lupa istinusi. Kaip tureciau elgtis, ar laukti kol praeis?
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kuo greičiau kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, kad dantis pūliuoja.


I. Zykutė

Laba diena,noriu pasiteirauti kaip atliekate vaikų dantų nuskausminimą? Ar atliekate kompiuterinį dantų nuskausminimą?
Atsakymas:

Sveiki,


vaikams nuskausminimą atliekame įprastai, tačiau pasistengiame, kad jie pačio veiksmo nepamatytų. Apie kompiuterinį nuskausminimą nesame girdėję.


I. Zykutė

Laba diena noreciau paklausti,mano vaikui pries 2 metus padaryta operacija isgede bvo virsutinai dantukai,tiesiok nutrupeje ,jam jau jau 6 metai o dar nera dantuku ,ar cia normalu kada jie isdiks?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą konsultacijai, nes neaišku, kokia buvo atlikta operacija, dėl ko nuolatinių dantų dygimas vėluoja.


I. Zykutė

Sveiki. mano dukrytei 8m. ir jai po pieniniu dantuku ištino dantena. Buvo pas odontalogą jis dantuką pragrežė ir sakė skalaut druskos tirpalu,bet nepraeina dar daugiau istino. Ka mum daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


tokį pūliuojantį pieninį dantį gali tekti pašalinti, jei uždegimas nemažėja. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

sveiki mano mergaitei dart 2,5 ir visi dantukai pradejio gesti priekinei isviso sugede ar butina jiuos sutvarkyti ar neymanoma jau ka nors padaryti. nes kaip mums paaiskino stomotologe tai tik kruminisu dantukus gali sutvarkyti o priekiniu jau nebe ka padaryt ir galima .
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, galbūt įmanoma stabilizuoti priekinių dantų ėduonį. Kai kuriais atvejais pavyksta priekinius dantis ir sugydyti, bet tokio amžiaus vaikams, tai dažniausiai atliekama sedacijoje arba bendrinėje nejautroje.


I. Zykutė

sveiki, morejau paklausti. mano sunui 4 metukai pastebejau kad jam pradejo gesti kruminiai dantukai. ka tokui atveju dayti, aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

labas vakaras. man 12 metu. as norejau paklausti kad daryti jei mano nuolatiniai dantys pradejo klibeti? Man labai neramu del kito danties irgi nuolatinio. kai kandu man ji pradeda skaudeti ir nrt nrjauku kramtyti. Ka daryti siuo atveju?
aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


geriausia būtų, jei atvyktumėte konsultacijai, nes tikrai negaliu pakomentuoti, dėl ko dantys juda. ar yra jautrūs Jūsų neapžiūrėjus.


I. Zykutė

Laba diena. Turim tokia situacija: Vaikui 5 metai jau turi nuolatini krumini danty.deja beda tame,kad pries ji pieninis dantukas isgedo puliavo,gydem, deja teko siandien ta pienini dantuka israuti. Man neduoda ramybes ar nuolatinis dantukas nepasislinks nepakeis vietos i istraukto dantuko puse, nes tada kitam nuolatiniam nebutu vietos. Odontologe vyrui sake, kad viskas bus gerai. bet man neramu del vaiko dantuku noris, kad taisiklingai augtu. Aciu uz informacija .
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, galbūt tikslinga uždėti vietos užlaikymo aparatą.


I. Zykutė

Sveiki mano sunui 10metu apatiniai dantyd jau nuolatiniai.Pries poro menesiu kieme stipriai isidauže su supine i smakra siuve smakra ir dantienos po menesio pastebejau kad juda dantys apatiniai kur buvo idaužimas, dare nuotrauka viskas tvarkoi praejo jau 2men o jie vistiek juda kai judeni, sakykit ka daryti kad išsaugoti jos.Ar jie iškrys ar ka mums daryti dabar?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, galbūt reikia dantis gydyti, nelaukite, kol jie iškris, nes jie nuolatiniai ir iškristi neturi.


I. Zykutė
Labas vakaras, 7 m. dukrytė "išsitraukė" viršutinį priekinį dantuką, bet mano manymu, liko šaknis. Ar ji ištirps, ar reikia kreiptis pas stomatologą?
Atsakymas:

Sveiki,


negali būti, jog septynių metų vaikui iškritus dantukui liko šaknis. Pieniniai dantys iškrenta dėl to, jog jų šaknys ištirpsta.


I. Zykutė

sweiki sunuj metukai suejo ir per savaite kazkas pasikeite nes patamsejo dantukai ir nezinom del ko ir jis dag griauze viska jiema i burnite
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į vaikų gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena dukrytei 2,5 m. Vakar vakare susimuse dantukus I stala priekinis sulindo i vidu. Ar nereiketu mum kreiptis pas chirurga kad pasalintu? Musu dantiste pasake jog jis atsistatys pats I vieta ar tai imanoma?
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo situacijos, kreipkitės į gyd. burnos chirurgą konsultacijai. Dažniausiai įmušti pieniniai dantys patys išdygsta per maždaug pusmetį.


I. Zykutė

laba diena,mano dukrytei tuoj bus 8,jau turime 8 nuolatinius dnatukus,virsutiniai prieniniai dantukai(viduriniai) buvo gan stipriai sugede,nutrupeja,,(daremes karta nuotrauka,nes mums isdygo dantukas o senasis nutrupejas neiskrito,tai teko rauti,isrove ir salie esnati,kurio laukem gal apie pora metu,nuotraukoje buvo viskas gerai ,tai teko tik laukti),siuo metu isaugo grazus balti dantukai,deja siek tiek kreivoki,vienoje puseje soninis dantukas siek tiek uzlipes ant dydziojo,ji vis man sako kad jis juda,bet kai palieciu nejauciu kad jis judetu,mergaite bijo kad jis iskris,buna,kad sako jog jai skauda kai kanda ka nors kietesnio,vengia su ta psue kasti,kramtyti,ar tai gali buti del to dnatukokreivumo ar beda rimtense? aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai nusiskundimai susiję su kreivais dantimis, kreipkitės į gyd. ortodontą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki.Man 14 metu. Noriu paklausti del priekinio danties. Del nelaimingo atsitikimo ant ledo nuskilo dagiau nei puse danties ir paprastai jo nesutvarkys reiks deti vainikeli. Noriu paklausti ar tiesa kad jis bus nemokamas iki 18metu?
Atsakymas:

Sveiki,


Jei neklystu, nepilnamečiams valstybė kompensuoja 3000lt, tad vainikėlis turėtų būti nemokamas.


I. Zykutė

sveiki vaiko dantys nuolatyniai isdyge bet virs ju yra lyke sugede saknys gyditoja sako salins kai bius 18 patarkyt ka daryti aciu
Atsakymas:

Sveiki,


Šaknis reikėtų pašalinti kuo anksčiau.


I. Zykutė

Laba diena, mano vaikas pries menesi griudamas susizeide dantenas, prasikirto lupa. Gydytojai sake bus viskas gerai, lupa sugis, o judantis dantukas iskris, dantenos buvo tvarkingos, ne pazeistos. Bet dabar tas dantukas vos laikosi(juda) o dantena toj vietoj susiraukslejusi ir negrazi, ar cia bus rimta, ar susitvarkys, kai isdygs nuolatiniai dantys? Jam 5 m
Atsakymas:


Sveiki,


dažnai penkių metų amžiaus prasideda fiziologinė dantų kaita - gali būti, jog dantukas jau turi kristi. Kreipkitės į gyd. odontologą, kad dantį pašalintų, o gleivinė turėtų tapti tokia pati, kokia buvo iki traumos.


I. Zykutė
Laba diena, norejau paklausti ar su sensacija ar narkoze ištrauktu 13 dantų vienu metu? Ar nebutu jokių komplikacijų?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, bendrinėje nejautroje įmanoma vienu metu pašalinti 13 dantų, tačiau viskas priklauso nuo vaiko bendros sveikatos būklės, dantų būklės ir pan. Neįmanoma užtikrinti, kad nebus jokių komplikacijų - net pašalinus vieną dantį, gali būti komplikacijų (pvz., negyja žaizda, pūliuoja ir pan.), bet, be abejonės, profilaktiškai turėtų būti skiriami antibiotikai.


I. Zykutė

Sveiki.mano sūnui 10metu.birzelio mėnesį iškrito iltinis dantis.ir dar neisdygo naujas.ar turėčiau susirūpinti ?per kiek laiko paprastai išdygsta iltiniai dantys? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


 


iltiniai dantys fiziologiškai gali iškristi iki 12 metų amžiaus. Jei dantis nedygsta, geriausia būtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir atlikti rentgeno nuotrauką, įvertinti nuolatinio danties užuomazgos padėtį.


 


I. Zykutė

Sunui 7 metai. Pries 3,5 menesio iskrito pieniniai virsutiniai kandziai, nauji nedygsta. Neseniai vaikui luzo ranka. Ar gali buti, kad truksta kalcio dantims, nes rankos kaului gyti taip pat reikalingas kalcis. Jus vis rasote, kad odontologas rentgeno pagalba gali paziureti, ar yra dantu uzuomazgos. Mes rentgeno daryti nenorim, nes per siuos metus jau 6 kartus sviesta ranka. Koks gydymas skiriamas, jei dantu uzuomazgu nera? Sunus geria Kalci 300 mg per diena, ar to pakanka dantims?
Atsakymas:

Sveiki,


 


nesibaiminkite dantų rentgeno nuotraukų, nes spinduliuotė čia yra labai nedidelė ir ji tikrai nekenksminga organizmui, be to, rentgeno nuotraukos neatliekamos be priežasties. Visų prima reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą arba gyd. odontologą apžiūrai, kad įvertintų esamą būklę, ir, jei reikės, atliks dantų rentgeno nuotrauką. Jei dantų užuomazgų nėra, gydymo sprendimai yra sudėtingi, todėl neišsiplėsiu, nes neverta apie tai šnekėti, kol nežinome atsakymo. Dantims kalcio tikrai pakanka.


 


I. Zykutė

Labas diena vaikui sesi metai priekinis apatinis dantis dar neklibejo bet lyk jautėsi kad dygsta nuolatinis tai močiute nuvedė pas dantiste ištraukė ta dantuką nesisekė sakė nulūžo tai dar sykį traukė dabar jau praėjo beveik mėnuo ir dantis dar neišlindo .Ar negalėjo dantiste per klaida išrauti nuolatinio danties .
Atsakymas:

Sveiki,


 


tikrai negaliu atsakyti į Jūsų klausimą, vaiko neapžiūrėjus, tad jei norite konkretaus atsakymo, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.


 


I. Zykutė

Sveiki.mano sunui 4metai.jau musu virsutiniai priekiniai dantukai iki saknu sugede.ir pastebejau mazyti pulinuka.ar reikia tas saknys pasalynti?ar palikti.nes buvom pas kelis stomotologus ir kiekviena skirtingai sako,jog tegul buna saknys,kad laikytu vieta nuolatiniams dantukams,kita sako butinai reik israuti,nes saknys sugedusios pakenks nuolatiniams dantukams.ka daryti bukyt gera patarkyte.Aciu uz atsakyma,geros dienos jums
Atsakymas:

Sveiki,


 


jei yra pūlinukas, tokius pieninius dantis būtina šalinti, nes tai yra lėtinės infekcijos židinys organizme, be to, gali pakenkti nuolatinių dantų užuomazgoms.


 


I. Zykutė

Labas mamytes noreciau paklausti gal esate susidurusi su tokia situacija,vaikui buvo operacija 8 dantukus istrauke nes buvo isgede.kazin kaip su naujeis dantim nus,ar isdyks,ar reikia kreiptis pas stomotoloja.aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


 


neaišku, nei kiek vaikui metų, nei kokie dantys buvo šalinti, bet reikia laukti, kol dantukai pradės patys dygti, o jei jie nedygs numatytu laiku, tuomet kreipkitės į gyd. odontologą.


 


I. Zykutė

Laba diena, mano sunui yra 4 metukai. jam yra dantuku kariesas( pazeisti virsuj priekiniai ir gale vienas su skyle). Jam pradejo priekiniai dantukai trupeti, pernai ziema ant kruminio danties buvo pulinys(skalavimai su sodos tirpalu padejo), bet nuejus pas stomatologa bijo issizioti ir leisti juos sutaisyti-jei dar imanoma... Stomatologe patare tuos dantukus istraukti.mes gyvenam UK, o Letuvoj stomatologas patare laukti kol iskris patys. Ka daryti: traukti ar laukti?

Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantys visiškai pažeisti, juos geriau šalinti, nes tai yra lėtinės infekcijos židinys organizme, be to, tokie dantys gali pakenkti nuolatinių dantų užuomazgoms.


 


I. Zykutė

Laba diena. Noreciau patarimo del sunaus dantuku. Jam 7 metai. Iltiniai dantys pradejo augt iskart kreivai. Suprantu, kad be briketu neissiversim, bet noreciau paklaust, ar dabar iskart galima kazka padaryt, kol jie auga, ar laukt, kol pilnai suaugs ir tik tada tiesint. Dekui labai. Milda.
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. ortodontą, galbūt galima pradėti nešioti dantų plokšteles.

I. Zykutė

Sveiki,norejau suzinoti per kiek laiko turetu isdygti nuolatiniai priekiniai dantukai po pieniniu iskritimo.Jau praejo 53 dienos.
Atsakymas:

Sveiki,


neparašėte, kiek vaikui metų. Jei dantukai nedygsta, geriausia būtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, turiu problemą. Man yra 16 metų ir vienas mano iltinis dantis iškrito gal 6 klasėje kai man buvo 12 metų. Neprisimenu ar mano kita iltinis dantis viršuje būtų iškritęs, nes jis truputi mažesnis už iškritusį ir baltesnis, gal kiek silpnesnis. Sakykit ar įmanoma jog jis man iškrisų? Šią baimę turiu jau nuo žiemos...
Atsakymas:

Sveiki,


Gali būti, jog Jums neišdygo nuolatinė iltis, o iškrito pieninė. Reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą.


I. Zykutė

laba diena.noreciau paklausti.pas mane problema su mergytes dantukais..gyvename vokietijoje..nesuprantu kodel taip genda dantukai,..vienas dantukas su kariesu,pradejo skaudeti,iseme nerva,paliko skylute,neblombavo nes sake kad gali pradeti puliuoti.ir praejo kazkur 2 menesiai. ir ziurim viena diena kad sone to dancio,isdygo guzelis su pulinuku.tie pulinukai veliau prispeje patys truksta ir isbega puliai.tai va kokia beda pas mus,kodel taip yra?kiekviena diena valomes ryte ir vakare dantukus.
Atsakymas:

Sveiki,


Gali būti, jog dantis valote negerai - galbūt niekas neapmokė, kaip juos reikia valyti, o gal naktimis arba vakarais maitinate vaiką krūtimi arba saldžiais gėrimais, o po to dantų neišvalote? Bet kokiu atveju, dabar pūliuojančius dantis reikia gydyti.


I. Zykutė

Dviejų metukų neturinti mergaitė patyrė traumą - krito veidu į laiptą. Traumos metu 41 ir 42 dantis su dantenomis, aplinkiniais audiniais išsikišo į priekį 90 laipsnių kampu. Burnos chirurgas nuskausminęs atstatė dantų alveoles, dantukus į vietą, tačiau abu dantys labai kliba. Vaikų odontologė siunčia išrauti abu dantukus, o chirurgai rekomenduoja dar palikti. Kadangi nuotraukos neįmanoma tokiam mažam vaikui padayti, neaiški dantų šaknų, alveolių būklė.

Prašau patarti, ką jūs darytumėte tokiu atveju - rauti dantukus ar dar palikti?
Atsakymas:

Sveiki,


41 ir 42 - nuolatinių dantų numeriai, o Jūs, kaip suprantu, šnekat apie pieninius dantis. Pieninius klibančius po traumos dantis rekomenduojama šalinti.


I. Zykutė

Laba diena.Mano sunui uz keliu dienu bus 5 metukai. Kruminukas dantis 5tukas, pries metus buvo plombuotas,nes jam skaudejo, buvo igedes.Gyvename UK.Po pusmecio vel pasitikrinome,stomatologe pasake,kad reikia traukti. Mes netraukeme,nes gryzome atostogu i LT ir pasikonsultavus su stomotologe pasake geriau netraukti,nes sitie dantukai krenta apie 13metus.O pries savaite tas dantukas visiskai nutrupejo.Tai nezinau ka dabar daryti.Koks gali buti tolimesnis gydymas?Nejaugi ji tikrai reikes traukti. Uzregistravau kitai savaitei pas stomotologe. Aciu labai
Atsakymas:

Sveiki,


Jei danties vainikas visai suiro, jį reikės šalinti. Tokį dantį geriau pašalinti, nes jis yra infekcijos židinys.


I. Zykutė

Laba diena. Mano sūnui 1 m.5 mėn. Priekiniai dantukai pajuodavo, tarsi būtų ant jų apnašų ar kažkas panašaus. Buvome konsultacijai pas gydytoją bet ji deramai taip ir nepasakė, ar tai kariesas ar apnašos. Norėčiau paklausti ar tokio amžiaus vaikams gali susidaryti apnašos kaip pas suaugusiuosius. Taip pat ar yra koks jų pašalinimo būdas? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


Taip, apnašas gali susiformuoti. Kreipkitės į gyd. specialistą - vaikų odontologą.


I. Zykutė

Labas vakaras. Man dabar yra trylika metų, pavasario pabaigoje man įdėjo ortodontines plokšteles. Po maždaug dviejų mėnesių, kai ėjau pas šeimos gydytoją patikrai, ji pastebėjo, kad mano žandas daug didesnis už kitą ir lūpos persikreipę. Ji siuntė mane pas neurologę ir ji sakė, jog viskas gerai. Tačiau kuo toliau, tuo daugiau žmonių tai pastebi. Ar gali būti, jog tai dantų plokštelių kaltė?
Atsakymas:
Sveiki,

kreipkitės į gyd. ortodontą apžiūrai, kad įvertintų dantų plokšteles.
I. Zykutė

laba diena. dukrytei 2 metukai ir jai iskrito dantukas,ar tai normalu? nes buvom pas odontologa sako kad cia normalu nes pas visus vaikus skirtingai iskrenta dantukai
Atsakymas:

Sveiki,

gal tai buvo papildomas pieninis dantis? Kreipkitės į gyd. specialistą - vaikų odontologą.

I. Zykutė

Laba diena, norejau paklausti ka mums daryti? Vaikui 5 metukai, pieninis (pats paskutinis) dantys buvo anksciau bliombuotas, pradejo skustis, kad skauda, nuejom pas stomotologe, ji pragrezusi bliomba pamate, kad yra pulinukas, isvale uzdejo vatuke su ramuneliu kazkokiu ekstraktu ir pasake po paros isimti ir kad daugiau nieko negalima padaryti tik palikti atvira kol iskris pats dantys arba, jeigu skaudes traukti. Bet vienoj vietoj yra lyg jautrus nervas, tai man isemus vata atrodo, kad jam valgant skaudes, tai negi be traukimo negalima isgydzius dancio uzmarinti ta nerva arba uzbliombuoti. Gal galit patarti ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


jeigu Jūsų gyd. odontologas sakė, jog danties sugydyti neįmanoma, vadinasi jį reikia šalinti.


I. Zykutė

Sveiki,

Savo 1 metu suneliui pastebejau pradejusius gelsti pirmuosius dantukus. Apacioje kol kas grazus - balti, o virsuje gelsta, is viso turime 8 dantukus. Labai neramu, nes dantukai rodos vos spejo pasirodyti, o jau genda. Ka turetume daryti? Ar reikia imtis kokiu nors priemoniu, nekalbant apie dantuku valyma ir skalavima vandeniu, stengiames tai daryti kiek imanoma. Iki siol vaikuti maitinu krutimi, kiek zinau tai gali buti dantuku gedimo priezastis, nes pienuka valgome ir nakti.. patarkite kuo galetume padeti savo vaikuciui, kad uzaugtu su graziais dantukais.
Aciu labai uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


 


rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą apžiūrai, galbūt reikia pradėti vartoti remineralizuojančius dantų kremus.


 


I. Zykutė

Laba diena mano dukrytei isrove visus dantukus:-(paliko tik tuos kurie jau isdyge jai7metukai.odontologe pasake kad yra letinis periodontitas.ar isdygs vaikui dantukai dar kiti ka reiks daryt kad vaikutis nebutu be dantuku vaikas neigali begalo gaila vaiko bet gydytoja sake jue butu iskrite ir taip nes klibejo.aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


taip, nuolatiniai dantys turėtų išdygti, nebent yra kokia nors anomalija.

I. Zykutė
Laba diena
Prasau patarkite del nuolatiniu dantuku dygimo. Mano mergaitei spalio men. bus 7m. Pirmasis dantukas isdygo apacioje vienas centrinis kandis, po to apacioje sone iskrito ir dygsta vienas soninis kandis salia pieninio neiskritusio centrinio kandzio. Virsuje kazkaip tvarkingai iskrito abu priekiniai dantukai ir pradeda dygti taip pat abu. Neramu del apatiniu, kad turim tik viena nuolatini centrini ir viena sonini nuolatini kandzius. Poliklinikos stomotologas patare rauti antra likusi pienini centrini, bet jei neisdygs nuolatinis? Ar gal dar lukteleti...
Atsakymas:

Sveiki,


Greičiausiai poliklinikoje patarė teisingai, nes jau turėtų dygti nuolatinis dantis. Jei dvejojate, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, galite atlikti rentgeno nuotrauką.


I. Zykutė

Mano berniukas budamas 1,5 metuku issimuse priekini dantuka. Dabar jam beveik 2,5 metuku ir pastebejau, kad toje vietoje dygsta kitas, bet labai aukstai ir kreivas. Ka vertetu daryti? Buvome pas odontologa profilaktiniam pasitikrinimui, taciau gydytoja nieko nesake.

Aciu
Atsakymas:
Sveiki,
rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą arba į gyd. ortodontą.
I. Zykutė
Sveiki, gyvename Panevezyje, sunui 7 metai, problemas su dantukais turime senai, aplankeme nemazai stomatologu, neprisileidzia nei vieno, buvome ir vilniuje zalgirio klinikoje, viena dantuka istrauke su sedacija. Viena jau teko traukti panevezyje su narkoze nes buvo pulinys. ziuriu ir dabar yra sutrupejes dantis, ir pulinukas. Negalima niekaip prikalbinti eiti pas dantyste. Ka daryti, nejaugi iseitis moketi tukstancius ir tvarkyti bendroje nejautroje. O ka daryti, jei tokiu pinigu neturime? Zalgirio klinikoje buvo uzrase i eile, kad tvarkys su narkoze, bet jau praejo du metai ir niekas nepaskambino.
Atsakymas:

Sveiki,

rekomenduoju pakartotinai kreiptis į gyd. vaikų odontologą Žalgirio klinikoje arba LSMU Kaune, nes pati minėjote, kad Žalgirio klinikoje buvote prieš dvejus metus, vaikas dabar šiek tiek paaugęs, galbūt nereikės taikyti bendrinės nejautros, pakaks sedacijos ir galėsite dantuką sugydyti arba pašalinti.

I. Zykutė

sveiki, man 21m. turiu tarpa tarp priekiniu dantu ir tik dabar stomatologas pasiule ji pasalinti chirurginiu budu, pakerpant virsutines lupos pasaiteli. Ar imanoma, kad po tokios operacijos mano tarpas dings ar bent sumazes? ar reikes papildomu proceduru, jei taip tai kokiu?
Atsakymas:
Sveiki,

vargu, ar tik atlikus viršutinės lūpos pasaitėlio plastiką tarpas tarp dantų sumažės. Trumpas, fiksuotas viršutinės lūpos pasaitėlis gali būti tarpo tarp priekinių dantų priežastis, tačiau vėliaus vis tiek gali priereikti atlikti estetinį dantų plombavimą arba ortodontinį gydymą.


I. Zykutė

Laba diena, mano suneliui 1m 2men. zaisdamas prie stalo paslydo ir uzsigavo virsutinius dantukus, prasikirto vadinama pasaiteli. dantenos virsuje labai istynusios, kai labiau pajudini, siek tiek pakraujuoja, ka tokiu atveju reikia daryti, ar reikia odontologo pagalbos, ir ar pasaitelis paskiau nesuauga blogai?
Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

rekomenduoju pasirodyti gyd. burnos chirurgui, bet dažniausiai tokioje situacijoje gydymas nereikalingas.

I. Zykutė

Laba diena. Norėčiau paklausti apie kariesą. Aš nesenai pastebėjau, kad mano dantys pradėjo gesti, nors kas dieną dantis valau du kartus ir apie 3 minutes. Dėl ko taip vyksta ir kaip tai sustabdyti. Nesenai buvau pas odontologę ji nieko nepastebėjo.
Atsakymas:

Sveiki,


galbūt dantys genda po senomis, jau nebekokybiškomis dantų plombomis? Bet kokiu atveju rekomenduočiau pirma atlikti profesionalią burnos higieną, galbūt yra daug apnašų, akmenų, o tuomet nuvykti pakartotinai konsultacijai pas gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena,

Ar normalu, kad mergaitei 1m. 10 men. yra tik 8 dantys(4 priekiniai virsuj ir apacioj, ir 4 kruminiai lygiagreciai) priamas dantis isdygo 1m.? Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

jei esate sunerimusi, rekomenduoju nuvykti konsultacijai pas gyd. vaikų odontologą, tačiau dantų dygimas gali būti vėlyvas ir tai yra normalu.

