Kontaktai:

Kęstučio g. 79-7, Kaunas LT-44299
Tel.: 8 37 79 76 68
Mob.: 8 682 10405
El. paštas: info@gerasodontologas.lt

Darbo laikas:

I - V 8:00-19:00
Apie neatvykimą prašome informuoti iš anksto.
 

Klauskite - atsakysime

Sveiki. Po vieno danties vainikėlio uždėjimo praėjus beveik 1,5 metų pradėjo mausti dantį. Atrodo kaip šiek tiek pakeltas, negaliu ta puse dėl dančio kramtyti. Iš išorės paspaudus žandą jaučiu skausmą. Nevalgant jaučiu tik lengvą tempimą dantyje. Ar laikas pas stomatologą?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduojame pasidaryti ortopantomogramą ir būtinai užsiregistruoti vizitui pas gyd. odontologą situacijos įvertinimui.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
Pirmo vizito metu buvo išvalyti kanalai ir paliktas atviras nervas,nes turėjau išvykti savaitei,grįžus po savaitės dar kartą išvalė kanalus ir uždarė kanalus,uždėjo laikiną plombą,bet skausmas stiprus abu kartus po procedūrų,nors gydytoja sako nesuprantu,kas tau taip skauda,rytoj praėjus vienai dienai po paskutinio apsilankymo ji vėl kažką darys.Kiek laiko truks gydymas ir ar visada taip turi skaudėti po apsilankymo(skausmas pereina į ausį)
Atsakymas:

Sveiki,


dantų šaknų kanalų gydymas gali būti skausmingas, ypač po apsilankymo. Vis tik danties atviro palikti nereikėtų. Gydymas truks tol, kol danties nebeskaudės.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, man prieš pusantro mėnesio sutvarkė dantis, užplombavo galinius apatinius krūminius dantis, vienam iš jų buvo jau seniau dėta plomba, po vizito pas odontologę dantys paliko jautrūs į šaltį ir karštį ir negaliu kramtyti kieto maisto ta puse, kas gali būti?
Atsakymas:

Sveiki,


tai gali būti danties nervo uždegimas. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Penktadieni uzplombavo kruminio danties kanalus. Sestadieni you maude danti, o sekmadieni nakti visa nemiegojau, nes skaudejo ir buvo iskeltas dantis, o diena jauciasi jog stipriai istinusios dantenos, verzia, or dar daugiau tinsta. Pas odontologe tik po beveik dvieju savaiciu. Vaistai nepadeda.
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad dantis pūliuoja. Nedelskite, kreipkitės į gyd. odontologą kuo greičiau.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras. Prieš pora mėnesiu pradėjau tvarkyti senai plombuota dantį. Iš pradžiu pervalė kanalus ir uždėjo vaistu. Po mėnesio užpliombavo kanalus ir liepė laukti pora mėnesiu, kad prieš dedant karūnėlę įsitikinti, kad viskas gerai...Sakė kad vienas kanalas problematiškas ir užpliombavo jį naudojant kažkokia kitokia medžiaga. Šnd. iškrito šio danties plomba(nžn ar ji buvo laikina ar ne, nes sekantį karta turėjo lyg ir dėto karūnėlę jei viskas gerai). Kitas vizitas tik po dvieju savaičiu. Ir dar nesuprantu kas tai, bet kai iškrito pliomba pasiliko kažkoks ilgas 'siūlas' (nžn. kas tai, ir bijau traukti). Ar tai normalu? Ir ar reikia kreiptis nedelsiant pas dontologa ar galiu palaukti tas dvi savaites iki kito vizito?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą dabar, nes kanalus reikia izoliuoti.


I. Zykutė - Bružienė


 

Noreciau paklausti. Kita men eisiu pas dantiste darytis estetinio plombavimo priekiniams dantims ,dantys vienas priekinis pazeistas karieso labiau is isorines puses ar man geriau kad ji plombuotu estetiskai ar geriau prasyti laminates ?
Atsakymas:

Sveiki,


į šį klausimą gali Jums atsakyti tik Jus gydantis gyd. odontologas, nes jis mato, kiek Jūsų nuosavo danties audinio likę, koks gydymo būdas geresnis.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras ,sendien buvau pas odontologa ir man pasakė kad yra infekcija, pridėjo vaistų, ir tik išvažiavus pradėjo labai skaudėti , skausmas nepakelemas? Ką daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė-Bružienė

Sveiki, spraejusi treciadieni man pradejo valyti kanalus, uzdejo laikina plomba ir paleido. Vakar t.y. sekmadieni man paprasciausiai valant dantis ir skalaujant burna vandeniu paeme ir nuskilo gabaliukas to danties. Ar man dabar reikia skubei vel pas odontologa ar galiu sulaukti paskirto vizito kitai savaitei?
Atsakymas:

Sveiki,


galite palaukti vizito, nieko nenutiks, jei pati plomba neiškrito.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Turiu problemėlę. Kai valgau džiovintą vaisių arba kietą saldumyną jaučiu kelis dantis. Skausmas nėra labai stiprus, tačiau jis erzina, nes atrodo, kad su labai plona adata duria tiesiai į danties vidurį. Tačiau kai nueinu pas dantistą, visada išgirstu, kad mano dantys sveiki ir gražūs. O po savaitės išvažiuoju į labai ilgą kelionę, todėl noriu būti tikra, kad kelionės metu neturėsiu problemų su dantimis. Todėl norėčiau pasidaryti panoraminę nuotrauką. Ar tokia nuotrauka atsakytų į mano klausimą?
Atsakymas:

Sveiki,


vien nuotrauka į jokį klausimą neatsakys, su ja reikėtų kreiptis į savo gyd. odontologą, kuris gali įvertinti klinikinę situaciją ir rentgeno nuotrauką kartu.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.pries pora metu vale kanalus.kruminis, apatinis dantis.dabar pradejo skaudeti.skausmas umus, kartais dilgteli labiau.skauda sukandus.ar gali buti blogai isvalyti kanalai?
Atsakymas:

Sveiki,


nebūtinai kanalai buvo blogai išvalyti, juose galėjo likti infekcija (pvz., pridėtiniuose kanalauose, kurių išvalyti neįmanoma). Kreipkitės į savo gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki.norejau paklaust ,gydytojas uzdejo vaistukus ,nes labai skaudejo buvo atviras nervas.skausmo nejauciau o juk sake kad paskaudes,bet pradejo po kokiu dvieju sav ta danti skaudet.ar cia normalu?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, normalu, dantį reikia gydyti, vaistai tik laikini.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pries savaite lankiausi pas stomatologa, buvo uzplombuoti trys dantys. Po plombavimo buvo gana jautrus karsciui ir salciui. Isgerus vaistu viskas nurimo bet priekinis dantis pasidare jautrus, nors jo visiskai nejudino. Jis pats neskauda, tik palietus jauciamas skausmas kazkur prie dantenu ir gomurys virs to priekinio danties jautrus. Kas tai galetu buti? Gydytojas per kelis vizitus visus dantukus apziurejo ir patvirtino, kad viskas gerai. Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


gal tai tiesiog dantų jautrumas po plombavimo, nes plombavimo metu dedamos apsauginės matricos, kaištukai ir t.t., dėl ko galėjo sureaguoti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, nesuprantu kas gali būti vakar išvalė ir uždėjo vaistuku ant kiauro danties, neskaudėjo, bet šiandien labai skauda ir šalia to danties yra toks iškylimas nesuprantu ar koks pulinukas ar kas, nes dabar yra pradėje augti ir protiniai dantys
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai tai pūlinys, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

laba diena ,pries keleta dienu priekinio dancio kanala uzblombavo, dvi dienas dziaugiausi, nebuvo jokio maudimo,dancio neskauda ,bet tarpdancio paciame virsuje yra nedidelis maudimas,patarkit ka daryti,dekui .
Atsakymas:

Sveiki,


kol kas nedarykite nieko, po danties kanalų plombavimo skausmas yra dažnas reiškinys, jis turėtų mažėti ir pamažu praeiti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki ar yra normalu jai podanties kanalu uzbliombavim skauda danti.Pries tai buvo uzdeti vaistai ,o vakar isvale ir uzbliombavo kanalus.pacio danties neuzbliombavo.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tai normalu, po dantų kanalų plombavimo dantį gali skaudėti kelias savaites.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, šiandien buvau pas dantistę su skaudančiu šoninu kandžiu. Išgręžė, praplatino šaknies kanalus ir uždėjo vaistų be laikinos plombos, ir be tolimesnio gydymo, nes dantistė išeina atostogų, o ir pats laiko nelabai turėjau pasitarti, todėl norėčiau paklausti kada turėčiau registruotis tolimesniam gydymui ir ar galiu normaliai valyti dantis, nes mano manymu valant tie vaistai tiesiog iškris
Atsakymas:

Sveiki,


kuo greičiau kreipkitės į kitą gyd. odontologą, atviro danties palikti nevalia.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, sakykit, ar esant reikalingam dantų kanalų gydymui gali reikėti šalinti implantus? Nerimauju dėl jaučiamo stipraus skausmo, kuris anksčiau pasitaikydavo tik esant kanalų uždegimui, tačiau turiu įsriegiamus implantus, būtų labai nemalonu, jei juos reikėtų pašalinti.
Atsakymas:

Sveiki,


dantų kanalų gydymas ir implantai neturi nieko bendro. Jei reikia gydyti dantų kanalus, implantų dėl to šalinti nereikia, nebent aš nesupratau Jūsų klausimo.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki man vakar isskrito plomba bekramtant ar galima dar vis pataisyti sy dantuka nesinori jo prarasti o proteza detis perbrangu.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, po apžiūros jis galės pasakyti, kokia danties prognozė.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki, dantiste pasiule traukti lauk 6 danti virsuje (krumini), nes nebegyvas dantis, uzterstas, nieko nebera ir pan. skylute jame nera didele, jo man neskauda. ar negalima jo tiesiog isvalyti ir uzblombuoti vietoj to kad rauti lauk?
Atsakymas:

Sveiki,


šį klausimą turite užduoti Jus gydančiam gydytojui odontologui, nes tik jis gali pasakyti danties gydymo prognozę - jei ji bloga, tokį dantį rekomenduojama šalinti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Turiu du dantis, kuriems turi būti atliekamas kanalų valymas, paskui protezavimas. Daktaras uždėjo vaistus pirmadienį ryte, nes prasidėjo stiprus skausmas pereinantis į ausį, dabar po truputi suskausta, sukandus, kramtant ir šiek tiek pereina į ausį. Ar vertėtu sunerimti ir bėgti pas dantistą, ar tiesiog palaukti kol vaistai apramins danties nervus ? Kitas vizitas po dviejų sav
Atsakymas:

Sveiki,


gydant dantų kanalus, skausmas sukandus yra visiškai normalu - taip dantis reaguoja į atliekamą gydymą ir medikamentus. Jei skausmas didės, reikės vartoti vaistų nuo skausmo, tuomet jau reikėtų kreiptis į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, prieš 5 metus priekiniams dantims darytas estetinis plombavimas, ant pirmo priekinio viršuje didelė plomba, nes buvęs labai kreivas (palinkęs į vidų). Taip pat virš to danties buvusi didelė cista, kuri vieną kartą gydyta per kanalą (pries 6 metus) kitąkart šalinta chirurgo (prieš 4 metus). Paskutiniu metu 2 kartą užeina skaudėti, atrodo kad tą dantį, kaip būtų iškeltas, tvinksi, spaudžia ir pan. Vaistai nenuima skausmo. Odontologė padarė nuotrauką, nieko nemato, kaulinis audinys ataugęs, viskas gerai. Šalia jo 2-uke nuotraukoje kaip mini įtrūkimas,
Vizualiai nieko nematyti (taip pat darytas estetinis). ką daryti? Kur dabar kreiptis? Nuo ko gali jaustis tas skausmas?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju gyd. specialisto konsultaciją (gyd. endodontologo), nes tokiais neaiškiais atvejais yra labai svarbu detalizuoti ir išsiaiškinti skausmo kilmę. Kartais padeda atlikta kompiuterinė tomografija. Bet kokiu atveju pirmiausia rekomenduočiau gyd. endodontologo konsultaciją.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki,jau15 menesiu praejo po danties uzplombavimo o ji dar maudzia,padare rentgeno nuotrauka pries keleta menesiu, taciau nieko blogo nerado, ka daryti toliau, ir kokios gali buti pasekmes ?Aciu uz pagalba
Atsakymas:

Sveiki,


negaliu pakomentuoti neapžiūrėjusi ir nemačiusi rentgeno nuotraukos. Vis tik gal skauda kitą, šalia esantį dantį?


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena.
Vakar tvarkiausi 4 danties kanalus. Uzdejo vaistuku. Danties neskauda nebent paleisciau ji ar sukasciau ir jis yra pakletas + - 1mm ar tai yra normalu? Kiek tai gali trukti?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, gydant danties kanalus, dantis gali būti jautrus sukandant ir atrodyti tarsi pakeltas, tai turi praeiti per kelias dienas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pirmadieni man uzbliombavo kanalus ir jau kelias dienas negaliu sukasti nes suskausta, dantenos jautrios, jauciasi maudimas, pats dantis pulsuojantis, pries tai viskas buvo gerai jokiu skausmu ar maudimu nejutau po nervo traukimo o po sekancio vizito uzbliombavo kanalus prasidejo visas sitas nemalonus pulsuojantis maudimas.
Atsakymas:

Sveki,


po dantų kanalų plombavimo dantis gali būti jautrus sukandant, tai turėtų praeiti. Jei skausmai nepraeina, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Ar normalu po kanlo gydymo sukadus dantį karts nuo karto jausti nemalonų skausmą? Dėkoju iš anksto už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, po kanalų gydymo tai normalu, turėtų pamažu praeiti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, gerb. Gydytoja, vakar uždėjo laikiną plombą ant krūminio danties, viskas gerai, laikosi, neskauda, bet jaučiu nuolatinį stiprų vaistų skonį burnoje, turiu kažkuo nugerti ar sučiulpti, nes ilgai negaliu jo iškęsti. Ar ttai galėtų būti normalu? Ačiū už Jūsų laiką.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, jausti laikino užpildo skonį burnoje normalu, nes laikinas užpildas yra tirpus vandenyje. Jei skonis labai erzina, galima pakeisti į kitos sudėties laikiną užpildą.


I. Zykutė - Bružienė

Vakar buvo paskutinis vizitas prie dantistės. Užplombavo ir nušlifavo dantį.. lyg ir nieko neskaudėjo. Bet vakare prieš einant gulti prasidėjo labai umus skausmas skauda net paliest ta dantį... galit atsakyt kokia problema ?
Atsakymas:

Sveiki,


matyt, tai danties nervo uždegimas - reiks gydyti danties kanalus.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Norejau paklaust pirmo vizito metu ar valo kanalus ar tik pragrezia ir uzdeda vaistuku?
Atsakymas:

Sveiki,


jei reikia gydyti danties kanalus, pirmo vizito metu mūsų klinikoje dantis atveriamas ir kanalai išvalomi (pašalinamas nervas, kanalai platinami), tada į kanalus įvedame vaistus ir uždedame laikiną plombą.


I. Zykutė - Bružienė


 

Sveiki,
Man uzplombavo 2 dantis, sake, kad labai dideles ertmes buvo. Ta pati vakara pradejo abu dantis skaudeti kramtant ir jau savaite praejo o dantys vis dar kramtant skauda, bet jau truputi maziau. Ar cia yra kazkokia problema ar tiesiog laukti kol praeis?
Atsakymas:

Sveiki,


gali būti, jog tai dantų reakcija į plombinę medžiagą arba besivystantis danties nervo uždegimas.


