Kontaktai:

Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel.: 8 37 79 76 68
Mob.: 8 682 10405
El. paštas: info@gerasodontologas.lt

Darbo laikas:

I - V 8:00-19:00
Apie neatvykimą prašome informuoti iš anksto.
 

Klauskite - atsakysime

Ar galima statyti implantus jai daugiau nei 10 metų vartoju vaistus sulfasalazinum ?
Atsakymas:

Sveiki,


vartojant sulfasalaziną kontraindikacijų implantacijai nėra, vis tik pagal vartojamą medikamentą suprantu, kad sergate autoimunine liga - tokie pacientai gali patekti į didesnės rizikos grupę.


I. Zykutė - Bružienė

laba diena,
prieš dešimt dienų apatiniame žandikaulyje įsuko du implantus, operacijos metu nuslydo grąžtas šiek tiek skaudėjo(nors atitirpo nuskausmintas žandikaulis tik po šešių valandų)po penkių dienų prasidėjo uždegimas apie implantus, geriu antibiotikus, gleivinė apgijo, bet yra skausminga žandikaulio apačioje ir eina skausmas į ausį ,maudimas tai yra tai nėra, išgėrus nemizilio skausmas nepranyksta. Gydantis gydytojas sako , kad implantas spaudžia nervą , tai ar tas nervas nustos skaudėti, ar tai chirurgo kaltė, ar turėtu už blogai įstatytą implantą atiduoti pinigus? Dėkoju už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


skausmas po operacijos įprastas reiškinys, ir tai dar nereiškia, kad implantas yra kažkaip blogai įsuktas. Siūlau bendradarbiauti su gydančiu gydytoju, turėti šiek tiek kantrybės ir abu pasieksite norimą tikslą - kad pacientas būtų patenkintas atliktu darbu. Neskubėkite kaltinti gydytojo.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena pas mane yra išrauti 36 ir 46 dantukai, kai pasidarėme panoraminę nuotrauką odontologas pasakė, kad aplink esantys dantys yra truputėli palinkę į tas išrautų dantukų vieteles ir reikės daryti breketukus, bet mums iškilo klausimas, jei mums yra krypstantis dantukai apačioje tai tuos breketukus reikės daryti abiejuose žandikauliuose ar tik apatiniame žandikaulyje? Taip pat ar yra kokių nors kitų breketų formų, kad jie nebūtų tokie pastebimi.Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


gyd. ortodontas konsultacijos metu galėtų pasakyti, ar reikės breketų tik apatiniame žandikaulyje, ar reikės ir viršutiniame žandikaulyje. Mažiau arba visai nepastebimi yra breketai, kurie dedasi iš vidinės dantų pusės.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pries 3 savaites buvo isuktas dantu implantas, apacioje. Iki diol jauciu diskomforta toje vietoje. Kai palieciu dantenas toje vietoke kur implantas ten labai minksta, ar taip turi buti?
Atsakymas:

Sveiki,


kartais pasitaiko, kad po dantų implantacijos pacientai ilgai jaučia diskomfortą. Manau, kad geriausia būtų pasirodyti savo gydytojui, kuris apžiūrėtų ir pasakytų, ar viskas tvarkoje, ar reikia kažką daryti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Prieš 1,5 metų apatiniame žandikaulyje įsriege 4 implantus, ant kurių uždejo protezą. Du priekinius implantus labai veržė, tempė, diskomforto jausmas.Jie prigijo gerai. Po metų laiko gydytoja juos išgręže lauk ir įsriege i kitas vietas, bet tas pats tempimo jausmas ,diskomfortas.Gydytoja nezino kodėl. Galiniai du implantai viskas gerai. Del kokių priežasčių gali taip būti?
Atsakymas:

Sveiki,


sudėtinga situacija, ypač kai teiraujatės kito gydytojo (nes juk aš nedariau operacijos ir nemačiau kaip suprotezuota). Įdomu, ar implantus veržė ir iki protezavimo, ar pradėjo veržti, kai jie buvo suprotezuoti?


I. Zykutė - Bružienė

Prieš du mėnesius apatiniame žandikaulyje (dantų nėra) įsriegė du implantus 2-3 cm vieną nuo kito. Po dviejų savaičių vienas implantas pradėjo judėti. Išėmė, įstatė kitą, mažesnį bet tik vieno cm atstumu nuo esančlukavicieneio. Liepė nešioti plokštelę, priklijuojant ją. Ar gali tikti plokštelė, kuriai atspaudai daryti pirmą kartą įsriegus implantus? Juk implantų vieta pasikeitė?
Ačiū už konsultaciją.
Pagarbiai
Atsakymas:

Sveiki,


sunku pakomentuoti, nemačius konkrečios klinikinės situacijos, vis tik atspaudą turbūt reikėjo perimti, bet mes nežinome nei koks atspaudas imtas, nei kokia plokštelė, nesame matę Jūsų rentgeno nuotraukos, nesame Jūsų apžiūrėję.


I. Zykutė - Bružienė

ar galima skristi lektuvu antra diena po datu implantacijos
Atsakymas:

Sveiki,


taip, po paprastos implantacijos skristi galima.


I. Zykutė - Bružienė

Pas mane paradantitas ar galima iskarto sukti inplantus labai aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo periodontito laipsnio ir nuo burnos bei dantų būklės - konkrečiau pakonsultuoti galėtų Jus gydysiantis gyd. odontologas. Dažniausiai periodontitas nėra kontraindikacija vienmomentei implantacijai.


I. Zykutė - Bružienė

Labadiena, jei trūksta vieno kruminio danties gale įmanoma dėti breketus ar ne?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, breketus galima dėti, kai trūksta vieno krūminio danties.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, nori atstatyti tarpa tarpdantu (apatinis zandikaulis tarp 2 ir 4 danties (trecias dantukas istrauktas))Tarpas sumazejo nuo pradinio kai buvo tik ka israutas dantukas. Noriu isdidinti tarpa, ir isistatyti dantuka. Kaip yra didinamas tarpas?
Atsakymas:

Sveiki,


vienintelis būdas išplėsti susiaurėjantį tarpą tarp dantų - breketai, rekomenduoju gyd. ortodonto konsultaciją, galbūt Jūsų situacijoje galimas ir koks kitas sprendimas.


I. Zykutė - Bružienė

Ar isrovus danti galima i ta pacia vieta ir ta pacia diena sriegti implanta?
Atsakymas:

Sveiki,


jei atsakant labai lakoniškai - taip, galima, jei pradėtume gilintis - ne visose situacijose rekomenduotina, tai labai individualu.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, ar imanoma atvira sakandi sutvarkyti breketu pagalba? Ar jau reikalinga zandikaulio operacija? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo konkrečios situacijos - kiek sąkandis atviras, ir tikrai negaliu atsakyti į klausimą be apžiūros. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.Prieš metus įstatė du implantus į apatinį žandikaulį.Visą laiką man juos veržė,jaučiau diskomfortą.Apsilankiau pas gydytoją bet ji nieko blogo neįžvelgė.Apšlifavo iš abiejų pusių tiksliau pamažino.Įdėjo,bet problema nepasišalino.Per tą laiką dar tvarkė man kitus dantis.Prašiau kad nuimtų karūnas nuo implantų nes man blogai.Baigėsi kantrybė kito klinikoj per naują padarė karūnas sutvarkė ir viskas iki šiol gerai.Apsilankiau pas gydytoją galutiniam vizitui su naujomis įdėtomis ant implantų karūnomis,Ji pasakė puiku kad dabar gerai.Išvažiavau ir pamiršau iš jos pasiimti savo karūnas nes aš už jas esu sumokėjusi,o gydytoja net nepaklausė ar net nepasiūlė.Rytojaus dieną skambinau į registratūra ir paprašiau kad man jas paimtų iš gydytojas ir pasaugotų nes aš jas atvažiuosiu pasiimt.Nuvažiavau ir registratorė pareiškė kad išmetė.Kaip tokio atveju man elgtis ir ar gydytoja buvo teisi išmesdama mano nuosavybę nes aš buvau už jos paslaugas atsiskaičiusi?
Atsakymas:

