Kontaktai:

Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel.: 8 37 79 76 68
Mob.: 8 682 10405
El. paštas: info@gerasodontologas.lt

Darbo laikas:

I - V 8:00-19:00
Apie neatvykimą prašome informuoti iš anksto.
 

Klauskite - atsakysime

Laba diena. Noreciau paklaust,ar imanoma suklijuot luzusi pusiau apatini,paprasta proteza.Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


ar kalbate apie tiltą ant dantų, ar apie išimamą plokštelę? Plokštelę suklijuoti galima, lūžusių dantų vainikėlių arba tiltų suklijuoti dažniausiai neįmanoma.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, noreciau suzinoti, ar galima kaskaip pabalinti cirkonio karuneles kartu su naturaliais dantimis ?
Atsakymas:

Sveiki,


cirkonio karūnėlė nebalinama.


I. Zykutė - Bružienė

Po protiniu dantu rovimo praejo du men. Pradejo skaudeti skruoste is isores viena vieta. Tartum nuslienka tas skruostas zemyn kai sypsausi. Man tik 20 m. Viduje nieko neskauda. Ar tai gali buti zandikaulio tirpimas? Kas tai gali buti? Kur man kreiptis?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės konsultacijai į veido ir žandikaulių chirurgą. Tai neturėtų būti susiję su protinių dantų šalinimu.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,

Norėčiau sužinoti, kokiais atvejais galima protezuoti gyvą dantį be endodontinio šaknų sutvarkymo?
Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


dantį protezuoti neplombavus kanalų galima tada, kada gyd. odontologas įvertina, kad nušlifavus dantį kanalai gana toli, emalio storis virš jų pakankamas.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
dantis buvo apvilktas štampuotu auksiniu vainikėliu. Jam nukritus, matosi, kad dantis nesugedęs, gyvas, daug danties audinio, odontologė sakė, kad galima protezuoti neplombuojant kanalų. Ar tikrai, ką patartumėt? Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuot be apžiūros ir rentgeno nuotraukos, tad siūlau pasitikėti savo gyd. odontologu.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Prieš metus susitvarkiau kanalus, prieš 9mėnesius protezavau. Po kelių mėn jausdavau skausmą iš to danties, tačiau labai silpną, jis trukdavo 1-2d, tačiau dabar, praėjus 9mėnesiams ištino žandas bei skaudą protezuotą dantį. Ar gali skaudėti jį dėl to, kad šale esantis dantukas yra kreivas ir jį stumia (su siūlu valant niekur nestringa)?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai skausmas ir tinimas yra dėl gydyto ir protezuoto danties, tai nutinka po dantų šaknų kanalo gydymo, matyt infekcijos kanaluose pašalinti nepavyko. Kreipkitės į gyd. odontologą, aptarsite galimus gydymo būdus.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, ar cirkonio karunos gali patamseti kaip paprasti dantys, ty nuo kofeino ar kt dalyku
Atsakymas:

Sveiki,


ne, cirkonio oksido vainikėliai patamsėti neturėtų.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pries savaite uždetas metalo keramikos vainikėlis. Man jis iškart pasirode aukstesnis kaip iškeltas , gydytoja sake kad po poros dienu viskas bus gerai, bet tas skausmas nepraeina sukandus . Nes dantis gerokai didesnis uz tikraji . ka man daryti . Laukti?
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų tartis su gydytoja, kad dantį pašlifuotų.


I. Zykutė - Bružienė

Man odontologas padarys is titano 3 dantis ir cementuos. AR GALI KAINUOTI 400Eu. A uz keramikos 2 dantiu idejima mokejau pigiau apie 300Eu
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti kainų kitoje klinikoje.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Prieš mėnesį padarė buros higieną. Paprašiau, kad papoliruotu plombas. Nežinau kaip ji mane suprato, bet labai išsigandau kai pajutau brūžinant dantis metaliniu antgaliu. Subraižė visus dantis, bet labiausiai pergyvenu dėl priekinių cirkoninių dantų. Sakiau gydytojai, netiki kad taip galėjo būt.liepė nueit pas higieistę susitart. Higienistė bandė kažką taisyt, poliruot su kažkokia kreida, tačiau po kelių dienų vėl tas pats. Cirkoniniai dantys darosi vis jautresni. Lyg skaudėtu plokštumą. Sunku paaiškint. Kas gali darytis toliau,ar nepradė keisti spalvą ar net irti.net nežinau ką galvot. ar turiu reikalauti gydytojos, kad prisiimtų atskomybę. Ačiu, už atsakymą. Vaida
Atsakymas:

Sveiki,


visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokia konkrečiai procedūra buvo atlikta prieš mėnesį. Burnos higienos metu yra pašalinami akmenys, dėl ko po procedūros dantys gali jaustis "keistai", o jei buvo daug akmenų ir jie buvo uždengę Jūsų dantų kaklelius, kurie po akmenų šalinimo atsidengė, dantys gali būti daug jautresni, nei anksčiau. Aš pakomentuoti negaliu, nes nemačiau nei pradinės būklės, nei dabartinės būklės, nežinau, kokia procedūra buvo atlikta, visus klausimus turėtumėte užduoti procedūrą atlikusiam gydytojui ar burnos higienistui.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
ruosiant protezavimui burnos apacioje bus pasalinti 3 mano like dantys ir 4 dantu tiltelis.Po dvisju savaiciu bus nuimti atspaudai ir daromas pilnas tiltelis.Kaip per ta laika man gyventi?
Atsakymas:

Sveiki,


galima padaryti laikiną plastmasinį tiltą, teiraukitės savo gyd. odontologo.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena .Man vale danties kanala ir nuluzo adata kuri pasiliko danties kanale.gydytojas pasake kad jis negali jos istraukti ir geriausia palikti ja danties kanale ir testi gydyma isvalyti kitur dar du kanalus ir uzbliombuoti.po 10d pradejo skaudeti ir tinti vel nuejau sako uzdegimas tame dantyje ir israse antibiotiku.Ar gali nulauzta adata likti kanale?
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantį pradėjo skaudėti, tokiu atveju atsidalinusią adatėlę geriau iš kanalo pašalinti. Rekomenduoju kreiptis į gyd. endodontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Po krūminio danties kanalo gydymo, įstatė metalo kaištį (kadangi dantis buvo nuskilęs nemažai) ir suformavo dantį iš pliombos. Dantį skaudą savaitę, negaliu nieko sukąsti, kiek laiko tai tęsis, ar tą skausmą įtakoja kaisčio įdėjimas?
Atsakymas:

Sveiki,


ne, kaisčio įdėjimas skausmo išprovokuoti neturėtų. Dažnai skauda tiesiog po dantų kanalų gydymo, bet skausmas pamažu praeina.


I. Zykutė - Bružienė

Man apvilko 3 dantis, du kaireje puse ir biena desineje. Ar gali buti kad blogai pagamino karuneles nes kuomet valgau viena puse daznai isikandu žanda. Ar taip turi buti kiek tai truks?
Atsakymas:

Sveiki,


be apžiūros negaliu tiksliai atsakyti, bet galbūt reiktų patikrinti sukandimą, gali būti, kad tiesiog reikia minimalios pataisos.


I. Zykutė - Bružienė

laba diena noreciau Jusu patarimo pries keturis menesius du priekiniai dantukai buvo apmauti cirkonio vainikeliais pries tai buvo sugydyti kanalai ir visa laika virsuje prisiletus jie yra jautrus valgant visai neskauda daryta nuotrauka gydytojas sako viskas gerai kiek dar galima laukti ka datyti valant sepeteliu irgi jautru
Atsakymas:

Sveiki,


taip jautru neturėtų būti, reiktų surasti skausmo priežastį.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, norėčiau sutvarkyti savo burnos ertmę, nes šiuo metu liko tik 7 dantys. Ar man reikėtu visus dantys pašalinti ir daryti protezus ar yra kitas variantas? Ir kiek kainuoja protezų gamyba? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti, ar reiktų dantis šalinti, ar ne, be apžiūros. Protezo kaina taip pat skiriasi, priklausomai nuo likusių dantų kiekio ir kitų aplinkybių. Kviečiame atvykti konsultacijai, kurios metu apžiūrėtume ir aptartume Jūsų burnos būklę ir galimą gydymo planą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena.
Situacija tokia. Jau geru pora savaiciu kankinuosi su dantu skausmu. Bet skauda vienoje puseje apatinius ir virsutinius ( po 4 dantis) galvojau gal perpute pavartojau vaistu, bet nepadejo. Dantys kapitaliai sutvarkyti pries 5 men. Kas galetu buti? Skruostikaulis neistines. Buna kad pvz dienoje pora val is viso neskauda, nors vaistu bunu ir nevartojus. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


panašiausia į kažkurio danties nervo uždegimą, kreipkitės apžiūrai į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki nuėjus pas stomatologą kad pakeistu priekinio danties plombos primygtinai siūlė kad kolege padarytu burnos higiena. Nes atseit dantų akmenys ir t.t.porodantoze ir pan nors savus dantis tik 6 beturiu nesvarbu mano kolegei po tokios higienos pradėjo klibėti visi dantys ir po pusmečio teko pašalinti visus apačioje esančius dantis bijau ir as tokio likimo .O stomatologas man uždėjo laikina plomba ir išsiuntė pas higienista dirbanti šalia jo ir tik po burnos higienos užplombuos mano dantį tikra plomba.As suprantu reikia duoti darbo kolegei o as nežinau kaip toliau man elgtis ar vaikščioti su laikina plomba ar da baigt apačioje esančius 4 dantis
Atsakymas:

Sveiki,


Pasaulinės rekomendacijos - atlikti profesionalią burnos higieną kas 6 - 12 mėn. kiekvienam žmogui. Jei Jūsų parodontozė gerokai pažengusi, gali būti, kad pašalinus visus akmenis dantys taps paslankesni, nes iki tol dantis prilaikė būtent akmenys. Vis tik tokiu atveju, jei dantys nuo higienos tampa paslankesni ir juos tenka šalinti, vadinasi ir iki higienos jie buvo labai prastos prognozės. Džiaugiuosi, kad Jūsų gydytojas nenumoja ranka į Jūsų burnos higienos būklę, tikėtina, kad akmenys trukdo jam uždėti nuolatinę plombą. Vis tik kaip elgtis toliau - Jūsų sprendimas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,pries tilto dejima nuslifavo dantis,skausmas buvo siaubingas,be vaistu negalejau,jausmas toks,kad skauda ir virsuje ir apacioje,nors ruosiami buvo apatiniai.uzdejo tilta,bet skausmas liko.Man toks jausmas,kad skauda dantenas,patarkit ka daryti.aciu
Atsakymas:

Sveiki,


pasakykite apie skausmą gyd. odontologui ir ieškokite skausmo priežasties.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
Viršutiniame žandikaulyje turėjau vieną dantį, už kurio buvo užkabinama išimama dantų plokštelė. Deja, jo taip pat netekau, todėl dabar viršutiniame žandikaulyje nebėra nei vieno danties. Ar įmanoma pagaminti minkštą (veloplast) išimamą dantų plokšelę esant nei vieno danties?
Ačiū už atsakymą.
Pagarbiai, Audronė
Atsakymas:

Sveiki,


taip, įmanoma.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, man 1 vasario uždėjo tiltą ( nėra 46 krūminio), nušlifavo ne daug gyvus dantys 45 ir 47 apvilko metalu, man labai skauda ir stipriai maudžia, noras viska išlupt , skausmas varo iš proto, ar galima 45 ir 47 dantys užplombuoti kokia išeitis iš situacijos?.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, jei dantis skauda, juos būtina užplombuoti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, turiu laikiną priekinių dantų tiltą. bet paskutiniu metu jis vis krenta. Sakykite, jei jis nukristų savaitgalį, kada odontologai nedirba, kaip galėčiau jį pritvirtinti? Ar tam tiktų protezų klijai ? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


kaip laikinas sprendimas, protezų klijai tiktų.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Po dviracio avarijos teko protezuoti du priekinius dantis. Buvo pasirinkta cirkonio keramika. Padarytas karuneles uzcementavo laikinu cementu tam, kad priprasti ir issibandyti ar tinka, bei patinka. Numatyta vizito diena bevalgant supratau, kad vienos karuneles nebera. Matomai ja prarijau. Kas turi moketi uz naujai perdaroma karunele? Ar tai paciento ar odontologijos klinikos atsakomybe? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


tai sudėtingas klausimas, kadangi sprendimą cementuoti laikinu cementu priėmėte drauge su gydytoju. Siūlau kartu su gydytoju ir išspręsti šį klausimą - visose situacijose tikrai yra ir žmogiškasis faktorius.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki. norejau pasisteirauti del danties karuneles. Man ja uzdejo pries 2 dienas. Bunant pas dantiste sakiau, jog man jauciasi, kad dantukas aukstokas, bet ji sake kad tai normalu. Dantis per 2 savaites susitvarkys ir nusileis. Kolkas pokyciu nematau. ar viskas susitvarkys ar man jau mastyti apie visita del karuneles pazeminimo?
Dekoju uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


jei jausmas nė kiek nesikeičia, vis dar atrodo, kad trukdo, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
Prieš kelias dienas man atliko danties protezavimą, tai yra apatinis galinis dantis kairėje pusėje, tą pačią dieną vakare labai pradėjo jį skaudėti išgėriau vaistą "Dolmen" skausmas praėjo bet valgyti ir net su liežuviu palietus tą dantį skauda. Kanalai prieš protezavimą buvo sutvarkyti. Dėl kokios priežasties man gali skaudėti?

Ačiū už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


galbūt dantis taip sureagavo į pilną jo apkrovimą - kramtymo krūvį? Bet kokiu atveju kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,ar galima deti valplast dantu plokstele ,kai virsutiniame zandikaulyje nera ne vieno danties?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, galima.


I. Zykutė - Bružienė

Nusprendziau detis danties implanta (sekantis dantukas po iltinio), jau savaite kaip turiu nauja dantuka, taciau su lyg dantena matosi kazkokia tamsi juostele (ne per visa dantena, pakelus minimaliai dantena, ten matosi tarsi minetas juodas ruozelis. Su implantavusiu daktaru neperkalbejom koki konkreciai deti implanta, maniau kad ir taip aisku, kad jaunam zmogui des tik crikonio keramikos vainikeli, juolab kad tai soninis dantukas, o ir mokejau 920 eu uz viska (kaip dedant cirkonio keramika) tad tikrai idomu, ar turint danties implanta cirkonio keramikos, gali virs dantenu matytis tarsi tamsi juostele, net nemoku apibudinti kas ten, gal ten koks metaliukas kitoks matosi ar kas kita (nors tamsi juostele budinga tik metalo keramikai)? Pradejau dvejoti ar man metalo keramikos neidejo, nors kaina mokejau kaip uz cirkonio keramika.
Atsakymas:

Sveiki,


uždėjus cirkonio keramikos vainiką jokios juostelės tamsios neturėtų matytis, bet gali būti, kad Jūs matote jau pačio implanto kraštą, kuris irgi yra tamsios, metalo spalvos. Jei kyla abejonių, rekomenduoju kreiptis įį Jus gydžiusį gyd. odontologą ir su juo išsiaiškinti minėtus klausimus.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,

norėjau pasiteirauti, vienoje klinikoje atlikus impaltaciją (tik įsukus patį titaninį implantą) ar galima po prigijimo kitoje klinikoje užsidėti vainikėlį/karūnėlę (tarkim kur yra pigiau)? Juk nesu įsipareigojęs?

Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


jei toje klinikoje, kur pigiau, yra protezuojami tos firmos implantai, tuomet galima. Tik tokiu atveju turite sutarti su Jus operavusiu gydytoju, kas prižiūrės Jūsų implantą, jei bus kas negerai - ar chirurgas, ar protezavęs gydytojas.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, prieš 2 dienas ant implanto uždėjo protezą (36 dantis), bet jaučiu, kad jis turi laisvumo - dantis (protezas) šiek tiek juda ir kramtant (kadangi turi laisvumo) remiasi į šalia esantį dantį. Ar taip turi būti? ar protezas turi turėti laisvumo ar turi būti iš vis nepajudinamas? Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


neturėtumėt jausti danties klibėjimo. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Protezuoti priekiniai dantys metalo keramika.Visi sujungti,tačiau po mėnesio pradėjo trupėti.Ar įmanoma pataisyti, išlyginti kažkaip. Dėkoju
Atsakymas:

Sveiki,


jei trupa visi dantys, greičiausiai reikia perprotezuoti. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Reikia Jusu patarimo.Turiu implanta ant jo yra vainikelis (padarytas dantukas ) po metu jis pradejo judeti galvojau kad prisuks ir bus viskas gerai bet odontologe pasake kad kazkas nuluzo ir reikes naujo dantuko .kiek supratau uz viska vel reikes moket didelius pinigus ar visa tai turi garantija ir nereikes moketi ? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


originalios implantų dalys turi garantiją, tačiau dantų techniko pagamintas dantis - turbūt ne, reikia teirautis savo gyd. odontologo, kiekviena situacija individuali.


I. Zykutė - Bružienė

Jei des briketus and dantu kurie yra negyvi ir jie prades klebeti jie neiskris?
Atsakymas:

Sveiki,


ne, neiškris dantys, ant kurių dės breketus, tačiau yra rizika, kad bet kurio danties (gyvo ar ne) šaknų viršūnės gali pradėti tirpti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pries 11 dienų uzcementavo 3 kart nukritusia metaline karunele(desineje puseje virsutinis priespaskutinis dantis). Bet si kart po po savaites pradejo labai skaudeti bekramtant, net nesvarbu kokio kietumo butu maistas, bandau valytis tarpdanti siulu bet tik dar labiau gelia.Jauciu lyg butu kisenele susidariysi po karunele i kuria braukiant siula jis nutruksta.Patarkite ka daryti nes labai maudzia visa laiką, gal reiktų nuimti ta karunele kuo skubiau? Nes toks jausmas kad maudzia ir apatine zandikaulio puse. Bet blogiausia yra tai kad esu atlikus ta cementavima LT o db grizau I UK ir neturiu galimybes kreiptis Į ta gydytoja kuri atliko tai... prasau patarkite ką gi man daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


turbūt geriausias sprendimas būtų vainikėlį nuimti, nors neaišku, kokia skausmo priežastis - gali skaudėti patį dantį ir vainikėlio nuėmimas nepadės.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, pas mane ant priekinių dantų uždetas kiek aš suprantu plasmasinis tiltelis, dabar Man reikia gydyti kanalus po tuo tilteliu. Ar man sugydžius priekinius dantis įdės tą laikina tiltelį kad nevaiksčiočiau be dantų, ar teks kurį laiką pavaikščioti be priekinių dantų ? Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo to, kaip sutarsite su savo gyd. odontologu.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena norejau paklausti ar laikina karunele galima poliruoti ar slifuoti? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


taip, laikiną plastmasinį vainikėlį galima poliruoti.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki,norejau paklausti,man nuvale akmenis ir smarkiai juda priekinis dantis.Odontologo konsultacijoj nebuvau ,bet burnos higieniste sake ,kd butina traukti ,nes juda.Ar tikrai nieko negalima padaryti tik su dantuku atsisveikinti?Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


nežinau Jūsų amžiaus ir nemačiau dantuko burnoj, negaliu pakomentuoti, bet jei taip sakė higienistė, greičiausiai dantį reikia šalinti.


I. Zykutė - Bružienė 

Laba diena,

Turiu krūminiame dantyje įsuktą varžtą ir ant jo užlipdytą plombą. Tarnavo ~15 metų be jokių priekaištų. Plomba jau pradeda trupėti. Dabar kita odontologė siūlo dėti tiltelį. Ką tai reiškia ir ar galima tiesiog, ant to paties varžto užlipdyti naują plombą?
Atsakymas:

Sveiki,


vargu, ar ant to pačio sraigtelio pavyks "užlipdyti" plombos, nes per tiek metų pasikeitė ir medžiagos, ir darbo metodikos, ir pats dantis greičiausiai daugiau ar mažiau pagedo. Jei gydytoja siūlo protezuoti, matyt tai geriausia išeitis Jūsų situacijoje. Tiltas tai neišimamas dantų protezas, kuris apima kelis dantis, nežinau nei koks, nei kelių dantų Jums planuojamas, pasiteiraukite savo gyd. odontologo.


I. Zykutė - Bružienė

laba diena,noriejau paklausti ,kal patartumet,kur as galiu kokybiskai,bet nebrangiai padaryt protezavima..?esu labai jauna,prekije -stovi laikinas dantys,gale irgi isrove ir taip ir napadariau pries daug metu.sianden ir dar sone iskrito.laikinai nedirbu,kredito gaut negaliu..,ar galiu kur nors pradiet protezavima...ir mokiet po truputi...dalimis...kolkas vizualiai nieko nesimato...,bet tas sone dantukas irgi jau nesveikas,,o as labai jauna dar..noriu ko greiciau pradiet viska..
Atsakymas:

Sveiki,


kokybiškai atlikta paslauga turi ir atitinkamą kainą.