Rekomenduoju kreiptis į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Per pirmą vizitą man padarė kanalų valymą, uždėjo savaitei vaistus. Ar įmanoma, kad nervo man netrauks, o pagydis uždegimą ir užplombuos?
Atsakymas:

Sveiki,


jei danties kanalus valė, vadinasi nervą jau traukė, tad tuos kanalus reiks pabaigti išvalyti ir užplombuoti.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, man jau 3 diena kaip skauda danti, užeina vis kas 5 minutes, o šiandien ryte atsikėles, jei sukandu dantis vos prisiliečiu prie skaudančio danties ir pradeda skaudėt, kas tai gali būt?
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad tai danties nervo uždegimas. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, pries 4 dienas man istrauke 2 dantis, prorini retinuota ir salia jo esanti pazeista danti. Per didelio skausmo nejauciu, patino nedaug, bet tai normalu. Beda tame kad po visu proceduru taip ir neatitirpo dalis lupos ir dantu. Gydytoja teigia, kad tai normalu, kad kresulys uzspaude nerva. Prirase kruva vaistu ir sake kad per 2 savaites turi atsistatyti. Ar cia tikrai normalu, ar gali taip buti kad lupa taip ir neatitirps? Labai nemalonus jausmas..
Atsakymas:

Sveiki,


kartais po sudėtingų dantų šalinimo išsivysto apatinio žandikaulio nervo nejautra. Dažniausiai ši nejautra praeina, yra laikina, praeina per kelias savaites - metus. Kai kuriose sudėtingose situacijose nejautra išlieka. Rekomenduoju vartoti paskirtus medikamentus, galite kreiptis į gyd. reabilitologą - galima paskirti fizioterapines procedūras. Kartais labai veiksminga biostimuliacija lazeriu, ji taikoma ir mūsų klinikoje (tik reikia atkaklaus maždaug 8-10 seansų kurso kas antrą dieną).


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Iskrito vaistai is danties, vizita turiu tik po 2 menesiu. Ar nekils problemu per tuos du menesius? Esu uzsienyje
Atsakymas:

Sveiki,


nežinau, dėl ko dantis buvo gydytas, tačiau bet kokiu atveju du mėnesiai be laikinos plombos ilgas laikas, dantis gali nuskilti, supūliuoti, rekomenduoju kreiptis į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Turiu smarkiai nuluzusi danti ant jo uzdejo vaistu bet vaistai neatlaike ne dienos. Turiu vizita pas dantu gyditoja uz poroa savaiciu sake jog reikes deti plomba arba protezuoti ta danti. Noriu paklausti ar iskrite vaistai labai blogai jai ant to danties zada deti plomba?
Atsakymas:

Sveiki,


paliktas atviras dantis kelioms savaitėms nėra gerai. Kuo greičiau kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Esu niescia 31sav,ir paniskai be proto bijau dantistu. Buvo nuskiles apatinis protinis dantis,bet jo neskaudejo. Bet vizito metu liepe susitvarkyt iki niestumo metu. Odontologas pagreze ir uzdedavo laikinu vaistu,nes nei nuotraukos negali daryt ir traukti,nes sake nezino kaip saknys eina. Po 3apsilankymo jis man isgreze ji labiau, be jokiu nuskausminamuju,nors raiciaus is skausmo ir pats ta mate. Po jo uzdejimo vaistu maude pusantros sav danti. Kiek galima buti su vaistais ant danties? Nes jo dabar nebeskauda,bet paniskai bijau grysti pas ta dantista. Ar dantistas privalo suleist spec vaistu niesciosioms ar teks kentet iki kol pagimdysiu
Atsakymas:

Sveiki,


vietinę nejautrą galima atlikti nėščiosioms, tai nepavojinga. Vaistai ant danties gali būti kelias savaites.


I. Zykutė - Bružienė

laba diena, noriu paklausti apsilankiau pas stomotologa del atviro nervo, uzdejo vaistu ant nervo jam numarinti, taciau man istino zandas, ar cia normalu? ar taip gali buti del vaistu? liepe su jais pabuti savaite... taciau nezinau kaip dabar elgtis... gal galit patarti?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai dantis supūliavo. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, norėčiau paklausti, ar normalu, kad šiandien man uždėjo vaistų ant danties, kuriam gyvas nervas. Liepė sugrįžti po savaitės, bet man skauda tą dantį. Ar tai normalu, praeis? Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


taip, toks skausmas gydant dantų kanalus normalus, per kelias dienas turėtų praeiti.


I. Zykutė - Bružienė

Pries pusantro men pakeite pradejusia juoduoti plomba. Pacio danties neskaudejo. Ir nuo tos dienos dantis pasidare jautrus, reaguoja i karsta ir salta. Labiau gal i salta. Kramtyti ta puse negaliy, gelia. Ar gali buti uzdegimas? Nors kol buvo ta juoduojanti plomba, danties neskaudejo ne trupucio. Pries du su puse men geriau antibiotikus 8d. Danties uzdegimui malsinti. Ar galejo jis vel atsinaujinti?
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad tai gali būti danties nervo uždegimas - pulpitas - kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Patyriau danties trauma pries 7men,tuos 7men danties skausmo nejutau vidiskai,buvo viskas gerai tik kramtant jautesi.Dabar pries 3dienas buvau nuvykes pas edodonte ,ji man istrauke nerva sutvarke ir sutvarke danti.Dabar as ta danti jauciu visa laika ,toks maudimas,kartais net dilksejimas,prilietus liezuviu.Praejo 3dienos,ar tai normalu ar kreiptis ve? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


po danties kanalų gydymo dantis gali būti jautrus net kelias savaites.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Virš kairiojo iltinio danties jaučiu skausmą, bet tik tada kai paliečiu pirštu ar valausi dantis. Virš danties matosi iššokusi gyslutė, bet jokio pūlinio nėra. Kas tai galėtų būti?
Atsakymas:

Sveiki,


tai galėtų būti pūlinys. Kreipkitės į gyd. odontologą ištyrimui.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
Prieš maždaug savaitę man išvalė danties kanalus ir pašalino nervą, uždėjo vaistų, kitas vizitas buvo po 4 dienų, kadangi vis dar jaučiau skausmą, gydytoja galvojo, kad liko šiek tiek nervo, nes jis galėjo nutrūkti, tačiau to nervo likučio nepavyko rasti, todėl liko pie išvados, kad man tiesiog skauda nuo badymų valant kanalus ir vėl uždėjo vaistų. Praėjo 4 dienos, tačiau man vis dar skauda. Ar tai normalu? Kame galėtų būti problema?

Lauksiu atsakymo,
Eglė
Atsakymas:

Sveiki,


gydant dantų kanalus, dantų skausmas yra normalu, nes iš kanalų valoma infekcija, kuri gali patekti į apydančio audinius ir sukelti uždegimą. Skausmas pamažu turi praeiti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
apžiūrėdama dantis pastebėjau nemažą skylutę ant 27 danties prie pat dantenos,išorinėje pusėje.Nuėjus į polikliniką ir pragręžus dantį odontologė pasakė,kad kanalų taisyti nereikės, uždėjo vaistų,laikiną plombą ir pasakė ateiti po dviejų savaičių.Iš savo patirties žinau,kad taip daroma kai ruošiamasi tvarkyti nervų kanalus.(Dantį visą parą skaudėjo po vaistų uždėjimo,iki tol ypatingo skausmo nejaučiau).Norėčiau pasiteirauti ar kitais atvejais dedami vaistai prieš plombuojant dantį?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, dedame laikiną plombą prieš nuolatinį plombavimą, kai dedame gydomąjį pamušalą, arba nespėjame užplombuoti, arba kraujuoja dantenos.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Prieš porą dienų buvau pas dantistę , tvarkė priekinius dantukus, bet prieš tai leido nuskausminamuosius. Abiejose pusėse viskas atitirpo po 3-4 valandų , bet kitos dienos vakare pradėjo labai skaudėt dešinės pusės dūrio vietą ir skausmas ėmė plisti, atrodo lyg skauda visus dešinės pusės dantis.. Nuvykau pas gydytoja , sakė gerti Nimisil ir tiek. Skausmas išlikęs toks pats, nenumanau ką daryti, kad praeitų skausmas, nes visiškai negaliu naktimis miegoti. Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, kad Jums skauda ne dūrio vietą, o plombuotą dantį, galbūt tai nervo uždegimas.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, vakar ant atviro nervo uzdejo vaistu, kuri skaudejo kiaura para, praejo jau visa diena su vaistais o danti skauda dar labiau, paluesti jo net negaliu, tai praeis ar vel kreiptis pas odont...
Atsakymas:

Sveiki,


jei skausmas visiškai nemažėja, kreipkitės į  savo gyd. odontologą pakartotinai.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, prieš 2 mėnesius pradėjau tvarkytis viršutinio žandikaulio 2 krūminį dantį. Per tą laiką, jau 3 kartus valė kanalus ir tą 3 kartą, man užsiminė, jog užtaisė kanalus, bet uždėjo dar laikiną plombą. Kadangi eilės didelės, jau laukiu mėnesį, kol laikiną plombą pakeis į nuolatinę. Patikino, jog dabar galiu palaukti ir ilgiau, nes nieko nenutiks. Bet šiandien nuskilo mano danties kampas ( ne laikinos plombos ) ir jaučiu nežymų maudimą. Pas odontologės vizitas už savaitės. Tad norėjau Jūsų paklausti, ar turėčiau sunerimti ir prašyti ekstra vizito ar galiu ramiai laukti jau paskirto vizito už savaitės laiko?
Atsakymas:

Sveiki,


jei skauda, reikia kreiptis kuo greičiau, nes skaudėti gali dėl to, kad skilęs fragmentas dirgina dantenas.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Man uzplombavo danties kanala. Paskui padare nuotrauka, kurioje buvo matyti, kad pasta - kaip suprantu tai mase plombavimui, isejusi uz saknies kanalo galvutes ribu keliose vietose, foto atrodo kaip butu ilgas baltas kanalas ir keli sone nubegimai-kaip dygliukai... Gydytoja sako, kad gali kokia diena paskaudeti, o paskui ta pasta, jos perteklius rezorbuosis ir viskas cia gerai.. Ar tai nieko blogo, juk reiskia, kad pradurtas saknies kanalas? Ir kad svetimkunis- ta pasta uz saknies ribu...Ar tai nesukels zandikaulio uzdegimo laikui einant? Lauksiu atsakymo. Aciu is anksto.
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų gydytoja teisi - gali būti, kad nejausite jokių simptomų ir viskas bus tvarkoje, pasta pati rezorbuosis. Tačiau kartais išsivysto uždegimas aplink tokių dantų šaknų viršūnes, dėl to rekomenduojame tokius dantis stebėti, atlikti jų rengeno nuotraukas kas pusę metų - metus, ir esant požymiams, kad vystosi uždegimas, juos gydytis.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, praita savaitę dantistė nuimė seną plombą ir uždėjo laikina ,kai grežė dantį labai skaudėjo. Mano klausimas, ar galima dantistės prašyti nuskausminimo plombavimo metu, ar tai nusprendžia pati dantistė?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, Jūs pats galite paprašyti, kad gydytoja atliktų nejautrą gydydama dantį.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,man iškrito blomba ir gan ilga laika buvau be jos.Pradėjo skaudėti dantį.Kodėl man jy skauda? Tvarkymas skausmingas?
Atsakymas:

Sveiki,


skauda, nes dantis sugedęs, yra infekcija. Danties gydymas neskausmingas, nes atliekamas vietinėje nejautroje.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,man skaudinėjo priekinį dantį pasakiau apie tai savo stomatologei peršvietė ir sakė,kad kanalo uždegimas.Norėjau pasiklaust ar per šia procedūra jaučiamas skasmas?
Atsakymas:

Sveiki,


atliekant dantų šaknų kanalų gydymą, visuomet atliekama ir vietinė nejautra, tad procedūra nėra skausminga.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Man isvale danties saknies kanalus ir uzdejo vaistus ir artimiausius 5 menesius negalesiu pasikeisti vaistu ar reikes isnaujio valyti saknies kanalus jei vaistai bus isbuve tiek ilgai ir ar tai nepakenks?
Atsakymas:

Sveiki,


šaknies kanalus teks chemiškai apruošti prieš juos plombuojant, nesvarbu, kiek laiko Jūs būsite su laikina plomba. Jei netyčia plomba iškristų, būti be jos yra labai blogai, nes danties kanalai užsiterš.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki, man prieš savaite odontologas uždėjo plombč,bet tos pačios dienos vakara pradėjo skaudėti užplombuota dantį.Ir jau tai tesiasi 3 dienas. Ar, tai normalu?
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad Jums išsivystė danties nervo uždegimas, matyt kariozinė ertmė buvo labai gili. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Noriu informacijos. Griuvau ir užgavau smarkiau priekinį dantį . Dantį istatė į vietą bet jis kliba. Darė nuotrauką sakė nėra labai blogai nervas ir šaknis nepažeista. Pritvirtino prie šalimais esančio danties dabar .Bet visviena jis juda. Termynas pas gyditoja tik po savaitės. Noriu paklausti ar yra šansų jį išgelbėti kad nereiktu ištraukti. Ir kiek laiko užsites gydimas.
Atsakymas:

Sveiki,


dantis pamažu, per kelias savaites - mėnesį sutvirtės, nustos judėti, jei laikysitės paskirto rėžimo. Gydytojas tikrins danties gyvybingumą, jei jis apmirs, teks gydyti danties kanalą.


I. Zykutė - Bružienė

labas rytas,

Pries 25 metus buvo istrauktas virsutinio danties nervas ir uzbliomboutas .Siandien sis dantis yra jau ir uzvilktas, bet pradejo labai skaudeti , ypac jei palieciu virs lupos prie nosies.Ar gali buti kanalo uzdegimas? pries dvi savaites dare dantu noutrauka ir nieko nepastebejo,kaip pasakiau, kad kartais skauda ,manes paklause ar buvo taisytas vienoje is rytu europos saliu as pasakiau taip, lietuvoje. Jis man sake,kad kanalas buvo uztaisytas senu metodu. Ka man dabar daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, gali būti, jog dantis supūliavo, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki. Man pakeitė priekinio dančio seną plombą, tačiau plompa didelė, gili dančio ertmė, prie pat nervų. Ir man jau savaitę laiko kaip skauda, maudžia tą priekinį dantį. Skausmas gana stiprus. Ar skausmas praeis su laiku? Ar geriau kreiptis į savo gyd. odontologą?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą, panašu, kad Jums danties nervo uždegimas.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena. Turiu 5 ar tai 6 negyva danti. Stomotologas pasake kad reikia perplomuoti kanalus. Tai iseme plomba ir uzdejo ant jo laikina plomba. Visa laika jauciu to danties maudima. O 5 diena pradejo truputi skaudet ausy ir ryjant jauciu lyg kazkoki guzeli ir skausma (lyg smakre) bet isoriskai nieko nesimato. Beto laikina plomba i tarpdacius uzdejo gal man del to taip (uzspaude dantenas)? Reiktu skubos tvarka kreiptis i odontoliga ar cia nieko baisaus ir islauksiu iki kito vizito?
Atsakymas:

Sveiki,


reiktų kreiptis į gyd. odontologą kuo greičiau, nes Jūsų išvardinti simptomai panašūs į plintančio uždegimo simptomus.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,
man pries 6 dienas buvo istrauktas danties nervas, o pats dantis pries 3 dienas uzplombuotas. Praejus 6 dienoms po nervo istraukimo vis dar jauciu ta vieta kramtant ar spaudziant danti liezuviu ar pirstu.Dancio nelieciant nejuntu jokio skausmo. Kiek laiko toks dancio jautrumas yra budingas po nervo istraukimo?