Sveiki,


kasdienėje praktikoje nuimtų dantų vainikėlių pacientams negrąžiname (nebent jie yra auksiniai), nes ką gi su jais pacientas veiktų... Jei pacientas nori pasiimti vainikėlius, reiktų informuoti prieš juos nuimant, nes senų dantų protezų nesaugome, juos utilizuojame kaip medicinines atliekas. Manau, kad šį klausimą Jums reiktų spręsti su savo gyd. odontologu.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, kreipiuosi I jus tokiu klausimu..Beveik pries du men.buvo isukti du implantai (vienas salia kito) I virsutini zandikauli. Siandiena pastebejau , kad jie man matosi, dantenos prasiverusios, ar Cia taip normalu? nors viskas tikrai buvo atlikta kruopsciai. Skausmu ar kokiu tai negeru pozymiu nera,
Aciu Jums jei atsakysite.
Atsakymas:

Sveiki,


kaip supratau, implantai dar nesuprotezuoti? Neretai po implantacijos praėjus keliems mėnesiams implantai šiek tiek atsidengia, nes formuojasi gleivinė apie juos, tai yra normalu. Kaip pati ir minėjote, jei būtų kažkas negerai, jaustumėte skausmą, tinimą ir pan. Vis tik jei neramu, rekomenduoju pasirodyti pas operavusį gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Prieš tris mėnesius man buvo išrautas krūminis dantis. Žaizda sugijo gerai. Bet praejus porai mėnesų dantenų šone iš vidinės pusės ėmė lysti kažkoks smailus kaulas. Kas tai galėtų būti? Dar viena likusi šaknis? Vainiko liekana? O gal šalia esancio protinio danties šaknis? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai, tai yra aštri žandikaulio sienelė, bet rekomenduoju nuvykti apžiūrai pas dantį šalinusį gydytoją, tokią aštrią alveolinės ataugos keterą reikia nulyginti.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, norejau paklaust neturiu viso virsutinio zandikaulio dantu, ir jie dar neisrauti , ir apacioje like tiki 4 sveiki dantys , ar imanoma sutvarkyti israuti ir inplantuoti per tris savaites?
Atsakymas:

Sveiki,


nesupratau - neturite dantų, bet jie neišrauti? Dėl implantacijos negaliu pakomentuoti be apžiūros ar bent jau panoraminės rentgeno nuotraukos.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,

Norėčiau jusų paklausti apčioje ne turiu dantų,nečioju plokštelę, bet į sidėjau du implantus, metus nešiojau gerai,bet po metų pradėjo plokštelė kristi,kiek gydytojas taiso vistiek tas pats.Gal galėtume mant patarti, Ačiu,
Atsakymas:

Sveiki,


sunku pakomentuoti be apžiūros. Galbūt reikia padaryti naują plokštelę.


I. Zykutė - Bružienė

Kodė viršuje įsukęs inplantą dar pakalė su plaktukėliu? Kodėl. Ar pastebėjo kad blogai įsriegė?
Atsakymas:

Sveiki,


paklauskite savo gyd. odontologo, kodėl, aš Jūsų klinikinės situacijos nežinau.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, norejau paklausti, turiu apatineme zandikaulyje po du salia vienas kito kruminius visai kiaurus dantis kitaip tarent nuluzusius ir sutrupejusius iki dantenu vienoi ir kitoi puseje, ar galimas 4 dantu kruminiu implantacija vienu metu? ir po kiek laiko bus galima valgyti jau maista
Atsakymas:

Sveiki,


taip, atlikti keturių dantų implantaciją vienu metu galima, tik prieš tai reikia pašalinti dantų šaknis. Po procedūros valgyti galėsite praėjus vietinei nejautrai (užtirpimui).


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena!!! menesi atgal man isriege viena implanta apatineme zandikaulyja, keles dienas atgal pastebejau jog jis juda ir vakar vakare bevalant galvute jis iskrito,gal galite atrasyti skubiau kodel taip atsitiko??? beto savaitgalis nedarbo diena nezinau ka daryti??? toi vietoi kur buvo implantas dar vakar matesi didele skylute o sendiena ji jau suaugusi matosi.Laukiu atsakymo Aciu!!!
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad implantas neprigijo. Kreipkitės į implantavusį gydytoją.


I. Zykutė - Bružienė

Noreciau suzinoti kelis galimus variantus protezavimo:kaip tarpa uzpildyti dantu virsutiniamia zandikaulyje..jei ira priekinis dantis toliau dvieju nera ir nuslifuotas sekantis..(gal truputuka klibantis..nes tiltas buvo isjudines)ir dar ira du...tai taip.is anksto dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


konsultacija internetu, deja, negalima, nes negaliu nieko komentuoti Jūsų neapžiūrėjusi, neaišku nei kokia dantų būklė, nei koks sukandimas, nei Jūsų amžius ir t.t.


I. Zykutė - Bružienė

jei istrauke danties sakni,ar kita diena galima sriegti implanta,bet ne i ta vieta? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


taip, galima.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, beveik prieš pusę metų įsriegė 2 implantus apatiniame žandikaulyje. Prieš tris paras uždėjo karūnėlę. Jaučiu burnoje diskomfortą, nemalonu kramtyti maistą. Šalia esantį mano dantį veržia. Gydytoja du implantus sujungė. Tarp implantų ir manųjų dantų tarpų nepaliko, kad nesikauptų maistas. Ar veržimas praeis, nesistums manieji dantys? Ačiū labai.
Atsakymas:

Sveiki,


adaptacija prie naujų protezų trunka apie 2 sav., jei joms praėjus dar jausite diskomfortą, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, pries 4 men isuko implanta su lengvu kaulo priauginimu, dabar implantas paslankus, bet panoramineje nuotraukoje uzdegimo nematyti. Ar gali buti kad po kurio laiko implantas geriau sugis? Odontologas atidejo tolimesnius veiksmus, t.y. protezavima, menesiui. Kodel jis taip padielge, ko tikedamasis?
Atsakymas:

Sveiki,


šiuos klausimus turėtumėt užduoti savo gyd. odontologui - kokios taktikos jis imsis ir kodėl, aš to pakomentuoti negaliu.


I. Zykutė - Bružienė

,Girdejau siais laikais galima momentine implantacija,,,ar patartina,,koks skirtumas butu,,dekui
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo to, koks dantis bus šalinamas, kokia jo būklė, kokia visos burnos būklė. Jei trumpai - vienmomentė implantacija galima tik labai išskirtiniais atvejais, idealiose situacijose. Dažniau rekomenduoju po danties šalinimo palaukti bent du - tris mėnesius.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki ar galima atgauti pinigus uz blogai ideta implanta?kuris iskrito po dvieju savaiciu?iskart skaudejo jautesi kazkas ne taip...dekui uz info Klinika ne jusu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą, kuris atliko operaciją. Implanto neprigijimas viena iš galimų implantacijos komplikacijų. Didelės implantus gaminančios kompanijos implantams ir jų dalims duoda garantiją, t.y. jei implantas neprigyja, Jūsų gydytojas gauna kitą implantą, kurį, sugijus žaizdai, ir vėl gali Jums įsukti.


I. Zykutė

Po protezavimo ant implanto jaučiu pastovų diskomfortą. Neskauda, bet tarpdančių srityje jaučiu spaudimą, ten visada prilenda maisto likučių. Žinoma naudoju tarpdančių siūlą. Ar gali būti, kad tai tik pojūčiai dėl to , kad dar tik savaitė praėjo po protezavimo ir organizmas nepriima svetimkūnio? Toks jausmas, kad be to protezo buvo geriau.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tikrai gali būti, kad Jūsų organizmas dar nepriprato prie protezo. Jei pojūčiai nepasikeis per mėnesį, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, idomu jeigu virsutiniame zandikaulyje isvis nera dantu butu galimybe isukti 4 ipmlantus ir uzdeti tilta? Aciu uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,


jei viršutiniame žandikaulyje suktume keturis implantus, tada tikrai galima juos protezuoti neišimamu protezu, labai panašiu į tiltą.


I. Zykutė

Sveiki,

norečiau gauti profesionalo patarimą ir nuomonę. Būčiau tikrai labai dėkinga už Jūsų atsakymą.

Ateinantį mėnesį planuoju dėtis breketus - dantų kreivumas antro lygio, operacinis, tačiau žandikaulio operacijos atsisakiau, dantis išlyginti galima ir breketais,dantų rovimas taip pat nebus reikalingas.

Breketus dės ir viršuje ir apačioje. Pati dantų būklė, nepaisant kreivumo, yra pakankamai gera ir prižiūrima, reguliariai patikroms lankomasi pas stomotologa.