I. Zykutė - Bružienė


 

Man buvo protezuotas krūminis dantis panaudojant be metalo keramikinį vainikėlį ir įdėtas stiklo kaištis. Po protezavimo man nenustoja iš to danties tarpdančio kraujuoti dantenos valant siūlų. Dar besivalant siūlu iškrito mažas stiklelis iš tos vietos. Po protezavimo nebuvo padaryta rentgeno nuotrauka. Ar man kokybiškai sutvarkė dantį?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu atsakyti į Jūsų klausimą be apžiūros. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Ar įmanoma išbalinti cirkonio keramikos dantis?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai ne, išbalinti galima tik nuosavus dantis.


I. Zykutė - Bružienė

Labas diena. Man 25m. turiu neiskritusi pienini danti, yra ir neisdyges dantis. pieninis beveik visas istrupejes bet dar prie pat dantenu yra. Ar galima istatyti danties tilteli neisoperavus neisdygusio danties? Ar butina ta danti operacijos budu israuti? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


negaliu pakomentuoti neapžiūrėjusi rentgeno nuotraukos, viskas priklauso nuo neišdygusio danties padėties.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki turiu toki klausyma; kiek kainuoja ceramic primer.
Atsakymas:

Sveiki,


ceramic primer naudojamas keramikos restauracijos metu. Prašome patikslinti klausimą...


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,man nuslifavo 16 dantu kuriuos reik protezuot,bet pasirodo beveik visus reikia pergydit,tai jau 3 menesius gydo,o as vaikstau su nuslifuotais dantim.Norejau paklausti ar galima but tiek laiko su nuslifuotais dantim,ar neprades jie gesti?Dekoju
Atsakymas:

Sveiki,


jei nušlifuoti dantys turi laikinus vainikėlius, tuomet galima.


I. Zykutė-Bružienė

Sveiki, desineje virsutineje puseje turiu tilta is 5 dantu - jau 11 metu. Pries pora men man padare dantu profilaktika - pirma karta per visus tuos metus kazkoki specialu siula ikiso tarp dantenu ir tilto ir skersai su juo pravaziavo - nuo vieno laikancio danties iki kito. Man pradejo skaudeti kai valgau ten kur yra tiltas, patrynus vidines dantenas prie tilto yra negeras kvapas. Manau, kad higieniste pakenke tiltui. Ka butu galima tokioje situacijoje padaryti? Itariu kad reikies ta tilta nuimti ir kaip suprantu jo jau atgal ko gero nebeiseis ideti ir reikes gaminti nauja.. Kokia butu Jusu nuomone? Dekui
Atsakymas:

Sveiki,


tai, ką atliko Jūsų higienistė, būtina atlikti kasdien bent kartą per dieną - tiltus reikia valyti, ypač gerai reikia išvalyti po tarpine dalimi, taip užtikrinama gera burnos higiena. Standartiškai tiltas tarnauja 5-10 metų, tad manau, kad Jūsų tiltą bet kokiu atveju reikia keisti. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,norėčiau sužinoti ar galima vienu metų pasalinti šešių priekinių dantų šaknis,ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tikrai galima pašalinti 6 dantis vieno apsilankymo metu.


I. Zykutė

Laba diena,
Norėjau sužinoti kiek kainuotų abiejų žandikaulių VALPLAST išimami dantų protezai?
Dėkoju
Atsakymas:

Atsakyta asmeniškai.

Laba diena,
Kada galima protezuoti po ištraukimo dantų. Apačioje nuimamas protezas-biugelis Ačiu
Atsakymas:

Sveiki,


galima protezuoti po dantų rovimo praėjus trims, keturioms savaitėms.


I. Zykutė

Sveiki,
Senokai man buvo israutas aptines eiles 5-tas dantis. Ant 6-to yra uzdeto karunele. O 7-tas labai isgedes is odontologe sako kad jo nebeimanoma sutaisyti ir reikia israuti. Kolkas dar to dancio man neisrove nors labai skauda, bet nezinau ar pati noresiu buti be dvieju paskutiniu dantu. Todel noreciau paklausti ar galimas butu tiltelis siuoj atveju, 5-tam ir 7-tam dantim jeigu 6-tas yra karunele? Aciu uz atsakymus
Atsakymas:

Sveiki,


jei skaudančio danties sutaisyti neįmanoma ir jį reikia šalinti, vargu ar bus įmanoma padaryti kokį nors tiltą.


I. Zykutė

laba diena noreciau paklausti ,priekiniai dantys buvo vilkti ,o dabar nuluzo liko nedaug danties ka siuo atvejy galimetu padaryti ,
Atsakymas:

Sveiki,


reiktų kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai, kad įvertintų, ar įmanoma pakartotinai protezuoti. Jei protezavimas neįmanomas, tuomet dantis reikės pašalinti.


I. Zykutė

Sveiki, turiu vieną iki pusės nuskilusį ir kitus tris stipriai nudilusius priekinius dantis. Norėčiau pasiteirauti, kaip pigiausiai būtų galima juo restauruoti, kol atsiras galimybė geriau susitvarkyti. Ar įmanoma sulipdyti dantį iš apačios ir užpildyti atsiradusį tarpą tarp dviejų dantų paprasta plomba bent jau dėl to, kad būtų šioks toks padoresnis vaizdas? ?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti neapžiūrėjus - reikia įvertinti Jūsų sukandimą ir dantų būklę, tada galima spręsti apie gydymo galimybes.


I. Zykutė

Labas vakaras pries savaite man uzdejo metalo keramikos protezus,is vidines puses matosi metal juosteles,ar jos turi matytis? Ir at gal I paslifuoti jau uzdetus metal keramikos dantukus,nes jauciu keliose vietose jog reiktu
Atsakymas:

Sveiki,


metalo keramikos protezas tuo ir ypatingas, kad po keramika yra metalinis karkasas, kuris neišvengiamai šiek tiek matosi (Jūsų minėta metalinė juostelė). Idealu būtų metalo keramikinių protezų nešlifuoti, tačiau jei jaučiate, kad jie per aukšti, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Labas Gydytoja. Pries 5m man icementavo 16 priekiniu , virsutiniu dantu .Daugiau kaip pries metus pajutau,skausma 2 soniniu dantu,Poliklinikoje man padare ju nuotraukas ir pasake kad su jais ateityje turesi rimtesniu bedu,sake kad gali buti kad prireks imti visa tilta,paaiskino kas ten ne taip bet as nelabai tiksliai isklausiau,Man buvo sokas,kad ne tik sumoketa apie 8,000lt,bet kiek ateityje reiks pernesti skausmo ,Gydytoja staciusi dantis pasake tarnaus apie 10m . bet man tie skausmai tik dideja,beje skauda jie visi neimanoma net pavalgyti,skausmas persiduoda i veido skruostikaulius,i smilkinius,i akis,tiesiog dabar menuo kaip sutriko sirdies ritmas,sustoja 2sek sirdele ir vel verciasi taip kas dien,kas nakt,skausmas iki sirdies gelmiu.lankiausi pas gyd tikriausi sirdi visus analizus atlikau,eco, viskas gerai ,sako nesuprantame kas sukelia,ar galetu tai isprovokuoti sirdi ju skausmas,as valgau minksta maista ,seku dantis,bet dar prisiminiau kaip pries metus man juos atbalino,vale,kai ejau valytis akmenis nuo senu dantu.Sakykite Gydytoja,ar galima buvo juos liesti .Prasau Jusu ,atsakykite i mano klausimus .Labai ,labai Jums aciu. Sudiev. P. S. man 55 metai
Atsakymas:

Sveiki,


profesionalią burnos higieną (akmenų valymą) nuo visų dantų (ir protezuotų, ir ne) reikia atlikti mažiausiai kartą per metus. Skausmo kentėti nereikėtų, nes situacija tikrai negerės, tik blogės, laukdama Jūs tik atitolinate būtiną gydymą. Rekomenduoju kreiptis į Jus gydžiusį gyd. odontologą, išsiaiškinti skausmo priežastis ir jas šalinti.


I. Zykutė

sveiki
Norejau suzinoti ar galima pasalinti metalo keramikos vainikelius ir pakeisti i cirkonio keramokos. Siuo metu 2 vainikeliai ant priekiniu dantu. Cementuoti ant danties kaisciu,icementuotu i danties sakni.

Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo Jūsų dantų būklės, jei ji gera, tuomet viskas įmanoma.


I. Zykutė

37dantyje rado svetimkuni.nuluzusi adatele.ar galima deti vainikeli metelo keramikos.
Atsakymas:

Sveiki,


į šį klausimą Jums turėtų atsakyti Jus gydantis gydytojas, nes viskas priklauso nuo to, kurioje šaknies kanalo dalyje nulūžo adatėlė ir t.t.


I. Zykutė

Sveiki. Rodykle į apačia pažymėtas dantis. Kokie galimi gydymo būtų galimi? Kas pigiau išeitu protezavimas su įklotais ar kaisčiais ? Kas būtų labiau rekomenduojama Jūsų ?

Ir ar būtina plombuoti kanalus, jeigu būs naudojiami kaisčiai. ?

http://www.part.lt/img/0c5c062ae27a7e391e4bb59acf64e566555.png

Ačiū,už atsakymus.
Atsakymas:

Sveiki,


be apžiūros sunku atsakyti. Reiktų atvykti apžiūrai. Jei kariozinė ertmė susisiekia su pulpos kamera, tuomet kanalų gydymas bet kokiu atveju būtinas.


I. Zykutė

prieš 6-7 metus uždėtas ant apatinio žandikaulio paskutiniųjų dantų tiltelis. Dabar nukrito, kurį laiką jis buvo lyg laisvesnis. Tiltelis nesulūžo, tik paskutinio danties vainiklis iki šaknies ištrupėjęs, kitas laikantis dantis nulūžo.Liko šaknis. Ar galima kažkaip tą patį tiltelį įstatyti. Ar galima jį kažkaip pritvirtinti? Kaip?
Atsakymas:

Sveiki,


deja, pagal aprašytą situaciją, to paties tilto pricementuoti nepavyks.


I. Zykutė

Sveiki uz poros menesiu desiu porceliano laminates trims priekiniams dantims ir vienas yra negyvas tai bus dedama karunele bemetale. Kiek laiko galima tiketis grazios sypsenos ir ar galima veliau ja atkurti vel? aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų protezai bus gražūs ilgai - ir dešimt metų, ir ilgiau, jei juos prižiūrėsite - gerai valysite dantis, lankysitės pas gyd. odontologą profilaktiniams patikrinimams. Vėliau, kai šie protezai nefunkcionuos, juos bus galima pakeisti naujais, kitos konstrukcijos protezais.


I. Zykutė

Sveiki Mano 2 centriniai kandziai ne paciam centre o desiniau nes Mano antras dantukas desineje neisdygo tai visi dantys pasislinko I desine puse beda ta kad Mano 3dantukas desineje yra implantas o 4kaireje Taip pat implantas Taip kad briketai nepades todel noriu paklausti ka imanoma padaryti kad centriniai kandziai butu centre aciu
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų gyd. ortodonto konsultacijos - galbūt įmanoma breketais pakoreguoti tik priekinių dantų vietą ir likusius tarpus uždaryti tiltu?


I. Zykutė

Laba diena
Noriu paklausti, , du prieki negyvi dantys, kaip atgauti ju spalva.
Atsakymas:

Sveiki,


negyvus dantis galima bandyti išbalinti vidinio balinimo būdu - kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena,
Noreciau Jusu patarimo. Triju dantu tiltukas dengia dantis apatiniame zandikaulyje apie 8 metus. pries 3 savaites pradejau jausti maudima mazdaug ties vienu is ju apvilktu dantuku. Pradejau skalauti druskos tirpalu po kelis kartus per diena,po skalavimo kelias valandas neskauda po to vel pradeda ir ypac pries miega. Taciau p[askutines 3-4 dienas vis daugiau. Kreipiausi pas odontologa , padare nuotrauka, sake viskas grazu, nuimti tiltelio nereikia, kodel maudzia priezastis neaiski, pasake kgal kad tarp dantu smegenu ir karuneles yra tarpelis, liepe skalauti toliau ir isgerti tableciu nuo skausmo. Praejo 4 dienos, skausmas nesiliauja. Noreciau paklausti, ar gali buti dar kokia priezastis tam danties maudimui. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


pagal Jūsų aprašymą gali skaudėti danties nervą, jei jo kanalai negydyti. Tokiu atveju dantį galima pragręžti ir per tiltelį.


I. Zykutė

Laba diena,man pries tris savaites uzdejo karunele ,trys dantys buvo sveiki,o dabar nuolat maudzia po karunele,dantys nesugede po ja.Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą, reikėtų atlikti rentgeno nuotrauką ir išsiaiškinti skausmo priežastį. Sveiko danties skaudėti neturėtų.


I. Zykutė

Laba diena,man pries astuonis metus uzdejo karuneles ant kruminiu dantu, ir dabar is po tu karuneliu pradejo kraujuoti, taip is uztaisytu dantu pradejo trupeti plombos, kas tai? taip pat buvo daryta prikinio apatiniodanties operacija, luzusi vieno danties saknis sukele infekcija ir sunaikino kaula, operacijos metu buvo isvalyta ir implantuotas titanas, taip pat uzdetas tiltelis ant keturiu priekiniu apatiniu dantu, tai is vidines puses danteos nusileido ir matosi tilteliu krastai, ar tai susije su kraujavimu is kitu apmautu dantu? ir kas tai?
Atsakymas:

Sveiki,


iš Jūsų aprašymo nelabai supratau situacijos. Kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki, noreciau nauju priekiniu dantu (6), esme tame kad as juos turiu bet jie visiskai neproporciski ir kaip suprantu lygiu ir graziu net kabes nepadarytu. as juos noreciau istraukti ir pakeisti protezu ar kuo nors kitu, imanomas toks variantas?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju atvykti konsultacijai. Dažnai nelygius dantis pavyksta sutvarkyti plombuojant arba dedant estetines laminates. Dantų šalinti tikrai nereikia skubėti.


I. Zykutė

Laba diena,

Prašyčiau paaiškinti, kuo skiriasi valplast isimama plokstelė nuo paminkštintos išimamos plokštelės ,ar tai tas pats išimamų protezų tipas?
Atsakymas:

Sveiki,


Veloplast išimama plokštelė - tai elastinė plokštelė.


Išimama plastmasinė plokštelė - tai tokia plokštelė, į kurios vidų įdedamas paminkštinimas.


Mes rekomenduojame Veloplast plokštelę.


I. Zykutė

Ar genda taisyto danties pigmentas?
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantis negyvas - pašalintas nervas, gydytas kanalas - jis gali pakeisti spalvą.


I. Zykutė

Yra minksta virsutiniu dantu plokste.Virsuja istraukti 2 dantis.Ar galima istatyt i ta paca plokste 2 dantu proteza
Atsakymas:

Sveiki,


nekoreguojama.


I. Zykutė

Pries pora dienu uzdejo prikiniams 4 dantims porceliano laminates. Vakar valydma tarpdanti su tarpdancio sepeteliu uzkabinau juoda siula, kuris buvo pasislepes po dantenom, tik is po vieno dantuko. Jis lengvai issieme. Po kitais tokiu nepastebejau. Kadangi tik 2 dienos praejo po proceduros, labai nerimauju - kam tas siulas buvo skirtas? ar jis turejo ten ir likti? ar turejo savaime iseiti is po dantenu? Gydytoja nedirba siandien, tai negaliu susisiekti, o nerimas didziulis, nes sumoketi tokie milziniski pinigeliai o jeigu cia brokas? Galbut ir pati kalta?

Labai lauksiu jusu atsakymo. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiaitai, tai dantenų retrackcijai (atitraukimui) naudotas siūlas - nerimauti nereikėtų, matyt liko jo gabaliukas, gali būti, jog gydytoja jo nepastebėjo.


I. Zykutė

Sveiki, norejau konsultacijos -
siuo metu man uzdeta laikina karunele, ta dantuka ypatingai atidziai valau, taciau vistiek jauciasi nemalonus kvapas, tiek is tarpdanciu, tiek, rodos, ir prie dantenu.
Ruosiuosi nuolatines karuneles uzdejimui, taciau pergyvenu jei net ir su ja gali buti panasi problema su nemaloniu kvapu. Gal galetumete pakomentuoti su kuo tai galetu buti susije ir kokios perspektyvos.
Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


manau, kad blogas kvapas susijęs su laikinu vainikėliu, nes ir cementas po juo laikinas, o laikinas cementas tirpus, ir kai jis ištirpsta, atsiranda tarpas tarp danties ir vainikėlio, ten kaupiasi mikroorganizmai ir sukelia blogą kvapą. Be to, pati plastmasė, iš kurios pagamintas laikinas dantis, gali sugerti blogus kvapus ir pati juos skleisti. Todėl šis protezas ir vadinamas laikinu.


I. Zykutė

Sveiki. Prieš 10 m. buvo įstatytas krūminio danties implantas. Valgant pajutau stiprų skausmą ir po kiek laiko pastebėjau, kad impantas juda. Padarius rentgeno nuotrauka, paaiškėjo, kad impantas įtrūko. Dabar reikia daryti operaciją ir implantą išimti. Išėmus implantą, gydytojas kreipsis į implanto gamintoją, kad galėtų nustastyti defekto priežastį.
Aš manau, kad šiuo atveju tiek implanto gamintojai, tiek gydymo įstaiga turi prisiimti visą atsakomybę ir kompensuoti viską kaip garantinį aptarnavimą: įstatyti nemokamai naują implantą bei visos gydymo išlaidos turi būti suteiktos nemokamai. Prašau patarkite, ar šiuo atveju aš esu teisi.
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo Jūsų pasirinktos gydymo įstaigos vidaus politikos, bet tokiais atvejais implanto gamintojai dažniausiai kompensuoja implanto kainą.


I. Zykutė

Laba diena. Norėjau paklausti, ar yra koks nors būdas suklijuoti perskilusį priekinių dantų stiklo keramikos tiltelį, t.y. vienas dantis apvilktas, tada įdėtas ir vėl dar vienas apvilktas. Iš vienos pusės nuo vilkto danties jau yra pilnai atitrūkę. Ar dar galima kokiu nors būdu sutvirtinti į vientisą junginį?
Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo tilto būklės. Jei nuskilusi tik keramika, kartais įmanoma ją pakoreguoti. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Pries 5 metus sudeti metalo keramikos vainikeliai. Jau kelios dienos kaip skauda viena prikini danti po metalo keramika.Kodel skauda , jeigu visi dantys buvo "uzkonservuoti' pries protezuojant. Nejaugi nuims brangius vainikelius ir reiks protezuoti is naujo?
Atsakymas:

Sveiki,


kodėl skauda pasakyti tikrai negaliu, bet reikia kreiptis į savo gyd. odontologą ir priežastį išsiaiškinti, o gydyti dantį galima ir per danties vainikėlį.


I. Zykutė

Sveiki.Man tvarkė viršutinio dančio kanalą.Kai sutvarkė pasakė kad jame liko dalelė adatėlės(na nulūžo) ,ir sakė eit blombuotis.Nesiblombavau.Po 4 mėnesių nuo tvarkymo (be blombavimo) tie patys skausmai.Ar aš turėjau blombuotis?Ar padariau didžiulę klaidą nesiblombavus (visgi svetimkūnis dantyje paliktas)? Dėkoju už atsakymą iš anksto:)
Atsakymas:

Sveiki,


normalu, kad nebaigtas gydyti dantis pradėjo skaudėti - kanaluose buvęs užpildas (laikinas, jei kanalai nebuvo plombuoti) ištirpo, kanalai liko tušti, o per pralaidžią danties laikiną plombą (dėl to ji ir laikina, kad praėjus mėnesiui - dviem pamažu ima tirpti) mikroorganizmai pateko į kanalus ir sukėlė uždegimą - dėl to Jums ir skauda. Kanalus bet kokiu atveju reikia plombuoti, jei svetimkūnio pašalinti nepavyks. Dažnai palikti svetimkūniai nekelia jokių problemų.


I. Zykutė

Sveiki. jau 2 menesius man gydo danties kanalus, kaip supratau buvo infekcija, nes iskilo pulinukas. geriau antibiotikus, jis pamazejo, dabar isipletes, skausmingas. kaip valo kanalus eina juoda mase, kaip nudazyta. kas gali buti? ar negali buti paliktas svetimkunis kanale? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


prašau užduoti šiuos klausimus savo gyd. odontologui, nes aš nesu susipažinusi su konkrečia Jūsų situacija.


I. Zykutė

laba diena pries metus taise krumini danti, pradejo trupeti vidury, blomba uzdejo ir atsirado pulinis didelis. nuvaziavau pas kita dantyste ir to blombo negali isvalyt is kanalo nes neturi tokios nezinau kaip ten vadinasi. tai norejau suzinot kiek kainuotu kanalu isvalymas? ir kur kaune rasti? aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai Jums reikėtų kreiptis į gyd. endodontologą - privačiai arba LSMU klinikose. Kaina priklauso nuo to, kiek laiko gydytojas užtruks, kol pašalins plombą iš kanalų, ir kiek dantyje kanalų ir t.t.