I. Zykutė

Sveiki,turiu lb didele beda-mano sunui 9 metai,karieso paveikti didesne dalis dantu.blogiausia kad pradejus tvarkyti jis puoe isterijon ir niekaip nebuvo imanoma prikalbinti testi(isejom su nebaigtu taisyti dantimi).ka tokiu atveju man daryt? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd vaikų odontologą.

I. Zykutė

sveiki.
mano dukrytei 2,9 m turime problemu su dantukais,2 virsutiniai,priekiniai dantukai visiskai sutrupeja nuo karieso,kreciasi ir trecias,salia esantis dantukas,taipogi apatiniai du kruminiai dantukai su labai mazomis skylutemis,mum ju kolkas neskauda,bet labai noretume jusu patarimo ka daryti? gyvenam uzsienyje,musu dantistas liepia visus 5 dantukus israuti,bet labai nenoriu to daryti,planuojam vykti i lietuva tvarkytis su narkoze,is anksto aciu!
Atsakymas:

Sveiki,
jei dantukai labai smarkiai išgedę, greičiausiai ir Lietuvoje Jums rekomenduos juos šalinti. Bet kokiu atveju tikslinga gyd. vaikų odontologo konsultacija.
I. Zykutė

Sveiki. Mano dukrytei 2 metai, visi dantukai isaugo graziai, tik dabar pastebejom, kad apacioje, tarp iltinio ir kandzio, auga 2 dantukai, kur turetu buti vienas. Ka daryti tokiu atveju? Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

visų pirma reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą apžiūrai.

I. Zykutė

Mano sunui 12 ant dantenos kur turetu dygti protinis dantis opele ar pusle ir raudona kas tai galetu buti ir ar reiktu jaudintis ?
Atsakymas:

Sveiki,


 


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, galbūt tai pūlinys.


 


I. Zykutė

Sveiki, ka daryti jeigu mano vaikui 12 metu. Iltinis dantis išaugo ne vietoj aukščiau virš dantu šone ir lenda i prieki. Ką daryti ar būtini briketai? Ar galima išsiversti ir be jų?
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai be breketų neišsiversite. Kreipkitės į gyd. ortodontą.

I. Zykutė

Laba diena, mao vaikui 1 metukai. Pirmieji nestabilūs žingsniai, jis griuvo veidu į grindis ir susižeidė priekinių dantukų dantenas, jos kraujavo, kita dieną pastebėjau, kad vieno viršutinio dantuko dantenos prie pasaitėlio yra pastumtos į viršų. Ar kreiptis pas gydytojus ar laukti kol tai išgis?
Atsakymas:
Sveiki,

kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai, bet manau, kad jokio gydymo taikyti nereikės.


I. Zykutė

laba diena mano suneliui 5 metukai turim dideliu problemu su dantukais kruminiai visiskai sugede virsutiniai priekiniai saknis likusios apziurejus odontologams jie nusprende kad reikia pasalinti visus dantis, as to nesuprantu? gyvename anglijoje, lankemes ir pas lt gyditojus jie sako kad gal ir galima palikti apatinius dantukus ir virsutinius soninius taisyti, kaip manote apie visu dantuku pasalinima? ar tai tures dideliu pasekmiu? kaip jam valgyti kalbeti aciu uz atsakyma
Atsakymas:
SVeiki,

jei dantų vainikai suirę, vaikas jau ir dabar turi problemų valgydamas ir kalbėdamas. Jei gydytojai teigia, jog dantų neįmanoma sugydyti ir juos geriau šalinti, vadinasi taip ir yra - sugedę dantys gali bet kada supūliuoti. Jei nepasitikite gyd. odontologais UK, gydykitės Lietuvoje.


I. Zykutė

Laba diena.
Mano dukra neduoda istraukti judanciu pieniniu dantuku.
Ar laukti kol patys iskris ar vesti kad gydytojas istrauktu?
Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


jei dar nematote dygstančių nuolatinių dantukų netaisyklingoje padėtyje, galite palaukti, kol iškris patys.

I. Zykutė
Laba diena, mano dukrytei 2,9 m. Turime nemažai sugedusių dantukų. Neseniai vienas dantukais supūliavo, gėrėme antibiotikus. Dantukus reikia šalinti, taikant bendrinę nejautrą.Procedūra mus labai neramina. Kaip ji yra saugi ir kokios galėtų būti pasekmės. Nuoširdžiausiai Jums dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

procedūra bendrinėje nejautroje yra maksimaliai saugi, apie visas galimas komplikacijas reikėtų klausti gyd. anesteziologo. Bet kokiu atveju įvertinkite galimas komplikacijas, jei sugedusių dantų negydysite ir nešalinsite.


I. Zykutė

Mano dukrai 7m. Jos apatinio zandikaulio kaireje puseje 4-as dantis pazaliavo ir salia jo yra pulinukas. Del ko taip yra? Siuo metu jai padidejes limfmazgis toje pacioje puseje. Ar tai gali buti susije?
Atsakymas:
Sveiki,

taip, padidėjęs limfmazgis gali būti susijęs su pūliniu prie dantis. Dantis greičiausiai jau senokai sugedęs, bet Jūs tik dabar atkreipėte dėmesį į jo spalvą.Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena , turiu klausima mano berniukui yra 5metai greit bus 6 ir kaip tik iskrito jau vienas dantukas ar gali taip anksti pradeti kristi dantukai?
Atsakymas:

Sveiki,


 


taip, neretai dantys pradeda kristi taip anksti, tai normalu.


 


I. Zykutė

Laba diena, mano sunui 3 metukai ir turime bedele su kariesu virsutiniu priekiniu dantuku, jie nutrupeje, is pradziu buvo parudave, o dabar pajuodave, galiniai dantukai irgi pagede, vaikui buna ir paskauda,buvau girdejusi, kad galimas gydymas arba isrovimas su narkoze, bet nerandu kur kreiptis, gal galetumete padeti ir rekomenduoti kokia istaiga Vilniuje kur butu galimas gydymas narkoze?

Aciu
Atsakymas:
Sveiki,
Vilniuje galite kreiptis į VUL Žalgirio kliniką arba VU Santariškių ligoninės Pediatrijos centrą - ten dantys gydomi bendrinėje nejautroje.

I. Zykutė

Sveiki, dukrytei 6 metu uk dantistai sakė reikia traukti 8 dantukus, po du kruminius iš visų pusių . Jei juos israus ar nepakenks tolesnem dantų formavimuisi, ar dantukai isdyks tada kada jiems natūraliai priklauso ,o ne anksčiau nes buvo išrauti,ar nedyks kreivai ir kaip vaikas jausis po tokio israutu dantų kiekio? O kaip dėl tarpu ar būtina dėti laikinus? ačiū už atsakymus
Atsakymas:
Sveiki,


jei dantukus reikia šalinti, matyt jie smarkiai sugedę ir gali supūliuoti. Nuolatiniams dantims labiau pakenkti gali sugedę pieniniai dantys, nei jų šalinimas, o pieninius dantis pašalinus anksčiau, nei jie turėtų kristi patys, nuolatiniai gali išdygti šiek tiek vėliau, gali išdygti ir netaisyklingoje padėtyje - tarpus reikėtų protezuoti.

I. Zykutė

Laba diena, noreciau paklaust mano 5metu dukryte pries pora metu issimuse priekinius virsutinius 4dantukus liko maziau nei po puse dancio.esame uzsienyje vietinis stomotologas sake patys isskrys nereik nerimaut,bet pastebejau kad virs vieno virsutynio danties kurio yra dar pusele virs jo auga kitas dantys, ka man patartumete daryt, ar galima ka nors padaryt kad butu tik vienas dantukas o ne du viens an kito.aciu uz jusu atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,
kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.

I. Zykutė

laba diena vakar paskambino dukea gyvenanti Anglijoje ir daktaras paske kad mergaitei 6 metuku reikia istraukti visus dantukus man atrodo kazkas nenormalu vasara buvome lietuvoje bet gydytoja tokiu dalyku neminejo istraukti visus dantukus padekit atsakykite nes labai pergyvenu dekui
Atsakymas:

Sveiki,

nieko konkretaus neparašėte - kodėl reikia šalinti dantukus, kodėl visus? Kadangi apie situaciją nieko nežinau, jos ir pakomentuoti negaliu.

I. Zykutė

Sveiki mano vaikuciui 2metai ir 2 men dantis labai negrazus gereme gelezi ir nuo jos dantis paliko juodi dabar priekinis dantis istrupejo liko saknis ka daryti tokiu atveju? Bandeme dantis valyti bet niekas nenusivalo . Ka tokiu atveju daryti ?
Atsakymas:

Sveiki,
reikia kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir dantukus gydyti, jei gydyti jau nebeįmanoma - juos šalinti.
I. Zykutė

sveiki...mano dukrytei 6metai jai praita savaite isrove priekini dantuka nes uz jo pradejo augti naujas.taciau toliau ir kreivokai.gyditoja save ji dabar taukti pirstu i prieki ir turetu atsistatyti,jai ne reiks tiesinti.bet kada?kai jis visiskai isauks??ąsunkiause kai miestelyje kurem gyvename nera specelistu nera i ka kreiptis..aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kol kas nieko nedarykite, dantis gali išsitiesinti pats (veikiamas liežuvio ir lūpos jėgų). Žinoma, geriausia būtų kreiptis į gyd. ortodontą, galbūt reikia nešioti dantų plokštelę.

I. Zykutė
Laba diena,
Norejau paklausti,mano sunui 1.1 metu turi 7 dantukus,neseniai pastebejau ,kad sunui kalasi 4 kruminiai dantukai iskart,nes patinusios dantenos.Siandien pastebejau zaidimo metu,kad desineje puseje virsuje dantena pamelynavusi t.melyna spalva,kaireje puseje,maziau ten lyg kraujo gyslele,geriau apziurejus pamaciau,kad ir apacioje desineje puseje yra t. melunu taskeliu salia ir baltuoja dantukas.preis miega tepu tepaluku Kamistad.Norejau suzinoti,ar tai savaime praeis ar reikalinga odontologo pagalba?
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai tai dantų dygimo cistos - taip dažnai nutinka ir kol kas daryti nieko tikrai nereikia, į gyd. odontologą kreipkitės, jei vaikas pradės karščiuoti, pasidarys vangus.

I. Zykutė

Laba diena.Mano sunui 6 metai.Gyvename Anglijoje.Vakar vykome pas dantista,dare dantu nuotraukas.Dantys labai sugede.Daktare pasake kad reikia duoti narkoze ir istraukti vienu metu 16 dantu.Ar tai normalu?Kaip jis valgys?Kaip kalbes?
Atsakymas:
Sveiki,

taip, jei pieniniai dantys yra labai smarkiai sugedę, juos geriau pašalinti, nelaukiant, kol supūliuos. Kaip pati minėjote, dantys "labai sugedę", vadinasi jų vainikai jau dabar apirę, o tai reiškia, kad vaikas ir šiuo metu kokybiškai nekramto, nes neturi įprastinių, normalių dantų kontaktų.

I. Zykutė
Labadiena.
Pas mane dantys yra nepilnai išdygę dantys (visi priekiniai ir iltys išdygę, tik apatiniame žandikaulyje du dantys iš abiejų pusių šalia ilčių), man jau 14 m. ir pradedu nerimauti, ar viskas gerai.
Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,
reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą, dantys jau turėtų būti išdygę.

I. Zykutė

Sveiki, norėjau paklausti, mano 8,5 mėnesių sūneliui pradėjo kaltis du apatiniai pirmieji dantukai, tačiau kreivi, ne V formos bet A forma, dukrytei augo visi dantukai tiesiai, o sūneliui matau kreivi kalasi, sakykit kokia gali būti to priežastis? vitamino D ar kitų vitaminų trūkumas? o gal jie augant visiems dantukams išsitiesins ir man visai nepergyventi? o gal patartumėt kažką daryti kad išsitiesintų, masažuoti dantenas ar pan? :) aciu
Atsakymas:

Sveiki,
priežastis, kodėl dantukai kreivi, tikrai neaiški. Siūlyčiau kreiptis į gyd. vaikų odontologą (specialistą) pasitarti.

I. Zykutė
Sveiki,
Mano 7 metų sūnui yra ištraukti 3 krūminiai dantys. Kiek suprantu, išdygs jie dar negreit. Ar po tokio ilgo laiko tarpo neprasidės nenumatytos dantų/dantenų/žandikaulio deformacijos? Ar yra vaikams dedami kažkokie laikini dantys, kad išlaikyti tarpą? Jau nekalbu apie nepatogumus valgant.

Dantys taipogi labai greitai apsineša juodomis dėmelėmis, pasak higienistės, nuo seilių cheminės sudėties. Ar vaikai išauga iš to, ar susitaikyti su nuolatiniais apsilankymais pas higienistę. Taip pat pastebėjau, kad išdygusių nuolatinių dantų spalva labai skiriasi nuo pieninių, jie smarkiai geltonesni.

Dantis valome dukart per dieną pasta su fluoru. Papildomai duodu čiulpiamas floro tabletes. Saldumynais nesilepiname, saldžiais gėrimais taipogi.

Dėkui Jums už Jūsų atsakymus.

Pagarbiai,

Diana
Atsakymas:

Sveiki,
nuolatinių dantų spalva tikrai gali būti šiek tiek geltonesnė, nei pieninių, ir tai normalu. Dėl apnašų sunku pakomentuoti, nes nemačiau kokios jos, bet kartais iš tiesų apnašų kaupimasis priklauso nuo seilių sudėties. Vaikams yra dedami vietos užlaikymo aparatai.
I. Zykutė

laba diena,
noreciau paklausti , vaikui 7 metai iskrito 4 pieniniai dantys , o nauji dar nedygsta .ar tai kazkokia problema? per kiek laiko turi isdygti nuolatiniai dantukai. aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog nuolatinių dantų dygimas šiek tiek vėluoja. Lukterėkite, jei neišdygs per pusmetį, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.
I. Zykutė

Sveiki mano dukrytei 5 m.ji labai bijo eiti pas odontologus buvome daug kartu bet ji neprasizioja,verke,ji visko prisigalvoja jai gydytojai negrazus tai vel kas nors na ji labai uzsispyrus odontologams sunku su ja jie grazei ir griesciau banto kalbeti bet ji vistiek savo kalba sugede du kruminiai dantukai ir jau virsuje prasideda karjesas,net nezinome kaip ja ikalbeti,kartais ir skaudeti pradeda,domina kokios klinikus Kaune atlieka ta bendra nejautra,kur mum kreiptis?
Atsakymas:

Sveiki,
galite kreiptis į LSMU Vaikų odontologijos kliniką, ten atliekamas vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje (o gal ten daktarams pavyks Jūsų dukrą įkalbėti?)
I. Zykutė

Laba diena, mano dukrytei 3,5metai, virsutiniai dantukai pazeisti karieso -parudave.Buvome pas vaiku odontologa, sake jau nieko pagelbeti negalima, net fluoro laku nepatepe, nors apie tai esu skaicius.gal ka nors galima daryti namu salygomis? Nes labai neramu, kad nuolatiniai dantukai nebutu pazeisti karieso.gyvename uzsieny.
aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,
jei pieniniai dantys labai stipriai pažeisti dantų ėduonies, jų sugydyti neįmanoma, tuomet juos reikia šalinti. Dėl to, kad sugedę pieniniai dantys, nuolatiniai dantys sugedę nebus, juos reikės gerai prižiūrėti, valyti, tuomet jie bus sveiki.

I. Zykutė

Laba diena:) Mano suneliui yra 18menesiu jam jau isdyge nemazai dantuku priekinius turim jau gan senai tik priea kelias dienas pastebejau kad prie smegeneliu balta toks vaisdas kad antri dygsta ar butu maisto likuciu vaikas nemiega piktas istisai verkia...mes gyvename uk kai nuveziau vaika pas seimos daktare ji paske jog toliau dygsta priekiniai dantys bet as labai nepasitikiu uk daktarais tad klausiu jusu ar gali but kad priekiniai dantukai kurie jau seniai isdygo vel dygsta ? Isanksto dekoju uz atsakyma")
Atsakymas:

Sveiki,
ne, jei pieniniai dantys jau išdygo, antri dygti neturėtų (nebent yra kokia nors dantų dygimo/formavimosi anomalija). Galbūt tai stomatitas? Pabandykite kreiptis ne į šeimos gydytoją, o į gyd. vaikų odontologą.
I. Zykutė

Laba diena,
1,5 metu berniukas krito ant burnytes taip, kad priekinis dantukas paliko skersas. Ar reikalingas koks gydymas?
Atsakymas:
Sveiki,


būtinai kreiptis į gyd. burnos chirurgą ar gyd. vaikų odontologą apžiūrai, nes dantis gali būti ir skilęs. Gydymas priklauso nuo diagnozės.

I. Zykutė

Laba diena sunui 7 metai ,iskrite pieniniai du dantukai ,nuolatiniai auga rudi,ar galetumete man paaiskinti kas tai? aciu
Atsakymas:

Sveiki,
tai gali būti nekariozinis pažeidimas nuo vaikystėje vartotų antibiotikų (pvz., tetraciklino).
I. Zykutė

sveiki,mano dukrai 5 metukai ir mes turim labai dideliu problemu su dantukais visi dantukai sugede, o dabar dar prasidejo naujos bedos. tvarkem krumini dantuka ir mums i virsu isejo pulinukas gydytoja ji prapjove isvale uzdejo vaistu paskyre ospamox antibiotikus sugerem antibiotikus, taciau tas pulinukas vistiek niekur nedingo, o dabar dar ir naujai salia esancio dancio isdygo naujas pulinys dabar yra du puliniai vienas salia kito. ka mums daryti?gerem ir antibiotikus ir danti tvarko vaistus deda,bet situacija tik blogeja.labai prasau patarkit ka mums daryti,nes as labai bijau kad jai nesigautu koks zandikaulio uzdegimas ra nebutu kokiu rimtu problemu
Atsakymas:
Sveiki,
jei dantis nepasiduoda gydymui (o panašu, kad taip ir yra), geriausia jį pašalinti.
I. Zykutė
Laba diena ,mano dukrytei 5.su puse metuku .Mes turim problemu su dantukais nuo pat isdygimo .Pirmi dantukai kai isdygo dar kitu nebuvo jie jei pradejo trupeti visi virsutineiai dantukai nudile iki dantenu kiek lankemes pas stomotologa sake nieko negali padaryti laukti kol iskris, nes jeigu istrauks gali pakenkti nuolatinio dantuko dygimui.Bet man labai neramu kartais atsiranda pulinukai ant dantenu ir pan.Siule traukti bet as labai bijau tiesiog kazkoks kosmaras.aciu uz patarimus
Atsakymas:
Sveiki,
jei pieniniai dantys visai sugedę, vainikai suirę ir pūliuoja, geriau tokius dantis pašalinti, nes gali prasidėti ūmus pūlingas uždegimas, ištins lūpa/žandas. nedelskite.

I. Zykutė

laba diena,mano sunui jau penki metai jo virsutiniai dantukai visi yra sugede priekiniai du jau istraukti kai buvo pusantru metu,jam ju net neskauda tik vienas dantukas lyg ir pradejo virs pieninio kaltis. ka reikia daryt? ar juos istraukti? bet kaip paskui isdyks jam tikrieji dantys ar neisdyks kreivai?
Atsakymas:
Sveiki,
kreipkitės į gyd. vaikų odontologą. Jei pradėjo dygti nuolatinis dantis, pieninį dantį reikėtų pašalinti.

I. Zykutė

Laba diena.
Norejau pasiteirauti, ar gali sukilti temparatura vaikui,kuomet dygata nuolatiniai kruminiai dantys. Mano dukrytei 6 metukai,siandien sukilo temperatura,kuomet tikrinau gerklyte,pastebejau,kad istinusios dantenos vienoje pasuje. Ar tai susije? Ir dar musu virsutiniai pieniniai dantukai iskrito rugpjucio menesi,bet iki dabar gruoudzio dar neisdygo,ar reiketu kreiptis pas odontologa? Iskritus apatiniams gana greitai isdygo nuolatiniai.
Atsakymas:

Sveiki,
taip, temperatūra gali kilti dygstant dantims. Vis tik gali būti supūliavęs ir kitas, šalia esantis dantis. Kreipkitės į gyd. odontologą.
I. Zykutė

Sveiki as norejau pasiklausti patarimo ka tokiu atveju daryti,mano dukrai 7 metai ir pas ja priekyniai 2dantys kreivai isdyge ir tarp ju yra didelis tarpas bei jie didesni,tai nreciau suzinot ar reikia deti kaska kad istiesint ar jie gal iskris ar kaip patarkyte,aciu.
Atsakymas:

Sveiki,
greičiausiai tai jau nuolatiniai dantys ir kristi neturėtų. Kreipkitės į gyd. ortodontą dėl gydymo dantų plokštelėmis.
I. Zykutė

laba diena, mano dukrytei 1m. 3men. pastebejau kad virsutiniai dantukai kaip ir pajuode ar parudave, o apatiniai dntukai balti. ar mum sunerimti? ar cia galejo pakeisti spalva nuo arbatu? (serbentu, melyniu,braskiu, avieciu zoleliu arbatas geriam ). Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog dantys sugedo, dėl to ir pakeitė spalvą. Kreipkitės apžiūrai į gyd. vaikų odontologą. Jei dantys genda, juos reikėtų gydyti.

I. Zykutė
Laba diena. Dukrytei 4,5 m. dantukai beveik visi paveikti karjeso, supuve. Bet skausmais nesiskundzia, gyditi neduoda, kelis kartus buvome pas odontologa. Vakar susimuse priekini dantuka ir jai iskrito jis, bet jausmas toks, kad saknies tik puse. Ka daryti? Aciu.
Atsakymas:
Sveiki,
būtinai kreipkitės į gyd. vaikų odontologą. Sugedusius dantis galima gydyti bendrinėje nejautroje, o nulūžusi dantį, jei liko šaknis, reikia pašalinti.

I. Zykutė

Laba diena,
mano vaikučiui 8 mėn. Turime 4 dantukus ir jie visi šiek tiek papilkėję. Jis gimė šiek tiek ankščiau laiko ir dėl sveikatos problemų teko gerti 4 antibiotikų dozes iš eilės. Ar galėjo tai padaryti dantukams įtakos? O gal spalva atspindi kokių nors vitaminų trūkumą ar perteklių? Tokiems dantukams reikalinga papildoma priežiūra ar pakanka valyti dantukus kaip įprasta? Kuo geriau vayti: silikoniniu antpirščiu ar marlės gabalėliu?
Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,
manau, kad geriausia būtų nuvykti pas gyd. vaikų odontologą konsultacijai, kad jis įvertintų išdygusius dantukus ir pamokytų Jus, kaip juos prižiūrėti.
I. Zykutė

Mano dukrai 11m. šiuo metu jai kruta iltiniai dantys. Ar tokio amžiaus mergaitei šie dantys turi kristi?
Atsakymas:
Sveiki,
taip, būtent tokio amžiaus turėtų iškristi pieninės iltys.
I. Zykutė
Sveiki,
vakar mano sūnui (11m.) iškrito kruminis dantis (antras nuo galo). Mes nesuprantam ar jam pieninis ar nuolatinis dantis iškrito ir ar tai normalu?
Atsakymas:
Sveiki,
gal tai pieninis dantis? Nuolatinis pats iškristi neturėtų. Kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.

I. Zykutė

Sveiki, dukrytei greit 6 metukai. Kai jai iskrito pirmas pieninis dantukas ji isigando pasirodziusio kraujo todel dabar prie klibancio antro net neduoda prisiliesti o uz jo jau iki puses isdyges naujas. Man neramu kad jis atrodo nevietoje labiau vidineje burnos puseje. Nuvedziau pas stomotologa kad istrauktu senaji taciau nieko nepesiau nes net burnytes neikalbejom atvert. Ka daryt ar dantukas ateis i vieta.
Labai aciu.
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog vaikui augant, dantys gražiai sustos į savo vietas, tačiau gali nutikti ir taip, kad dantis liks netaisyklingoje padėtyje - tokiu atveju bus reikalingas ortodontinis gydymas.
I. Zykutė

Anukelei 6 metukai ,.priekiniai dantukai visi labai pajuodave,sugede,bet jinai nesiskundzia kad skauda.Tik gedinasi sypsotis,matomai darzelyje vaikai pasisaipe kad jos dantukai supuve.Klausimas - ar nepakenks sugede pieniniai dantukai nauju dantuku sveikam augimui ir dar pastebejau kad anukui 12 metu ,tik paskutinius 2 metus jo dantukai labai geltoni nuo
sylavimo,cia valstijose visu vaikuciu dantukiai balti ir sveiki be sylavimo
Atsakymas:

Sveiki,

sugedusius pieninius dantis reikia gydyti, o jei jie nepagydomi - šalinti, nes neišdygę nuolatiniai dantys tikrai gali sugesti. Nesupratau, dėl ko geltoni Jūsų anūko dantys?

I. Zykutė

Laba diena,

1,5 m buvome susimuse priekinius dantukus net sustume patine iesnos. Praėjo taciau db 4 m tie dantukai pajuodave nutrupeje like tik saknys. Pastoviai supuliuoja. Vis nuvedam pas dantista isgrezia isvalo pulinukus. Klausem ar nereiktu traukti sako laukti kol isstums. Ar nevertetu mums kreiptis del ju nes jau 3 k. buvo supuliave.
Atsakymas:

Sveiki,
rekomenduoju dantis pašalinti.
I. Zykutė

Laba diena,
Mano suneliui metukai išdygo 7 dantukai, bet paviršius dandukų turi tamsių dėmelių ar verta sunerimti ir ieškoti mažiuku stomatologo? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog tai buteliuko ėduonis - ką tik išdygęs dantis labai neatsparus kariesui. Kreipkitės į gyd. vaikų odontologą apžiūrai.
I. Zykutė

labadiena,musu mergytei du su puse metuku ir turi keturias skylutes,kai reikejo pazymos i darzeli nuejim pas odontologa ir jis pasake kad butina daryti narkoze ir daryt dantukus,atsakykit ar yra butina mazai tokiai mergaitei taip anksti daryti narkoze o ypac kad dantukai neskauda?jusu klinika odontologijos maziems vaikams tokias proceduras?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, sugedusius dantis būtina gydyti, nes jie bet kada gali pradėti skaudėti. Mūsų klinkoje gydymas bendrinėje nejautroje netaikomas. Kreipkitės į LSMU klinikas.