Mano klausimas būtų toks - susidėjus breketus ir netolimoje ateityje pastojus - koks rezultatas ir pasėkmės manęs laukia?
Atsakymas:

Sveiki,


ortodontinį gydymą galima tęsti ir pastojus, tik reikalinga labai gera burnos higiena. Visoms nėščiosioms yra rizika susirgti gingivitu, tačiau tokiu atveju reikia kreiptis į savo gyd. odontologą. Turėkite omenyje, kad, jei būsite nėščia ir dantis skaudės (pvz., pakeitus vielą), pirmą nėštumo trečdalį ir nuo 32 sav. nerekomenduojama vartoti vaistų nuo skausmo.


I. Zykutė

Labas vakaras. Prieš 3 metus viršutiniame žandikaulyje įsriegti implantai. Neseniai atsirado viename dantyje skylė vidinėje pusėje.Ar kartais čia ne darbo brokas? Kaip man elgtis?Atsakymo lauksiu paste. Dėkoju.
Atsakymas:

Sveiki,


negaliu pakomentuoti neapžiūrėjusi - reiktų kreiptis į Jus operavusį gydytoją.


I. Zykutė

Sveiki, neturiu 2 kruminiu dantuku, noriu deti implantus, bet taip pat ir plokstele dantu tiesinimui, ka patartumete pirma plokstele istiesinti datis ir paskui tik deti implantus, ar deti implantus ir tada tiesinti dantis ?
Atsakymas:

Sveiki,


vienareikšmiškai visų pirma dantų plokštelę, nes dantų implantų taip kaip dantų pajudinti neįmanoma, o nešiojant plokštelę dantų padėtis gali keistis.


I. Zykutė

Laba diena,
Įvyko taip, kad pasak gydytojo, kuris atliko inplantaciją, buvo nekokybiškas inplantas, tai teko užsiųti. Sakė, kad po 2 - 3mėn. kaulo struktūra atsistatys ir galės iš naujo atlikti operaciją. Norėjau paklausti, ar gali toje pačioje vietoje statyt inplantą? Ačiū, lauksiu jūsų atsakymo
Atsakymas:

Sveiki,


taip, dažniausiai atlikti implantaciją toje pačioje vietoje įmanoma.


I. Zykutė

Turiu probleminį dantį, kurį reiktų traukti ir dėti implantą, šaknis yra sunykusi ir jis praktiškai už nieko neilaiko.Šiuo metu laukiuosi, todėl implanto dėti nerekomenduotina. Ką patartumėt daryti? Gal dar palaukti po vaikelio gimimo? Ar kudikiui nepakenks?
Atsakymas:

Sveiki,


implantacijos tikrai nerekomenduoju atlikti per nėštumą, tačiau šaknį galima pašalinti antro nėštumo trečdalio metu.


I. Zykutė

Laba diena,

Praėjo 8 dienos po implantacijos. Implantų visai nejaučiu, atrodo , kad nebuvo niekas daryta. Viskas sugijo.
Praėjus šaldymui - pradėjo mausti - skaudėti šalia implanto 3 savi dantys.Skausmas nėra didelis, bet įkyrus maudimas. Jie kaip užtirpę. iš ryto ir naktį jie visai neskauda.Ką daryti.

Ačiū už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo chirurgą apžiūrai.


I. Zykutė

Laba diena. Sen buvau pas odontologa ir sulaukiau tokiu komentaru. Kaskada seniau man teko israuti krumini danti ir liko tarpas nieko i ta vieta nedejau nes man nemaise ir nesimate. Komentaras buvo toks kad jai noriu kad mano zandikaulis nesusideformuotu turiu isideti implanta. Noriu paklausti ar tikrai cia tokia rimta beda ir ar verta tai sunerimti.? Ir kiek man tai gali kainuoti.? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


taip, Jūsų odontologas teisus - netekus danties, žandikaulio kaulas tirpsta, kinta sąkandis, gali pavirsti šalia esantys dantys į defekto pusę, prastėja maisto kramtymas ir t.t. Būtent dėl to ir rekomenduojame atstatyti dantų eilių defektus.


I. Zykutė

Laba diena
Prieš savaitę viršutiniame šoniniame žandikaulyje man įsuko 2 implantus ir pakėlė sinusą. Kitą dieną žandas kiek patino, bet dabar jau mažėja, nors po savaitės patinimas dar pilnai neatsileido. Bet labiausiai neramina, kad vakarais dar pradeda skaudėti ir turiu gerti vaistus nuo skausmo. Ar gali tiek ilgai skaudėti po tokios operacijos. Prieš daugel metų įsisukau 2 implantus apačioje, bet tada tiek ilgai neskaudėjo, o gal čia dėl sinuso pakėlimo skausmas laikosi ilgiau?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai dar galite jausti skausmą - atlikta nemažos apimties operacija. Bet geriausia būtų kreiptis į savo chirurgą apžiūrai.


I. Zykutė

Sveiki,

Pries metus implanuotas kruminis dantys virsutiniame zandikauklyje pradejo judeti, ar gali buti kad po tiek laiko atmeta?
Atsakymas:

Sveiki,


gali būti, jog juda tik danties vainikėlis. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

laba diena,

Norejau jusu paklausti, vakar dejausi inplanta ir ant nuotraukos matesi truputeli kreivas..Man daktare sake kad negalejo kitaip sukti nes pas manes saknys kreivos.... Kaip yra sukamas inplantas,tiesiu budu ar gali buti del kazkokiu priezasciu truputeli kreivas? ACIU!!!
Atsakymas:

Sveiki,


viskas priklauso nuo to, kokioje srityje sukamas implantas, tik priekinių dantų srityje implantas turi būti tiesus. Be to, gydytojas operacijos metu nusprendžia, kokia kryptimi įsodinti implantą pagal tai, kurioje vietoje daugiausia kaulo. O jei implantas kažkiek kreivai, bet kokiu atveju, tai netrukdo protezavimui ir ilgalaikei prognozei.


I. Zykutė

Sveiki ,pries 2 menesius idejo implanta ir nedejo laikino danties ,implanta visada matydavau veidrodyje bet dabar jo nebematau , suaugo kaulas ar kaip tai pavadinti ,ar tai normalu ?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti neapžiūrėjusi. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki,kliba istatytas priekinis dantis,plius ant dantenos susidares darinukas iš kurio išsiskiria pulinukai karts nuo karto.Ar galima būtų rauti ir iškarto dėti implantą?dėkui už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


jei prie danties yra pūlinys, pašalinus tokį infekuotą dantį, implantą sukti iš karto nerekomenduojama. Reikėtų palaukti apie tris mėnesius, kol kaulas pilnai sugis.


I. Zykutė

Laba diena. Prieš mėnesi implantavo priekini danti (viršutini)ir uždėjo laikina danti, pradžio ir maudė ir tvinksėjo, bet dabar praėjus skausmui jis pasidarė paslankus atrodo jog kliba. Tad norėčiau sužinoti ar galima jį paveržti? Kokios gali būti pasekmės? Esu užsieni todėl noriu išgirsti ir jūsu nuomone kaip elgtis ir ar tai gali taip likti ar skubėti atgal pas implantologa ir ka jis turėtu padaryti? Dėkui už atsakyma geros dienos.
Atsakymas:

Sveiki,


visų pirma neaišku, kas juda, ar laikinas dantis, ar pats implantas su laikinu dantimi. Geriausia būtų kreiptis į savo gydytoją. Žinoma, jei juda tik pats laikinas vainikėlis, jis bet kada gali ir visiškai nukristi.


I. Zykutė

Sveiki. Beveik pries metus man istate 4 priekinius dantukus virsuje. Bet jau vaziavau po pusmecio "taisyti broko". Iskilo vienas dantukas. Pinigai sumoketi tikrai dideli. Dabar ties kitais dviem dantukais dantenos kazkaip keistai man nesuauga. patine, pastoviai vargina kraujavimas. dantu siulo net negaliu naudoti. ar tai normalu? Ar vel verta sunerimti? (beja, pries tai turejau jau 15 metu du dantukus istatytus. problemu nebuvo). ACIU
Atsakymas:

Sveiki,


keramika neretai skyla ir taip gali nutikti dėl begalės priežasčių, kurios ne visada yra darbo "brokas". Dėl kraujuojančių dantenų prie vainikėlių - b0tinai kreipkitės į savo gyd. odontologą, reikia išsiaiškinti priežastį ir galbūt bus įmanoma ją pašalinti.


I. Zykutė

laba diena,

Noriu Jūs paklausti apačioje neturiu dantų, nečioju plokštelę.Įsuko du imlantus,ant jos uždės plokštelę kurį galėsiu įšimti,ar jie laikys, noriu sužinoti.
Ačiu už informacija.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tokia konstrukcija įmanoma.