I. Zykutė

Sveki, mano priekinis dantys yra plombuotas is abieju pusiu, nervas israuktas pries du metus, siandien kasdamas maista ji nusilauziau, kazkas sukrioksejo bet ji liko vietoje, taciau pradejo judeti, ir salia dantenu matosi iskilimas is burnos viines puses, man yra tik 16 metu ir nebezinau ka daryti, rytoj einu pas dantiste. jeigu ji israus, ar gali istatyti koki nors danti kad nesiskirtu spalva ir nereiktu laukt ilgai kol ji istatys, nes labai geda bus be priekinio danzio, nebezinosiu kad daryt net, ir labai baisu :( O gal dar ji kaipnors galima priklijuoti, vis gi jis dar vietoje stovi, tik kad juda? is anksto dekoju uz atsajkyma.
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai tos pačios skilusios danties dalies priklijuoti nepavyks, tačiau yra įvairių laikinų sprendimų, kad Jūsų nepalikti be danties, kol bus atliktas galutinis gydymas.


I. Zykutė

sveiki,kiek kainuoja abieju zandikauliu protezai minkstu pagrindu aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į kliniką tel. (8~37) 797668 arba mob. (8~682) 10405.


I. Zykutė


 

burnoje paliko tik 3 dantis...
daro kompensuojamus paprastus nuimamus tiltelius, kompensavimo lapai yra 2, tai reikstu kokia suma? Dviguba? Ar gali buti kompensuojami geresni minkstos plastmases tilteliai?
Atsakymas:

Sveiki,


Kompensuojami įv. konstrukcijos tiltai (renkantis brangesnius, kompensuojama iš dalies). Kompensuojama viena suma.


I. Zykutė

Sveiki, man pergyde dvieju dantu kanalus. Visos sieneles yra, tad maniau, kad galima sudet užklotus. Taciau vizito metu man pasake,kad ant negyvu dantu jie nededami,tad turiu pasirinkti ar deti vainikelius ar stiklo pluosti kaisti ir plombuot plomba. Ar tikrai negalima deti uzkloto ant negyvo danties? Beje pries pergydyma man maude vieno danties tarpdanty,po gydymo praejo savaite ir vistiek maudimas nedingo. Ar gali buti, kad pergydymas nepavyko?
Atsakymas:

Sveiki,


dėti užkloto ant negyvo danties nerekomenduojame. Dėl maudimo tarpdanty reiktų pasidaryti nuotrauką, tad siūlome kreiptis pas gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki, ar galima dantų tiltelį išbalinti su balinanciomis juostelemis ar jie išvis issibalina?
Atsakymas:

Sveiki,


deja, pagaminto dantų tilto išbalinti neįmanoma.


I. Zykutė

Sveiki,
kruminiai dantys (3) apvilkti metalo vainikeliais (pries 15m.). Nesenai nauja dantiste juos pamaciusi pasake, kad jie kenkia sveikatai, ir rekomendavo juos pakeisti i keramikos, ar bent i metalo keramikos. Ar tikrai jie kenksmingi? Ar gali buti jog issivysto nuo ju alergija metalui? Ar isidejus metalo keramika bus sveikiau - juks metalas vistiek bus burnoje, netiesiogiai, bet per dantenas ar blomba juk vistiek kontaktuos su organizmu..?
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų odontologė teisi - anksčiau gaminti protezai yra iš kenksmingo alergizuojančio metalo lydinio (dažniausiai nikelio-titano), be to tai dažniausiai štampuoti vainikai, visiškai neatitinkantys anatominės danties formos. Šiuo metu metalo keramikos vainikai yra gaminami kiekvienam individualiai, naudojamas kitas, saugus metalo lidinys. Jei nenorite metalo burnoje, yra galimybė gaminti cirkonio keramikos vainikėlius.


I. Zykutė

Sveiki, turiu keleta pajuodavusiu priekinu dantuku, patys dantys yra pageltonave ir ju krastai yra juodoki, greiciausiai nuo rukymo arba higienos nesilaikymo, noreciau paklausti ar imanoma dantu balinimu ar kita procedura igauti labai baltus ir grazius dantis? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantys pajuodavo dėl pigmentinio apnašo sankaupų, tereikia atlikti profesionalią burnos higieną. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

sveiki lb prasau patarimo man tvarke priekini dantuka begreziant nulauze kampa sutvarke viska gerai bet isejus is kabineto ir paziurejus i veidrodi pamaciau kad skiriasi spalva bliombos ji pilkesne tai nzn ka daryti lb prasau patarkite nes priekinis dantis ir lb matosi.aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą plombos korekcijai.


I. Zykutė

Sveiki, pries daugiau nei menesi laiko man buvo istatyti keturi cirkonio keramikos protezai t.y. priekyje, du pilni protezai ir is sonu du dantys buvo apvilklti.. siuo metu esu isvykusi ir negaliu susisiekti su savo gyd. bet atsirado toks keistas jausmas lyg karts nuo karto protezuoti dantys pajuda, taciau jaucias keistas jausmas lyg dantenuose kazkas sutraska, o pats judejimas pasijaucia kuomet su lupom stipriau priglaudziu tuos dantis, ar tai normalu? Galbut tai tik laikinas jausmas kol dantenos dar pilna nusileis po protezavimo? Patarkit, nes pradejau nerimauti ar viskas gerai? Galbut reikia kuo greiciau kreiptis i gyd.?

Labai dekoju is anksto uz atsakyma!
Atsakymas:

Sveiki,


jei tai kol kas tik jausmas, o pati nematote veidrodyje,kad dantys juda nerimauti nereikėtų, galbūt, tai adaptacijos procesas.


I. Zykutė

sveiki,noreciau suzinoti koks pigiausias ir efektyviausias protezavimo budas, jeigu desineje ,virsutineje zandikaulio puseje nera nei vieno kruminio danties. Dekoju.
Atsakymas:

Sveiki,


galima gaminti išimamą lanko atraminį protezą, jei likę dantys pakankamai tvirti, arba išimamą plokštelę. Jei nenorite išimamo protezo, tuomet galinių dantų defektus tikslinga atstatyti implantais.


I. Zykutė

labas vakaras.mano dantys buvo isties baisus ,taip kad nusprendziau susitvarkyt.Man gidytoja sugide visas saknis irsudejo kaiscius i saknis 6 i virsutini zandikauli ir 8 i apatini ir ant ju uzdejo keramikos tilta,taciau labai pasikeite danties kriptis baisiai atrodo.ar galejo tam itakos tureti netinkama kriptim idetas kaistis ir ar galima tai atitaisyti
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą, nes neapžiūrėjusi negaliu pakomentuoti nei priežasties, nei gydymo galimybių.


I. Zykutė
Sveiki. 5 galiniai apatiniai dantys (2kaireje ir 3desineje puseje) buvo plombuoti didelem plombom. Jos nuluzo iki pat dantenu (visu 5dantu). Koks pigiausias variantas butu atgauti estetini vaizda burnoje?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai dantis teks protezuoti, plombavimo nebepakaks. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki. Man 21 metai. Ėjau pas odontologu konsultuotis. Pareiškė kad yra baisi situacija pačiuose dantyse, išorėje atrodė gerai, pora skiaučių ir viskas. Tai man virsui ištraukė net 8 dantis. Sake kad viska išgydys ir įstatys dantis. Bet kai išrovė tiek daug dantų tai jis man paskutiniu metu pasake kad padare man protezus.. Siaubas... Ir kad man negales įstatyti normaliu dantų.. Nežinau net ka daryti, jei galit patarkit jei as grūsčių į lt ir eičiau pas specialistu Lietuvoj ar butų įmanoma įdėti nors tiltelį. Baisu tokiu metu būti su protezais. Ir kiek kainuotų tiltelis 8 dantim. As gyvenu uk. Aciu
Atsakymas:

Atsakyta asmeniškai.

Sveiki yra nuskile daugiau nei pusio priekinio danties dabar uzdeta bliomba . AR NIEKO NENUTIKS DANCIU JEIGU ISIDESIU BRIKETUS JIS NENULUZS BLOMBA???
Atsakymas:

Sveiki,


ne, plomba nulūžti neturėtų, o jei gydymo metu ir lūžtų, ją galima pataisyti.


I. Zykutė

laba diena. Turiu visa gyvenima didziule beda labai bijau stomatologa, nors esu vis dar jauna 40metu praradau beveik visus dantys, dabar operacijos metu man raus likusios saknys, apatiniu dantu neturesiu visai ir 6 prekiuniu virsutiniu nebeliks. Koki protezavima patarsite? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


Protezavimo galimybės priklauso nuo likusių dantų būklės, kurią įvertinti gali Jūsų gyd. Odontologas: galima protezuoti išimamu protezu, galima daryti tiltą, galima implantuoti netektų dantų srityje.


I. Zykutė

Sveiki, ar butina dantis traukti kazkaip specialiai paruosiant vieta protezavimui ar nera didelio skirtumo ir skirtumas tik kainoje? Ar tiesa, kad pensininkams, jei apatiniame zandikaulyje visai nera dantu, kompensuojama dar beveik 3000 lt ir kas i tai ieina, kiek trunka? koks skirtumas kainu minkstos ir kietos plastmases ploksteliu?
Atsakymas:

Sveiki,


 


dantis reikia traukti atraumatiškai, kuo labiau saugoti Jūsų žandikaulio kaulą.


Pensininkams gali būti komepnsuojama implantacija, tačiau tam yra labai konkretūs reikalavimai. Ar Jūs atitinkate keliamas reikalavimus kompensacijai, gali atsakyti gyd. odontologas-ortopedas universtitetinėje klinikoje.


Minkšta plokštelė tinka ne visais atvejais, reikėtų protezuojančio gydytojo konsultacijos.


 


I. Zykutė

Noriu paklausi,mano po antro vaikucio pradejo trupeti dantys nuo pat desnos,kas tai per liga ir kod
el taip yra?
Atsakymas:

Sveiki,


 


greičiausiai tai dantų kariesas. Kreipkitės į gyd, odontologą.


 


I. Zykutė

Laba diena.
Prieš 10 metų protezavau dantis – buvo padarytos abi metalo keramikos pasagos. Tačiau, prieš kiek laiko „pasagos“ pradėjo judėti, kadangi nuolatinis cementas ištirpo, o keli dantys, ant kurių buvo pasodinta „pasaga“ – išnyko (nulūžo, ištirpo). Ar yra galimybė išnykusių dantų vietoje implantuoti metalo kaiščius ir ant jų „užsodinti“ pasagas. Ar tai laikinas sprendimas ir reikės daryti naujas abi pasagas, jei taip, ant ko jas užklijuoti? Kokios alternatyvos metalo keramikos pasagoms, ar suteikiamas joms garantinis terminas? Ačiū.
Atsakymas:
Sveiki,


neišimami dantų protezai tarnauja apie dešimt metų - būtent tiek Jums tiltas ir atitarnavo. Nemanau, kad tą patį tiltą pavyks kažkokiu būdų pritaikyti, geriausia būtų jį gaminti iš naujo pagal esamą dantų būklę (jei tai įmanoma, o ar tai įmanoma galima atsakyti tik Jus apžiūrėjus). Priklausomai pagal Jūsų dantų būklę alternatyvos - lanko atraminis protezas arba implantacija. Metalo keramikos tiltams garantija nesuteikiama, kaip ir bet kuriai kitai odontologinei paslaugai.

I. Zykutė

Sveiki.Noreciau suzinoti,kiek per viena vizita -estetinio plombavimo,gali sutvarkyti dantu,nes esu ne is Vilniaus ,o is Svencioniu ,teks vazineti autobusu, ar gali dugiau ar tik po viena ?
Atsakymas:

Laba diena,


vieno vizito metu galima sutvarkyti keletą dantų - paprastai pacientams, atvykstantiems iš toli, gyd. odontologai vienu metu sutvarko 3-5 dantis. Daugiau dantų sutvarkyti sudėtinga, nes pacientams sunku ilgą laiko tarpą būti išsižiojusiems.

sveiki norejau paklausti po briketu nesiojau plokstele kuri buvo priklijuota su ploba 10metu ir siandien ja nueme paprastas dantistas man atrodo kad dabar iskris dantys nes nepripratus, norejau paklausti ar jie nesugrys i savo buvusia vieta? to labai bijau. nors odontologe kuri dejo sake po 10metu isimt.
Atsakymas:

Sveiki,


 


dantys iš tiesų gali pakeisti savo poziciją (tačiau tai įvyksta per ilgą laiką, ne per vieną dieną). Rekomenduoju kreiptis į gyd. ortodonta, pasiteirauti dėl retencijos.


 


i. Zykutė

Sveiki, ar galima deti tilteli ant dvieju dantu? Gydytoja nori issimti sena iklota (detas pries daug metu) ideti nauja ir daryti tilteli is 2 daliu - ant naujo ikloto (4-as) salia esancio danties (5-as)Gal geriau butu implantuoti? Jei kaulas aptirpes ar imanoma implantacija?
Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


Implantuoti neįmanoma, jei vis dar turite nuosavą dantį - dantų implantai sriegiami į kaulą, į buvusią danties vietą. Jei įmanoma suprotezuoti savus dantis, tą ir reikėtų daryti. Danties šalinimas ir implantacija yra tikslingi tada, kai nėra kitų alternatyvų arba gydymo prognozė kitais metodais prasta.


I. Zykutė

sveiki,norejau paklausti man reikia pasirinkti metalo keramika ar keramika tvarkyti priekinius du dantis?jai pasirinkciau metalo keramika ar labai atrodys nenaturaliai nes visi kiti mano balti nenoreciau kad skirtuos ar metalas matytuos
Atsakymas:

Sveiki,


kokybiškai atlikus protezavimo darbus, metalo nesimato. Estetiškiau ir natūraliau atrodo bemetalė keramika, tačiau ir metalo, ir bemetalę keramiką gydytojas protezuotojas pritaiko prie paciento natūralaus danties spalvos ir skirtumas dažniausiai nepastebimas.


L. Bilienė

Sveiki,

prieš kokius 7 metus buvo gydytas apatinis krūminis dantukas. Visi šaknų kanalai. Pats dantukas labai daug kartų plombuotas, keistos pliombos ir pan. Atsitiko taip, jog bekramtydama maistą nuskėliau dantuko krašto sienelę. Ėjau į kelias odontologijos klinikas, visi sako tą patį: PIRMIAUSIA - pergydyti kanalus, kadangi kanaluose, prie šaknų matosi uždegimas. Tuomet apvilkt dantuką metalo keramika. Kažkaip nesmagu buvo jų klausti, bet kaip jie man ketina ant mano nuskilusio danties, tiek daug kartų pliombuoto apvilkt metalo keramika?
Atsakymas:

Sveiki,


 


prieš protezuojant, nuskilęs dantis yra atstatomas specialiomis plombinėmis medžiagomis.


 


I. Zykutė

Susidėjau keramikinius dantis ir rausta dantenos ka daryt
Atsakymas:

Sveiki,


Visų pirma kreipkitės į burnos higienistą - galbūt užsilaiko apnašos, kurių Jūs neišvalote?


I. Zykutė

Isrove danti labai buvo supuliaves ir negydomas ilga laika, man tik 16metu, gydtojas pasake ,kad zandikaulyje skyle. Dabar gydo, israse antibiotiku,reikes eit pertvarstyt kas 2-3 dienas. Prigasdino, kad bus problemu dideliu ir panasiai, kad gali reiket visus apatinius dantis israut, nes matomi mazi zidiniai kituose dantyse.... ar viskas taip baisu kaip jis sako? Nes chirurgas, labai bjaurus, visada susiraukes, galvoju, kad galejo siektiek ir daugiau prisakyt, kad pagasdintu...Skaiciau straipsniu, kad net mirsta nuo tokiu dalyku, labai baisu. Ar yra tikimybe kad gali buti kokiu komplikaciju, del kuriu butu rizika gyvybei? Gal ir durnai skamba, bet labai bijau, o su mano chirurgu, nenoriu konsultuotis, ir nemanau, kad jis daro tas konsultacijas, nes idomus zmogus ir nesnekus labai...
Atsakymas:

Sveiki,


Be abejo, yra daug galimų komplikacijų ir jų visų net neverta vardinti konsultacijos metu. Jei po danties šalinimo žaizda negyja, ją iš tiesų reikia persvarstyti kas 2-3 dienas. Jei kiti dantys taip pat smarkiai sugedę, ir jų nepradėsite gydyti, juos gali tekti pašalinti. Vis tik aš nesu susipažinus su Jūsų klinikine situacija ir konkrečiai pakomentuoti negaliu.


I. Zykutė

Sveiki,

Apatiniame kruminiame dantyje yra istatyta nemaza plomba, siuo metu ji yra issiklibinusi ir lengvai issitrauktu, ar geriau jos neliesti ir laukti vizito pas odontologa ar istraukti? Bijau, kad dantis pradejo gesti nes jo apacia pabalusi, jo salinti nesinori. O odontologas priims tik po 3 savaiciu. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


Pačiam su dantimi geriau nieko nedaryti, palaukite vizito pas gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki,
Turiu rimtą bėdą. Prieš kelias dienas nutrupėjo iltinio danties plomba, ( tai net ne nuolatinis, o pieninis, kuris taip ir liko neiškritęs, o užuomazga yra, bet horizontalioj padėty pasislėpus. Ir nesiruošia išlįst) o ir likusioji plomba juda.Buvau pas stomatologą, pasak jo, tai vienintelė išeitis: šalinti dantį , į jo vietoje laikinai nešioti plokštelę ir darytis implantą. Tačiau ar pirmiausiai reikia pašalinti tą užuomazgą ir kiek visa procedūra su implantavimu užtrunka???
Atsakymas:

Sveiki,


Greičiausiai Jūsų gyd. odontologas teisus, pieninį dantį reikia šalinti, šalinti neišdygusį iltinį nuolatinį dantį ir atlikti implantaciją. Implantacijos kainos varijuoja priklausomai nuo situacijos, konkrečią kainą galėčiau pasakyti po konsultacijos - neaišku, ar nereikalingos papildomos procedūros ir t.t.


I. Zykutė

Sveiki.pries puse metu protezavau 4 priekinus dantis cirkonio keramikos tiltu.vienas dantis yra kabantis ir jo nedengia dantenos.reikalinga atlikti dantenu iperacija...gydytojas siule metus palaukti ar tai nirmalu ir kodel...noreciau del estetinio vaizdo operacija atlikti greiciau.ir is vieno dantuko sklinda nemalonus kvapas...labai valau ir vieno danties sepeteli naudoju bet vistiek kvapas negeras ties dantenomis.ka daryti.aciu
Atsakymas:
Sveiki,
tikrai negaliu pakomentuoti Jūsų neapžiūrėjus, rekomenduoju gyd. odontologo konsultaciją.

I.Zykutė
Sveiki,

Man juda visi trys suprotezuoti priekiniai dantys. Tai pastebėjau jau kitą dieną po procedūros. Gydytoja apžiūrėjo, sakė paslankumas yra, bet niekas nekrenta ir pan., liepė laukti, kol susitvarkys dantenos. Praėjo keletas savaičių, aš burnoje jaučiu diskomfortą, vainikėliai būna pasislenka, o prispaudus juos lūpa - atšoka atgal į savo vietą, dantenos vėl rausta ir tinsta. Mane kankina klausimas kas padaryta ne taip. Ar blogas cementas, ar netinkamas vainikėlis ir įmanoma juos kažkaip nuimti ir procedūra pakartoti iš naujo? Anksčiau vienas iš šitų dantų jau buvo protezuotas, niekas nejudėjo tikrai, laikėsi apie 10 metų.

Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,
tikrai negaliu pasakyti, dėl ko vainikėliai juda - ar juda tik jie, ar ir patys dantys. Reikėtų kreiptis į Jus gydantį gyd. odontologą.

I. Zykutė

sveiki.noreciau paklausti kiek per viena vizita galima istraukti dantu ir per kiek laiko galima protezuoti.gyvenu ne lietuvoje .aciu
Atsakymas:

Sveiki,


per vieną vizitą galima ištraukti kelis dantis, viskas priklauso nuo to, kokie dantys bus šalinami ir kokia Jūsų dantų būklė. Po dantų šalinimo praėjus mėnesiui galima kreiptis dėl protezavimo, tačiau galutinis protezavimas kartais galimas tik po 3-4-6mėn.


I. Zykutė

1) kruminis dantis buvo suplombuotas - šaknys endodonto, dantis - stiklo pluošto atstatymas, nes labai jau silpnas. Dabar dantis 'skilo' - panašu kad iš šaknies, nes nei vienos dalies išsiimti negaliu, pats dantis 'atsiveria' pusiau. Ar galima tikėtis kad dar tokį dantį bus galima vilkt, ar tikimybė maža ir jau 99 proc. kad teks raut? 2) koks sprendimas jei 7.5 mėn esu neščia? Palikt iki gimdymo - infekcijos tikimybė didelė; traukt - nenoriu dėl rizikos kūdikiui (juk ir vaistai nuskausminimui, ir stresas, ir infekcija po to galima). Dėkui už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


bet kokiu atveju lūžusį danties fragmentą reikia pašlinti, nes didesnė tikimybė, kad jis supūliuos, jeigu Jūs nedaysite nieko. Vietinei nejautrai atlikti vartojami vaistai yra visiškai saugūs. Jei dantis skilo pusiau, greičiausiai jį teks pašalinti, nors tikslų atsakymą sužinosite tik kai gyd. odontologas pašalins paslankų fragmentą ir bus aišku, kiek sveikų danties audinių liko.