I. Zykutė
Sveiki
Mano priekiniai 2 dantys kur yra šone iš pradžiu iš niekur nieko pabalo dabar po truputį juoduoja kas tai? ar jie iškris??
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai tai kariesas. Kreipkitės į gyd. odontologą, dantis reikia gydyti.

I. Zykutė
Sveiki,
mano 2,5 m. dukrytė prieš 3 sav. stipriai susitrenkė priekinį viršutinį dantuką, buvo ilgai patinusios dantenos, dabar lyg atslūgsta, bet dantukas kliba. Kreipiausi į Žalgirio kliniką Vln., tačiau artimiausias vizitas danties gydymui tik po 2 mėn., nors gydytoja rekomendavo 1 mėnesio bėgyje atvykti, nes lyg reikėtų gydyti kanalėlį. Kadangi tokiam vaikui reikalinga sedacija, tai bet kur negaliu nuvest gydyt, ar toks laukimas nepakenks? Nuotrauka dantuko nerodo jokio skilimo.
Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,
žinoma, būtų idealu, jei dantį pradėtumėte gydyti jau dabar. Jei mergaitė valgi, nesiskundžia skausmu, laukite apsilankymo. Jei dantį skauda, bandykite kreiptis į gyd. vaikų odontologą skubos tvarka.

I. Zykutė
SVEIKI,
Mano dukrytei 5 metukai ir 3 menes.Norėjau pasiteirauti kokia dantų pasta patartumėt naudot .Dantukus valome su ECODENTA.

AČIŪ.
Atsakymas:

Sveiki,

dantukus reikėtų valyti su pasta, turinčia fluoro (iki 500-600ppm). Ecodenta pastoje fluoro nėra. Fluoras padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies.

I. Zykutė

Sveiki,noreciau paklausti,ka daryti, jei vienas dantukas neiskrites,o kitas auga ant virsaus?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai kalbate apie pieninius dantis. Neiškritusį pieninį dantį reikėtų pašalinti.

I. Zykutė
sveiki.6mėnesių mergytei išdygę 4dantukai,bet 2 viršutiniai turi gelsvas apvalias dėmeles,dėl ko tai galėjo atsirasti? buteliuko nenaudojam,žindukas tik miegui,pati maitinu ir primaitineju tik natūraliu maistu(jokios chemijos)ką daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


dantukai kartais išdygsta jau sugedę ar su emalio defektais. Kol kas daryti nieko nereikia, vaikas labai mažas. Jei dėmelės didės, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą. Naktį pažindžiusi kūdikį, pasistenkite dantukus išvalyti.

i. Zykutė
laba diena. Norejau paklausti kiek laiko uztrunka 4 priekiniu dantuku salinimo procedura? margaitei virs 3 metuku. Koks nakozes poveikis?
Atsakymas:

Sveiki,
pati procedūra trumpa, trunka iki 10 minučių. Kadangi tai priekiniai dantys, manau, kad juos galima pašalinti ir vietinėje nejautroje, tik šiuo atveju reikalinga tėvelių pagalba vaikutį palaikyti. Bendrinė nejautra turi įvairių šalutinių poveikių, bet jei be jos apsieiti neįmanoma, tuomet kito pasirinkimo neturite.

I. Zykutė
sveiki norejau suzinot ar klimato kaita gali pakenkti vaiko dantims... vaikas iki 5 metu gyveno lietuvoje veliau persikrauste gyvent i ispanija. siu metu liepos menesi sukako 7 metai ir dar neiskrito ne vienas pieninis dantukas . dantukai labai grzus lygus nei skauda nei kliba nieko...ar normalu kad 7 metu jau ir dar su visais pieniniais dantim.
Atsakymas:
Sveiki,
pninių dantų kaita gali tiesiog vėluoti. Nemanau, kad įtakos turėjo klimato pokyčiai, galbūt daugiau stresas dėl pasikeitusios gyvenimosios vietos.
I. Zykutė
Laba diena,mano dukrai lapkriti sueis 8m,bet mums iskrito tik du pieniniai dantukai,ar tai normalu?Kiek pasneku su kitomis mamytemis ju atzalom jau beveik visi pasikeite.Ar tureciau nerimauti/Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,

galbūt jau reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, kad įvertintų, dėl ko pieniniai dantys nekrinta.

I. Zykutė
Laba diena,dukra jai 9metai ant dviracio susitrenke stipriai danti,net truputi nuskilo,priekinis dantukas.Apsilankeme pas dantista,dantuka apslifavo,liepe stebeti,po 3men. liepe pasidaryti nuotrauka,sake lyg truputi juda.Norejau paklausti ar tas dantukas suaugs ar nebejudes,ar tureciau dar ka daryti?Labai nerimauju,nes dantukas jau nuolatinis.Aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,
danties paslankumas turėtų pamažu praeiti, tam reikia kelių savaičių. Vis tik Jūsų odontologė buvo teisi, dantį reikia stebėti, nes laikui bėgant jis gali apmirti.
I. Zykutė
Mes dar vis neturim dantų, o jau beveik 11 mėn, bet per dantenytes lyg ir šviečia, ypač dešinysis apatinis dantis, bet jis kažkaip kreivai įsitaisęs ir šiandien pastebėjau, kad kažkoks juodas ar tamsiai raudonas taškelis ten ant jo, ar ant dantenų yra, nesuprantu, nelabai galėjau ilgai apžiūrėt, nes dukrytė labai nesileidžia... Gal kam nors yra taip buvę? Kas tai galėtų būti?
Atsakymas:

Sveiki,
galbūt dantukai tiesiog vėluoja dygti. Jei labai nerimaujate, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą apžiūrai. Kas yra juodas taškelis, kurį Jūs paminėjote, atsakyti negaliu neapžiūrėjusi.
I. Zykutė

laba diena daktare as noriu jusu paklausti mano dukrytei greit bus 11 siandien pastebejau kad virsutinei dantukai auga dviem eilemdu dantukai nauga is sono ar cia labai baisu ir ka man daryt lauksiu atsakymo aciu jums labai
Atsakymas:

Sveiki,
kreipkitės į gyd. ortodontą, kuris Jums paaiškins galimus gydymo metodus, jei gydymas reikalingas. Gali būti, jog teks nešioti breketus.

I. Zykutė
Laba diena norejau paklaust kaip vaikam i dantu kanala leidziamas kalcis ar skauda
Atsakymas:

Sveiki.
kai dantų gydymas atliekamas vietonėje nejautroje, nei vaikams, nei suaugusiems neskauda.
I. Zykutė

Sūnui 7 m. sausio mėn. iškrito du viršutiniai priekiniai dantys, ir iki šiol liepos mėn. nauji nedygsta, ar tai normalu? Dėkoju už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,
reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą arba gyd. vaikų odontologą, atlikti rentgeno nuotraukas ir išsiaiškinti, kodėl dantukai dar neišdygo.

I. Zykutė
laba diena,sunui 2m.pries savaite krito ir susimuse priekini dantuka,sulindo jis iki puses y dantenas,dantenos buv istinusios ir truputi kraujavo.buvom pas stomatologe,israse antibiotiku ir ibufeno.dabar pradejo dantukas juduoti.ka daryti?kokios pasekmes?ko tiketis?ji nieko nedaro
Atsakymas:

Sveiki,
kreipkitės į gyd. odontologą specialistą - vaikų odontologą bent jau konsultacijai, reikia įvertinti esamą situaciją ir nuspręsti, ar nėra tikslinga dantį pašalinti. Jei dantis pakeitė spalvą, vadinasi jo nervas apmirė.
I. Zykutė

Laba diena, mergytei 1.4m turi 4dantukus 2virsuje ir 2apacioje. Virsuje isdyge ne viduriniai pet sekantys dantukai ir jau apie 2men formuojasi viduriniai, bet jie niekaip neprasikala, nors per dantenas jau svieciasi, jos istinusios, ka tokiu atveju daryyti? Gal reiktu pjauti, kad palengvinti issikalima?
Atsakymas:

Sveiki,


visų pirma reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir po jo apžiūros spręsti dėl tolimesnio gydymo.

I. Zykutė
Labadiena, pries daugiau nei metus man iskrito kruminis dantis apacioje. Vienoje puseje isaugo ir jau gana didelis, o desneje puseje net nesirodo. Atrodo, kad israutas pries menesi... Ka daryt?
Atsakymas:
Sveiki,
kreipkitės į gyd., vaikų odontologą.
I. Zykutė
Laba diena,
norėjau jūsų pasiteirauti. Prieš keletą dienų pastebėjau kad mano viršutinio priekinio danties apačia yra truputį nutrupėjusi. (Anksčiau jokių problemų su dantimis neturėjau, man yra 17metų, dantys atrodo kaip ir sveiki, negelia, neskauda, normalios spalvos. Valau dantis 2 kartus dienoi, pavalgius beveik visą laiką išsiskalauju burną). Taigi, norėjau paklausti ar yra verta dėl to nerimauti, o gal savaime susitvarkys?ar imtis kokių priemonių?(jei taip tai kokių) bei ar verta dėl to kreiptis į odontologą?
Ačiū, lauksiu atsakymo :)
Atsakymas:

Sveiki,


geriausia būtų kreiptis į gyd. odontologą ir spręsti, ar dantį tikslinga plombuoti.

I. Zykutė
Laba diena.Mano sūnui 14,5 metų.Dar tik dabar dygsta vienas viršutinis iltinis dantukas,tačiau jam nėra tarpelio tarp kitų dantukų. Bijau,kad jis nebūtų virš kitų atsikišęs.Kaip tokiu atveju elgtis?
Atsakymas:

Sveiki,
reikia kreiptis į gyd. ortodontą - gali būti, jog tikslinga nešioti breketus, taip sukuriant vietos dančiui išdygti.
I. Zykutė

Laba diena,

Dukrytei 1,6metai turim tik sesis dantukus 4 virsuje ir 2 apacioje. Ir jau pradejo dygti du kruminiai dantukai virsuje. Ar tai normalu. Aciu
Atsakymas:
Sveiki,


pieninis sąkandis susiformuoja iki 34mėn. amžiaus.

I. Zykutė

ar normalu kad vaikui jau daugiau kaip mėnuo nedigsta iškritęs priekinis dantukas?
Atsakymas:
Sveiki,

taip, tai gali būti normalu. Neparašėte, kiek vaikui metų ir koks tai dantis, todėl nieko daugiau pasakyti negaliu.


I. Zykutė

laba diena.turiu klausima.dukrytei yra pabale priekiniai du dantukai, ne visiskai bet is apacios kyla i virsu.kame priezastis?
Atsakymas:
Sveiki,

nesupratau klausimo - kas kyla iš apačios? Ką tai bendro turi su pabalusiais dantimis? Kiek dukrai metų?


I. Zykutė

laba diena, siaundien sunui 7m. isrove dantuka esanti apacioje uz iltinio danties, nes buvo pulinukas.Ar labai blogai tokiame amziuje israuti si dantuka,kuris turetu buti pasalintas daug veliau?ir toje vietoje matosi baltas ruozelis,ar gali buti kad nepasalino gerai saknies?ka daryti?
Atsakymas:


Sveiki,


jei dantį šalino, vadinasi jo prognozė buvo labai prasta. Po jau atliktos procedūros svarstyti, ar dantį šalinti buvo blogas pasirinkimas, tikrai neverta. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, jei reikia, galima atlikti papildomas procedūras išlaikyti tarpą tarp pieninių dantų nuolatiniam dančiui. Be to, jei pieninis dantis buvo smarkiai sugedęs, pūliavo, galėjo pakenkti ir nuolatinio danties užuomazgai, todėl tokius dantukus geriau pašalinti. Baltas ruoželis gali būti žaizdos gijimo požymis, gleivinės žaizdos gyja pasidengdamos fibrininiu apnašu.


I. Zykutė

Laba diena, mano vaikui 1 m. ir 4 mėn. Turime 12 dantukų. Vienas iš apatinių priekinių dantukų išdygo kreivais (šiek tiek įstrižai išdygęs). O viršuje tarp priekinių dantų yra nemažas tarpas. Ar yra tikimybė, kad tarpas tarp dantų sumažės išdygus visiems dantims. Ar verta nerimauti dėl kreivo dantuko?
Iš anksto dėkoju už atsakymus.
Atsakymas:
Sveiki,

taip, dantukai turėtų išsilyginti, išdygus kitiems pieniniams dantims. Kol kas dėl to nerimauti tikrai nereikėtų.


I. Zykutė

Laba diena, mano sūnui 9 metai. Išsikėlė (virš ketvirto nuo vidurio) dantuko pūlinys (paraudus dantena ir jam labai skauda). Vakar buvom pas dantukų gydytoją, ji pragrežė dantuką ir bandė išvalyti kanaliukus, pasak jos vienas kanalas labai sutrumpėjęs o kito nepavyko gerai išvalyti, nes vaikui skaudėjo. Ji patarė dantuką ištraukti.
Vaikas paniškai bijo adatos (nuskausminimo). Ar būtina tą dantuką traukti, ar galima dar kažkaip gydytis ir su juo gyventi kol jdantukas pats iškris?
Atsakymas:

Sveiki,

dantuką rekomenduočiau šalinti, nes jis (pagal Jūsų aprašymą) supūliavęs, o kadangi vaikui devyni metai, supūliavusio pieninio krūminio danties gydyti neverta. Fiziologiškai dantukas turėtų kristi 9-11 metų, tad artėja fiziologinė jo kaita, o kai tokie dantys pradeda pūliuoti, jų saugoti nebeverta. Jei vaikas paniškai bijo, galite bandyti šiuo metu gydytis antibiotikais ir laukti fiziologinės dantų kaitos, tačiau jei tai nepadės, dantį teks pašalinti.

I. Zykutė

Sveiki,
mano dukrytei 1m3men. dabar dygsta kruminiai dantukai virsuje. vienoje puseje dantenos pamelynavusios. ar tai reiskia, kad ten pulinukas?ar iskart reikia kreiptis pas odontologa, ar tai gali susitvarkyti ir savaime?
aciu
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantukai dygsta, gleivinė gali ir parausti, ir pasidaryti švelniai mėlyna. Tai turėtų praeiti dantukams prasikalus.

I. Zykutė

Laba diena, mano sūnui 1m 1men. prieš kelias dienas pastebejau, kad vaiko dantukas tapo kažkokios rožinės spalvos, rožinis pats dantukas, gal tai susiję su griuvimu, prieš kelias dienas jis pargriuvo ir prasiskėlė lūpą iki kraujo. Ką dabar daryti, ar tai praeis, ar pradės dantukas gesti, o gal tai jau ir yra toks gedimas ?
Atsakymas:
Sveiki,

jei dantukas vaikui griūnant buvo sumuštas, gali būti, jog dantyje išsiliejo kraujas iš pulpos kameros. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir spręsti dėl tolimesnio gydymo taktikos.

I. Zykutė
laba diena,
mano dukrytei 11 men,pries savaite prasikale priekinis virsutinis dantukas. jau puse dantuko isdygo, bet pamaciau kad kuo daaugiau jis auga tuo dantenos ties ta vieta lipa ant to dantuko (istine, vietose kraujosruvu yra, kraujuoja valant ta dantuka)) kaip kokia ataugele atrodo(per tas dantenas atrodo kad dantukas ruzavas). vaikas labai neramus, neleidzia burnytes isvalyti, prastai valgo, naktimis blogai miega, diena pastoviai verkia. ar tai normalu, ar cia kokia infekcija gali buti?
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, jog dantukas taip dygsta. Vis tik jei Jums neramu, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė

Laba diena,

Turiu sunu kuriam dar tik 1, ir 3 mėnesiai. Kai buvo jam metukai nuėjom pirma karta pas odontologo, ten mums pasake kad ant dantuku yra uzsideje akmenuku ir juos veliau nuvalys. Bet va pries kelias diena bevalant dantukus, pamaciau kad vieno priekinio dantuko jau kaip ir nebera jis nutrupėjo daugiau negu iki pasia.Iskart nuvaziavome pas odontologa ir jis mums pasake kad nieko negali padėti. Valyti dar labiau dantukus, duoti fluoro tablete ir laukti kol iskrist. Man kaip mamai baisu kad tik nepradetu kiti dantukai trupeti, bet as matau kad ant dantuku jau yra kažkokie griovelei bijau kad tie jo dantukai istrupes. Delto kreipiuosi i jus ir noreciau sužinoti ka mums dabar daryti?

Erika Viktoraviciene
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai dantukai pradėję gesti (jei tai ne ėduonis, tuomet tai pakitęs danties emalis/dentinas). Jūsų odontologė teisi, su nutrupėjusiu dantuku jau nieko neįmanoma padaryti. Rekomenduoju kreiptis į specialistą - gyd. vaikų odontologą, kad įvertintų dantų būklę, ir, jei reikia, paskirtų gydymą, nes iš Jūsų aprašymo nesupratau, ar tai dantų ėduonis.

I. Zykutė

Laba diena,
mano 1.5 m. dukrai priekiniu dantu buteliuko kariesas. iki siol aktyviai zinde naktim ir diena. dabar zindyma naktimis nutraukiau.musu dantuku bukle galima pamatyti cia: http://www.babyblog.ru/community/post/stomatolog_consult/1718823
ar mes dar turim sansu isgelbeti dantukus, kokiu budu tai galima padaryti?
aciu
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, kad paskirtų Jums gydymą. Manau, kad vartojant remineralizuojančias pastas ilgą laiką, dantų būklė pagerės ar bent jau neblogės.

I. Zykutė

laba diena ,mano dukrai 3m 10 meneniu sugede du kruminiai dantukai . dabar taisomes ,is vieno is trauke nervus ,ar gerai ? vieni sako kad negalima nervu traukti .aciu
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantis sugedęs tiek, kad pažeisti nervai, juos traukti būtina.

I. Zykutė

Laba diena, mūsų sūnui 9 metai. Prieš mokyklos lankymą esame buvę pas dantų gydytoją. Vaikas paniškai bijo gydymo. Šiaip taip uždėjo silantus ant dviejų dantukų. Daugiau nesileido. Gydytoja pradėjo pykti, tuo ir baigėsi mūsų vizitai pas stomatologus. Dabar visiškai net nenori girdėti apie dantų gydymą. Neišsižioja ir neparodo dantų netgi mamai ar tėčiui. Noriu paklausti apie gydymą su narkoze. Patarkite ką šiuo atveju reikėtų daryti. Ačiū.
Atsakymas:
Sveiki,

visų pirma reikėtų kreiptis į specialistą - gyd. vaikų odontologą. Jei vaikas nesiduos gydomas ir šio gydytojo, tuomet su juo aptarsite alternatyvas (dantų gydymą bendrinėje nejautroje). Be abejonės, gydymas bendrinėje nejautroje geresnis pasirinkimas, nei negydyti dantų visiškai.

I. Zykutė
Laba diena. Mano sunui yra 3 metai ir 11 menesiu. Jam pradejo klibeti sveikas apatinis priekinis dantukas. Rodos, niekur neuzsigavo. Pirmi dantukai (apatiniai priekiniai) jam isdygo jau 4 menesiu. Ar gali buti, kad taip anksti vaikui pradejo kristi dantys?
Atsakymas:

Sveiki,


galbūt Jums nematant vaikas dantį susimušė? Fiziololginė dantų kaita prasidėti dar neturėtų. Kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė
laba diena , mano dukrytei dabar 2,6 m ir mums yra problema su dantukais, 4 priekiniai dantukai virsuje ira sutrupeja iki saknu ir virsuje virs dantuko atsirado puslyte , dar nebuvome pas odontologe , kartais uzeina gelti dantukai todel nerami , ka daryti ?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą ir kuo greičiau, kol dantys nepradėjo pūliuoti. Dantukus greičiausiai teks pašalinti.

I. Zykutė
laba diena turiu problema man po higieninio valymo dantu tarpai tarp didziuju ir iltiniu dantu tamseja tokie rusvi pasidare labai bijau kad jie nepradetu gesti nes gerai nesimato kas ten dedasi bet spalvele ne is paciu maloniausiu ir matosi kad vidui tarsi skilute butu ne pati nezinau kas ten galetu buti o as esu uzsieni ka patertumet daryti tokiu atveju
Atsakymas:
Sveiki,

sunku pasakyti, ar tai tiesiog pigmentinis dantų apnašas, ar dantų ėduonis. Į Jūsų klausimą atsakyti gali tik gyd. odontologas apžiūros metu. Kol esate užsienyje ir negalite kreipties į gyd. odontologą, labai gerai valykite dantis dantų šepetėliu ir tarpudančių siūlu.

I. Zykutė
mano sunui atsirado priekyje ant dantenu puslele raudona tas dantis pieninis yra sugedes is vidurio ir puslele nedidejia nei isnyksta kas tai galetu buti?
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai tai pūlinukas. Kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Rasiau jums:
Laba diena, turiu 6 metu dukra. Jai ant pieniniu dantuku yra tokios juosvos lanko formos apnaseles. Apnaseles netoli dantenu. Bet ant dantuku. Pavalius gerai su elektriniu sepetuku, su stipresne pasta, vaizdas pagereja, bet tik trumpam. Buvom pas stomatologus. Sako cia buna tokios apnaseles, lyg nuo seiliu strukturos. Nezinau ar jie teisus. Bet dantukai sveiki. Cia tikrai nekariesas.

Ar imanoma kaip nors nuvalyti tas apnaseles, nes vaizdas nekoks? Ar tiesiog neverta?
Ar pakeisti dantu pasta? Valomes dabar su Rock dantu pasta 5-7 metu vakams. Tokia su raudonom uogytem pakuote nupiesta. . Ir tai pilnai jos nesusivialo. Ar tos apnaseles buna tik ant pieniniu dantu? Ar jos bus ir ant nuolatiniu?
Ka jus patarsit? Galesiu veliau atsiusti ir foto.


Jus atsaket:
Atsakymas:
Sveiki,

greičiausiai apnašėlių ir nenuvalysite, jei net automatinis dantų šepetėlis nepadeda. Siūlau labai smarkiai dantukų nešveisti (pvz., su automatiniu šepetėliu), nes danties emalis lengvai pažeidžiamas. Tiesiog stebėkite situaciją, ar neatsiranda ėduonis. Sunku pasakyti, ar apnašos kaupsis ir ant nuolatinių dantų. Dėl ko juodas apnašas atsiranda irgi sunku pasakyti, greičiausiai tai dėl seilių sudėties, kaip Jums jau ir minėjo gyd. odontologai.

I. Zykutė


Dabar jau isdygo du nuolatiniai apatiniai dantukai, jie irgi pasidenge apnaselemis.
Gyd siek tiek pavale su savo sepetuku, kur dailina plombytes, tai dantukas baltas, baltas liko. Bet sake, kad tai tik trumpam.

Kaip pagelbeti vaikuciui? Kad dantukai taip neapsinestu?Gal naudoti kaz kokias spec pastas. Bet vaikui tik 6 metai.
Kaip pakeisti ta seiliu struktura? Kur galima butu apie sia beda daugiau pasiskaityti?
Gal galit imesti nuorodele?
Atsakymas:

Sveiki,

ar Jūs buvote nuvykę pas gyd. VAIKŲ odontologą, ar nuvežėte vaiką pas savo odontologą? Tai labai svarbu. Gyd. vaikų odontologai galėtų Jums išsamiau paaiškinti apie galimus (jei jų reikia) gydymo metodus. Be to, jei jau lankotės pas savo gydytoją, kodėl jam neužduodate tų pačių klausimų? Juk jis jus apžiūri ir gali įvertinti situaciją, tai visai kas kita, nei patarti internetu, paciento nemačius.

I. Zykutė

Sveiki,mano sunui 1m9men,pries 4 menesius ant priekiniu dantuku pastebejau nezymias baltas,rusvas demeles,o per pora menesiu vienam priekiniam dantukui baigia visas emalis nutrupeti,ant kruminiu,bei iltiniu dantuku taip pat matosi pakitimu. Ar tokiam mazam pacientui jau butu galima gydyti dantukus taikant narkoze? Ar rezultatas veiksmingas? Sako,kad mazyliams labai greit plombytes iskrenta...Ka patartumet daryti? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

visų pirma kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, kad gydytojas vaiką apžiūrėtų ir nuspręstų, ar dantukus tikslinga gydyti. Jei dantukai gydomi kokybiškai, plombos iškristi neturėtų.