I. Zykutė

Laba diena. Prieš kiek tai metų man buvo įdėtas 3-jų dantukų metalo keramikos tiltas. Dabar jis jau pusiau atsiklijavęs, bet nesusidėvėjęs, gerai išsilaikęs ir nesideformavęs, Tačiau po juo panoraminė nuotrauka rodo, kad jį nuėmus jau teks pašalinti 2-u dantukus, nes šaknys su pūliais. Klausimas: ar įstačius 2-u implantus vietoj tų ištrauktų 2-ų dantukų, būtų galima panaudoti tą patį metalo keramikos tiltą, tik jau ant implantų.?
Iš anksto, nuoširdžiai dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


ne, to paties tilto panaudoti tikrai neįmanoma, nes radikaliai skiriasi protezo ant implanto ir danties gamybos metodika.


I. Zykutė

implantas buvo pasalintas ,nes buvo uzpaustas nervas .dabar implantas bus dedamas toliau per 1 danti .ar toje vietoj kur buvo implantas reikia ta tarpa kazkaip uztaisyti,kad kaulas netirptu ,ar jis uzauga ,kaip istraukto danties po opercacijos jau 8 men ,buvo pazeistas olveolinis nervas,implantas pasalintas po 2 men po operacijos.
Atsakymas:

Sveiki,


pašalinto implanto sritis užgyja lygiai taip pat, kaip pašalinus dantį, dažniausiai jokių kitų procedūrų neprireikia, nebent kaulo plotis ir aukštis būsimoms procedūroms yra nepakankami (bet Jūs minėjote, kad implantas bus sriegiamas kitoje vietoje).


I. Zykutė

Laba diena. Turiu implantą viršutiniame žandikaulyje, tiksliau turėjau, man jis pradėjo judėti ir skaudėti, nuotraukoje matosi uždegimas. Man implantą išsuko, dabar kai sugis dės kaulo ir vėl suks implantą. Ar didelė tikimybė kad jį man atmes vėl? Ar galima sukti atgal tą patį implantą ar ji tiesiog išmest tiek sumokėjus?
Atsakymas:

Sveiki,


implantas neprigyti gali dėl begalės priežasčių, tačiau neaišku, kiek laiko praėjo nuo jo įsukimo iki tol, kol jis išimtas ir visiškai neaiški klinikinė situacija, tad pakomentuoti tikrai negaliu. Kad antrą kartą į tą pačią sritį sukamas implantas neprigis, tikimybė tokia pati, kaip ir pirmą kartą. Jums turi būti sukamas naujas impantas.


I. Zykutė

Laba diena,
jau aštuoni metai kaip viršutiniame žandikaulyje nešioju implantą. Tiek prieš dedant, tiek įdėjus jaučiau, kad kažkas negerai su dantenomis apie jį. Dabar dar ir vystosi paradontozė. Pasižiūrėjus panoraminę nuotrauką, periodontologė sakė, kad aptirpęs kaulas implanto vietoje. Ar galima priauginti kaulą, neišimant implanto? Ar kaulo priauginimas išspręstų dantenų problemą prie implanto?
Atsakymas:

Sveiki,


deja, kaip ir apie dantis, taip ir apie implantus kaulo priauginti neįmanoma, galima tik stabilizuoti uždegiminį procesą.


I. Zykutė

sveiki, man įsriegė 2 implantus ne Lietuvoje, siūles išsiėmiau Lietuvoje, bet liko dantenose maža skylutė per kurią, mano galva, retsykiais eina dirbtinio kaulo granulytės. Į savaitę po 2-3 matau. Sakykite reikia susirūpinti ? Pas chirurgą implantologą vyksiu po 4 mėnesių.
Atsakymas:

Sveiki,


bet kokiu atveju dabar nieko nepadarytų net ir chirurgas. Manau, kad jei tiek nedaug granulių iškrenta per savaitę, tuomet nieko daryti nereikia. Bet kokiu atveju rekomenduoju susisiekti su savo chirurgu ir užduoti tuos pačius klausimus.


I. Zykutė

Sveiki, ar yra galimybė susidėt implantus išsimokėtinai, kokiam laikotarpiui? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


galima susidėt implantus išsimokėtinai 6 mėn. laikotarpiui.


I. Zykutė

Sveiki, ar butų galima dantų imlantacija pasidaryti isimoketinai? Ir jei galima po kiek tai butų suma kiekviena karta?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, dėl detalesnės informacijos kreipkitės į kliniką.


I. Zykutė

Laba diena,man yra isukti implantai i kruminius dantis ir odontologas pasake kad isuko viena kreivai,bet viska paliko sako stebekim kas bus,praejo 1men su puse ir jauciu kad kazkas negerai ten kur implantas suktas tai salia labai jautrus kitas dantys pasidare ir toks jausmas kad jis issijudino is vietos,truputi patines zandas,blogas kvapas kamuoja 3 diena,temperatura 37,2 pastoviai.turbut kazkur bus uzdegimas?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą, tai gali būti uždegimas.


I. Zykutė

Laba diena, man prieš 8 metus buvo išmuštas priekinis dantys, jis buvo įstatytas atgal, bet prieš 2 metus pradėjo pūliuoti kanalas.Kanala išvalė išėmė dalį nuskilusios šaknies, bet jis toliau pūliuoja, Dantys jau pajuodaves. Ar galima kaip nors tai sutvarkyti išsaugant dantį? Ar reikia dėti kta dantį?Jei reikia kito dančio, ar galima tai padaryti kuo greičiau, kad nereikėtų būti be dančio, nes tai priekinis viršutinis dantys?
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų atlikti rentgeno nuotrauką ir tuomet įvertinti danties gydymo galimybes. Jei danties išsaugoti nepavyks, jį teks pašalinti, iš karto galima pagaminti laikiną dantį, kuris Jums tarnaus, kol tyrėsite nuolatinį (po implantacijos arba protezavimo).


I. Zykutė

Sveiki,
Norėjau pasiteirauti, ar galima tvarkyti dantis menstruacijų metu? Ar nėra padidėjęs jautrumas? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


sergant mėnesinėmis geriau privengti chirurginių procedūrų, nes jų metu gali daugiau kraujuoti operacinė žaizda.


I. Zykutė

Sveiki, ar yra galimybė susidėt inplantus išsimokėtinai, jei taip kuriam laikui. Ačiū
Atsakymas:

Sveiki, į užklausą atsakyta asmeniškai.


 


Klinikos administratorė


A. Kliūčiuvienė

Laba diena, noreciau paklaust, per kiek laiko galimas implanto atmetimas, jei neatmes per pusmeti ar jau galesiu but rami, jog organizmas prieme, dekui
Atsakymas:

Sveiki,


 


jei implantai neprigyja, dažniausiai tai įvyksta per mėnesį-pusantro po implantacijos, tačiau tokia tikimybė yra labai nedidelė (apie 1-2proc.). Praėjus dviem-šešiems mėnesiams po implantacijos, implantą galima protezuoti.


 


i. Zykutė

Sveiki.noriu suktis implantus,bet esu alergiska metalui.kiek zinau implantai pagaminti is titano.ar titanas prilygsta metalui? Per Kiek laiko suzinociau ar organizmas prieme implantus? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


 


titanas yra metalas, tačiau jam alergiškų žmonių pasaulyje yra labai nedaug. Jei implantas neprygytų, dažniausiai tai nutinka per pirmą mėnesį po implantacijos, tačiau tokios situacijos tikimybė labai maža (tik 1-2proc.).


 


I. Zykutė

Sveiki,kuom pasireiskia implanto atmetimas,tiksliau neprigijimas prie kaulo?Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


 


implanto neprigijimas dažniausiai pasireiškia skausmu, pūliavimu, prastu skoniu burnoje, implantas pasidaro paslankus.