I. Zykutė

Laba diena. Prieš 2 metus protezavo 5 dantis,, metalo keramika. Krūminis apmautas ,po to 3-jų dantų nėra ir vėl apmautas iltinis. Prieš mėnesį pradėjau jausti skausmą iltiniame apmautame dantyje, bijo šalčio ir karšto.. Bet po savaitės skausmo vėl nebeskauda. Nuėjau pas protezuojančią gydytoją, tai padarė nuotrauką ir pasakė, kad nieko nemato..Pasiūlė kreiptis pas kitą gydytoją,nes jie neturi tokios aparatūros kurį pragręžia per kaulą ir išvalo dantį, nes gali būti infekcija.Kiti odontologai siūlo nuimti tiltelį ir tik tada gydyti.,nes kitaip bus nekokybiškas šaknies kanalo gydymas. Bet aš bijau, kad nesulaužytų beimant tiltelį visos metalo keramikos. Bet dabar kurį laiką nebeskauda, tai gal man nebūtina draskyti tiltelio , o laukti, Gal nebeskaudės. Dėkoju už patarimą
Atsakymas:
Sveiki,

tikrai negaliu pakomentuoti situacijos Jūsų neapžiūrėjus, nepamačius rentgeno nuotraukų ir neįvertinusi visos situacijos. Tai, kad šiuo metu skausmas praėjo, nereiškia, kad jis nepasikartos ateityje (skausmui kilti buvo priežastis) ir skausmo priežastį reikia šalinti, tad siūlau su savo gyd. odontologu nuspręsti, kokia gydymo taktika būtų teisingiausia ir dantį gydyti.


I. Zykutė

Sveiki,kada po danties ištraukimo galima sukti implantą?Ar gallės dėti tiltelį ant implanto ir sveiko danties?Ar tik būtent tarp implantų dedamas tiltelis?
Aciū labai
Sėkmės darbuose
Atsakymas:

Sveiki,


praėjus trims-keturiems mėnesiems po danties šalinimo galima implantuoti (jei danties šalinimas buvo labai sudėtingas arba dantis buvo pūlingas, gali tekti palaukti iki 6mėn.). Implanto su dantimi jungti tikrai negalima.

I. Zykutė
Laba diena nuo sugedusios danties šaknies po 2 dienų skaudėjimo apatinis žandikaulis ištino.Rauti kol ištinę stengiuosi išvengti. Antibijotikai padėjo tik vidutiniškai. Jaučiu jog vienoj vietoj pailgas didesnis sukietėjimas. Ar reikalauti gydytojo dreno kad išbėgtų , bet tai yra apatinis galinis dantis. Ar vis tik rizikuoti, bet organizmas jautrus elementariausias piršto operacija įnešė puliavimą. Kaip atpažinti profesionalų mediką? Kokia apžiūros eiga?
Atsakymas:
Sveiki,
kreipkitės į gyd. specialistą - gyd. burnos chirurgą. Jei yra patinę ir pūliai jau susikaupę. juos būtina išleisti - jie niekur nedings, patys nesirezorbuos.

I. Zykutė

sveiki pries keleta dienu mano mamai sudejo priekinius dirbtinius dantis, matomoje puseje kaulinis o nematomoje puseje metalas,dabar ji labai nemaloniai jauciasi negali nk normaliai sukramtyti buna kaskoks keistas skonis. siandien ryte netgi pykino, paskui dar virsutiniam ir apatiniam soniniams dantims bus pagaminta plokstele. Ar po kaskiek laiko tas nemalonumas praeis ir ji pripras ar taip bus visada? Dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


neaišku, kokia nusiskundimų priežastis, rekomenduoju kreiptis į protezavusį gyd. odontologą ir išsiaiškinti, kas galėtų sukelti minėtus nusiskundimus.

I. Zykutė
sveiki,
pries pora metu man sudejo metalo keramika 7 virsutinius dantis...
siandien ryte atsibudau ir radau burnoje maza gabaliuka atskilusios keramikos. atskilo priekinio virsutinio danties mazas gabaliukas is vidines puses. tainera matoma bet siek tiek nepatogu nes yra duobute ir siek tiek astru.
ar imanoma toki danti sutvarkti ( paslifuoti / uzplombuoti?) ar reikes keisti visa 7 dantu apmovima.
dekui uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,
taip, galima užplombuoti nuskilusį keramikos kraštą. Kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

turiu viena krumini,antro kruminio nėra ir protinis likes apatineme žandikaulyje.Į tuščią tarpą buvo įstatytas dirbtinas ,o protinis apvilktas metalu.laikė gan ilgai buvau patenkinta,bet jau išlūžo.noriu kad vėl taip pat man padarytu,bet per gydytojos klaida gali tekti rauti protinį dantį,nes valant kanalus paliko dantyje nulaužtą adatą.kol kas danties dar neskauda,tik jautrus.nuėjus pas odontologę pasiūlė dėti inmplantą-kaina mažiausiai 2000lt.Aš uždirbu minimumą,laisvų pinigų neturiu,norėjau,kad padarytų pigiau,o gavosi viskas atvirkščiai.patarkit,ką man dėti vietoj dviejų dantų tarpo,kad turėčiau su kuo kramtyti maistą [man tik 38m],ir kaip pasielgti su gydytoja,juk net nepasakė man,kad nulaužė adatą o pasakė na čia jums spręsti ar rausit ar paliksit šitą dantį juk vis tiek protiniu niekas netaiso.ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


protiniai dantys nėra labai tinkama atrama tiltui, tai tiesa, ir dažniausiai protinius dantis pašalinama net ir be nulūžusios adatėlės kanale. Greičiausiai kito pasirinkimo, nei implantacija, nėra.

I. Zykutė
Sveiki, atsitiko tokia problema, pries menesi man uzbliombavo danti, idejo didele bliomba Anglijoje ir pasake po 6men tikriausiai reikes protezuoti nes mano danties paties like nedaug. Taciau dabar tik po menesio sita didziule bliomba iskrito. Uz dvieju men vaziuoju i Lietuva, ka reiketu daryti tokiu atveju, cia issirauti likusi danti anglijoj ir protezavima daryti Lietuvoj, nes 4k pigiau nei anglijoj?Ir kiek laiko uztrunka isideti nauja danti?galbut man pasiruosima pasidaryti cia?
Atsakymas:
Sveiki,
po danties šalinimo reikia laukti 3-4mėn., kol atsistatys kaulas ir tada galima atlikti implantaciją - implanto (sraigto) įsriegimą. Praėjus 2-3mėn po implantacijos, implantą galima protezuoti - dėti vainikėlį. Kur atlikti šias procedūras, ar Lietuvoje, ar Anglijoje, nuspręsti galite tik Jūs.

I. Zykutė

Sveiki,noreciau paklaust kiek laiko galima vaikscioti su atsiklijavusia karunele.Karunele buvo deta pries du metus ant dvieju galiniu dantu 4 dantuku tiltas.Siuo metu atsiklijavo nuo vieno danties.Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kuo greičiau tiltą priklijuoti, nes atsiradus tarpui tarp danties ir karūnėlės, dantis gali sugesti.

I. Zykutė
Sveiki.Kada po danties kanalu sutvarkymo galima protezuoti?Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,

viskas priklauso nuo to, ar tai buvo pirminis kanalų gydymas, ar danties kanalai pergydyti. Jei gydymas pirminis, protezuoti galima iškart, jei kanalai pergydomi - dantį reikia pasekti, ar jis nepradės pūliuoti.
I. Zykutė
lūžo galinis tiltas,ar būtina naują daryti,ar galima tą patį pataisyti
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo Jūsų dantų būklės ir nuo to, kurioje vietoje lūžo tiltas. Dažniausiai reikia tiltą perdaryti.

I. Zykutė
Labas vakaras. prieš gerą savaitę man prapjovė pūlinį, sakė l daug pūlių buvo susikaupę, skyrė antibiotikus.Nuotruka rodo, kad dantis išėjęs iš kaulinio audinio ir reikia šalinti. Kažin, per kiek laiko gali susidaryti kitas pūlinys? Tą dantį reikia atidalinti(tiltelis yra). Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,
į šį klausimą niekas atsakyti negali - juk dantis "negeras" buvo jau ne vieną dieną, o kelis metus, tačiau supūliavo tik dabar. Tad kada pasikartos pūliavimas, nežinia - viskas priklauso nuo Jūsų organizmo.

I. Zykutė
Laba diena,

pažiūrėjęs nuotrauką, gydytojas pasakė, kad reikia išvalyti šaknies kanalą. Bėda, kad tas dantys protezuotas metalo keramikos karūnėle. Kad nereikėtų keisti viso tilto (protezuoti 4 dantys), gydytojas pasiūlė pragręžti metalo keramiką ir tokiu būdu išvalyti kanalą, jį užplombuoti. Tačiau esu girdėjusi, kad tokiu būdu užplombavus ertmę, plombos spalva negali būti balta. Ji būna tamsi, kadangi helio plomba yra permatoma, per ją persišviečia metalas. Ačiū už atsakymą.
Pagarbiai, Dali
Atsakymas:

Sveiki,

taip, greičiausiai plomba matysis, bet ji bus kramtomajame paviršiuje, tad vargu ar kas nors, be Jūsų, ją matys (Jūs - nebent žiūrėdama į veidrodį).

I. Zykutė

Laba diena.
Beveik visi dantys taisyti , plombos dideles. Emalis nusidevejes, like keli sveikesni dantys genda nuo saknu (nuo dantenu). sakandis gilinis. priekiniai dantys taippat taisyti. dantys silpni, kaulas minkstas. ar gilini sakandi galima istaisyti estetiniu plombavimu? ka daryti kad dantys negestu nuo saknu (nuo dantenu) ?
Atsakymas:
Sveiki,
į visus šiuos klausimus galima atsakyti tik po apžiūros, nes tai labai individualios dantų gedimo priežastys ir galimi gydymo būdai.


I. Zykutė

laba diena. Kaip galima nuimti geltonas apnašas nuo dantų-skalavau su propolio spiritiniu tirpalu, ir štai kas pasidarė- aptraukė dantis kaip karamele.Žinoma su vandeniu skalavau. Soda, listerin ir pan, tp spiritas nepadeda
Atsakymas:

Sveiki,
reikėtų kreiptis į burnos higienistą, jis apnašas pašalins.
I. Zykutė

Labas vakaras.Norėjau paklausti, ar galima į valplast plokštelę įstatyti dantį-man vieną ruošiasi ištraukti ir valplast jau nesilaikys.Kiek kainuoja plokštelė minkštu pagrindu
Atsakymas:
Sveiki,

priklausomai nuo situacijos, į Veloplast plokštelę įstatyti vieną dantį galima. Plokštelė minkštu pagrindu kainuoja nuo 1000 Lt.
sveiki, prieš šventes baigiau tvarkytis dantis, bet jau kelinta diena maudžia vieną dantį(jam tik pakeitė plombą ir viskas)geriu nimesilį, naudimą tuomsyk nuima, bet šiandien ryte atsikėlusi žande virs dantenos pajutau kažkokį guzą, ant dantenų nieko nesimato.Dantis ir tas guzas labai jautrūs, kai spaudinėju žandą.
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog dantis pūliuoja. Būtinai kreipkitės į gyd. odontologą.
I. Zykutė

Sveiki. pries menesi laiko po zandu atsirado mazas guziukas, pries savaite sugalvojau uzsideti degtines kompresa, ryte atsikelusi pamaciau labai istinusi zanda, ir su kiekviena diena jis dideja, guzas labai didelis, kietas , labai skauda. esu uzsienyje, tad galimybes siuo metu pas daktarus nueiti neturiu, i lietuva grystu po dvueju savaiciu,. ka daryti? gal tai pulinys? beja man ta danty skaudejo seniau nezmoniskai, jis yra tvarkytas, gal cia problema ir yrta? prasau padekit, skauda labai.
Atsakymas:
Sveiki,
negalima dėti jokių šildančių (pvz., degtinės) kompresų, nes jie tik skatina tinimą. Jei žandas smarkiai patinęs ir kietas, Jums BŪTINA kreiptis į gyd. odontologą, nes panašu, kad dantis labai smarkiai supūliavo. Pūlinį būtina atverti. Jei nieko nedarysite, pūlinys plis ir būklė blogės.

I. Zykutė

Labas vakaras,man ant žandikaulio gleivinės atsirado pūlinukas. Prieš tai pašėlusiai skaudėjo, nešioju valplast pl., ji smarkiai nutrynė, nešioju daugiau metų ir buvo gerai, bet kažkodėl pradėjo tinti dantenos, raudonuoti ir tt ,kas tai galėtų būti?Sako-dantenų uždegimas, nuotraukos nesiunčia daryti, o o apačioje yra tik 3 dantys , vienas iš jų jautrus-skauda. Gal čia pūlinys susidarė.Prieš kelis metus buvo daryta nuotrauka, tai sakė neblogai kanalai užplombuoti, tik mažas pūlinukas yra. žalgirio klin sakė nereikia nuotraukos-rdiologas porino, sako-kAM TA APŠVITA, GAL REIKIA VISAI KO KITA? nusivyliau Vilniaus /daktarais. dėkoju
Atsakymas:

Sveiki,
Jums reikalinga gyd. periodontologo - gleivinių specialisto konsultacija.

I. Zykutė
Labas rytas. Turiu bėdą-nešioju valplast plokštelę ir kilo didelis dantenų uždegimas,stomatologai sako nuo jos?Labai skauda, dantenos ibrinkusios, geriu ibumetiną, skalauju, tepu pasta parodium. Greičiausiai man ši pl netinka. Nuo ko dar gali būti dantenų uždegimas? Tp gydausi nuo osteoporozės vaistais fosavance, jau 7 tabl išgėriau, gal čia nuo tų vaistų? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,
labai sunku pasakyti, Jūsų neapžiūrėjus. Dantenų uždegimas gali kitli dėl įvairių priežasčių. Galbūt reikėtų atlikti alerginį mėginį, įvertinti, ar nesate alergiška plastmasei? Pabandykite savaitę plokštelės nenešioti ir stebėti gleivinės būklę, jei ji pagerės - greičiausiai kalta plokštelė.
I. Zykutė

Sveiki, man tik 22 metai, o jau kokius 10 metu neturiu vieno danties (buvo istrauktas). Kreipiausi i specialistus ir pirma man pasiule panesioti kabes, kad praplatinciau vieta implantui apie kuri galvoju, kadangi vienas dantukas pasistumejo i senojo vieta. Taigi, norejau pasiteirauti ar imanoma kazkaip kitaip susitvarkyti sita beda? Nenesiojant kabiu? gal jau yra kitu budu neskaitanat implantacijos ar tiltelio?
Atsakymas:
Sveiki,
jei dantys pasistūmė į tarpo vietą, jokios kitos alternatyvos tarpą padidinti nėra.
I. Zykutė
Sveiki,
Pries menesi sutvarke pakartotinai krumini dantuka, t.y., iseme sena plomba ir tris nervus, uzplombavo kanalus. Tai apie 3 sav., viskas buvo gerai, o dabar pradejo kelti danti. Nuejau pas odontologe, tai ji paslifavo plomba,nes matyt ji per aukstai ir netaisiklingam sakandziui ir trinciai esant iskele. Taciau praejo jau 4 dienos,o dantis vis tiek jautrus ir siek tiek iskeltas, beje, per dantenas is vidines puses kartkartem nudiegia astrokas skausmas. Kaip manote ar tai pareis, ar tai rimtesnes problemos ? Beje, bijau jog nieko odontologe negales padaryti, nes manau rentgeno nuotraukos reikes, o as laukiuosi,tai nuotraukos daryti nelabai noreciau. Aciu labai uz atsakyma.
Atsakymas:
Sveiki,
gali būti, jog dantis pūliuoja. Kadangi laukiatės, iš tiesų rentgeno nuotraukos geriau nedaryti. Siūlyčiau kreiptis į gyd. endodontologą konsultacijai, galbūt reikia vartoti antibiotikus?

I. Zykutė

Sveiki,prieš aštuonis metus priekiniai dantys buvo apvilkti porceleniniais, tačiau prieš kelias dienas pradėjo skaudėti viena dantį, tai įra labai reaguoja gerent silta arbata, ar kažka šalto,tarsi stipriai maudzia, po keliu minuiu praeina, netgi stipriau palietustaviena dantį skaudena, kas taigalėtų būti, iš anksto dėkui.
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog po vainikėliu yra dantis negydytais kanalais ir dabar išsivystė danties nervo uždegimas. Kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, jog gydymui nereikės nuimti vainikėlio, galbūt įmanoma sugydyti jį tiesiog pragręžiant.
I. Zykutė

Sveiki, pries 10 metu man buvo protezuotas priekinis dantis ( saknis mano) metalo keramika. Dantena virs danties siek tiek melsva, bet kiek zinau tai yra normalu. Valantis tarpdancius dantu siulu, ant siulo lieka nemalonus kvapas, kuris sklinda tik is protezuoto danties. Danties neskauda. Norejau pasiteirauti ka reiketu daryti kad tas kvapas dingtu? Ar pakaktu tik pasidaryti burnos higiena ar reiketu kesti visa proteza?

Aciu
Kristina
Atsakymas:

Sveiki,
reikėtų kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai. Paprastai metalokeramikos vainikėliai tarnauja iki 10m., ir kvapas, apie kurį Jūs kalbate, gali atsirasti dėl kraštinio pralaidumo tarp vainikėlio ir danties (tirpsta cementas, dantis po vainikėliu gali gesti ir t.t.).
I. Zykutė

Laba diena, man buvo isvalytas kruminio danties saknies kanalas ir gyd. sake kad metu begyje reikes uzdeti karunele, nes didziaja dali danties sudare plomba, ir ji ilgai laikyti neturejo dabar praejo jau 3 metai, as vis dar nedejau karuneles, nes per ta laika nesiojau breketus, ir dantis labai gerai laikesi. Bet pries kelis menesius man nuskilo gabaliukas sito danties, ar dar galima issaugoti danti ir deti karunele?
Atsakymas:
Sveiki,
tikrai negaliu atsakyti į Jūsų klausimą, nes net neįsivaizduoju, kiek sveikų danties audinių likę.
I. Zykutė
Sveiki, gal galite paaiskinti kas yra iklotai I dantu saknis , kada jie dedami , kada negalima ju deti, ir kam jie reikalingi? Aciu.
Atsakymas:
Sveiki,
įklotas į dantis šaknį dedamas tam, kad sustiprintų dantį ir taptų atrama būsimai restauracijai. Dažniausiai įklotai dedami tada, kai danties sveikų audinių yra per mažai, kad dantis atlaikytų kramtymo krūvį. Jų negalima dėti tada, kai sveikų danties audinių visai nelikę ir restauracija bet kokiu atveju netarnaus.

I. Zykutė

Laba diena,prieš metus protezavo du viršutinius priekinius dantis.Vieno kanalas buvo valytas prieš daug metų ir dantis jau buvo praradęs spalvą.Kito danties kanalo nevalė.Apmovė cirkonio oksido karūnelėmis.Tą dantį, kurio kanalas valytas, nuolatos maudžia, sunku sukąsti.Nuotrauka nieko blogo nerodo,tik kad kanalas gal ne iki galo išvalytas.Ar gali dėl to mausti ir tvinkčioti tas dantukas? Karūnėlė jau pricementuota .nuolatinai.Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,
taip, dantis plombuotais kanalais gali skaudėti, nes jame gali būti likusi infekcija.

I. Zykutė
sveiki! ieskau pagalbos... skauda dantenas is vidines puses, jos paburkusios, dantys is vidaus atrodo kaip nevalyti, nebeatpsikenciu! atsidare laikina plomba, siuo metu neturiu galimybes nuvykti pas stomatologa, esu isvykusi, padekit kaip bent kiek sumazinti ta skausa ir tinima, kaip panaikinti tas jauciamas apnasas? dantis valau 2k. dienoje. aciu uz atsakyma!
Atsakymas:

Sveiki,
nesupratau, ar tai yra ūmi būklė (tinimas atsirado per kelias dienas), ar taip jau ilgą laiką. Jei gerai supratau, ant Jūsų dantų yra daug akmenų ir dėl to išsivystė dantenų uždegimas. Būklė nepagerės, kol nebus atlikta profesionali burnos higiena.
I. Zykutė

Sveiki, man 16 metų ir išlūžo priekinis dantis ir dabar noriu sužinoti, ar man kainuos protezavimas, nes vieni sako, kad nepilnamečiams nemokamai protezuoja,o kiti sako, kad tik invalidams, pensininkams ir pan. ?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, vaikams (iki 18m.) dantų rpotezavimas yra kompensuojamas klinikose, kurios yra sudariusios sutartis su ligonių kasomis.