Labai ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


toks danties jautrumas gali būti mėnesį ar net ilgiau.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras, pastebėjau jog mano iltiniai apatiniai dantys turi po skykute taciau jokio pajuodavimo, jie kaip ir nera jautrus taciau galvoju ka reiketu daryt ar verta sunerimti ir ar tvarkyti juos kuo greiciau?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai, jei tai kariesas, jį reikia kuo skubiau gydyti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
prieš kelis mėnesius vaikui (4m.) užplombavo dantuką, nes buvo juodas taškiukas. Dabar tą dantį pradėjo skaudėti, nors dantukas atrodo gerai, nėra pajuodavęs. Dėl to taip galėtų būti? Ir dabar nuėjus, iš naujo išvalius ir užplombavus tą dantuką truputį patino iš tos pusės žandas. Ar tai normalu, ar gal negerai buvo išvalyta?
Atsakymas:

Sveiki,


matyt kariesas išplito į danties kanalą, t.y. infekcija papuolė į kanalą. Jei daugiau žandas netins, viskas praeis, gydymą tęskite planine tvarka. Jei žandas tins daugiau, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena, prie menesi man atliko 3 priekiniu dantu estetini plombavima, siandiena vieno danties nukrito kampas bevalgant saldaini? Ar cia dantistas nekokybiskai atliko darba ar cia mano kalte, kaip tureciau elgtis? Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės korekcijai į savo gyd. odontologą, tai nei Jūsų, nei odontologo kaltė.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki,
Prieš dvi dienas plombavo danties kanalą. Grįžus namo iš odontologes ir praėjus nuskausminamuju veikimui, pradėjo labai skaudėti to danties dantenas. Ypač skauda, kai netyčia sukandu dantis.(Kramtyti ta pusę maisto is viso negaliu) Ar taip turi būti?
Atsakymas:

Sveiki,


dantenas gali skaudėti dėl to, kad gydant dantį, uždedama apsauga, kuri būna šalia dantenų. Skausmas turėtų praeiti per kelias dienas, jei nepraeis, kreipkitės į gyd. odontologą,


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena,uzdeti vaistai su laikina plomba sake odontologe 2savaites turi gyti ,shian kaip tik ir yra 2savaites bet pas odontologa artimiausias vizitas tik po 2savaiciu tad ar nieko nepakenks?
Atsakymas:

Sveiki,


nieko tokio, kad kanaluose vaistai bus ilgiau.


I. Zykutė - Bružienė

sveiki.Norejau paklausti po kiek laiko uzdejimo vaistu ant danties galima deti bliomba?
Atsakymas:

Sveiki,


dantų kanalus galima pradėti gydyti po kelių savaičių.


I. Zykutė - Bružienė

Man tvarkė kanalus, išėmė nervus. Viskas buvo gerai, bet dabar ( praėjus puse metų) man jį skauda kai valgydama aš kažką kietesnio su juo krimsteliu. Nors paprastai man jo neskauda. Vertėtu sunerimti?
Atsakymas:

Sveiki,


reiktų kreiptis į gyd. odontologą ir atlikti danties rentgeno nuotrauką, įvertinti, ar nesiformuoja pūlinys apie šaknies viršūnę.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki.pora savaiciu pradejo mausti virsutinius dantis.gyd odontologe pasiule israuti protini.Ji isrove..taciau skausmas nesiliove.kita diena ieskojo priezasties jr dare praputimys su salciu ir apacioje rado skaudanti danti.isgreze apatini protini ir salia esanti ir uzdejo vaistu.kad numarinti nervus.taciau skausmas nesiliauja.dbr skauda tiek apatinius tiek virsutinius dantis..dar prie viso sito isdygo ant lupos herpis.ka daryti..kur kreiptis,kad rastu priezasti dantu skausmo,nes nebegaliu nuo to pastovaus maudimo gyventi..nimesil mazai ka padeda.
Atsakymas:

Sveiki,


bandykite kreiptis į universiteto ligoninę, kur dirba daug specialistų ir jie tikrai turėtų rasti skausmo priežastį.


I. Zykutė - Bružienė

Man buvo nustatytas krūminio danties nervo uždegimas. Daktarė išvalė galutinai visus tris kanalus ir man liko dar viena vizitas per kurį bus dantis bus "plombuojamas". Norėjau paklausti ar įprastu atveju taikomi nuskausminamieji plombuojant dantį, kurio nervai, kaip suprantu, "numirę" ar procedūra saugusiam vyrui yra pakeliama be nuskausminamūjų.. Klausiu, nes nuo nuskausminamųjų darosi nemalonūs pojūčiai širdžiai(tachikardija), o vidutinį skausmą galiu pakelti ir be vaistų(pvz. nervų kanalų valymo procedūrai nuskausminami pirmus kartus buvo būtini).
Atsakymas:

Sveiki,


kuomet plombuojami dantų kanalai, danties neskauda, tik kartas nuo karto galite jausti lengvą dilgčiojimą. Kanalų plombavimo metu standartiškai nejautra yra neatliekama.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena šių metų pradžioje valgant nuskilo nesenei plombuotą dantį, tada man jo neskaudėjo, o nuskilusią dalį nejausdamas praryjau su maistu, taip pas odontologą ir nenuėjau. Po keletos mėnesių tas pats jau skilęs dantukas skilo vėl, bet jau iš kitos pusės, pagalvojau palauksiu iki vasaros bus daugiau laiko ir nueisiu pas odontologą, neilgai trukus po antrojo skilimo ~ 4-5 sav pradėjo skaudėti šį kelis kartus skilusį dantį, dabar net skaudą sukąst. Ką patartumėt daryt? Žinau , kad jau be odontologo nieko nebus, tačiau ar danti trauks, ar nuiminės plomba ir žiūrės kur bėda?
Atsakymas:

Sveiki,


negaliu atsakyti į Jūsų klausimą be apžiūros. Jei dantis stipriai nuskilęs ir sveikų danties audinių per mažai, kad būtų įmanoma plombuoti, tuomet dantį teks šalinti.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki buvau gryzes I lietuva susitvarkyti dantu,kaip nuejau pas dantista,man buvo danties uzdegimas Vale kanalus,ir uzdejo laikina,bet tvirtesne plomba 26 diena balandzio,dabar geguzes 17 ir man ta danty pradejo skaudet ar nebus taip kad uzdegimas vis del to likes?
Atsakymas:

Sveiki,


kuomet gydomi dantų kanalai, tokį dantį dažnai skauda, nes infekcija galutinai pašalinama tik užplombavus danties kanalus. Reiktų kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai.


I. Zykutė - Bružienė

Labas vakaras.

Noriu jusu konsultacijos. Pries 1.5 metu buvo padarytas priekiniu dantu estetinis plombavimas. Pries keleta dienu priekiniai dantys pasidare labai jautrus, reaguoja net I ora. Del Ko taip atsitiko? AR Cia laikina?
Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai išsivystė danties nervo uždegimas. Kreipkitės į savo gyd. odontologą, turbūt teks plombuoti danties kanalus.


I. Zykutė - Bružienė

Laba diena.10 metu vaikui tvarko sugedusi danti,bet vis kraujuoja is danties,net patino aplinkui.Ka tokiu atveju daryti?

Aciu.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. vaikų odontologą.


I. Zykutė - Bružienė

Sveiki

Uzdejo man gydamoja plomba ir ji ta pacia diena truputi nuluzo. Ar taip turi butu ?
Atsakymas:

Sveiki,


taip gali nutikti, nes plomba laikina, ne nuolatinė, ne tokia tvirta.


I. Zykutė-Bružienė

Sveiki.ar po dantu balinimo, (odontologo kabinete)gali gelti, jautrus dantys buti? jei taip tai kiek laiko tai gali testis?dekui
Atsakymas:

Sveiki,


taip, dantys po bet kokio dantų balinimo gali būti jautrūs, kiek laiko tai truks niekas atsakyti negali. Po dantų balinimo rekomenduojama naudoti remineralizuojančias dantų priemones, kurios mažina jautrumą.


I. Zykutė

Sveiki, tvarkiausi danties kanala. Kai jau uzplombavo danti, per nuotrauka matesi kad kaistis yra siek tiek isejes is kanalo ribu. Daktaras sake nieko baisaus. Kokia jusu nuomone? Ar nereikes tvarkyti is naujo?
Atsakymas:

Sveiki,


dažniausiai jokių problemų dėl to nebūna, tokį dantį reikia stebėti - kasmet kartoti rentgeno nuotrauką.


I. Zykutė

Sveiki. Prieš savaitę susimušiau 11 dantį ir nuskilo jo kamputis. Nuėjau pas stomatologę, ta kamputį sutvarkė bet nedarė jokios nuotraukos nes kaip ir neskaudėjo man jo. Šiandien valgant netyčia tarp 11 ir 41 danties pakliuvo kažkokio kietesnio maisto ir man labai stipriai suskaudo tą traumuotą dantį. Noriu sužinoti ar taip būna po dantų traumos, nes jau pradėjau labai nerimauti, kad kažkas gal blogai jam. Kiek laiko būna dantų skausmas po traumos? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai. Danties jautrumas po traumos gali būti iki kelių mėnesių.


I. Zykutė

sveiki, ar tiesa, kad prieš 9 metus ne visiškai ištrauktas danties nervas pats pranyksta (giliai - buvo labai išsišakojęs, sunkiai prieinamas)?
Pagarbiai Ona
Atsakymas:

Sveiki,


deja ne, nervas pats nepranyksta, jis apmiršta.


I. Zykutė

Labas vakaras,pradejau tvarkyti visus dantukus,vienas kruminis dantukas buvo jau plombuotas ir daktare pasake kad pakeis plomba ir isvalys kanala,praverus dantuka pasake kad reikes gyditi,na tai isvale kanala ir uzdejo vaistuku...Ta pati vakara kai baigesi nuskausminimo veikimas pradejo skaudeti man ta dantuka (tvinkcioja,sukasti skauda ir dantena patinus ties tuo dantuku) kita diena nuvaziavau pas daktare papasakojau jog skaudejo,pasake,kad tai normalu ir kad gali skaudeti 2-3 dienas...Taciau man si dantuka skauda pastoviai,vaistai nuo skausmo padeda porai valandu ir vel uzeina,siandien skauda net labiausei nei praejusias dienas.Ka jus manote?Gal pulinys koks prasidejo?Kaip numalsinti si skausma?Ar druska skalauti tinka?Pirmadieni turiu kita vizita pas daktare.Aciu uz atsakyma...
Atsakymas:

Sveiki,


kuomet gydomi danties kanalai, dažnai skauda ir skauda smarkiai. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena,

Pries tris menesius buvo sumusti priekiniai dantys, kreipiausi i odontologa, rentgeno nuotrauka nieko blogo nerodė, tačiau iki dabar jaučiu abiejų dantų maudimą, iš vidinės pusės šiek tiek patinusi dantena. Ar reikėtų sunerimti?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena, buvau nuėjusi pas odontologą profilaktiškai pasitikrinti dantis, nes laukiuosi jau 7 mėnesį. Krūminiam dantyje rado skylute, jau jis buvo taisytas. Nors man jo ir neskaudėjo, tačiau sutikau gydytis. Išgręžusi dantį, pasakė kad gali skaudėti, todėl dabar uždėsiu tik vaistų , ir kad juos išsiimti reikia po 10 dienų, nes gali skaudėti. Tačiau praėjo 2 dienos ir man jį skauda sukandus dantis, valant ar valgat. Nuėjau privačiai, ten apžiurėjęs, išgręžias. Sako gali but koks uždegimukas, jutau skausmą kai paspaudė kažkurioje vietoje. Tačiau šalčio skausmo nejutau. Jis vėl uždėjo vaistų ir užpliombavo. Na ir pasakė, kad reikia kanalų gydymo. Aš suabejojau, ar man nėčiai jis nekenks? Ar jis man būtinas, gal užtektų tik užpliombuoti po vaistų? Ir kada tiksliai man dabar tuos vaistus išsiimti?
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti - užduokite šiuos klausimus Jus gydančiam gyd. odontolgui, nes jis Jūsų situaciją žino geriausiai.


I. Zykutė

Sveiki skauda danti bet jam jau istraukti nervai gal kas zinot del ko taip gali buti?
Atsakymas:

Sveiki,


gali būti, jog užplombuotuose kanaluose liko infekcija. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, užvakar pakeitė seną plombą, karieso nebuvo tiesiog buvo patamsėjusi. Iškart po taisymo tą pačią naktį pabudau nuo skausmo, tvinksi net galvos pusė ir dantenos. Virš to danties sakyčiau yra iškilės kauburiukas, be nuskausminąmųjų vaistu negaliu išbūti. Ar gali būti kad iškilo pūlinukas? Ką tokiu atvėju daryti? A r reiktų gerti antibijotikus?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tai gali būti pūlinukas. Kreipkitės į savo gyd. odontologą, gali būti, kad pūlinį reikia atverti.


I. Zykutė

Sveiki, turiu problema su 37-36 dantimi... jau nebesuprantu kuri skauda... pries pora metu nepatyrusi odontologe nulauze bevalant kanalus instrumenta ir ji paliko. Jo pasalinti nepavyko. Kadangi mano odontologe nieko nesiule daryti ejau pas kita, o jau vaistu pries tai kiek prigeriau nuo skausmo....Kita odontologe isvale abieju dantu kanalus, uzpilde juos, ir uzblombavo, skausmai vistiek nesibaige. Galiausiai nuejau pas kaimo odontologe kuri paprastu budu uzblombovo, ir nebeskauda. Taciau blomba ilgai nelaike. Vel ejau pas kita gydytoja, tik uzblombavo 37danti, nes nuo jo skausmai pasirodo kyla, jokios skylutes nepaliko ir niekur nebesikambina jis man, taciau vel skauda... Ar gali buti toks variantas, kad jeigu pas mane bent truputi dantyje yra skylyte jo man neskauda, o kai jis tvarkingai uzblombuotas, ypac vakarais, ji man skauda... ? Padekit... Man dar neisdyge protiniai dantys, variantas taip pat, kad jie auga istrizai ir plesia man 37 danties saknis?
Atsakymas:

Sveiki,


rekomenduoju Jums kreiptis į gyd. specialistą - endodontologą, atlikti rentgeno nuotraukas ir bus aišku, kodėl skauda. Pagal Jūsų aprašymą tikrai negaliu pakomentuoti.


I. Zykutė

Laba diena man penktadieni dare kanalo valyma nes uzdegimas buvo. Danties dalis prie liezuvio senai nuskiles buvo ir sugedes 3 nuo galo. Sake kelias dienas gali tikrai paskaudeti bet nestipriai siandien yra 4 diena ir jauciu kad atsiranda patinimas ar guzelis. Ar pulinys atsirado ar jis dar nuo vaistu tiks yra?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą. Tinimas gydant dantų šaknų kanalus nėra retas, taip būna dažnai.


I. Zykutė

Laba diena, man is danties buvo pasalintas nervas ir uzdeti vaistai. Dantiste sake kad vaistai gali buti 3 men. Pati gyvenu ne lietuvoje man tas dantis nuluzo bet vaistai liko, bet ji pradejo skaudeti gal reik tuos vaistus isimti. I lietuva planuoju gristi po menesio ka daryti kad nebutu kokio uzdegimo?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą anksčiau, kad vaistus išimtų ir uždėtų iš naujo.