 


i. Zykutė

naudoju vaistus osteoporozei gydyti ar galima implantuoti dantis Protelos 2 g
Atsakymas:

Sveiki,


 


taip, implantuoti dantis galima, vartojant Jūsų minėtus medikamentus, tik tokiu atveju reikėtų pasirinkti geresnes osteointegracines savybes turinčius implantus (pvz., Straumann SLA Active)


 


I. Zykutė

Laba dina. virsutiniame zandikaulyje buvo like nuluze 4 dantys,pies tris dienas atliko sinusu kelimo operacija,persodino kaulo is apatinio zandikaulio i virsutini,isrove tas likusias saknis ir tuo paciu isriege dar kelis implantus.ne visus-2 nepavyko. operacijos diena buvo sakyta, kad gali reikti 8 implantu, vietoj susitartu 6. atseit 7 ir 8 desis i protinius dantis. operuojan nepavyko isriegti 2 is tu planuotu 6 implantu, bet tuos kruminius vistiek isuko. ar taip turejo buti? be to operacija vyko 7 valandas, suleistos didziules dozes vaistu, db labai sutinusi. klausimas mano butu kiek reikia implantu bedanciam virsutiniam zandikauliui atstatyti ir koki patartumete protezavimo buda?
Atsakymas:

Sveiki,

tikrai negaliu atsakyti į Jūsų klausimą, neįsigilinusi į situaciją, o tik perskaičiusi jos aprašymą. Manau, Jūsų gydytojas esamoje situacijoje operaciją atliko taip, kaip buvo įmanoma geriausiai, o operacijos metu gydymo planas tikrai gali keistis dėl anatominių Jūsų viršutinio ir apatinio žandikaulio ypatumų.


I. Zykutė
Ar po implantacijos pakanka skalauti burna ramuneliu arbata?paskirti antibijotikai patinimas ketvirtoj dienoj mazeja bet maudzia.geriu nimesil.yra melyne..ar ta vieta reikia valyti kur susiuta?ir kaip nieko nepasake.aciu.lauksiu
Atsakymas:

Sveiki,


skalauti reikėtų antiseptiniu tirpalu, pvz., Eludril, dantis valyti, o mėlynė veide po implantacijos tikrai gali būti.

I. Zykutė
Laba diena. Norėčiau paklausti, ar galima įstatyti implantą likus mėnesiui ar dviem prieš nėtumą? ir ar šį procesą galima daryti nėštumo metu. labai ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

taip, implantą galima įsukti prieš nėštumą. Laukiantis šios procedūros atlikti nerekomenduojama, nes bet kokiu atveju bus vartojami anestetikai, o be to procedūros metu gali reikėti atlikti rentgeno nuotrauką (kaip ir po procedūros), o po implantacijos neretais skiriami antibiotikai.

I. Zykutė

man isuko implanta prie savaite,bet tebera patinusi vieta ir skauda.as manau,kad tai uzdegimas.ka daryti ar sildyti ta viena ar saldyti?ar tai normalu po implantacijos?
Atsakymas:

Sveiki,
geriausia būtų pasirodyti implantą sukusiam gyd. odontologui, nes skausmas ir patinimas gali būti ir normali organizmo reakcija po implantacijos, bet gali būti ir uždegimas.

I. Zykutė
Sveiki.Ar man butu galima isriegti mini implantus,jei virsuje turiu 6 priekinius protezuotus dantis? Isimamos ploksteles Valplast nesioti negaliu,iprasti implantai man per brangu,gal dar ka butu galima pasiulyti?
Atsakymas:

Sveiki,


mes mini implantų nesukame. Kadangi minėjote, jog turite šešis dantis, galbūt įmanoma pagaminti lanko-atraminį protezą.

I. Zykutė
labas, turejau toki nutikima. dirbant garaze susitrenkiau su metaline konstrukcija per du virsutinio zandikaulio dantis, vienas per viduri kitas salia, smugis buvo toks stiprus kad tie du dantys sulindo i virsutini zandikauli ir zulauze ji. buvau ligoninei ta viena danti istrauke pilnai o kita ta kuris per viduri atstate i vieta aisku jis nuskiles kaskiek , bet visas kliba tai sutvirtino vielyte prie kytu sveiku dantu salia ir liko tarpas, dar reikia kanalus daryti ir taip neaisku ar jis prigys. galvoju issitraukti ji bet dar dantenos susiutos aplink ji. tai noriu paklausti ar galima sukti implantus i suluzusi kaula? ar reikia laukti kol sugys ir kiek ? ir ar traukti ta danti dabar ar palaukti kol apgys kaulas su dantenom. ar dedat trumpo gyjimo implantus ? aciu
Atsakymas:

Sveiki,


siūlyčiau palaukti, galbūt dantys prigis ir viskas bus gerai. Jei norite dantis šalinti, juos galima šalinti bet kada. Kalbant apie dantų impantus, greičiausiai Jums bus reikalingos kaulo rekonstrukcinės procedūros, nes minėjote, kad žandikaulis lūžo su dantimis. Tokiu atveju implantuoti galima tik po pusės metų po atliktos kaulo rekonstrukcijos, o ši, grečiausiai, taip pat negalima iškart po traumos - reikia, kad Jūsų kaulas sugytų. Ką reiškia trumpo gijimo implantai? Mes dirbame su Straumann implantais.


I. Zykutė

SVEIKI ,ATLIKTOS VISOS IMPLANTAVIMO PROCEDUROS SEMKINGAI,KOMPLIKACIJU NEBUVO ,TIK PO PROTEZAVIMO NEGAKIU NORMALIAI VALGYT ,KALBET ,VALGANT ATSOKA PROTEZAI ,SUKELIA SKAUSMA ,JAUCIU DISKOMFORTA,KREIPEMES PAS TA PATI ODONTOLOGO ,NIEKO NEGALI PADARYT.
Atsakymas:

Sveiki,


 


kreipkitės į dantis protezuojantį gydytoją, kad įvertintų esamų protezų kokybę.


 


I. Zykutė

Laba diena,ar isrovus dantis is karto galima sriegti implanta ar reikia laukti kol uzgija zaizda.Dekui.
Atsakymas:

Laba diena,


Jei Jums išrautas apatinio žandikaulio dantis, implantaciją galima atlikti po 2-3 mėnesių. Jei išrautas viršutinis dantis, implantą rekomenduojamasriegti praėjus 3-4 mėnesiams.

sveiki, nezinau ka daryti todel kreipiuosi pas jus. Nuluzo priekinis dantis ir svarbiausia kad saknis negyva, bet gal galima butu prie tos negyvos saknies priklijuot kazkaip netikra dantuka, nes saknis nors ir negyva bet laikosi normaliai, tai ieskau varianto pigesnio, nes be danties tikrai nenoriu but... veliau zinoma galima bus ir implanta det, bet dabar finansai neleidzia. Plius yra virs to likusio dantuko pulinukas, tai kaip suprantu reiks kanalus valyt. laukiu jusu atsakymo ir patikslinkite kiek mazdaug kainuotu ir uztruktu gydymas. aciu
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų atvykti konsultacijai, kurios metu ir galėtume pasakyti galutinę gydymo kainą. Gali būti, jog dantį dar pavyks atstatyti, bet tai priklauso nuo to, kiek šaknies liko ir koks būsimas šaknies-vainiko santykis.

I. Zykutė
Sveiki, pries kelias dienas istate implanta. Vangant jauciasi diskomfortas, maudzia danto. Implantas istatytas labai arti kitu dantu, atrodo ,kad yra spaudziami kiti dantys ir del to jauciamas diskomfortas. Ar tai normalu praejus tik kielioms dienoms po implanto istatymo? Aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,
Jūsų paminėti nusiskundimai galimi net iki savaitės po operacijos. Normalu, kad šiek tiek maudžia, skauda, nes buvo atlikta operacija. Jei skausmas tik didės, tuomet kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Laba diena,
Man prieš kelis mėnesius buvo įsuktas protezas ant implanto. Pradžioje buvo sunku valgyti, tačiau vėliau viskas praėjo ir jokio dikomforto nejaučiau. Tačiau dabar, jau praėjus apie 4 mėn. po protezavimo pastebėjau, kad protezas iš vidinės pusės šiek tiek pakeitęs spalva (patamsėjęs), taip pat jaučiasi nemalonus burnos kvapas. Valau kasdien, naudoju tarpdančių siųlą, tačiau jis ten sunkiai telpa. Smarkiau valant dantis, dantenos pradeda kraujuoti ir pasidaro jautrios. Ar čia yra kokia nors problema ir ar kreiptis į odontologą kuris dėjo protezą? Implantas gijo gerai. Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,
kreipkitės į gyd. odontologą, iš Jūsų pasakojimo suprantu, kad yra gleivinės uždegimas apie implantą.

I. Zykutė

Man 14m ir man žiojantis, žiovaujant, valgant užkimba žandikaulis vienoje pusėje. Dėl ko taip galėjo atsitikti?
Atsakymas:

Sveiki,
kartais taip nutinka - tai sąnario problema. Kreipkitės į gyd. odontologą.
I. Zykutė

mano sunus issimuse priekini danti.Jam 14 metu ir gydytojai patare kad deti implanta.pinigai nesvarbu ,svarbu sunaus sveikata.as girdejau kad 14 metu per ankstus laikas nes nesubrendes zandikaulis.patarkite ka tureciau daryti. su pagarba zita svagzdiene---Londonas
Atsakymas:

Sveiki,

iki 18m., kol žandikauliau auga, geriau būtų rasti laikiną protezavimo sprendimą dėl netekto danties, o vėliau, sulaukus pilnametystės, atlikti implantaciją.