I. Zykutė
Sveiki,
man sulūžo apatinis tiltelis, padarytas iš kietos plastmasęs su kabėmis. Ar galima jį suklijuoti ar reikia gaminti naują.
Ačiū
Atsakymas:
Sveiki,


ar tiltelį dar galima suklijuoti, gali atsakyti tik gyd. odontologas, apžiūrėjęs tiltelį.
Sveiki,danties kanalus reikia gydyti, nervas beveik mires, bet pas dantista eisiu tik po menesio, vaistu nera, tik laikina plomba. Dantį pradedu jausti, jis lyg lengvai pakeltas ir lieciant liezuviu jautrus, bet ne visą laiką. Ar galiu laukti vizito rami, kad infekcija neišplis už danties ir nepablogins situacijos, ar kreiptis į kitą gydytoją, nes šis atostogauja? Esu 7 mėnesį nėščia.Ir ar rentgeno nuotrauką saugu daryt, bei ar nepakenkė vaisiui vaistai depulpin, kurie danty išbuvo mėnesį? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,
ant danties nervo uždėti vaistai tikrai nepakenks vaisiui. Rekomenduoju kreiptis į kitą gyd. odontologą, nes jei dantis darosi jautrus, gali ir supūliuoti, tad geriau to nelaukti, ypač jei laukiatės.
I. Zykutė

Laba diena,
As apsilankiau pas stomotologa nes turiu viena blombuota krumini danti del kurio man patare daryti kanalo gydyma ir deti danties iklota, as gyvenu uzsienyje ir nelabai turiu daug laiko, kadangi sake procesas butu labai ilgas mazdaug kiek tai uztruktu is viso ir kiek kainuotu, ar nebutu kitokios iseities?
Aciu
Atsakymas:
Sveiki,
kokios galimos išeitis, nepasakysiu, Jūsų neapžiūrėjus. Kiek gydymas užtruktų ir kiek kainuotų galėtume pasakyti tik po konsultacijos, nes Jūsų klinikinė situacija nėra aiški.

I. Zykutė

laba diena.priekinis dantis 4 apmove metalo keramika.pirma uzdejo laikinus atejus nusiimt jie nebenusiima.kiek laiko galiu nesiot laikinus,ar veleu nebus problemu cemontuojan nuolatinius.aciu.
Atsakymas:
Sveiki,
šiuos klausimus reikėtų užduoti savo gyd. odontologui, nes jis atlieka visus darbu ir išmano Jūsų klinikinę situaciją.

I. Zykutė

Laba diena,
Mano dantys gerai neissivyste (genetinis paveldimumas), gilus sakandis. Siuo metu su gydytoja buvo nutarta protezuoti sesis dantukus. Kaireje puseje daromas tiltelis penktas, sestas mk, septintas lietas, taip pat atskirai protezuojamas protinis lietu vainikeliu, o penktas, sestas desineje apacioje. Keliamas sakandis. Nuemus matmenis tilteliui, dantu technikas pasake, jog metalo keramika netelpa. Jai penkta, sesta danti kaireje puseje tiltelyje darys mk, tarp priekiniu dantu susidaro 5 mm plysys. Issinarins zandikaulio sanarys, busiu issiziojusi. Jei daryti visus lietus vainikelius, pakelti normaliai sakandi pavyktu. Bet estetiskai taip nenoriu. Gydanti gydytoja vis tiek siulo bandyti metalo keramika,neva, prailginsim iltinius ir priekinius dantis blombomis. Nebepasitikiu gydytoja, nes anksciau esu konsultavusis del priekiniu dantu estetinio plombavimo, man jis neimanomas nelaikytu,tiktu tik protezavimas. Situacija atrodo labai sunki, kadangi jau isleista daug pinigu kanalu pergydimui ir gydimui, be to, turiu dar daug gyvu dantu, kuriu tikrai nenoriu gadinti. Kokia jusu nuomone?
Atsakymas:
Sveiki,
tikrai negaliu nieko pakomentuoti, kol nesu susipažinusi su Jūsų klinikine situacija (be to, panašu, kad ji tikrai sudėtinga), Jūsų neapžiūrėjus. Geriausia būtų kreiptis į gyd. odontologą - ortopedą ir sužinoti jo nuomonę apie Jūsų situaciją.

I. Zykutė

Ar štiftai sriegiami tik į danties šaknį ,o jei nėra , ar sriegiami į žandikaulį?
Ačiū.
Atsakymas:
Sveiki,
į danties šaknį dedami įklotai (seniau vadinti štiftais), o į žandikaulį sriegiami implantai.

I. Zykutė

Sveiki, sakykit, jei apsinuoginęs danties kaklelis ir dantukas labai jau jautrus ar tik vienas gydymo būdas, traukti nervą, kaip nori mano odontologė ar yra dar ir kitų būdų ???
Labai būsiu dėkinga už atsakymą, tai man padės apsispręsti. Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,
neaišku, dėl kokios priežasties atsidengė danties kaklelis. Jei ten nėra ėduonies ir užplombuoti atsidengusio danties kaklelio neįmanoma, galima dantį gydyti endodontiškai (šalinti jo nervą). Priklausomai nuo situacijos, kai kuriais atvejais galima atlikti korekcinę dantenų operaciją ir danties kaklelį uždengti, tačiau tai įmanoma ne visada. Reikėtų konsultuotis pas gyd. periodontologą arba gyd. burnos chirurgą.

I. Zykutė
Laba diena. Sudėjo man pirmiausia apatinius metalo keramikos dantis, o po 2 sav ir viršutinius. O šie netiko. Todėl visą val šlifavo mano jau paruoštus statymui dantis, kol įklijavo gaminį, ir tada dar šlifavo sudėtus keramikinius iš vidaus, kad galėčiau sukąsti. O dabar nuolat galvoju, ar gerai, kad buvo šlifuota keramikos glazūra, ar ji nepažeista?
Atsakymas:


Sveiki,


jei gydytojas šlifavo vainikėlius, vadinasi to reikėjo, protezas nebūtų gerai adaptuotas.


I. Zykutė
Sveiki man yra 34metai pries 11metu nusiskeliau priekini danti daugiau nei puse,uzmove karunele,dabar po tiek metu jos kaip ir nebeliko nusidevejo neviena karta buvo atsiklijavusi,noreciau kuo greiciau susitvarkyti nes jauciu labai dideli diskonforta,koks greiciauses ir geriauses protezavimo budas ir kiek tai kainuotu?Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


visų pirma reikėtų įvertinti dabartinę Jūsų danties būklę - ar dantis dar tinkamas protezavimui. Jei taip, geriausią protezavimo būdą galima nuspręsti tik pacientą apžiūrėjus ir su juo įvertinus lūkesčius ir galimybes. Jei dantis protezavimui netinkamas, greičiausiai optimaliausias sprendimas - implantacija.

I. Zykutė
Laba diena turiu problema su apatiniu kruminiu danciu (6 dantys) ir mano odontologe patare man kreiptis pas dantu protezuotoja. reikia rauti si danti kuris yra zemai nuluze ir tik vienas sonas telikes.. ir deti kita taigi klausimas kiek tai kainuotu? aciu
Atsakymas:

Sveiki,

danties šalinimas kainuoja nuo 100 Lt. Pašalinus dantį, protezuoti galima tilteliu (protezuojami šalia esantys dantys ir taip uždaromas tarpas tarp dantų) arba atliekant implantaciją. Kadangi neaiški Jūsų šalia šalinamo danties esančių dantų būklė, konkrečiau kainą galėtume pasakyti tik po konsultacijos.

I. Zykutė

Noriu paklausti kiek trunka tarpdancio taisymas ir ar tai skausmingas dalykas? Labai bijau dantistu man 13metu.
Atsakymas:

Sveiki,

dantų karieso gydymas trunka iki valandos. Jei reikia gydyti kanalus, teks apsilankyti tris-keturis kartus (gali būti ir daugiau).

I. Zykutė

kokia butu apatiniu priekiniu 4 dantu tiltelio kaina kaip suprantu tiltukas turetu but 6 dantu.parasykite kokie butu varijantai .
Atsakymas:

Sveiki,


Vienas metalo keramikos vainikėlis kainuoja 650Lt, o vienas cirkonio - 1500Lt. Ar iš tikrųjų Jums reikalingas 6 dantų tiltas, tiksliai galėtume pasakyti konsultacijos metu.

Laba diena, siuo metu esu ne Lietuvoje. Man vertikaliai skilo 6as virsutinis kruminis dantis, dantu gydytoja Vokietijoje pasake, kad kitos iseities nera, tik pasalinti.Neturejau is ko rinktis..o dabar noriu protezuot, ka patartumet ir kiek tai kainuotu Lietuvoje.Aciu
Atsakymas:
Sveiki,

kaip supratau, dantis yra pašalintas (esant vertikaliam danties skilimui tai dažniausiai vienintelis pasirinkimas), ir liko tarpas tarp dantų. Tarpą uždaryti galima protezuojant - ant šalia esančių dantų uždedant tiltą arba atliekant implantaciją netekto danties srityje ir vėliau implantą protezuojant. Kaina priklauso nuo pasirinkto gydymo metodo (neaišku, ar nėra reikalingos papildomos procedūros).

I. Zykutė
Sveiki, norėčiau paklausti ką geriau rinktis 2 priekiniims dantims karūnėles ar plomavimą? Dalis priekinio danties krasto nuskilo jau 2 karta (pirma karta plomba laikesi 2 metus), daktare rekomenduoja det karunele. Dantys sutaisyti pries 10 metu, neskauda. Aciu
Atsakymas:
Sveiki,

ar geriau plombavimas, ar protezavimas, Jums atsakyti gali tik Jus apžiūrėjęs gyd. odontologas, nes viskas priklauso nuo to, kiek sveikų danties audinių likę. Jei plombos didelės ir sveikų danties audinių likę nedaug, indikuotinas protezavimas.

I. Zykutė
Laba diena,
Pas mane yra padidėjęs kaulų tankis. Gal būt dėl šios priežasties užsikalcionavo kanalai. Taip galvoja gydytojai. Pradėjo klibėti dantys. Gal būt paradantozė.
Todėl man yra pasiūlyta protezuoti dantis. Sakė, kad reikia dirbtinai pragręžti kanalus, juos užgydyti ir plombuoti. Tokios procedūros vieno danties kaina apie 350 Lt. O paties protezavimo kaina apie 1400 Lt. plius įklotas. O dantų tai tikrai nemažai.
Norėčiau pasiteirauti, ar tikrai reikia tuos kanalus pragręžinėti, užgydyti ir užplombuoti. Kam tie kanalai reikalingi protezavimui.
Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

man, Jūsų neapžiūrėjus, sunku pasakyti, ar kanalus plombuoti reikia, bet jei Jūsų gyd. odontologas taip rekomenduoja, vadinasi tam yra būtinybė. Dantų kanalus prieš protezavimą kartais reikia plombuoti, kartais ne, tai labai individualu.

I. Zykutė

Ar Jūsų klinikoje yra daromos dantų plokštelės ir jei daromos kiek apytiksliai lkainuotų
Atsakymas:

Sveiki,


Taip, mūsų klinikoje daromos ortopedinės plokštelės. Jų kaina yra nuo 700lt.

Labas vakaras,Gerb.Gydytoja,
Noriu paklausti, ar galima kelti sakandi perdarant virsutini desini, o apatini kairi tilteli.
Gydytojas siulo daryti butent taip, nes apatinis desinys tiltelis uzmautas ant metaliniu "štiftų" ir mano, jog naujas protezas ten nelaikys.Ar nebus tokiu atveju persikreipes veidas?
Dekoju
Atsakymas:

Sveiki,

tai labai individualus, subtilus klausimas, tačiau, mano manymu, sąkandis turėtų būti keliamas restauruojant visus dantis, ne tik vieną ar du tiltus. Vis tik jei Jūsų gydytojas mano, kad to sąkandžio pakėlimui pakanka, matyt taip ir yra.

I. Zykutė

Prasiau gydytojos priekiniu dantu estetinio plombavimo, kuris buvo darytas pries keleta metu ir buvo aptrupejes.Ji pasiule karuneles, nes maziau prieziuros.Sutikau.Po menesio vienas dantis eme klibeti. Gydytoja ji man su kabliu islupo, argumentuodama, kad iskilus saknis.Likau be priekinio danties.Liko tik negyva nuluzusi saknis, kuri netinkama iklotui.Lankiausi pas du kitus specialistus.Vienas siulo palikti sakni, kuri veliau apaugs nuosavu kaulu ir nenyks kaulas, kitas butinai siulo sakni traukti.Kaip elgtis?
Taip pat ar butinas sakandzio pakelimas, jei man netrugdo nei kramtyti, nei kam kitam.Gydytojas argumentuoja, kad per zemas sakandis, ir ji butina kelti, nes kitaip priekiniu dantu protezai nelaikys, skilines, jei deciau cirkoni.
Atsakymas:

Sveiki,

Jūsų klausimai labai subtilūs ir konkrečius atsakymus galima duoti tik Jus apžiūrėjus. Vis tik manau, kad šaknį šalinti reikia dabar. Jei gydytojai siūlo sąkandžio pakėlimą, greičiausiai turi tokiam pasiųlymui priežastis - matyt sąkandis tikrai gilus.

I. Zykutė

Protezuoti dantys pries astuonis metus metalo keramika,ties vienu priekiniu danciu susitrauke dantenos ir yra tarpas, ar yra galimybe daauginti dantenas ir kiek tai kainuoja.Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

į šį klausimą neįmanoma atsakyti Jūsų neapžiūrėjus, vis tik greičiausiai optimaliausias sprendimas būtų protezo pataisa, tarpą uždarant arba implantacija, kurios metu galima pakoreguoti dantenų kontūrą.

I. Zykutė

sveiki.pries kokius 6metus,viena"odontologe" pataise man priekinius dantis.Nuslifavo iki kraujo ir uzdejo plombas.Dantys pries tai buv pajuode.Ir jau sesi metai turiu beda.Dantys skaudus,smegenys vidinej pusej istisai paburkusios.Kiek aplankiau odontologu,tai ten pakrapsto,tai ten,pinigai nemazi,rezultatas0.Kaip skaudejo,taip ir skauda.Ar nebutu geriau visus istraukt ir protezuot?Tai yra sesis priekinius virsutinius dantis.
Atsakymas:

Sveiki,

reikia kreiptis į gyd. odontologą, užsiimantį estetiniu plombavimu, ir spręsti, ar verta dantis taisyti, ar geriau juos protezuoti. Į Jūsų klausimą, ar ne geriau dantis ištraukti, atsakyti negaliu, kol nesu Jūsų apžiūrėjusi.

I. Zykutė

prieš septynis mėnesius protezavo dantis. Vieną apmovė ir šalia buvo ištrauktas įstatė (galima sakyti dviejų dantų vainikėlis) Pradžioje skaudinėjo po truputį, bet gydytoja sakė, praeis. Bet praėjo tiek laiko ir kuo toliau tuo labiau skauda, tiesiog negaliu net priliesti prie dantų, ką daryti? Gydytoja, sako viskas gerai neturi skaudėti.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų atlikti rentgeno nuotrauką ir išsiaiškinti skausmo priežastį, kreipkitės į gyd. odontologą pakartotinai.

I. Zykutė

Sveiki,
Prieš 7 m. uždėtas 5 dantų tiltas, per šį laikotarpį dantys tarsi "pailgėjo" ir vienas dantis tapo jautrus, prilietus jaučiu, tarsi būtų atviras nervas. Ar yra galimybė taisyti dantį nesugadinant tiltuko, nes jis dar labai geras? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,

dantį galima gydyti per vainiką, jo labai nesugadinant, gręžiant lygiai taip pat, kaip ir dantį. Dantis taisomas per kramtomąjį paviršių, tad defekto estetiškai tikrai nesimatys.

I. Zykutė
Laba diena,
Viršutiniame žandikaulyje tarp 2 ir iltinio danties nemaža diastema (maždaug pusė danties tarpas). Estetinis plombavimas netinka.
Ar galima protezuoti(metalo keramika): iltinis būtų atraminis dantis + tas tarpelis
Dėkoju
Atsakymas:

Sveiki,

sunku pasakyti, Jūsų neapžiūrėjus, ar pakankamas tarpelis tarp dantų, ar jo užteks vainikėliui.

I. Zykutė

sveiki.turiu didziule problema.
protezavo metalo keramika 2 priekinius dantis bet paliko virsuj skylute:{.del jos jauciuosi l. nepatogiai :{ pakito net sneka tiesiog siaubingas diskomfortas:{. jau beveik metai nepripratau :{. norejau pasiteiraut galk imanoma uzblombuot ta skylute kad nebutu ar perdaryt dantis bet kas tada turetu moket?aci uz atsakyma kurio l. lauksiu
Atsakymas:

Sveiki,

sunku Jums atsakyti, Jūsų nemačius, reikėtų išsamios apžiūros, tačiau manau, kad užplombuoti "skylutės" nepavyks. Rekomenduoju kreiptis į Jus protezavusį gydytoją, visuomet įmanomas kompromisas.

I. Zykutė

Sveiki,
prieš du mėn, man padarė keturių priekinių dantų mikro protezavimą, t.y. apvilko emax vainikeliais, viskas kaip ir gerai, tik dantenos visą laiką patinusios ir maudžia, skalauju su visokiais antbakteriniais skysčiais, druska su vandeniu, dentosept, pasta pasirinkau priešuždegiminę, bet nieko nepadeda, vistiek jos išbrinkusios ir labai nemalonus jausmas jau trečią mėn. ir dar kai spalvą parinkinėjo, tai prie tų lempų atrodė, kaip ir balti naturalūs gražūs dantukai, o dabar pastebiu prie kai kurio apšvietimo, juos tokius pilkus, o mano naturalūs baltai geltoni, tai kodėl jie tokį turi pilkumą? kaina tai tikrai nemaža sumokėta, o rezultatas- netoks kokio tikejaus...
Dėkoju.
Atsakymas:

Sveiki,


dėl visų Jūsų paminėtų probemų reikėtų kreiptis į jus gydžiusį gyd. odontologą, nes dantenų uždegimo taip ilgai po protezavimo būti neturėtų. Daugiau patarti Jums nieko negaliu, nes reikia gydyti priežastį, dėl ko laikosi dantenų uždegimas, o tai padaryti gali tik Jūsų gydytojas.

I. Zykutė
kiek kainuoja keramikos perkepimas
Atsakymas:

Sveiki,


 


Deja, neaiškus Jūsų klausimas.

Sveiki,
Siuo metu esu Anglijoje, studijuoju. Vienas mano kruminiu dantuku perskilo pusiau, jis buvo plombuotas. Viena jo dalis pajudinus kliba, taciau skausmo nejauciu, bet vis del to stengiuosi maziau kramtyti su ta burnos puse. I Lietuva grisiu uz 3 savaiciu, ar man butina skubiai cia pasirodyti pas odontologa ar galiu dar palaukti tas 3 savaites ir tai padaryti Lietuvoje pas savo gydytoja? Ar nieko nenutiks jei ta puse dantuko man iskris? Ar ji gales atstatyti neraunant lauk?
Is anksto dekoju!
Atsakymas:
Sveiki,

dėl lūžusio danties paslankaus fragmento gali atsirasti dantenų uždegimas ir dėl to gali pradėti skaudėti. Būtų idealu, jei galėtumėte kreiptis į gyd. odontologą kuo skubiau, tačiau jei tokios galimybės nėra ir neskauda, galima kreiptis ir vėliau. Ar pavyks dantį išsaugoti, sunku pasakyti, nes neaišku, ar giliai po dantenomis yra lūžio linija ir t.t., tai Jums pasakyti galės Jus gydantis gyd. odontologas.

I. Zykutė
laba diena,
noreciau paklausti ar sugydzius danties kanalus butina deti danties karunele ir kodel? ir jei ta karunele dedama po n metu nuo danties kanalu gydymo ar butina pergydyti kanalus is naujo?
aciu
Atsakymas:

Sveiki,

ar būtina dėti vainikėlį, Jums atsakyti gali tik Jus gydantis gydytojas. Jei dantis suiręs ir jo neįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis, tuomet reikia protezuoti. Jei danties kanalai gydyti seniai ir dantis buvo be jokios plombos, dažniausiai dėl dantų kanalų reinfekcijos danties kanalus rekomenduojama pergydyti (vis tik viskas labai individualu, priklauso nuo konkrečios klinikinės situacijos).

I. Zykutė

Sveiki
Kokia maždaug iltinio danties protezo kaina?
Dėkui už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


Atsakymą išsiuntėme Jūsų nurodytu elektroniniu paštu.

Laba diena. Noreciau jusu paklausti ar imanoma deti porceliano laminates ant dantuku kurie yra estetiskai plombuoti. Turiu 4 priekinius estetiskai taisytus dantis, bet nesu patenkinta rezultatu. Noreciau grazios sypsenos, kaina nera svarbi. Taipogi teko girdeti apie porceliano karuneles, nezinau ka pasirinkti ir kas butu tinkamiau. Aciu uz atsakyma!
Atsakymas:

Sveiki,
Kuris gydymo metodas tinkamesnis Jūsų atveju, Jums pasakyti gali tik Jus apžiūrėjęs gyd. Odontologas, tai labai individualu, priklauso nuo to, kiek sveikų danties audinių likę.