I. Zykutė

Laba diena,

norečiau pasiteirauti kiek laiko gali trukti gyjimas, jei po kanalais buvo infekcija ir gydoma buvo 4 savaites (kanalai valomi, dezinfekuojami ir t.t.) , bet užplombavus kanalus ir uždėjus ilgalaikę plombą buvo padaryta rentgeno nuotrauka, o joje vis dar matosi infekcija ( juodas lopinelis po šaknimi). Ką patartumėte daryti tokiu atveju? Ar laukti ir po kažkiek laiko tikrintis dantį, ar tiesiog buvo blogai sugydytas dantis, kad vistiek matosi infekcija nors ir kanalus gydė.?
Pagarbiai,
Ilona Lukaševičienė
Atsakymas:

Sveiki,


rentgenologiškai pūlinio šaknies viršūnėje mažėjimas matomas po 6-12 mėnesių.


I. Zykutė

Sveiki, skauda priekinio danties šaknies galą, dantis nesugedes,paspaudus tą vietą pradeda labai skaudėti,
Atsakymas:

Sveiki,


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, nes skausmo priežasčių gali būti daug. Reikia atlikti rentgeno nuotrauką.


I. Zykutė

Vakar man pliombavo kanala ir dabar man yra istines zandas, ar stomotologas galejo ka nors pazeisti del ko man istino zandas?
Atsakymas:

Sveiki,


žandas ištino todėl, kad bet kuris dantis, kuris gydomas endodontiškai (gydomi kanalai), yra infekuotas - kanaluose gausu mikroorganizmų. Kreipkitės į savo gyd. odontologą, pūlinį gali tekti atverti.


I. Zykutė

Sveiki, siek tiek maziau nei pries metus buvo isgydyti vieno danties kanalai. Dabar pastebejau, kad stipriai sukandus jauciu nedideli to danties skausma. Kartais, isgerus salto vandens ar ikvepus salto oro ta danti taip pat suskausta. Ar tai normalu, ar gali buti, kad reikia pertvarkyti kanalus?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, nes pagal išvardytus simptomus panašu, kad gali skaudėti kitas dantis, nes negyvas, plombuotais kanalais dantis, į šaltį reaguoti neturėtų.


I. Zykutė

Sveiki , man prieš mėnesį laiko ištraukė danties nervą na dantis nebegyvas tad ir neturėtu skaudėti bet yra atvirkščiai ir skauda ir labai jautrus yra bijo tiek kieto tiek minkšto maisto bei tiek šilto tiek šalto vandens , bet juk dantis negyvas kaip gali skaudėti?
Atsakymas:

Sveiki,


dantį būtina gydyti - valyti ir plombuoti jo kanalus. Skauda, nes kanaluose yra infekcija. Būtinai kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki
pries tris savaites bevalgant man nuskilo virsutini s 6 dantis. Skyle atsirado pakankamai didele bet danties neskaudejo. Gavus iseigine po savaites iskart nulekiau pas odontologa. Jis man ta danti pagreze ir patryne su kazkokiu lyg guminiu antgaliuku. Vaistu nedejo. Uzdejo plomba. Sake gali buti jautrus. Dabar jau praejo dvi savaites o as jauciu tvinkciojima tame dantyje. Man jo neskauda. Kai valgau jauciu toki kaip lengva niezejima bet tikrai ne skausma. Ir nera jautrumo saltam/karstam. Neramina tas tvinkciojimas ir tai kad nedejo vaistu.
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą - neaišku, kas daryta ir dėl ko gali skaudėti.


I. Zykutė

Laba diena
Man 13 metu man buvo sugede abu apatiniai sestukai viena pataise ir geras rezultatas vakar pataise kita ir dabr kai sukandu ji skauda gal plomba per arti skilutes nebuvo dideles.
Atsakymas:

Sveiki,


po plombavimo dantį gali skaudėti. Jei skausmas nesiliaus arba stiprės, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Kas per problema, kad iškrenta dalis danties prie pat dantenų? Viena stomatalogė sakė, kad tai kalcis išeina iš dantų. Pasidariau jonizuoto kalcio tyrimus - norma. Naudoju specialų kremą su kalcių, bet iškrito dar vieno danties dalis prie dantenų (priekyje).

Nežinau ir ką daryt, viso labo man 20.
Atsakymas:

Sveiki,


tikrai negaliu pakomentuoti Jūsų neapžiūrėjusi, kreipkitės į universiteto kliniką.


I. Zykutė

Sveiki,mano buvo išvalyti trys danties nervai(kanalai),plombuota pusė dančio(nes buvo išlūžę) Nuolatos jaučiu jautrumą palietus liežuviu ar valgant net ir minkštą maistą.Skauda ne dantenas ar kitą esantė danti,o būtent tą tvarkytąjį.Skaudėdavo ir ankščiau uždėjus laikinąją plombą,nors gydytoja stebėjosi kaip taip gali būti.Ką patartumėte daryti? Gal kreiptis dė danties nuotraukos ir perdaryti? Ar galiu tikėtis,kad praeis tas jautrumas?Būsiu labai dėkinga už atsakymą,
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. endodontologą, jei kanalai jau sugydyti, o vis dar skauda. Gali būti, jog kanalus reikia pergydyti.


I. Zykutė

Sveiki,pries 4 menesius man pakeite sena plomba i nauja ( 1-as kruminis ) , nuo to laiko visada skauda kandant,siandien buvau pas ta pacia daktare pasake kad tai nuo naujos plombos ir yra normalu,praeis uz pora menesiu. Tiket ar perdarit plomba ?
dekuj
Atsakymas:

Sveiki,


po plombavimo dantis gali būti jautrus iki pusės metų. Jei Jūsų gyd. odontologas sako, kad viskas gerai, tuomet turbūt taip ir yra. Vis tik jei skausmas stiprus, įkyrus, kreipkitės pakartotinai, galbūt reikia gydyti danties kanalus.


I. Zykutė

Iskrito pats dantys ar rukyt galim? Nieko blogo nebus jei rukysiu? :)
Atsakymas:

Sveiki,


matyt Jums nulūžo danties vainikas, o rūkyti kenkia sveikatai. Dėl danties kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki,man padarė priekiniu dantu estetinį plombavima po mėnesio laiko pastebėjau skilinejimus. Ar čia normalu ar turėčiau smarkiai sunerimti?
Atsakymas:

Sveiki,


neretai plombuojant priekinius dantis ir norint atkurti idealų vaizdą, specialiai padaromas efektas, kad dantys atrodytų lyg šiek tiek įskilę. Vis tik jei skilimų anksčiau nebuvo, kreipkitės į savo gyd. odontologą.apžiūrai.


I. Zykutė

virsutiniame Dantyje atsirado skyle ( 5-tas dantis viršuje i dešine nuo vidurio), horizontali per dantu susiejima. Man jo neskauda, ir kaip kramtau maistą taip pat... Ar nereikes rauti nervo ar užteks tiktais užpliombuoti ? Labai nervuojos, dantiščių labai bijau, Ačiu uz atsakymą...
Atsakymas:

Sveiki,


tik gydytojas, kuris pradės gydymą, Jums galės atsakyti į šį klausimą - tik jis gręždamas dantį pamatys, kokio gylio yra kariozinė ertmė ir, ar ji pasiekusi danties nervą.


I. Zykutė

Laba diena, pakeitė seną plomba nauja. Valgant kietą maistą skauda ir visiškai negaliu kramtyti. Kas tai galėtų būti? Gal nervas liečiasi? Jeigu reikės dantį perplombuoti tai ar aš privalau mokėti už paslaugą?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai Jūsų dantyje buvusi kariozinė ertmė labai gili ir teks gydyti danties kanalus. Tai nėra gdytojo kaltė.


I. Zykutė

Laba diena,

Man jau kokius 4menesius taiso/gydo apatini mano kaires puses 6danti. Jame trys kanalai isvale viena, isvale antra, o trecio niekaip nepraeina instrumentais, siuncia pas endodonta, kuris priima tik po menesio. Taciau jau dedant laikina pliomba pradejo danti mausti ji spaudziant. Po dienosiskele danti(iskeltas dar ir dabar) istino , gal ne kiek istino o gumbas atsirado ties zandikauliu,, o po zandikauliu guzelis. Kartu nenumaldomas skausmas, kokio nesu dar turejusi. Geriu nimesil. Nuejau pas stomatologe—israse antibiotikus. Isgeriau, o danti vis dar maudzia ir gumbai islike, danti kramtant skauda,iskeltas,ji vos palietus jautrus. Praejo jau dvi savaites, iki endodonto dar dvi savaites liko. Man kyla itarimas kad skilus saknis(kazka jauciau valant antra kanala) ar taip gali buti? Ir stomatologe apie tai kazka uzsimine.Ar normalu kad tarp valymu praeina didelis laiko tarpas? Man kyla noras priimti sprendima danti traukti, nes bijau didesniu blogesniu pasekmiu kad gali reiket jau operacijos zandikaliui (nes jau skausmas eina i zandikauli). Ka patariat—kantriai tokiau laukti? Ar eiti pas savo stomatologe ir paprasyti istraukti? Ar gal tiesiog nelaukt endodontologo vizito,eiti pas savo stomatologe ir ji prasyti kad kazka darytu?
Dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


tokiu atveju tiksliausią atsakymą gali duoti tik gyd. endodontologas - jis dantį apžiūrės su mikroskopu ir pamatys, jei yra skilimas, pasakys, kokia danties prognozė


I. Zykutė

Sveiki,siandien man twarke danti kury man protarpiais paskaudedawo,iswale jy,ir uzblombawo bet wiswien man jy skauda geriu waistus praeina kuriam laikui,ka daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena. Ar normalu, kad praėjus daugiau nei 24h po kanalų valymo ir plombavimo dantis truputį patino?
Atsakymas:

Sveiki,


minimalus patinimas po danties kanalų gydymo tikrai gali būti. Jei tins daugiau, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki. Trečia dieną jaučiasi antro danties nuo galo skausmas. Skauda nuolatos ir skausmas nėra stiprus. Pats dantis plombuotas prieš kokius du mėnesius. Ar reiktų kreiptis į odontologą ar tai galėtų būtų dėl dygstančių protinių dantų?
Atsakymas:

Sveiki,


neaišku, dėl ko ir kuris dantis skauda. Bet kokiu atveju kuo greičiau kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena,

Šiandiena man pakeite plomba (antrąkart plombuotas). Dabar sukandant kietesnį maistą, suskauda, o prieš tai to nebuvo.
Ar normalu?
Pastebejau, jog skausmingai nuskausminamųjų suleido prieš tvarkant, bet visgi vietomis jaučiau kaip gręžė.

Ačiū

Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


danties jautrumas po plombavimo yra dažnas reiškinys, jei skausmas neūmės, tai turėtų praeiti.


I. Zykutė

Laba diena,

Šiandiena man pakeite plomba (antrąkart plombuotas). Dabar sukandant kietesnį maistą, suskauda, o prieš tai to nebuvo.
Ar normalu?
Pastebejau, jog skausmingai nuskausminamųjų suleido prieš tvarkant, bet visgi vietomis jaučiau kaip gręžė.

Ačiū

Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


tai gali būti pooperacinis danties jautrumas, kuris turi praeiti. Jei dantis išliks jautrus ilgesnį laiką, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

pries tris dienas pabaige gydyti danties kanalus, taciau skauda danti ypac sukandus. Taip buna ir praeis ar nelaukiant kreiptis i gydytoja?
Atsakymas:

Sveiki,


po danties kanalų gydymo danties jautrumas kandant yra normali būklė. Vis tik jei skausmas nemažėja kelių savaičų bėgyje, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Labą diena

Norėjau paklausti ką reikėtų daryti jeigu bandai gerti vandenį ir pradeda skaudėti dantį.
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kreiptis į gyd. odontologą. Neaišku, koks skausmo intensyvumas, bet danties jautrumas šalčiui gali reikšti tiesiog danties jautrumą (galimas dėl įv. priežasčių) arba besivystantį danties nervo uždegimą. Bet kuriuo atveju delsti nereikėtų.


I. Zykutė

Šiuo metu man tvarkomi ir valomi kanalai 6 danties, jau 2 išvalė, liko vienas, tačiau dantis iškiilęs ir šiek tiek kliba? ar dar turiu galimybę išsaugoti danti?
Atsakymas:

Sveiki,


manau, kad dantis bus išsaugotas. Klibėjimas ir danties "pakilimas" yra dėl uždegimo, jam praėjus tai stabilizuosis.


I. Zykutė

Pradėjo skaudėti dantį ( jau kelis kartus pplombuotą, taip pat jis buvo nuskilęs ir klijuotas plomba ). skaudėjo stipriai, pulsuojančiai, dirgindavo karštis/šaltis. Skausmas aprimdavo ir vėl užeidavo. Nuotrauka nieko blogo nerodė, bet dėl skausmo, kuris vis nepraėjo, dantis buvo atvertas ir nutarta gydyti kanalus. Net ir suleidus nuskausminamųjų dantis buvo jautrus, tad uždėjo vaistų danties nervui numarinti. Paskyrė sekantį vizitą po 9 dienų. Šiandien 5 diena, bet man tą dantį vis dar paskauda. Geriu vaistus nuo skausmo, išgėrus, nesijaučia skausmo. Skausmas plinta į skruostą, net ir ausį. ( taip panašiai skaudėjo ir prieš pradedant tvarkyti ). Ar tai normalu? Kodėl nenumiršta man tas nervas? Kiek laiko turi skaudėti po tokių vaistų uždėjimo?
Atsakymas:

Sveiki,


panašu, kad Jums minėto danties nervo uždegimas - pulpitas, o dėl jo dantį gali skaudėti ilgai, net ir pradėjus kanalų gydymą. Jei skausmas nesiliauja, kreipkitės į gyd. odontologą anksčiau, nei paskirtas vizitas.


I. Zykutė

man 12 metu ir kliba antras dantis ka daryti
aciu us atcakyma
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

laba diena ,noriu paklausiti ar imanoma is vidaus pakietinti dantis ,jei daktre sake kad labai minksti?
Atsakymas:

Sveiki,


visų pirma reikėtų išsiaiškinti dantų silpnumo priežastį ir tik tada galima atsakyti į Jūsų klausimą.


I. Zykutė

Sveiki,
Burnos higieniste pasake kad gali buti sugedes tarpdantis, tuomet uzrase pas gyd. ji apziurejo sake uzplombuos ir viskas taciau padare rentgeno nuotrauka ir pasake kad reiks gydyti kanala. po pirmo apsilankymo ir blogai suleistu nuskausminamuju patino desine veido puse(apatinis zandikaulis) atsirado kraujosruvos, nuvykus antra karta pasake kad taip nutiko nuo suleistu nuskausminamu, nes sunku tiksliai suleisti..na tuomet gyd.antro vizito metu du kartus dare rentgeno nuotrauka ir uzplombavo kanala, grizusi namo pradejo skaudet danti isgeriau vaistus ryte vel skaudejo vel geriau vaistus ir susidare kraujosruvos..sakykite ar gyd. gerai ismano darba ar normalu kad po kanalo valymo skauda danti, atsirado kraujosruvos?
Atsakymas:

Sveiki,


po dantų kanalų gydymo dantys tikrai gali skaudėti ir netgi kelias dienas. Po atliktos vietinės nejautros veide gali susidaryti kraujosruvos.