I. Zykutė

Laba diena,

Ar verta implantuot ir protezuot protinius dantis (istraukti). Planuoju implantus kruminiams.

Dekui
Atsakymas:

Sveiki,
protinių dantų srityje standartiškai implantai nėra sukami. Kai kuriais atvejais, protezuojant dantis, protiniai dantys tarnauja kaip atrama tiltams.
I. Zykutė

Sveiki, as turiu nepilnai isdygusi iltini danti virsuje, jau virs 2 metu nesioju plokstele, bet dantukas isdygo tik siek tiek. ka patartumete? ar nera chirurginio sprendimo dantuko isdygimui? man 18 m.
Atsakymas:
Sveiki,
kiekviena situacija labai individuali. Kreipkitės į gyd. ortodontą, galbūt reikėtų nešioti breketus? Chirurginis sprendimas (danties ištempimas į dantų lanką) įmanomas tik atliekant ortodontinį gydymą, kitas variantas - dantį šalinti.

I. Zykutė

Sveiki.
Noreciau paklausti ,kodel sitaip atsitiko, kad nejautra ateme balso stygas ,negebejima ryti, kaklo srytyje nepajegiau pakelti galvos ir truputi rankos desines keista pojuti,sakyciau negebejima valdyti.Mane ruose implantams,keleta ju jau turiu viskas buvo gerai.O dabar jau ima baime,nes reikes ir vel daryti nejautra kitiems.Po 2 val. atsistate
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

apie tai reikėtų šnekėti su Jus gydančiu ir nejautrą atlikusiu gydytoju. Gali būti, jog anestetikas pateko šalia nervo, inervuojančio ryklės raumenis, keliamuosius rankos raumenis ir įvyko minėto nervo nejautra.

I. Zykutė

Sveiki Gerb. Gydytoja,

Turiu dideli nerima. Pries kokius 7-8 metus odontologe pastebejo bedygstanti danti, buvo daryta nuotrauka, kuri parode, kad dantis auga kampu - remiasi i krumini danti. Vietos isdygti jam nebuvo, todel odontologe patare registruotis operacijai klinikose. Tuo metu operacijai neprisiruosiau, veliau, kadangi diskomforto nejutau - apie tai pamirsau (studijos, darbas ir t.t.). Dantis dygo labai letai. Isoriskai jis matomas, yra iki puses cm prasikales pro dantenas. Niekada nejutau skausmo ar pan.
Lankiausi pas kita odontologe, toji pasake, kad dantis gali buti nustojes augti ir kad nerimauti neverta, kad jis gali daugiau ir nebeaugti.
Isvykau i uzsieni. Pries savaite pajutau kruminio danties maudima, gelima, tirpima. Tas tesesi kelias dienas. Sunerimau ar tai negali buti tas dygstantis dantis.
Maudimas praejo. Siuo metu nieko nejauciu. Taciau nerimauju, nezinau ka galvoti.

Planuojame seima, labai bijau, kad pastojus neprasidetu danties skausmai, kad neprireiktu operacijos. Kas geriau mano atveju - ar laukti jo sekancio judejimo, ar pasiryzti operacijai dabar? Ar gali buti kad tas dantis po tiek metu pradejo judeti? O gal jis nejudes? Juk tiek metu praejo...


Buciau labai dekinga uz patarima.

Pagarbiai, Sandra.
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai skausmą jaučiate ne dėl danties dygimo, o dėl uždegimo šalia dalinai pradygusio protinio danties, nes dantis netaisyklingoje padėtyje, dalinai padengtas gleivinės gaubtu, po kuriuo patenka mikroorganizmai ir sukelia uždegimą. Dantį reikėtų pašalinti, jokiais būdais nelaukti, kol pradės skaudėti dar labiau, ypač jei planuojate nėštumą.

I. Zykutė

Sveiki,
Nusprendžiau pakartotinai pasidaryti estetinį plombavimą (buvo daryta prieš 8metus, bet per tiek laiko plombos kai kur nutrupėjo.Gygytoja pasakė, kad reiks nuimti seną sluoksnį ir padengti iš naujo.Užsiregistravau vizitui po savaitės.Bet mane neramina tai, kad gydytoja nieko nepasakė dėl burnos higienos ir net nerekomendavo jos atlikti (kiek žinau kai kuriose klinikose ši procedūra prieš estetinį plombavimą yra privaloma. Ar yra kokia rizika jei estetinis plombavimas bus padarytas neatlikus prieš tai burnos higienos procedūros? Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

jei gydytoja atlikti profesionalios burnos higienos nerekomendavo, matyt Jūsų gleivinės būklė yra labai gera. Jei yra dantenų uždegimas, atlikti estetinį plombavimą techniškai gali būti sudėtingiau.

I. Zykutė

Sveiki,noreciau paklausti,ar galima isukti trumpesni implanta,pvz 8m? buvau pas du gydytojus,isgirdau dvi nuomones.vienas siulo kelti sinusa,kitas sako,jog nebutina,kad ir trumpesnis implantas lygiai taip pat gerai atlieka savo funkcija. noreciau isgirsti Jusu nuomone ir paaiskinima.Aciu
Atsakymas:
Sveiki,

atsakyti į Jūsų klausimą neapžiūrėjus Jūsų, neįmanoma, nes tai labai individuali situacija - neaišku, kiek kaulo iki sinuso dugno yra, koks tarpas tarp dantų, apie kurį konkrečiai dantį kalbame ir dar begalė niuansų, kurie išaiškėja tik konsultacijos metu. Reikėtų pasitikėti gydančio gydytojo patarimu.

I. Zykutė
laba diena,koks gydymas yra retinuoto iltinio danties.Sunui yra 16m.ar yra tikimybe,kad istraukus pienini danti ,nuolatinis atsistatys i vieta.
Atsakymas:

Sveiki,

viskas priklauso nuo retinuoto iltinio danties padėties. Kai kuriais atvejais tokius dantis į vietą galima atstatyti juos ištraukiant iki dantų lanko ortodontiškai, kitais atvejais tokius dantis geriau pašalinti (jei jo padėtis itin nepalanki). Tai Jums pasakyti gali tik gyd. orotdontas, kreipkitės į jį.

I. Zykutė

Sveiki,turiu didele sirdgela tokiu klausimu: pries menesi laiko man apacioje istate 4 implantus. Gydytoas sake,kad operacija praejo sklandziai. Isties viskas uzgijo greit ir graziai. Bet po triju savaiciu man jie pradejo mausti, lyg maustu dantys. Maudimas nera istisinis,pamaudzia, praeina ir vel... Kai lieciu dantenas ar valgau neskauda,nei paraude,nei patine. Ar taip gali buti? Ar tai normalu? Ar cia jau vyksta uzdegiminiai procesai, implantu atmetimas? Mano gydytojas isvykes atostogu. As pati gyvenu uzsienyje. Sirdingai dekoju uz atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,

į šį klausimą Jūsų neapžiūrėjus, neatlikus rentgeno nuotraukų atsakyti neįmanoma. Rekomenduoju kaip įmanoma greičiau kreiptis į savo gydytoją, jei skausmas nepraeina - reikia ieškoti priežasties, dėl ko skauda.

I. Zykutė

Šiandien pasidariau vieno priekinio danties estetinį plombavimą. Rezultatu esu patenkinta tik neramina vienas dalykas. Vakare norėjau išsivalyti tarpdančius siūlu, tačiau kilo problema su naujai estetiškai plombuotu dantuku. Iš vieno danties pusės nepralenda siūlas, dantukų tarpas lyg sukibęs.Nežinau galvojau, kad dantistė plombavo ir koregavo vieną danties pusę ( šioje pusėje siūlas pralenda), o tos kurios galvojau, kad nelietė, kilo problema. Tai nežinau ar galėjo plomba ar kitos medžiagos pasklisti į tą kitą pusę danties betvarkant ir kita pusė susiklijuoti? Nes siūlas tiesiog nelenda, o per jėgą bijau kažką daryti, kad nepažeisti estettinės plombos .O galbūt geriau nevalyti su siūlu, jei jis nelenda? Ar atsitiks kažkas šalia esančiam sveikam sukibusiam dančiui, jei tarp estetiškai plombuoto danties ir jo nėra tarpelio?
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į savo gyd. odontologą, kad tarpudantį pakoreguotų, nes jei negalėsite jo išsivalyti, gali išsivystyti dantenų uždegimas, o šalia esančiame dantyje ėduonis.