I. Zykutė

laba diena,
sunui 7 m. isdygo du priekiniai apatiniai dantukai, salia du ir virsutiniai du siek tiek kliba, ruosiasi kristi. taciau isdyge dantukai su duobute ( idubim as ) ant kiekvieno dantuko is priekio. toks vaizdas, kad isdyge nuolatiniai dantukai pradejo irti, ar emalis toj vietoj pradejo irti. ka daryti, kur kreiptis, kaip stipt\rinti dantis. vienu metu net atrode, kad dantukai apsinese, matiniai, net pagelte, nors kasdien dantukus valome poi du kartus,

Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,

tai gali būti danties formos anomalija. Dėl konkrečios diagnozės ir tolimesnio gydymo, jei jis reikalingas, reikia kreiptis į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė
Laba diena. Mano dukrai 7 metai. Rugsejo menesi pastebejom ant virsutinio priekinio danties pulinuka. Odontologas patare danti istraukti, nes jis buvo pieninis. istraukus pulinuko neliko. Mazdaug po menesio atsirado pulinukas ant kito priekinio virsutinio pieninio danties, ji taip pat pasalino (dantukai buvo sumusti, kai dukrai buvo 2 metukai) . Dabar istrauktu vietoje dygsta nuolatiniai, bet ant vieno is ju dantenos vel atsirado paraudimas ir formuojasi baltas pulinukas. Dantuku nei anksciau, nei dabar neskauda. Salia esantys dantys dar pieniniai ir nekliba. Ka patartumete daryti? Gal galima kuo skalauti? Ankstesnieji pulinukai, odontologo manymu, atsirado del patirtos traumos, o dabartinis? Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,

tai gali būti danties dygimo cista. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą ir įvertinti esamą būklę.

I. Zykutė
Laba diena, mano tapdančiai staigiai pajuodavo per porą dienų ir vis stiprėja juodumas. Kodėl taip? Kokios priežastys? Ir ką daryti?
Atsakymas:
Sveiki,

tai gali būti dantų ėduonis. Kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Mano dukrai 7m. Pastebejau, kad naujas apatinis dantukas turi geltona deme. Nuejome pas gydytoja ir ji pasake, kad tai kariesas (kaip tai imanoma??), bet nepasake koki tolimesni veiksmai, tiesiog sako reikia stebti, silpni dantys(ale paveldeti, nors tiek as tiek mama turi normalius dantis). Sakykite ka tokiu atveju daryti? labai jau neramu, kad tokio amziaus vaikui tokios problemos.. Ar yra kokiu profilaktiniu priemoniu (zinau, kad galima apipurkst sili...)? ar dar imanoma isgelbeti dantukusbe plombavimimu? kokios perspektyvos laukia?

!s anksto dekoju uz atsakyma.
Andrius
Atsakymas:

Sveiki,

kartais tokios dėmės ant dantų atsiranda tik jiems išdygus, tai gali būti emalio formavimosi sutrikimas. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir su juo pasitarti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

mano dukrytei greitai sueis 6 metukai, siandien istraukem pirmaji pienini dantuka, istraukus pastebejau kad prasikales nuolatinis. Ar imanoma ji atstatyti i savo vieta?
Atsakymas:

Sveiki,

dažnai nuolatiniai dantukai patys sustoja į savas vietas, kol kas nieko daryti nereikia, palaukite, kol pasikeis daugiau dantukų.

I.Zykutė

laba diena.mano dukryte 5metukai o dantukai jau beveik visi iskirmije sugede o tie priekiniai nutrupeje vakar kai valge tas nutrupejes nuluzo liko tik saknis tai ka mum daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

jei danties neskauda, planine tvarka kreipkitės į gyd. odontologą. Jei dantį skauda, kreipkitės į polikliniką ar savo gyd. odontologą skubos tvarka.

I. Zykutė

Sveiki norejau paklausti,ka daryti mano suneliui3.5 met. bet jo visi dantukai sugede iskirmyje,priekiniai virsutiniai tai net nutrupeje,nesuprantu nuo ko taip,bet vat apacioje krumini jam pradejo skaudeti?nezinau ka daryti?patarkit,aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

reikia kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir dantukus pradėti gydyti. Dėl danties skausmo kreipkitės kuo greičiau. Dantukai greičiausiai sugedo dėl nuolatinio saldžių gėrimų vartojimo - tai buteliuko ėduonis.

I. Zykutė

mano suniui 9m,iskrito pieninis dantis, toje vietoje pradejo augti nuolatinis ir ant dantenos atsirado guzas virs to dykstancio danties, kas tai gali buti,ir ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. odontologą, tai gali būti dygimo cista.

I. Zykutė

Laba diena, Mano sunui greitai jau metukai.Kai jam buvo sesi menesiai jau turejo keturis dantukus, dabar jau visus astuonis. Bet nezinau ka daryti dabar su tais dantukai, jie yra pajuode o kai kur pageltonave. Plauname dantukus 2 kartus dienoj, pries jo vale bet nieko nepadeda. Nenaudojam ciulptuko, bet gere daug vandens su uogiene biski sumaisyta. Kai pirmas dantukas isdygo jis jau buvo biski pageltes. Labai nerimauju ka daryti su tais dantukais,bijau kad kad nepradetu gesti .

Aciu .
Atsakymas:
Sveiki,

iš aprašymo supratau, kad dantukai jau pradėjo gesti. Greičiausiai priežastis - dažnas saldžių gėrimų vartojimas, ypač naktį (vanduo su uogiene). Rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir spręsti dėl gydymo taktikos.

I. Zykutė
Labadiena. 6-seriu metu mergaitei pries 10 dienu uzplombuotas virsutinis dantukas (vidutinis kariesiukas) ir uzdeta "vaikiska" karunele (jas pagal atitinkama numeri parenka odontologas). Nelabai randu informacijos apie tas "vaikiskas" karuneles. Ar jos isties efektyvios? Ar itakoja sakandzio taisyklinguma? Mergaite nelabai gali kramtyti - skundziasi, kad maudena, kai stipriau sukanda, o ir sveplenimas atsirado, kurio nebuvo. Kiek "naturalus" tie nepatogumai?
Atsakymas:

Sveiki,

kai pieninio danties vainikas taip smarkiai suiręs, jog plomba atstatyti neįmanoma, ant pieninių dantukų dedami universalūs vainikėliai. Tai yra labai efektyvu dėl to, kad jei nedėtumėte vainikėlio, galbūt dantį tektų pašalinti, be to, yra užlaikoma vieta dantų lanke nuolatiniams dantims išdygti. Jei mergaitė skundžiasi skausmu, kreipkitės į savo gyd. odontologą, galbūt reikia kažką pakoreguoti.

I. Zykutė

Dukrytei 10 metų.Gydytoja jau užplombavo 2 nuolatinius dantis. Sakė, kad kiti su baltomis dėmelėmis. Patarė užsisakyti individualias kapas dantims balinti, bet jas naudoti dantukų profilaktikai nuo karieso į jas įspaudus pastos su floru (kažkokia japoniška tik pas ją galima įsigyti). Ar tai sutvirtins dantukus ir ar tinka terminės kapos?

Ačiū
Atsakymas:
Sveiki,

jei Jūsų gydytoja paskyrė tokį gydymą, vadinasi jį skyrė pagal indikacijas ir mano, jog jis reikalingas. Jei turite klausimų, juos turėtumėte užduoti savo gydytojai, nes ji Jus apžiūrėjo ir ji gydymą atliks.

I. Zykutė
labas vakartas,snd vaikui istrauke du pieninius kruminius dantukus,bet atidziau paziurejau dabar kad yra pasilikusios sakneles,ar taip turi but ar gydytoja jas iki galo neistrauke.
Atsakymas:
Sveiki,

vargu, ar Jūs plika akimi galite matyti neištrauktas šaknis. Pati suprantate, kad jos turi būti pašalintos. Jei Jums atrodo, kad jos nepašalintos, kreipkitės į gyd. odontologą pakartotinai.

I. Zykutė
sveiki,musu problema tokia vaiko kruminukas istrupejo daugiau kaip puse,nzn net kaip elgtis pas dantiste vedem jau ne karta staugimas,rekimas,griebimas uz rankos, tuom viskas ir pasibaigdavo.nerimauju del likusiu to dantuko sakneliu ar jas geriau pasalint .vaikui 8,5metu.
Atsakymas:
Sveiki,

neparašėte, ar ištrupėjo pieninis, ar nuolatinis dantis. Bet kokiu atveju, šaknis reikėtų pašalinti. Pabandykite kreiptis į gyd. vaikų odontologą, galbūt gydytojui pavyks rasti ryšį su vaiku ir prisikalbinti gydyti dantis. Vaikas šiek tiek per didelis gydymui bendrinėje nejautroje. Namuose su vaiku taip pat reikėtų kalbėti apie dantų gydymą ir jį tam paruošti (jokiais būdais nesakykite: "Einam pas gydytoją, jis tik pažiūrės, nieko nedarys", nes tai netiesa, pas gydytoją tam ir einate, kad jis kažką padarytų). Kai kuriais atvejais, kai vaikas itin įsibaiminęs ir nekooperatyvus, rekomenduojame gyd. psichologo konsultaciją - tai vienas iš būdų įveikti baimę.

I. Zykutė
laba diena
mano sunui 6 m 8 men. Siandiena jam istrauke pienini krumini dantuka (jis buvo anksciau plombuotas), trauke todel, kad sake jau truputi klibejo ir buvo susidares pulinukas. Aisku paskyre vartoti antibijotikus, bet sunus nesenai sugere antibijotiku kursa nuo plauciu uzdegimo, tai labai nenoriu ir vel duoti kitos rusies antibijotikus. Sakykite ar nera pavojinga negerti antibijotiku po tokio dantuko istraukimo. Gal yra kokiu kitu priemoniu ta pulinuka isvarineti
Atsakymas:

Sveiki,

jei Jus gydantis gydytojas Jums paskyrė antibiotikus, vadinasi, jis turėjo tam priežastį. Gydytojai antibiotikų be reikalo neskiria, o Jūs, kaip pacientė, turėtumėte laikytis gydytojo paskirto režimo.

I. Zykutė

Sveiki,mano sunui 1m.6mėn.,prieš kelis mėn pastebėjau ant priekinių dantukų baltas dėmeles,vietomis rusvas,pradėjom tepti su GC Tooth Mousse,bet nežinau čia sutapimas ar ne,bet dantukų būklė atrodo dar prastesnė,atsirado aškiai matomų rusvų ruoželių ir ant vieno dantuko lyg griovelis toks. Pas odontologą dar nebuvome,kodėl taip atsitiko? Gal geriau nebetepti šito tepaliuko ir ar yra daugiau būdų apsaugoti mažylio dantukus nuo tolesnio gedimo? Dantukus valome,niekad nenaudojome nei čiulptukų,nei buteliukų,nei saldžių gėrimų ar mišinio...Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,

jei tikrai dantukus gerai prižiūrite ir nevartojate saldžių gėrimų, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, galbūt yra kita priežastis dėl ko dantukai genda (o tada ir kitas problemos sprendimo būdas).

I. Zykutė

laba diena, mano suneliui pusantru metuku.jis jau turipirmuosius dantukus, tai yra pirmus astuonis, jau isdygo ir visi iltiniai, bei pirmieji kruminiai dantukai.pastebejau, kad pries kelias dienas tarp virsutiniu iltiniu dantuku, tarp kuriu turi buti 4 pirmieji dantukai, prasikale dar vienas, kurio ten tikrai neturetu buti (kai isaugo pirmieji 4 dantukai tarp ju pirmo ir antro dantuko liko tarpelis). tame tarpelyje tarp pirmo ir antro virsuje kaireje puseje prasikale dar vienas. sakykite prasau, ka tokiu atveju daro? kaip as tureciau elgtis ir ar taip buna vaikuciam? aciu labai uz atsakyma. Pagarbiai, Julija
Atsakymas:

Sveiki,

tai gali būti papildomas dantis. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir spręsti, ar šį, papildomą, dantį reikėtų pašalinti.

I. Zykutė

Laba diena, turiu 6 metu dukra. Jai ant pieniniu dantuku yra tokios juosvos lanko formos apnaseles. Apnaseles netoli dantenu. Bet ant dantuku. Pavalius gerai su elektriniu sepetuku, su stipresne pasta, vaizdas pagereja, bet tik trumpam. Buvom pas stomatologus. Sako cia buna tokios apnaseles, lyg nuo seiliu strukturos. Nezinau ar jie teisus. Bet dantukai sveiki. Cia tikrai nekariesas.

Ar imanoma kaip nors nuvalyti tas apnaseles, nes vaizdas nekoks? Ar tiesiog neverta?
Ar pakeisti dantu pasta? Valomes dabar su Rock dantu pasta 5-7 metu vakams. Tokia su raudonom uogytem pakuote nupiesta. . Ir tai pilnai jos nesusivialo. Ar tos apnaseles buna tik ant pieniniu dantu? Ar jos bus ir ant nuolatiniu?
Ka jus patarsit? Galesiu veliau atsiusti ir foto.
Atsakymas:
Sveiki,

greičiausiai apnašėlių ir nenuvalysite, jei net automatinis dantų šepetėlis nepadeda. Siūlau labai smarkiai dantukų nešveisti (pvz., su automatiniu šepetėliu), nes danties emalis lengvai pažeidžiamas. Tiesiog stebėkite situaciją, ar neatsiranda ėduonis. Sunku pasakyti, ar apnašos kaupsis ir ant nuolatinių dantų. Dėl ko juodas apnašas atsiranda irgi sunku pasakyti, greičiausiai tai dėl seilių sudėties, kaip Jums jau ir minėjo gyd. odontologai.

I. Zykutė
Mergaitė 6 m., Reikia taisyti krūminį dantuką, bet jokiu būdu neprasižioja, nes paniškai bijo. Gal yra kokia pagalba? Gal galėtumėte pagelbėti, nes nežinau net kur kreiptis.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą (jei esate kaunietė - Kauno Medicinos Universitete, jei vilnietė - Vilniaus Universiteto Žalgirio klinikoje), galbūt patyręs gydytojas vaiką prisikalbins gydyti, o jei ne, galbūt įmanoma procedūrą atlikti sedacijoje.

I. Zykutė

laba diena,mano sunui 8,5metu jam virsutinis priekinis dantukas iskrito jau gal pries 3men bet nuolatinio dantuko dygstant dar nesimato,per kiek laiko jie turi isdygti.aciu,
Atsakymas:

Sveiki,

tokio amžiaus vaikui nuolatinis priekinis dantis jau turėtų būti išdygęs. Būtinai kreipkitės į gyd. ortodontą arba vaikų odontologą.

I. Zykutė

Sveiki,
mano dukrytei 1 m. turi 4 dantukus viršuje ir 4 apačioje. Dantukus stengiuos kuo dažniau valyti, tačiau tai vyksta prieš jos valią, ypatingai nesileidžia valyti viršutinių, greičiausiai dėl to, kad viršutinis pasaitėlis suagęs su tarpdančiu ir valant jai nemalonu. Tačiau jie nuolat apsinešę bei pageltę. Dukrytė sirgo, todėl yra gavusi stiprių antibijotikų, bet dantukai pageltę buvo ir iki jų paskyrimo. Bijau, kad nespės išdykti nauji, kai suges šie aštuoni :( Ar verta apsilankyti pas vaikų odontologą? Ji nesileidžia apžiūrima, tai sukelia daug streso ir begales ašarų :( Iš valius geltonumo nelieka, bet jei dieną nevalai, jie vėl pagelsta. Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,

rekomenduoju apsilankyti pas gyd. vaikų odontologą, kad bent jau apžiūrėtų ir galbūt rekomenduos priemones dantukams nuo gedimo apsaugoti.

I. Zykutė

Labas vakaras!Mano dukrai yra 1 metai, 7 mėnesių ant viršutinių priekinių dantų yra kariesas, ir dabar dantukas sugedo i puse. ką daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

reikia kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir dantuką gydyti.

I. Zykutė

Mano mergytei 3 metukai bus ir jai rado 6 skilutes kruminiu dantuku 4 apacioje ir 2 virsuje, bandeme taisyti sedacijos budu bet nieko nesigavo pradejo isterikuoti kai reikejo leisti vaistus adata pamate ir baigesi! skausmu ji nesiskundzia bet daktare patare nelaukt nes 1 dantukas patamsejo ir laikui begant prades skaudet! mums rekomendavo tasyti su narkoze bet niekaip negaliu susitaikyti su tuo noreciau jusu nuomones ar tai rimta operacija taikant bendra nejautra tokiam amziuje? ir ka jus tokiu atveju patartumete daryti ar laukti?labai aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantukai sugedę, juos reikia gydyti, ir jei tai neįmanoma vietinėje nejautroje arba su sedacija, tuomet reikalinga bendrinė nejautra. Patys turite nuspręsti, kas blogiau - ar bendrinė nejautra ir sveiki dantys, ar anksčiau ar vėliau supūliuosiantis sugedęs dantis, dėl kurio teks vartoti antibiotikus, gal net ir vieną dantį šalinti bendrinėje nejautroje.

I. Zykutė

dar sakykite vaikas nemoka dar isspjauti, dar tik metukai mum ir keturi men. tad ar nieko jei nurys kiek to GC Tooth Mousse, bei esame is vilniaus, o jus kaune, gal zinote kur vilniuje isigyti, ? tepti reiktu visus dantukus ar tik pazeistus? ar svarbu koki pirkt melionini ar maciau kt skoniai yra. Labai jum aciu
Atsakymas:

Sveiki,


 


GC Tooth Mousse siūlome ieškoti odontologijos klinikose, kabinetuose. Jei truputėlį vaikas nuris, tai nėra didelė problema, tačiau rekėtų neleisti, kad tai kartotųsi per dažnai. Tepti stenkitės tik pažeistus dantukus. Tiesa, skonių būna įvairių - jį pasirinkite savo nuožiūra. O veiksmingumui skonis reikšmės neturi.

sveiki, sakykite kokia kaina GC Tooth Mousse ir kokiam mazdaug laikui uztenka vienos tiubeles
Atsakymas:

Sveiki,


GC Tooth Mousse užtenka mažiausiai 3-4 mėnesiams, kadangi jo labai mažai reikia tepti. Kaina 60lt.

Sveiki, norėjau paklausti ar pas Jus tvarko vaikučiam dantukus su sedacija?
Dėkui.
Atsakymas:

Sveiki,


Mūsų klinikoje vaikams dantukai gydomi netaikant sedacijos. Taip gydoma tik Vilniuje, "Žalgirio" klinikoje.

Laba diena,
Norejau paklausti ar Jusu klinikoje butu taikoma sedacija vaikuciui 3metu?
Atsakymas:

Sveiki,


Mūsų klinikoje vaikams dantukai gydomi netaikant sedacijos. Taip gydoma tik Vilniuje, "Žalgirio" klinikoje.

laba diena.mano dukrai 12 metu.kai jai buvo 6 metai jai istrauke apatini pienini danti,tas dantis buvo prie pat kruminiu dantu bet dabar jam liko labai mazai vietos isdygti.ka daryti?
aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą, gali reikėti ortodontinio gydymo.

I. Zykutė

Laba diena,

Norejau pasiteirauti del sunaus dantuko. Pries menesi griuvo ir uzsigavo priekini virsutini dantuka, truputi kraujavo dantenos, po kurio laiko pastebejau, jog dantukas pastumtas i vidu ir patamsejo, sunui 2.5 metu. Ar jis iskris ir ar galima ka pagelbeti, ar geriau nieko nedaryti.

Is anksto aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, kad dantukas apmirė - įvyko danties nervo nekrozė. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, gali būti, jog reikia sugydyti danties šaknies kanalą.

I. Zykutė

•Laba diena, mano dukrai 1metai ir 5 men. neseniai pastebejau ant priekiniu virsutiniu dantuku baltas demes po truputi jos pradada ruduoti. Per viena dantuka eina lyg griovelis jame irgi yra rudumo. Dukryte dantuku valyti nesileidzia todel pavyksta isvalyti tik kai ji uzmiega valau su vaikiska dantu pasta. Ji vis dar geria pieno misini is buteliuko. Gal galite patarti kaip sustabdyti buteliuko eduoni ir ar jai glima naudoti dantų putas GC Tooth Mousse ? Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,

taip, dantų putas GC galite naudoti. Dantukus reikėtų išvalyti kas kartą pavalgius, ypač jei valgoma nakties metu ar prieš miegą, daugiau jokių profilkatikos priemonių nėra. Jei dantukai jau sugedę, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą dėl dantų gydymo.

I. Zykutė

Sveiki,
Mano sunui 8m. Mums pries 3 menesius iskryto du pieninia dantukai virsuje ir niekaip neisdyksta nuolatiniai, apatiniai dantukai jau isdygo. Del kokiu ptirzasciu tai gali buti? Ka patartumet daryti?

Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

tai gali būti tiesiog tokia vaiko fiziologija - dantys dygsta vėliau, arba dantų dygimo sutrikimai. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, atlikti rentgeno nuotraukas.

I. Zykutė

Laba diena. Mano dukrytei jau 6 metukai. Pas ja iskrito tik 2 apatinei dantukai,dabar dar du virsutinei juda. Pries metus jei buvo taise du kruminius dantukus,idejo plomba bet po kiek laiko plomba iskrito. praejus metam prie tu dantuku kruminiu pradejo augti pulinukai. Mums liepe gerti antibiotikus,bet niekas nepraejo,tada danty istrauke. dabar tas pats su kitu dantuku. Nezinom ka daryti. nauju dantuku kruminiu dar nesimato. Ar nera blogai kad tep anksti yra istraukti dantukai kai salia auga pulinukai.Ar nebus paskui tie dantys kreivi. Ka patarsite. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantys nuolatos pūliuoja, geriau juos pašalinti, nes jie gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Kad pieniniai dantys šalinami ankstyvam amžiuje, nėra gerai, tačiau blogiau būtų, jei nuolatinių dantų užuomazgos dėl sugedusių pieninių dantų būtų pakenktos.

I. Zykutė

Laba diena . Mano dukrytei 6m. Jai iskrito beveik visi priekiniai dantukai ir keli kruminiai.Bet isdygo tik du apatiniai priekiniai .Paejo jau beveik penki menesiai o dantukai nesirodo, pradejau nerimauti ar isviso jie isdygs .Dantukai kurie isdygo labai jautrus ir silpnoki .Patarkite ka daryti ar kreiptis pas ondontologus ar naudoti kokius papildus Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, penki mėnesiai ganėtinai ilgas laiko tarpas. Reikėtų atlikti rentgeno nuotrauką.

I. Zykutė

sunui iskrito virsutinis priekinis dantukas jau daugiau kaip pries men.bet nuolatinio dantuko dar nesimato kalantis.kiek laiko tas uztrunka ar ne per ilgai jau jis neisdygsta
Atsakymas:

Sveiki,

neparašėte, kiek sūnui metų. Nuolatinis dantis gali dygti ilgokai, tačiau, jei neramu, geriau kreipkitės į gyd. odontologą - galbūt reikia atlikti rentgeno nuotrauką.

I, Zykutė

Laba diena,
mano sūnui 2 metai 11 mėnesių, ant viršutinių krūminių kairėje pusėje neseniai pastebėjau tamsias dėmes ir dar apnašas. Dantukus apžiūrėjęs odontologas pasakė, kad yra skylutė, bet kol kas nieko negali padaryti. Patarė palaukti kol vaikutis paaugs ir leisis gydomas. Sakykite prašau nuo kokio amžiaus vaikutis leisis gydomas. Saldumynų, saldžių gėrimų, uogienės vaikui neduodavau, jogurto, košių nesaldindavau ir nesaldinu, šokolado gabalėlį pirmą kartą paragavo prieš kelis mėnesius. Žindžiau iki 2 metų, nei buteliuko nei čiulptuko neturėjau. Dantukus pradėjau valyti nuo 1,5 metu su silikoniniu šepetėliu, nuo 2 metukų valau su paprastu vaikišku šepetėliu, bet be pastos nes niekaip nesiduodavo. Prieš savaitę įkalbėjau valytis dantukus su dantų pasta. Sakykite prašau gal yra kokių specialių dantų valymo priemonių, kurios padėtų stabdyti dantų gedimą ir šalinti apnašas. Ant vieno apatinio krūminio dantuko irgi atsirado vos pastebimas patamsėjimas. Esu labai pasimetusi ir nežinau ką man daryti.
Iš anksto dėkoju.
Atsakymas:

Sveiki,

mažiems vaikams dantis galima gydyti bendrinėje nejautroje. Galima vartoti profilaktinę dantų pastą-putas GC Tooth Mousse be fluoro, jose gausu mineralų, atstatančių dantų emalį, jį stiprinančių, tik jas reikia vartoti ilgą laiką. Toliau valykite dantukus taip pat kruopščiai, kaip ir iki šiol ir jie gesti neturėtų.

I. Zykutė

Labadiena
Mano sunui jau beveik 2 metukai turi 17 dantuku, tik pradejau nerimauti kad apacioje turi tik tris priekinius dantukus o po to eina 2 iltiniai ir tarp ju dideli tarpai, ar tai normalu ar isdygs 4 dantukas?
Atsakymas:

Sveiki,

dantukai turėtų išdygti, tačiau jei nerimaujate, kreipkitės konsultacijai į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė

sveiki, mano suneliui 6 men . ir turim tokia problemele, jam pradejo kltis dantukas smegeneliu virsuju sone. ten kur iltinys dantys butu, bet virsuje, ar butina kreiptis pas odontologus?
Atsakymas:

Sveiki,

palaukite kol dantukas pradės dygti, galbūt jis išdygs teisingoje padėtyje.

I. Zykutė

Laba diena,

Mano dukrai jau 7metai ir 6 men. Esu sunerimusi del jos dantuku. Siuo metu neturime jau 4 pieniniu dantuku ( 2 virsuje ir 2 apacioje) ir i ju vieta turime naujus nuolatinius. Deja nuolatiniai priekyje tokie dideli ir platus kad sustume esancius sone pieninius dantukus i vidu ir juos kaip ir uzspaude, nes jie klibejo anksciau bet dar ne tiek kad iskristu, o dabar nekliba. Patarkite, ar reikia tuos pieninius dantukus jau traukti?
Prie to pacio, gal galite patarti kiek nuolatiniu dantuku turi tureti 8 metu vaikas.

Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

Jūsų atveju reikėtų kreiptis į  vaikų gyd. odontologą, nes sunku patarti nepamačius konkrečios situacijos.

I. Zykutė

Laba diena.Mano dukrai 6metu labai silpni dantukai,jau plombuoti beveik visi kruminiai pieniniai.Nesenai sudygo nuolatiniai kruminiai,veziau pas odontologa del silantu,bet gydytojas apziurejes pasake,kad silantu negali deti,nes dantukai yra minksti.patare juos plombuoti.siaip apziurejus skyluciu nesimato,nors rieveles patamsejusios.ar tai tikrai gali buti kariesas.dukrai periodiskai duodu kalci,bandom stiprinti nuolatiniu dantu uzuomasgas.ka geletumete patarti del profilaktikos ir ka manote apie dantu tepaliuka GC TOOTH MOUSSE
Atsakymas:

Sveiki,

jei Jus apžiūrėjęs gyd. odontologas patarė silantų nedėti, matyt dantukai jau pradėję gesti, o tokiu atveju silantų uždėjimas kontraindikuotinas. Dantų putos GC Tooth Mousse labai stiprina dantis, tik jas reikia vartoti nuolatos ilgą laiką - dantis tepti kasdien du kartus (ryte ir vakare), mažiausiai tris-keturius mėnesius, norint pasiekti teigiamą rezultatą. Mano manymu, profilaktikai šios putos geriausias pasirinkimas. Be to, reikia labai kruopščiai, gerai valyti dantukus, nes jei dantukai bus padengti minkštu apnašu, šios putos tikrai nepadės. Taip pat, jei dantukai linkę gesti, profilaktinėms apžiūroms pas gyd. odontologą kreiptis kas tris-keturis mėnesius.

I. Zykutė

Laba, diena. Mano dukrytei iškrito pirmas dantukas del kurio ji labai išgyveno bet greitai pradėjo stieptis kitas. Antras dantukas pradėjo judėti ir ji jo neleidzia nei priliest nei jo valo labai saugo. Bet pastebejau kad kitas auga šalia labau į vidų,ji nesiduoda net prisiliesti, o uzsenio stomotologai sako kad negalima jo per prievarta traukti, sako kad pats iškris
ir kitas dantukas isituesins. Norėčiau Jusu paklausti kaip ištikrųjų reikia daryti? Ačiū
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei dantukas labai paslankus, jis turėtų netrukus iškristi, tad nepergyvenkite. Jei jis greitu metu neiškris, tuomet kreipkitės į gyd. odontologą, kad pašalintų.

 

I. Zykutė
Laba diena.Noreciau jusu pasiteirauti, mano berniukui suejo 2 metukai,ir jo visi priekiniai dantukai yra ispuve ir buna kad daznai kraujuoja,taciau nera pozimiu kad jam skaudetu,neskaitant kad iltyniai dantukai yra pilnai isdyge ir jie geri.Apatiniai dantukai yra sveiki,taciau jie po truputuka taip pat gelsta.Dantukus valome ryta ir vakare.Gal galite ka patarti,ar ka reiketu daryti.Antibijotiku mano vaikas nera gaves visiskai.Ar gali buti paprasciausiai genai nes tetuko dantys taipogi nuo pat mazens buvo gendantys,ir dabar nera is geruju.Tai man kelia dideli rupesti.Ar galite siuo klausimu mums padeti?
Atsakymas:

Sveiki,

galbūt naktį vaikui duodate saldžių gėrimų ar dar maitinate krūtimi? Reikėtų apžiūrėti Jūsų vaiko dantis, įvertinti, kaip dantukai išvalyti, galbūt valote juos nekokybiškai?

I. Zykutė

sveiki,
mano dukrytei 7 metukai, virsutiniai priekiniai dantukai 2 jau isdyge,o salia esantys dygsta,bet is desines puses vienas dantukas dygsta per aukstai.taciau nera atsikises, pieniniai dantukai nebuvo traukiami anksciau laiko. Kodel galejo taip nutikti? Ar reiketu deveti plokstele,ar laukti kol iskris kiti dantys ir tada juos tvarkyti? Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,

taip galėjo nutikti ir dėl genetinio polinkio, ir dėl netaisyklingos danties užuomazgos padėties, ir dėl per mažo žandikaulio, ir dar dėl kelių priežasčių. Ar reikia dėvėti plokštelę, Jums atsakyti gali tik Jus apžiūrėjęs gyd. ortodontas.

I. Zykutė

Laba diena man odontologė taisė dantį man atrodo ji grežė kažka su vėjeliu ar kažkuo panašaus pūtė ir man skaudėjo labai bet kai baigė grįžus namo ir dar po keliu dienu ir iki siol skauda nors sakė kad skausmas turės praeiti bet ne ir tas skausmas sklinda ir prie kitu dantu kurie yra sveki a tai normalu ar reiškia kad ir juos reikes taisyi?
Atsakymas:

Sveiki,

gali tekti gydyti gręžto danties kanalus. Kreipkitės į savo gyd. odontologą, jei skausmas nemažėja.

I. Zykutė

Laba diena, sianakt mano 1 metuku sūnui sukilo temperatūra 37,9. apziūrėjau burnytę ir ten pamačiau melynos spalvos pūslę ant smegenu, toje vietoje dar dantuko nėra.Ryte temperatūra nukrito.Ar taip gali kaltis dantukas?Kaip elgtis toliau?
Atsakymas:

Sveiki,

taip, gali būti, jog kalasi dantukas. Jei vaikas neramus, galite duoti vaistų nuo skausmo (pvz., žvakutę nuo skausmo). Jei temperatūra laikosi, kreipkitės į gyd. pediatrą, gali būti, jog karščiavimo priežastis nesusijusi su dantukais.

I. Zykutė

laba diena.noriu jusu paklausti ka reiketu daryti kad imtu klibeti pieniniai dantukai ,mano mazylei 5.5m vakar istraukiau viena nes klibejo bet jau puse islindusio naujo dantuko jis antoje eileje jau dygsta ir kitas bet pieniniai labai stiprus ir nejuda ka reiketu daryti?ir ar isdyges dantukas atsistos i savo vieta?labai nerimauju siuo metu esame ne lietuvoje.ce odentologai sako kad normalu bet man taip neatrodo nes dantukas isdygo antroje eileje.
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei nuolatinis dantis dygsta ne dantų lanke, tuomet pieninio danties šaknys gali nesirezorbuoti ir dėl to pieninis dantukas nekliba. Jei matote, kad nuolatinis dantis dygsta ne dantų lanke, pieninį dantį reikia pašalinti, nors jis ir nekliba. Išdygę netaisyklingoje padėtyje dantys turėtų sugrįžti į taisyklingą padėtį, tačiau gali tekti nešioti ir ortodontinę plokštelę - tai pasakys tik Jus apžiūrėjęs gydytojas.

 

I. Zykutė
3m. ir 3 mėnesių sūnui rekomenduoja pašalinti abu priekinius viršutinius pieninius dantukus, nes jie buvo nuskilę dėl buteliuko karieso pažeidimo, vėliau plombuoti. Padarius rentgeno nuotrauką matosi infekcija. Norėčiau pasiteirauti 1) dėl šalinimo įtakos nuolatinių dantukų formavimuisi bei problemų, su kuriomis gali tekti susidurti ateityje. 2) Pediatras rekomendavo kasdien gerti po 3 lašus flouro. Ar tai nekenksminga ilgalaikėje perspektyvoje?
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantų šaknų srityje yra pūlinukas, geriau tokius pieninius dantis pašalinti, nes būtent pūlinukas gali pakenkti nuolatinių dantų užuomazgoms. Per anksti pašalinus pieninius dantis (fiziologinė priekinių dantų kaita vyksta 5-7m.), nuolatiniai dantys gali išdygti šiek tiek vėliau, nei įprastai. Dėl fluoro vartojimo reikėtų tartis su gyd. vaikų odontologu. Fluorą vartoti rekomenduojama tuomet, kai dantukai smarkiai genda ir su maistu (ypač vandeniu, kuris Lietuvoje yra fluoruotas) jo gaunama per mažai (beje, nežinau, iš kokio Jūs miesto - Lietuvoje yra ne vienas miestas, kuriame fluoro kiekis vandenyje yra didesnis, nei rekomenduojama). Fluoro perteklius gali išprovokuoti dantų fluorozę (nes išstumia iš emalio kalcį, esant ilgalaikiam fluoro pertekliui, gali pakenkti ir kaulams). Yra nemažai vietiškai (tepami ant dantų) vartojamų fluoro preparatų dantims stiprinti, o taip pat yra dantų putos be fluoro dantukams stiprinti.

I. Zykutė

Laba diena, jei pradejo klibet pieniniai 2 priekiniai dantukai ar juos reikia is karto rauti? Ar gali vaikas su jais dar paventi? Dukrytei 5.5 metu. Mes leidom dantukams dar pabuti, gyvent dukrytei jie netrukde, po menesio 1 dantuka istraukem. Ant dantenos matos toks guziukas, i gerkles vidu. Ar cia gali buti, kad dygsta naujas dantukas, bet tada jis dygtu ne savo vietoj? Ar blogai padarem, kad is karto pradejus klibeti dantukui jo neisrovem?
Atsakymas:
Sveiki,

 

galima palaukti, kol dantukas pats iškris, jei nuolatinis nedygsta netaisyklingoje padėtyje. Gleivinės "guziukas" gali būti dėl dygstančio nuolatinio danties.

 

I. Zykutė
Mano sunui 3m.jo priekinei 4dantukai yra tamsus istrupeje liko tik saknytes, buvome pas dantu gydytoja sake kad reikia laiko kad jie iskris patys,bet jam pradejo skaudeti.ka patartumet daryti?Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantukus skauda, juos reikia pašalinti. Galima laukti (bet nerekomenduojama) tik tuo atveju, jei dantys asimptominiai. Jei dantukus pradėjo skaudėti, jie gali pradėti pūliuoti (vis tik gali pradėti pūliuoti ir neskaudantys smarkiai sugedę dantys), tad juos kuo greičiau reikia pašalinti.


 I. Zykutė

Laba vakara,mane neramina mano mergytes problema..Jai 6m., deognozuotas periodontitas5m.,bet musu gydytoja jai rauti 4kruminiu atsisake,o juos sublombavo,pries tai pulpos matesi. bet dabar mums paburkusios dantenos ,kraujuoja,ka daryti?Ar nuolatiniai dali iskristi ,ar rauti visgi reikia bamdytus issaugoti 4kruminius pieninius dantis?? Dekoju ir man lb svarbus jusu atsakymas.
Atsakymas:

Sveiki,

nesupratau, ar kraujuoja dantenos visoje burnoje, ar prie Jūsų minėtų krūminių dantų. Jei kraujuoja dantenos visoje burnoje, gali būti, jog tai gingivitas. Jei prie plombuotų dantukų atsirado pūliukai ir jie pūliuoja ir kraujuoja, gali būti, kad dantukus geriau pašalinti. Reikėtų išsamios gyd. vaikų odontologo konsultacijos dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

Sveiki, gydytoja. :abai reikia Jusu patarimo, mano dukrytei 6 metai iskrito pieninai apatiniai kandziai pries puse metu, isdygo nauji, neseniai pastebejau kad jie siek tiek juda ir yra zymiai geltonesni uz pieniniu dantuku baltuma, ypac geltonesne spalva apacioje. Vienas antras dantukas isauges veliau kliba stipriau nei pirmasis ir yra siek tiek giliau uzauges, neuzteko vietos. Ar normalu kad jie juda, negaliu pasakyti kad stipriai bet juda, ar jie veliau sutvirtes, ar gali buti ligos priezastimi sis judejimas. Man labai neramu patarkite. Gyvenu uzsienyje, cia stomotogu kompetencija nera tokia gera kaip Lietuvoje o ir po paskutinio plombavimo kruminiu pieniniu su bendra narkoze ji paniskai bijo stomatologu, neimanoma nes pakalbeti sita tema, prasideda isterikos. Patarkite prasau, nes tikrai labai baisu. Liepos 7 diena atskrendame i Lietuva.
Atsakymas:

Sveiki,

tik išdygę nuolatiniai dantys gali būti šiek tiek paslankūs, tai normalu, nes šaknys dar nėra pilnai susiformavę. Dėl spalvos sunku kažką pasakyti, reikėtų apžiūrėti, ar yra kokie nors pakitimai. Geriausia būtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, ypač jei dantukai išdygę netaisyklingoje padėtyje. Rekomenduoju registruotis pas gyd. vaikų odontologą išsamiai konsultacijai, konsultacijos metu vaiką tik apžiūrėtų, galbūt galima būtų ją prisikalbinti, nes be konsultacijos konkretaus atsakymo į savo klausimus Jūs greičiausiai negausite.

I. Zykutė

Laba diena,
mano dukrytei vasaros pabaigoje sueis 4 metukai. Genda virsutiniai abu dantukai ir kuomet buvom polilkinikoje pas stamotologa (pries puse metu) sake jog soniniai prie priekiniu dantuku taip pat su klaustuku. Mums pasake, jog neverta kol kas nieko daryti, nebent taptu dantukai jautrus, jog neverta vaiko kamuoti ir taisyti, juk cia pieniniai dantukai ir iskris. Jauciuosi pasimetusi, gaila ziureti i gendancius dantukus. Mane buvo itikine jog nieks netaiso pieniniu. Gal galetumet patarti. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

pieninius dantukus reikėtų gydyti. Rekomenduoju kreiptis į gyd. vaikų odontologą, ir kuo greičiau, jei dantukai jau sugedę.

I. Zykutė

Laba diena,
4 metų vaikui taisomas pieninis dantukas. Sugedusio dantuko neskaudėjo. Pas odontologę buvom jau tris kartus ir visus šiuos kartus jam dėjo vaistus, dantuko išgręžia kiekvieną kartą vis daugiau. Vaistus laikom apie dvi savaites, šį kartą uždėjo trims savaitėms. Norėčiau sužinoti kiek ilgai galima laikyti uždėtus vaistukus ir kodėl reikia tokio ilgo gydymo vaistais prieš plombuojant pieninį dantuką? Iš anksto dėkoju.
Atsakymas:

Sveiki,

nežinau, kiek dantukas buvo sugedęs, kai apsilankėte pas gyd. odontologą pirmą kartą ir nežinau, kokius vaistus vaikučiui ant danties deda, todėl į klausimą atsakyti sunku. Paprašykite savo gyd. odontologo, kad paaiškintų, kokius vaistus ir kodėl deda ant danties. Standartiškai gydant pieninius dantis pakanka vaistus uždėti vieną kartą, bet tai gali būti visai kitokia situacija, galbūt dantukas pūliuoja ir pan. Reikėtų tartis su savo gyd. odontologu, o jei neramu, kreipkitė į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė

Sveiki. Mano beveik 5 metuku dukrytei stomatologe dantukuose rado 3 skylutes ir rekomenduoja bendrine nejautra. Dukte nei karto neverke, nerode jokios baimes. Manau, vistik butu sudetinga jai isgrezti ir sutaisyti 3 dantukus, taciau bendrine nejautra atrodo ekstremalu. Noriu paklausti ka tokiu atveju rekomenduotu Lietuvos stomatologai?
Dekoju uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,

manau, reikėtų pabandyti gydyti po vieną dantuką vietinėje nejautroje. Jei tai nepavyktų, tuomet procedūrą reikėtų atlikti bendrinėje nejautroje. Vis tik visų pirma, manau, reikėtų pabandyti su vaiku susitarti ir viską atlikti jam esant sąmoningam (vaikas jau nemažas, penkių metų vaikai labai puikiai bendradarbiauja gydant dantukus).

I. Zykutė

Laba diena,
Mano dukrytei tuoj bus 2 m.Jai patamsejo priekinei keturi dantukai virsui ir apacioj.Kazkada ji buvo juos pamususi i lovyte(po sumusimo jie neklibejo) ar del to jie galejo patamset,o gal kad ji vis dar is buteliuku su soske geria?Beja dabar ji nebeleidzia valyt dantuku gal jai juos skauda?
Dekoju.
Atsakymas:

Sveiki,

sunku pasakyti, dėl kurios priežasties dantys patamsėjo, jų neapžiūrėjus. Tikrai gali būti dėl dantų sumušimo, bet gali būti ir dėl ėduonies. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir dantukus pradėti gydyti, nes jei nieko nedarysite, dantukus gali tekti pašalinti.

I. Zykutė

Laba diena,

Gerbiama gydytoja, mano 4 metukų 9 mėnesių dukrytei iškrito priekinis apatinis dantukas. Dantukas visiškai sveikas ir neskaudėjo, tiesiog pradėjo klibėti. Ar ne per anksti? Viršuje yra keletas karieso pažeistų pieninių dantukų tačiau jie nekliba. Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, jog dantukų fiziologinė kaita prasidėjo šiek tiek anksčiau, nei įprastai. Tai normalu.

I. Zykutė

Laba diena,
norejau paklausti ar gali buti, kad 6 men. kudikiui apacioje kalasi pajuode dantukai? ar cia tik mamai vaidenasi??? Nes as kiek bandau paziureti, tai man lyg matosi virsuje juodas bruksniukas, o tik po to vos baltuojantis matosi dantukas (dantukai dar gerai nera prasikale).

Dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų palaukti, kol dantukai prasikals, tada bus galima pasakyti, ar yra kokie nors spalvos pokyčiai. Siūlau per daug nesijaudinti, kol dantukai dar neišdygę.

I. Zykutė

laba diena,
mano dukrytei 4 metai ir 7 menesiai, mes turime problema su priekiniais virsutiniais dantukais, jie abu yra pajuodave, bet netrupa skausmu neiskundzia, dabar vienas is ju pradejo klebeti, ar normalu kad tokiu metu pradeda kristi dantukai?
aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei dantukas sugedęs, gali pradėti klibėti šiek tiek anksčiau, nei įprastai. Jei pradės skaudėti, dantuką būtinai reikia pašalinti.

 

I. Zykutė
Laba diena,
mano sūnui 2 metai, pastebėjau, kad smarkiai patamsėjo dantukai - pasidarė rusvi, nors prieš tai buvo gražiai balti. Vartojome antibijotikų, ar gali būti, kad tai lėmė dantukų patamsėjimą? Valymas nepadeda. Ar su laiku dantukai vėl bus gražūs, ar tai pakenkė visam laikui? Kada vertėtų vaikutį parodyti odontologui, turiu omeny nuo kelių metų. Mes kol kas turime tik 14 dantukų - ar ne per mažai dviejų metų vaikui? Dėkoju Jums už atsakymus.
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai dantukai parudavo dėl dantų ėduonies, ne dėl antibiotikų. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir dantukus pradėti gydyti, siūlau nedelsti. Nuolatiniai dantukai turėtų išdygti gražūs, balti, o pieniniai greičiausiai savo buvusios spalvos nebeatgaus.

I. Zykutė

Laba diena, dukrytei 1,3 men. tarp 2 ir 3 (priekinio ir salia esancio) virsutiniu dantuku vienoje puseje buvo didokas tarpas. Jau sudygo kruminiai ir pasirode apatiniai iltiniai. Ramybes neduoda tai, kad tarp to 2 ir 3 dantuko dygsta dar kazkas. Pabalusios, itemptos smegeneles toje vietoje grynai atrodo kaip ir kitur, kur veliau pasirode dantukai. Bet juk ten dantuko neturi buti, ka mums reiketu zinoti tokiu atveju? Ir dar keliose vietose yra tokie kaip balti taskeliai, smegenelese, atrodo kaip dantuko kampucio virsunele. Kai pirma karta pastebejau ir parodziau dukryte stomatologei, sake, kad cia uzaugs dantukai. Dantukai uzaugo, bet tie balti, kieti tokie kaip taskeliai liko greta isdygusiu dantuku. Kas cia ir del ko galetu taip buti? Labai Jums aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

tai neturėtų būti dantukai, reikėtų pakartotinai kreiptis į gyd. vaikų odontologą, kad Jus apžiūrėtų.

I. Zykutė

Laba diena,mano sunui 4,6m. Kai buvo 3 jam buvo sugedes krūminis dantis,o mes tuo tarpu gyvenome Norvegijoje,tai jam tenai jo netaise,o dave narkoze ir istrauke ta rūminį danti ir salimai esanti danti,nes atseit gali persinesti gedimas ir į tą dantį.Bet man tie dantys labai baisai istraukti atrode,labai jau dideles saknys,ar cia jie kazko blogai nepadare,ar mano sūnui isaugs tie tikrieji ilgalaikei dantys?Ar turejo tokios dideles saknys issitraukti?
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei dantukai šalinti vaikui esant 3m. amžiaus, dantų šaknys dar nebuvo pradėti tirpti ir dėl to atrodė tokios ilgos. Nuolatiniai dantys tikrai išaugs (nebent nėra dantukų užuomazgų, o tai būna retai). Gydytojai nepadarė nieko blogo, jei dantukai buvo labai smarkiai sugedę ir jų gydymo prognozė prasta, geriau juos pašalinti, nes kokybiškai sugydyti dantis 3m. vaikui yra sudėtinga.

 

I. Zykutė
Laba diena,5 metu berniukui iskrito pieniniai iltiniai dantukai,isdygo sveiki grazus nuolatiniai dantukai.Dabar jam 6metukai pries 3savaites iskrito dar karta iltinis dantukas (nuolatinis)ir antras iltinis dantukas kliba,buvome pasikonsultuoti pas dantista,bet jis apziurejas pasake ,kad krenta pieninis dantukas o ne nuolatinis,jau 3 savaites kaip iskrito dantukas ,bet naujas nepasirodo.Prasom patarkit ka daryti,dantistas netiki kad tai buvo nuolatinis dantis,o man labai neramu.Aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,

 

penkių metų amžiaus vaikui iltiniams dantukams keistis šiek tiek ankstoka. Galbūt iškrito šalia esantis antras dantukas, o ne iltinis? Be to, nuolatinis dantis neturėtų iškristi. Vis tik jei neramu, siūlau kreiptis į gyd. vaikų odontologą išsamiam ištyrimui (atlikti rentgeno nuotraukas ir t.t.).

 

I. Zykutė
Labadiena,mano suneliui 3 metai, dantukai pardejo gesti bunant vieneriu.Labiausiai nukenteje yra priekiniai dantukai vienas is ju visiskai istrupejo(jau nebeliko iltinio dantuko)matau,kad kitu dantuku laukia toks pac likimas.Ka patartumete daryti?
Atsakymas:
Sveiki,

 

visų pirma reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, koreguoti vaiko mitybą (vengti saldžių gėrimų, ypač naktį, saldaus, gausaus angliavandenių maisto), kruopščiai valyti vaiko dantukus. Tačiau sugedusius dantukus reikia nedelsiant gydyti arba šalinti, jei sugydyti jų neįmanoma.

 

I. Zykutė

Laba diema, mano dukrai 12 metų. Jai yra 4 dantų kariesas. Apsilankėme pas odontologą. Jis ant danties uždėjo vaistų ir pasakė jog reikės traukti danties nervą. Ar skausminga tokia operacija? Ir kaip yra tvarkomas kariesas?
Atsakymas:
Sveiki,

 

procedūros, atliekamos pas gyd. odontologą, paprastai neskausmingos, nes atliekamos vietinėje nejautroje. Dantų ėduonis gydomas pašalinant kariozinius audinius ir dantuką užplombuojant.

 

I. Zykutė

Laba diena. Dukrytei greit bus 8metukai. Pirmieji dantukai pradejo dygti 10men., krito laiku, vel dygsta.....bet, pieniniai dantukai visi buvo labai balti ir grazus, priziurejom, sutvarkem mazas dvieju dantuku skylutes, kai ji buvo penkeriu...o dabar visi dantukai dyksta kazkokie geltoni,pilki su baltais "debeseliais", kruminiai isvis kaxkokie geltonai matiniai, demeti :( buvom pas odontologe, reikejo tvarkyti nedidele skylute tame
kruminiame, kuris buvo isdyges vos metai. Odontologe sake, kad tos demes galbut nuo per daug fluoro, arba nuo vartotu antibiotiku....na, pastos ji tikrai nevalgydavo, antibiotiku teko vartiti, bet vos pora kartu.....ar yra kokie tyrimai nustatyti priezasti, kas dar galetu buti? Kaip ateityje? Mergaite jau dabar pergyvena, kompleksuoja, kad dantukai negrazus. Ar jie ir liks tokie visa gyvenima? Ar tai reiskia,kadjos dantukai silpni? Tiesa, gydytoja buvo skyrusi jai pastos su dideliu fluoro kiekiu, reikejo daryti tokias kaip kaukes, pilti pasta i kapa ir laikyti puse val ant dantu kasdien....nepavyko mums, rijo ji ta pasta....gal per maza dar....tai as jai tiesiog valiau dantukus su ja, neskalavom,tik gerai isspjove lauk. Labai pergyvenu, otsakymo niekur nerandu
Aciu
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų kreiptis į Žalgirio kliniką Vilniuje arba Vaikų odontologijos klinika LSMU Kaune, kur atliekamas vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje. Reikėtų pasidomėti, ar įmanoma atsistoti į eilę nemokamam dantų gydymui.

 

I. Zykutė
Laba diena, dukrytei 6 metukai, ar normalu kad sutaisytame kruminiam dantuki pastoviai iskyla puliniai.Musu odontologe sake kad taip jau ir bus kol neiskris dantukas, liepe skalauti druskos tirpalu.Bet pulinukai labai daznai kartojasi.Labai neramu.
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų sugydyti danties kanalus. Kreipkitės į gyd. vaikų odontologą. Pūlinukai kartotis neturėtų.