I. Zykutė

Laba diena
Prieš penkias dienas uždėjo vaistus bet visas dienas dantį maudžia ir truputi juda dantis kas
tai gali būti. Kai valgau ar sukandu neskauda.
Atsakymas:

Sveiki,


kuomet dantys gydomi endodontiškai, juos gali skaudėti. Jei skausmas nepraeina, nemažėja, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

sveiki vakar uzdejo ant danties vaistu,sake turi nerva uzmalsinti,bet vistiek skauda,ar taip turi buti?aciu
Atsakymas:

Sveiki,


skausmas turi praeiti per kelias dienas, bet jei jis visiškai nemažės, kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

sveiki. man pries trys metus istrauke nerva ir betraukiant nuluzo adatos gabalelis. daktaras sake kad nieko baisaus nes ta adata jis uzpliombavo. ir man db pradejo skaudeti ta danti... kokios laukia pasekmes. ir ar tikrai nieko baisaus kad paliko svetimkuni dantyje?
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kreiptis į gyd. endodontologą - jis gydo tik dantų kanalus, ir pasitarti, galbūt įmanoma pašalinti adatėlę, jei ji yra skausmo priežastis.


I. Zykutė

Laba diena pries pora valandu uzdejo vaistu ant danties norejau paklausti ar galima butu isgerti nuo skausmo vaistu, begalo skauda visa sona?
Aciu labai
Atsakymas:

Sveiki,


žinoma, jei skauda, būtinai išgerkite vaistų nuo skausmo.


I. Zykutė

Sveiki, jau maždaug pusę metų man yra gydomas tas pats dantis,du kanalai išsivalę, tačiau 3ias niekaip(per kokius 5-6vizitus), beprotiškai skauda tą dantį. Paskutinį kartą dėjo vaistus, tai buvo maždaug prieš dvi su puse savaitės, iki šiandien jo neskaudėjo, bet šiandien skausmas nežmoniškas, o sekantis vizitas tik uz 5dienų, ar tas skausmas nuo vaistų, ar tuoj pat turiu kreiptis į gydytoją?
Atsakymas:

Sveiki,


skausmas gali būti dėl vaistų, bet taip pat ir dėl to, kad dantis gali pūliuoti. Kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena. Danties nervai ištraukti,jau antras mėnesis tvarko - gydo kanalus. Uždėjo kalcio,tai vos neišprotėjau naktį iš skausmo. Tai jeigu nėra nervų,tai ką gali taip skaudėti? Norėjo palikt atvirus kanalus dabar,bet liepiau uždėt vaistus . Ir vis tiek skauda,kad ir su kitais vaistais..
Atsakymas:

Sveiki,


endodontinio (dantų kanalų) gydymo metu dantis neretai labai skauda, nes apydančio audiniai reaguoja į suvestus į kanalus vaistus. Reikėtų pasitarti su savo gyd. odontologu, galbūt tikslinga vartoti antibiotikus.


I. Zykutė

Sveiki. pradejo skaudet danti, nuejau pas gydytoja, pasirodo kanalu uzdegimas, isvale kanalus, uzdejo kalio ir uzplombavo laikina plomba. Viena vakarą, besivalydama dantis su siulu, siulas pastrigo ties tuo dančiu ir niekaip nebegalejau istraukti, siaip ne taip betampydama ji istraukiau bet nuskilo kruminio danties galiukas tiesdanties tarpdancio sienele. ir dabar man ji eme skaudėti, valgyti su ta puse negaliu, kai bandau pakramtyti taip pat skauda.ka man dabar daryti?nes mano gydyoja sako kad as nieko turiu nejausti, paskalauk ir praeis, bet kad jau savaite visa kankinuosi?kas cia gali būti?
Atsakymas:

Sveiki,


kai gydomi danties kanalai, kartais dantis pradeda skaudėti. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, kad pakeistų vaistus kanaluose, galbūt tikslingas antibiotikų skyrimas.


I. Zykutė

Laba diena,

Pries 5 men man uzplombavo virsutini danti (5as is desnes). Nors skyle buvo dydele taciau nervai nebuvo pazeisti ir man pasake kad bandysime issaugoti danti. Kiek zinau uzdejo vaistus ir poto uzplombavo, pasake jei prades skaudeti per pirmasias 3 dienas vadinasi vaistai nepadejo ir reikia valyti kanalus. Taciau iki dabar neturejau jokiu nusiskundimu taciau pries pora dienu pradejau jausti ta danti kai pataiko vanduo net kambario temperaturos tai skauda truputi 10 s ir praeina, ir jei oras pataiko irgi jauciu. Siuo metu esu anglijoje bet cia pas dantistus bijau eiti, lietuvoje busiu balandzio pabaigoje. Kadangi zinau kad man plombavo arti kanalu bijau sugadinti danti o tuo labiau bijau kad nereiketu rauti. Ar galiu tiek laukti? o ar reiketu eiti kuo skubiau?

Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


jei skausmai neūmės, galite laukti balandžio pabaigos, tačiau jei pradės dantį skaudėti savaime, be jokios priežasties, kreipkitės į gyd. odontologą dantų kanalų gydymui.


I. Zykutė

Sveiki, prieš mėnesį man sugydė endodontiškai krūminį dantį, tačiau dantis reaguoja į karštį ir šaltį,apie tai pasiskūndžiau savo gydytojai ,ji patikrino su kažkokiu saltu daiktu ar dantis sureaguos tačiau nieko nejutau,ji pasakė kad viskas tvarkoj,tačiau dantukas vis dar reaguoja i dirgiklius, kas tai galėtų būti? ar už pergydimą privalėčiau vėl mokėti,nors ir gydytojai sakiau kad reaguoja į dirgiklius?
P.s šalia esantis dantukas irgi endodontiškai gydytas, o kitas sveikas.
Atsakymas:

Sveiki,


jei danties kanalai plombuoti, vargu, ar jis gali reaguoti į terminius dirgiklius, galbūt reaguoja kuris nors šalia esantis gyvas dantis? Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, pries menesi dantiste isvale kruminio danties tris kanalus uzdejo vaistu, po savaites vel isvale ir uzplombavo. Praejo menuo prilietus danties isorine puse skauda ir vakarop vis maudzia, ar cia taip turi buti , ar vel kreiptis pas dantiste. Aciu
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, kad kanaluose liko infekcija.


I. Zykutė

Laba diena,man pries 4dienas tvarke keturius virsutinius priekinius dantis,visur dejo kaiscius,po idejimo truputi skaudejo visas priekis,bet dabar maudzia,kartais pradeda dilkcioti tik vienas dantis,ar tai normalu? Ar turi praeiti savaime ar reiketu kreiptis i savo gydytoja?
Atsakymas:

Sveiki,


jei dilgčiojimas nepraeis per kelias savaites, kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena, noriu paklausti ar dantys turi siek tiek judeti..ar tiesiog turiu kazkokia liga.. Nes kai juos pajudinu su pirstais, jei siek tiek pajuda. Aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


dantys turi fiziologinį paslankumą, tačiau geriau kreipkitės į gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, turiu tokią problemėlę, mano du priekiniai dantukai yra ilgesni nei kiti ir, kai šypsausi negražiai išsikiša, tai norėčiau sužinoti ar yra iš viso tokia procedūra kaip dantų trumpinimas ar šlifavimas norima forma, ar tai nekenkia? Ar brangi tokia procedūra? Ačiū.
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai, tik tuomet galėtume atsakyti į Jūsų klausimą.


I. Zykutė

Sveiki , nuejau pas nauja dantiste ir rado milijoa skyliu, sutvarke pora dantu virsutinio zandikaulio 3cia ir 4ta buvo labai jautrus ir dabar gan jautroki bet labiausiai neduoda man ramybes apatinio zandikaulio kaires puses kruminis 6setukas. nesvarbu ka darau ar skalauju burna ar bandau sukasti labai jautrus ir skaudus ypac bandant kasti kietesni maista.. bijau jog nereiktu tvarkyti kanalu.. ar gali buti jog tai tiesiog bliomba uzdeta bloga? nes kai bandau valytis su siulu man jisai uzstringa po bliomba? ir dar antra beda apatinio zandikaulio kaires puses tarp pirmo ir antro danties ira iskiles burbuliukas (sakyciau pulinukas) bet po guma.. paspaudus baltas ,dantys jaucias tokie lyg elektriniai.. jautrus ir lyg elektra pereitu karts nuo karto , ar manot sicia reikes kanalu tavrkymo?dekui:)
Atsakymas:

Sveiki,


pagal tai, ką parašėte, panašu, kad abu dantis reikės gydyti endodontiškai, t.y. gydyti dantų kanalus. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Sveiki, maždaug prieš 3 mėnesius pasidarė jautrus vienas dantis ir nuėjus pas stomatologa, man tiesiog ji užplombavo, bet nevalė kanalų ir negydė to danties, tačiau nuo to karto man tą patį dantį vis skauda, skausmas nėra labai stiprus, bet ilgainiui pradeda erzinti, taip pat dantis reaguoja i karsti, salti, tačiau naktį miegoti skausmas netrukdo, ką tokiu atveju reikėtų daryti? ar tai pulpitas ir reikės iš naujo gręžti dantį?ačiū už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


taip, tai gali būti pulpitas - kreipkitės į savo gyd. odontologą, taip ilgai danties po plombavimo skaudėti neturėtų.


I. Zykutė

Sveiki,

pries pora menesiu uzblombavo krumini danti, skyle labai didele, per visa danties plota. Pries kelias dienas darnti pradejo mausti: nevalgant nejauciu nieko, dantis reaguoja i salti, kietesni maista. Iskart po blombavimo reagavo i salti, veliau buvo praeje. Ar gali taip buti del to, kad blomba labai didele ar cia bus kitos problemos?
Atsakymas:

Sveiki,


taip, greičiausiai tai susiję su tuo, kad plomba labai didelė ir šalia danties nervo, tad galėjo išsivystyti danties nervo uždegimas. Kreipkitės į savo gyd. odontologą - greičiausiai reikia gydyti danties kanalus.


I. Zykutė

Labas vakaras,

maždaug prieš penkias dienas pajutau, kad kažkas negerai (pradėjo mausti dantį, poto smarkiai skaudėti, kad net negalėjau paliesti jo liežuviu, tvinksėjo, be vaistų - niekaip)su mano vienu dantim, kuris buvo plombuotas prieš kokius 9 metus. Odontologė apžiūrėjo, sako kaip ir nieko nesimato iš išorės, atrodo viskas normaliai. Vistik priprašiau, kad padarytų nuotrauką, pasižiūrėjo - irgi nieko įtartino nepastebėjo. Tada aš jai sakau, kad skausmas tikrai didelis ir kad darytų kažką. Tai nusprendė "atidaryti" dantį, išvalyti seną plombą. Ir rado ten žuvusį nervą, jautėsi nemalonus kvapas. Net ir suleidus didelę dozę nuskausminamųjų - jutau kaip ji dėjo vaistus, kai juos prispaudė (prieš tai dar padarė danties praplovimą). Su tais vaistais esu jau trečia para, vieną kartą, kartais du kartus dienoj išgeriu nuskausminamųjų (pradžioj nimesil, nes tik jis nuėmė tą nežmonišką skausmą, dabar užtenka ir ibupromo kokio). Bet jausmas tikrai nėra malonus, gelia, skauda kramtant kietesnį maistą, kartais ir šiek tiek patvinksi. Antibiotikų neišrašė, sakė išrašys tik tokiu atveju, jeigu pradėsiu tinti. Kaip jūs vertinate tokį jos sprendimą? Jeigu ten uždegimas - tai gal geriau jį slopinti ir iš vidaus? Taip pat po kiek laiko turėtų praeiti mausti tą išplautą ir vaistais uždėtą dantį? Kada manot būtų protinga kreiptis pakartotiniam vizitui? Ačiū Taloną kanalų tvarkymui gavau tik už 2 mėn....
Atsakymas:

Sveiki,


Jūsų gyd. odontologė viską atliko teisingai, dantį toliau gydyti reikėtų pagal Jūsų odontologo galimybes priimti. Danties skausmas turėtų praeiti per maždaug savaitę, normalu, kad pradėjus gydymą dantis kažkiek maudžia, pati minėjote, jog danties skausmas mažėja.


I. Zykutė

Labas vakaras, pries menesi odontologe man uzplombavo danti, nes mate, kad veliau ji gali pradeti labai skaudeti, ir teks valyti kanalus, tuo metu man ji truputi skaudejo, daktare ji sutvarke,ta pacia diena man jis pradejo dar labiau skaudeti,apsilankiau po 3 dienu vel, pasake kad tai normalu. Po uzplombavimo praejus menesiui, dabar man ji skauda ir kuo toliau tuo labiau, reguoja i karsta maista, vandeni, nors menesio begi to nebuvo, kas tam jam?
Atsakymas:

Sveiki,


greičiausiai, tai danties nervo uždegimas - reikia gydyti danties šaknų kanalus. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


I. Zykutė

Laba diena, dešinės pusės virsutiniame zandikaulyje, kruminis dantis turėjo kariesa, valgant vakarienę nuskilo nedidelis gabaliukas danties išorėje. Ar dantį bus įmanoma sutvarkyti plombuojant? Pačio danties visiškai neskauda. Ar ji taisant skaudės?
Atsakymas:

Sveiki,


ar dantį įmanoma sugydyti, atsakyti galės tik Jus apžiūrėjęs gyd. odontologas. Gydant dantis atliekama vietinė nejautra, todėl gydymas neskausmingas.


I. Zykutė

Sveiki, prieš metus man uzplombavo krūminį dantį. Dabar tą plombuotą dantį iškėlė, ką tokiu atveju daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kreiptis į gyd. odontologą - greičiausiai reikia valyti ir plombuoti danties kanalus.


I. Zykutė
Laba diena. Prieš daugiau nei pusę metų nuskilo apatinis dantis, šone, aš taip maniau, kad nuskilo, nebuvo jokio skausmo. Grįžus nuėjau pas stomotologę, kad tą "nuskilimą" sutvarkytų. Pasirodo ten iškrito pliomba. Bet sakau, jokio skausmo tuo metu nebuvo. Tada ji dantį nuskausmino ir valė kanalus, ištraukė nervus. Ir liepė ateiti po savaitės. Vakare, atslūgus vaistam, dantį pradėjo šiek tiek skaudėti, bet išgėrus vaistų nuo skausmo, iškart praėjo. Skausmas pasikartojo keletą kartų dar po 4 dienų. Antrą vizitą apie tai jai pasakiau, ji pasakė, kad tai normalu. Tada ji danties nebemarino ir dantuką užplombavo. Skausmo beveik nejaučiau proceso metu, tik šiek tiek į pabaigą, tada ji dantuką užplombavo. Grįžus namo, vėliau vakare dantuką šiek tiek skaudėjo, o naktį prabudau nuo nęžmoniško skausmo, išgėrus nuskausminamų skausmas šiek tiek atlėgo tik po pusvalandžio, bet skausmas vistiek išliko. Ji sakė, kad man ištraukė nervus, tai sunku patikėti, kad jį gali skaudėti. Ar tai normalu, jei taip "paskaudės" kartas nuo karto, jei ištraukti nervai? Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


Endodontinio gydymo metu dantį tikrai gali skaudėti, po kanalų plombavimo taip pat, tačiau šis skausmas turėtų praeiti ir nesikartoti. Skauda, nes plombinė medžiaga danties kanale dirgina apydančio audinius, tai normalu.