I. Zykutė

Laba diena,

Ar butu imanoma, gauti teorine konsultacija internetu, ar kalbantis telefonu? Gyvenu ne Lietuvoje. Galeciau atsiusti ir tomografine nuotrauka. Situacija yra sudetinga, reikia daug implantu(apie 9), o gal butu koks nors kitoks budas...Ilgiausiai Lietuvoje vienu metu galeciau pasilikti iki 3 men. Ir ar butu imanomas apmokejimas issimoketinai, mokant kas menesi,jei gyvenu ne Lietuvoje, bet paqtreikiant visus reikalingus dokumentus apie pajamas. Is anksto Jums dekoju.
Atsakymas:

Sveiki,

be abejo galime pakonsultuoti internetu ar telefonu, tačiau kadangi Jūsų neapžiūrime kliniškai, konsultacija gali būti su minimaliomis paklaidomis. Jei galite, atsiųskite atliktą kompiuterinės tomografijos nuotrauką. Kai ją išanalizuosime, iš karto atsakysime į visus klausimus, kuriuos uždavėte.

I. Zykutė

man pries menesi protezavo implanta(buvo l.gerai prigijes),odabar pastebejau,kad jis sukiojasi aplink savo asi bet nekliba ir neskauda.ar tai gali buti atmetimas, ar protezas atsikabino nuo implanto?
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, tik jis apžiūrėjęs pasakys, kas nutiko. Gali būti, jog protezas atsicementavo nuo implanto ir tapo paslankus.

I. Zykutė

Sveiki, pries savaite isrove danti. Dar sklinda nemalonus kvapas, nors ir laikiaus gydytojo nurodymu (neskalavau kelias dienas ir t.t.). Kas galetu but ? Gydytojas sake jei blogai gyna turetu skaudet man neskauda tik blogas kvapas(maisto likuciu nepalieku )
Atsakymas:

Sveiki,

geriausia būtų kreiptis į savo gyd. odontologą, gali būti, kad žaizda negyja (nors keista, kad neskauda).

I. Zykutė

Sveiki :)
Man 14 metų , ir man neišdygo priekyje ketvirti dantys , prie iltinių. Ir man nemalonu būtu draugų akivaizdoje su tokia šypsena , tėvai sako kad nesimato , o man atrodo kad jie tik bando mane paguosti. Labai bijau nusišypsoti , noriu kad man idėtu 2 implantus , bet tėvai sako kad jiems nebėra vietos ... Gal galite patarti ?? Labai ačiū :))
Atsakymas:

Sveiki,

reikėtų kreiptis į gyd. ortodontą - galbūt tikslingas ortodontinis
gydymas,kurio metu tarpai tarp dantų bus uždaryti. Implantus galima
sriegti nuo 18m.

I.Zykutė

Laba diena, man uzdejo danti ant implanto pries 4 savaites, viskas buvo gerai (implanta isuko pries 7 menesius, jokio skausmo ar komplikaciju nebuvo), pries kelias dienas atsirado to danties maudimas, skausmas pakenciamas bet jauciasi lyg deginimas, liezuvis prie tos vietos labai jautrus, dantis biski nuskilo bet nera siurkstus, ypac nakti trukdo uzmigti, valgant neskauda. Ar galejo apatinis implantas pavaziuoti zemyn, kai uzdejo danti ir remtis kur nors i kaula taip sukeliant ta skausma? Kaire puse jauciais nutirpusi, bet labai neskauda.
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,

implantas žemyn pavažiuoti negalėjo. Rekomenduoju nedelsti ir kreiptis į Jus gydžiusį gydytoją, tik jis, žinodamas klinikinę situaciją, galės Jums suteikti pirmą pagalbą ir konsultuoti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

Jei nera dvieju dantu vienoje vietoje, ar galima atstatyti du dantis, su viena dirbtina šaknimi( implantu)?
Atsakymas:
Sveiki,

 

 

viskas priklauso nuo klinikinės situacijos. Reikalinga gyd. burnos chirurgo konsultacija.

 

I. Zykutė
Laba diena. As norejau pklausti, kiek laiko turi skaudeti dantis kai uzdeti briketai (vakar uzdejo ant virsutiniu dantu) As negaliu kramtyti visai. Ar tai normalu?
Atsakymas:
Sveiki,

 

po breketų uždejimo dantis gali skaudėti iki savaitės, tai yra normalu. Išgerkite vaistų nuo skausmo, turėtų praeiti.

 

I. Zykutė
sveiki, as su tokiu klausimu pas mane ira israutas vienas dantis virsuj , jau beveik puse metu ,noretciau suzinoti kokiu budu galima butu ta danti uzpildyti, as dirbu uzsieny todel gryztu tik porai savaitciu o inplantui ideti reikia gydymo ir tai uztrunka nuo 3 iki 6 men koks ira dar kitas budas greitesnis ir pigesnis variantas ta dantuka susitvarkyt bent jau kad atrodytu estetiskai nes jis virsuje sone,lb laukiu atsakymo ir dekui is anksto,
pagarbiai,Rita
Atsakymas:

Sveiki,

pati procedūra trunka tik valandžiukę, tik ją reikia suplanuoti ir suplanuoti tolimesnius gydymo etapus (Jums grįžtant). Manau, viskas įmanoma, tik reikėtų burnos chirurgo konsultacijos ir Jūsų motyvacijos (įskaitant itin gerą burnos higieną).

I. Zykutė

Sveiki. Pas mane retinuotas viršutinis iltinis dantis, kuris guli beveik vertikaliai. Visi kiti dantys sveiki ir savo vietoj. Man 18metų. Ar įmanoma būtų pašalinti retinuotą dantį nepažeidžiant šalia esančių ir įstatyti implantą?
Atsakymas:
Sveiki,

 

dantį pašalinti įmanoma. Reikalinga gyd. ortodonto ir gyd. burnos chirurgo konsultacija.

 

I. Zykutė
Laba diena. Po danties implantavimo jau praėjo dvi savaitės, bet tebėra nejautri pusė lūpos ir šalia implanto esantys 3 nuosavi dantys. Iškarto po oeracijos buvo didelė mėlynė . Gydytojas dvirtina, kad atsigaus. Raumenys visi veikia, vizuoliai nesimato, kad būtų kokia problema. Ar yra pagrindo nerimui?
Atsakymas:
Sveiki,

 

neparašėte, ar lūpos ir dantų aptirpimas mažėja, ar visiškai nesikeičia. Sunku atsakyti į Jūsų klausimą, nemačius klinikinės situacijos, todėl dėl tolimesnės gydymo taktikos reikėtų kreiptis į savo gydytoją, kuris situaciją gerai žino, ir ilgai nedelsiant spręsti, ką toliau reikėtų daryti.

 

I. Zykutė

kada reikia kaulo bloka persodinti ir kaip tai daroma ta operacija issamiau ar ispjauna kaula?
Atsakymas:

Sveiki,

kaulo bloką reikia persodinti, kuomet trūksta apatinio arba viršutinio žandikaulio kaulo aukščio, norint įsriegti implantus. Kaulo blokas gali būti imamas iš apatinio arba viršutinio žandikaulio, klubakaulio - viskas priklauso nuo klinikinės situacijos. Operacijos metu iš donorinės srities yra paimamas atitinkamų matmenų kaulo blokas ir persodinamas į reikiamą vietą.

Gyd. I. Zykutė

Sveiki, man reikia implantuoti du dantis. Ar buna, kad organizmas atmeta, nepriima implanto?
Atsakymas:

Sveiki,

implantas gali nesiintegruoti į kaulą, su juo nesuaugti. Tai dažniausiai įvyksta dėl daugelio faktorių, vienas svarbiausių - prasta burnos higiena. Vis tik tai labai reti atvejai.

Gyd. I. Zykutė

Laba, diena kokios firmos impalntus sukate?
Atsakymas:

Sveiki,


Naudojame dviejų firmų implantus tai Ankylos ir Straumann.