I. Zykutė

aba diena, trims dantims reikalingos karuneles. Deja gyvenu ne Lietuvoje,gristi galiu tik porai savaiciu,noriu pasiteirauti ar ymanoma per toki laika pagaminti ir istatyti bent viena karunele.Kiek paprastai uztrunka karuneles gamyba laboratorijoje,ar ymanomi skubus uzsakymai?
Is anksto dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


Viskas priklauso nuo dabartinės dantų būklės, ar reikalingi paruošiamieji darbai. Jei taip, darbas gali truputį užsitęsti, o jei nieko papildomai daryti nereikia, gerai susiplanavus laiką, galima įtilpti ir i dvi savaites.


I. Zykutė

Sveiki,kelinta diena pabrinkusios virsutiniu dantu,vidines puses dantenos.Kadangi sukandimas netaisyklingas,gilus,apatinei dantys sukandus remesi i patinuses dantenas,valgant ir sukandus skauda.Yra taip kelis kart buve,bet isnykdavo savaime.Kuo patartumet gydyti,ar savaime isnyks.
Dekoju
Atsakymas:

Sveiki,Butinai kreipkites i savo gyd. odontologa, nes pagal aprasyma neaisku, ar tai dantenu uzdegimas, ar pūlinys. Nedelskite.


I. Zykute

Sveiki,pas mane iš abiejų pusiu yra metalines karūnėles.Norėjau paklausti ar sis metalas reaguoja oro uoste kai prainama per patikrinima.
Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,

paprastai šis metalas nereaguoja einant per metalo detektorių.

I. Zykutė

ka daryti jei pas mane yra gilus sakandis?
Atsakymas:

Sveiki,

ar Jums trukdo gilus sąkandis? Viena iš išeičių - nedaryti nieko, jei tai nesukelia jokių funkcinių ir estetinių problemų, galima nešioti apsauginę kapą, jei griežiate dantimis naktį ir dantys dyla. Kita išeitis, jei sąkandis labai gilus, kandate apatiniais dantimis į gomurio gleivinę, Jūsų netenkina estetika, - atlikti ortodontinį gydymą breketais.

I. Zykutė

Sveiki
norėčiau paklausti Jūsų ,kokia dantų plokštelė būtų geriau jei apatiniam žandikaulyje nėra dantų ,viršutiniam yra 3 ir krūminis,ar lanksti ar paprasta ?
Dėkoju
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų atveju gydytoja odontologė-ortopedė (protezuotoja) pataria naudoti paprastą plokštelę.

sveiki, norėčiau paklausti ką geriau rinktis priekiniams dantims karūnėles ar estetinį plomavimą? iltiniams dantims uždengti. ačiū.: )
Atsakymas:

Sveiki,

į šį klausimą atsakyti sudėtinga Jūsų neapžiūrėjus - neaišku, ar dantys pažeisti ėduonies, ar sveiki, kokia dantų padėtis ir t.t.

I. Zykutė

Laba diena,
Prieš savaitę man rovė apatinius protinius dantis. Po poros dienų pradėjo gelti visus dantis apačioje, o dabar skauda prieš paskutinį dantį, kai valgau, geriu, taip pat pradeda mausti iš niekur nieko. Dėl ko galėtų skaudėti ir ką patartumėt daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

visų pirma kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, jog negyja žaizda ir dėl to skauda, o atrodo, kad skauda visai kitus dantis, ne pačią žaizdą.

I. Zykutė

Sveiki.Norėjau paklausti po kiek metų sunykta žandikaulis po danties ištraukimo?Man yra istraukti 2 patys galutiniai dantys apatinime žandikauly.
Atsakymas:

Sveiki,

tai labai individualu, tačiau, jei planuojate implantaciją, implantus geriausia sukti praėjus mėnesiui-trim po danties šalinimo (tai irgi priklauso nuo konkrečios situacijos). Kuo ilgiau lauksite, tuo mažesnė tikimybė atlikti implantaciją be jokių papildomų procedūrų (pvz., kaulo augmentacijos).

I. Zykutė

Sveiki,
prieš septynis mėnesius teko ištraukti krūminį dantį. Kadangi paskutinį mėn. laukiausi daugiau nieko negalėjau darytis. Planuoju įsidėti implantą, gyd. rekomendavo nelaukti ilgiau nei pusę metų. Bet šiuo metu maitinu kūdikį ir planuoju tai daryti dar pusę metų. Ar nesunyks per tiek laiko kaulinis audinys? O gal ir maitindama galiu sau leisti šią procedūrą? Ar įsriegus implantą būtinai skiriami antibiotikai?
Labai ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

procedūrą galite atlikti ir maitindama kūdikį. Ar reikia skirti antibiotikus, pasakys tik Jus gydantis gydytojas, nes tai priklauso nuo konkrečios situacijos, dantų eilės defekto dydžio, operacijos apimties. Jei palauksite, kaulas neištirps, bet šalia esantis dantys gali pradėti svirti į dantų eilės defekto pusę, o tada gali neužtekti vietos protezui.

I. Zykutė

Laba diena, man pradejo gesti priekiniai trys dantys. jie dar nedaug pazeisti. buvau nuejus i klinika sake reikia palaukti. Patarkit ka man daryt :(((
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantys genda, nieko laukti nereikėtų, juos reikia gydyti kuo greičiau, kol kariozinės ertmės nepasidarė didelės.

I. Zykutė

Laba diena. Man pries 5 metus buvo uzdetas ant kruminiu dantu metalo keramikos tiltas,bet paskutinis uzmautas kruminis dantis jau man is karto klibejo :( sugrizus uz savaites tai,pasakiau savo gydytojai,kad taip yra...nusprende,kad reikia is naujo nuiimti ir vel priklijoti,nes buvo uzdeta per mazai klijavimo medziagos :( .....taigi pastate is naujo keramikini tilta ir vel ta pati problema :( klibejo ,bet maziau...vel ejau pas gydytoja tai ji sake ,kad taip yra gerai tik reikia truputi pagydyti ir praeis.... patepdavo aplink kazkokiu vaistu, tam kartui budavo gerai,bet problema taip ir neisnyko ..man teko isvykti taip ir viskas paliko....Dabar labiausiai mane erzina blogas kvapas is burnos ir bijau ,kad man neuzpuliotu ...Labai prasau jusu patarkit, ka man sioj situacijoj daryti? ... gal laikinai galima kaip nors ten tos klijojamos koseles uzdeti, kad nesklistu blogas kvapas ir nelistu maisto likuciai... :( ar vel butinai reikia perdeti is naujo tilta... kazkoks nesibaigiantis kosmaras :(
Atsakymas:
Sveiki,

 

panašu, kad dantis periodiškai pūliuoja ir po vainikėliu genda. Rekomenduoju kreiptis į gyd. odontologą ir dantį protezuoti iš naujo, o galbūt tai jau neįmanoma - gal dantį reikia šalinti? Tai Jums gali pasakyti tik Jūsų gydytojas.

 

I. Zykutė
Laba diena,

As jau 11 metu turiu metalo keramikus priekinius dantis. Girdejau apie kitokia keramika, kur stiftas yra pagamintas is cirkokio ne is metalo. Mano yra metaliniai stiftai ir visi dantys yra negyvi. Ar imanoma istraukt senuosius stiftus ir idet cirkokio stiftus, tada dantys atrodytu naturaliau. Ir kiek tai kainuotu.
Atsakymas:

Sveiki,

ar tai įmanoma, pasakytų tik gyd. odonologas-ortopedas konsultacijos metu.

I. Zykutė

Laba diena,noreciau paklausti jusu,jei turiu 5 visiskai sugedusius dantis kiek kainuotu protezavimas? ir ar imanoma isideti kokius implantus be metalo ,nes esu girdejas jok joduoja dantenos su metalais. aciu
Atsakymas:

Sveiki,

neaišku, ką su Jūsų sugedusiais dantimis reikės daryti, tad ir galutinės kainos pasakyti negaliu. Kokybiškai atlikus implantaciją, metalo burnoje nesimato.

I. Zykutė

Laba diena,
man tvarke priekini danti ,trauke kanalus ir uzblombavo ,tai buvo pries dvi savaites,dabar man reikia deti metalo keramikos vainikeli ,taciau kai nuejau pakartotinai nuotraukai ,pasake kad lyg mato kazkoki zidinuka ant to uzblombuoto kanalo ir reiks islupti blomba ir tvarkyti is naujo,nors man to danties visikai neskauda,kaip taip gali buti??labai aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,

 

Židinukas (pūlinukas) šaknies viršūnėje greičiausiai buvo jau prieš plombavimą, jei dantis plombuotas tik prieš dvi savaites. Dantį užlombavus, reikalingas rentgenologinis sekimas, vertinti, ar pūlinukas mažėja. Reikėtų konsultuotis su savo gyd. odontologu, ar tikrai reikalingas danties kanalo perplombavimas.

 

I. Zykutė

sveiki turiu probleme prieki deti dantys keramika ir vienos danties kampas nuskilo ar galima ji kaip nors sutvarkyti ar uzbliombuoti?aciu
Atsakymas:
Sveiki,

 

jei keramikos nuskilimas nėra labai didelis, jį galima atstatyti specialia plombine medžiaga.

 

I. Zykutė
Noriu paklaust, ar dedant metalo keramikos vainikėlius būtina daugiau nušlipuoti dantis, nei buvo ( nuėmė seniai darytus geltono metalo vainikėlius). Vaizdas toks, kad jie turėtų būti labai stori lyginant su senaisiais, nes dantis taip nudilino, kad nieko gero nebeliko. Neramu, ar laikysis, o kaina tai ,,kosminė''. Dėkoju už atsakymą
Atsakymas:
Sveiki,

 

Jus gydantis gydytojas turėtų elgtis taip, kaip jam atrodo konkrečioje situacijoje reikalinga. Jei jis nušlifavo dantis daugiau, vadinasi tiek ir reikėjo. Seni štampuoti geltono metalo vainikėliai nėra kokybiški ir jiems dantys paprastai nebūdavo šlifuojami daug (nes visi vainikėliai buvo standartizuoti, neindividualūs). Šiuo metu gydymo metodika kitokia, kiekvienas vainikėlis individualizuojamas prie konkretaus danties, todėl ir danties audinių pašalinti tenka daugiau, norint pasiekti gerą estetinį ir funkcinį rezultatą.

 

I. Zykutė
Sveiki,
Nusprendžiau protezuoti krūminį šeštą dantį. Dantis gyvas, plombuotas prieš 17m, plomba labai didelė per visą dantį, danties sienelės labai plonos. Šiuo metu uždėjo laikiną vainikėlį ir paaiškino, kad jei dantis bus jautrus ir nebus ilgalaikio skausmo - tai yra normalu, o jei skaudės - reikės traukti nervą,gydyti kanalus. Skausmo didelio lyg ir nėra, dantis tik jautrus, kartais kramtant kietą maistą trumpam suskausta, tad manau kad protezuos gyvą dantį. Norėčiau Jūsų nuomonės: ar nėra rizikinga protezuoti gyvą dantį, plombuotą prieš 17m, ar nebūtų tikslingiau ištraukti nervą ir sugytyti kanalus?
Dėkui už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti Jūsų neapžiūrėjus, negaliu įvertinti danties būklės. Manau,  kad Jūsų gyd. odontologas į šį klausimą galės atsakyti tiksliausiai, nes jis geriausiai žino Jūsų situaciją (o kiekviena situacija labai individuali, tad tik teorinis atsakymas nebus naudingas).

 

I. Zykutė

pries 5 metus man buvo protezuoti 8 priekiniai virsutiniai dantys,o pries 2 savaites pradejo skaudet dantenas,ypac jei valgau karstesni ar salta,saldu maista.atrodo,kad skauda protezus,taciau zinau,kad taip negali buti.maudzia dantenas pastoviai,praeina tik isgerus analgetiku,kas tai galetu buti?
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku pasakyti, tačiau pagal simptomus tai gali būti ėduonis. Galbūt kuriame nors protezuotame dantyje atsirado priekaklelinis kariesas ir dėl to dantis tapo jautrus. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą išsamiam ištyrimui.

 

I. Zykutė
Sveiki,pries pora dienu ''iskele'' danti,siandien jau or patino zandas,labai bijau eiti pas dantu gydytoja nes tikriausiai atviras nervas ir bus reikalingas gydymas....Kiek laiko gali trukti gydymas?ka darys gydytojas kai nueisiu?ruosiuosi uzsiregistruoti...Dekui labai
Atsakymas:

Sveiki,

jei patino žandas, reikia kuo greičiau kreiptis į gyd. odontologą, nes dantis pūliuoja, gali reikėti išleisti pūlius ir teks vartoti antibiotikus. Rekomenduoju nedelsti ir iškart kreiptis į gyd. odontologą, jei nieko nedarysite, būklė blogės.

I. Zykutė

Sveiki:)
Turiu klausimuka. Pries 3 savaites tvarkiausi dantuka(krumini). Buvo tik maza skylute, neskaudejo, nervai sveiki. Pakeite plomba ir nuo to laiko skauda. Dantis jautrus, i salta, silta nereguoja, bet maudzia. Is pradziu vaistus saujom ryjau, dabar lyg silpnesnis, bet vistiek maudzia.Vaistu isgeriu ok viskas, po to vel skauda. Pries kelias dienas neiskenciau,nuejau pas stomatologa, padare nuotraukas, sake saknys tvarkoj,uzdegimo nera. Sako arba dantenos jautrios aplink danti(nes sunkiai su siulu tarpdanti prieidavau issivalyti),arba per giliai pagrezta taisant. Sake palaukt, gal aprims. Bet jei nepraeis ,tai nervus salinti reiks?O jei dantenos kaltos, ka tada daryt. Druska skalauju, bet nezinau ar tai gerai. Ka patartumet, aciu:)
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku pasakyti, kodėl dantį skauda, Jūsų neapžiūrėjus. Po plombavimo danties jautrumas galimas iki 6mėn. Vis tik jei dantį skauda nuolatos, reikia vartoti vaistus nuo skausmo, greičiausiai teks gydyti danties kanalus.

 

I. Zykutė
Sveiki. Noriu paklausti užvakar išvalė kanalus uždėjo kalcio , bet iki šiol dar skauda be vaistu negaliu ar tai normalu?
Atsakymas:
Sveiki,

 

skausmas po dantų šaknų kanalų gydymo yra normalu. Jei skausmas labai aštrus, nepakeliamas, kreipkitės į savo gyd. odontologą.

 

I. Zykutė
Laba diena.Gal galit paaiskinti,kas yra plokstele su minkstu pagrindu.Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai kalbate apie išimamus protezus. Minkštas pagrindas protezams gaminamas tuomet, kada įprastinė kietos plastamasės plokštelė spaudžia, trina žandikaulį ir pacientas prie jos nepripranta.

I. Zykutė

labas diena norejau paklausti ar imanoma kad nuo vejo galejo supuliuoti dantuka pas gydytoja neejau nes pas mus cia gydytojai kai veterinarai kad tik israut isplest ir jiem tas patrs tau skauda ar ne tai as tik antibiotikus geriau patinimas praejo o ir skausmas baigesi dantukas toks koks ir buves nekliba neissikraipe kas tai galejo buti?
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantis buvo supūliavęs, vadinasi yra infekcija danties kanale ir tą dantį būtina gydyti, nes uždegimas gali kartotis, pvz., kitą kartą peršalus. Kuo greičiau kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

laba diena,vis ieskau konsultacijos.pas mane tokia situacija:
turiu 3 mautus keramika dantis,detos metalines karuneles.ir nuo pat uzdejimo vienas budavo toks skaudantis,paskaudedavo ir vel nurimdavo,o db taip sueme smarkiai skausmas kad negaliu net liezuvio galu priliest prie to danries,buvau pas stomatolog and dare nuotrauka danties lyg ir pulinys yra,parase antibiotikus gert sake jei enpades tada kito varijanto nera kaip traukt lauk ta danti visa :(ar cia taip gali but kad nepilnai isgydyta danti apmove??? nes skausmas nuo pat pradziu jauciamas.garantiju tam reikalui kaip ir nera bet as manau kad cia stomatologo klaida padaryta kazkokia,ir ar man gali padet tie antibiotikai?
ar verta dar kest ta skausma?
buciau labai dekinga uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

aš nemačiau Jūsų danties rentgeno nuotraukos, tačiau jei gydytojas rekomendavo vartoti antibiotikus, matyt pagydyti dantį įmanoma. Tik jei nuspręsite danties nešalinti, jį būtinai reikia gydyti, nes negydant dantis gali supūliuoti, skausmai gali pasikartoti. Todėl rekomenduoju kreiptis į savo gyd. odontologą ir nuspręsti drauge, ar danties gydymo prognozė yra gera. Jei ne, tuomet dantį geriau pašalinti.

I. Zykutė

Laba diena,

nuėjau pas savo odontologę, nes kartais imdavo skaudėti dantį. Nesmarkiai ir neįkyriai, tačiau nusprendžiau nelaukti. Kai pasakiau gydytojai, kad dantį skaudą ne valgant ar sukandant, o tiesiog ima ir nei iš šio nei iš to užeina skausmas, man buvo atsakyta, kad to būti negali. Buvo iškritusi sena plomba, pavaliusi skylutę odontologė ją užplombavo iš naujo. Dabar jau praėjo pora dienų, tačiau kramtant jaučiu smarkų skausmą, kai anksčiau jis buvo žymiai silpnesnis. Ar čia normalu ir skausmas turėtų praeiti, ar dėrėtų sunerimti?

Ačiū!
Atsakymas:
Sveiki,

 

po polmbavimo danties jautrumas yra normalu, tačiau jei skausmas visiškai nemažėja, dantis pradeda darytis jautrus terminiams dirgikliams - karščiui, šalčiui, reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, gali vystytis danties nervo uždegimas.

 

I. Zykutė
Laba diena,prieš 2metus uždėtas tiltelis,šiuo metu jis pradėjo judėti ,tačiau ne visas,o tik viename gale.Ar būtina jį pakeisti nauju,ar galima pritvirtinti nuėmus seną.Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,

jei tiltas pagamintas kokybiškai, gerai pritaikytas ir dalis jo juda dėl atsicementavimo, galbūt galima jį dar pakartotinai pricementuoti. Jei dalis tilto juda dėl lūžusio vainiko, gali būti, kad reikės tiltą pašalinti.

I. Zykutė

Sveiki.Norėjau pasiteirauti turiu dantį kiaura puse metu jau.Jis buvo uzbliuombuotas paskui nuskilo dantis turbut per daug prigreze..Ir dabar esu su juo puse metu tada nebenuejau nes pora kartu nebuvo dantistes. Kai padaužau i ji neskauda tik truputi bijo salto vandens.Turbūt jo nereiks traukti?Ir dar Iltiniai dantis viršuje kai auga ant smegenu yra keturkampe maza skliute bet taippat padauzau neskauda nebijo salto vandens ir turbut ten emalis nustrynes tik tai nemanau kad jam reiks ka daryti.:?

Taip pat gal galite pasakyti ar įmanoma žinoti dabar man ar man yra pajodavęs dantis pačiam gale kur dabar yra nuskilęs puse metu ar ne?:) Nes labai bjauriai jaučiuosi kai kabinėja su smailiu dalyku nežinau kaip tai vadinasi
Atleiskite kad rasau antra syki.
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų nulūžusį dantį gydyti, nes nieko nedarant jis gali pradėti pūliuoti. Iltiniame dantyje, kuriame matote defektą, greičiausiai nudilęs emalis (tai gali būti dėl netaisyklingo sąkandžio arba mechaninio dantų šepetėlio poveikio). Jei dantis pajuodavęs, greičiausiai jis sugedęs. Siūlau nedelsti ir kreiptis į gyd. odontologą dantų gydymui.

 

I. Zykutė
Aš norėjau pasiklausti..tiesiog taip įvyko, kad reikia protezuoti 2 dantis. Sutvarkė kanalus, užplombavo, dabar lieja įklotus, trečiadienį jau įcementuos. Bet labai paskutiniu metu sunku su finansais, o kaip žinia šis malonumas brangiai kainuoja. Kažin, ar techniškai galima, kad bent kokius 3 mėnesiu pabūti tik su įklotais, be vainikėlio (karūnėlės)? Dantys priešpaskutiniai, viršuje, jų visiškai nesimato
Atsakymas:

Laba diena,


 


Bet kokiu atveju reikia apsauginio vainikėlio (tai gali būti ir plasmasinis vainikėlis), nes kitu atveju dantis gali pradėti gesti, įsimesti infekcija, įskilti šaknis.


 


Gyd. L. Bilienė

Sveiki,man buvo istrauktas 3 nuo galo apatinis kruminis dantis,like 2 kruminiai dantys pasislinko po kurio laiko..Problema ta,kad po puse metu zadu detis ta danti,bet jam mazai vietos belike idet.Ar man bus tiesinami tie 2 dantys,kad galetu ideti krumini? ar pritaikys ji pagal tuscia vieta? dekoju
Atsakymas:
Sveiki,

 

viskas priklauso nuo to, kokio dydžio tarpas tarp dantų - jei neužteks vietos vainikėliui, tada gali tekti atlikti ortodontinį gydymą.

 

I. Zykutė
Laba diena,
Šiandien man užplombavo dantį ir dabar jį labai skauda, nors prieš tai neskaudėjo? Ką daryti? Ar tai gali būti laikinas skausmas? Ar teks lupti laukan plombą ir plombuoti iš naujo?