I. Zykutė

Sveiki,

Ką daryti jeigu prieš pusantrų metų užplombavo dantis ir pradėjo trupėti plomba bei vėl matau "lenda" kariesas? Ar sugrįžti pas tą pačią odontologę ir prašyti, kad sutvarkytu savo broką (nes tikrai brangiai mokėjau už jos darbą, gyrėsi esą l.gera) ar geriau numoti ranka :) ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

po danties plomba kariesas atsiranda ir dėl nekokybiško dantų valymosi (pvz., dantis reikia valyti su tarpudančių siūlu, skalauti skalikliais), todėl siūlyčiau sugrįžti pas Jus gydžiusį gyd. odontologą.

I. Zykutė

Sveiki. Pries kelis menesius man uzplombavo virsutinio kruminio danties kanalus ir pati danti. Is pradziu viskas buvo gerai, taciau dabar pradejo diegti plombuota danti ji sukandus. Rytais jokio skausmo nebuna, taciau dienos metu , i vakara atsiranda. Ar tai normalu!kad dantis po kanalu gydymo jautresnis?
Atsakymas:

Sveiki,


Taip, neretai po dantų šaknų kanalų gydymo dantys gali būti jautresni, tačiau vis tiek reikėtų ieškoti skausmo priežasties - atlikti rentgeno nuotrauką ir įvertinti kanalų gydymo sėkmę.


I. Zykutė

sveiki. man 13 metų šiandien pradėjo tinti žandikaulis ir sukandus vieną krūmini dantį skausmas padidėja, bet tinsta. per maždaug 3 dantis, šypsantis jaučiu kaip įsitempia jau 2 kartus tai buvo bet nieko nedariau ir per maždaug 2-3 dienas praėjo. Patarkite ką daryti ir kas man gali būti
p.s tas dantis kuri sukandus skausmas paūmėja yra plombuotas
Atsakymas:

Sveiki,


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, reikia gydyti dantį ir atverti pūlinį, jei jis susiformavo.


 


I. Zykutė

sweiki turiu klausimuka ka daryt jei uzplombavo danti bet paskiau pradejo labai skaudet istino beproto o db savaitgalis nera nei dantistu nko ir vaistai nelabai paded aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, jei tokio nėra, kreipkitės į savo rajono priėmimo skyrių - Jums bus suteikta skubi pagalba.


 


I. Zykutė

Sveiki man buvo uzpluombuotas vienas is kruminiu dantu,bet pries menesi kazkur ta promba iskrito is nuskilo maziukas gabaliukas is sono,ar dar imanoma toki danti suplombuot ar tik protezuot begalima ?
Atsakymas:

Sveiki,


 


kreipkitės į savo gyd. odonotologą, manau, kad užplombuoti turėtų būti įmanoma.


 


I. Zykutė

Šiandien man ryte uždėjo laikina plomba, bet maždaug po 5h ji tiesiog iškrito... Dabar toje vietoje jaučiu kaip ieina oras, ka dabar daryti, o gal taip turi būt?
Atsakymas:

Sveiki,


kreipkitės į gyd. odontologą, danties negali būti be užpildo.


I. Zykutė

laba diena ar po danties isrovimo kol gija zaizda galima istatyti laikina koki dantuka nes su skilute buti nesinori ir kokia mazdaug kainyte butu kol uzgytu iki danties implantavimo aciu uz atsakima
Atsakymas:

Sveiki,


taip, kol gyja žaizda, galima pagaminti laikiną protezą - koks jis būtų, priklauso nuo šalia esančių dantų, ir nuo to priklausytų kaina, bet ji neviršytų 300lt.


 


I. Zykutė

Laba diena, pradejo skaudeti desine veido puse, gyde nuo veido nervu uzdegimo, nes patikrinus dantis, nebuvo jokiu skyliu. po dvieju savaiciu neiskentusi skausmo, nuvaziavau i privacia klinika, padare nuotrauka, uzdejo salti ir vienas dantis baisiausiai sureagavo,pasake jog tai danties kanalu uzdegimas. Su nuotrauka nuvaziavau pas odontologa, isgreze labai didele skyle, nes plomba sena taciau pasake kad nervu uzdegimo nera. uzdejo laikina plomba, saknies nemarino. sake stebejimui. Tai dare vakar. Siandien maudzia siaubingai, atsiduoda i apatinius dantis. Jausmas ly g zandikaulis butu spaudziamas is abieju pusiu. Isgerus 400mg ibuprofeno, maudimas nelabai pasikeite. KA daryti ar dar stebeti, ar visgi kreiptis i endodetologus? Is anksto dekoju
Atsakymas:

Sveiki,


Nėra ko laukti, kreipkitės į gyd. endodontologą.


I. Zykutė

Laba diena.Buvo luzes apatinis zandikaulis, tad gyjimo procesas sukraipe dantis, priekinis virsutinis nuskilo ties puse kazkur.Noriu detis breketus.
Ka pirma reiktu padaryt susidet breketus ar susitvarkyt danti?
Atsakymas:

Sveiki,


Prieš pradedant ortodontinį gydymą būtina susigydyti visus sugedusius dantis.


I. Zykutė

Laba diena. Maždaug prieš mėnesį man užplombavo viršutinio žandikaulio penktąjį dantį.Šiandien benaudodama dantų siūlą, iškrito visa plomba. Ką tokiu atveju reikėtš daryti?
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd. odontologą - dantį reikia iš naujo plombuoti.

I. Zykutė

laba diena prieš 1savaitę užtaisė neskausmingą nedaug nuskeltą krūminį dantį šiaip jisai neskauda tiktai kai valgau kietesnio maisto yra nemaloniai jautrus kas galėtų būti ačiū už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,


gali būti, jog tai danties nervo uždegimas ir reikės gydyti danties šaknų kanalus. Kreipkitės į gyd. odontologą.


 


I. Zykutė

sveiki,apacioj dwsinej pusej 5 danty gydo,nes pradejo is niekur skaudeti,isvale kanala istrauke nerva,uzdejo vaistus ir paliko savaitei laukti,pralaukiau,bet su skausmu,savaime uzeidavo,kartais net vaistu prireikdavo,po savaites pakeite vaistus(kita kalci uzdejo) sake gal tas netiko,bet danti vistiek skauda,nebegaliu iskesti. kas cia darosi? kodel skauda jei pasalino nerva?
Atsakymas:

Sveiki,


 


kuomet dantys gydomi endodontiškai, jie gali skaudėti. Kreipkitės pakartotinai į savo gyd. odontologą.


 


I. Zykutė

Sveiki, kruminiam dantyje turejau dideli kariesa, vakar man ji isvale istrauke nerva bei isvale kanalus, uzdejo vaistu ir laikina bliomba. Liepe ateiti mazdaug po savaites. Ar galiu su tais vaistais prabuti menesi laiko?
Atsakymas:

Sveiki,

taip, su vaistais galite prabūti mėnesį laiko, tačiau geriausiai laikytis gyd. odontologo paskirto rėžimo ir tęsti gydymą po savaitės.

I. Zykutė

Sveiki,

prieš keletą mėn. užpliombavo apatinį krūminį dantį. Procedūros metu, nepaisant suleistų vaistų, jutau skausmą. Praėjo du mėnesiai - skausmas (maudžia ir reguoja į karšą šaltą maistą, skausmas pereina į šalia esančius dantis, patinimo jokio nėra) praėjo, deja, po savaitės vėl pradėjo skaudėti. Skausmas nėra siaubingas, bet kartais į vakarą paūmėja, kad tenka gerti ibuprofeną. Mano gydytoja sako, kad greičiausiai, tai atviras nervas ir reikės gyyti šaknis. Bet dar siūlo palaukti, neva uždegimas gali praeiti savaimę. Patarkite, kiek laiko galima kęsti...? Ir ar yra prasmė...? Ar ibuprofenas labai kenkia sveikatai? maitinu 15 mėn. vaiką. Labai ačiū iš anksto už atsakymą.
Atsakymas:Sveiki,


plombuoti dantys gali būti jautrūs iki pusės metų, tačiau jei dėl skausmo tenka vartoti vaistus nuo skausmo, greičiausiai Jūsų gyd. odontologė teisi. Ibuprofenas nėra kenksmingas vaistas.


I. Zykutė
Kai valgau karštą maistą gelia prieš kelias dienas plombuotą su biodentinu dantį. Ką daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


 


būtinai krepikitės į savo gyd. odontologą, kad įvertintų situaciją - ar dar nereikia gydyti danties kanalų.


 


I. Zykutė

Sveiki, aš Balsių stovykloje nusiskėliau vieną priekinį dantį, kamputį. Buvau pas odontologę. Ji man pasakė, jog plomba yra nuodas dantims. Sakė, jog nuo jos gali pradėti pilkėti dantis ir tai dar blogiau. Sakiau, jog man dantis skauda, kai suvalgau šaltą arba šiltą maistą, bei gėrimą. Odontologė, sakė, jog gali būti pažeisti nervai. Man patarė, neplombuoti, nes gali gautis dar blogiau. Patarė, pasiskaityti internete ir apgalvoti, ar tikrai noriu, nes tikrai skaudžiai bus. Tai nežinau ką daryti...Pasiskaičiau internete. Daugumai yra gerai, bet man dar nepataria. Sakė, jeigu plombuos gali mirti danties nervas...o gal ir -jau miręs. Patarkite, ar plombuotis, ar ne. Greitai mano tetos vestuvės, 07-17
Atsakymas:

Sveiki,

plombuoti dantį būtina.

I. Zykutė

Sveiki,

norėčiau sužinoti, kiek laiko po endodontinio gydymo gali skaudėti dantį? Jis yra jau pilnai užplombuotas. Jaučiu skausmą valgant - nuo karšto, šalto, saldaus maisto. Skausmas gana trumpalaikis, tačiau labai stiprus. Kodėl tai yra? Ar tai reiškia, kad vėl reikės valyti kątik jau užplombuotus kanalus?
Atsakymas:

Sveiki,


 


jei danties kanalai plombuoti, toks dantis negali būti jautrus terminiams dirgikliams. Įtariu, kad Jums gali skaudėti visai kitą dantį. Kreipkitės į savo gyd. odontologą.


 


I. Zykutė

Laba diena, gerb. Gydytoja, man prieš dvi savaites suplombavo du dantis - kairėj pusėj apačioje septintą dantį ir kairėj pusėj viršuje penktą dantį. Kai plombavo man užšaldė ir dėjo koferdamą tiek ant vieno, tiek ant kito. Man tik uždėjo plombas, kanalų sakė gydyt nereikia. Kai gręžė apatinį man neskaudėjo, bet kai gręžė viršutinį man skaudėjo, tuomet šaldė pakartotinai, tada jau nebeskaudėjo. Kai suplombavo ir baigė veikti užšaldymas, man pradėjo mausti viršutinį suplombuotą dantį, kai aš pagalvojau, kad pačioj pradžioj taip ir turėtu būti. Bet nerimas kilo, kai maudimas nepraeina, jis yra intensyvus ir pats savaime nepraeinantis,karts nuo karto ir durtėlėjimas į ausį jaučiasi, bet tai būna labai retai. Kentėt aišku dar galima, bet jau pradėjo veikti nerviškai, ir dar, kai ant devintos dienos po plombavimo viršutinė dalis ketvirtas penktas dantis atrodė lyg būtu ištinusi, iškelta, jaučiasi toj vietoj kaip tvinksėjimas, valgant neskauda, į šaltą, karštą nereaguoja, dantenos virš tų dantų yra patinusios. Kai klausiau gydytojo, sakė kad čia yra nuo koferdamo, nors apatinis suplombuotas dantis, kuriam taip pat buvo naudojamas koferdamas man jokių problemų nekelia. Tad noriu Jūsų paklausti, jei tai yra nuo koferdamo, kiek laiko gali tęstis intensyvus, savaime nepraeinantis maudimas ar čia išriškėjo kita problema? Pas gydytoją ėjau pasitikrinti, nors man iki to laiko nieko toj pusėj neskaudėjo, bet dabar aš pastoviai jaučiu tą viršutinę pusę - penktą ir ketvirtą dantis.Lauksiu Jūsų atsakymo, iš anksto DĖKOJU.
Atsakymas:
Sveiki,

gali būti, jog penktame dantyje skylė buvo labai didelė, netoli nervo, ir užplombavus šį dantį, nervas apmirė, ir dantis supūliavo- dėl to dantenos ir patino. Kreipkitės į gyd. odontologą, galbūt reikia gydyti penkto danties kanalus?

I. Zykutė
Sveiki.man pries savaite pradejo skaudet iltini danti.nuejus pas stomatologe ji pragreze dancio kanala ir padare nuotrauka.rado nemaza pulinuka.israse antibiotiku 6ddienom pagerti,o kanala paliko atvira ir liepe su druska skalauti.viska dariau ka liepe stomatologe.buvo iskeltas dantis,po 6d skausmas aprimo.tada man ji vel isvale kanala ir uzpilde kalciu.po keliu val dantis pradejo tvikset ir atrodo iskeltas.sakykite,ar cia taip normalu,ar reikia kreiptis pas odontologe?skausmas maudziantis..
aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,

taip, skausmas gydant supūliavusių dantų kanalus yra normalu, tačiau jei jis nemažėja, kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Sveiki.Pries 4 dienas man sutvarke krumini danti,ir man ji pradejo skaudeti,Idejo stiprinanciu danti vaistu ir skauda man.Daznai megstu sukasti dantis.Gal galit pasakyti kame problema?
Atsakymas:

Sveiki,

kreipkitės į gyd odontologą, galbūt reikia gydyti danties kanalus, jei skausmas nepraeina?

I. Zykutė

kas tai yra kanalo perplombavimas ir ar visada tai baigiasi oreracija, kai salinmas saknies galas?
Atsakymas:
Sveiki,
kanalo perplombavimasn - tai kuomet iš kanalų pašalinama sena plombinė medžiaga ir kanalai gerai chemiškai ir mechaniškai išvalomi ir plombuojami iš naujo. Ne, tai ne visada baigiasi Jūsų minėta operacija.

I. Zykutė

Sveiki, po smugio nuskilo mazas gabaliukas priekinio danties ir matosi kaip ir skilimasisilgai, bet tik is vienos danties puses, ar tai labai baisu? Ar tik emalis bus pazeistas?
Atsakymas:
Sveiki,
reikia kreiptis į gyd. odontologą apžiūrai.

I. Zykutė

Sveiki, ruosiuosi darytis 4 priekiniu dantu estetini plombavima. esu uzsiregistravusi burnos higienos procedurai, pasidariau pakas balinti dantims. noriu pasiteirauti ar dantenu korekcija lazariu reikia aryti pries estetini plombavima a po jo?
Atsakymas:

Sveiki,


dantenų korekciją reikia atlikti pirma, o estetinį plombavimą galima atlikti po 2 sav.

I. Zykutė

Sveiki.As labai bijau daktaru.Man skauda virsutiny danty kai ilgai sukandes bunu man neskauda.Da isipiliu vandens i danty ir paskalauju ir biski praina.Ka man daryti?
Atsakymas:
Sveiki,
būtina kreiptis į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Laba diena, man taise danti,vale saknis dantu nes buvi uzdegimas,ir didelis kariesas... Praejus 3 savaite dantis vel pasidare jautrus ir spaudziant ji pirstu jauciasi lb toks mazas skausmas,kas galetu buti? Ar pasispaude del kazkikio maisto ir susijudini nervai ar kas? Saknyse yra vaistai gydomieji
Atsakymas:
Sveiki,

gali būti, jog skylė dantyje buvo tokia didelė, jog bus reikalingas danties šaknų kanalų gydymas. Kreipkitės į gyd. odontologą apžiūrai.