 


Pagarbiai gyd.chirurgas V.Varinauskas

laba diena,noreciau paklausti ,kokios pasekmes gali buti po kaulo augmentacijos.du kartus dare operacija ir vis tiek neuzgija kaulas , isemus siulus viskas atsiveria.kokia gali buti problema,o gal blogai padaryta operacija .ar yra atveju kai tavo organizmas nepriima savo kaulo . nes kaulas buvo augmentuotas mano pacios ne dirbtinis.is anksto dekoju
Atsakymas:

Sveiki,

sunku objektyviai atsakyti, nežinant tikslios Jūsų situacijos, pvz.:ar yra šalia operuotos srities dantys? Kokia jų būklė? Kokia tai sritis? Koks Jūsų dantenų biotipas? Iš kokios srities imtas kaulo segmentas? Kaip jis apdorotas ir fiksuotas? Kokios naudotos dirbtinės medžiagos - kokia memebrana, siūlai? Ar pakankamas laikas praėjo po pirmos operacijos nesėkmės? Ar gydytojo kompetencija pakankama? Operuota vietiniame nuskausminime ar pilnoje narkozėje, tai įtakoja ar gydytojas turi skubėti dėl Jūsų komforto ar ramiai operuoti jums miegant.

Gyd. V. Varinauskas

Dviejų dantų (šalia) viršutiniame žandikaulyje implantacijos pilna kaina: sinuso pakėlimas+implantacija+protezavimas?
Atsakymas:

Sveiki,


Sinuso pakėlimas 2500 litų + medžiagos (priklausomai kiek sunaudosime medžiagų), 2 implantai po 2200 litų (4400 litų) ir protezavimas ant implantų 2 po1300 litų (2600 litų).


Sinuso operacija gali būti atliekama dviem būdais, įvertinus situacija. Atviras būdas 2500 litų +medžiagos, uždaras būdas 400 litų. Viskas priklauso nuo esamos situacijos.

ar gali organizmas atmesti implanta?
Atsakymas:
Sveiki,

 

organizmas implanto neatmes. Dažniausiai impantai neprigyja dėl prastos burnos higienos, perkaitinto kaulo operacijos metu (ar kitų komplikacijų operacijos metu) arba pooperacinio rėžimo nesilaikymo.

 

Gyd. I. Zykutė
laba diena
buvau pas kelis odontologus del implantacijos,visi kalba skirtingai :) ,ir kainos zinoma visu skirtingos :)
neturiu dantu jau senai,virsui like 5 su karuna dabar,o apacioje nera jau nei 1,nes ruosiuos implantacijai...tik 1 is 3 gydytoju sako kad man implantuot galima tik priekinius apacioj o toliau sunykes kaulas ir implantuot jau nebegalima,bet kiti 2 gyd sako viskas tvarkoj,ir jokiu problemu nera,galima implantuot.... aisku noriu kad neissiimtu tie dantys,nes man dar tik 39 m :)ar jau 39 :) zodziu ar buna implantu trumpesniu ,kad galima butu implantuot daug implantu...turiu ir tamografine fot ...jai ka galeciau ir atsiust ...ir po kiek jus isuktumet man apie 8-9 implantus(tiek sake reikia gyd,turiu minty ir virsui ir apacioj) dekoju ,atsakymo laukiu paste :)
Atsakymas:

Sveiki, labai sunku atsakyti į Jūsų klausimą Jūsų neapžiūrėjus (šiuo atveju tomografinė nuotrauka praverstų, bet vis tiek klinikinis vaizdas ir pokalbis su Jumis akis į akį duotų geresnius rezultatus). Neaišku, kokio laipsnio kaulo atrofija Jūsų apatinio žandikaulio. Jei apatinio žandikaulio kaulas labai sunykęs, implantuoti be papildomų procedūrų dažniausiai galima nuo ilties iki ilties. Tolimesnėse srityse reikia atlikti kaulo priauginimo procedūrą arba implantuoti trumpus implantus (vėlgi - jei kaulo atrofija labai didelė, ir trumpi implantai gali būti per ilgi). Tad labai sunku atlikti teorinę konsultaciją, geriausia būtų Jus apžiūrėti, išsiaiškinti Jūsų lūkesčius ir mūsų galimybes, ir tuomet galėtume pasakyti galutinę kainą (kaulo augmentacijos procedūros kainuoja papildomai). Jei kalbėtume tik apie implantaciją, 8-9 implantų įsukimas kainuotų apie 18tūkst. litų (vieno implanto įsriegimas - 2300lt.). Be abejonės, kaina ne galutinė. Dėkojame už Jūsų klausimą. Jei norėsite pasikonsultuoti, rašykite arba skambinkite nurodytais telefonais. Pagarbiai, gyd. I. Zykutė

Kas yra kaulo bloko persodinimo operacija?
Atsakymas:
Kuomet nepakanka kaulo storio viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje, gali būti atliekama kaulo bloko persodinimo operacija. Šios procedūros metu paimamas kaulas iš apatinio žandikaulio šakos, viršutinio žandikaulio gumburo arba klubakaulio ir persodinamas į reikiamą vietą. Šią procedūrą reikia atlikti bendrinėje nejautroje, jei kaulas imamas iš klubakaulio.

Gyd. I. Zykutė
Kas yra sinuso pakėlimo operacija?
Atsakymas:
Kartais viršutinio žandikaulio kaulas yra tiek sunykęs, kad nepakanka kaulo implantavimui. Tokiu atveju atliekama sinuso pakėlimo operacija, kurios metu sukuriama daugiau vietos implantui. Sinuso pakėlimo procedūra gali būti atliekama dviem metodais: uždaru ir atviru. Metodas pasirenkamas priklausomai nuo situacijos, tai konkrečiau Jums paaiškins gydytojas burnos chirurgas.

Gyd. I. Zykutė
Ar galima grįžti į darbą po impanto sriegimo operacijos?
Atsakymas:
Jūs galite grįžti į darbą kitą dieną po operacijos.

Gyd. I. Zykutė
Ar dantų implantacijos procedūra skausminga?
Atsakymas:

Ne, dantų implantacijos procedūros metu, kaip ir bet kokios kitos odontologinės invazijos metu, taikoma vietinė nejautra, dėl to procedūros visiškai neskausmingos. Gyd. I. Zykutė

Ar yra amžiaus limitas dantų implantui?
Atsakymas:
Dantų implantuos galima sriegti nuo 18 metų, o amžiaus limito šiai procedūrai nėra. Tačiau svarbu, kad vyresnio amžiaus pacientai informuotų gydytoją apie bendrines ligas, kraujo spaudimą, vartojamus vaistus (ypač skystinančius kraują).

Gyd. I. Zykutė
Kas gali sriegti implantą?
Atsakymas:

Implantą gali sriegti, bet kuris gydytojas odontologas, tačiau geriausia, kai tai daro savo sritį išmanantys specialistai – burnos chirurgai arba periodontologai, arba gydytojai odontologai, besispecializuojantys burnos implantavimo procedūrose. Gyd. I. Zykutė

Kokie faktoriai byloja implanto ilgaamžiškumą?
Atsakymas:

Implanto ilgaamžiškumą nulemia visų pirma kokybiškas, sterilus, laiko patikrintas implantas – kuo ilgiau implantai rinkoje, tuo daugiau mokslinių tyrimų su jais atlikta, tuo daugiau jie tobulinami. Mūsų klinikoje naudojami Straumann ir Ankylos implantai. Kitas svarbus faktorius – implantacijos procedūra. Implantaciją turėtų atlikti gydytojas specialistas (burnos chirurgas arba periodontologas), turintis patirties ir žinių bagažą, išmanantis savo sritį. Procedūros metu turi būti laikomasi visų sterilumo standartų, dirbama greitai ir produktyviai. Labai svarbu operacijos metu naudoti aušinimą ir neperkaitinti kaulo, nes tai viena iš neretai pasitaikančių nesėkmių. Gydytojas turi įvertinti procedūros sudėtingumą ir riziką ir nuspręsti, ar reikalingas antimikrobinis gydymas antibiotikais. Ne mažiau svarbu pooperacinė priežiūra. Tai jau priklauso nuo Jūsų: skalavimai, valymas dantų šepetėliu ir reguliarūs vizitai pas gydytoją. Viena dažniausių implantacijos nesėkmės priežasčių – nepakankama burnos higiena. Kokybiškai valyti implantą, atlikti individualią burnos higieną Jus išmokys burnos higienistas. Gyd. I. Zykutė

Kas yra dantų implantas?
Atsakymas:

Dantų implantas – tai titaninis varžtas, kuris naudojamas kaip atrama būsimam protezui. Implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą. Praėjus 3-6mėn. Implantas protezuojamas. Implantai gali būti atrama pavieniams dantų vainikėliams, tiltams ir netgi išimamiems protezams. Gyd. I. ZykutėSiųsti užklausimą

Vardas
El. paštas
Klausimas