 

I. Zykutė
Sveiki, vaikui 1.9men, turi 16 dantuku, pries 2-3 men pastebejau, kad dantys nuo dantenu stipriai pagelte, vaizdas kai sypsosi matosi balti dantys, o kai atidziai paziuri pakeles lupa, geltonos apnasos.Kas tai galetu buti?dantis valau kiekviena vakara su ROCS pasta ir dantu sepeteliu+dar pavalau su merliuku.Maista vaikas gauna gera, be jokio cukraus, jokiu saldziu gerimu.Vakar buvom pas odontologa, tai mane apsauke, kad as noriu kad vaikas turetu baltus dantis.Ir kad jie tokie ir liks, bet as nesuprantu priezasciu?ar tai gali buti susije su skrandzio problemomis ar su vitaminu trukumu, nes vaikas negeria pieno nuo 10men, bet ir nuo gimimo jo mazai gerdavo.Aciu
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti į Jūsų klausimą Jūsų neapžiūrėjus. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą, jis galėtų tiksliai pasakyti, ar dantų spalva normali.

 

I. Zykutė
Laba diena,mano dukrai 7metai,neseniai išdygo nuolatiniai dantukai,ir pastebėjom,kad vienas apatinis kliba.Nuo ko taip gali būti,ar yra gydymas?
Atsakymas:
Sveiki,

 

bedygstančio danties šaknys dar nesusiformavusios, todėl dantukas gali būti šiek tiek paslankus. Vis tik nuvykite gyd. vaikų odontologo konsultacijai.

 

I. Zykutė

Laba diena .Sunui 1 metas ir 10 menesiu visi dantukai dygo be jokiu problemu. O dabar turim 2 kruminius apacioja ie pastebejau, kad virsuje kruminiu nera tik paburke. Dabar turejo keleta naktu vienkartine temperatura, kita ryta 4 kart viduriavo, maziau valge tapo mieguistas irzlus. Dabar pradejo jau valgyt, nuotaiku kaita , lyg kazkoks virusiukas, slogos nera, temperaturos nera, bet tokios akys apiblause, gal cia nuo virsutiniu dantu taip/
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti, neapžiūrėjus. Reikėtų nuvykti pas gyd. pediatrą, jei nerasite bendrinės karščiavimo priežasties, nuvykite pas gyd. vaikų odontologą.

 

I. Zykutė
Sveiki, norejau pasiteirauti del savo dukreles. jai birzeli bus 7 m. jau prasikale abu nuolatiniai dantukai o pirmieji dar savo vietoj silpnai juda, buvom pas odontologa pasiteirauti ar nereikia israuti tu pirmuju, tai atsake jog reikia laukti kol nuolatiniai issstums pirmuosius dantis. nuolatiniai jau gan didoki tai net nzn ka daryt laukti ar issrauti pirmuosius.aciu
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir spręsti, ar šalinti dantukus.

I. Zykutė

Sveiki,
Sūnui du su puse metų. Pastebėjusi pajuodavimą ant krūminio danties nuvedžiau pas stomatologą vasario pradžioje. Gydytoja patikslino, kad keturi dantukai pažeisti karieso(ketvirtieji). Kitą apsilankymą paskyrė gegužės pabaigoje, gydymui su sedacija. Galvoju, kad labai ilgai laukti reikės, ar dantukai dar labiau neišges, kol sulauksim eilės? Gal verčiau eiti į privatų kabinetą, kur priima daug greičiau? Ar ramiai laukti eilės?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.
mama
Atsakymas:

Sveiki,

jei rasite privatų odontologijos kabinetą, kuriame atliks sedaciją,
galite ten kreiptis, nes vaikas yra per mažas gydymui vietinėje
nejautroje.

I.Zykutė

Sveiki,
mano dukrai 2,7m. ir iki šiol nėra išdyges antras kandis. Ar gali buti kad jis isdygs veliau? Ar yra buve jusu praktikoje kad visai neisdygsta?
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti, Jūsų neapžiūrėjus. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą.

 

I. Zykutė

Laba diena,
Norejau paklausti per kiek laiko turi isdygti priekiniai dantys koks laikas yra maksimumas,man atrodo taip senai iskryto mano sunui dantys ir kol kas nieko ,jam yra 6 metai ,kovo men sueis 7m.
Atsakymas:
Sveiki,

 

priekiniai dantukai dygsta apie 6-7m. Jei neramu, kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.

 

I. Zykutė
Laba diena.Mano mergytei 6 metukai,ji labai skaudziai susimuse priekinius pieninius dantukus.Vienas dantukas labai issiklibino ir mes ji issitraukeme,bet dabar po savaites ji man pasiskunde,kad ta skauda dantuko vieta kur mes issitraukeme, ir as paziurejusi pamaciau,kad dar ten yra like nuskilusio dantuko,bet ten jis labai tvirtai laikosi.Ka mums dabar butu galima daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

būtina nedelsti ir kreiptis į gyd. vaikų odontologą, pašalinti likusią pieninio danties dalį.

I. Zykutė

Laba diena, vaikui 1.1m. Kalasi krūminis dantis, iš pradžių (apie savaitę) toje vietoje buvo minkšta, lygtai pūslė, jam labai skaudėjo, tepėm Dentinoks, davėm vaistų nuo skausmo.Dabar pūslės nesijaučia, bet atsirado kraujosrūvų.Ar taip gali būti ar reikia kreiptis į odontologą?
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, tik apžiūrėjus galima tiksliai pasakyti, ar taip turi būti.

I. Zykutė

Laba diena,,
mano sunui katik suejo 5 metukai, yrasudyge visi dantukai , 2 metuku jau turejom visus dantukus, Visi dantukai priekiniai yra sveiki o kruminiai jau pagede, ir stiprei, bet nekliba, o sedien valydami dantukus pastebejom kad dyksta darvienas dantukas bet nevietoje apacioje prie priekiniu dvieju dantuku is vidaus, ir labai platus sako kad neskauda , labai bijau kad issikraipys dantukai kiti nors jie ir kris laukan, ka reiketu daryti , Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, jog dygsta nuolatinis dantis. Riekėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą patikslinti diagnozei ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

Mano mergaitė 1 metai 5 mėn. dar neturime nė vieno dantuko .
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą.

 

I. Zykutė

Laba diena, mano sūneliui 2,6 m., pirmą kartą pasimušė priekinį dantuką senokai, jis buvo visą laiką klibantis,bet praėjus kiek laiko įsitvirtino kažkiek. Po to jis vėl smarkiai įsidauže ir jis tarsi atsikišęs laikosi, trukdo jam valgyti, bet traukti lauk nenorim. Ką pasiūlytumėt daryt? Odontologė sakė sutvirtės, bandžiau nusipirkt klijų protezams klijuot, bet negavau. Iš anksto dėkoju už racionalų patarimą.
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos. Jei dantuką skauda, jis juda, greičiausiai geriausia būtų jį pašalinti.

 

I. Zykutė
laba diena,labai noreciau jusu paklausti,nes pas gyd.papulti niera galimybiu priims tik sausio20d gyvenam ne lietuvoj,mano mergytei kova bus 6metai kzk nuo 2,5metu ji neturi 4priek virsutiniu dantu gydytoja stomatologe yvardijo kaip buteliuko sindroma,jai nuede arbatos emaly liko tik saknys,kai prasiau siuntimo operuotis nedave sake kai prades dygt pastovusi ateisit ir istrauksim,deja neplanuotai isvykom gyventi y uzsieny su tom saknukem o db nezinom kur dingt virs vienos saknukes pries 4men kzk pabalo galvojau kad dygsta dantukas,bet db nesuprantu kas tai yra jis padidejas bet y danty nepanasu jis netgi nebaltas o gelsvas pastoviai apsineses,beto smailas ir lenda lupos link pajudinus jis kliba ar tai gali buti dantukas,o gal yra kitos paaiskinimas,jei tai dantukas kodel kliba?aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

sunku atsakyti, Jūsų neapžiūrėjus, tai gali būti pieninis dantis, dėl to kliba, tačiau dar kartą pakartoju, sunku atsakyti, Jūsų neapžiūrėjus.

I. Zykutė

mano sunui 2,5m ir kruminem dantuke matosi kad yra skylute. ka mum daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

reikia kreiptis į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė

laba diena,
mano dukrytei 9 men. dantuku neturim, bet pries pora savaiciu virsuje ant smegeneliu isorineje puseje atirado kaip pulinukas. pasiteiravau pas stomotologa sake nuo dantuku negali buti, patare patepti aliejuku ir pamasazuoti. siandien apziurejau, kad is to pulinuko lenda dantukas. norejau pasiteirauti ar dabar visi dantuku digs ne vietoj? kodel su siuo taip atsitiko? kaip digs nuolatiniai dantukai?
dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

tai greičiausiai buvo ne pūlinukas, o tiesiog dantenų edema. Kaip dygs kiti dantukai, sunku pasakyti. Kodėl Jums atrodo, kad dantis išdygo netaisyklingai? Jei neramu, reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą.

I. Zykutė

Sveiki. Ar labai jautriam, bailiam vaikui,3metuku,sedacijos budu galima sutaisyti kiaura skaudanti dantuka ir ne viena
Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

kartais pavyksta su sedacija, tačiau jei ir tai nepasiseka, galima šią procedūrą atlikti bendrinėje nejautroje.

I. Zykutė

Laba diena,as kaip ir dauguma mamyciu noriu patarimo ,del vaikucio dantuku. Mums dabar yra 3metukai ir 10 menesiu. Esame UK ,stomatologas apziurejes dantukus ir padares nuotraukytes,pasake kad 5 dantukus reikia pasalinti,kruminius galiniu. Taip pat priekinius dantukus buvo maziukas susitrenkes sokinedamas ant lovos,tai jau buvo pries beveik metus,jie patamseje yra,kartais buna kad sako jog paskauda,tai po nuotraukos daktare pasiule juos taip pat pasalinti,nors dabar mums ju neskauda. Sake kad vargu ar jie isbus iki kol gales iskrist patys. Tai jau butu 7 dantukai salinami lauk. Paskui tris bandys taisyti,bet sako jei bus giliai pazeisti ir juos trauks lauk,viska darys su narkoze.Noriu paklausti ar gerai vienu kartu pasalinti tiek daug dantuku,su kuo vaikas kramtys? Ar neuzkietes smegenys ir paskui bus sunku dygti nuolatiniams dantukams. Labai bijau as viso to,cia net nekalbejo apie jokias ploksteles ar ka,kad dantukai paskui teisingai isdygtu. Prasau parasykite savo nuomone.
Atsakymas:
Sveiki,

 

Jus apžiūrėjęs odontologas gali geriausiai nuspręsti gydymo taktiką, nes iš pasakojimo sunku susidaryti tikrą situacijos vaizdą. Priekiniai dantys, kurie yra patamsėję, turi būti gydomi arba šalinami, nes yra negyvi, ir nieko nedarant jie gali bet kada supūliuoti. Jei danties konservatyvaus gydymo prognozė yra prasta, tuomet geriau jį pašalinti, ypač jei vaikas neramus ir nesiduoda gydomas, nes jei paliksite abejotinos prognozės dantuką ir jam pradės skaudėti ir reikės atlikti procedūrą vietinėje nejautroje (dėl vieno danties taikyti bendrą nejautrą tikrai nėra naudinga), vaikui bus didelė trauma. Todėl įvertinus visas aplinkybes - prastą dantų gydymo prognozę, nebendradarbiaujantį vaiką, prastą burnos higieną, galbūt geriau dantis pašalinti. Dėl tolimesnio gydymo reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą. Taip, nuolatiniai dantys gali išdygti šiek tiek vėliau dėl per ankstyvo pieninių dantų pašalinimo. Tačiau pabrėžiu, kad tik Jus apžiūrėjęs gydytojas gali pasakyti, koks gydymas Jūsų situacijoje yra geriausias.

 

I. Zykutė
6 m. vaikui isluzo 2 kruminiai dantys- ne greta esnatys. jie buvo taisyti, plombos iskrito, dalimis dantis isskilo. siose vietose liko sakneliu. sakykite, ar jas butina salinti? sakneles nepuliuoja, atrodo graziai
Atsakymas:

Sveiki,

šaknis geriau pašalinti, nes jos gali bet kada supūliuoti.

I. Zykutė

Laba diena,
6 m. vaikas turejo periostita, del kurio pasalinti virsutinio zandikaulio du dantys- iltinis ir uz jo esantis ketvirtas dantis. turime istraukta iltini danti -su labai ilga smailia saknimi, kaip tikro nuolatinio danties. vaikui dar nei vienas pieninis dantis neisdyges, sakykjite, ar tai normalu, kad pieninio iltinio danties tokia didele saknis. ir kitas klausimas - netekus dvieju dantu, ar nesusiaures zandikaulis, ar nereikia kazkokiu ploksteliu, kad butu laikoma buvusiu dantu vieta kitiems dantims. aciu
Atsakymas:

Sveiki,

pieninio iltinio dantuko šaknis dar nebuvo pradėjusi tirpti, dėl to buvo ilga, tai normalu. Jums reikėtų nuvykti pas gyd. ortodontą ir su juo pasitarti dėl vietos užlaikymo aparato, kad vėliau nuolatiniai dantys išdygtų būtent toje vietoje, kurioje turėtų.

I. Zykutė

Laba diena...man 15ka, ir dar neiškritę keli pieniniai dantys...ar tai normalu?;/
Atsakymas:
Sveiki,

 

ne, taip būti neturėtų. Kreipkitės į gyd. odontologą.

 

I. Zykutė

Mano 2 metu brolis krisdamas issimuse priekini dantuka.Ar jis turetu ataugti ir ar reikia imtis kokiu nors priemoniu?
Atsakymas:

Sveiki,

tai pieninis dantukas, nuolatinis išdygs apie 6-7 metus. Neaišku, ar dantukas lūžo, ar iškrito visas (su visa šaknimi), o gal buvo įmuštas? Visais  atvejais skiriasi gydymo taktika. Reikėtų nuvykti pas gyd. odontologą.

I. Zykutė

Laba diena noriejau pasiteirauti esam labai baikstus,suneliui 4 m.,turime 4 dantukus kuriuos reikia taisyti,vienas is ju labai skauda jau 5 diena ir musu mieste nei vienas is stomatologu neapsijama taisyti,nes jis neprisileidzia.tai va norime paklausti kiek panasiai kainuoja bendrine nejautra ir kur su deguonimi,kokius dokumentus reikia tureti ka is vis reikia su savimi tureti pries vykstant daryti tokia procedura.
Atsakymas:

Sveiki,

visų pirma būtina pasikonsultuoti su gyd. odontologu. Pačiai procedūrai reikalingi asmens dokumentai, vaikas turėtų būti sveikas, nekarščiuoti, nekosėti.

I. Zykutė

Sveiki. Noriu paklausti kokia zala daro vietine nejautra mazam vaikuciui. Ir kaip ji atliekama Labai lauksiu atsakymo.Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

vietinė nejautra - tai įprastinė nejautra, atliekama su adata ir anestetiku. Jos žala yra minimali, vartojami labai nedideli medikamentų kiekiai.

I. Zykutė

sveiki,mums 3metukai,ir mes netekome 8 dantuku,dvieju priekiniu,po viena krumini virsutiniame zandikaulyje,ir po du kruminius apacioje...gal galetumet papasakot placiau kas musu laukia pradejus dygt nuolatiniam dantukam?ar jie pasirodys laiku,kaip jie ras vieta isdygt ir t.t,galu gale kokie jie dygs...buciau labai dekinga uz atsakyma,nes dabar labai neramu
Atsakymas:

Sveiki,

per anksti pašalinus pieninius dantis, nuolatiniai gali išdygti vėliau, negu įprastai, o dėl to dantys dantų lanke gali išdygti netaisyklingai, susigrūsti arba atsirasti per dideli tarpai tarp jų. Pačių dantų formai tai jokios įtakos turėti neturėtų. Dėl galimo netaisyklingo dantų dygimo dantų lanke reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą (galbūt gali pagaminti vietos užlaikymo aparatą).

I. Zykutė

Laba diena. Pries pora dienu 2-ju metu dukryte krisdama susimuse dantukus i mramurini staliuka.vienas priekinis ir sekantis is desnes puses,toks jaumas, kad krisdama mazoji siuos du dantukus pakele i virsu ir tokiu budu suplese dantenas.dantukai ta vakara trupuciuka klibejo, sekancia diena jau ju nebepajudinau. Mazoji viska valge normaliai, sake neskauda, taciau siandien valgydama dziuveseli, vel pazeide viena dantuka, atrodo, kad jis labiau pakrypo ir yra istumtas i dantenas. Gal galetumete patarki ka tokiu atveju daryti?Ar Jus galetumete pagelbeti?Ar butinas rentgenas?Ar butina vaziuoti pas gydytoja, kadangi dukra tikrai nesiduos apziurima.
Aciu labai.
Atsakymas:

Sveiki,

apžiūra būtina, kreipkitės, nes dantukai gali būti pamušti, todėl būtinai reikia spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos. Nieko nedarant dantukai gali ir supūliuoti.

I. Zykutė

Laba diena, 6 metų vaikui pašalino nervą ir ištraukė šaknis, buvo pūlinukas, ar toje
vietoje išdygs naujas dantukas? Lauksiu atsakymo. Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,

taip, dantukas turėtų išdygti.

I. Zykutė

Laba diena,

7 mėn. vaikas susitrenkė viršutines dantenas, jos pamėlo (vieno dantuko plotelis). Ar gali būti pažeisti nervai? Ar reikia kreiptis į gydytoją?Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,

tai gali būti tik kraujosrūva, tačiau geriau būtų nuvykti pas gyd. vaikų odontologą konsultacijai.

I. Zykutė

Sveiki. Berniukui 5 metukai. Pirmieji apatinaiai "antrukai" isdyge iki "puses" ir taip jau trys menesiai. Norejau paklausti ar reikia kreiptis i specialita? Kiek laiko trunka procesas? dekoju us atsakyma!
Atsakymas:

Sveiki,

dantų dygimo laikas yra labai individualus, todėl reikėtų gyd. vaikų odontologo konsultacijos.

I. Zykutė

Laba diena , mano dukrai yra , 12 metu , ir jai jau istikro yra sugedusiu apie 4 dantis , 2 dantyse ir atidarytas nervas , ir priekiniai , du jame yra skynes su eduinimi jau ir net tamseja dantys , tai yra didele problema , nes mano dukra labai labai bijo , ka man daryti padekit ?
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. vaikų odontologą, kad galėtumėte išspręsti visas minėtas problemas, esu tikra, kad rasite sprendimą.

I. Zykutė

laba diena . mano dukrytei 3 metukai jai priekiniai dantukai sutrupejo nuo karjeso.bet praita savaite atsirado pulinukas nuejom pas dantista israse antibijotika 5 dienom pabeigem visa kursa bet pulinukas ne dingo . Sia savaite trieciadieni migdys ir trauk tos dantukus. patarkit prasau ka daryti eiti vel pas dantista ar laukti iki trieciadienio kol i ligonine, mano dukrytei neskauda
Atsakymas:

Sveiki,

jei būklė neblogėja, tuomet laukite trečiadienio, kuomet dantukai bus pašalinti.

I. Zykutė

laba diena,noreciau jusu paklausti vakar mums buvo atliktas dantuku salinimas su narkoze,tikejaus kad pavyks ka padaryt bet gydytoja pasalino 8 dantukus 3 metuku vaikui,2priekinius po viena krumini virsuje,ir po du kruminius apacioje?ka patartumet dabar daryt?sake yra daromos ortodontines ploksteles ir ju labai reikia nes kai dygs nuolatiniai dantukai isdyks netaisiklingai ir suvaziuos i prieki dantukai, bet sake atvaziuot tik po metu...noreciau daugiau suzinot apie tas ploksteles,ir ar gydytoja teisingai pasielge istraukdama tiek daug dantu?du buvo supuliave o kiti pazeisti karieso...
Atsakymas:

Sveiki,

jei pieninių dantų gydymo prognozė prasta, geriau tokius dantukus pašalinti. Kadangi nemačiau konkrečios situacijos, į klausimą, ar teisingai pasielgė gydytoja, atsakyti negaliu. Rekomenduočiau sugijus žaizdelėms nuvykti pas gydytoją ortodontą ir pasitarti, kada galima gaminti plokšteles Jūsų vaikui (kadangi trijų metų vaikas vargu ar norės kasdien nešioti ortodontines plokšteles).

I. Zykutė

Laba diena,
Visur rašoma apie leliukų dantukų dygimą su temperatūra. Ar gali 7 metų vaikui, dygstant nuolatiniam priekiniam dantukui sukilti temperatūra ?
Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,  


taip, nedidelis karščiavimas galimas, tačiau vis tiek reikalinga šeimos gydytojo apžiūra - galbūt priežastis kita.  


 


I. Zykutė

Laba diena, sutaiseme dantuka dukrytei, jai 4metukai tuoj bus:). Viskas buvo gerai, bet po dvieju svaiciu sutino zandukas, ir kiekviena diena vis labiau, musu gyd. atostogauja, nezinom ka daryti, ar galime laukti savaite? ar eiti kitur? ar nuotrauka daryti?:( Sako, kad skauda...Aciu.

Pagarbiai,
Gitana.
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei sutino žandukas, vadinasi dantukas pūliuoja. Rekomenduoju nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją odontologą arba vaikų odontologą, nelaukite, kol Jūsų gydytoja grįš iš atostogų.

 

I. Zykutė
laba diena mano vaikui 4,5 metuku sugedo 4 priekiniai dantukai ju dar yra bet visi sutrupejo.jai pradejo tamset dantukai kazkur 2 metuku nuvaziavus iskart pas gyditoja pasake kad nieko nepadarysim reikia laukti kazkur puse metu kad vaikas galetu ramiai pasedet,palaukem puse metu ir gygiti jau nebuvo ka nes dantukai labai pajuodavo.pries 10men atsistojam i eile izalgirio poliklinikoi,gyditoja sake kad reikia raut,jai dantuku neskauda,gal galima apseit be rovimo patarkit ka daryti.aciu
Atsakymas:

Sveiki,

jei gydyoja rekomendavo dantukus šalinti, vadinasi tai yra geriausia išeitis, nes dantukai labai sugedę, jų gydymas turi prastą prognozę.

I. Zykutė

Laba diena.
Mano 5 metų sūnui per 3 mėnesius labai patamsėjo visi dantukai. Rytais iš burnos eina nemalonus kvapas. Gal tai iš skrandžio? Kokios galėtų būti priežastys dantukų patamsėjimo?
Atsakymas:
Sveiki,

 

nežinau, ką turite omenyje, sakydama "patamsėjo dantukai" - ar pasidengė apnašu, ar patamsėjo emalis, t.y. jie sugedo. Reikėtų gyd. vaikų odontologo konsultacijos.

 

I. Zykutė
Laba diena
Mano sunui 3 metai ir keturi menesiai. jam sugede keturi priekinei virsutines eiles dantys. Du is ju visiskai nutrupene iki dantenu. Taip pat sugede virsutines eimes du kruminiai dantys. Desineje kaklo puseje padidejo limpmazgis, nors jis yra visiskai sveikas. Kreipemesi gyditoja del limpmazgiu, buvo atlikta daugybe tyrimu ir nieko nerado. Norejau suzinoti ar limpmazgiu padidejimui gali tureti itkos sugede dantys? Taip pat pradejo skustis kad, jam skauda priekini danti kai valgo ka saldaus. Kaip jam galeciau padeti?

Pagarbiai
Donata
Atsakymas:

Sveiki,taip limfiniai mazgai gali būti padidėję dėl sugedusių, pūliuojančių dantų. Reikėtų kreiptis į gyd. vaikų odontologą dėl burnos sanacijos (gydymo).

I. Zykutė

Laba diena.mano 15men.vaikutis turi jau 10 dantuku ir uz virsutinio centrinio kandzio matosi,kad pradejo dygti dar vienas.nezinome ka daryti,ar reikia kreiptis pas odontologa?gal galetumete patarti ka daryti tokiu atveju?

Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

15mėn. jau gali būti būti išdygę 10 dantų, tačiau aš nežinau, apie
kuriuos dantis Jūs kalbate, ar išdygę tik priekiniai dantukai, ar yra
ir krūminiai. Jei neramu, nuvykite konsultacijai pas gyd. odontologą -
apžiūros metu lengviau pasakyti, ar dantukų išdygę ne per daug.

I. Zykutė

laba diena mano dukrytei 2metai ir 4 men, ir mums yra buteliuko kariesas nesenai padare nejautra ir pasake kad isvisu dantuku begali isgelbeti 5 dantukus o visus likusius istauke ir db mums reikalinga ortodonto konsultacija del ploksteles ar ymanoma tokiai mazai plokstele pagaminti?
Atsakymas:

Sveiki,

pagaminti plokštelę galbūt ir įmanoma, tačiau vaikas gali jos nenešioti. Dėl to ir reikėtų gyd. ortodonto konsultacijos, kad sužinotumėte atsakymus į šiuos klausimus - dažnai tai pasakyti galima tik konsultacijos metu.