I. Zykutė
Sveiki,

Pries savaite uzpliombavo jau seniau pliombuota dantuka (buvo nuskiles gabaliukas sveiko danties, sena pliomba vis dar buvo tvarkinga) jau tos pacios dienos vakare pajutau jog skauda ka tik sutvarkyta dantuka valgant kieta maista. Skausmas nera didelis, bet nemalonus ir taip jau visa savaite, nuo nieko kito neskauda tik nuo kietesnio maisto. Kokia galetu buti sio skausmo priezastis ir kokio gydymo gali prireikti?
Atsakymas:

Sveiki,


 


gali tekti gydyti skaudančio danties kanalus. Kreipkitės į gyd. odontologą.


 


I. Zykutė

Sveiki, norėjau jūsų paklausti, prieš keletą dienų įdėjo helio plomba ir ji man po truputį vis nyksta, pusė jos jau nebėra, ar čia odontologo nekokybiškai atliktas darbas? Ačiū
Atsakymas:

Sveiki,


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė
Laba diena, man vakar užplombavo krūminį danty, nevalė kanalų. ir jis man skauda kaip skaudėjęs. Tai man pakentėti (praeis) ar kreiptis i odontologą? Aciū už atsakymą
Atsakymas:
Sveiki,
dantis po plombavimo gali būti ajutrus pusę metų. Jei skausmas didelis ir visisškai nemažėja, kreipkitės į gyd odontologą kanalų gydymui.

I. Zykutė

Sveiki. Man siandien uzdejo plomba, bet iskrito atskiles mazas gabaliukas. Ka man toliau daryti? Ar ta plomba visiskai iskris?
Atsakymas:

Sveiki,


 


kreipkitės į gyd. odontologą, kad pataisytų nuskilusią plombą.


 


I. Zykutė

Laba diena , man 13metu ir iskrito bliomba labai bijau dantisciu ar galima padaryti kad dancio greziant visai neskaudetu...aciu.
Atsakymas:

Sveiki,
taip, gydant dantis atliekama vietinė nejautra ir dėl to gydymas yra visiškai neskausmingas.
I. Zykutė

sveiki. man pries 2 sav. dejo laikina pliomba ir sake jei skaudes issikrapstyti. skaudejo-issikrapsciau. po sav. vel dejo laikina pliomba,bet jau buvo viskas gerai,nebeskaudejo. o stai siandien,vel po sav. idejo ilgalaike pliomba,bet ko kurio laoko pajutau,kad sukandus skauda,pirstu paspaudus (krumini danti) taip pat skauda. dantukas pulsuoja. jauciu kad visa desine zandikaulio puse kaista. kas tai? ar taip turi buti po pliombavimo? ka man daryti?
Atsakymas:

Sveiki,


kaip supratau, Jums gydomi dantų kanalai, o šio gydymo metu dantį tikrai gali paskaudėti. Siūlau pačiai plombos nekrapštyti, geriau nuvykti pas gyd. odontologą.
I. Zykutė
Laba diena, turiu bėdą ir nežinau ką daryti. Buvau pas savo odontologę taisytis skylučių ir pasakiau, kad vienas dantis man labai jautrus, ji pažiūrėjo ir pasakė, kad yra labai maža skylutė, tikriausiai dėl to man tą dantį taip gelia kai paimu ka nors šalto į burną. Skylutę sutaisė. Jautrumas truputį pamažėjo, bet vistiek liko. Tada ji pažiūrėjo dar kartą ir virš to danties pajudino dantenas tai ir buvo problema, nes labai suskaudo, kai prie jų prisilietė, na ka tada ji pasakė nusipirkti Sensodyne pastos jautriems dantims taip ir padariau, bet sunaudojau dvi tubelės, o poveikio jokio...nebežinau ką daryti :(
Atsakymas:

Sveiki,


 


reikėtų kreiptis į gyd. periodontologą, jei tai dantenų problema.


 


I. Zykutė

Per kiek dienu imanoma susitvarkyti du priekinius dantis(yra kariesas) vienas dantis jau plombuotas, negyvas, kita manau irgi reikes marinti. Kiek laiko(dienu)tai vidutiniskai uztrunka?
Atsakymas:

Sveiki,
jei tai priekiniai dantys, greičiausiai gydymą galima atlikti ir per vieną dieną.
I. Zykutė

Priekinio danties kampelis vos vos nulūžęs, nulūžęs kamputis matosi tik žiūrint iš labai arti. Ar būtina jį plombuoti?
Atsakymas:

Sveiki,


 


viskas priklauso nuo Jūsų poreikių - jei Jums negražu, tuomet reikia plombuoti.


 


I. Zykutė

Sveiki,
Apatinio žandikaulio galinis dantis buvo kažkada bliombuotas , atsirado bliomboje skylutė , su ta skylute prabuvau apie metus, nes danties neskaudėjo, nutariau jį susitvarkyt, lb nemalonu kaip kas netaip danti. apsilankes 19diena pas dantiste blomba pakeitė , suleido vaistų. Sakė tik kad po blomba karjesas ar akmenys (tikslei nepamenu). Baigė veikt nuskausminami , buvo maudimas, isgėriau nuo skausmo tabletę . Dabar eina 5diena po tvarkymo , vakare , nakti ir ryte jauciu maudima (nera didelis , bet jis yra) , diena irgi yra ,bet silpnesnis (nuo skausmo vaistu nevartojau). Kandant neskauda , šalciui ,karsčiui irgi tvarkoje. Ka patartumėte? Gal kokių vaistų?
Dekoju.
Atsakymas:
Sveiki,
po plombavimo dantis gali būti šiek tiek jautrus, pamausti, ir tai gali trukti kelias savaites, o gal ir daugiau. Jei skausmas nedidelis, daryti nieko nereikia.

I. Zykutė

sveiki, pries kelis metus blogai supliombavus krumini danti jis kelis sykius smarkiai puliavo, finale man ji sutvarke, uzpliombavo kanalus, deja poto paaiskejo, jog kanala uzpliombavo iki galo neisvale, is nuotraukos matese uzsikoncervaves mazas pulinukas, keleta metu is eiles is nuotraukos jis nesikeite, gydytojas sake, jog gali taip stoveti ir 5-10 metu. Dabar pajutau jautruma saldumui, berods toje vietoje ar salia, pamaniau kad genda dantukas salia, nuejau, gydytojas rado skylute, taciau ne ten (apacioje) o virsuje. Pagreze, nervo nesieke iskarto uzpliombavo, sake jog gali buti jautrus. Tas dantukas man jau savaite jautrus salciui, ikvepiamam orui, bet skausmas nedideja, o labai gal nezymiai mazeja, taciau jauciasi vakarais toks nezymus maudimas tame nedagydytame dantyje. Ar gali taip buti, jog skausmas ar maudimas persiduoda is virsutinio i apatini zandikauli? Kiek laiko galima laikyti nepertvarkyta toki danti? Gydymas sake ilgas, o as negyvenu nuolatos lietuvoje.
dekoju uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,


negyvas dantis negali būti jautrus cheminiams dirgikliams. Panašu, kad skauda ką tik suplombuota viršutinį dantį ir skausmas atsiduoda į apatinį žandikaulį. Dantį užplombavus, jis kurį laiką gali būti jautrus. Jei jautrumas nepraeis, kreipkitės į gyd. odontologą - reikės gydyti kanalus. O dėl pūlinuko šaknies viršūnėje Jūsų gydytojas teisus - jis ten gali būti ilgai ir nekelti jokių problemų.

I. Zykutė
Sveiki, pries keleta metu mano priekinis dantis buvo gydytas edodontiskai. Nebuvo jokiu problemu, taciau pries 3 menesius pakeite sito dantuko plomba - perplombavo baltesne blomba, kad estetiskiau atrodytu. Praejus 3 menesiams dantis pasidare labai jautrus karstam maistui ar gerimui. Valgant karsta maista danti sudiegia, kartais atsiranda trumpalaikis tvinkciojimas. Skausmas greitai praeina pasalinus dirgikli. Dantis atrodo lyg siek tiek pakeltas ir jauciamas labai nedidelis maudimas. Ar tai gali buti nuo persalimo? Kaip gydyti?
Atsakymas:

Sveiki,


 


būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, reikia ieškoti infekcijos kanaluose.


 


I. Zykutė

Sveiki, ar galima deti breketus, jeigu estetiskai plombuoti 2 priekiniai dantys? Aciu
Atsakymas:
Sveiki,
taip, breketus dėti galima ir ant plombuotų dantų.

I. Zykutė

Sveiki, prieš maždaug 6 metus man buvo atliktas keturių viršutinių priekinių dantų estetinis plombavimas. Dabar tose vietose, kur susijungia plomba ir mano tikrieji dantys atsirado tokios rudos dėmės, jos taip pat atsidrado ir estetiškai plombuotų dantų tarpdančiuose, nors kasmet dariausi burnos higieną. Ką reikėtų daryti tokioje situacijoje? Ar iš naujo estetiškai plombuoti visus dantis? Ar užtektų tik kažkokios korekcijos?
Atsakymas:

Sveiki,
reikėtų apžiūrėti ir tada nuspręsti. Gali būti, jog tai pigmentai arba dantų kariesas po plombomis. Galbūt užtektų tik korekcijos? Kreipkitės į gyd. odontologą.
I. Zykutė

Laba diena,
viršutinio iltinio danties kanalas užplombuotas maždaug prieš 3mėn. Gyd.sakė, kad kanalas labai kraujavo, bet jį gerai išvalė ir iš karto, tą pačią dieną užplombavo. Prieš tai dantį ištisai skaudėjo naktimis. Tačiau iki dabar jaučiu danties nestiprų, bet varginantį maudimą, ypač kada sukandu jį pajaučiu(uždėtas laikinas) Gyd.darė nuotrauką, sakė turėtų tai praeiti. Tačiau dantis ruošiamas protezavimui, todėl bijau, kad vėliau nereikėtų gadinti keramikos. Ar gali padėti danties kanalo pergydymas, ar tikrai dar tai gali praeiti?
Labai dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,


 


taip, danties kanalo pergydymas kartais padeda. Neaišku, kiek laiko praėjo nuo danties kanalų gydymo, po jo reikėtų dantį stebėti pusę metų - jei jautrumas nepraeina, tuomet pergydyti.


 


I. Zykutė

Sveiki, man pries dvi dienas isvale kanals ir uzdejo kalcio vaistukus ant kruminio danties, pasakiau kad galesiu atvykti dabar tik z keliu menesiu, sake viskas gerai, vaistai turi laikytis (nes jau karta taip buwo) taigi rami isvaziavau. Siandien ryte valiausi dantis ir vaistai iskrito, dabar visas dantis ir, manau, kanalai yra atviri. Ka daryti???
maciau parduotuvese yra pirkti kazkokie pildymai, dantu skylems uzpildyti, gal padetu? ACIU!
Atsakymas:
Sveiki,
reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, kad uždėtų laikiną plombą (prieš tai reikėtų dar kartą pravalyti kanalus - juk jie jau kelias dienas atviri). Tikrai nepirkite nieko parduotuvėje ir pati į dantį nieko nedėkite.

I. Zykutė

Laba diena, man pries savaite buvo atvertas kruminis dantis,viena šaknis tvarkyta,dabar kariesas šalia ir atvėrė kita šakni. Uždėjo vaistų,kai tvarkė skaudėjo. Ta danti skauda visa savaitę jau,bet skaičiau kad gali paskaudėt,pajautrėti,tai su vaistais nentėjau,bet vat vakar jau man ji pakelė,ir atsirado toks maudimas,dantenų neskauda.pas dantista tik uz dar dviejų savaičių eiti. Kas tai galėtu būt? Lb.bijau puliavimo,esu turejusi,pjove zanda palei dantenas,da kart patirti to skausmo nebenoriu. Beto kaip toki danti gydo ispkelta? Su vaistais nuo slausmo? Nes jug jis visas jautrus,mano gydytojas toks nelb.besiterliojantis.
Atsakymas:

Sveiki,
gali būti, jog dantis pradėjo pūliuoti, tokiu atveju kartais tenka vartoti antibiotikus. Būtų gerai, jei kreiptumėtės į savo gyd. odontologą.
I. Zykutė

Sveiki, Nuskilo krūminio dančio dalis. Jis jau buvo plombuotas, valyti kanalai. Puse dančio plombuotas, kita pusė savas dantys, bet dabar nuskilo savo dančio, galima sakyti, kad liko tik plomba, bet yra dar ir savo dančio. Kurį laiką nesikreipiau, bet dabar jau antra diena skauda. Ar įmanoma šį dantį dar sutvarkyti be jokių protezavimų, o tiesiog vel užplombuoti skylę? Ir dėl ko man tą dantį galėtų skaudėti, juk nervų nebelikę ten?
Atsakymas:
Sveiki,
būtinai kreipkitės į gyd. odontologą ir išsiaiškinkite dėl ko skauda. Gali būti, jog dantis pūliuoja. Ar jį įmanoma užplombuoti, gali pasakyti tik Jus apžiųrėjęs gyd. odontologas, viskas priklauso nuo to, kiek sveikų danties audinių likę.

I. Zykutė

laba diena,
Man virs kruminio danties yra infkcija odontologe pasiule rauti danti nes yra dar pagedes kazkiek dantukas.ar cia vienintelis budas? ar yra gydomos infekcijos,jei nerauna dantuka gal infekcija gali isplisti? ir dar vienas klausimelis anglijoje dare dantu rengena ir pasake kad virsutiniai dantys dauguma neturi saknu. AR tai gali buti imanoma. ( dantis tvarkausi tik privaciai) Lietuvoje apie saknu isnykima ,net nebuvo minties nors daremes ir lt rengeno nuotrauku. dekoju uz atsakymus.
Atsakymas:

Sveiki,


jei dantis suiręs tiek, kad jo neįmanoma nei užplmbuoti, nei protezuoti, jį reikia šalinti. Jei dantį reikia šalinti, infekcija gali plisti ir sukelti pūliavimą. Paprastai visi dantys turi šaknis, galbūt nesupratote, ką sakė gyd. odontologas?

I. Zykutė
sveiki noriu paklausti,man uzplombavo priekini danti,ar as galiu kazka kieto atsikasti pvz kaip obuoli.nes bijau kad nenuskiltu plomba.aciu uz atsakyma.(plombuotas dantis daugiau is vidaus)
Atsakymas:
Sveiki,

sunku atsakyti, nes nežinau, kokio dydžio yra plomba. Manau, kad obuolį kąsti vis tik galite, reikėtų privengti labai kieto maisto.
I. Zykutė
Laba diena gyvenu Anglijoje vakar buvau pas dantista uzpliombavo krumini danti net negrezias ir antra diena man ji labai skauda kas galetu buti? Aciu
Atsakymas:
Sveiki,
tai gali būti danties nervo uždegimas. Kreipkitės į gyd. odontologą.
I. Zykutė
Sveiki, gal galite pasakyti, kiek laiko nepatartina valgyti, po dantu blombavimo ?
Atsakymas:

Sveiki,


jei buvo plombuota šviesoje kietėjančia plomba, valgyti galima iš karto.