Lauksiu atsakymo!
Atsakymas:
Sveiki,

 

gali būti, jog išsivystė danties nervo uždegimas. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

 

I. Zykutė
Sveiki,ar galima su valplast plokstelemis protezuoti dantis ,jei nera ne vieno dantis?
Atsakymas:

Laba diena,


 


Negalima, tačiau yra kita alternatyva, tai protezavimas plokštele su minkštu pagrindu.


 


Gyd. L. Bilienė

Sveiki,norejau Jusu paklaust,sakykit,kame gali buti priezastis,kad dantu tiltelis po pricementavimo pabuna menesi ir pradeda krist..man jau trecia syki pricementavo...o dabar jauciu sunkuma valgant,ir ikvepiant oro jauciasi toks kelimas danties...ar taip turi but ar vel reikia keliaut pas gydytoja?
Atsakymas:

Sveiki,

 

reikėtų kreiptis į gyd. odontologą - ortopedą. Dantų tiltas neturėtų atsicementuoti, jei yra pricementuojamas nuolatiniu cementu.

 

I. Zykutė

Sveiki,
Prieš pusę metų man uždėjo metalo keramikos vainikėlį. Protezai vis dar priklijuoti laikinais klijais. Neseniai pastebėjau, kad vienas priekinis dantis juosta. Gydytojas jį pašlifavo, o paskui apžiūrėjęs pasakė, kad matosi griovelis ir turbūt atskils dalis danties. Sakė, kad reikės išimti vainikėlį ir duoti technikams, kad ta dantį kažkaip pataisytų.
Norėčiau Jūsų paklausti, ar vėliau tas dantis nebus prastesnės kokybės ir ar dažnai nutinka, kad suskyla keramika. Gal keramika būna nevienoda - viena kokybiškesnė, kita prastesnė. Ar galima jau pagamintus protezams pakeisti spalvą.
Atsakymas:

Sveiki,


 


Ar vėliau tas dantis nebus prastesnės kokybės?  - priklausomai nuo dantų techniko, jei koreguoti kokybiškai jis negalės- papraščiausiai perkeps keramiką iš naujo. Protezų spalva apsprendžia visi keramikos sluoksniai , spalva koreguojama proceso metu sluoksniuojant keramiką, arba dažymo metu prieš galutinį glazūros sluoksnį. Keisti spalvą jau pagamintam ir pusę metų nešiotam protezui būtų sudėtinga, nebent technikas iš naujo perkeptų visus keramikos sluoksnius iš naujo.   


 


Gyd. L.Bilienė

Laba diena, man nuskilęs vienas dantis, išlikusi tik šaknis ar yra kokie būdai protezuot ant šaknies, kad nereikėtų jos traukt?
Atsakymas:

Sveiki,

viskas priklauso nuo šaknies būklės - ar ji sveika, ar kariozinė, kiek giliai vainikas nulūžęs po dantenomis. Visa tai galima pasakyti tik po išsamios konsultacijos.

I. Zykutė

Laba diena,priekiniai dantys ruosiami protezavimui,kanalai sutaisyti,ideti iklotai .Kol kas uzdeti laikini dantys,taciau liezuviu juos palietus skauda.Gal galetumet patarti ka daryti?dekoju labai.
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti, Jūsų neapžiūrėjus. Kreipkitės į savo gyd. odontologą - ortopedą, spręskite dėl tolimesnės gydymo taktikos.

 

I. Zykutė
Sveiki,noreciau jusu paklausti ar jus tvarkote dantukus kai jie yra nelygus? na ar dedate plokstelesgal galeciau atsoiusti savo dantuku foto ir pasakytumete ar imanoma juos pataisyti,ta problema turiu nuo vaikystes ir jau svajoju apie grazesne sypsena,kad nereiketu ranka prisidengti nelygiai suaugusiu dantuku :)
Nuosirdziai dekoju Jums uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

taip, atliekame ortodontinį gydymą. Geriausia būtų, jei pasiskambintumėte ir susitartumėte dėl vizito laiko pas gyd. ortodontą, tik konsultacijos metu galėtume tiksliai atsakyti į Jūsų klausimus, paaiškinti galimus gydymo metodus ir kainas.

I. Zykutė

sveiki, velkant danti metalo keramikos karunele i danties sakni icementuojamas metalinis (sidabrinis) stiftas, kadangi prarasta didzioji danties dalis. Kaip tai daroma? aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

Jei reikalingas šaknies įklotas, vadinasi danties vainikas per silpnas atlaikyti jam tenkantį krūvį. Tokiu atveju paruošiama ložė danties šaknyje įklotui ir jis pricementuojamas ir sutvirtina danties vainiką, kurį vėliau galima protezuoti.

I. Zykutė

is kruminio danties pasalino 3nervus ir is kart kanalus uzplombavo.skausmas plesia visa zanda ausi.prie danties negalima priiliesti.jau dvi savaites.gyditoja pasake nuotrauka rodo kad viskas gerai ir nieko nebedaro.nuo vaistu nuo skausmo jau silpna.kas gali buti ir ka daryti.
Atsakymas:
Sveiki,

 

reikėtų kreiptis į gyd. endodontologą ir spręsti dėl gydymo taktikos. Galbūt reikėtų pradėti vartoti antibiotikus.

 

I. Zykutė
Laba diena,norejau paklausti ar galite patarti kas tai yra virsutinis danties sluoksnio salinimas ir uzklijavimas ant likusio danties tokiu pat plonu pagamintu kazkokiu tipo danciu. Kas cia per daiktas? Esu uk
Atsakymas:
Sveiki,

 

greičiausiai kalbate apie laminatę - tai estetinio plombavimo alternatyva. Procedūros metu pašalinama nedidelė dalis emalio ir prie danties priklijuojama plona plokštelė - laminatė.

 

I. Zykutė
Sveiki,
Daktaras protezavo 5 dantis metalo keramika(vainikėlis).Visas procesas truko (nepatikėsit) devynis mėnesius.Apsilankius pas kitus odontologus,man pasakė.kad tai panašu į laikiną protezą ir visai ne matalo keramika.
Kur kreiptis,kad daktaras gražintų pinigus,nes praktiškai reikia viską keisti,nes jau pradėjo trupėti ta vadinama keramika praėjus 1mėnesiui.Ir aš jaučiu diskomfortą,nes vienas dantis storas,kitasį vidų įspaustas,kitaip sakant vainikėlis kaip kaimo akėčios.Dėkui.
Dėkui.
Atsakymas:

Sveiki,

visų pirma rekomenduoju kreiptis į gydžiusį gydytoją ir išsiaiškinti, kas yra padaryta ne taip ir kodėl. Jei tai nepavyks, yra atsakinga instancija - LR Odontologų rūmai. Tačiau manau ir tikiuosi, kad ginčą galima išspręsti išvengiant šios institucijos, kreipiantis į gydžiusį gydytoją.

I. Zykutė

Neturiu triju galiniu dantu viršuje, dešinėje puseje, norečiau detis lanko atramini proteza su užraktais, tačiau gydytojas mane išgazdino kad ji reikes išsiimineti po kiekvieno valgio ir plauti, tačiau esu gridejusi , kad taip dažnai jo išsiiminėti nereikia. Norejau paklausti kas yra tiesa?
Atsakymas:

Sveiki,

kadangi išimamas protezas - geros sąlygos prastai burnos higienai, t.y. maistas linkęs kauptis šalia išimamo protezo kraštų, rekomenduojama jį kuo dažniau išplauti, ypač pavalgius.

I. Zykutė

Sveiki,
Nerimauju dėl šios problemos. Uždėtas tiltas ant 2 priekinių dantų ir 1 galinio danties viršutiniame žandikalulyje (3 dantų tarpas). Priekinis dantis pradėjo mausti ir bijoti šalto. Manau, kad gali gesti. Ar yra galimybė nuėmus visą tiltą dantį sutaisyti ir vėl viską uždėti.
Atsakymas:
Sveiki,

 

sunku atsakyti - neaišku, kokia tilto būklė. Jei tiltas uždėtas neseniai, kokybiškas, dantį galima pabandyti gydyti per esantį vainikėlį. Tačiau tai labai individualu, reikalinga gyd. odontologo konsultacija.

 

I. Zykutė
Nuo priekiniu apatiniu dantu nuimtos apnasos, nuvalyti akmenys, taciau pastoviai jauciu lyg butu iskelti dantys-pastoviai jauciu nedideli nemalonu jausma-kuo skalauti ir koki vaista naudoti.
Sako jog reikes atlikti operacija.Bet jau as esu dariusi tokia, taciau po keliu metu teko ta danti pasalinti.Kokia prasme du kart kankintis.
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų gyd. periodontologo konsultacijos, internetu sunku atsakyti į Jūsų klausimą - neaišku, kiek kaulo šalia dantų likę, kokia bendra burnos būklė. Jei po atliktos periodonto operacijos gerai prižiūrite dantis, paisote gydytojo nurodymų, būklė pagerėti turėtų.

I. Zykutė

Pagamino man penkis dantis is bemetales keramikos,striftus kazkodel neatsiklauses manes sudejo metalinius.Kai uzdejo karuneles,dantys gavosi atsikise labai,jauciuosi baisiai,spalva norejau baltesne,nes veliau mausiu visus dantis,taciau man pasake,jei bus baltesni persisvies metalo iklotai.Dabar laikinai juos pricementavo,kad mokinciaus kalbet,
nes su jais svepluoju.Prasiau,kad perdarytu labiau prigludusius,sako negalima perdaryti.Ar imanoma perdaryti sias karuneles pas kita dantu technika?
Atsakymas:

Sveiki,

norint atsakyti į Jūsų klausimą, reikėtų konsultacijos - tai sudėtinga situacija.

I. Zykutė

Skauda dantį po protezavimo ir gydytoja negali nustatyt kodėl. Rentgeno nuotrauka nieko nerodo. Protezavimas pakartotinas. Prieš 20 metų ant užplombuotų/stipriai nušlifuotų priekinių dantų buvo uždėtas metalo keramikos tiltas. Dabar, pradėjus dantims po tiltais skaudėt, jis buvo nuimtas. Nuimant subyrėjo du kraštiniai dantys, buvę po tiltu. Vieno danties teko ištraukt ir šaknį, o į kitą įstatytas įklotas. Kiti trys dantys perplombuoti, ištraukti net nervai. Uždėjus laikiną plastmasinį tiltą (ant trijų dantų ir vieno įkloto plius kraštinis - tuščia vieta po tiltu) - prasidėjo maudimas, kuris dažnai pereina į lengvą skausmą. Skausmas trunka neilgai, vėl grįžta maudimas. Buvo perdarytas plastmasinis tiltas, buvo bandyta kurį laiką nedėt jo ant cemento, kas vakarą jį išplaudavau ir priklijuodavau klijais. Niekas nepadėjo - maudimas nepraeina. Nuėmus tiltą (kai nuiminėjau vakarais) jaučiau nestiprų skausmą, prisilietusi prie visų 3 dantų ir net prie įkloto. Dabar tiltas uždėtas ant laikino cemento, maudimas varo iš proto, ne tiek stiprumu kiek tuo,kad iš vis nepraeina. Maudimą jaučiu toje vietoje, kur tuščia vieta (dabar ištrauktas dantis) ir prie danties greta jo. Tilte, vienoje vietoje apačioje yra nedidele skylutė, kuri pasak dantų techniko yra būtina, nes ten nėra danties ir tą vietą turi būti galimybė valyt. Per tą vietą labiausiai ir jaučiu maudimą ir tokį bjaurų "traukimą". Ką daryti? Prašau, padėkite.
Atsakymas:

Sveiki,

sunku atsakyti Jūsų neapžiūrėjus. Nesupratau, galbūt kažkuris dantis gyvas, neišimtas nervas? Reikėtų gyd. endodontologo konsultacijos.

I. Zykutė

Laba diena.man pries kelis menesius uzdejo 4 dantu tilteli..ir db lyk nuo vieno danties ciut pasmunka,o kitas dantis laiko labai tvirtai ( jis yra dar sveikas su nervais) ..norejau Jusu paklaust,jai tektu imt tilteli ir is naujo pricementuot,ar ymanoma nuimt jo nesugadinus,ir labai bijau,kad bemaunat salint to sveiko danties nenulaustu..nes tada jau tekti imt nervus lauk ir del iklota i sakni...patarkit ka daryt..nes bijau paniskai eit pas stomatologa..
Atsakymas:
Sveiki,

 

į Jūsų klausimą atsakyti negaliu Jūsų neapžiūrėjusi, tai labai individuali situacija.

 

I. Zykutė

Sveiki.
Norėjau paklausti, ar labai skausminga procedūra yra krūminio danties nervų šalinimas? Ar šiuo atveju irgi reikės valyti kanalus? Pažįstami, kuriems valė kanalus sakė, kad labai skauda. Skausmo šiaip nebijau, bet danties skausmas jį gydant - man katastrofa.
Atsakymas:
Sveiki,

 

procedūros metu atliekama vietinė nejautra, todėl šalinant danties nervus ir platinant kanalus neskauda.

 

I. Zykutė

Sveiki.Mano dukrai pries savaite taise danti,istrauke nerva ir uzplombavo.Bet ta danti skauda dar ir dabar,negali sukasti.Siuo metu ji yra airijoje,geria daug nuo skausmo vaistu.Nebezinome ka dabar daryti,gal antibiotiku pagerti.Grizti i lietuva taip pat dabar negali.Ka patertumet.Labai neramu.Aciu.
Atsakymas:

Laba diena,


 


Skausmas gali trukti  iki 7 dienų po danties kanalų plombavimo. Jei skausmas nepraeina, reikia kreiptis į savo gydytoją odontologą, jei neturite galimybės, tuomet pradėkite gerti antibiotikus ir toliau gerkite vaistus nuo skausmo ir uždegimo.


 


Gyd. I. Zykuvienė

Šalinti nervai iltinio danties. Gyd. sakė dvi dienas paskaudės.Po dviejų dienų maudimas praėjo, tačiau dantį skauda, kaukšimt kitais dantimis. Ar gali būti, jog liko nepašalintų nervų dalis? Dantis po protezu.
Atsakymas:

Sveiki,

išėmus nervą iš danties, jautrumas sukandus - normalu. Jis turėtų pamažu praeiti, nesijaudinkite.

I. Zykutė

Laba diena.man pries du men apmove du sveikus dantis ir tap ju idejo tilteli...dantenos patino.yra raudonos ir pakraujuoja jai kazka kietesnio suvalgau....o patine yra butent ten kur yra apmauta..ar gali buti kad netinka tiltelis?skalauju su yvariais skusciai.geriu vitaminus ir tepu su tepaliukais....
Atsakymas:

Sveiki, reikėtų kreiptis į odontologą, kad Jus išsamiai ištirtų ir pasakytų, kas yra negerai. Iš pasakojimo atsakyti į klausimą negaliu, tačiau taip būti neturėtų ir delsti nereikėtų.

I. Zykutė

Laba diena,

Man buvo iškritusi dalis plombos. Ten prilysdavo maisto ir skaudėjo, nuėjau pas odontologę, ji išvalę skylutę ir uždėjo vaistų. Man danties skausmas praėjo ir nuėjau , kad uždėtų naują plombą. Bėda ta, kad dabar negaliu sukąsti dantų, nes skauda tą , kurį užplombavo. Ar tai normalu? Ar man praeis? o gal tai klaida?
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai kliniškai ertmė atrodė gili ir gydytoja dantį užplombavo, tačiau jau buvo prasidėjęs nervo uždegimas. Jums reikėtų kreiptis į savo gydytoją, kad pradėtų gydyti danties kanalus. Rekomenduoju kreiptis kuo greičiau.

I. Zykutė

Laba diena.
Balandžio mėnesį iš krūminio danties buvo pašalintas nervas ir sugydyti 3 kanalai,įdėtas įklotas.Prieš mėnesį odotologas dantį nušlifavo.paruošė protezavimui.Po kelių dienų pradėjo dantį mausti,ištino dantenos ir skruostas.Gėriau antibiotikus.Po to buvo nuimtas įklotas ir sugydytas šaknies 4 kanalas.Odontologas pradėjo ruošti įkloto įdėjimui,bet ištino dantenos ir skruostas.Kas tai galėtų būti? Labai dėkoju.Pagarbiai.
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, kad yra penktas kanalas. Taip pat gali būti negerai sugydyti danties šaknies kanalai arba gydymas gali būti tiesiog nesėkmingas. Taip pat gali būti padaryta perforacija danties šaknyje. Kuris variantas teisingas, Jums reikėtų teirautis savo gydytojo - jis mato klinikinę situaciją ir rentgeno nuotraukas.

Gyd. I, Zykutė

Prieš savaitę protezuotas 4 dantis apačioje, o dar prieš savaitę ištraukė 6.Labai negijo, buvo alveolitas, geriau antibiotikus.Protezuotas dantis buvo "negyvas'. Dabar vis dar maudžia , jaučiasi, kad pakeltas. Skalauju antibakteriniu skysčiu. Jei susidarė koks židinys ar pulinys ar galima nuimti metalo keramikos vainikėlį, pergydyti kanalą ir vėl protezuoti tuo pačiu vainikėliu?
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai tuo pačiu vainikėliu protezuoti nepavyks, tačiau dantį galima bandyti gydyti per vainikėlį, jį pragręžti. Reikėtų pasitarti su savo gydytoju dėl tolimesnės gydymo taktikos.

Gyd. I. Zykutė

Kokie galimi isimamu pilnu abieju zandikauliu protezu alternatyvus variantai. (protezuoti ant implantu nenorima). Teko girdeti apie ploksteles paminkstintu pagrindu bei VALPLAST lankscias ploksteles (berods geriau tinkancias daliniams protezams). Gal galima buti suzinoti siu alternatyvu skirtumus ir privalumus?
Atsakymas:

Sveiki dar kartą,

alternatyvų maža. Konkrečiau atsakytų gydytojas konsultacijos metu.

Gyd. I. Zykutė

Ar porceliano laminate ar estetinio plombavimo budu galima keliais mm paaukstinti danties linija ties dantenomis. (paparastai tai vengiama daryti, kadangi galimas apnasu kaupimasis).
Atsakymas:

Sveiki,

Jūsų klausimas sudėtingas, atsakyti į jį galima tik konsultacijos metu.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena. Mama pensininkė ir iš ligonių kasų gavo kompensavimą dantų protezavimui .Deja, dar pusė sumos turi sumokėti pati. Sudėjo protezus viršutinėje kairėje pusėje iki vidurinių priekinių dantų su atsikušusia vielute per visą protezą. Kai Mama paklausė.kaip čia dabar ji bus tokia atsikišusi, gydytoja paaiškino, kad užsikiši už lūpos ir viskas bus gerai. Klausimas: ar taip šiais laikais daromi protezai? Kaip su tokiais valgyti ir kas liks iš vidinės lūpos pusės? Su pagarba-Virginija.
Atsakymas:

Sveiki,

sunku įsivaizduoti Jūsų apibūdintą protezo konstrukciją. Mano asmenine nuomone, taip būti neturėtų. Rekomenduoju kreiptis į tą pačią kliniką protezo korekcijai.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki.Noreciau paklausti,ar dedant tiltelius reikia butinai valyti atraminiu dantu kanalus(jie uzplombuoti)?Ir ar galima kombinuoti metalo keramikos su plastiko metalo dantis?Kur matosi metalo keramikos,o kruminius plastiko metalo?Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,

atraminių dantų kanalus valyti reikia tikrai ne visada, tai priklauso nuo situacijos, geriausiai atsakytų gydantis gydytojas. Metalo keramikos kombinuoti su kitomis medžiagomis neįmanoma.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki,
kaskur pries 5m protezavau dantis. neturejau 2 dantu, tarp priekiniu ir iltiniu , truko, igimta. tai i tas vieta istate protezus o salia esancius apvilko, kad visi priekiniai atrodytu graziai ir naturaliai, nezinau tai turbut tiltu vadinasi. ikisiol buwo viskas gerai patenkinta darbu, apvilkti dantys buvo sweiki. jau sawaite jauciu skausma, skauda tai kruminius dantis tai kitus toi pusej, daznai neskauda dantu isvis o tik kaires puses zndikauli, tai iltini apvilkta danti, , protiniai dantys isauge jau pas mane, man 23. taip jau ilgiau nei savaite kenciu ivairiausius skausmus, nesuprantu kas daros, ar problema su zandikauliu, ar skausmus isprovokavo paskutiniu metu patirtas stresas ir tai nerwinio pobudzio, ar genda apwilktas dantis. i salti karsti jie nereaguoja, valant neskauda, aplink viena danti yra is abieju pusiu tarpdantyje po maza patamsejusia demele bet neskauda to danties pastoviai, skauda kaip ir kitus kartkartemis. siandien visa diena skauda tik ta wiena iltini apvilkta danti bijau kad gal jis genda o pozymiu nejauciu, nei kvapo nemalonaus. skausmas tai nurimsta visiskai tai maudze kartais lb stipriai paskauda.nezinau ko toliau tiketis labai bijau kad tas dantis genda ir problema slypi tame. ka tuomet reiketu daryti?ar nuimtu visa tilteli taisytu ta danti ir vel uzdetu ta pati ar nenuimant issiaiskintu ar kaltas tas dantis, kiek truktu visas taisymas jei paaisketu kad dantis genda?ar gali buti kad kaltas visai ne tas dantis del nepastovaus tokios skausmo iwairiu dantu ir zandikaulio, nueinantis net iki ausies, bet patinimo nera .dekui
Atsakymas:

Sveiki,

kadangi dantų skausmas plinta, iš aprašymo sunku atsakyti, kurį dantį skauda. Gali būti, kad skauda dantį po vainikėliu, jei buvo negydytas kanalas, gali būti, kad skauda net ir tada, kai kanalas gydytas. Labai sunku atsakyti į Jūsų užduotus klausimus, kai nematome tikslios klinikinės situacijos, nesame atlikę rentgenologinio ištyrimo. Vis tik skausmas pats savaime nepraeis, reikėtų kreiptis į gydytoją, kad diferencijuotų, kurį dantį skauda ir gydytų. Danties skausmas gali plisti į ausį, nuo vieno žandikaulio plisti į kitą, gali atrodyti, kad skauda kitus dantis. Bet kokiu atveju, kurį dantį beskaudėtų, gydytojas įvertins, ar reikia nuimti tiltą. Jei tiltą ir reikės nuimti, Jums iškart bus padarytas laikinas protezas, kuris estetiškai mažai kuo skiriasi nuo nuolatinio.