I. Zykutė

Laba diena gydytoja Zykute,

mano vardas Gitana, man 35-eri

Mano sunui 2 metukai ir 10 menesiu, ir jis turi nemazai sugedusiu dantuku. Gyvename ne Lietuvoje, taciau dantukus rodeme ir Lietuvos ir Airijos kurioje gyvename odontologams. Taisyti dantukus vieni ir kiti atsisake, del supnatamos priezasties, mat vaikutis per mazas ir taisyti dantuku nesileidzia.
Labiausiai karieso pazeisti 4 kruminiai ( du apatiniai ir du virsutiniai ) ir du priekiniai dantukai. Aisrijos odontologai siulo pasalinti 6 dantukus operacijos budu - na su narkoze. As labai nerimauju, nes tiek lietuviu tiek latviu ir net lenku odontologai i kuriuos kreipemes mums rekomendavo netraukti dantuku, o palikti taip kaip yra iki tol kol bus galima juos pradeti tvarkyti. Skaudejo suneliui kolkas tik viena dantuka ir dazniausiai rytais, taciau per pastaruosius du menesius skausmu skundesi tik kelis sykius. Operacijos data arteja, mat operacijos reikejo laukti 5 menesius. Mano klausymas jums, patarkite mums prasau ka mums daryti! Tiesa sakau, mes esame pasimete ir nezinome kas geriau, traukti ar dar palaukti? Gydytoja Zykute, kokia jusu nuomone apie tokia operacija ir apskritai ka jus manote apie pieniniu dantuku traukima tokiame amziuje. Beja mano suneliui buvo operuota isvarza.

Aciu jums labai gyd. I Zykute
Atsakymas:

Sveiki,

as rekomenduočiau bandyti dantis gydyti vietinėje nejautroje. Kiek domėjausi, užsienyje dažniausiai sugedę (iki nervo, kuriems diagnozuotas pulpitas arba periodontitas) pieniniai dantys šalinami, ypač mažiems vaikams, nes jų populiacijose šios būklės ganėtinai retos dėl itin geros vaikų burnos higienos ir, žinoma, itin gero tėvelių švietimo vaikų burnos higienos klausimais. Lietuvoje sugedę pieniniai dantys dažniausiai bandomi gydyti. Jei vaikas labai mažas ar vyresnis, bet nesiduoda gydomas, tai galima atlikti bendrinėje nejautroje (tik, žinoma, valstybinėse įstaigose šioms procedūroms yra nemažos eilės, bet jas įmanoma atlikti ir privačiai). Taigi, aš rekomenduočiau atvykti į Lietuvą, prieš tai susitarus dėl vizito pas vaikų odontologą ir galimos dantų gydymo procedūros bendrinėje nejautroje. Procedūros metu gydytojas nuspręs, ar sugedusius dantis dar verta gydyti, ar geriau šalinti (ir, jei reikės, juos pašalins). Privalumas - bus bent objektyviai apsvarstyta dantų gydymo procedūra, nebus iš karto griebtasi radikaliausio gydymo metodo (dantų šalinimo).

Jei turėsite dar klausimų, kreipkitės.

I. Zykutė

Laba diena,
turim problema: vaikui 8 metai, bet niekaip neisdygsta virsutinis ''pirmukas". Vienas isdygo, kai buvo 6 metai, tuo pat metu kai pradejo dygti pirmasis dantis, istraukem ir antraji, kurio iki siol taip ir nera. Pries metus jau pradejo dygti abu antrukai (dar pilnai neisdygo), o tam nedygstanciam "pirmukui" kaip ir yra vietos. Nuotrauka buvo daryta pries 3 metus, tai uzuomazgos tikrai yra. Tiesa, ten kur nedygsta "pirmukas", anksciau virs pieninio danties buvo pulinukas, kuri odontologe isgyde. Ka galetume daryti sioj situacijoj? Labai neramu.
Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją ortodontą, atlikti išsamų rentgenologinį ir klinikinį ištyrimą ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

Laba diena. Mano dukrai 4.5 metu.Kruminiai dantukai sugede,istrupeje,like tik saknys,kol dar buvo mazos skylutes,ejom kelis kartus pas stomotologus,bet ji nesileido ju sutaisyti.Pries pora savaiciu jai pradejo skaudeti,tai viena,tai kita puse,pagereme kelias dienas nuo skausmo vaistu,praejo,bet siryt pabudo su sutinusiu zandu.Apziurejus nieko nesimato prie danties,jai neskauda,bet sake tvinkcioja.Esam ne Lietuvoje.Ar galim kazkaip bandyti pacios gydytis ar turim skubeti pas odontologus? Uz pora savaiciu grystam i Lietuva,noretumem ten tvarkytis.

Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

gydytis pačioms - rizikinga, patinimas gali progresuoti, susiformuoti pūlynas. Rekomenduočiau kreiptis į gydytoją odontologą, kad pradėtų gydyti dantuką, o jei neįmanoma išgydyti, pašalintų. Taip pat reikės vartoti antibiotikus.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki. Dukrytei dabar 1 metukai ir 1mėnesis. 7 mėnėsių išdygo dantukas apačioje,jis buvo su neryškia ruda-pilkšva dėmele. Po kelių mėnesių dėmelė padidėjo. O dabar pasidarė tamsiai ruda. Ji yra pačiame dantuko viduryje, Prie kraštų nesiliečia. Kas tai galėtų būti? Kaip galima gydyti?
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų atvykti konsultacijai, kad būtų galima atsakyti į Jūsų klausimą, labai sunku rasti atsakymą nepamačius konkrečios situacijos, ypač šiuo klausimu.

Gyd. I, Zykutė

laba diena
mano dukrytei 2 metai ir 9 menesiai jai priekiniai 4 virsutiniai dantukai nuluze bet tik du is ju pajoude.nesiskundzia kad skauda.bet dar patrupeje visi nr 4 dantys ir jie kai valgo ka nors saldesnio tai uzeina skausmas.mes gyvenam anglijoje buvom pas dantista liepe traukti bet as nelabai noriu sutikti as manau geriau gydyti , bijau del mazgeliu pastoviu dantu ir kreivu dantuku.
patarkit ka geriau daryti traukti ar gydyti
Atsakymas:
Sveiki,

 

tai buteliuko ėduonis. Kartais šių dantų gydymo prognozė labai prasta, todėl neretai pieniniai priekiniai dantys, pažeisti buteliuko ėduonies, šalinami. Jei būtumėte Lietuvoje, rekomduočiau vaikų odontologo konsultaciją ir tuomet drauge su gydytoju nuspręstumėte, ką daryti. Jei įmanoma, pabandykite nuvykti pas gyd. vaikų odontologą Didžiojoje Britanijoje. Tačiau laukti ir nieko nedaryti negalima, nes dantukus gali pradėti skaudėti nuolatos, ne tik valgant.

 

Gyd. I. Zykutė
Laba diėna, mano sūneliui 1,9m ir jau turime problemą: viršutiniai du pieniniai dantukai pažeisti karieso ir nutrupėjas emalis, ar tai labai rimta, ir ką būtų galima padaryti tokio amžiaus vaikui? Pas odontologą dar nevedėme.
Atsakymas:
Sveiki,

 

kol pažeistas tik danties emalis, tai nieko blogo. Jei karioziniai pažeidimai progresuoja, galimas danties nervo pažeidimas, vėliau danties kanalo infekcija, kuri gali progresuoti į pūlinga uždegimą. Geriausia būtų nuvykti gyd. vaikų odontologo konsultacijai ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos - ar kariesą įmanoma stabilizuoti, ar dantukus gydyti bendrinėje nejautroje (dėl mažo vaiko amžiaus). Rekomenduoju tai daryti dabar, kol dantukų dar neskauda.

 

Gyd. I. Zykutė
Laba diena.Noreciau paklausti,mano vaikui 4 metukai,sugede tris kruminiai mazos skilutes ir vienas dantukas puliavo,bet pragreze dantuka, isplove dabar jau menesi nebematau pulinio,( visi dantukai neskaudantys) po paskutinio vizito nebeprikalbiname nueit pas odontologe,tai liepe tvarkyt su narkoze,uzregiztravau taciau labai bijau narkozes ar nepakenks. O gal dar butu galima,palaukt.
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantukai yra sugedę, geriau nelaukti, nes jei juos pradės skaudėti, vaikui bus dar didesnė trauma - ir dantį skauda, ir pas odontologą reikia eiti... Todėl, mano manymu, geresnes pasirinkimas sugydyti dantukus bendrinėje nejautroje, nei laukti, kol juos pradės skaudėti ir su skausmu (ar patinimu) eiti pas odontologą. Vis tik turite suprasti, kad bendroji anestezija turi savas rizikas, lygiai kaip ir vaiko gydymas per prievartą, laikant rankas ir klykdinant jį. Beje, jei pūliuojantis dantukas buvo tik pragręžtas ir paliktas atviras, jo negydant galite ir vėl sulaukti pūliavimo. Taigi turite patys nuspręsti, kuri blogybė mažesnė - ar vaiko traumavimas skaudant dantukui, ar dantų gydymas bendrinėje nejautroje.

Gyd. I. Zykutė

Laba dienele, mano sunui jau 7 metukai- gyvenu Airijoje kai jam buvo 4 metukai dantiste liepe visus priekinius 4 dantukus istraukti,nes buvo nutrupeje ir kai kur pajuode,tad pasiryzau ir nuvaziavome kaip liepe dantiste juos ir istraukeme,kaip jau minejau dabar mano sunui 7 metukai bet dantukai visi 4 dar neisdygo labai del to nerimauju,o jei jie visiskai neisdyks?kada mazdauk tiketis kada jie isdyks?nes labai sunku apie tai nemastyti nuolat del to nerimauju.Siandiena Birzelio 6 dienele vel apsilankeme pas dantiste bet dabar del kruminiu dantuku,ejau su suneliu ir su tikejimu kad gal kelias skilutes uztaisys,bet vel gavau siuntima visus 6 kruminius dantukus traukti,nebezinau ka ir daryti patarkite nes labai jau neramu sirdy del to vaiko dantuku,ar laukti kol jie iskris ar traukti tuos 6 tiek daug net baisu.Prasau parasykite kada galesite begalo lauksiu.Issigandusi mama Indre:*
Atsakymas:
Sveiki,

 

kai pieniniai dantys pašalinami anksčiau, nei turėtų kristi, nuolatiniai dantys gali dygti vėliau. Jei dantų užuomazgos yra, jie anksčiau ar vėliau vis tiek išdygs. Įsitikinti, ar yra užuomazgos, galima atlikus rentgenologinį ištyrimą.

Dėl pieninių krūminių dantų į Jūsų klausimą sunku atsakyti, kliniškai neįvertinus, kokia jų  būklė. Užsienyje gana dažnai laikomasi šios radikalesnės gydymo taktikos - esant periodontitams, pieniniai dantys net nebandomi gydyti, iš karto šalinami. Taip elgiamasi dėl galimo nuolatinių dantų užuomazgų pažeidimo dėl pieninių dantų pūlinių šaknų viršūnėse. Ar geriau bandyti gydyti pieninius dantukus su periodontitais (įtariu, kad yra periodontitas, jei juos rekomendavo šalinti), ar geriau šalinti, labai kontraversiškas klausimas ir labai priklausantis nuo konkrečios klinikinės situacijos, vaiko noro bendradarbiauti, vaiko burnos higienos ir t.t. Jei vis tik dantis būtina šalinti, rekomenduočiau gyd. ortodonto konsultaciją juos pašalinus, kad būtų išvengta nuolatinių dantų lanko deformacijų dėl per ankstyvo pieninių dantų šalinimo.

 

Gyd. I. Zykutė
Laba diena, dukrytei 4 metuku iskrito kruminis dantukas ar tai labai blogai mane labai neramina,kad per anksti ir dar kruminis dantukas ACIU
Atsakymas:
Sveiki,

 

krūminiui dantukui kristi dar tikrai per anksti. Gali būti, kad dantis buvo sugedęs ir tiesiog nulūžo jo vainikas. Reikėtų nuvykti konsultacijai pas gyd. odontologą, išsiaiškinti, ar lūžo vainikas, ar iškrito visas dantis ir spęsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

 

Gyd. I. Zykutė
Sūnui 6metai. Tik prieš kelias deinas pastebėjau kad apačioja už pieninių dantukų, kurie visai neklibėjo, pradėjo dygti du nuolatiniai. Ištraukėmė pienius du dantis, kurie buvo su ilgom šaknim. Šaknys net nepradėję tirpti. Kodėl taip atsitiko ? Ar ir kitiems dantims tai gresia ?
Atsakymas:
Sveiki,

 

taip nutiko dėl to, kad nuolatinių dantų užuomazgos buvo netaisyklingoje padėtyje, formuodamosi šios užuomazgos "nespaudė" pieninių dantų šaknų (nes buvo ne tiksliai po pieninių dantų šaknimis, o šalia jų) ir jos nesirezorbavo. Ar tai gresia ir kitiems dantims atsakyti sunku, nes neaišku, ar dantų užuomazgos taisyklingoje padėtyje. Vis tik nerimauti nereikėtų, jei ir su kitais pieniniais dantukais bus panaši situacija ar matysite, kad nuolatiniai dantys susigrūdę, netaisyklingoje padėtyje, nuvykite konsultacijai pas gyd. ortodontą.

 

Gyd. I. Zykutė
Sveiki,

jeigu kliba pieninis dantukas 6 metuku vaikui - ar reikia ji israuti ar laukti kol pats iskris?

Aciu ;)
Atsakymas:

Sveiki,

neparašėte, kuris dantukas kliba. Greičiausiai kliba priekinis pienininis dantukas. Dantuko šalinti nebūtina, galite palikti vaikui pačiam šį darbą:) Jei dantukas trukdo išdygti nuolatiniams dantims ar dėl klibėjimo jį labai skauda, tuomet geriau jį pašalinti.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena

Mano sūnui 13metų buvo sugedęssu pūlinuku viršutinis dantukas prieš krūminį ir gyditoja liepė traukti ar tai dar pieninis dantis iki kiek metų vaikams keičiasi dantys?

Ačiū
Atsakymas:
Sveiki,

 

vaikams dantys keičiasi iki 12-13 metų. Ar tai pieninis dantis, atsakyti būtų galima tik apžiūrėjus pacientą. Vis tik, jei gydytoja rekomendavo jį šalinti, greičiausiai tai pieninis dantis, labai abejoju, ar būtų rekomenduojama šalinti nuolatinį dantį 13-os metų vaikui.

 

Gyd. I. Zykutė
Mano dukrytei 4metukai jai jau istraukem 4dantukus nes ant ju buvo susiformave puliniai.Dabar jai vel atsirado pulinys tas dantukas jau buvo plombuotas ir jo nedaug like.Ka patartumet ,kaip mums elgtis ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

vaikas labai mažas.. Dažniausiai priekinius dantukus šalinti nėra didelė problema ir neturi labai didelės įtakos, tačiau šalinti šoninius dantukus yra ne taip jau ir gerai.. Vis tik jei nėra kitokios išeities, geriau sugedusį, pūliuojantį dantį šalinti ir nelaikyti infekcijos židinio burnoje. Tačiau į Jūsų klausimą, kaip elgtis, negaliu atsakyti, nes nemačiau nei Jūsų vaiko, nei rentgeno nuotraukos. Siūlau nuvykti konsultacijai pas gyd. vaikų odontologą.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki, mane kaip ir nemažai čia rašiusių mamų palietė buteliuko kariesas. Sūnui metai ir septyni mėnesiai. Maitinames mamos pienu ir kas blogiausia naktimis taip pat. Dantų reguliariai gerai išvalyti neina, nes pacientas mažas ir priešinasi labai. Nuo dantenu apie viena milimetra yra nuskiles emalis, o antri dantukai jau puse neturi emalio. Del anatomines lupos strukturos, nes net kai vaikas šypsosi nesimato dantu smegenų, velai pastebėjome pakitimus, o gal ne velai, gal greit progresuoja... Maitinimą krūtimi žadu nutraukti, manau, kad vaikui jau padėjau sutvirtėti, tačiau reikia Jūsų patarimo, kaip tiksliai meginti pristabdyti dantukų gedimą, bent jau iki tol, kol galesime gydyti kitais būdais, Jaučiu, kad jie (dantukai) jautrus, o valant kartais sukraujuoja dantenos tarp pirmųjų dantų, o gal tiesiog užgaunam, nes vaikas muistosi labai. Labai norėčiau sužinoti, kuom šiai dienai aš galiu padėti savo mažyliui.
Pagarbiai,
Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,

geriausia būtų, kad nuvyktumėte pas gyd. odontologą, kad galima būtų objektyviai įvertinti klinikinę situaciją. O buteliuko ėduonies stablizavimui vartojama priemonė GC Tooth Mousse, ji be fluoro, joje gausu įvairių mineralų, padedančių remineralizuoti dantų emalį. Šią pastą reikia vartoti nuolatos ilgą laiko tarpą (metus ir ilgiau), kad duotų norimų rezultatų. Vis tik geriau būtų visų pirma Jūsų vaikutį apžiūrėti ir tik tada griebtis dantų pastų vartojimo.

Gyd. I. Zykutė

kur galima įsigyti apnašą dažančių tabliečių? Ačiū.
Atsakymas:

Laba diena,


Dažančių apnašą tablečių, galima įsigyti mūsų klinikoje. Taipogi mielai kviečiame įsigyti ir įvairių dantų   priežiūros priemonių.


 


Pagarbiai administratorė

Ar buna kokiu komlikaciju jei pats asmuo traukia danti? ir ka reikia daryti jei jis ji issitraukia?
Atsakymas:

Sveiki,

labai netikėtas klausimas. Patiems dantų bandyti šalinti nereikėtų, nes dažniausiai tai nepavyksta - gali būti nulaužiamas vainikas, tačiau danties šaknis liks kaule. Kada nors ją gali pradėti skaudėti, o gali būti ir taip, kad skausmas atsiras iš karto, dėl  higienos reikalavimų nesilaikymo gali atsirasti kitų komplikacijų. Bet kokiu atveju šį darbą siūlau geriau atlikti gydytojui odontologui.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena, 4 metų vaikui, priekiniai du dantukai buvo nutrupėję, dabar vienas iškritęs, matosi tik dantenukės o antrojo dantuko šakniukė užėjus ant dantenos ir trupučiuką atsikabinę. Ką mum daryt tokiu atveju, gal galima būtų greitu laiku atsivežt vaiką pas Jus, nesiskundžia skausmais, bet bijom kad kas blogiau nepasidarytų. Iš anksto Dėkui
Atsakymas:

Sveiki,

žinoma, galima būtų susitarti dėl priėmimo skubos tvarka. Atsiprašau, tačiau nesupratau, kas nutikę su antru dantuku, kurio šaknis atsikabinusi. Bet kokiu atveju, jei nerimaujate ir norėtumėte konsultacijos, prašau paskambinkite nurodytais telefonais ir būtinai pasistengsime Jums padėti.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena, mano dukrytei 4 metukai. Vakar iskrito priekinis pieninis dantukas, buvome pas stomatologa, jis padare nuotrauka ir pasake, kad jau dygsta nuolatinis dantukas. Internete perskaiciau, kad per anksti nuolatiniai dantys gali augti del endokrininiu ligu. Sakykite, ar mums reikia sunerimti ir kreiptis pas gydytoja?
Atsakymas:

Sveiki,

keturi metukai šiek tiek per ankstyvas amžius keistis pieniniams dantukams į nuolatinius, tačiau visos taisyklės turi išimčių. Įdomu, ar dantukas buvo sveikas, ar sugedęs (sugedęs galėjo iškristi anksčiau, nes šaknies viršūnėje galėjo būti susiformavęs pūlinukas ir ištirpinęs aplinkinį kaulą). Jei mergaitė sveika ir neturi jokių bendrinių nusiskundimų sveikata, galbūt per daug nerimauti nereikėtų. Vis tik jei labai nerimaujate, gyd. specialisto konsultacija tikrai nepakenks.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena,
8 mėn. dukrytei pradėjo dygti pirmieji dantukai. Pastebėjau, kad viršutinis dantukas dygsta su gelsva dėmele. Odontologas nustatė, kad tai yra buteliuko kariesas dėl naktinių maitinimų mamos pienu. Radau informaciją, kad jūsų klinikoje tvarkomi karieso pažeisti pieniniai dantukai. Ar galima tokiam mažam vaikui tvakyti dantukus, kad pažeidimas nedidėtų ir nepersimestų į kitus dantis? Ir kokia būtų kaina?
Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

vaikas labai mažas - 8 mėn. Tokio amžiaus vaikui dantų tvarkyti nerekomenduojama, nes vietinėje nejautroje tai neįveikiama užduotis, o dėl vieno dantuko tokiam mažam vaikui atlikti pilną narkozę šiek tiek pavojinga ir nelogiška. Jei tai iš tiesų buteliuko ėduonis, rekomenduočiau nutraukti naktinius maitinimus pienu ir naktį stengtis duoti tik vandens. Jei tai neįmanoma, po kiekvieno maitinimo pienu reikėtų praplauti burnytę vandeniu ir išvalyti dantukus. Taip pat rekomenduočiau vartoti GC Tooth Mousse. Šios putos tepamos ant dantukų du-tris kartus dienoje gali stabilizuoti dantų ėduonį, kadangi remineralizuoja emalį (reikalinga didelė kantrybė - putos turi būti vartojamos pusę metų ir ilgiau).

Gyd. I. Zykutė

Mano sunui 4,5 metukai,pastebejau pries menesi, kad yra atsirades pulinukas,nuvedziau pas odontologe pragreze dantuka liepe kas dien valyti kanala ir pakeist vatos tamponelius,taip ir dariau po dvieju dienu istino zandas,vel nuvaziavom isvale kanala paskyre antibijotiku,pagerem antibijotikus po dvieju dienu atleido zanda ir toliau gereme kol baiem visa kursa. Bet ir toliau matosi yra tas pulinukas paskambinom ir vel susitarem su odontologe,kad trauksim,bet nuvykus pasake kad netrauksim o pradure pulinukus ir pravale kanala,toliau liepe valyt su perioksidu ir deti vatyte ryte ir vakare. Noreciau pasiteirauti ar praeis tas pulinukas ar nepakenks kitiems dantukams,zadam isvykt y uzsieny menesiui ar neturesim problemu del to dantuko. P.S tas dantukas neskaudantis. DEKOJU.
Atsakymas:

Sveiki,

jei tik keisite vatytes ir "valysite" dantuką vandenilio peroksidu, nieko nepasieksite, pūlinukas neišnyks ir infekcija niekur nedings, tik darysis dar didesnė, nes pro atvirą kanalą į dantuką ir į viršūninio periodonto audinius patenka mikroorganizmai, kurie būklę sunkina. Visų pirmą reikėtų atlikti rentgeno nuotrauką, kad būtų galima įvertinti periapikalinės destrukcijos plotą ir tada spręsti gydymo taktiką: ar dantuko kanalą kokybiškai užplombuoti ir užplombuoti patį dantuką (stebėti, ar pūlinukas mažėja), ar dantuką šalinti (jei šaknies srityje yra didelė kaulo destrukcija arba konservatyvus danties gydymas neveiksmingas - pūlinukas nemažėja). Jei šaknies viršūnėje yra didelė periapikalinė destrukcija, gali būti pažeista ir nuolatinio danties užuomazga, dėl to reikia labai atsakingai nuspręsti, ar dantį gydyti, ar jį šalinti.

Gyd. I. Zykutė

Mano 2 metu ir 9 menesiu sunus zaizdamas trenkesi priekiniais dantukais. Dantenos kraujavo, is kart nuveziau i traumatologini. Ten apziureja nuramino, kad dantys nekliba, liepe laikytis higienos, kad nebutu uzdegimo. Praejo menuo ir du priekiniai virsutiniai dantys lyg ir pradeda pilksveti... Kaip suprantu gali buti pazeisti nervai. Ka paprastai tokiu atveju yra daroma?
Atsakymas:

Sveiki,

dantukai spalvą greičiausiai pakeitė todėl, kad dantų nervai liaudiškai tariant numirė, tai yra traumos pasekmė. Vis tik gydytojai traumatologniame patarė gerai, vargu ar po kažką daugiau po pieninių dantų traumos būtų galima padaryti. Danties nervo nekrozė po traumos yra ganėtinai dažna komplikacija. Įvykus pulpos nekrozei, yra didelė tikimybė, kad danties šaknies viršūnėje susiformuos pūlinukas, todėl tokius dantukus reikia gydyti - išimti nervą ir užplombuoti kanalą. Kaip supratau, Jūsų vaikui dar nėra trijų metų. Kadangi jis labai mažas, greičiausiai tokių dantukų gydymą reikėtų atlikti bendrinėje nejautroje, tai būtų daug paprasčiau. Rekomenduoju kreiptis konsultacijai į vaikų odontologą.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena, noreciau atvezti 2 metu vaikuti, dantuku taisymui su sedacija. Kokia pacios sedacijos(tabletes) kaina?
Atsakymas:

Sveiki,

dviejų metukų vaikas šiek tiek per mažas gydymui sedacijoje, rekomenduotume
bendrinę neujautrą. Bendrinė nejautra kainuoja apie 1000lt. Kaina gali šiek
tiek kisti, reikalinga gyd. anesteziologo konsultacija. Prie šios kainos dar
prisidėtų dantų gydymo kaina.

Gyd. I. Zykutė

Ar darbe taikote bendrąją anesteziją suaugusiems, jeigu jie pageidauja? Mačiau, kad JAV taip daroma.
Atsakymas:
Sveiki,

 

Taip, jei pacientas pageidauja, dantų gydymą galime atlikti ir bendrinėje nejautroje, tačiau visus pacientus įspėjame, kad gydymas vietinėje nejautroje daug efektyvesnis ir kokybiškesnis, nes bendrinėje nejautroje negalime aptikrtinti Jūsų sukandimo, Jūs nepasiskųsite, kad plomba per aukšta ir pan. Mano manymu, gydymas vietinėje nejautroje tikrai įmanomas net gi jei labai bijote, bendradarbiaujant su psichologu.