Laba diena

Pries gera menesi gydytoja man blombavo krumini apatini danti.Minejo,kad mazai,kas man is jo like,tai atstate visa bendra vaizda ir uzblombavo.Dabar jau savaite,kai ji man skauda.Skausmas nakti,tai toks,kad turiu isgert nuo skausmo vaistu,nes kitaip maudzia bele kaip.O dienomis,galima is bedos kenteti,kol pvz kazko salto,ar tai karsto nepajaucia jis.Zodziu,ar cia man dar laukti kol skausmas savaime praeis,ar kreptis pas gydytoja?Gal cia normalu?
Is anksto aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,
panašu, kad tai danties nervo uždegimas, būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, greičiausiai reikės gydyti danties kanalus.
I. Zykutė

Laba diena, norėjau paklausti, dėl kokios priežasties galėtų skaudėti dantį, jam buvo dėtas stiklo pluošto kaištis bei ant viršaus helio plomba, tačiau po šios procedūros dantį ėmė "veržti", tad po dviejų mėnesių buvo išimta ir stiklo kaištis, ir dar po savaitės, kadangi danties jautrumas nedingo, išimta ir plombinė medžiaga iš kanalų. Jau praėjo pora savaičių būnant su kalciu, tačiau dantis nerimsta. Ar galėjo būti su stiklo pluošto kaiščiu pradurtas šaknies kanalas ar skilusi šaknis, kokia gali būti skaudėjimo priežastis (dantis negyvas). O gal dar yra tikimybė, kad tai praeis? Dėkoju.
Atsakymas:

Sveiki,
visus šiuos klausimus turėtumėte užduoti Jus gydančiam gydytojui, nes jis išėmė ir kaištį, ir plombinę medžiagą iš kanalų, tad yra gerai susipažinęs su Jūsų klinikine situacija.
I. Zykutė

Sveiki, treciadieni man vale danties kanalus, uzdejo vaistuku ir pasake ateiti po savaites, sake, kad dantukas bus jautrus, taciau neskaudes, taip ir buvo iki siandien t.y. siekmadienio vakaro, skausmas labai didelis. Ka tai galetu reiksti??
Atsakymas:
Sveiki,
neretai, kai valomi ir plombuojami dantų kanalai, dantys supūliuoja, o kartais dantį tiesiog skauda dėl kitų priežasčių. Reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, ir kuo greičiau.

I. Zykutė

Sveiki, esu Anglijoje. Vakar iskrito gana didele plomba virsutiniame zandikaulyje, desineje puseje - paskutinis dantis (ne protinis). Jauciu skausma kramtant, ikvepiant salto oro. Ramybes busenoje skausmo nejauciu. Pries iskrentant plombai skausmo visai nejauciau.siandien uzsiregistravau pas stomotologa, prieisiu tik uz menesio. ar galima tiek laukti, kad neisivyrautu pastovus skausmas ir ar nepakenksiu danciui? Kiek suprantu, des keleta kartu vaistu, isvalys kanalus ir tik tada plombuos? Ir gal zinote, kokia kaina butu uz viska, jei gydymas vyks neprivacioje klinikoje (turinti NHS nuolaidas)? Aciu uz atsakyma
Atsakymas:
Sveiki,

panašu, kad dantį skauda, nes iškrito plomba ir valgant, įkvepiant oro yra dirginami dentino kanalėliai. Gali būti, kad per mėnesį laiko išsivystys ir nervo uždegimas (sunku pasakyti neapžiūrėjus, gal jau ir dabar jis yra). Gali būti, jog pradės skaudėti anksčiau, nei Jūs užsiregistravote pas gydytoją. Apie kainas Didžiojoje Britanijoje jokios informacijos neturiu.

I. Zykutė
sveiki,vakar uzplombavo danti iseme nerva,uzsalde,pasake kreiptis po 7d kad isimti laikina plomba ir vaistus ir uzgydyt kanalus,bet siandien skausmas neimanomas,kenciu visa diena prisiliest prie danties neimanoma,viskas pulsoja,vaistai nepadeda.koks butu patarimas?ar kazka blogai padare?
Atsakymas:

Sveiki,

pradėjus dantų kanalų gydymą, neretai dantis skauda ir net labai smarkiai. Jei skausmas nepakeliamas, kreipkitės į savo gyd. odontologą, kad dantuką dar kartą išvalytų. Jei skausmas pakeliamas, vartokite vaistų nuo skausmo ir per kelias dienas būklė pagerės.

I. Zykutė

Sveik, man 14metų. Prieš metus, o gal daugiau, kairėje pusėje, apačioje užplombavo dantį. Dabar paspaudus su pirštu į dentena (po dantimi) jaučiu skausmą. Ką daryti? Dantistų labai bijau...
Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:

Sveiki,

gali būti, kad dantis pūliuoja. Būtinai kreipkitės į gyd. odontologą, nes būklė gali tik blogėti, gali atsirasti veido patinimas.

I. Zykutė

Sveiki,
Neseniai užplombavau priekinį dantį, bet iškrito plomba. Ar gali būti, kad plomba nelaiko (iškrito) dėl to, kad apatiniame žandikaulyje nėra visų dantų? Ar tai gali turėti įtakos plombos iškritimui ? Ar tiesiog buvo nekokybiškai atliktas darbas?
Ačiū
Atsakymas:
Sveiki,

apatinio žandikaulio adentija neturėtų turėti įtakos viršutinio žandikaulio dantų plomboms, nebent nešiojate apatinio žandikaulio išimamą protezą ir yra netaisyklingas sąkandis. Plomba galėjo iškristi dėl daugelio priežasčių.

I. Zykutė
Sveiki, man 19 metu, nusiskeliau priekini danti, jo liko apie 3 mm nuo dantenu, odontologe dejo kaisti ir uzplombavo, kazin kiek laiko bus mano dantis, ta prasme po kiek laiko reikes vel keisti viska?
Atsakymas:

Sveiki,

į Jūsų klausimą nė vienas gydytojas neatsakys, nes tai priklauso nuo begalės aplinkybių - Jūsų gyvenimo būdo, vartojamo maisto, danties skilimo linijos vietos, plombavimo/protezavimo kokybės, burnos higienos ir t.t.

I. Zykutė

Laba diena.
Apačioje, dešinėje pusėje buvo užplombuotas priešpaskutinio danties kanalas. Po kiek laiko teko šalinti (rauti) paskutinį dantį. Tuo metu mano gydytoja buvo nepasiekiama ir tą atliko kt. specialistas. Padaręs nuotrauką, pasakė, kad ateityje bus problemų ir su tuo priešpaskutiniu dantimi, nes jo kanalas nėra iki galo užplombuotas.
Nuolatinio skausmo nejaučiu, bet valgant karštesnį maistą, ar šiek tiek pašalus, trumpam pamaudžia. Nežinau ar dėl to galėtų būti, bet toks įspūdis, jog dažnokai yra užgulta dešinė ausis. Bijau, kad nebūtų pakenktas žandikaulio kaulas.
Ar taip galėtų nutikti. O gal tokiu būdu turėtų tie skausmai būti ryškesni. Ar galima tyli tokios ligos eiga. Gal pasidaryti vėl nuotrauką ir joje būtų matyti, kas ten vyksta. Lauksiu su nekantrumu Jūsų patarimo.
Atsakymas:

Sveiki,

taip, tokie simptomai dėl nekokybiškai užpildyto danties kanalo galimi. Kreipkitės į gyd. odontologą, reikia atlikti rentgeno nuotrauką, kurioje tikrai matysis pakitimai, o tada bus galima spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

sveiki.,
Noriu paklausti ką daryti gelia priekini dantį, bet tik viena dantį taip gelia kad jei pajudini netyčia kitu dantim tai skauda.
ačiu už atsakymą
Atsakymas:

Sveiki,

reikia kreiptis į gyd. odontologą, greičiausiai reikia gydyti danties kanalus.

I. Zykutė

ka daryti jei istino zandas
Atsakymas:

Sveiki,

būtinai kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė

Sveiki.Prieš kelis mėnesius tvarkiausi priekinį dantį, viena pusė buvo nežymiai pažeista karieso, bet odontologė nugręžė vos ne pusę danties, ir užplombavo (vienoje pusėje, buvo matomas skirtumas).Plomba nuskilo, dabar dantis labai neestetiškai atrodo, truputį kliba. Man atrodo, kad jeigu būtų plombuotas visas danties paviršius, plomba nebūtų iškritusi.Norėčiau paklausti, ar įmanoma vis dėl to estetinio plombavimo būdu atstatyti šiek tiek mažiau nei pusę danties, ar plomba ir toliau ilgai nelaikys, net jei bus plombuojamas visas danties paviršius?
Atsakymas:
Sveiki,

su šiais klausimais reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, nes Jūsų neapžiūrėjus atsakyti sunku, neaišku, kodėl plomba iškrito, kiek likę sveiko danties paviršiaus, ar estetinio plombavimo pakaks, o gal reikia dantį protezuoti? Kreipkitės į gyd. odontologą.

I. Zykutė
Laba diena, antra diena po priekinio danties kanalo uzplombavimo skauda danti,kelia,skausmas nueina i galva, ausi,lieciant danti is priekio labai jautrus,skausmas nueinantis i virsu,tvinkcioja. (pries kanalo plombavima,jis keturias savaites po valymo buvo gydomas vaistais). Gydytojas,kuris gyde danti siandien nepasiekiamas,nezinau ka daryti,ar taip turi buti,ar galima gerti ir kokiu vaistu?Labai aciu uz atsakyma
Atsakymas:

Sveiki,

Greičiausiai reikėtų vartoti antibiotikus. Kartais po kanalų plombavimo dantys būna labai jautrūs, gali pradėti pūliuoti. Reikėtų atlikti danties rentgeno nuotrauką, įvertinti danties kanalų plombavimo kokybę ir spręsti dėl tolimesnės gydymo taktikos.

I. Zykutė

Sveiki, prieš 3savaites man pradėjo gydyti skaudantį šaknies kanalą. Prieš savaitę, kai jau visiškai nebejaučiau jokio skausmo ar nemalonaus pojūčio, man užplombavo tris kanalus, o praėjusį pirmadienį jau ir patį dantį. Visą savaitę nuo kanalų plombavimo nejaučiau skausmo, jautrumo, dantis buvo kaip sveikas. Tačiau šiandien, praėjus 2dienoms nuo paties danties plombavimo pastebėjau, jog dantena tarp užplombuoto ir sveiko danties truputį patinusi ir jos viršūnėlė atrodo lyg būtų pripildyta kraujo. Šiek tiek skauda sukandus dantį, skausmas didesnis paspaudus danteną, taip pat paspaudus atsiranda šiek tiek kraujo. Ar tai normalu esant kelioms dienoms po plombavimo ar turėčiau vėl kreiptis į gydytoją? Neliečiant danties ir esant ramybės būsenoje skausmo nejaučiu.

Ačiū už atsakymą.
Atsakymas:
Sveiki,

 

panašu, kad tai gleivinės uždegimas. Gali būti, jog plombavimo metu gleivinė buvo sudirginta ir dėl to išsivystė dantenų uždegimas. Jei per kelias dienas skausmas nepraeis, kreipkitės į gyd. odontologą, gali būti, jog reikia pataisyti plombą.

 

I. Zykutė
SVEIKI,

pries 6 dienas užblombavo man vienną kanalą iš dviejų, dabar skaudą tą dantį, nesu ištinęs, bet skausmas labai didelis, kad net galva svaikSta kartojasi kas 4 valandas, dantiste išraše antibiotikų, ospomax, geriu jau dvi dienas, plius geriu ketanov, aspiriną, ebropofen plius katik pradėjau gerti nemisil. Daktarė sako, kad tai gali užtrukti, nuejus pas ją ji apžiūrėjo, padaužė dantį, na lyg neskaudėjo, bet skaumas po vaistų vartojimo atsinaujina kas 4 valandas, nesuprantu kas yra. Ar galėtų tai būti, kad tik vienas kanalas dantyje yra užpliombuotas, nes kito nepliombavo kol kas, kad apsiprastų su vienu, nurimtų ir sakė vėliau užpliombuos. Neįsisvaizduoju, kodėl tie skausmo priepoliai, nesu ištinęs ?

AČIŪ UŽ ATSAKYMĄ.
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai šio danties šaknų viršūnėse yra pūlinukai, dėl to skauda. Nenustebkite, kad veidas neištinęs, jis bet kada gali ištinti. Reikėtų sekti gydytojo nurodymus, vartoti antibiotikus ir gydyti kanalą tada, kada jis rekomenduoja (jis žino ir išmano Jūsų klinikinę situaciją). Jei būklė visiškai negerėja, kreipkitės į gyd. odontologą pakartotinai.

I. Zykutė

Laba diena,

Turiu klausima del nuskelto danties. Pora savaiciu atgal nuskeliau priekini danti, ir dabar man atrodo, kad jis biski juda, nors kai savavaliskai pajudini ir kitus dantis jie taip truputeli juda. Is tikruju kazkaip keista, ar tai normalu, t.y. ar dantis turi kazkiek judeti?

Is anksto dekoju,
Atsakymas:

Sveiki,

jei dantis buvo sumuštas, nuskeltas, jis gali judėti daugiau, negu įprastai. Apskritai, visi dantys turi nedidelį, minimalų, fiziologinį paslankumą, nes nėra suaugę tiesiai su kaulu, juos nuo kaulo skiria periodonto raištis.

I. Zykutė

Sveiki. Man šiandien įdėjo plomba. Ar po to galima valytis dantis. Ačiū už atsakyma.
Atsakymas:

Sveiki,

dantis valyti būtina.

I. Zykutė

laba diena, noriu paklausti, kaip reikėtų suprasti, kad lenktas 90 laipsniu kampu kanalas praeitas tik iki išlinkimo ribos (taip rodo nuotrauka).ar taip turėtų būti?.
Atsakymas:

Sveiki,

greičiausiai buvote nuvykusi pas gyd. endodontologą. Tai reiškia, jog kanalas yra labai stipriai lenktas (įsivaizduokite beveik statų kampą) ir jo toliau praeiti neįmanoma - joks įrankis nėra tiek lankstus, kad nelūžtų už kanalo linkio. Gydytojas kanalą praėjo tiek, kiek įmanoma.

I. Zykutė

Sveiki. Šiandien buvau pas dantistę ir man įdėjo plombą. Kai vaistai nebeveikė ir jau atšąlo, tai man dabar tą dantį skaudą. Bet gal tai normalu, kad tą pačią dieną skauda?
Atsakymas:
Sveiki,

 

danties jautrumas po plombavimo yra normalu, tačiau jei jis nepraeina, didėja, atsiranda danties jautrumas nuo terminių dirgiklių - šalčio, karščio, reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, gali būti, jog vystosi danties nervo uždegimas.

 

I. Zykutė
laba diena man pirmadieni idejo plomba antradieni vakare pradejo skaudet ta danti ir lki dabar dar skauda ar turi tiak laiko skaudet ji? ar cia kaskas jau negerai?
Atsakymas:
Sveiki,

 

nepatikslinote, ar skauda nuolatos, ar tik valgant, ar naktimis ir pan. Pooperacinis danties jautrumas yra normalu - jei jaučiate tik maudimą, nieko tokio. Vis tik reikėtų kreiptis į gyd. odontologą, gali vystytis danties nervo uždegimas.

 

I. Zykutė
Helio plomba ar cheminė plomba - kada kuri geriau, kokie pliusai minusai, rizikos faktoriai; kiek laiko negalima gerti valgyti po plombavimo?
Atsakymas:

Sveiki,

visais atvejais daug patikimiau helio (šviesoje kietėjanti) plomba, visos jos savybės turi daug pranašumų prieš cheminio kietėjimo kompozitinę plombą. Kai kuriose situacijose gali būti naudojamos stiklo jonomerinės plombos, kurios taip pat savaime kietėja ir turi gydomųjų savybių, tačiau tai visais kas kita, nei cheminis kompozitas.

I. ZykutėSiųsti užklausimą

Vardas
El. paštas
Klausimas