Gyd. I. Zykutė

naktim skaudeti pradeda dantis ,skauda kur implantai ir kur sveiki dantys ,nuo ko galetu taip buti
Atsakymas:

Sveiki,

dantis gali pradėti skaudėti naktimis dėl pulpito - nervo uždegimo. Skausmas gali plisti netgi į kitą žandikaulį, tad gali atrodyti, kad skauda ir implantus. Rekomenduoju pasikonsultuoti su Jus gydžiusiu gydytoju.

Gyd. I. Zykutė

labadiena kokia kaina metalo keramiko vainikelis?dekui
Atsakymas:

Sveiki,

metalo keramikos vainikėlis kainuoja 650Lt.

Gyd. I. Zykutė

Laba diena, norėjau paklausti ar galima dėti lanko atraminį protezą su užraktais apatiniame žandikaulyje. Priekiniai dantys yra gyvi ir mano stomatologė sako , kad galima dėti tik be užraktų. Norėjau paklausti ar mano gydytoja teisi.
Atsakymas:

Į klausimą galime atsakyti tik apžiūrėjus ir įvertinus klinikinę situacija.


 


Pagarbiai administratorė

Laba diena.Labai būtų svarbus Jūsų patarimas dėl dantų protezavimo.Tiesiog nežinau ką daryti,o gydytoja daugiau patarimų nesiūlo.Man 59 metai ir brangius protezus dėtis nėra galimybių.Aišku tik norėčiau naujesnių technologijų.Man blogai kad nėra šoninių dantų nei apačioje nei viršuje.Viršuje dešinėje pusėje yra tik iš priekio 3 nušlifuoti dantys,paruošti protezavimui,o kairėje iš priekio l danties nėra ir trys įklotai taip pat paruošti protezavimui.
Apačioje dešinėje pusėje yra nuosavi 4 priekiniai dantys,o kairėje priekiniai 2 nuosavi dantys ir vienas įklotas paruoštas protezavimui.
Vakar nuėjau pas gydytoją ir užrašė ant lapelio 12,11=22,23,24,25 ir 23 visa tai kainuos 8x350=2800 lt
Paklausiau ar negalima man dėti protezus visiems dantims minkštą plastiką,tai būtų pigiau. Atsakė kad man tokie protezai nelaikys. Ar tai tiesa. Kiek žinau,kiti žmonės susidėję džiaugiasi. O apačioje prie mano nuosavų gal galima dėti iš abiejų šonų bugelius ar ką kitą. Ir kai sudės man daktarė priekinius, ką po to galės pridėti .kad būtų šoninia dantys.
Būsiu dėkinga labai,jei galėsite parašyti ir patarti kaip galėčiau protezuoti,nes reikia eit pas gydytoją ir nežinau ko prašyti. Buvo jau vienas primatavimas tiems 8 priekiniams dantims.O kaip pasakiau kad man blogai kad nėra šoninių,sunku kramtyti, atsakė paskui galvosim dėl šoninių kai sutvarkysim priekį.Nežinia kiek pinigų reikės ir ar galės pritaikyti pritaikyti kad turėčiau ir šoninius dantis.Važiuočiau kitur konsultuotis,bet laikini bematuojant susilaužė ir laukti nebegaliu.
Su pagarba KRISTINA
Atsakymas:

Laba diena,


 


Sunku atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą nemačius ir neįvertinus Jūsų dantų būklės. Kviečiame registruotis konsultacijai, kurios metu išsamiai atsakysime į rūpimus klausimus


 


 


Pagarbiai administratorė

Laba diena, situacija tokia: prieš 7-s metus ,,tvarkiausi ' dantis, o dantis buvo l. prasti. Sutvarke kaip galėjo ar buvo įmanoma...Nebuvo nei gražu, nei patogu. bet kentėjau. O dabar kabliukai nulužinėjo, nieks nesilaiko, po tilteliais nuolaužos. Ar galima viaką išraut ir ar įmanoma koks atraminis protezas ar dar kas įmanoma būtų padaryti, nes implantam nėra lėšų. Ačiū, geros dienos.
Atsakymas:

Laba diena, Vilija,

labai sunku pasakyti, kas įmanoma ir kas ne, kol negalime su Jumis pabendrauti, įvertinti rentgeno nuotraukų, klinikinės situacijos. Dažniausiai protezuojant burną pasirinkimas yra tikrai ne vienas, tačiau jei protezai yra septynių metų senumo, ir teoriškai, ir praktiškai rekomenduojama juos keisti naujais - nes senasis tiesiog nebeatitinka burnos anatomijos, jo nebeįmanoma pataisyti ir pan. Todėl labai sunku atsakyti Jums, kas būtų pigiau - išimamas protezas, implantai ar tiltai. Bet kokiu atveju rekomenduojame atvykti konsultacijai, kad bent žinotumėte, iš ko galite pasirinkti.


Gyd. I. Zykutė

Labadiena,
noreciau Jusu patarimo. Turiu 20 danti keramika. Jis pas mane jau kokiu 8 metai. Kai ji man uzdejo visada jis man nepatiko,nes jo forma yra tokia kad is kart matosi,kad tai netikras mano dantis ir mano naturaliu dantu spalva yra sviesesne nei jo,be to prie dantenu net gi matosi tokia kaip juoda juostelio,to danties kaip pabaiga,zodziu jis nepasislepia pilnai pi dantenomis,todel jauciu dideli diskonforta ir noreciau ji pakeisti
Atsakymas:

Laba diena, Živile,

neišimamus dantų protezus rekomenduojama keisti kas 6-8m., nes vyksta amžiniai pokyčiai, dantenos slenka aukštyn šaknų link (pasimato Jūsų minėta metalo juostelė), gali kisti sąkandis, vainikėlis dėvisi. Todėl rekomenduoju keisti vainikėlį nauju. Rekomenduoti kokią medžiagą pasirinkti ir kiek Jums tai kainuotu negaliu, neįvertinus klinikinės situacijos.

Sveiki! Nezinau kas nutiko tiesiog atsikelusi ryte pamciau isburkusias apatines dantenas, viena net kraujinga, dantu neskauda,tiesiog nemalonus jausmas nes jauciu prilietusi su lupomis kad jos patinusios. Noriu paklausti ar reikia pas aktara kuo greiciau kreiptis ar tiesiog savaime praeis, o gal cia kokiu vitaminu trukumas , nes esu nesenai pagimdziusi ir maitinau vaikeli iki 7 menesiu.
Lauksiu atsakymo
Dekui
Atsakymas:
Laba diena, Evelina.

pagal Jūsų aprašymą labai sunku įvertinti ir diagnozuoti ligą. Dantenų paburkimo priežasčių labai daug, todėl būtų geriausia, jei nedelsdama atvyktumėte konsultacijai pas gyd. I. Zykuvienę, kuri specializuojasi periodontologijoje. Tik kliniškai įvertinę galėsime nustatyti diagnozę ir parinkti reikiamą gydymą.

Pagarbiai,
gyd. I. Zykutė


Ar yra tokiu dantu implantu, kuriuos galima istatyti neturintiems 18 metu?
Atsakymas:
Sveiki,

populiariausi dantų implantai, naudojami kasdienėje odontologijos praktikoje, yra sraigtiniai titaniniai dantų implantai. Šiuos implantus rekomenduojama sriegti nuo 18m., nes iki 18m. formuojasi kaukolės kaulai, auga žandikauliai, ir, dantų implanto įsriegimas į žandikaulį jo augimo metu, gali sutrikdyti augimą. Dėl to rekomenduojame iki 18m. praradus dantį tarpą uždaryti pagalbinėmis priemonėis, kurios, beje, taip pat gali būti labai estetiškos (tiltelis, kuris turi tik vieną atraminį dantį, arba vainikėlis pritvirtinamas prie dviejų šlia esančių dantų ir pan. - tai tiksliau galėtų pasakyti protezuojantis gydytojas), o sulaukus 18m. atlikti implantacijos procedūrą. Retais atvejais šią operaciją galima atlikti ir anksčiau, tačiau tai išsiaiškintumėte burnos chirurgo konsultacijos metu, kuomet įvertinama konkreti klinikinė situacija.

Dėkojame už klausimą.

Pagarbiai,
gyd. I. Zykutė
Sveiki, susidomejau ir noriu susitvarkyti priekinius dantis, buvo nuejusi dantu emale ir siuo metu senos helio plombos aptirpe, sutruke.. Noretciau suzinoti kiek kainuos 6-iu priekiniu dantu kosmetinis plombavimas. Aciu
Atsakymas:
Laba diena, Judita,

Estetinio plombavimo kaina, priklausomai nuo situacijos, mūsų klinikoje svyruoja nuo 100Lt. iki 350Lt. vienam dantukui.

Dėkojame už klausimą.

Gyd. I. Zykutė
Visi sie protezuoti kruminiai datys mano negyvi tik salia esantys yra gyvi. O salia naujo vainikelio pries ji dedant buvo visa puse uztaisyta . Buvo daryta panoramine nuotrauka ,juk turetu matytis visi pakitimai ? Ar per kelis menesius gali pasikeisti viskas,kad vel galetu pastebeti nuotraukoje kazka? Beto toks daznas nuotrauku darymas kelia nerima, ar nekenks mano organizmui radiacija ? Jei tai tirpstancio kaulo pozymis, tai kaip sia problema ispresti? Per kiek laiko gali uzdegiminis nervas nekrozuotis? Beje cia 650lt jau su viskuo ar dar kazkas papildomai skaiciuojasi? Aciu
Atsakymas:
Jei tikrai šalia esantys dantys negyvi, greičiausiai skausmas susijęs su dantenų uždegimu bei kaulo tirpimu. Sunku pasakyti, kas nutiko per tuos kelis mėnesius. Jei turite prieš tai darytą panoraminę nuotrauką, galima labai puikiai įvertinti įvykusius pokyčius per šį laiką.
Dėl radiacijos galite nepergyventi, mūsų kabinete rentgeno nuotraukos atliekamos su viziografu, t.y. atlikta rentgeno nuotrauka keliauja į kompiuterį, kurio ekrane mes ją apžiūrime ir galime atspausdinti ją ant foto popieriaus. Viziografo skleidžiama radiacija yra itin maža. Jei atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, tai prilygsta vienos dienos paprastai gaunamai radiacijai iš aplinkos, o dentalinė (maža) rentgeno nuotrauka praktiškai neturi jokio neigiamo poveikio, jas galima atlikti net nėščiosioms.

Jei vis tik kaulas tirpsta ir šis procesas ūmus, reikėtų gydytojo, besispecializuojančio periodontologijoje, konsultacijos, jis Jums tiksliai pasakytų, ką reikėtų daryti. Mūsų kabinete tuo užsiima gyd. I. Zykuvienė.

Protezavimas vainikėliu kainuoja 650lt, į šią kainą įeina visos su protezavimu susiję paslaugos, tačiau dažnai kaina kinta, jei prireikia papildomų procedūrų. Ar to reikės, Jums tiksliai galės pasakyti protezuojantis gydytojas.

Ačiū už Jūsų klausimą.

Gyd. I. Zykutė
Sveiki,
Pries kelis menesius pakeite man nauja metalo keramikos vainikeli ,bet man jis kartais reaguoja i karsti ir dar kai kramtau ant tos puses keistai perduria,ne visada tik tam tikra maista krantant pvz cipsus, nors ir salia buvo plombuotas dantis jis gyvas, nezinau kuris cia reaguoja tiksliai bet manau gal iskilo vainikelis?Jei tai imanoma? O ir kitoj pusej kruminio danties nekeistas vainikelis skauda jau ape 6menesiu uzeina ir praeina,jis laiko man jau apie 12metu.Nors ten paburkusios dantenos vienoj pusej visada budavo, kai issivalau dantis tai kartais maudzia ,ir i salduma reaguoja. Kartais toks jausmas,kad juda vaikinelis,bet galbut per didele kisene jau pasidare ten ir dantenos susitraukia. Kokios tai priezastys gali buti ir kaip jas spersti ar reikia daryt dantenu operacija?
Taip pat idomu kiek Jusu klinikoje kainuoja metalo keramikos vainikelis ir kokiam laikotarpiui suteikiate garantija ?
Dekoju
Atsakymas:
Laba diena Živile,

dėkojame už Jūsų klausimą.

Jūsų minėtas skaudantis dantis, kurį neseniai protezavo: pagal simptomus, panašu, kad tai danties nervo uždegimas. Jei dantis, kuris protezuotas, yra gyvas, gali būti, kad cheminių medžiagų, naudotų protezavimo metu, poveikio pasekoje išsivystė nervo uždegimas. Tačiau gali būti, kad Jums skauda šalia esantį gyva dantį, tik Jums atrodo, kad skauda protezuotą. Kad būtų galima pasakyti, kuris dantis sukelia skausmą, reikalingas klinikinis ir rentgenologinis ištyrimas odontologo kabinete. Jei "prakentėsite" tokį skausmą, uždegiminis nervas nekrotizuos (liaudiškai "numirs") ir pradės vystytis viršūninis pūlinys.

Dantis, kuris protezuotas prieš maždaug 12m.: visų pirma, pavieniai vainikėliai tarnauja maždaug iki dešimties metų. Per tokį laiko tarpą pakinta ir Jūsų sukandimas, ir šiek tiek patirpsta kaulas, dėl to danties vainikėlis gali tapti nebetinkamas, gali atsirasti apnašų užsilaikymo taškų. Pagal Jūsų minėtus simptomus, labai sunku pasakyti, dėl ko Jums skauda. Jei dantis po vainikėliu gyvas, gali būti, kad atsitraukę dantenos apnuogino danties kaklelį, dėl ko Jums skauda nuo saldaus. Paburkusios dantenos gali būti tirpstančio kaulo ir lokalaus gingivito (dantenų uždegimo) požymis. Dantenų uždegimas atisranda dėl besikaupiančių apnašų. Ar Jums reikia daryti dantenų operaciją, tik pagal minėtus simptomus pasakyti labai sunku, nes nežinome nei kiek Jums metų, nei kokia dantų ir dantenų būklė. Tiksliai diagnozei ir gydymo plano sudarymui reikalingas išsamus klinikinis ir radiologinis ištyrimas.

Metalo keramikos vainikėlis kainuoja apie 650lt. Garantija pačiam protezui kaip medžiagai teikiama dantų technikas, kuris jį pagamino. Į šį klausimą tiksliai atsakyti galėtume sudarę gydymo planą, kuomet žinosime su kuriuo dantų techniku dirbsime, tačiau dantų protezui kaip funkcionuojančiai Jūsų kramtymo funkcijos daliai garantijos neteikiame vien dėl to, kad niekada ir niekaip nesugebėsime patikrinti, ką ir kaip Jūs kramtote, ką kandate ir kaip kruopščiai kiekvieną dieną valote dantis. Protezas Jūsų burnoje tampa tarsi nuosavas dantis, o juk šiems Kūrėjas garantijos taip pat nesuteikė..

Jei kils daugiau klausimų, nedvejodama rašykite.

Gyd. I. Zykutė
Kas yra užklotas?
Atsakymas:
Užklotas – tai vienas iš dantų protezavimo metodų. Jis pasirenkamas tada, kuomet danties audinio netekta daug, tačiau išlikę bent dvi sienelės, ir norint pagaminti vainikėlį, danties audinį dar labiau sumažintume. Tokiu atveju, kada plombavimo kokybiškumas abejotinas, o protezavimas vainikėliu atrodo pernelyg invazyvus, pasirenkamas užklotas. Užklotas gaminamas iš metalo arba iš keramikos. Užklotas labai tikslus ir labai prescižiškas, o svarbiausia – toks gydymo metodas tausoja danties audinį

Gyd. I. Zykutė
Kas yra porceliano laminatės?
Atsakymas:
Porceliano laminatės – tai keramikinės plokštelės, gaminamos individualiai kiekvienam dančiui, dažniausiai dengiančios tik prieanginę/lūpinę dantų pusę. Porceliano laminatės – alternatyva estetiniam plombavimui. Jos dažniausiai pasirenkamos tais atvejais, kai priekiniai dantys susigrūdę ir atsisakoma ortodontinio gydymo, kai netekta dalis prieanginio priekinių ar šoninių dantų paviršiaus dėl karieso ar kaip estetinio plombavimo pasekmė, kuomet norima prailginti priekinius ar šoninius dantis. Be to, kai kuriais atvejais tai patikimesnis, estetiškesnis ir tikslesnis gydymo metodas. Porceliano laminačių spalva labai natūrali, jos labai estetiškos.

Gyd. I. Zykutė
Kas yra dantų protezavimas?
Atsakymas:
Dantų protezavimas – tai būdas atstatyti šypsenos estetiką ir kramtymo funkciją, netekus vieno ar daugiau dantų. Dantų protezavimas gali būti taikomas tik suaugusiems žmonėms, retais išskirtiniais atvejais ir vaikams. Dantų protezavimas – labai plati sritis, apimanti dantų protezavimą įklotais, užklotais, pavieniais vainikėliais, tiltais, išimamais lanko atraminiais protezais, išimamais plokšteliniais protezais, dantų protezavimą ant implanto.

Pavieniais dantų vainikėliais dantys protezuojami, kuomet danties audinio liko per mažai, kad jį būtų galima atstatyti plomba ar užklotu. Tai vieno danties vainikėlis, kuris gali būti gaminamas iš metalo keramikos, keramikos, cirkonio keramikos arba vien tik metalo. Kurią medžiagą pasirinkti, priklauso nuo to, kurioje vietoje yra protezuojamas dantis, bei nuo to, kiek galite investuoti į protezavimą.

Tiltais protezuojama tada, kai esate netekę vieno ar daugiau dantų ir pageidaujate užpildyti atsiradusį tarpą. Tilto apimtis priklauso nuo netektų dantų kiekio. Paprastai, kuo didesnis tarpas tarp dantų, tuo daugiau atraminių dantų reikia. Protezuojant tiltu, tam, kad užpildytume atsiradusį tarpą, turime paruošti šalia esančius – atraminius – dantis tam, kad jie laikytų tiltą. Tiltas gali būti ir per visą dantų lanką – tokiu atveju jis vadinamas pasaga. Tiltams pagaminti naudojamos tos pačios medžiagos, kaip ir pavieniams dantų vainikėliams.

Lanko atraminis dantų protezas – tai išimamas dantų protezas, kuris fiksuojamas ant dantų, protezuotų pavieniais vainikėliais arba tiltais. Šiame proteze gumurinė ir liežuvinė protezo dalys yra metalinės, jos visiškai priglunda prie gleivinės ir netrukdo kalbos funkcijai. Neįgudusi akis nepamatys, kad tai išimamas protezas. Yra įvairių protezo fiksacijos būdų, kurie garantuoja visišką protezo stabilumą burnoje. Lanko atraminiu protezu dantys protezuojami tada, kada protezuoti tiltu negalime, nes per mažai atraminių dantų, be to, atliekant didelės apimties protezavimą, tai pigesnis protezavimo būdas.

Išimamais plokšteliniais protezais dažniausiai protezuojami bedančiai žandikauliai, tačiau šį būdą galima rinktis, kuomet protezavimas lanko atraminiu dantų protezu neįmanomas dėl per silpnų atraminių dantų arba kuomet pageidaujamas pigesnis protezavimo variantas. Jei yra atraminių dantų, išimamas plokšteles protezas prie šių dantų fiksuojamas kabliukais. Kai kuriais atvejais galimi ir kiti alternatyvūs fiksacijos būdai.

Protezavimas ant implantų galimas visais įprastais būdas – pavieniais vainikėliais, jungiant kelis implantuos į tiltą arba implantuos naudojant kaip atramą išimamam protezui.

Gyd. I. Zykutė


Siųsti užklausimą

Vardas
El. paštas
Klausimas