 

Jei vis tik nuspręsite pas mus atvykti, dėl savo aplaidumo, jog taip ilgai enatsakėme į klausimą, pritaikysime Jums 15proc. nuolaidą.

 

Gyd. I. Zykutė
Sveiki.Noreciau paklausti kokia butu apytiksle kaina jei reikia traukt 4dantys ir 4 taisyt,cia pieniniai dantukai vaiko 3m.
Atsakymas:

Sveiki,


Keturių dantukų rovimas kainuotų 160 litų (4x40), plombavimas 200 litų (4x50).  


 


Pagarbiai administratorė

Laba diena,

Norejau paklausti per kiek laiko isauga vaikui iskrite patys viduriniai priekiniai dantukai. Smegeneles patine, bet jau gal antras menuo eina o jie vis nedygsta?
Atsakymas:
Sveiki,

 

dantukai turėtų per kelis mėnesius išdygti. Jei dantų dygimas užtruko, kreipkitės į gydytoją odontologą, kad padarytų rentgeno nuotrauką.

 

Gyd. I. Zykutė
LABA DIENA.vakar mano 5etei dukrytei istrauktas pieninis kruminis dantis virsuje (UK).dantuka atidave,bet tik su viena saknim.sake viskas gerai po 3menesiu grizt,sutaisys gretimai sugedusi. ziurint i danti tai turi but 3 saknys,reiskia jos like.zaizdele apgijus,prielitus liezuviu sako tik skaudena.bet pagal mane reik greiciau salint tas likusias saknis.prasau profesionalo patarimo.aciuuu
Atsakymas:
Sveiki,

 

pieninių dantų šaknys tirpsta, nes po jais dygsta nuolatiniai dantys, todėl gali būti, kad dantukas jau turėjo tik vieną šaknį, o kitos dvi jau buvo nutirpę. Jei netyčia šaknies likutis ir liko, jį išstums bedygstantis nuolatinis dantis. Tikrai nėra ko jaudintis.

 

Gyd. I. Zykutė
Laba diena,gyvenu Anglijoje .Mano sunui 4m sugedo visi kruminiai pieniniai dantys,cia iskart siuncia juos visus traukti su anestetikais,kita menesi turime talona,bet labai pergyvenu ar nepakenksime tolimesniam dantu augimui,ar bus susiformave mazgeliai naujiems dantims,o jei po to jie neisaugs ,nes nesu tikra ar jiems tai rupi ir nezinau ar jie darys koki rengena. aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

nors ir gyvenate Anglijoje, ten tikrai dirba ne vienas odontologas lietuvis. Jei nepasitikite britų gydytojų nuomone, pabandykite susirasti gydytoją odontologą lietuvį ir išklausykite jo nuomonę. Vis tik užsienyje gydytojai nėra linkę gydyti labai sugedusių pieninių dantų, nes kartais šis gydymas neduoda rezultatų, ypač kai kalbame apie periodontitinius dantis (kurių nervas miręs, yra pūlinukai). Tad klausimas, kaip reikėtų elgtis Jūsų situacijoje, yra diskusijų objektas. Vis tik, jei vaikas nesiduoda gydomas, neramus, nelinkęs bendradarbiauti, yra susiformavę pūlinukai, tokius dantukus geriau pašalinti, nes jeigu pradėsime gydyti, dėl to pačio dantuko gali tekti atvykti du-tris kartus.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki,
Mano sūnui 3 su puse metų,jam sugedo priekiniai 4 dantukai,atsirado pūlinukas,jis vis pratrūksta,dantukai nutrupėję iki šaknų.Vedėm pas dantistą,mums pasakė kad nieko nereikia daryti,o laukti kol šaknys iškris,bet aš bijau kad infekcija nepažeistų nuolatinių dantų užuomazgų.Sūnui neskauda.Vedėm pas kitą daktarą,sakė kad dantis reikia ištraukti,naudojant bendrą nejautrą.Ar neatsilieps bendroji nejautra vaiko sveikatai ir kokių bėdų galima tikėtis ištraukus per anksti pieninius dantis?
Atsakymas:

Sveiki,

jei pūlinukas susiformuoja ne pirmą kartą, aš taip pat rekomenduoju dantukus šalinti. Per anksti pašalinus pieninius dantis, nuolatiniai dantys gali išdygti šiek tiek vėliau, tačiau su priekiniais dantukais tokių problemų paprastai nebūna. Vis tik dantukų šalinimas bendrinėje nejautroje turėtų būti pati paskutinė išeitis, kai kitaip su vaiku susitarti nepavyksta. Nors vaikas ir mažas, kartais pavyksta juos įkalbinti ir pašalinti dantukus (įvairūs paskatinimai, pvz., žaislas, jei duosis gydomas ir pan.), o jei ne, galima tai bandyti atlikti sedacijoje. Tai tokia procedūra, kurios metu vaikui duodama išgerti tabletė ir po to atliekamos gydymo procedūros. Pliusas - kad vaikas neatsimins, jog jam kažkas buvo atlikta, tačiau pačios procedūros metu vis tiek gali būti šiek tiek neramus.

Gyd. I. Zykutė

dukrytei 4metukai. sugedo patiniai penkti dantukai abipus. mergaitė labai jautri ir baikšti, stomatologą prisileido tik pirmą kartą. gydytoja davė dvi alternatyvas - arba taisyti bendrinėje nejautroje, arba palukti kol ims skaudėti ir traukti lauk. po keleto mėnesių pradėjo skaudėti vieną iš dantukų. po keleto dienų pastebėjau nemažą pūlinį ant dantenų prie skaudamo danties. planuojame apsilankyti pas žandikaulių chirurgą, tačiau domina šie klausimai: ar žalingas neklibančio dantuko traukimas besiformuojančiam nuolatiniam dantukui? ar po dantuko šalinimo reikia naudoti antibiotikus?kiek mažaug užtrunka danties traukimas su narkoze?
ačiū
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei dantukas sugedęs ir formuojasi pūlinys, tokį dantuką geriau pašalinti, nes pūlinys gali pažeisti besiformuojančią danties užuomazgą. Danties pašalinimas neturėtų sukelti jokių komplikacijų, kaip tik padėti. Medikamentinį gydymą paskiria gydantis gydytojas, kuris mato esamą pacientės būklę, todėl atsakyti, ar reikės vartoti antibiotikus, negaliu. Pieninio danties pašalinimas bendrinėje nejautroje ilgai netrunka, tačiau greičiausiai ligoninėje teks pabūti kelias valandas po danties šalinimo.

 

Gyd. I. Zykutė

laba diena,mano sunui 5m.jam prieki sugede du dantukai, prie vieno dantuko virsaus ant smegenu buvo pulinukas,nuejom pas odontologa,atidare skilute pakrapste ir liepe gert antibiotikus,dabar vaikui toj vietoj kur buvo pulinukas yra atauga kaip dantuko,odontologijos chirurge sake kad tai ne dantukas nevietoj o gan paplitus infekcija kazkas panasaus i suketejusu pulinuka.dave siuntima i klinika sostineje,bet ten priimt greit nezada,antibiotiku jokiu neisrase mes prasivalom kiek galim skalaujam vandeneliu,ta atauga nedideja,bet baisu kad vaikui nepakenktu nuolatinio dantuko augimui,dar ta atauga jam braizo lupite is vidaus jau tokia duobute net yra.kas tai galetu but gal galit aiskiau pasakyti,ir ka mums daryti kol mus priims kita klinika.aciu labai
Atsakymas:

Sveiki,

labai sunku pasakyti, kas Jūsų vaikui nutikę. Jei tai fistulė, pūlinukas, tokiu atveju rekomenduočiau dantukus šalinti, nes vaikui jau penki metukai, šešių metų turėtų dygti nuolatiniai dantys. Būtų šiek tiek paprasčiau Jums patarti, jei galėtumėte atsiųsti to darinuko nuotrauką.

Gyd. I. Zykutė

turiu dukra, jei 2metukai ir sesi menesei,jos 8 dantukai sugede, gydytoja sake nuo butelio,kariesas dantu ir jei juos nori istraukti,nors kitiem dantukam viskas tvarkoj,ar butu galima juos dar tvarkyti ir kur ?nes labai daug kur sako,kad reikia migdyti,o to niekas nedaro,ka man daryti,is anksto labai dekui.
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantukų neskauda, greičiausiai kad juos galima sugydyti, o tai padaryti tokiam mazam vaikui labai sudėtinga, todėl reikėtų procedūrą atlikti sedacijoje arba bendrinėje nejautroje. Jei norėtumėte konsultacijos dėl gydymo bendrinėje nejautroje, prašome užsiregistruoti konsultacijai mūsų klinikoje.

Gyd. I. Zykutė

laba diena, kada vaikui jau galima deti plokstele,jei iltinis dantukas atsikises?sunui 9 metai.aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

į šį klausimą atsakytume tik ortodonto konsultacijos metu, nes ortodontinio gydymo terminai ir sąlygos labai individualūs, priklausomi nuo konkrečios situacijos.


Gyd. I. Zykutė

laba diena, sunui 10 metu, nuejom pas stomotologe pasitikrinti ir ji pradejo traukti pieninius dantis, 2 virsutiniai soniniai tikrai jnauji dygo, juos pasalino, po to nuejom dar karta pasalino dar 4 ir liepe dar ateiti, aisku vel trauks apatinius , ar butina traukti pieninius dantis, jei jie dar nelenda?nes viena pazystama stomotologe sake gamta nemegsta tustumos ir nebutina dabar traukti tuos dantukus ir palikti tustuma, nes paskui kai dygs nuolatiniai gali issikraipyti.Prasau parasykite savo nuomone.lauksiu atsakymo.aciu
Atsakymas:

Sveiki, Danguole,

jei pieniniai dantys sveiki, juos šalinti reikėtų kai pradeda klibėti arba pamatome, jog nuolatinis dantis dygsta ne dantų lanke. Kartais nebūna nuolatinių dantų užuomazgų, jie gali niekada nepradėti klibėti, tad prieš juos šalinant reikia atlikti rentgeno nuotraukas. Jei dantukai sugedę ir iki "vadovėlinio" jų kritimo laiko likę mažiau, nei metai, juos galima šalinti, nes kartais gydymas didesnė trauma vaikui, didesnės išlaidos tėvams ir apskritai neduoda jokių rezultatų. Yra nemažai kriterijų, pagal kuriuos odontologai pasirenka, ar šalinti pieninį dantį, ar ne. Pvz., ar mums reikia, kad nuplatinis danties išdygtų greičiau, ar lėčiau: jei greičiau, atliktoje rentgeno nuotraukoje turi būti nutirpę daugiau, nei pusė pieninio danties šaknų. Jei planuojamas ortodontinis gydymas, dažniausiai dėl pieninių dantų šalinimo pataria gyd. ortodontas. Todėl kiekviena situacija labai individuali. Kaip pati ir minėjote, per anksti pašalinus pieninį dantį, jau išdygę nuolatiniai gali "sugriūti" ir nepalikti tarpo dygti nuolatiniam dantukui.


Gyd. I. Zykutė

Laba diena,

mano dukrytei 1,5 metuku.. Begdama nugriuvo ir jai nuskili apie puse priekinio dantuko.. Norejau pasiteirauti - ar yra galimybe tokio amziaus vaikui (ar vyresniam) dantuka atstatyti plombos pagalba?

Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Laba diena, Salvija,

 

žinoma tokia galimybė yra - tai galima atlikti bendrinėje nejautroje arba sedacijoje, tačiau galbūt visų pirma reikėtų nuvykti konsultacijai pas gyd. odontologą, kad šis įvertintų klinikinę situaciją - galbūt plombavimas nereikalingas.

 

Gyd. I. Zykutė
ar butina 6 m vaikui salinti eduonies nugadintas saknis
Atsakymas:

Maryte,

jei vaikas leidžiasi gydyti dantukus, kariozines šaknis rekomenduojama
šalinti - tai infekcijos šaltinis.


Gyd. Indrė Zykutė

Sveiki,
5 metų sūnui skaudejo krumini danti ir veliau uzaugo pulinys iskart virs danties ant dantenu is isorines puses. Vakar buvom poliklinikoje pas odontologa , daktaras paskyre antibiotiku ir truputi pakrapste ta pulini ar tai pradure. Sake po truputi turi isteketi puliai. Bet kolkas pulinys tik dar labiau padidejo, ar taip ir turi buti? Pūlinys jau yra 4 dienas...
Ar mums palaukti ir gerti vaistus ar cia kazkas negerai kad neisteka ?

Labai aciu uz atsakyma, mums reikia zinoti ar kreiptis pas gydytojus privaciai ar dar laukti kol jis isnyks...
Atsakymas:

Labadiena,

visų pirma reikėtų atlikti dantuko rentgeno nuotrauką, kad įvertinti
šaknies viršūnėje esančius pokyčius. Be to, reikėtų spręsi, ar dantį
gydyti, ar šalinti, vien tik antibiotikai nepadės, o tam ir reikalinga
rentgeno nuotrauka.


Gyd.I.Zykutė

Laba diena norejau paklausti jei vaikas 10 menesiu pries uzmigdamas, bei atsikeles nakti gers arbatele be cukraus, tai vis dar bus tikimybe susirgti buteliuko kariesu?nes esu skaiciusi, kad ji sukelia cukrus esantis gerimuose:piene, arbateleje, sultyse ir kt.
Atsakymas:

Laba diena, Sigita,

atsiprašome, kad užtrukome su atsakymu, klinika atostogavo.

Jei vaikui naktį ar prieš miegą duosite gerti gėrimą, kuriame nėra
cukraus ar medaus, buteliuko ėduonis jam tikrai negrės. Svarbiausia
vengti įvairių kisielių, sulčių ir pan. gėrimų. Ir, žinoma,
nepamirškite išvalyti dantukų prieš miegą.

Gyd. I. Zykutė

mano 6 metu mergaitei nuo buteliuko visai nudile priekiniai dantys ka daryti jei neskauda laukti kol iskris ir isdigs nauji ar reikia traukti
Atsakymas:

Sveiki,

labai sunku pasakyti, kas Jūsų vaikui nutikę. Jei tai fistulė, pūlinukas, tokiu atveju rekomenduočiau dantukus šalinti, nes vaikui jau penki metukai, šešių metų turėtų dygti nuolatiniai dantys. Būtų šiek tiek paprasčiau Jums patarti, jei galėtumėte atsiųsti to darinuko nuotrauką.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena,
mano sūnui beveik 3 metai. Jo priekiniai dantys pažeisti buteliuko karieso. Buvom pas odontologę, ji viena išvalė ir užplombavo, o kitą paliko atvirą, nes pūliuoja, Sakė laukti ir jei ištins dantenos tada reiks traukti. Tačiau aš girdėjau, kad labai blogai yra traukti pienini dantį, nes ateityje galima turėti problemų. Ar yra koks nors kitas būdas sutaisyti tą dantį?
Ačiū
Atsakymas:

Laba diena, Zita,

visuomet yra būdas sugydyti karieso pažeistus dantis, tačiau ne visada tai indikuotina. Jei dantukas yra pernelyg sugedęs, viršūnės srityje didelis pūlinys, susiformavusi fistulė, gali būti, jog tokį dantį geriausia pašalinti, kad jis nepažeistų nuolatinio danties užuomazgos. Vis tik prieš priimant sprendimą reikia atlikti rentgeno nuotrauką ir, manau, pirmiausia pabandyti gydyti konservatyviai. Šiam gydymui nedavus rezultatų, galima priimti sprendimą dantuką šalinti. Didelę įtaką sprendimui turi tai, ar Jūsų sūnus ramiai duodasi gydyti dantukus, ar labai priešinasi, nes tai turi didelę įtaką gydymo kokybei.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena, mano vaikuciui 2 m ir 4 menesiai, bet jo dantukai pazeisti taip vadinamo buteliuko karieso, vienas dantukas nuskilo,ant kitu matosi pabalimai ir nelygumai, buvom pas gydytoja, tai ji mum sake, kad reiktu tepti kokia tai pasta nakciai, bet kadangi jos neturi, tai mum ir pavadinimo nepasake, gal galite pasakyti kas tai per pasta galetu buti ir kur jos isigyti. Labai jums aciu.
Atsakymas:

Laba diena, Alma,

esant buteliuko ėduoniui, reikėtų pažeistus dantukus patepti fluoro laku, o namuose naudojama pasta, kuria rekomenduojama dantukus tepti du kartus per dieną (vienas jų - būtinai prieš einant miegoti) - GC Tooth Mousse. Jos galite įsigyti mūsų klinikoje. Šią pastą reikėtų vartoti mažiausiai pusę metų, tuomet tikrai pastebimas remineralizacijos efektas.

Pagarbiai,
gyd. I. Zykutė

Sveiki,
mano dukrytei 9 mėnesiai. turim 3 dantukus apačioje ir 1 viršuje. prieš kelias dienas pastebėjau, kad ant dantenų (maždaug ties 3-4 dantuko šaknim). yra kieti balti guzeliai. jie žirnio formos, tik mažesni. nuvedžiau pas odontologę, ji paspaudė, vienas trūko, kiti dar liko. liepė tepti kamistad baby, bet ji nežino, kas tai galėtų būti. jokiu virusu nesirgome. kas tai galėtų būti? ar nepavojinga?
Atsakymas:
Laba diena, Kristina,

 

labai sunku atsakyti į Jūsų klausimą neapžiūrėjus vaikučio burnytės. Vaikams įvairūs stomatitai (burnos ertmės uždegimai) - gana dažnai pasitaikanti būsena, todėl nepanikuokite, gydytoja patarė labai gerai - tepkite pūsleles Kamistad Gel Baby ir stebėkite jas. Taip pat galilite nusipirkti vandeninį Fuksino tirpalą (vaistinėje, gaminančioje vaistus), kuris labai gerai dezinfekuoja žaizdeles, tačiau tai nėra būtina. Jei per tris dienas būklė nepagerėja, kyla temperatūra, vaikutis neramus, pakartotinai kreipkitės į gyd. odontologą.

 

Pagarbiai,

gyd. I. Zykutė
Mano sūnui keturi metai, jo priekiniai dantys patamsėję, aptrupėję, kartais skundžiasi skausmu. Ką turėčiau daryti?
Atsakymas:
Greičiausiai tai buteliuko ėduonis. Jei vaikui skauda, dantukus reikia gydyti. Neretai buteliuko ėduonies pažeisti dantukai supūliuoja, todėl rekomenduojame kreiptis į gydytoją, kad išvengtumėte galimų komplikacijų.

Gyd. I. Zykutė
Ar reikia gydyti vaikų pieninių dantų kariesą?
Atsakymas:
Pieninių dantų kariesą gydyti būtina, nes negydomi dantys gali sukelti skausmą. Kuo ilgiau dantis negydomas, tuo didesnė infekcija yra burnoje, tuo tai pavojingiau vaiko sveikatai ir imunitetui. Be to, negydyti dantys neestetiški, dėl to vaikas gali patirti patyčių. Svarbiausia, kad negydomi dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas ir taip sutrikdyti nuolatinį vaiko dantų sąkandį.
Kada taikomas vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje?
Atsakymas:
Vaikų dantys bendrinėje nejautroje gydomi tada, kai pacientai yra labai maži, jautrūs ir bailūs, sunkiai nusėdi vienoje vietoje. Tai tinkamas metodas ir vyresniems vaikams, kurie labai bijo dantų gydymo, taip pat kai kiti gydymo metodai neefektyvūs. Be to, kuomet vaikams nustatomas buteliuko ėduonis, kai pažeisti visi dantukai ir didžioji dalis jų skauda, gydymas bendrinėje nejautroje labai geras pasirinkimas. Bendrinėje nejautroje gydomi ir psichinę ar fizinę negalią turintys pacientai, kuriems neįmanoma dantų sugydyti odontologo kabinete.
Ar vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje saugus?
Atsakymas:
Taip, dantų gydymas bendrinėje nejautroje yra labai saugus, nes prieš operaciją, operacijos metu ir po jos vaikas yra prižiūrimas gydytojo anesteziologo. Vaikams, kaip ir visiems pacientams mūsų klinikoje, naudojami patys saugiausi ir brangiausi vaistai, kurie nepalieka jokių šalutinių reiškinių ir nekenkia sveikatai. Be to, vaikučio burną gydo gydytoja specialistė, kuri darbą atlieka greitai ir kokybiškai, stengiamasi, kad procedūros laikas būtų kuo trumpesnis. Po procedūros dažniausiai tą pačią dieną vaikas gali vykti į namus.
Mano dukrai 9 metai, vakar žaisdama ji krito ir susitrenkė priekinius dantis. Šiek tiek kraujavo, bet dantys atrodo nepažeisti, jų neskauda. Ar reikia ką nors daryti?
Atsakymas:
Rekomenduojame kuo greičiau atvykti į gydymo įstaigą ir pasitikrinti dantukus, nes jie gali būti skilę arba įmušti į kaulą, arba išliuksuoti, nors jų ir neskauda.

Gyd. I. Zykutė
Norejau paklausti, 2,7 m. vaikui yra priekiniu dantu buteliuko kariesas. Buvome pas odontologe konsultacijoje. Jos teigimu gydyti nereikia, kadangi vaikas yra mazas. Taciau literaturoje ir kitu odontologu pasisakymu buteliuko eduoni gydyti privaloma. Ka patartumete Jus?

Aciu.
Atsakymas:
Laba diena, Kristina.

Jei vaikas neturi jokių nusiskundimų, jei dantukų neskauda ir nėra atvirų nervų ragelių, greičiausiai mes rekomenduotume kantriai ir ilgai naudoti remineralizuojančią pastą "GC Tooth Mousse" be fluoro. Tai pasta, skirta tepti išvalytus dantukus, ypač nakčiai, kuomet sumažėja seilėtekis ir didėja kariesogeninės seilių savybės, kurios dėka pasiekiami labai geri rezultatai prie buteliuko ėduonies. Žinoma, tai ilgas ir nuobodus darbas, pastą reikia naudoti mažiausiai metus, ir pamažu ėduonis stabilizuojasi, iš aktyvios formos pereina į neaktyvią. Be abejonės, visų pirma reiketų įvertinti vaikučio burnos higienos būklę, ir, esant reikalui, drauge su odontologu pasimokyti valyti dantukus. Taip pat labai svarbu savikontrolė - jokių saldžių gėrimų nakties metu (būtų gerai, jei jų atsisakytumėte ir dieną) bei kaskart pavalgius reikėtų išskalauti burnytę, jei nėra galimybės išvalyti dantukus. Jei nesugebėsite atsisakyti saldžių gėrimų, minėta pasta dantukams nepadės, ėduonis progresuos. Esant buteliuko ėduoniui tėvelių ir gydytojų odontologų tikslas yra jį sustabdyti, tad jei tai tik ėduonis, jį stabilizuoti tikrai įmanoma. Jei vis tik yra danties pulpos pažeidimų, dantukus reikėtų ir gydyti.
Vis tik tai tik teorinės prielaidos, konkretų gydymo planą būtų galima sudaryti tik objektyviai įvertinus esamus Jūsų vaiko dantukų pokyčius.

Dėkojame už klausimą.
Laba diena 4metu vaikui begalo skauda dantukas,uzsiraseme pas dantisto bet kol eile prieis kaip istverti ta skausma tokiam mazam vaikui,noriu paklausti kokiu vaistuku galima tokio amziaus vaikui gerti kad apmalsintu dantu skausma?
Atsakymas:
Laba diena, Diana.

Visų pirma, jei vaikučiui tikrai labai skauda dantuką, prašykite gydytojo, kad priimtų kuo greičiau, nelaukite savaites, nes vaikų dantukai labai lengvai pažeidžiami, infekcija gali labai greitai išplisti į žandikaulį ir sukelti didesnių problemų. Nuo skausmo rekomenduojame pusę tabletės Paracetamolio (galite susmulkinti), tačiau jei dantukas sugedęs ir jį labai skauda, tai gali neveikti, o stipresnių vaistų nerekomenduojame.

Dėkojame už Jūsų klausimą.

Pagarbiai, gyd. I. Zykutė
Laba diena. Prasau pasakykite kokios yra dantu skausmo priezasys?

Aciu.
Atsakymas:

Informaciją apie dantų skausmą rasite čia

Mano sūnui 6m. Aš jam padedu valyti dantis, tačiau jis nori būti savarankiškas ir pradeda niurzgėti, kai tai darau. Ar yra koks nors būdas, kaip patikrinti, ar jis išsivalė dantis, o jei išsivalė, ar kokybiškai?
Atsakymas:
Vaikas pats valyti dantis turėtų pradėti maždaug tuo metu, kai išmoksta rašyti. Manau, Jūsų sūnus jau pakankamai savarankiškas dantis valyti pats. Žinoma, Jūs turėtumėte jį šiek tiek prižiūrėti, ir, kaip ir pati minėjote, turėtumėte įvertinti, kaip jam sekasi pačiam valyti dantis. Geriausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – įsigyti apnašą dažančių tablečių. Tabletę reikia sukramtyti ir liežuviu įtrinti į dantukus ir burną išskalauti vandeniu. Ten, kur apnašas nenuvalytas, dantys bus nuspalvinti mėlyna spalva. Tada reikėtų dantukus valyti tol, kol visas apnašas bus nuvalytas. Kitas, paprastesnis būdas – galite paimti dantų krapštuką ir braukti palei dantenas (ten dažniausiai kaupiasi apnašas). Jei apnašo rasite, dantukus reikia dar valyti. Jei kelis kartus iš eilės pastebite, kad vaikas neišvalo dantų kokybiškai, kreipkitės į burnos higienistą, kuris jį išmokys valyti dantukus.

Gyd. I. Zykutė


Siųsti užklausimą

Vardas
El. paštas
Klausimas